Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:55 
Aftenshowet 
07:45 
Skru tiden tilbage - til 70'erne II (3:4) 
08:30 
Aldrig for sent II (5) 
09:15 
En ny begyndelse II (6) 
10:00 
Antikkrejlerne med kendisser (52) 
11:00 
Antikkrejlerne med kendisser (53) 
12:00 
Bonder√łven 2015 (12) 
12:30 
Kender du typen 2014 (2) 
13:10 
Hammerslag 2011 (3) 
13:40 
Hammerslag 2011 (4) 
14:10 
Et glimt af Danmark (4:6) 
14:45 
Hun s√• et mord (25) 
15:35 
Fader Brown (33) 
16:20 
Fader Brown (34) 
17:05 
En ny begyndelse II (7) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Skattej√¶gerne 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
18:55 
Vores vejr 
19:05 
Aftenshowet 
19:55 
TV AVISEN 
20:00 
Bonder√łven (5:11) 
20:30 
Jagten p√• havbundens hemmeligheder (5:6) 
21:00 
Kontant 
21:30 
TV AVISEN 
21:55 
Langt fra Borgen: Skal vi have ulve i Danmark? 
22:20 
Sporten 
22:30 
Kriminalkommiss√¶r Foyle (27) 
23:55 
OBS 
00:00 
Taggart: Jagten p√• en morder (1:3) 
00:50 
Dalgliesh: D√¶k ansigtet til (1:6) 
01:40 
Spooks (64) 
02:30 
Camilla - Krudt og Krydderier (8) 
03:00 
Hammerslag 2011 (3) 
03:30 
Hammerslag 2011 (4) 
04:00 
Kender du typen 2014 (2) 
04:40 
Havestafetten (4:12) 
TV2

TV2

06:30 
Go' morgen Danmark 
12:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:30 
Regionale nyheder 
12:40 
S√•danmark 
13:15 
Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed 
14:05 
Verdens dyreste hammerslag 
14:35 
Gr√¶nsepatruljen 
15:00 
Gr√¶nsepatruljen 
15:30 
N√•r alt g√•r galt 
15:55 
Klipfiskerne 
17:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
17:16 
Regionale nyheder 
17:25 
Go' aften Danmark 
17:55 
Dit efter√•rsvejr 
18:00 
Nyhederne 
18:20 
Regionale nyheder 
18:25 
Go' aften Danmark 
19:00 
Nyhederne 
19:30 
Regionalprogram 
20:00 
Anbragt - efter helvedet 
21:05 
Station 2: Anklaget 
22:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 
Regionale nyheder 
22:45 
Natholdet 
23:20 
Rundt p√• gulvet 
00:20 
Gr√¶nsepatruljen 
00:50 
Gr√¶nsepatruljen 
01:20 
Cold Case (55) 
02:15 
Cold Case (54) 
03:05 
S√¶t pris p√• dit hjem (UK) 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

07:10 
Amalies verden (6) 
08:10 
Luksusf√¶lden 8 (1) 
09:05 
Luksusf√¶lden 8 (2) 
10:00 
Mit Plastikmareridt (8) 
11:00 
Den store v√¶gtkamp (15) 
12:00 
Amalies verden 2 (1) 
13:00 
The Kardashians (8) 
14:00 
The Kardashians (9) 
15:00 
Real Housewives of Beverly Hills 4 (20) 
16:00 
Real Housewives of Beverly Hills 4 (21) 
17:00 
Luksusf√¶lden (13) (9) 
18:00 
Den store v√¶gtkamp (15) 
19:00 
Den store v√¶gtkamp (16) 
20:00 
Familien fra Bryggen (3) 
21:00 
Forsidefruer (2) 
22:00 
40 days and 40 nights

Amerikansk komedie fra 2002
00:00 
Bones (8) 
00:55 
NCIS 8 (8) 
01:50 
NCIS 8 (9) 
02:45 
Bones 8 (8) 
03:30 
Bones 8 (9) 
04:15 
Tokarev

Amerikansk/fransk actionpræget krimi/thriller fra 2014
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
Kanal 5
06:35 
Rod i K√łkkenet (20:24) 
07:25 
Rod i K√łkkenet (21:24) 
08:10 
Den Vrede T√łmrer (10:10) 
09:00 
Dit Hjem i Vores H√¶nder: Thomas Evers og Anne-Sofie Espersen (26) 
09:50 
Dit Hjem i Vores H√¶nder: Thomas Evers og Anne-Sofie Espersen (27) 
10:40 
Veronica Mars (41) 
11:35 
Veronica Mars (42) 
12:30 
Special Victims Unit (237) 
13:25 
CSI (192) 
14:20 
CSI (193) 
15:15 
CSI: NY (18) 
16:10 
CSI: NY (19) 
17:05 
Special Victims Unit (239) 
18:00 
Big Bang Theory (145) 
18:30 
Big Bang Theory (146) 
19:00 
Big Bang Theory (147) 
19:30 
Big Bang Theory (148) 
20:00 
Studie 5 (4) 
21:00 
Die Hard - Mega Hard

Amr. action fra 1994
23:35 
Criminal Minds (76) 
00:30 
Criminal Minds (77) 
01:25 
The Tomorrow People (18) 
02:25 
The Tomorrow People (19) 
03:15 
Criminal Minds (204) 
04:00 
Criminal Minds (205) 
04:45 
Hverdagens helte (21) 
DR2

DR2

07:00 
Penge: K√¶rlighed og f√¶lles√łkonomi 
07:25 
So ein Ding - Nyt fra IFA2017 og hackertrussel mod sv√łmmehal 
07:40 
So ein Ding: IFA's digitale assistenter og spion p√• bags√¶det 
07:55 
Spis Vietnam (4:6) 
08:20 
P√• sporet af maden - jul 
09:10 
Et nyt Ground Zero 
10:10 
Nordvestpassagen - i Roald Amundsens spor (3:3) 
10:40 
Livet ud ad Landevejen: Anne-Grethe Bjarup Riis og Trine Appel 
11:10 
Penge: K√¶rlighed og f√¶lles√łkonomi 
11:35 
Farvel til Amish familien 
12:30 
Mandela - min far og mig 
13:25 
Fra jord til bord: Fisk 
13:55 
Det kribler og krabler (4:4) 
14:40 
De superrige kinesere 
15:30 
Hjem for mange millioner (3:4) 
16:15 
Nak & √Üd - et vildsvin i Polen 
17:00 
DR2 Dagen 
18:30 
P√• krydstogt i Middelhavet 
19:15 
Nak & √Üd - en krage i Danmark 
20:00 
Debatten 
21:00 
Detektor 
21:30 
Quizzen med Signe Molde 
22:00 
T√¶t p√• sandheden 
22:30 
Deadline 
23:00 
Tyskland: Den store nabo 
23:35 
Debatten 
00:35 
Detektor 
01:05 
De superrige kinesere 
01:55 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
06:50 
Beverly Hills 90210 (168) 
07:40 
Beverly Hills 90210 (169) 
08:30 
Elementary (59) 
09:15 
Elementary (60) 
10:00 
Will & Grace (96) 
10:25 
Will & Grace (97) 
10:55 
Beverly Hills 90210 (170) 
11:45 
Beverly Hills 90210 (171) 
12:35 
Desperate Housewives (145) 
13:25 
Desperate Housewives (146) 
14:10 
Glee (9) 
15:00 
Dybvaaaaad! 
15:35 
Dybvaaaaad! 
16:10 
American Dad (115) 
16:40 
American Dad (116) 
17:05 
Kongen af Queens (81) 
17:30 
Kongen af Queens (82) 
18:00 
Klovn 
18:35 
Klovn 
19:05 
Venner (187) 
19:35 
Venner (188) 
20:00 
Drenger√łve

Amr. komedie fra 2010
21:50 
R√łverhistorier 
22:20 
Dumt & farligt 
22:55 
Dumt & farligt 
23:30 
Dybvaaaaad! 
00:00 
Dybvaaaaad! 
00:35 
N√łrgaards netfix 
01:05 
N√łrgaards netfix 
01:35 
Batman 
02:05 
Batman 
02:30 
Gotham (51) 
03:20 
Wilfred (46) 
03:50 
Wilfred (47) 
04:15 
Castle (142) 
04:55 
Castle (143) 
TV3plus
07:15 
Knas i K√¶rligheden (1) 
07:40 
Knas i K√¶rligheden (2) 
08:05 
Knas i K√¶rligheden (3) 
08:30 
How I Met Your Mother 8 (10) 
08:55 
How I Met Your Mother 8 (11) 
09:20 
The Blacklist 1 (16) 
10:05 
Bones 9 (20) 
11:05 
Bones 9 (21) 
12:05 
Numbers (7) 
13:00 
Numbers (8) 
14:00 
Hawaii Five-0 3 (17) 
15:00 
Hawaii Five-0 3 (18) 
16:00 
NCIS 3 (67) 
17:00 
NCIS 3 (68) 
18:00 
NCIS LA 1 (7) 
19:00 
NCIS LA 1 (8) 
20:00 
NCIS 11 (9) 
21:00 
Transformers: Age of Extinction

Amerikansk action/sci-fi eventyr fra 2014
00:25 
Simpsons 16 (7) 
00:55 
Simpsons 16 (8) 
01:25 
Community (6) 
01:55 
Community (7) 
02:20 
NFL: San Francisco 49ers-Los Angeles Rams 
6'eren
06:35 
Moonshiners (4) 
07:20 
Insane Pools: Off the Deep End (9) 
08:15 
Homeshopping 
09:15 
Bering Sea Gold (2) 
10:05 
Bering Sea Gold (3) 
11:15 
Homeshopping 
12:15 
Tanked (9) 
13:10 
Tanked (10) 
14:10 
Salvage Hunters (10) 
15:10 
Arrow (35) 
16:10 
Arrow (36) 
17:05 
Two and a half men (171) 
17:30 
Two and a half men (172) 
18:00 
Human Target (5:25) 
19:00 
Human Target (6:25) 
20:00 
Person of Interest (31) 
21:00 
Criminal Minds (53) 
22:00 
Criminal Minds (54) 
23:00 
Big Bang Theory (231) 
23:25 
Big Bang Theory (151) 
23:50 
Person of Interest (31) 
00:50 
The 100 (13) 
01:45 
The 100 (14) 
02:40 
Treasure Quest: Snake Island (2) 
03:30 
Treasure Quest: Snake Island (3) 
04:20 
Salvage Hunters (2) 
TV2 Sport
06:30 
Tennis: WTA - Pan Pacific, direkte 
08:30 
Tennis: WTA - Pan Pacific, direkte 
10:30 
Tennis: WTA - C. Wozniacki-S. Rodgers, Pan Pacific, direkte 
12:30 
Tennis: WTA - Pan Pacific, direkte 
14:45 
H√•ndboldMatchen: T√łnder-TTH (m) 
15:35 
H√•ndboldMatchen: T√łnder-TTH (m) 
16:25 
H√•ndboldMatchen: Odense-FC Midtjylland (k) 
17:10 
H√•ndboldMatchen: Odense-FC Midtjylland (k) 
17:50 
Tennis: WTA - C. Wozniacki-S. Rodgers, Pan Pacific 
19:55 
Cykling: VM - enkeltstart (m) 
01:40 
Speedway: DM - holdfinale 
02:20 
Speedway: DM - holdfinale 
02:55 
Speedway: DM - holdfinale 
03:35 
Speedway: DM - holdfinale 
04:10 
Speedway: DM - holdfinale 
TV3 Sport 1
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
09:00 
Fodbold: Skive-FC K√łbenhavn 
11:00 
Fodbold: Led√łje-Sm√łrum - Br√łndby IF 
13:00 
Fodbold: Premier League World 
13:35 
NHL: Los Angeles Kings-Vancouver Canucks 
16:30 
Fodbold: M√•l, m√•l, m√•l 
17:30 
Boksning: World Boxing Super Series - Prefight 
18:00 
Fodbold: Optakt til DBU Pokalen 
18:10 
Fodbold: Fremad Amager-OB 
20:15 
Fodbold: Optakt til DBU Pokalen 
20:25 
Fodbold: Fredericia-AGF 
22:30 
Fodbold: Opf√łlgning p√• DBU Pokalen 
22:45 
Boksning: World Boxing Super Series - Countdown 48h 
23:15 
NFL: New York Giants-Detroit Lions 
02:15 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
07:10 
Husejere p√• boligjagt 3 (318) 
08:00 
Jeopardy (27) 
08:55 
Ekstreme samlere 3 (12) 
09:55 
Dr. Phil (2633) 
10:55 
Dr. Phil (2634) 
11:55 
Ekstreme samlere 3 (13) 
12:55 
FRA SKROT TIL SLOT - BEDRE BOLIG, BEDRE LIV (2) 
13:55 
Redningskvinder (8) 
14:55 
Ramsay's Kitchen Nightmares US (12) 
16:00 
Jeopardy (28) 
17:00 
Depotj√¶gerne 5 (516) 
17:30 
Depotj√¶gerne 5 (517) 
18:00 
Undercover Boss 2 (5) 
19:00 
Undercover Boss 2 (6) 
20:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US (13) 
21:00 
Depotj√¶gerne 5 (518) 
21:30 
Depotj√¶gerne 5 (519) 
22:00 
Grand Designs (6) 
23:05 
Redningskvinder (9) 
00:05 
Depotj√¶gerne fra Texas (406) 
00:35 
Depotj√¶gerne fra Texas (407) 
01:05 
Husejere p√• boligjagt 3 (318) 
02:05 
FRA SKROT TIL SLOT - BEDRE BOLIG, BEDRE LIV (2) 
03:00 
Kokkenes Kamp (8) 
03:25 
Kokkenes Kamp (9) 
03:50 
Til d√łden dem skiller (2) 
04:40 
Til d√łden dem skiller (3) 
Kanal 4
07:15 
Trophy Wife (4) 
07:40 
Mig og min mor (13) 
08:30 
Homeshopping 
09:30 
Mig og min mor (14) 
10:15 
Forsvundet 
11:10 
Greys hvide verden (266) 
12:05 
Greys hvide verden (267) 
13:00 
De unge m√łdre (455) 
14:00 
Say Yes to the Dress (3) 
14:30 
Say Yes to the Dress (4) 
15:00 
Say Yes to the Dress (5) 
15:30 
Say Yes to the Dress (6) 
16:00 
De unge m√łdre (456) 
17:00 
Greys hvide verden (268) 
18:00 
Greys hvide verden (269) 
19:00 
Forsvundet 
20:00 
K√¶rlighed ved f√łrste swipe (1) 
21:00 
Prinsesse eller ej 2 
23:15 
One Born Every minute (4) 
00:15 
One Born Every minute (5) 
01:15 
Forsvundet 
02:10 
Forsvundet 
03:10 
Paula Zahn p√• sagen 
03:55 
Paula Zahn p√• sagen 
04:40 
Mig og min mor (14) 
Discovery Channel
06:55 
Auction Hunters (22) 
07:20 
Tanked (1) 
08:15 
Dual Survival (4) 
09:05 
Wheeler Dealers (1) 
10:00 
Fast N' Loud (14) 
11:00 
Deadliest Catch (5) 
12:00 
Alaska: The Last Frontier (12) 
13:00 
Alaska: The Last Frontier (13) 
14:00 
Edge of Alaska (5) 
15:00 
How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer (7) 
15:30 
How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer (8) 
16:00 
Chasing Classic Cars (18) 
16:30 
Chasing Classic Cars (19) 
17:00 
Mythbusters (14) 
18:00 
Wheeler Dealers (2) 
19:00 
Fast N' Loud (23) 
20:00 
How It's Made (20) 
20:30 
How Do They Do It? (20) 
21:00 
Ed Stafford: Left for Dead (2) 
22:00 
Wildest Arctic (3) 
23:00 
Edge of Alaska (6) 
00:00 
Mythbusters (226) 
01:00 
Ed Stafford: Left for Dead (2) 
02:00 
Wildest Arctic (3) 
03:00 
Naked And Afraid (8) 
03:55 
Deadliest Catch (5) 
04:45 
Fast N' Loud (14) 
TV2 Charlie
07:00 
Doktor Kleist (26) 
07:55 
Doktor Kleist (27) 
08:50 
Mit navn er Stella (23) 
09:45 
Skadestuen i Holby (319) 
10:40 
Skadestuen i Holby (320) 
11:40 
Doc Martin (48) 
12:35 
Bjergl√¶gen (94) 
13:25 
Kommiss√¶r Rex (17) 
14:20 
Blue Bloods (136) 
15:10 
Fornyet mistanke (9) 
16:10 
Death in Paradise (28) 
17:10 
Mit navn er Stella (24) 
18:05 
Sp√łrg Charlie 
18:35 
Lige i skabet 
19:20 
Lige i skabet 
20:00 
Ved Kongelunden

Dansk romantisk folkekomedie fra 1953
21:35 
Rockshow 
22:30 
Lige i skabet 
23:15 
Hvem vil v√¶re million√¶r? 
00:00 
Jarls Quizshow 
00:50 
Sm√• og store synder (40) 
01:50 
Sm√• og store synder (41) 
02:50 
Murdoch-mysterierne (86) 
03:35 
Godnat 
Eurosport
06:30 
CYKLING: Grand Prix 
08:00 
SNOOKER: World Open, Kina 
08:30 
SNOOKER: World Open, Kina 
11:00 
FODBOLD: MLS H√łjdepunkter 
13:00 
VINTERSPORT: Chasing History 
13:30 
SNOOKER: World Open, Kina 
16:30 
SPORT: WATTS 
17:00 
TENNIS: ATP Turneringen, Rusland 
20:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
21:05 
SNOOKER: World Open, Kina 
22:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
00:00 
TENNIS: ATP Turneringen, Rusland 
01:25 
NYHEDER: Eurosportnews report 
01:30 
CYKLING: Grand Prix 
03:00 
SNOOKER: World Open, Kina 
Eurosport 2
07:00 
Motorsport: FIM Endurance World Championship 
07:30 
Motorsport: Rally ERC 
08:00 
Motorsport: Car Racing World Endurance Championships 
10:30 
Motorsport: FIM Endurance World Championship 
11:00 
Motorsport: Rally ERC 
11:30 
Motorsport: Car Racing World Endurance Championships 
12:00 
Snooker: VM Yushan 
13:00 
Tennis: ATP Tour Skt. Petersborg 
16:30 
Fodbold: MLS h√łjdepunkter 
17:00 
Cykling: Coppa Bernocchi 
19:00 
Vintersport: Chasing History 
19:30 
Snooker: VM Yushan 
20:55 
Fodbold: La Liga: Celta-Getafe 
22:30 
Tennis: ATP Tour Skt. Petersborg 
23:55 
Motorsport: Blancpain Sprint GT Series 
01:35 
Cykling: Superbike VM Portugal 
02:15 
Cykling: Superbike VM Portugal 
02:45 
Supersport 300: VM 
03:10 
Superbike: British Championship 
ID

ID

07:10 
California Investigator (4) 
07:30 
Dr G: Medical Examiner (30) 
08:15 
Fatal Encounters (15) 
09:00 
Swamp Murders (8) 
09:45 
Murder Shift (15) 
10:30 
I Almost Got Away With It (31) 
11:15 
Blood Relatives (8) 
12:00 
Disappeared (1) 
12:45 
True Crime with Aphrodite Jones (8) 
13:30 
The Locator (2) 
13:55 
Dr G: Medical Examiner (31) 
14:40 
Fatal Encounters (16) 
15:25 
Swamp Murders (9) 
16:10 
Murder Shift (16) 
16:55 
I Almost Got Away With It (32) 
17:40 
Disappeared (1) 
18:25 
The Locator (3) 
18:45 
Blood Relatives (11) 
19:30 
True Crime with Aphrodite Jones (9) 
20:15 
Disappeared (2) 
21:00 
Scorned: Crimes of Passion (6) 
21:45 
Blood Relatives (6) 
22:30 
Extreme Forensics (13) 
23:15 
Deadly Women (19) 
00:00 
The Haunted (14) 
00:45 
Scorned: Crimes of Passion (6) 
01:30 
Blood Relatives (6) 
02:15 
Who on Earth Did I Marry? (1) 
02:40 
Who on Earth Did I Marry? (2) 
03:00 
Ghost Lab (7) 
03:45 
The Haunted (14) 
04:30 
Fatal Encounters (16) 
DRK

DRK

07:00 
Hatten p√• arbejde 
07:30 
Hatten i skyggen (1:8) 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten p√• DR K 
08:25 
Dagens sang: Sensommervise 
08:35 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:05 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:35 
En by i provinsen (12:17) 
10:25 
En by i provinsen (13:17) 
11:20 
Med politiets √łjne: Fra betjent til kriger (2:3) 
11:55 
Med politiets √łjne: Fra Kongens t√¶rskehold til folkets beskyttere (3:3) 
12:35 
Monopolets Helte - Erling Bundgaard 
13:25 
Monopolets Helte - Poul J√łrgensen 
14:15 
Med Gud mod Darwin (1:2) 
14:55 
Hvorn√•r var det nu det var 
15:25 
Hvorn√•r var det nu det var 
15:50 
Historiequizzen: Dus med Dyrene 
16:20 
Historiequizzen: Byens Lys 
16:50 
Historien om Danmark: Tidlig middelalder 
17:50 
Genierne: Oppenheimer vs Heisenberg 
18:35 
Englands magtfulde f√¶stninger (2:3) 
19:25 
Filmselskabet 
19:55 
Dagens sang: Sensommervise 
20:00 
M√¶nd med styr p√• stilen: Thomas Herman & Marcus Knuth 
20:30 
Fremtidens dr√łmmeboliger: Min multifunktionelle base (4:4) 
21:00 
Filmselskabet 
21:30 
Filmperler: Den store sk√łnhed

Italiensk Oscar-bel√łnnet drama fra 2013
23:40 
Stephen Hawkings mesterv√¶rk (2:3) 
00:25 
Carnegies revolutionerende forretningseventyr 
01:25 
Albert Nobbs

Britisk drama fra 2011
03:10 
Den dag 60'erne d√łde 
04:05 
aHA! 
04:45 
aHA! 
DR3

DR3

09:20 
Drengene p√• kanten (4:6) 
09:50 
Drengene p√• kanten (5:6) 
10:20 
I Forreste R√¶kke (6:7) 
10:50 
Blowdown (8:8) 
11:35 
Ekstreme togrejser (1:3) 
12:20 
Ekstrem verden - Ross Kemp i Syrien 
13:05 
Med livet som indsats - Skudt af kanon 
13:35 
Carl Emil sl√•r op (1:2) 
14:05 
Homeland IV (8:12) 
14:50 
Skyline

Amerikansk science fiction-thriller fra 2010
16:20 
S√•dan lever du for evigt 
17:15 
Mayday: flykatastrofer XIV (3:11) 
18:00 
Monrad - I seernes tjeneste (4:6) 
18:30 
The Late Show med Stephen Colbert 
19:10 
Family Guy 
19:35 
Family Guy 
19:55 
Elitekorpset - Den ultimative udfordring (4:6) 
20:45 
Ekstreme pr√¶stationer: Fridykning 
21:30 
Gamerne - Danmarks nye sportsstjerner (3:6) 
22:00 
The Expendables

Amerikansk actionfilm fra 2010
23:35 
Trainspotting

Skotsk drama fra 1995
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
01:00 
The Late Show med Stephen Colbert 
01:45 
Mayday: flykatastrofer XIV (4:11) 
02:30 
Drengene p√• kanten (6:6) 
03:00 
Drengene p√• kanten - St√łjberg special 
03:10 
Nuttet Om Natten 
04:10 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
07:10 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (41) 
07:20 
Quizdyrene - Undulaterne Cookie og Snefnug 
07:35 
F for F√•r IV (1) 
07:45 
Gurli Gris V (14) 
07:50 
Gurli Gris V (15) 
07:55 
Mysteriebureauet (4) 
08:05 
Morten Skildpadde (8) 
08:30 
Sofus (3) 
08:45 
Mit k√¶ledyr - et jordegern 
08:55 
Minisekterne (34) 
09:05 
Sk√¶g med bogstaver 
09:30 
Lille N√łrd 
10:00 
Vilde venner III (3) 
10:20 
Peter Kanin 
10:30 
Kaj og Andrea f√łler sig frem 
11:00 
Ramajetterne III (3) 
11:15 
Onkel Reje og b√łrnenes brevkasse (12) 
11:30 
Ramasjang Mysteriet (1) 
12:00 
Bamses Billedbog 
12:30 
Sk√¶g med matematik (8) 
13:00 
Rosa fra Rouladegade II (5) 
13:30 
Byttebiksen (8) 
13:45 
Brandmand Sam 
13:55 
Sikker & S√łn IV (9) 
14:05 
Motor Mille og B√łrnebanden (10) 
14:30 
Der var engang.... 
15:00 
Mumitroldene (35) 
15:10 
S√łpapeg√łjernes √ł 
15:15 
Kate og Mim-Mim 
15:25 
Kate og Mim-Mim 
15:40 
Gurli Gris VI (5) 
15:45 
Gurli Gris VI (6) 
15:50 
Chuggington 
16:00 
Chuggington 
16:10 
Masha og Bj√łrnen (10) 
16:15 
Mashas eventyr (6) 
16:20 
Morten Skildpadde (8) 
16:45 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (32) 
17:00 
Motor Mille og B√łrnebanden (6) 
17:25 
Brillebj√łrn (12) 
17:30 
Sikker & S√łn II (2) 
17:40 
Ramajetterne (5) 
18:00 
F for F√•r IV (15) 
18:05 
F for F√•r IV (16) 
18:15 
Cirkeline 
18:30 
Sofus (6) 
18:45 
Onkel Reje og b√łrnenes brevkasse (5) 
19:00 
Peter Pedal 
19:30 
Zorro (24) 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
07:15 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
07:30 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
07:40 
Freaktown (25) 
07:55 
Bugged 
08:00 
Mig og min robot 
08:15 
Nina Patalo 
08:20 
Sebastian p√• dybt vand (9) 
08:40 
Barda (4) 
09:10 
Store N√łrd: Male 
09:35 
Jans Ultraklub (1) 
09:55 
Conrad og Bernhard 
10:10 
Conrad og Bernhard 
10:25 
Fiskemissionen (3) 
10:45 
Bedst til mest (1) 
11:25 
101 ting jeg ville √łnske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (8) 
11:50 
Isas Stepz (23) 
12:05 
Lou 
12:15 
Danni (3:4) 
12:45 
Skr√•t op p√• 3. (9) 
13:05 
Ultras bedste id√© (14) 
13:20 
Dagens ret: Tomatsuppe 
13:30 
Klassen - Dobbeltdaten (90) 
13:45 
Klassen - Venner eller k√¶rester? (91) 
14:00 
Riisings flotte talkshow I (8) 
14:35 
Braceface (17) 
14:55 
The Next Step III (29) 
15:20 
Mission: Eftersidning I (3) 
15:45 
Freaktown (51) 
15:55 
Freaktown (52) 
16:05 
Wild Kratts 
16:30 
Junglebanden 
16:40 
Junglebanden 
16:50 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
17:05 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
17:15 
Vi' bare bj√łrne II (13) 
17:25 
Vi' bare bj√łrne II (14) 
17:40 
Klassen - Makeup or Not (135) 
17:50 
Klassen - Mikkel har ingen venner (136) 
18:00 
Ultra Nyt 
18:05 
The Next Step III (29) 
18:30 
Venner fra fremtiden (1) - Den tyske pistol 
18:55 
Ultras Dance Crew (10) - Foto shoot (1:2) Levende mannequin 
19:10 
Ultras Dance Crew (11) - Foto shoot (2:2) Strike a pose 
19:25 
Isas Stepz (21) 
19:40 
Isas Stepz (22) 
19:55 
Hank Zipzer III (2) 
20:20 
Alle sammen sammen II (4) 
20:45 
Sofie Linde Show I (2) - Skammerens Datter 
21:15 
Snydt! 
National Geographic
07:00 
Dum, Dummere, Derfor! (34) 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor! 
08:00 
Kosmos: En rejse i tid og rum (8) 
09:00 
M√łdet med Pluto (8) 
10:00 
Hundehviskeren (8) 
11:00 
Hundehviskeren (9) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor! (32) 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor! (33) 
13:00 
Sekunder fra katastrofen (5) 
14:00 
Sekunder fra katastrofen (6) 
15:00 
Sekunder fra katastrofen (7) 
16:00 
Saturn bag ringene (7) 
17:00 
Under overfladen - Den sunkne piratby (7) 
18:00 
S√•dan fanger man en smugler (5) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor! (7) 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor! 
20:00 
Dubais lufthavn (7) 
21:00 
Dum, Dummere, Derfor! (1) 
21:30 
Dum, Dummere, Derfor! (11) 
22:00 
Unders√łgelse af flystyrt (7) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor! (4) 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor! (1) 
00:00 
Unders√łgelse af flystyrt (4) 
01:00 
Drugs Inc. (2) 
02:00 
Sekunder fra katastrofen (9) 
03:00 
Dum, Dummere, Derfor! (1) 
03:30 
Dum, Dummere, Derfor! (11) 
04:00 
Unders√łgelse af flystyrt (7) 
TV2 FRI
06:50 
Utrolige bryllupskager 
07:40 
R√•d til dit hus 
08:45 
R√•d til dit hus 
09:55 
Bolighj√¶lp p√• vej 
10:45 
Bolighj√¶lp p√• vej 
11:35 
Skjulte Skatte (UK) 
12:10 
Skjulte Skatte (UK) 
12:45 
S√¶t pris p√• dit hjem (UK) 
13:35 
S√¶t pris p√• dit hjem (UK) 
14:25 
Masterchef (UK) 
15:30 
Den store britiske bagedyst 
16:40 
Location, Location, Location 
17:35 
Location, Location, Location 
18:30 
Krejlerkongen 
19:10 
Krejlerkongen 
19:45 
Franske loppefund 
20:40 
Ulla Terkelsen - Afstikkere fra Autobahn 
21:10 
Hotelkampen 
21:50 
Krejlerkongen 
22:30 
Krejlerkongen 
23:10 
Fantastiske fund 
23:50 
Fantastiske fund 
00:35 
Skjulte Skatte (UK) 
01:10 
Skjulte Skatte (UK) 
01:45 
Europas sk√łnneste haver 
02:20 
Europas sk√łnneste haver 
02:55 
Kan hunde flyve? 
03:45 
Sommer med Ernst 
04:35 
OffRoad Nordjylland 
TV3 sport 2
02:15 
OPHOLD I SENDEFLADE 
08:55 
Fodbold: Arsenal-Doncaster 
10:55 
Fodbold: Chelsea-Nottingham Forest 
12:55 
Fodbold: Skive-FC K√łbenhavn 
14:55 
Fodbold: Led√łje-Sm√łrum - Br√łndby IF 
16:55 
H√•ndbold: H√łjdepunkter fra EHF Champions League (m) 
17:25 
H√•ndbold: Rhein-Neckar L√∂wen - Orlen Wisla Plock (m) 
18:55 
H√•ndbold: Melsungen-Flensburg-Handewitt (m) 
20:45 
H√•ndbold: H√łjdepunkter fra EHF Champions League (m) 
21:25 
Fodbold: La Liga World 
21:55 
Fodbold: Levante-Real Sociedad 
00:00 
Fodbold: M√•l, m√•l, m√•l 
01:00 
eSport: World of Esports 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 07:15 Dato: 21-09-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj√¶lp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?