Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:25 
00'erne tur/retur: 2007 
06:55 
Aftenshowet 
07:20 
Auktionshuset (6:10) 
07:45 
HELMIG - n√¶sten mutters alene 
08:45 
Sundhedsmagasinet: Yoga 
09:10 
OBS 
09:15 
Det s√łde liv - jul (4:4) 
09:45 
Store forretninger IV (1:10) 
10:30 
Antikkrejlerne (332) 
11:15 
Antikkrejlerne (333) 
12:00 
Skattej√¶gerne 2011 (5) 
12:30 
Gintberg p√• kanten - Christiania 
13:00 
Columbo: Mord, r√łg og skygger 
14:30 
Mord med dr. Blake IV (6:8) 
15:30 
Kriminalkommiss√¶r Barnaby (45): Breve fra fortiden 
17:00 
Store forretninger IV (2:10) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Auktionshuset III (4) 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
18:55 
Vores vejr 
19:05 
Aftenshowet 
19:30 
Snefald (13:24) 
19:55 
TV AVISEN 
20:00 
Skattej√¶gerne 
20:30 
Anders Lund Madsen p√• Den Yderste √ė (2:3) 
21:00 
Madmagasinet: Julemad 
21:30 
TV AVISEN 
21:55 
Penge 
22:20 
Sporten 
22:30 
Wallander: Inkassatoren 
00:00 
Taggart: Voldsomme gl√¶der 
01:20 
Miss Marple: 4:50 fra Paddington 
02:55 
Dj√¶vlens sk√łge (2:2) 
04:25 
Gintberg p√• kanten - Christiania 
04:50 
N√•r dv√¶rgflodhesten g√•r p√• barsel 
TV2

TV2

06:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
06:30 
Go' morgen Danmark 
12:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:30 
Regionale nyheder 
12:45 
Jarl samler op 
13:35 
Toppen af poppen 
14:40 
Jul i familien 
15:15 
Det store juleflip 
15:50 
Alletiders Nisse (13) 
16:25 
Tinkas juleeventyr (12) 
17:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
17:16 
Regionale nyheder 
17:25 
H√•ndbold: VM - studiet 
17:55 
Dit vintervejr 
18:00 
Nyhederne 
18:20 
Regionale nyheder 
18:25 
Go' aften Danmark 
19:00 
Nyhederne 
19:30 
Regionalprogram 
20:00 
Tinkas juleeventyr (13) 
20:35 
Anders & Torben - tvillingerne og den s√łde juletid (1:2) 
21:10 
Jul hos hofleverand√łrerne 
22:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 
Regionale nyheder 
22:45 
H√•ndbold: VM - studiet 
23:20 
Tantholdt g√•r all in 
00:05 
Gr√¶nsepatruljen 
00:30 
Gr√¶nsepatruljen 
01:00 
Cold Case (143) 
01:45 
Cold Case (144) 
02:35 
Modern Family (160) 
03:05 
Modern Family (161) 
03:30 
Modern Family (162) 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:00 
The Mindy Project (18) 
06:25 
Royal Pains (4) 
07:10 
Danske Hollywoodfruer (4) 
08:00 
Luksusf√¶lden (13) (6) 
09:00 
Luksusf√¶lden (13) (7) 
10:00 
Med kniven for struben 3 (8) 
11:00 
Med kniven for struben 3 (9) 
12:00 
Danske Hollywoodfruer (5) 
13:00 
The Kardashians 8 (5) 
14:00 
The Kardashians 8 (6) 
15:00 
Real Housewives of Dallas (9) 
16:00 
Real Housewives of Dallas (10) 
17:00 
Luksusf√¶lden (16) 
18:00 
MasterChef Jul (6) 
19:00 
MasterChef Jul (7) 
20:00 
Will and Grace (7) 
20:30 
Miraket på Manhattan

Amerikansk fantasy-drama fra 1994
23:00 
Den gr√łnne mil

Amerikansk Oscarnomineret drama fra 1999
02:50 
NCIS 10 (19) 
03:35 
NCIS 10 (20) 
04:20 
Bones 11 (19) 
Kanal 5
06:10 
Hverdagens helte (1) 
06:35 
Hunde p√• job (11) 
07:25 
Det Store Indbrudseksperiment (1) 
08:10 
Den Vrede T√łmrer (5:10) 
09:00 
Den Vrede T√łmrer (6:10) 
09:45 
The Great Christmas Light Fight (3) 
10:40 
The Great Christmas Light Fight (4) 
11:35 
Veronica Mars (36) 
12:30 
Veronica Mars (37) 
13:25 
CSI (282) 
14:20 
CSI (283) 
15:10 
CSI: NY (77) 
16:10 
CSI: NY (78) 
17:05 
Special Victims Unit (341) 
18:05 
Big Bang Theory (190) 
18:30 
Big Bang Theory (191) 
19:00 
Big Bang Theory (192) 
19:30 
Big Bang Theory (193) 
20:00 
Two and a half men (174) 
20:30 
Iron Man

Amr. action fra 2008
23:00 
Two and a half men (174) 
23:30 
Special Victims Unit (341) 
00:30 
CSI (57) 
01:25 
De beskidte helte (1) 
02:25 
De beskidte helte (2) 
03:20 
KRIMI5 (51) 
04:05 
KRIMI5 (52) 
04:55 
Hverdagens helte (14) 
DR2

DR2

07:00 
Sundhedsmagasinet: Yoga 
07:25 
Kontant: Det store datingbedrag 
07:55 
Det sejler - Slagteriet i Hanstholm (4:8) 
08:25 
Det sejler - T√łsetur i Skagen (5:8) 
08:55 
Peter Lund Madsen p√• dannelsesrejse 
09:15 
Peter Lund Madsen p√• dannelsesrejse 
09:35 
Smag p√• New Jersey 
10:15 
Smag p√• Budapest 
10:55 
Soundbreaking - Lyd og visioner 
11:45 
USA i 1990'erne - det bedste tv (1:8) 
12:30 
Fukushima - en atomkraftskandale 
13:30 
Virkelighedens arvinger: Sonnerupgaard 
14:00 
Ekstrem verden - Ross Kemp i Mexico 
14:45 
Ekstrem verden - Ross Kemp i Haiti 
15:25 
Indusflodens skatte (2:3) 
16:15 
Leon Hendrix - bror til Jimi 
17:00 
DR2 Dagen 
18:30 
USA i 1990'erne - Kan vi enes? (5:8) 
19:10 
Storbyen bag facaden - vandforsyning 
20:00 
Labans Jul - Genforeningen (2:4) 
20:30 
Mord i vildmarken (3:4) 
22:30 
Deadline 
23:00 
Vejret p√• DR2 - Det lille gr√• vejroverblik 
23:05 
Jagten p√• taleban 
23:55 
Folket mod Maras 
00:45 
Fredens byrde 
01:45 
Kaos i Guds by 
03:15 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
06:15 
Dybvaaaaad! 
06:50 
Elementary (70) 
07:35 
Elementary (71) 
08:25 
Will & Grace (155) 
08:55 
Will & Grace (156) 
09:25 
Beverly Hills 90210 (286) 
10:15 
Beverly Hills 90210 (287) 
11:00 
Beverly Hills 90210 (288) 
11:50 
Beverly Hills 90210 (289) 
12:40 
Desperate Housewives (24) 
13:30 
Desperate Housewives (25) 
14:20 
Glee (2) 
15:10 
Sex and the City (10) 
15:45 
Sex and the City (11) 
16:20 
Dybvaaaaad! 
16:50 
American Dad (19) 
17:20 
American Dad (1) 
17:50 
Klovn 
18:20 
Klovn 
18:50 
Venner (23) 
19:20 
Venner (24) 
19:50 
Dybvaaaaad! 
20:25 
Tomgang 
20:55 
Tomgang 
21:35 
Natholdets julekalender 
21:40 
Frækkere end politiet tillader

Amr. krimi-komedie fra 1984
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
23:30 
Dybvaaaaad! 
00:00 
Dybvaaaaad! 
00:35 
Frækkere end politiet tillader

Amr. krimi-komedie fra 1984
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
02:20 
N√łrgaards netfix 
02:50 
A to Z (1) 
03:20 
A to Z (2) 
03:45 
Reign (19) 
04:35 
Reign (20) 
TV3plus
06:00 
Sirens (2) 
06:25 
Sirens (3) 
06:45 
Ridiculousness (14) 
07:10 
Ridiculousness (15) 
07:35 
Det sene show med Christian Fuhlendorff (13) 
08:15 
Tattoosalonen (3) 
09:10 
Rizzoli & Isles 5 (17) 
10:05 
Bones 4 (60) 
11:05 
Bones 4 (61) 
12:05 
Numbers (13) 
13:00 
Numbers (14) 
14:00 
Hawaii Five-O (5) 
15:00 
Hawaii Five-O (6) 
16:00 
NCIS 6 (126) 
17:00 
NCIS 6 (127) 
18:00 
NCIS: Los Angeles 4 (15) 
19:00 
NCIS: Los Angeles 4 (16) 
20:00 
D√łdbringende v√•ben (6) 
21:00 
Zorro - Den maskerede hævner

Amerikansk actiondrama fra 1998
23:55 
D.E.B.S.

USA, actionkomedie, 2004
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
01:55 
D√łdbringende v√•ben (6) 
02:50 
Crisis (6) 
03:40 
Crisis (7) 
04:25 
Allegiance (5) 
6'eren
06:35 
Moonshiners (29) 
07:25 
Insane Pools: Off the Deep End (1) 
09:15 
Bering Sea Gold (1) 
10:05 
Bering Sea Gold (2) 
12:15 
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (30) 
13:10 
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (31) 
14:05 
Arrow (55) 
15:00 
Arrow (56) 
16:00 
The Flash (8) 
16:55 
The Flash (9) 
17:55 
Auction Hunters (10) 
18:25 
Auction Hunters (13) 
18:55 
Auction Hunters (17) 
19:25 
Auction Hunters (20) 
19:55 
Person of Interest (85) 
20:55 
Fodbold: Premier League: West Ham-Arsenal 
23:00 
PREMIER LEAGUE - LIVE FROM TAPE: Premier League - H√łjdepunkter 
23:30 
Big Bang Theory (229) 
23:55 
Person of Interest (85) 
00:55 
The Tomorrow People (3) 
01:50 
The Tomorrow People (4) 
02:50 
Almost Human (3) 
03:40 
Almost Human (4) 
04:25 
Salvage Hunters (3) 
TV2 Sport
07:05 
NBA: Minnesota Timberwolves-Philadelphia 76ers 
08:10 
NBA: Minnesota Timberwolves-Philadelphia 76ers 
09:25 
Sv√łmning: EM - kortbane, heats, direkte 
12:00 
Badminton: Super Series finale, direkte 
13:00 
Badminton: Super Series finale, direkte 
14:00 
Badminton: Super Series finale, direkte 
15:00 
Badminton: Super Series finale, direkte 
15:55 
Wozniackis st√łrste sejr - triumfen i Singapore 
16:30 
Sv√łmning: EM - kortbane, finaler, direkte 
19:30 
Sv√łmning: EM kortbane - studiet, direkte 
20:05 
Badminton: Super Series finale 
21:00 
Badminton: Super Series finale 
22:05 
H√•ndbold: VM - studiet 
22:40 
H√•ndbold: VM - TBA 
23:25 
H√•ndbold: VM - TBA 
00:25 
NBA: Inside Stuff 
01:00 
NBA: Indiana Pacers-Oklahoma City Thunder, direkte 
02:20 
NBA: Indiana Pacers-Oklahoma City Thunder, direkte 
TV3 Max
09:00 
Fodbold: M√•l, m√•l, m√•l 
09:45 
Fodbold: Rundt om runden 
10:15 
Fodbold: NordicBet Liga Magasinet 
10:30 
Fodbold: Serie A Show 
11:00 
Fodbold: La Liga World 
11:30 
Fodbold: Premier League Netbusters 
12:00 
The Michael J. Fox Show (10) 
12:25 
Back in the Game 1 (13) 
12:55 
The Crazy Ones (1) 
13:20 
Dads 1 (10) 
13:50 
Dads 1 (11) 
14:15 
Last Man on Earth (1) 
14:45 
Last Man on Earth (2) 
15:10 
Brooklyn Nine Nine (11) 
15:40 
Brooklyn Nine Nine (12) 
16:05 
Community (15) 
16:35 
Community (16) 
17:00 
Community (17) 
17:30 
Community (18) 
18:00 
Simpsons (21) 
18:30 
Simpsons (22) 
19:00 
How I Met Your Mother 5 (17) 
19:30 
How I Met Your Mother 5 (18) 
20:00 
Jay Leno's Garage (4) 
21:00 
TOP GEAR (4) 
22:15 
Simpsons 21 (1) 
22:45 
Simpsons 21 (2) 
23:15 
Jay Leno's Garage (2) 
00:15 
Jay Leno's Garage (4) 
01:15 
The Michael J. Fox Show (8) 
01:45 
The Michael J. Fox Show (9) 
04:00 
GODNAT 
TV3 Sport
09:00 
Fodbold: Huddersfield-Chelsea 
11:00 
NFL: Kansas City Chiefs-Oakland Raiders 
14:00 
NFL: Pittsburgh Steelers-Baltimore Ravens 
17:00 
NFL: Miami Dolphins - New England Patriots 
20:00 
NFL: Los Angeles Rams-Philadelphia Eagles 
23:00 
Dart: World Championship Special 
00:00 
eSport: World of Esports 
01:05 
NHL: Ottawa Senators-NY Rangers 
04:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
Jamies mad p√• 30 minutter 1 (29) 
06:25 
Jamies mad p√• 30 minutter 1 (30) 
06:50 
Husejere p√• boligjagt 3 (312) 
07:35 
Fra skrot til slot (7) 
08:25 
Redningskvinder (114) 
09:25 
Ekstreme samlere (13) 
10:25 
Dr. Phil (2581) 
11:25 
Dr. Phil (2582) 
12:25 
Ekstreme samlere (14) 
13:25 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 1 (6) 
14:25 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 1 (7) 
15:25 
Dr. Phil (2583) 
16:25 
Dr. Phil (2584) 
17:20 
En julegave for livet

Amerikansk romantisk drama fra 2015
19:10 
A Golden Christmas

Amerikansk komedie fra2009
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
21:00 
En uventet Jul

Amerikansk komedie fra 2016
22:55 
En julegave for livet

Amerikansk romantisk drama fra 2015
00:50 
Husejere p√• boligjagt 3 (312) 
01:50 
Fra skrot til slot (7) 
02:45 
Depotj√¶gerne fra Canada 4 (417) 
03:15 
Cold Justice (11) 
04:05 
Cold Justice (12) 
04:50 
Salem (2) 
Kanal 4
06:20 
De unge m√łdre (79) 
06:45 
De unge m√łdre (80) 
07:10 
Silas, Johannes og Louise (9) 
09:00 
Silas, Johannes og Louise (10) 
09:45 
Forsvundet 
10:40 
Greys hvide verden (153) 
11:35 
Greys hvide verden (154) 
12:30 
De unge m√łdre (484) 
13:25 
Say Yes to the Dress (9) 
13:55 
Say Yes to the Dress (10) 
14:25 
Say Yes to the Dress (11) 
14:55 
Say Yes to the Dress (12) 
15:25 
De unge m√łdre (485) 
16:25 
Greys hvide verden (155) 
17:25 
Greys hvide verden (156) 
18:25 
Jul med min eks

Amr. julefilm fra 2014 [··]
20:30 
Under misteltenen

Amr. julefilm fra 2016
22:20 
Julen er reddet!

Amr. julefilm fra 2016 [··]
00:25 
Forsvundet 
01:25 
Forsvundet 
02:25 
Paula Zahn p√• sagen 
03:15 
Switched at Birth (68) 
04:00 
Switched at Birth (69) 
04:50 
Vesterbro (2:10) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (5) 
06:25 
Auction Hunters (4) 
06:55 
Auction Hunters (5) 
07:20 
Treehouse Masters (10) 
08:15 
Ultimate Survival (2) 
09:05 
Wheeler Dealers (18) 
10:00 
Fast N' Loud (16) 
11:00 
Deadliest Catch (2) 
12:00 
Outback Truckers (9) 
13:00 
Outback Truckers (10) 
14:00 
Ice Lake Rebels (6) 
15:00 
Mighty Ships (3) 
16:00 
Salvage Hunters (8) 
17:00 
Mythbusters (19) 
18:00 
Wheeler Dealers (19) 
19:00 
Kindig Customs (5) 
20:00 
Alaskan Bush People (30) 
21:00 
Alaskan Bush People (31) 
22:00 
Finding Escobar's Millions (4) 
23:00 
Ice Lake Rebels (7) 
00:00 
Mythbusters (240) 
01:00 
Alaskan Bush People (31) 
02:00 
Finding Escobar's Millions (4) 
03:00 
Dual Survival (10) 
03:55 
Deadliest Catch (2) 
04:45 
Fast N' Loud (16) 
TV2 Charlie
06:35 
Venner for livet (32) 
07:35 
Doktor Kleist (20) 
08:30 
Doktor Kleist (21) 
09:30 
Skadestuen i Holby (377) 
10:30 
Skadestuen i Holby (378) 
11:25 
Bjergl√¶gen (30) 
12:20 
Bjergl√¶gen (31) 
13:15 
Kommiss√¶r Rex (76) 
14:10 
Cold Case (58) 
14:55 
Cold Case (59) 
15:45 
Fornyet mistanke (58) 
16:45 
Death in Paradise (38) 
17:50 
En sag for Frost (12) 
19:40 
Lige i skabet 
20:25 
The Julekalender (13) (13) 
20:40 
Kongelig underholdning 
22:50 
Hvem vil v√¶re million√¶r? 
23:35 
The Julekalender (13) (13) 
23:50 
Lige i skabet 
00:35 
Lur mit liv 
01:30 
Sm√• og store synder (98) 
02:25 
Sm√• og store synder (99) 
03:25 
Lige i skabet 
04:05 
Lige i skabet 
04:40 
Godnat 
Eurosport
06:15 
SKISKYDNING: World Cup fra Hochfilzen, √ėstrig 
07:00 
SNOOKER: Home Nations Series fra Glasgow, Storbritannien 
08:30 
SKISKYDNING: World Cup fra Hochfilzen, √ėstrig 
09:00 
DRONE RACING 
10:00 
OLYMPISKE LEGE: Hall of Fame Sochi Final  
11:00 
OLYMPISKE LEGE:  
11:30 
OLYMPISKE LEGE: Heroes Of The Future 
12:00 
OLYMPISKE LEGE: Olympic Confession 
12:05 
OLYMPISKE LEGE: Ones To Watch 
12:10 
OLYMPISKE LEGE: Top 10 Greatest Moments 
12:15 
OLYMPISKE LEGE: Sports Explainers 
12:20 
SNOWBOARD: FIS World Cup fra Val Thorens, Frankrig 
14:00 
SNOOKER: Home Nations Series fra Glasgow, Storbritannien 
19:00 
SKISKYDNING: World Cup fra Hochfilzen, √ėstrig 
19:30 
SKISKYDNING: World Cup fra Hochfilzen, √ėstrig 
19:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
20:00 
SNOOKER: Home Nations Series fra Glasgow, Storbritannien 
23:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
00:00 
DRONE RACING 
01:00 
SKISKYDNING: World Cup fra Hochfilzen, √ėstrig 
01:30 
SKISKYDNING: World Cup fra Hochfilzen, √ėstrig 
02:00 
SNOWBOARD: FIS World Cup fra Val Thorens, Frankrig 
03:00 
SNOOKER: Home Nations Series fra Glasgow, Storbritannien 
04:30 
SNOWBOARD: FIS World Cup fra Val Thorens, Frankrig 
Eurosport 2
07:30 
Skiskydning: World Cup 
08:30 
Skiskydning: World Cup 
09:30 
F√¶gtning: Grand Prix Series Top 5 
09:35 
Snooker: Home Nations Series Scottish Open 
11:35 
Skiskydning: World Cup 
12:30 
Skiskydning: World Cup 
13:30 
Skiskydning: World Cup 
14:30 
Skiskydning: World Cup 
15:00 
Skiskydning: World Cup 
16:15 
Snowboard: FIS World Cup 
17:15 
Skiskydning: World Cup 
18:00 
Skiskydning: World Cup 
18:50 
Skiskydning: World Cup 
20:50 
F√¶gtning: Grand Prix Series Top 5 
20:55 
Watts 
21:00 
Fodbold: FIFA 
21:40 
Fodbold: Major League Soccer 
00:35 
Cykling: Six-Day 
03:05 
Snooker: UK Championship 
ID

ID

06:00 
Disappeared (24) 
06:45 
The Locator (21) 
07:05 
California Investigator (5) 
07:30 
Dr G: Medical Examiner (29) 
08:15 
Fatal Encounters (3) 
09:00 
Swamp Murders (2) 
09:45 
Murder Shift (3) 
10:30 
I Almost Got Away With It (39) 
11:15 
Blood Relatives (2) 
12:00 
Disappeared (54) 
12:45 
True Crime with Aphrodite Jones (1) 
13:30 
The Locator (21) 
13:55 
Dr G: Medical Examiner (30) 
14:40 
Fatal Encounters (6) 
15:25 
Swamp Murders (3) 
16:10 
Murder Shift (4) 
16:55 
I Almost Got Away With It (1) 
17:40 
Disappeared (25) 
18:25 
The Locator (22) 
18:45 
Blood Relatives (4) 
19:30 
True Crime with Aphrodite Jones (1) 
20:15 
Disappeared (55) 
21:00 
The Perfect Murder (12) 
21:45 
Blood Relatives (8) 
22:30 
Extreme Forensics (6) 
23:15 
Deadly Women (18) 
00:00 
Ghost Lab (7) 
00:45 
The Perfect Murder (12) 
01:30 
Blood Relatives (8) 
02:15 
Who on Earth Did I Marry? (4) 
02:40 
Who on Earth Did I Marry? (5) 
03:00 
Ghost Lab (5) 
03:45 
Ghost Lab (7) 
04:30 
Fatal Encounters (6) 
DRK

DRK

06:10 
Solens mad 
06:40 
Solens mad 
07:10 
Madsen & Co. (5:32) 
07:35 
Madsen & Co. (6:32) 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten p√• DR K 
08:25 
Dagens sang: Juletr√¶et med sin pynt 
08:35 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:05 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:35 
Store danskere - Thit Jensen 
10:15 
Store danskere - Elsa Gress 
10:55 
Et kongeligt hjem: Drottningholms slot (1:2) 
11:55 
Bryllupper i Kongehuset 
12:35 
Hvorn√•r var det nu det var 
13:20 
Hvorn√•r var det nu det var 
14:05 
Danmarkshistorien fortalt af Erik Kjersgaard (7:12) 
15:05 
Danmarkshistorien fortalt af Erik Kjersgaard (8:12) 
16:10 
Australiens historie (2:6) 
17:00 
Australiens historie (3:6) 
17:45 
Huset p√• Christianshavn (80) 
18:20 
Huset p√• Christianshavn (81) 
18:55 
Bes√¶ttelsens danske filmkonger (2:2) 
19:25 
DR K's Kogeskole 
19:55 
Dagens sang: Juletr√¶et med sin pynt 
20:00 
Den store Klein 
20:30 
Rejsen til Slagmarken (2:2) 
21:00 
Historiequizzen: Kronborg Slot 
21:30 
Kunsten at miste: Livet f√łr d√łden (4:4) 
22:00 
Jussi - alting afh√¶nger af √łjnene der ser 
23:00 
Pibens heltinder 
00:00 
Vild med b√łger 
00:30 
Kobra - #Girlgaze (8) 
01:00 
Jagten p√• forsvundne kunstv√¶rker (5:12) 
01:25 
Jagten p√• forsvundne kunstv√¶rker (6:12) 
01:45 
De kaldte hende Sarah

Fransk drama fra 2010
03:30 
Et kongeligt hjem: Drottningholms slot (2:2) 
04:30 
G√¶t og grimasser (7:15) 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Latindans, faste baller og bryst & vinger 
09:00 
Mord p√• film: Game of Thrones 
09:25 
Mord p√• film: Kill Bill 
10:00 
Krigens skjulte ansigt (3:5) 
10:30 
Verdens h√•rdeste job (5:6) 
11:25 
Dyr p√• druk 
12:20 
H√•rd udenp√• (1:4) 
12:50 
Hemmeligheder fra Nuuk (5:6) 
13:20 
Doctor Who VIII (12) 
14:15 
Doctor Who: Last Christmas 
15:20 
The Rebound

Amerikansk romantisk komedie fra 2009
16:50 
Ice Road Truckers IX (8:10) 
17:35 
Rodl√łs (5:6) 
18:05 
The Late Show med Stephen Colbert 
18:50 
Family Guy 
19:10 
Family Guy 
19:35 
Pandaerne II (5:8) 
20:00 
Alene i vildmarken USA III (12:12) 
20:40 
So ein Ding: De - m√•ske - gode hackere. 
21:00 
Billet til K√¶rlighed II (5:6) 
21:30 
F√łdt til succes (4:5) 
22:00 
Management

Amerikansk romantisk komedie fra 2008
23:30 
Girl, Interrupted

Amerikansk autentisk drama fra 1999
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
01:30 
The Late Show med Stephen Colbert 
02:15 
Ice Road Truckers IX (9:10) 
02:55 
Mord p√• film: Die Hard 
03:25 
Mord p√• film: Western 
04:00 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:05 
Sarah og And (7) 
06:15 
Ellevilde Ella 
06:20 
Ellevilde Ella 
06:30 
Grinebider (23) 
06:40 
Nissernes √ė (12:24) 
07:10 
Ramajetternes Jul (12:24) 
07:25 
Quizdyrene - Geden Martha 
07:40 
F for F√•r (37) 
07:45 
Gurli Gris V (19) 
07:50 
Gurli Gris V (20) 
07:55 
Albi 
08:05 
Morten Skildpadde (9) 
08:30 
Rod i Historien (5) 
08:45 
Op og hop (4) 
08:55 
Minisekterne (10) 
09:05 
Sk√¶g med bogstaver - T 
09:30 
Lille N√łrd 
10:00 
Vilde venner II (1) 
10:20 
Kiwi & Strit (19) 
10:25 
Kiwi & Strit (20) 
10:30 
Kaj og Andrea m√łdes igen 
11:00 
Sprinter Galore II - Barnevogn (5) 
11:15 
Quizdyrene - Grisen Prop 
11:30 
Ramasjang Mysteriet V (1) 
12:00 
Bamses Billedbog 
12:30 
Ramasjang Rally 
13:00 
Rosa fra Rouladegade (5) 
13:30 
Det kongelige spektakel 
13:45 
Minisekterne (6) 
13:50 
Minisekterne (7) 
13:55 
Sikker & S√łn II (3) 
14:05 
Onkel Rejes S√łr√łvershow (3) 
14:30 
Der var engang.... Snedronningen (2:2) 
15:00 
Sarah og And (23) 
15:05 
Sarah og And (24) 
15:15 
Morten Skildpadde (14) 
15:40 
Gurli Gris VI (15) 
15:50 
Chuggington 
16:00 
Chuggington 
16:10 
Masha og Bj√łrnen (13) 
16:15 
Albi 
16:20 
Yakari III (16) 
16:35 
Paw Patrol II (13) 
17:00 
Ramajetternes Jul (13:24) 
17:15 
Nissernes √ė (13:24) 
17:45 
Quizdyrene II (8) - Araen Sugar 
17:55 
Snakkel spektakel 
18:05 
F for F√•r (26) 
18:15 
Sprinter Galore (8) 
18:30 
Op og hop (8) 
18:40 
Onkel Rejes s√łr√łvershow II (8) 
18:55 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (37) 
19:05 
Tree Fu Tom (11) 
19:30 
Zorro (9) 
19:50 
S√łpapeg√łjernes √ł II (13) 
DR Ultra
06:00 
M√łnk 
06:01 
Zorro (22) 
06:25 
Wild Kratts 
06:45 
Junglebanden 
07:00 
Ultra Nyt 
07:05 
Klassens Jul - Frederik bliver bortvist (14) 
07:20 
Gumball IV (20) 
07:30 
The Next Step III (18) 
07:55 
Freaktown (31) 
08:05 
Wolfblood III (8) 
08:33 
M√łnk 
08:35 
JULTRA - Store N√łrdernes julekalender (13:24) 
08:45 
Store N√łrd: Ninjakrog 
09:05 
Sebastian p√• dybt vand (4) 
09:25 
Mission: Eftersidning II (25) 
09:45 
Mission: Eftersidning II (26) 
10:05 
Lokummet br√¶nder I (1) 
10:15 
Fodboldpigen Olivia 
10:30 
Danmarks sjoveste barn (5:10) 
11:00 
Danmarks sjoveste barn (6:10) 
11:30 
KreaKampen - FORM: Finale (3:3) 
12:15 
Julie (4:4) 
12:40 
Designtalenterne - Outfit of the Day (4) 
13:00 
Designtalenterne - Afg√łrelsen (5) 
13:15 
Ultra Jam - Shaka Loveless 
13:35 
JULTRA: Bubbers Juleshow (13:24) 
13:45 
Klassen - Mobiltyven 1. del (39) 
13:55 
Klassen - Mobiltyven 2. del (40) 
14:05 
The Next Step III (18) 
14:25 
Backstage I (5) 
14:40 
Backstage I (6) 
14:55 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
15:10 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
15:20 
Pingvinerne fra Madagascar (4) 
15:40 
Zorro (19) 
16:05 
Wild Kratts 
16:25 
Junglebanden 
16:35 
Junglebanden 
16:45 
Vi' bare bj√łrne II (25) 
17:00 
Braceface (10) 
17:20 
Freaktown (4) 
17:40 
Klassens Jul - Frederik bliver bortvist (14) 
17:50 
Klassens Jul - Bertram som Luciabrud (15) 
18:00 
Ultra Nyt 
18:05 
The Next Step III (18) 
18:30 
Hjalte vs Tjelle - Actiondag (7) 
18:40 
Bidt, br√¶ndt og stukket - Gedehams (5) 
18:55 
JULTRA: Bubbers Juleshow (13:24) 
19:05 
Snefald (12:24) 
19:25 
Wolfblood III (13) 
19:50 
Klassens Jul - Bertram som Luciabrud (15) 
20:05 
H√•ndboldmissionen (9) T√¶sk af bedstem√łdre? 
20:20 
H√•ndboldmissionen (10) Sl√•skamp! 
20:30 
Alle sammen sammen II (7) 
20:50 
Sofie Linde Show II (7) - Dj√§mes Braun 
21:20 
Snydt! 
National Geographic
06:00 
Brain Games (7) 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor! 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor! (8) 
08:00 
Wicked Tuna (14) 
09:00 
Yukon Gold (10) 
10:00 
Unders√łgelse af flystyrt (10) 
11:00 
Unders√łgelse af flystyrt (11) 
12:00 
Dubais lufthavn (1) 
13:00 
Sekunder fra katastrofen (6) 
14:00 
Dum, Dummere, Derfor! (7) 
14:30 
Dum, Dummere, Derfor! 
15:00 
Hitlers sidste dage 
16:00 
Den lovl√łse √ł (1) 
17:00 
Hovedvejen gennem helvede 
18:00 
Star Talk (8) 
19:00 
Brain Games (19) 
19:30 
Brain Games (20) 
20:00 
Genius - Einstein (8) 
21:00 
The Long Road Home (7) 
22:00 
Mars: Bag kulisserne (5) 
23:00 
Sekunder fra katastrofen (6) 
00:00 
Unders√łgelse af flystyrt (11) 
01:00 
Dum, Dummere, Derfor! 
01:30 
Dum, Dummere, Derfor! 
02:00 
The Long Road Home (7) 
03:00 
Mars: Bag kulisserne (5) 
04:00 
Dubais lufthavn (1) 
TV2 FRI
06:20 
Utrolige bryllupskager 
07:10 
Vildt sjov med dyr 
07:40 
Vildt sjov med dyr 
08:15 
Hjemlig nemlig 
09:00 
Hjemlig nemlig 
09:50 
Hjemlig nemlig 
10:45 
Bolighj√¶lp p√• vej 
11:35 
Bolighj√¶lp p√• vej 
12:30 
Bolighj√¶lp p√• vej 
13:20 
Bolighj√¶lp p√• vej 
14:10 
Den store britiske bagedyst - masterclass 
15:20 
Den store britiske bagedyst - julespecial 
16:25 
Location, Location, Location 
17:25 
Location, Location, Location 
18:20 
Krejlerkongen - julespecial 
18:50 
Krejlerkongen - julespecial 
19:25 
Den store britiske bagedyst - julespecial 
20:30 
Fantastiske hammerslag 
21:00 
Fantastiske hammerslag 
21:40 
Krejlerkongen - julespecial 
22:20 
Krejlerkongen - julespecial 
22:55 
Krejlerkongen 
23:35 
Krejlerkongen 
00:15 
Jul med Ernst 
01:05 
Jul i Frihuset 
02:05 
Hellas Julestue 
02:20 
Luksus til l√•ns 
03:15 
Luksus til l√•ns 
04:10 
Skjulte Skatte (UK) 
04:45 
Rundt om Italien 
Kl: 09:16 Dato: 12-12-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj√¶lp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?