Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
05:00 Udsendelsesophør 
05:20 Ud i naturen: Beklager, ingen adgang! 
05:50 Ud i naturen: Dronningen i dybet 
06:20 Bruce Perrys arktiske eventyr (2:5) 
07:15 Forældreløse dyrebørn (5) 
07:40 De store katte - Bella og hendes ungers familiehistorie 
08:10 De flyvende læger (22:224) 
08:55 De flyvende læger (23:224) 
09:40 Piger støber kugler (14:18) 
10:20 Luksuskrejlerne (84) 
11:05 Antikkrejlerne med kendisser (9) 
12:05 Under Hammeren 
12:30 Auktionshuset III (5:12) 
13:00 Danmarks skønneste hjem - København (5:10) 
13:30 Royalisterne (5:10) 
13:50 Kriminalkommissær Foyle (25) 
15:20 Mord med miss Fisher (21) 
16:10 Mord med miss Fisher (22) 
17:05 Jordemoderen II (2:10) 
17:50 TV AVISEN 
18:00 Under Hammeren 
18:30 TV AVISEN med Sporten 
18:55 Vores vejr 
19:05 Aftenshowet 
19:55 TV AVISEN 
20:00 Bonderøven (9:10) 
20:30 Godsejerne (3:8) 
21:00 Marta & Guldsaksen (1:4) 
21:30 TV AVISEN 
21:55 Penge 
22:20 Sporten 
22:30 Arne Dahls A-gruppen: Ondt blod (1:2) 
00:00 OBS 
00:05 Vegas (11:21) 
00:45 Luther - strømer på kanten (11) 
02:25 Mord i centrum (42:84) 
03:10 Der er noget i luften (110:320) 
03:35 Der er noget i luften (111:320) 
04:00 Der er noget i luften (112:320) 
04:30 Hvor ingen skulle tro, at nogen kunne bo (6:6) 
TV2
TV2
04:00 Nyhederne og Vejret 
06:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
06:30 Go' morgen Danmark 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:30 Regionale nyheder 
12:40 Fantastiske fund 
13:20 Klar, parat, sælg - med Amanda Lamb 
14:20 CPH Lufthavnen 
14:50 CPH Lufthavnen 
15:05 Grænsepatruljen 
15:35 Razzia - SKAT rykker ud 
16:05 Hvem vil være millionær? 
17:00 Nyhederne og Sporten 
17:12 Regionale nyheder 
17:20 Go' appetit 
17:50 Vejret 
18:00 Nyhederne og Sporten 
18:14 Regionale nyheder 
18:25 Dit forårsvejr 
18:30 Go' aften Danmark 
19:00 Nyhederne 
19:30 Regionalprogram 
20:00 Fældet af stress (1:2) 
20:50 Danmarks dejligste slotshoteller 
21:25 Bli'r du plukket? 
22:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 Regionale nyheder 
22:45 Natholdet 
23:15 Top 20 Funniest 
00:00 Grænsepatruljen 
00:30 Grænsepatruljen 
01:00 Cold Case (11) 
01:50 Castle (101) 
02:40 Natholdet 
03:15 Kongen af Queens (50) 
04:00 Nyhederne og Vejret 
TV3
TV3
04:15 Garden State

Amerikansk drama fra 2004
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
05:45 Revenge 1 (19) 
05:55 GODNAT 
06:00 Revenge 1 (20) 
06:45 Real Housewives of Vancouver 2 (1) 
07:30 The Kardashians indtager Miami 3 (2) 
08:20 NCIS 3 (64) 
09:15 The Mentalist 4 (13) 
10:10 Hospitalet (25) 
10:40 Hospitalet (26) 
11:10 Luksusfælden 3 (12) 
12:10 MasterChef 2015 - Danmarks største madtalenter (18) 
13:10 For lækker til love 2 (207) 
14:10 The Kardashians indtager Miami 3 (3) 
15:10 Paradise Hotel 2015 (2) 
16:00 Bones 4 (81) 
17:00 NCIS 3 (65) 
18:00 MasterChef 2015 - Danmarks største madtalenter (18) 
19:00 MasterChef 2015 - Danmarks største madtalenter (19) 
20:00 Nethaderne (1) 
21:00 Redningskvinder (5) 
22:00 Paradise Hotel 2015 (3) 
22:50 Adam & Eva (5) 
23:50 Euros of Hollywood 1 (4) 
00:50 How I Met Your Mother 1 (8) 
01:20 How I Met Your Mother 1 (10) 
01:50 About A Boy 1 (3) 
02:20 About A Boy 1 (4) 
02:45 Jeopardy (3) 
03:30 Unforgettable (9) 
04:10 The Client List

Amerikansk drama fra 2010
Kanal 5
05:30 Hverdagens helte (18) 
05:50 Hunde på job (10) 
06:30 4-Stjerners Middag: Hos Walid "Knaldperlen" 
07:10 4-Stjerners Middag: Hos Kirstine "Babe" 
07:55 Numb3rs (77) 
08:40 Homeshopping 
09:00 Kagekampen (29) 
09:45 Kagekampen (30) 
10:40 Forsvundet sporløst (20) 
11:35 Forsvundet sporløst (21) 
12:30 Numb3rs (78) 
13:25 Special Victims Unit (163) 
14:15 CSI (102) 
15:10 CSI (103) 
16:10 CSI: New York (109) 
17:05 Special Victims Unit (164) 
18:00 Big Bang Theory (146) 
18:30 Big Bang Theory (147) 
19:00 Big Bang Theory (148) 
19:30 Big Bang Theory (149) 
20:00 Person of Interest (54) 
21:00 Criminal Minds (219) 
22:00 Special Victims Unit (335) 
22:55 Stalker (9) 
23:50 Criminal Minds (124) 
00:50 Criminal Minds (125) 
01:45 Special Victims Unit (335) 
02:40 Janni og Karsten - Kærligheden mod alle odds (3) 
03:30 KRIMI5 
04:15 KRIMI5 
DR2
DR2
01:30 Deadline Nat 
05:30 60 Minutes 
07:00 DR2 Morgen 
09:00 DR2 Morgen (G) 
11:00 Ekstrem verden - Ross Kemp i Haiti 
11:45 Hairy Bikers - det bedste britiske (13) 
12:30 Annemad (16:16) 
13:00 Frilandshaven (8:8) 
13:35 Sager der nager (1) 
14:05 JERSILD minus SPIN 
14:50 Madmagasinet 
15:15 Sort arbejde III (2:8) 
15:30 Quizzen med Signe Molde 
16:00 Kanon Føde (1:6) 
16:30 Frilandshaven (1:8) 
17:00 DR2 Dagen 
18:00 Sagen genåbnet: Slutspil (2:2) 
18:55 Sager der nager (2) 
19:30 Den sorte snog III (5:6) 
20:00 DR2 NU 
20:30 Michael Jeppesen møder... 
21:00 Blå øjne (7:10) 
22:00 Det politiske menneske - Lars Løkke Rasmussen 
22:30 Deadline 
23:00 Kina - et korrupt land 
23:50 Terroristen fra Larvik 
00:50 DR2 NU 
01:20 Deadline Nat 
TV2 Zulu
04:35 Hollyoaks (217) 
06:10 Hollyoaks (218) 
06:40 Hollyoaks (219) 
07:10 Disaster Date 
07:35 Gossip Girl (82) 
08:20 Gossip Girl (83) 
09:10 Desperate Housewives (168) 
09:55 Desperate Housewives (169) 
10:40 Reba (119) 
11:05 Reba (120) 
11:30 Et umage par (46) 
11:55 Et umage par (47) 
12:25 Desperate Housewives (170) 
13:10 Desperate Housewives (171) 
13:55 Beverly Hills 90210 (204) 
14:45 Beverly Hills 90210 (205) 
15:30 Top 20 Funniest 
16:15 Rude Tube - Sports Stars 
16:45 Rude Tube - Childsplay 
17:15 American Dad (111) 
17:40 American Dad (112) 
18:05 Kongen af Queens (162) 
18:35 Kongen af Queens (163) 
19:00 Venner (61) 
19:30 Venner (62) 
20:00 Nørgaards netfix 
20:30 Nørgaards netfix 
21:00 Ridiculousness 
21:25 Ridiculousness 
21:50 Testkaninerne 
22:20 Testkaninerne 
22:55 Dumt & farligt 
23:25 Tåber på eventyr 
00:00 Langt fra Las Vegas 
00:30 Langt fra Las Vegas 
01:00 Kongen af Queens (162) 
01:25 Kongen af Queens (163) 
01:55 The Cleveland Show (62) 
02:20 The Cleveland Show (63) 
02:40 Louie (20) 
03:05 Louie (21) 
03:25 Believe (7) 
04:05 Believe (8) 
04:45 Hollyoaks (218) 
TV3plus
05:09 Simpsons 7 (6) 
05:10 Anger Management 3 (16) 
05:34 GODNAT 
05:35 Simpsons 7 (8) 
06:00 Simpsons 7 (11) 
06:25 Seinfeld 6 (97) 
06:50 Seinfeld 6 (98) 
07:15 According to Jim 5 (5) 
07:45 According to Jim 5 (6) 
08:10 According to Jim 5 (7) 
08:40 According to Jim 5 (8) 
09:05 Rizzoli & Isles 3 (3) 
10:00 Rizzoli & Isles 3 (4) 
11:00 Hawaii Five-0 3 (14) 
12:00 Hawaii Five-0 3 (15) 
13:00 Bones 7 (2) 
14:00 Bones 7 (3) 
15:00 NCIS: Los Angeles 4 (14) 
16:00 Simpsons 22 (9) 
16:30 Simpsons 22 (10) 
17:00 How I Met Your Mother 2 (13) 
17:30 Fodbold: SønderjyskE-Brøndby IF 
20:30 Fodbold: Newcastle-Manchester United 
23:30 The A-Team

Amerikansk action/eventyr/thriller fra 2010
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
02:15 Simpsons 22 (10) 
02:45 Simpsons 22 (9) 
03:20 Man Vs. Food Nation (2) 
03:50 Man Vs. Food: Hyldest til kød (1) 
04:15 Anger Management 3 (16) 
04:40 Anger Management 3 (17) 
6'eren
05:35 Destroyed in Seconds (45) 
06:15 Alle elsker Raymond (141) 
06:40 Homeshopping 
07:40 Frasier (258:264) 
08:05 Homeshopping 
08:35 Frasier (259:264) 
09:00 Homeshopping 
10:00 LA Ink (13) 
11:00 Homeshopping 
11:35 Sams bar (88) 
12:10 Sams bar (89) 
12:40 Frasier (240:264) 
13:10 Frasier (241:264) 
13:40 Alle elsker Raymond (120) 
14:10 Alle elsker Raymond (121) 
14:35 Two and a half Men (98) 
15:05 Time Warp (9) 
16:05 Smash Cuts (43) 
16:35 Smash Cuts (44) 
17:00 Two and a half Men (98) 
17:30 Two and a half Men (99) 
18:00 Destroyed in Seconds (25) 
18:30 Destroyed in Seconds (26) 
19:00 Special Victims Unit (25) 
19:25 Verdens bedste fodbold 
20:00 Premier League: Newcastle - Manchester United 
23:20 Final Destination 5 
01:10 Fringe (61) 
02:05 Fringe (62) 
03:05 V (7) 
03:55 Criminal Minds: Suspect Behavior (1) 
04:40 Criminal Minds: Suspect Behavior (2) 
TV2 Sport
02:00 NBA: Chicago Bulls-Washington Wizards, direkte 
06:30 NBA: Chicago Bulls-Washington Wizards 
08:05 Boksning: EM - Michele di Rocco vs Kasper Bruun 
09:25 Badminton: German Open 
10:30 Badminton: German Open 
11:35 Badminton: German Open 
12:35 Fodbold Unplugged 
13:30 Fodbold: Utrecht-Feyenoord 
15:15 Fodbold: PSV-Ajax 
17:05 SuperMatchen: TBA-TBA 
18:30 Sportscenter 
19:00 Supermatchen: Studiet 
19:20 SuperMatchen: BSV-Skjern (m), direkte 
21:05 Supermatchen: Studiet 
21:25 Sportsquizzen 
21:55 Sportsquizzen 
22:25 Kontra: Håndboldmagasin 
23:00 Sportscenter 
23:15 HockeyNight: TBA-TBA 
01:10 NBA: Action 
01:35 NBA: Toronto Raptors-Cleveland Cavaliers, direkte 
TV3 Sport 1
03:15 PÅ GENSYN 
09:00 Fodbold: Aston Villa-West Bromwich 
11:00 Fodbold: Dynamo Dresden-Dortmund 
13:00 Fodbold: Bayer Leverkusen-FC Kaiserslautern 
15:00 Fodbold: Hull-Sunderland 
17:00 Fodbold: Premier League Netbusters 
17:30 Håndbold: Rhein-Neckar Löwen-SG Flensburg-Handewitt (m) 
18:55 Håndbold: Rhein-Neckar Löwen-THW Kiel (m) 
20:45 Fodbold: Premier League World Show 
20:55 Fodbold: Liverpool-Burnley 
23:00 Fodbold: Bayern München-Eintracht Braunschweig 
01:00 Fodbold: RB Leipzig-Wolfsburg 
03:00 Håndbold: VfL Gummersbach-SG Flensburg-Handewitt 
04:30 PÅ GENSYN 
TV3 Puls
05:15 Køb mig et hus, mor 2 (5) 
05:45 Fra Skrot til Slot (4) 
06:00 GODNAT 
06:30 Cupcake-kampen (11) 
07:15 Undercover Boss 2 (17) 
08:00 Red min ruin (3) 
09:15 Dr. Phil (2108) 
10:10 Dr. Phil (2109) 
11:05 Dr. Phil (2110) 
12:00 Ekstremt fed UK (3) 
13:00 Fra Skrot til Slot (7) 
14:00 Gordon Ramsay bag tremmer (2) 
15:00 Hell's Kitchen USA (7) 
15:55 Jamies kokke [1] (1) 
17:00 Til middag hos... Amalie (7) 
18:00 Storslået arkitektur (14) 
19:00 Undercover Boss 2 (18) 
20:00 Depotjægerne 2 (3) 
20:30 Depotjægerne 2 (4) 
21:00 Hjælp - mit hus skal sælges! (6) 
22:00 Grand Designs 12 (4) 
23:00 Depotjægerne 2 (3) 
23:30 Depotjægerne 2 (4) 
00:00 Min beskidte hemmelighed (6) 
01:05 Kærester der dræber (1) 
02:10 Forsvundne personer 2 (7) 
03:05 Forsvundne personer 2 (8) 
03:50 Mildred Pierce (1) 
Kanal 4
05:05 Vesterbro (2:10) 
05:40 Gossip Girl (109) 
06:25 Homeshopping 
07:25 Velkommen til verden (69) 
07:45 Homeshopping 
08:45 Velkommen til verden (54) 
09:10 Homeshopping 
10:10 Private Practice (79:111) 
11:05 Dinner Dates (1:60) 
12:05 Private Practice (80:111) 
13:05 De unge mødre (419) 
14:00 Singleliv (186) 
15:00 Ghost Whisperer (38:107) 
16:00 Singleliv (187) 
17:00 Greys hvide verden (118) 
18:00 De unge mødre (420) 
19:00 Ghost Whisperer (39:107) 
20:00 Mig og min mor (64) 
21:00 Silas - Mig, min mand og min kone (5) 
22:00 Djævlens advokater (1) 
22:55 Djævlens advokater (2) 
23:55 House (64) 
00:50 Greys hvide verden (118) 
01:45 House (65) 
02:40 The Closer (94) 
03:30 Private Practice (82:111) 
04:15 Gilmore Girls (24:153) 
Discovery Channel
04:45 Tanked (8) 
05:35 Food Factory (2) 
06:00 Property Wars (23) 
06:25 Forklaring følger...med Peter Lund Madsen (3) 
06:55 Forklaring følger...med Peter Lund Madsen (17) 
07:20 River monsters (6) 
08:15 Livsfarlig fangst (5) 
09:05 Fast and Loud (5) 
10:00 Wheeler Dealers (2) 
11:00 Ultimativ overlevelse (1) 
12:00 Tanked (9) 
13:00 Deadliest Tech (3) 
14:00 Auction Hunters (17) 
14:30 Auction Hunters (18) 
15:00 Forklaring følger...med Peter Lund Madsen (4) 
15:30 Forklaring følger...med Peter Lund Madsen (5) 
16:00 Eksperimentaristerne (9) 
17:00 Mythbusters (21) 
18:00 Fast and Loud (6) 
19:00 Wheeler Dealers (3) 
20:00 Auction Hunters (19) 
20:30 Auction Hunters (20) 
21:00 River monsters (1) 
22:00 Alaskan Bush People (1) 
23:00 Wheeler Dealers (3) 
00:00 Mythbusters (21) 
01:00 Deadliest Tech (3) 
02:00 Gold Rush (2) 
03:00 Railroad Alaska (6) 
03:55 Livsfarlig fangst (5) 
04:45 Tanked (9) 
TV2 Charlie
02:55 Godnat 
07:35 Bonanza (426) 
08:25 Skadestuen i Holby (251) 
09:20 Skadestuen i Holby (252) 
10:15 For himlens skyld (134) 
11:10 Folk og fæ (8) 
12:05 Bjerglægen (1) 
12:55 En sag for Frost (3) 
14:35 Lov og uorden (719) 
15:30 Lov og uorden (720) 
16:20 Kommissær Rex (23) 
17:15 Små og store synder (143) 
18:10 Små og store synder (144) 
19:10 Doc Martin (45) 
20:00 Jarls Quizshow 
20:55 Talkshowet Meyerheim 
21:40 Cecilies bogshow 
22:30 King & Maxwell (4) 
23:15 Tavse vidner (34) 
00:10 For himlens skyld (135) 
01:05 Lov og uorden (719) 
01:55 Lov og uorden (720) 
02:40 Godnat 
Eurosport
08:30 NORDIC SKIING: VM fra Falun, Sverige 
09:30 SPORT: WATTS 
10:30 SNOOKER: Europa-Touren fra Gdynia, Polen 
12:00 NORDIC SKIING: VM fra Falun, Sverige 
13:00 SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
14:00 SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
15:00 FODBOLD: Algarve Cup, Portugal 
15:10 FODBOLD: Algarve Cup, Portugal 
17:00 FODBOLD: Algarve Cup, Portugal 
19:00 FODBOLD: Algarve Cup, Portugal 
19:15 FODBOLD: Algarve Cup, Portugal 
21:00 FODBOLD: Nationale Pokal, Frankrig 
23:00 SPORT: Wednesday Selection 
23:05 RIDNING: WINTER EQUESTRIAN FESTIVAL fra Palm Beach, USA 
00:05 SPORT: Month selection 
00:10 RIDNING: FEI World Cup fra Göteborg, Sverige 
00:25 RIDNING: Riders Club 
00:30 GOLF: Golf Club 
00:35 SEJLSPORT: Yacht Club 
00:40 SPORT: Wednesday Selection 
00:45 FIA WTCC: VM 
01:15 SPORT: WATTS 
ID
ID
04:35 Mord i varmen 
05:45 Meldt savnet (24:44) 
06:10 Meldt savnet (27:44) 
06:35 På sporet af en morder 
07:20 På sporet af en morder 
08:05 Testamentet 
08:50 Homeshopping 
09:25 Forsvundet sporløst 
09:50 Forsvundet sporløst 
10:15 Forsvundet sporløst 
10:45 Homeshopping 
11:20 Forsvundet sporløst 
11:50 Homeshopping 
12:55 Aphrodite Jones afslører 
13:55 Paula Zahn på sagen 
14:55 Paula Zahn på sagen 
15:55 Retsmedicinske rædsler 
16:55 Retsmedicinske rædsler 
18:00 Forsvundet 
19:00 Mødet med en morder 
20:00 I seng med mafiaen 
20:30 I seng med mafiaen 
21:00 Blodets bånd 
22:00 Ondskab i familien 
23:00 Kvinder der dræber 
23:55 Dødssynder 
00:55 Blod, svigt og tårer 
01:55 Farlige sekter 
02:55 En morder flytter ind 
03:45 En blodig affære 
04:35 Mord i varmen 
DRK
DRK
05:00 Udsendelsesophør 
05:40 Jagten på historien (1:8) 
06:20 Jagten på historien (2:8) 
07:00 Designtalenterne (4:5) 
07:30 Designtalenterne (5:5) 
08:00 P2 Radioavis 
08:05 Morgenandagten på DR K 
08:25 Dagens Sang 
08:30 Filmselskabet 
09:00 Taxa (42:56) 
09:35 Taxa (43:56) 
10:15 Hundrede års barndom (7:10) 
10:45 Fup eller fakta 
11:15 Dad's Army (42:68) 
11:45 Dad's Army (43:68) 
12:10 Historien om Norge (4:8) 
12:40 Kommunismens fald (4:6) 
13:35 Robert Capa - I krig og kærlighed 
15:00 Hvornår var det nu det var 
15:45 Hvornår var det nu det var 
16:30 Danmarks hemmelige forsvar (2:4) 
17:10 Huset på Christianshavn (70) 
17:40 Huset på Christianshavn (71) 
18:15 Alle tiders underholdning (4:8) 
18:55 De fantastiske fire: Preben Kaas 
19:55 Dagens Sang 
20:00 Højt skum - en film om Storm P 
21:00 Historiequizzen: Sankt Petri Kirke 
21:30 Store danske Videnskabsfolk: August Krogh 
22:00 Videnskabens historie (5:6) 
22:50 5 Skarpe: Om døden 
23:10 Heksejagt 
00:00 Smagsdommerne 
00:40 Gåden om Terracotta-hæren 
01:35 Nøgne mesterværker - Poussin (4:5) 
02:25 Tamara Rojos Svanesø 
03:25 Made in Hollywood 
04:15 Keith Harings verden 
DR3
DR3
05:15 Udsendelsesophør 
07:00 Morgengymnastikken: Barthelot: Rytmisk Udtryk 
10:45 Modelliv i London (1) 
11:30 DR3 Bestemmer: Anders Stegger og Mascha Vang (9) 
12:00 Videnskabsmagasinet: Går jorden under ? (3:10) 
12:30 På dykkereventyr med Ellis og Scott (6) 
13:15 Monte Carlo på DR3 
13:45 I Think I Love My Wife

Amerikansk romantisk komedie fra 2007
15:15 Homeland II (10:12) 
16:00 Homeland II (11:12) 
16:50 Ice Road Truckers VII (8:12) 
17:35 Classic Albums - Metallica 
18:25 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:10 Family Guy (55) 
19:30 Family Guy (56) 
19:55 Gift ved første blik - USA (2) 
21:00 Videnskabsmagasinet: Sprøjteorgasmens gåde (2:10) 
21:30 Spørg Mig om Alt (8:8) 
22:00 Monte Carlo på DR3 
22:30 The Girl Next Door

Amerikansk komedie fra 2004
00:15 PerkerDansk - Fællesskaber (8:8) 
00:45 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
01:25 Monte Carlo på DR3 
01:55 Classic Albums - Nirvana 
02:45 DR3 Bestemmer: Lucy Love og Mads Holger (10) 
03:15 Natten på DR3 
DRRAMA
06:00 Olivia 
06:10 Den fortryllede karrusel 
06:20 Ellevilde Ella 
06:30 Timmy-tid 
06:45 Thomas og hans venner 
07:00 Skrål med Mathilde (8) 
07:20 Brandmand Sam 
07:35 Ridder Mikkel 
07:45 Postmand Per: Specialposttjenesten 
08:00 Sofus (8) 
08:15 Postmand Per 
08:30 Ridder Mikkel 
08:45 Timmy-tid 
08:55 Thomas og hans venner 
09:10 Skrål med Nikolaj (7) 
09:30 Brandmand Sam 
09:40 Ridder Mikkel 
09:55 Postmand Per: Specialposttjenesten 
10:10 Sofus (7) 
10:25 Postmand Per 
10:45 Skæg med Ord 
11:10 Postmand Per 
11:25 Rosa fra Rouladegade 
11:55 Tuva fra Tarva 
12:10 Sigurds Bjørnetime 
12:35 SKRÅL - med Ilmo 
12:55 Den lille prinsesse 
13:05 Bamses Billedbog 
13:30 Kære Sebastian 
13:55 Eghjorten Buller 
14:20 Klassen 2. b 
14:35 Nu er det ikke sjovt længere 2:8 
15:05 Ellevilde Ella 
15:15 Tilde og vennerne 
15:25 Lille Nørd 
15:55 Tilde og vennerne 
16:05 Dora udforskeren 
16:30 Bamses Billedbog 
17:00 Hej Ramasjang 
17:05 Ramasjang Mysteriet 
17:35 Elefantvask 
17:55 Brandmand Sam 
18:10 Thomas og hans venner 
18:20 Nysgerrige Nille 
18:30 Ramasjang Mysteriet 
19:00 Karlsson på taget 
19:25 Små kartofler 
19:30 Lillefinger - Månen 
19:35 Alfons Åberg 
19:50 Godnathistorier 
20:00 Godnat
DR Ultra
06:30 Best Ed 
06:55 Voksenfælden II - lite 
07:00 Ultra Nyt 
07:10 Backstage (3) 
07:25 Mig og min robot 
07:35 Mig og min robot 
07:50 Mission: Eftersidning 
08:15 Loulou fra Montmartre (12) 
08:40 Danmarks sjoveste barn (4:10) 
09:10 Fiskemissionen 1:7 
09:35 Nils Holgerssons forunderlige rejse gennem Sverige 
10:00 Ultra Nas (8) 
10:25 Lokummet brænder 3 (5:6) 
10:40 Oscars oase 
10:50 Ponyskolen 
11:20 Best Ed 
11:40 FORSTÆRKEREN Rulleskøjter 
11:55 Skyland (11:26) 
12:15 Flimmersport 
12:30 Sofies Univers 
13:00 Så er der hund 
13:25 Ponyskolen 
13:53 Viggos Vlog 
13:55 Verdens bedste quiz 
14:10 Amigo 
14:35 Ramasjangskolen 
15:00 Ultra Nyt 
15:10 Splint & Co. 
15:35 Mission: Eftersidning 
16:00 Gumball 
16:20 Incredible Crew eps.1-13 
16:40 Isas stepz (5) 
16:55 Isas stepz (6) 
17:10 Snydt! 
17:20 Verdens bedste quiz (3) 
17:35 Big time rush 
18:00 Ultra Nyt 
18:10 Wolfblood 
18:35 Ultra Lyd - Shaka Loveless 
18:40 ICarly 
19:05 101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager 
19:30 Karla og Jonas (3:3) 
20:00 Den barske klode 
20:30 101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager 
20:55 Dance Academy (50) 
21:20 Godnat
National Geographic
05:00 Wicked Tuna 
06:00 Street Smart 
06:30 Alaskas piloter 
07:20 En verden af magi 
08:15 Wicked Tuna 
09:10 Dubais lufthavn 
10:00 Hovedvejen gennem helvede 
11:00 Dum, Dummere, Derfor 
11:30 Dum, Dummere, Derfor 
12:00 Richard Hammonds tekniske efterforskning 
13:00 Biler i nød 
14:00 Til grænsen 
15:00 Dubais lufthavn 
16:00 Undersøgelse af flystyrt 
17:00 Undersøgelse af flystyrt 
18:00 Undersøgelse af flystyrt 
19:00 Jackpot på smeltepunktet 
19:30 Brain Games 
20:00 Hovedvejen gennem helvede 
21:00 Brain Games 
21:30 Brain Games 
22:00 Dum, Dummere, Derfor! 
22:30 Dum, Dummere, Derfor! 
23:00 Drugs Inc. 
00:00 Bag lås og slå 
01:00 Nazisternes hemmeligheder 
02:00 Dum, Dummere, Derfor! 
02:30 Dum, Dummere, Derfor! 
03:00 Combat Rescue 
04:00 Sekunder fra katastrofen 
TV2 FRI
07:25 Last Man Standing (18) 
07:50 Touch (16) 
08:40 Amatørkokke Down Under 
09:35 Hjemlig nemlig 
10:25 Hjemlig nemlig 
11:15 Mit livs eventyr 
11:50 FRI tester 
12:30 FRIs bageri 
12:55 FRIs bageri 
13:25 Utrolige bryllupskager 
14:15 Skjulte skatte 
15:00 Sæt pris på dit hjem (UK) 
15:45 Location, Location, Location 
16:35 Location, Location, Location 
17:25 Liebhaverne 
17:55 Liebhaverne 
18:25 FRIs bageri 
18:50 FRIs bageri 
19:15 Mit livs eventyr 
19:50 Fantastiske fund 
20:30 Fantastiske fund 
21:15 Årets dejligste have - år 2 
22:00 Hofleverandørerne 
22:30 Hofleverandørerne 
23:00 Køkkentjansen 
23:40 FRIs bageri 
00:10 Amatørkokke Down Under 
01:10 River Cottage går i fisk 
02:00 Mad fra River Cottage 
02:50 Jagt & fiskeri 
03:40 Jagt & fiskeri 
TV3 sport 2
03:35 PÅ GENSYN 
09:00 Fodbold: Liverpool-Manchester City 
11:00 Fodbold: Southampton-Crystal Palace 
13:00 Alt om Sport 
13:45 NHL: New Jersey Devils-Nashville Predators 
15:45 Ishockey: NHL Tonight 
16:00 Fodbold: Aston Villa-West Bromwich 
18:00 Fodbold: Southampton-Crystal Palace 
20:00 Fodbold: Tottenham-Swansea 
22:45 Fodbold: Newcastle-Manchester United 
00:45 Ishockey: NHL Tonight 
01:35 NHL: Winnipeg Jets-Ottawa Senators 
04:05 PÅ GENSYN 
canal8 sport
01:20 La Liga World 
08:00 Serie A: Atalanta - Sampdoria 
11:00 Serie A: Chievo - Milan 
13:00 Serie A: Torino - Napoli 
16:10 Copa del Rey: Real Madrid - Atlético Madrid 
18:00 Copa del Rey: Atlético Madrid - Barcelona 
19:00 Serie A The Show 
20:00 Copa del Rey: Athletic Bilbao - Espanyol 
21:50 Copa del Rey 
00:00 Superligaen: OB - FC København 
Kl: 05:16 Dato: 04-03-2015
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?