Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
05:15 Udsendelsesophør 
05:40 Dyst i haven (1:8) 
06:40 Når gorillaen er på springtur 
07:10 Dyrenes planet (5:10) 
08:00 Dyrenes planet (6:10) 
08:50 De store katte (31) 
09:20 De store katte (32) 
09:50 OBS 
09:55 Miss Marple: Spil med spejle 
11:30 Sådan er kærligheden 
12:00 Gift ved første blik (1:6) 
12:45 Hammerslag (6:9) 
13:30 Bankerot (3:8) 
13:50 Hope Springs

Engelsk-amerikansk romantisk komedie fra 2003
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
15:20 Hidalgo

Amerikansk adventure-film fra 2004
17:30 Versus 
18:30 TV AVISEN med Sporten og Vejret 
18:58 Held og Lotto 
19:05 Mød topbavianerne på Sulawesi 
20:00 Styrmand Karlsen

Dansk komedie fra 1958
22:05 Kriminalkommissær Barnaby (90) 
23:35 Vera: Kragefælden 
01:05 Den 6. dag

Amerikansk actionthriller fra 2000
02:00 Water Rats (87:177) 
02:45 Water Rats (88:177) 
04:30 Til undsætning (26:48) 
TV2
TV2
04:00 Nyhederne og Vejret 
06:00 Mouk 
06:01 Mouk 
06:03 Bernard 
06:05 Bernard 
06:10 Storvask 
06:20 Julius Jr. 
06:45 Sylvester og Pip 
07:10 Animaniacs 
07:35 Turtles 
08:05 Chima 
08:30 Legenden om Enyo 
09:00 Go' morgen Danmark 
12:00 Nyhederne 
12:20 Knæk Cancer: Hvem vil være millionær? 
13:10 Vild med dans knækker cancer 
14:50 Vild med dans knækker cancer - afgørelsen 
15:55 Knæk Cancer: Et år efter 
16:30 Breinholt & Venner - Knæk Cancer snigpremiere 
16:50 Supermatchen: Studiet 
17:05 SuperMatchen: Skjern-BSV (m), direkte 
17:50 Nyhederne 
17:54 Regionale nyheder 
17:55 SuperMatchen: Skjern-BSV (m), direkte 
19:00 Nyhederne 
19:30 Regionalprogram 
19:45 LørdagsSporten 
20:00 Knæk Cancer Live 
22:15 Knæk Cancer: Jakob, Liff og Julius - et år efter 
22:35 Knæk Cancer Live 
00:05 Sidste chance, Harvey

Amr. drama fra 2008.
01:40 Øje for øje

Amr. western fra 1976
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
02:50 Natholdet 
03:20 Natholdet 
04:00 Nyhederne og Vejret 
TV3
TV3
04:30 D-Tox

Amerikansk actionfilm fra 2002
05:45 Chicago P.D. 1 (15) 
06:00 Save Me (1) 
06:05 GODNAT 
06:25 Untying the Knot 1 (6) 
06:45 Ekstreme samlere 3 (3) 
07:30 Bones 1 (1) 
08:20 Bones 1 (2) 
09:15 Bones 1 (3) 
10:10 NCIS 8 (3) 
11:05 NCIS 8 (4) 
12:00 NCIS 8 (5) 
13:00 Jeopardy (17) 
14:00 Jeopardy (18) 
15:00 Jeopardy (19) 
16:00 Jeopardy (20) 
17:00 The Mentalist 6 (18) 
18:00 Panik 112 (2) 
19:00 Aktionen (3) 
20:00 xXx

Amerikansk action-thriller fra 2002
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
22:25 xXx2: The Next Level

Amerikansk action/fantasy/krimi fra 2005
00:30 The A-Team

Amerikansk action/eventyr/thriller fra 2010
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
02:45 John Tucker Must Die

Amerikansk romantisk komedie fra 2006
04:05 The Art of War II: Betrayal

Amerikansk action/thriller fra 2008
Kanal 5
05:35 Hverdagens helte (3) 
06:00 Cougar Town (81) 
06:20 America's funniest home videos 
06:45 Disney's 101 Dalmatinere (5) 
07:10 Once Upon a Time (24) 
07:55 Hellcats (21:22) 
08:35 Homeshopping 
08:50 Chuck (91) 
09:40 Forsvundet sporløst (71) 
10:30 Numb3rs (94) 
11:25 Numb3rs (95) 
12:20 Perception (20) 
13:10 Forsvundet sporløst (72) 
14:05 Special Victims Unit (285) 
15:05 CSI (100) 
16:00 CSI (101) 
17:00 Special Victims Unit (286) 
17:55 El Clasico 2014: Real Madrid - Barcelona 
21:00 Gone in 60 Seconds

Amr. actionfilm fra 2000
23:05 Fornemmelse for mord (7) 
00:05 Kongerne - Helt til hest (7) 
00:55 The Whole Truth (5) 
01:50 Messengers 2: The Scarecrow

Amr. gyser
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
03:25 Kongerne af Rømø (3) 
04:00 KRIMI5 (40) 
04:50 KRIMI5 (41) 
DR2
DR2
03:25 Deadline Nat 
08:00 DR2 Morgen 
08:30 DR2 Tema: Grimrian 
09:30 Danske Vidundere: Æbelø 
10:00 Vulkanlandet Hawaii (1:2) 
10:50 Denmark, you'll just love it (3:4) 
11:00 Tidens Tegn 
11:55 Danske Vidundere: Draved Skov 
12:15 Ægte mennesker sæson 2 
13:15 Ægte mennesker sæson 2 
14:15 Ægte mennesker sæson 2 
15:15 Ægte mennesker sæson 2 
16:15 Ægte mennesker sæson 2 
17:15 DR2 Tema: Når sundt blir sygt 
18:25 Paul Merton i Indien - Kolkata (3:5) 
19:10 Jimmy og fødevarepriserne (3:3) 
20:00 DR2 Tema: Robotterne kommer 
20:01 Robotterne er her ! 
20:30 Robot der dutter 
21:20 Fremtidens robotteknologi 
21:40 Robotter der dræber 
22:30 Deadline 
23:00 Debatten 
00:00 En pilgrims død (4:4) 
01:00 Som i himlen

Svensk Oscar-nomineret drama fra 2004
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
02:05 60 Minutes 
02:50 Den sorte skole (4:4) 
04:20 Deadline Nat 
TV2 Zulu
05:00 True Blood 
06:40 Secret Street Crew 
07:30 I Get That A Lot 5 
08:15 What It Takes - Julianne Moore 
08:45 NBA Action 
09:10 Dagens mand 
09:40 Billboard Music Awards 2014 
11:45 New Girl (37) 
12:10 New Girl (38) 
12:35 American Dad (97) 
13:00 American Dad (98) 
13:25 American Dad (99) 
13:50 American Dad (100) 
14:15 American Dad (101) 
14:40 American Dad (102) 
15:05 American Dad (103) 
15:30 American Dad (104) 
15:55 American Dad (105) 
16:20 American Dad (106) 
16:45 TurboModul 
17:10 Dybvaaaaad! 
17:40 Nørgaards netfix 
18:10 Kongen af Queens (24) 
18:35 Kongen af Queens (25) 
19:00 Venner (198) 
19:30 Venner (199) 
20:00 ZULU BFF 
20:45 Tomgang 
21:15 Tomgang 
21:45 Dybvaaaaad! 
22:20 Dybvaaaaad! 
22:50 Jeff Dunham: Minding the Monsters 
00:20 Stand-up Live at The Apollo 
01:10 Stand-up Live at The Apollo 
01:55 Eddie Ifft. - Live in Australia 
02:50 Nørgaards netfix 
03:15 TurboModul 
03:40 American Dad (97) 
04:00 American Dad (98) 
04:20 American Dad (99) 
04:45 American Dad (100) 
TV3plus
05:30 Vore værste år 9 (205) 
05:55 Vore værste år 9 (206) 
06:55 Ink Master 3 (5) 
07:55 Best Ink 3 (1) 
08:55 The Hero 1 (2) 
09:55 Mega Disasters 2 (9) 
10:55 Top Gear USA 3 (12) 
11:50 Top Gear 9 (14) 
13:00 Fodbold: TIPSØRDAG 
13:45 Fodbold: West Ham United-Manchester City 
15:35 Fodbold: TIPSØRDAG 
16:00 Fodbold: Liverpool-Hull 
17:50 Fodbold: TIPSØRDAG 
18:30 Fodbold: Swansea-Leicester 
21:00 Gran Torino

Amerikansk/tysk drama fra 2008
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
23:25 Det hemmelighedsfulde selskab

Amerikansk eventyrs-actionfilm fra 2003
01:30 Trespass

Amerikansk actionkrimi fra 1992
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
02:10 The Hunted

Amerikansk actionthriller fra 1995
04:00 True Justice 2 (12) 
04:30 Simpsons 12 (19) 
6'eren
05:40 NY Ink (22) 
06:15 The Drew Carey Show (56) 
06:45 The Drew Carey Show (61) 
07:15 Homeshopping 
08:20 Frasier (189:264) 
08:50 Frasier (190:264) 
09:25 Homeshopping 
10:30 Two and a Half Men (64) 
11:00 Two and a Half Men (65) 
11:30 Two and a Half Men (66) 
11:55 Two and a Half Men (67) 
12:25 Verdens bedste fodbold 
13:00 Premier League: West Ham - Manchester City 
15:40 Premier League: Liverpool - Hull 
18:00 Premier League: Swansea - Leicester 
20:25 Destroyed in Seconds (49) 
21:00 Eight Legged Freaks

Amr. science fiction-komedie fra 2002
23:00 Special Victims Unit (27) 
00:00 Undercovers (8) 
00:55 Sniper (39) 
01:50 Bomb Patrol: Afghanistan (9) 
02:35 Special Victims Unit (27) 
03:20 Premier League: West Ham - Manchester City 
TV2 Film
03:35 24 Hour Party People

Engelsk komediedrama fra 2002
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
06:35 Mit livs rejse

Amr./newzealandsk drama fra 2005
08:40 Mrs. Caldicot's Cabbage War

Britisk komedie fra 2002
10:25 Pas på, politiet kommer!

Italiensk komedie fra 1976
12:15 Renoir

Fransk biografisk drama fra 2012
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
14:00 Chalet Girl

Engelsk komedie fra 2011
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
15:35 Torrente 3: El protector

Spansk komedie fra 2005
17:10 The Long Weekend

Amr. komedie fra 2005
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
18:35 The Way Back

Amr. drama fra 2010
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
20:45 The Manchurian Candidate

Amr. thriller fra 2004
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
22:50 Untraceable

Amr. thriller fra 2008
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
00:25 White Rush

Amr. thriller fra 2003
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
01:55 Intermission

Irsk krimi-komedie fra 2003.
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
03:35 Lykkelige omstændigheder

Fransk komedie-drama fra 2012
TV3 Sport 1
02:00 PÅ GENSYN 
09:00 TV3 SPORT LIVECENTER 
12:00 Fodbold: GOLAZO 
12:30 Fodbold: Optakt til Premier League 
13:00 Højdepunkter fra TV3 SPORT LIVECENTER 
14:00 TV3 SPORT LIVECENTER 
16:55 Fodbold: SønderjyskE-FC Midtjylland 
19:30 Håndbold: Højdepunkter fra Bundesligaen 
20:10 Håndbold: Frisch Auf! Göppingen-Flensburg Handewitt (m) 
22:00 Boksning: Gennady Golovkin vs. Marco Antonio Rubio 
23:00 Boksning: Matchroom 
01:00 Motorsport: WCR - RallyRACC Rally De Espana 
01:30 Motorsport: WCR - RallyRACC Rally De Espana 
02:00 Motorsport: Højdepunkter fra Legend Car Cup 2014 
02:30 Motorsport: Højdepunkter fra Yokohama Supercup 
03:00 PÅ GENSYN 
TV3 Puls
05:05 Depotjagt 3 (21) 
05:25 Horton-sagaen (4676) 
05:30 GODNAT 
06:10 Til leje (3) 
06:35 Indretning for millioner (1) 
07:20 Indretning for millioner (2) 
08:05 Top Chef (10) 
09:05 Top Chef (11) 
10:05 Disco Diva Mødre 
11:05 Michael Jackson: The Life of an Icon 
14:20 The Notebook

Amerikansk romantisk drama fra 2004
16:55 Storslået arkitektur (7) 
18:00 Huse for millioner Miami (5) 
19:00 Masterchef USA 5 (11) 
19:55 Jamie Olivers hyggemad (1) 
21:00 Ice Castles

Amerikansk romantisk drama fra 2010
23:00 Alfie

British Oscar-nomineret komedie-drama fra 1966
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
01:05 Forfulgt (4) 
01:50 Layover

Amerikansk thriller fra 2001
02:25 Vanvittige vaner (9) 
03:15 Terror Counter Terror (1) 
04:05 Det er løgn (9) 
04:50 Indretning for millioner (1) 
Kanal 4
05:45 Off the Map (11:13) 
06:10 De unge mødre (70) 
06:35 Homeshopping 
07:35 De unge mødre (333) 
08:00 Homeshopping 
09:00 De unge mødre (335) 
09:25 Guthy-Renker Homeshopping 
09:55 Slave to Food (1:3) 
10:50 Guthy-Renker Homeshopping 
11:25 Gossip Girl (107) 
12:20 Army Wives (98) 
13:10 Tourettes Rocks (3) 
14:30 Tab og vind! 10 (235:38) 
15:25 Family SOS with Jo Frost (3) 
16:25 One Born Every Minute (25) 
17:30 Danmarks næste Topmodel 5 (5) 
19:00 Hvorfor er jeg single? (10) 
20:00 De unge mødre (444) 
21:00 Feeling Minnesota

Amr. romantisk komedie fra 1996
23:00 Fetterleins Fristelser (5) 
00:00 Twisted

Amr. thriller fra 2004
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
02:00 Prime Suspect (10) 
02:45 Final Witness (4:7) 
03:30 Final Witness (7:7) 
04:15 Army Wives (98) 
Discovery Channel
04:45 Livsfarlig fangst (15) 
05:35 Geniale gadgets - World Tour (6) 
06:00 How It's Made (7) 
06:25 Classic Car Rescue (4) 
07:20 Flying Wild Alaska (8) 
08:15 Alaska: The Last Frontier (3) 
09:05 Fast and Loud (12) 
10:00 Fast and Loud (13) 
11:00 Fast and Loud (14) 
12:00 Fast and Loud (15) 
13:00 Fast and Loud (16) 
14:00 Fast and Loud (17) 
15:00 Toy Hunters (7) 
15:30 Toy Hunters (8) 
16:00 Pool Master (2) 
17:00 Mythbusters (27) 
18:00 Close-Up Kings (3) 
19:00 Strip The City (7) 
20:00 Marooned with Ed Stafford (4) 
21:00 Kodiak Island (3) 
22:00 Game of Stones (2) 
23:00 Game of Stones (3) 
00:00 Through the Wormhole with Morgan Freeman (10) 
01:00 Mythbusters (17) 
02:00 Marooned with Ed Stafford (4) 
03:00 Alaska: The Last Frontier (3) 
03:55 Flying Wild Alaska (8) 
04:45 Classic Car Rescue (4) 
TV2 Charlie
04:00 Godnat 
07:25 Bonanza (330) 
08:15 Bonanza (331) 
09:10 Bonanza (332) 
10:05 Bonanza (333) 
11:00 Bonanza (334) 
11:55 Casablanca

Amr. Oscar-belønnet filmklassiker fra 1942
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
13:45 Wild at Heart (48) 
14:35 Lov og uorden (199) 
15:30 Lov og uorden (200) 
16:20 Wild at Heart (49) 
17:15 Små og store synder (259) 
18:10 Små og store synder (260) 
19:05 Doc Martin (12) 
20:00 Revykavalkade 2014 
20:45 Lur mit liv 
21:40 Sommersang i Mariehaven 
22:45 André Rieu Under the Stars 
00:45 Lov og uorden (199) 
01:40 Lov og uorden (200) 
02:30 Longmire (15) 
03:10 Godnat 
Eurosport
08:30 FIA WTCC: VM fra Suzuka, Japan 
09:30 ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig 
10:30 SPORT: WATTS 
11:00 SPORT: SPORTS INSIDERS 
11:45 VINTERSPORT: Ski Pass 
12:00 ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig 
12:30 ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig 
13:45 SPORT: SPORTS INSIDERS 
14:30 STÆRK MAND: Champions League fra  
15:30 FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland 
17:30 VINTERSPORT: Ski Pass 
17:45 ALPINT SKILØB: World Cup fra Sölden, Østrig 
18:30 SNOOKER: Masters fra Shanghai, Kina 
20:00 KAMPSPORT: Fight Club 
21:00 KAMPSPORT: Superkombat fra Geneve, Schweiz 
00:00 RALLY: ERC, Schweiz 
00:30 BORDTENNIS: Mændenes World Cup fra Düsseldorf, Tyskland 
Canal9
05:05 Phobia (1:13) 
05:30 Phobia (2:13) 
06:00 Phobia (3:13) 
06:30 Phobia (4:13) 
09:00 Pawn Stars (13:16) 
09:35 Pawn Stars (14:16) 
10:00 Pawn Stars (15:16) 
10:30 Pawn Stars (16:16) 
11:00 Oddities 
11:30 Oddities 
13:00 In Plain Sight (10:15) 
14:00 In Plain Sight (11:15) 
15:00 In Plain Sight (12:15) 
15:55 La Liga: Almería - Athletic Bilbao 
16:50 Fodbold: pause-LIVE 
16:55 La Liga: Almería - Athletic Bilbao 
18:00 In Plain Sight (13:15) 
18:55 In Plain Sight (14:15) 
19:55 La Liga: Valencia - Elche 
20:50 Fodbold: pause-LIVE 
21:00 La Liga: Valencia - Elche 
21:55 La Liga: Córdoba - Real Sociedad 
22:50 Fodbold: pause-LIVE 
23:00 La Liga: Córdoba - Real Sociedad 
00:00 D.C. Children's Lifeline (6:29) 
01:00 D.C. Children's Lifeline (7:29) 
02:00 D.C. Children's Lifeline (8:29) 
04:05 Cops Reloaded (1:125) 
DRK
DRK
05:00 Persona 
06:18 Dagens sang 
06:21 Godnat
08:00 P2 Radioavis 
08:05 Morgenandagten på DR K 
08:28 Dagens sang 
08:30 Gudstjeneste i DR Kirken 
09:35 Taj Mahal - til min elskede 
10:25 Salon K: Den tåbelige krig i 1864 
11:05 Salon K: Den spornoseksuelle mand 
11:45 I stykker 
13:10 Ka' De li' østers? (4:6) 
13:45 Ka' De li' østers? (5:6) 
14:20 Store danskere - Leif Panduro 
15:00 Digtere, Divaer og Dogmebrødre (3:8) 
15:40 Dad's Army (62:68) 
16:10 Dad's Army (63:68) 
16:40 Dad's Army (64:68) 
17:10 Dirch og de andre (4:4) 
17:45 Hvornår var det nu det var 
18:10 Hvornår var det nu det var 
18:40 Huset på Christianshavn (53) 
19:15 Huset på Christianshavn (54) 
19:45 Før Søndagen 
19:55 Dagens sang 
20:00 Kongemordet (2:4) 
21:00 Pige med perleørering

Engelsk drama fra 2003
22:35 De vilde 60'ere (2:10) 
23:15 Beat Generationen 
00:10 Skjult

Fransk prisbelønnet thrillerdrama fra 2005
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
02:05 Det hvide bånd

Tysk prisbelønnet drama fra 2009
DR3
DR3
07:00 Morgengymnastikken: Henrik - Puls & vilje 
09:35 Mayday: Flykatastrofer 
10:25 Kontinenternes rejse (4:4) 
11:15 Menneskeforsøg II (9:10) 
11:45 Air Race: Fort Worth 
12:40 Air Race: Las Vegas 
13:35 Gennemsnitlig Død - Dødsøjeblikket 
14:05 Langt ude: Job 
14:35 Kridhvid i Kina (8:9) 
15:05 The Guardian

Amerikansk action-drama fra 2006
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
17:15 Donkey drengene (1:6) 
17:45 Foo Fighters Sonic Highways (1) 
18:45 Girls III (6) 
19:15 Rookie Blue IV (9:13) 
20:00 Doctor Who VIII (4) 
20:50 Take Me Home Tonight

Amerikansk komedie fra 2011
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
22:20 Jackie Brown

Amerikansk thriller fra 1997
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
00:50 Dobbeltspil 
01:30 Donkey drengene (1:6) 
02:00 USA's grænsepatrulje (4) 
02:50 Natten på DR3 
DRRAMA
06:00 Abevej 64 
06:10 Thomas og hans venner 
06:25 Gurli Gris 
06:30 Tilde og vennerne 
06:45 Babar 
07:00 Cirkeline 
07:15 Alfons Åberg 
07:30 Dino for fuld udblæsning 2 
08:50 Onkel Rejes Sørøvershow (2) 
09:15 Monster Buster 
09:30 Sofus (2) 
09:45 Smølferne 
10:05 Ridder Mikkel 
10:25 Tree Fu Tom 
10:45 Dyrenes ø (12:13) 
11:10 Ørekonfekt 
11:35 Os det er bare os 
12:05 Sigurds Bjørnetime 
12:30 Perle 
12:40 Tilde og vennerne 
12:50 Mumle Bumle 
12:55 Ellevilde Ella 
13:05 Bamses billedbog 
13:30 Kaninlandet 
13:45 Yakari 
14:00 Der var engang.... 
14:25 Bullerfnis (6:9) 
15:00 Kære Sebastian 
15:20 Abevej 64 
15:35 Lille Nørd 
16:00 Eventyrdetektiven Sandra 
16:15 Kaj og Andrea leger læge 
16:40 Abevej 64 
16:55 Paphoved (8:8) 
17:00 Sofus (7) 
17:15 Jungledyret Hugo 
17:40 Elefantvask 
18:00 Ridder Mikkel 
18:15 Sofus (6) 
18:30 Smølferne 
18:50 Postmand Per: Specialposttjenesten 
19:05 Tree Fu Tom 
19:25 Cirkeline 
19:40 Gurli Gris 
19:45 Gurli Gris 
19:50 Hjørne Bjørne 
20:00 Udsendelsesophør 
DR Ultra
06:30 Caspers skræmmeskole 
06:40 Kika og Bob 
06:55 Nina Patalo 
07:05 Mig og min robot 
07:20 Lucky Luke 
07:40 Splint & Co. 
08:05 ICarly 
08:25 Limbo 3 (7:16) 
08:40 Limbo 3 (8:16) 
09:00 Tom & Jerry: Splitte mine knurhår 
10:10 Dragons 
10:30 Clone Wars (83) 
10:50 Skøregård Gymnasium 
11:15 Mission: Eftersidning 
11:35 Kaos og knurhår 
11:45 Candy Floss 
12:00 Duedrengen 
12:25 VIPiger 
12:55 Candy Floss 
13:10 Conrad og Bernhard 
13:25 Simons danseskole (3:7) 
13:50 Helt sikkert DR 
14:10 101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager 
14:30 Verdens bedste quiz 
14:45 Verdens bedste quiz 
15:00 Arietty - Ariettys Hemmelige Verden 
16:35 Pendlerkids III (1) 
16:50 Pendlerkids III (2) 
17:05 ICarly 
17:30 Mille (6:10) 
18:00 Verdens bedste quiz 
18:15 Ultra Nas (9) 
18:35 Voksenfælden II 
19:00 Den Store Bagedyst (8:8) 
20:00 Så er der tegnefilm 
20:20 Luftens helte 
20:40 Ducktales 
21:05 Kvit eller dobbelt 
21:45 Udsendelsesophør 
National Geographic
05:00 Wicked Tuna 
06:00 Juveljægerne 
06:30 Juveljægerne 
07:00 Jackpot på smeltepunktet 
07:30 Jackpot på smeltepunktet 
08:00 Manddomsprøven 
08:45 Access 360° World Heritage 
09:30 Helt elementært 
10:00 Det bedste fra Brain Games 
11:00 Fra D-dag til Paris 
12:00 Fanget i udlandet 
13:00 Fanget i udlandet 
14:00 Fanget i udlandet 
15:00 Fanget i udlandet 
16:00 Et mirakel fra 11. september 
17:00 George W. Bush 
18:00 11. september 
19:00 Osama bin Ladens sidste dage 
20:00 Manddomsprøven 
21:00 Påvirket 
22:00 Drugs Inc. 
23:00 Tabu USA 
00:00 Fanget i udlandet 
01:00 Drugs Inc. 
02:00 Hovedvejen gennem helvede 
03:00 Tabu 
04:00 Undersøgelse af flystyrt 
TV2 FRI
09:10 Hundeejer i kort snor 
10:10 Vild med løver 
10:40 Vild med løver 
11:10 Snak med dyrene 
12:15 Snak med dyrene 
13:20 Hjemlig nemlig 
14:10 Hjemlig nemlig 
15:00 Klar, parat, sy! 
15:50 Vild med dans - ekstra 
16:15 Klar, parat, sy! (UK) 
17:20 Sæt pris på dit hjem (UK) 
18:10 Bolighjælp på vej 
18:55 Bolighjælp på vej 
19:45 Byg et liv på landet 
20:40 Mesterkrejlerne 
21:10 Nyt liv i gamle klude 
22:00 Fantastiske fund 
22:45 Hofleverandørerne 
23:20 Loppe Deluxe 
23:55 Franske loppefund 
00:45 Franske loppefund 
TV3 sport 2
04:30 PÅ GENSYN 
08:30 Tennis: WTA Finals 
10:30 Tennis: WTA Finals 
12:00 Tennis: WTA Finals 
14:00 Tennis: WTA Finals 
16:10 Håndbold: Rhein Neckar Löwen-THW Kiel (m) 
17:55 Motorsport: WCR - RallyRACC Rally De Espana 
18:25 Motorsport: Højdepunkter fra Legend Car Cup 2014 
18:55 Motorsport: Højdepunkter fra Yokohama Supercup 
19:25 Fodbold Verden Rundt 
19:55 Fodbold: Evian-Nantes 
22:00 Motorsport: WCR - RallyRACC Rally De Espana 
22:30 Motorsport: WCR - RallyRACC Rally De Espana 
23:00 Motorsport: Højdepunkter fra Legend Car Cup 2014 
23:30 Motorsport: Højdepunkter fra Yokohama Supercup 
00:00 Ishockey: NHL Tonight 
01:05 NHL: Montreal Canadiens-New York Rangers 
03:30 PÅ GENSYN 
canal8 sport
08:00 Fodbold: Klub-TV, Arsenal 
11:05 Tennis: ATP 1000 Highlights 
12:05 Tennis: Rakuten Japan Open 500 
14:30 Tennis: Swiss Indoors Basel 500 
16:25 Tennis: Swiss Indoors Basel 500 
17:55 Serie A: Parma - Sassuolo 
20:00 Serie A The Show 
20:40 Serie A: Sampdoria - Roma 
22:50 Serie A: Parma - Sassuolo 
02:00 Fodbold: Europæiske Lækkerier 
02:25 UFC Countdown (6:10) 
03:10 Kampsport: UFC Fighter Profiles 
04:00 UFC (32:80) 
Kl: 05:29 Dato: 25-10-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?