Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:15 
Havestafetten (6:12) 
06:40 
Aftenshowet 
07:30 
Fra yt til nyt 
08:10 
Generation XL (1:7) 
08:55 
Kampen for tilværelsen (3:8) 
09:40 
Downton Abbey VI (7:8) 
10:30 
Antikkrejlerne (10) 
11:00 
Antikkrejlerne med kendisser (11) 
12:00 
Bonderøven 2014 (7) 
12:30 
Kender du typen? 2012 (7) 
13:00 
Hammerslag 2008 (9) 
13:30 
Hammerslag 2008 (10) 
14:00 
Taggart: Ondets rod (3:3) 
14:50 
Blindt spor (1:6) 
15:40 
Blindt spor (2:6) 
16:35 
Downton Abbey VI (8:8) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Fra yt til nyt 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
18:55 
Vores vejr 
19:05 
Aftenshowet 
19:55 
TV AVISEN 
20:00 
Guld i Købstæderne - Svendborg (8:10) 
21:00 
Spise med Price egnsretter II (5:6) 
21:30 
TV AVISEN 
21:55 
Penge 
22:20 
Sporten 
22:30 
Wallander: Den urolige mand 
00:05 
Mistænkt 2 (1:2) 
01:45 
Kampen for tilværelsen (7:8) 
02:30 
Spooks (43) 
03:20 
Hammerslag 2008 (7) 
03:50 
Hammerslag 2008 (8) 
04:20 
Kender du typen? 2012 (6) 
04:50 
Timm og gryderne (4:6) 
TV2

TV2

00:10 
Grænsepatruljen 
00:40 
Grænsepatruljen 
01:05 
Cold Case (139) 
01:55 
Cold Case (138) 
02:45 
Det sene sommershow 
03:20 
Ground Floor (3) 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:00 
Save Me (3) 
06:25 
Luksusliv til søs (1) 
06:45 
Tattoosalonen (2) 
07:35 
Luksusfælden 5 (12) 
08:35 
Luksusfælden 6 (1) 
09:35 
Mit Plastikmareridt (6) 
10:30 
MasterChef 2017 - Danmarks største madtalenter (23) 
11:30 
Danske Hollywoodfruer (3) 
12:30 
The Kardashians 9 (18) 
13:30 
The Kardashians 9 (19) 
15:00 
Real Housewives of Beverly Hills 3 (16) 
16:00 
Real Housewives of Beverly Hills 3 (17) 
17:00 
Tattoosalonen (3) 
18:00 
Luksusfælden (9) 
19:00 
Luksusfælden (10) 
20:00 
Sviger-monster

Tysk/amerikansk romantisk komedie fra 2005
22:05 
Sex and the City 2

Amerikansk romantisk komedie fra 2010
01:05 
NCIS 7 (6) 
02:00 
NCIS 7 (7) 
02:50 
Bones (4) 
03:40 
Bones (5) 
04:30 
Odyssey (10) 
Kanal 5
06:20 
Rod i Køkkenet (18:24) 
07:10 
Rod i Køkkenet (19:24) 
08:00 
Spøgelsesjægerne (5) 
08:45 
Dit Hjem i Vores Hænder: Anni Fønsby og Jens Werner (13) 
09:35 
Dit Hjem i Vores Hænder: Anni Fønsby og Jens Werner (14) 
10:30 
Veronica Mars (15) 
11:25 
Veronica Mars (16) 
12:20 
Special Victims Unit (189:91) 
13:10 
CSI (153) 
14:10 
CSI (154) 
15:05 
CSI: NY (170) 
16:05 
CSI: NY (171) 
17:05 
Special Victims Unit (190:91) 
18:00 
Big Bang Theory (65) 
18:30 
Big Bang Theory (66) 
19:00 
Big Bang Theory (67) 
19:30 
Big Bang Theory (68) 
20:00 
Big Bang Theory (69) 
20:30 
Big Bang Theory (70) 
21:00 
Criminal Minds (269) 
21:55 
Criminal Minds (270) 
22:55 
Big Bang Theory (67) 
23:20 
Big Bang Theory (68) 
23:50 
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown (25) 
00:20 
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown (26) 
00:50 
Spøgelsesjægerne (6) 
01:45 
Spøgelsesjægerne (7) 
02:45 
Tag pengene og løb (3) 
03:35 
Tag pengene og løb (4) 
04:22 
Hverdagens helte (5) 
04:45 
Hverdagens helte (6) 
DR2

DR2

08:10 
Sundhedsmagasinet 
08:35 
USA's vilde vesten: I krig pĂĄ to fronter (2:8) 
09:20 
Hemmelige amerikanske missioner (7:8) 
10:00 
Velkommen hertil - føl dig hjemme (1:3) 
11:00 
Sundhedsmagasinet 
11:25 
PĂĄ roadtrip i Indokina (5:7) 
11:55 
Verdens smukkeste ginfabrik (1:3) 
12:35 
Verdens smukkeste ginfabrik (2:3) 
13:20 
Verdens smukkeste ginfabrik (3:3) 
14:05 
Felix og Vagabonden II (5:10) 
14:50 
Felix og Vagabonden II (6:10) 
15:35 
Skattejægerne (2:2) 
16:30 
Felix og Vagabonden II (7:10) 
17:15 
Fedt, Fup og Flæskesteg (4) 
17:45 
Fedt, Fup og Flæskesteg (5) 
18:15 
Indusflodens skatte (2:3) 
19:00 
Husker du... 1983 
20:00 
Den fjerde mand (1:3) 
21:00 
Deres livs sommer (1:3) 
22:30 
Deadline 
23:00 
The Trip to Italy (3:6) 
23:35 
NĂĄr kvinder dræber - Amber Wright 
00:20 
Mobbet pĂĄ nettet 
01:05 
USA's vilde vesten: Blod og guld (3:8) 
01:50 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
00:05 
Dybvaaaaad! 
00:35 
Batman 
01:05 
Batman 
01:30 
Ridiculousness 
01:55 
Ridiculousness 
02:20 
Ridiculousness 
02:45 
Kongen af Queens (23) 
03:15 
Kongen af Queens (24) 
03:45 
Billy on the Street 
04:10 
Castle (114) 
04:55 
Castle (115) 
TV3plus
06:00 
Fresh Off the Boat 1 (1) 
06:20 
Fresh Off the Boat 1 (2) 
06:45 
Knas i Kærligheden (55) 
07:10 
Knas i Kærligheden (56) 
07:35 
Knas i Kærligheden (57) 
08:00 
Knas i Kærligheden (58) 
08:30 
How I Met Your Mother 7 (8) 
09:00 
How I Met Your Mother 7 (9) 
09:30 
Those Who Kill (10) 
10:25 
Bones 8 (18) 
11:20 
Bones 8 (19) 
12:15 
Numbers (4) 
13:05 
Numbers (5) 
14:00 
Hawaii Five-0 2 (14) 
15:00 
Hawaii Five-0 2 (15) 
16:00 
NCIS 10 (19) 
17:00 
NCIS 10 (20) 
18:00 
NCIS: Los Angeles (20) 
19:00 
NCIS: Los Angeles (21) 
20:00 
The Simpsons 25 (16) 
20:30 
Fodbold: Optakt til UEFA Champions League 
20:45 
Fodbold: Istanbul Ba?ak?ehir-Sevilla FC 
22:35 
Fodbold: UEFA Champions League Goal Show 
23:30 
Hot Shots!

Amerikansk komedie fra 1991
01:15 
Simpsons 15 (3) 
01:45 
Simpsons 15 (4) 
02:15 
Community 1 (5) 
02:45 
Community 1 (6) 
03:10 
The Blacklist 1 (8) 
04:00 
The Vampire Diaries (5) 
04:45 
The Vampire Diaries (6) 
6'eren
06:40 
Fire in the Hole (Demolition Ranch) 
07:25 
Homeshopping 
08:25 
Bering Sea Gold (7) 
10:00 
Bering Sea Gold (1) 
11:10 
Homeshopping 
12:10 
Tanked (7) 
13:05 
Tanked (8) 
14:05 
Salvage Hunters (10) 
15:05 
Salvage Hunters (1) 
16:05 
Arrow (56) 
17:05 
Two and a Half Men (107) 
17:35 
Two and a half men (145) 
18:05 
Human Target (5:25) 
19:00 
Human Target (6:25) 
20:00 
CSI: NY (56) 
21:00 
Stand Up Guys

Amr. komedie
23:00 
Of Men and Mavericks

Amr. drama fra 2012
01:15 
Arrow (56) 
02:10 
Venom Hunters (5) 
03:10 
Venom Hunters (6) 
04:00 
Salvage Hunters (8) 
04:50 
What Happened Next (11) 
TV2 Sport
01:00 
Tennis: WTA - Cincinnati, direkte 
TV3 Sport 1
09:00 
Fodbold: Qarabag FK-FC København 
11:00 
Fodbold: Det' bare fodbold - Julefrokost Special 
13:00 
Fodbold: Det' bare fodbold - Beach Party Special 
15:30 
Fodbold: Hoffenheim-Liverpool 
17:30 
Fodbold: Qarabag FK-FC København 
19:30 
Fodbold: Bag kulisserne: FCK i Champions League 
20:40 
Fodbold: Napoli-Nice 
22:45 
Fodbold: Istanbul Ba?ak?ehir-Sevilla FC 
00:45 
Fodbold: Bag kulisserne: FCK i Champions League 
01:45 
Fodbold: Premier League Netbusters 
02:15 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
Dr. Phil (2439) 
06:45 
HOSPITALET (49) 
07:10 
Husejere pĂĄ boligjagt 2 (18) 
08:00 
Jeopardy (1) 
09:00 
Ekstreme samlere 2 (3) 
10:00 
Dr. Phil (2608) 
11:00 
Dr. Phil (2609) 
12:00 
Ekstreme samlere 2 (4) 
13:00 
Fra Skrot til Slot (9) 
14:00 
Redningskvinder (402) 
15:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 2 (13) 
16:00 
Jeopardy (2) 
17:00 
Depotjægerne (16) 
17:30 
Depotjægerne (17) 
18:00 
Den hemmelige millionær (1) 
19:00 
Den hemmelige millionær (2) 
20:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 2 (14) 
21:00 
Depotjægerne (18) 
21:30 
Depotjægerne (19) 
22:00 
Huse for Millioner New York (1) 
23:10 
Redningskvinder (403) 
00:10 
Depotjægerne: New York (109) 
00:40 
Depotjægerne: New York (110) 
01:10 
Husejere pĂĄ boligjagt 2 (18) 
02:10 
Fra Skrot til Slot (9) 
03:05 
Dr. Phil (2440) 
03:50 
Handsome Devils (10) 
04:40 
Witches of the East End (10) 
Kanal 4
06:10 
Ghost Whisperer (31) 
06:55 
De unge mødre (471) 
07:45 
Helt ærligt: Andrea Elisabeth Rudolph (4) 
08:30 
Homeshopping 
09:30 
Flipping Out (56) 
10:20 
Flipping Out (57) 
11:15 
Greys hvide verden (214) 
12:10 
Greys hvide verden (215) 
13:05 
De unge mødre (471) 
14:05 
De unge mødre (472) 
15:00 
Say Yes to the Dress (7) 
15:30 
Say Yes to the Dress (8) 
16:00 
Bryllupper for millioner (3:8) 
17:00 
Greys hvide verden (216) 
18:00 
Greys hvide verden (217) 
19:00 
Bryllupper for millioner (4:8) 
20:00 
Say Yes to the Dress (3) 
20:30 
Say Yes to the Dress (4) 
21:00 
Sweet Home Alabama

Amr. romantisk komedie fra 2002
23:15 
One Born Every Minute (18) 
00:15 
One Born Every Minute (19) 
01:25 
Forsvundet 
02:25 
Forsvundet 
03:15 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
04:05 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
04:50 
Say Yes to the Dress (2) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (3) 
06:25 
Auction Hunters (21) 
06:55 
Auction Hunters (22) 
07:20 
Treehouse Masters (12) 
08:15 
Ultimate Survival (7) 
09:05 
Wheeler Dealers (3) 
10:00 
Fast N' Loud (4) 
11:00 
Deadliest Catch (2) 
12:00 
Alaska: The Last Frontier (7) 
13:00 
Alaska: The Last Frontier (8) 
14:00 
Yukon Men (8) 
15:00 
How It's Made (13) 
15:30 
How It's Made (14) 
16:00 
Chasing Classic Cars (24) 
16:30 
Dallas Car Sharks (5) 
17:00 
Mythbusters (232) 
18:00 
Wheeler Dealers (4) 
19:00 
Fast N' Loud (13) 
20:00 
Supertruckers (6) 
21:00 
Supertruckers (7) 
22:00 
Alaskan Bush People: Book Of... (3) 
23:00 
Edge of Alaska (1) 
00:00 
Mythbusters (8) 
01:00 
Supertruckers (7) 
02:00 
Alaskan Bush People: Book Of... (3) 
03:00 
Dual Survival (24) 
03:55 
Deadliest Catch (2) 
04:45 
Fast N' Loud (4) 
TV2 Charlie
00:20 
Venner for livet (33) 
01:15 
Murdoch-mysterierne (60) 
02:15 
Skadestuen i Holby (294) 
03:05 
Godnat 
Eurosport
06:00 
FODBOLD: MLS, USA 
07:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
08:30 
SNOOKER: China Championship i Guangzhou, Kina 
11:30 
CYKLING: Spanien Rundt 
12:30 
SPORT: FISU Athlete Story 
12:35 
SPORT: WATTS 
13:30 
SNOOKER: China Championship i Guangzhou, Kina 
16:30 
ATLETIK: VM fra London, Storbritannien 
18:00 
SNOOKER: China Championship i Guangzhou, Kina 
19:15 
CYKLING: Spanien Rundt 
20:10 
NYHEDER: Eurosportnews report 
20:15 
ATLETIK: VM fra London, Storbritannien 
21:45 
SPORT: WATTS 
22:00 
SNOOKER: China Championship i Guangzhou, Kina 
23:25 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:30 
SPORT: FISU Athlete Story 
23:35 
FODBOLD: MLS, USA 
00:30 
FODBOLD: MLS, USA 
01:30 
SNOOKER: China Championship i Guangzhou, Kina 
03:00 
CYKLING: Tour de France 
04:00 
SNOOKER: China Championship i Guangzhou, Kina 
Eurosport 2
07:00 
Cykling: Arctic Race Norge 
08:30 
Cykling: Højdepunkter fra Giro d'Italia 2017 
09:30 
Atletik: VM 
11:00 
Motorsport: Motocross VM 
11:30 
Watts 
12:30 
Watts 
13:00 
Cykling: BinckBank Tour 
14:00 
Home of the Olympics: Strangest Moments 
14:30 
Home of the Olympics: Strangest Moments 
15:00 
Home of the Olympics: Against All Odds 
15:30 
Home of the Olympics: Tech Race 
16:00 
Motorsport: Motocross VM 
16:30 
Cykling: Højdepunkter fra Giro d'Italia 2017 
17:30 
Cykling: Tour de France 
18:30 
Fodbold: MLS 
19:00 
Fodbold: FIFA Football 
19:30 
Watts 
19:45 
Snooker: China Championship 
22:10 
Fodbold: Football Greatest 
22:55 
Supercopa: Real Madrid-FC Barcelona 
01:35 
Atletik: VM 
03:55 
Atletik: VM 
ID

ID

06:00 
Disappeared (16) 
06:45 
The Locator (16) 
07:10 
California Investigator (5) 
07:30 
Dr G: Medical Examiner (21) 
08:15 
Fatal Encounters (12) 
09:00 
Swamp Murders (4) 
09:45 
Murder Shift (13) 
10:30 
I Almost Got Away With It (53) 
11:15 
Blood Relatives (6) 
12:00 
Disappeared (59) 
12:45 
True Crime with Aphrodite Jones (4) 
13:30 
The Locator (16) 
13:55 
Dr G: Medical Examiner (22) 
14:40 
Fatal Encounters (14) 
15:25 
Swamp Murders (5) 
16:10 
Murder Shift (14) 
16:55 
I Almost Got Away With It (54) 
17:40 
Disappeared (11) 
18:25 
The Locator (18) 
18:45 
Blood Relatives (2) 
19:30 
True Crime with Aphrodite Jones (5) 
20:15 
Disappeared (60) 
21:00 
Deadline: Crime with Tamron Hall (4) 
21:45 
Nightmare Next Door (1) 
22:30 
Extreme Forensics (8) 
23:15 
Deadly Women (13) 
00:00 
The Haunted (8) 
00:45 
Deadline: Crime with Tamron Hall (4) 
01:30 
Nightmare Next Door (1) 
02:15 
Who on Earth Did I Marry? (8) 
02:40 
Who on Earth Did I Marry? (9) 
03:00 
Ghost Lab (7) 
03:45 
The Haunted (8) 
04:30 
Fatal Encounters (14) 
DRK

DRK

06:10 
Gæt og grimasser 
06:40 
Taxa (54:56) 
07:20 
Taxa (55:56) 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten pĂĄ DR K 
08:25 
Dagens Sang: Come In And Stay For A While 
08:35 
HvornĂĄr var det nu det var 
09:05 
HvornĂĄr var det nu det var 
09:35 
Dronningen tager imod (5:5) 
10:05 
Danskernes Krønike - Vores mad 
10:35 
Rejsen langs Norges kyst (6:10) 
11:15 
Rejsen langs Norges kyst (7:10) 
11:55 
Fra BaggĂĄrd til big business (2:5) 
12:35 
Fra baggĂĄrd til big business (3:5) 
13:15 
HvornĂĄr var det nu det var 
13:45 
HvornĂĄr var det nu det var 
14:15 
Kampen om Det Hvide Hus: George Bush vs. Dukakis 
14:55 
Kampen om Det Hvide Hus: Jackson vs. Adams 
15:40 
PĂĄ sporet af dronningerne - 600 ĂĄrs Danmarkshistorie (1:6) 
16:20 
PĂĄ sporet af dronningerne - 600 ĂĄrs Danmarkshistorie (2:6) 
17:00 
Historiequizzen: Krigens bløde udstyr (1:10) 
17:30 
Historiequizzen: Etikette (2:10) 
18:00 
Huset pĂĄ Christianshavn (46) 
18:30 
Huset pĂĄ Christianshavn (47) 
18:55 
De kongelige juveler (2:2) 
19:55 
Dagens Sang: Come In And Stay For A While 
20:00 
P. S. Krøyer - Sikken fest 
21:00 
Kunstquiz (1:10) 
21:45 
Vores største dage - Bryllup 
22:15 
Genierne: Colt vs. Wesson (1:8) 
23:00 
Mit sværd for Frankrig

Fransk actionfilm fra 1960
00:50 
Uopklarede mord (3:6) 
01:20 
Uopklarede mord (4:6) 
01:50 
Om heste og mænd 
03:05 
Danske drømme (2:10) 
04:05 
Danske Drømme (3:10) 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Latindans, faste baller og bryst & vinger 
09:45 
De smukke drenge (3:6) 
10:10 
De smukke drenge (4:6) 
10:45 
The Human Limits (1:2) 
11:35 
The Human Limits (2:2) 
12:30 
Hajen under overfladen 
13:20 
Reza og falafelbaren (1:6) 
13:50 
Ripper Street IV (4:7) 
14:45 
The Third Wheel

Amerikansk komedie fra 2002
16:10 
Verdens hĂĄrdeste job (5:6) 
17:05 
Verdens hĂĄrdeste job (6:6) 
18:05 
Pranksters Paradise (7) 
18:20 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:00 
Family Guy 
19:25 
Family Guy 
19:45 
Family Guy 
20:10 
Den store UFO konspiration 
21:00 
I Forreste Række (1:7) 
21:30 
Joe Tech - Færdigretten (7:8) 
21:50 
I Am Sam

Amerikansk drama fra 2001
23:55 
Pranksters Paradise (8) 
00:15 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
00:55 
DR3 Dok: Daft Punk Unchained 
01:55 
Verdens bedste fly - SOFIA og Novospace ZeroG 
02:50 
De smukke drenge (5:6) 
03:20 
De smukke drenge (6:6) 
03:50 
Nuttet Om Natten 
04:50 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:05 
Sarah og And (3) 
06:15 
Ellevilde Ella 
06:20 
Ellevilde Ella 
06:30 
Mumitroldene (10) 
06:40 
Kiwi & Strit (8) 
06:45 
Masha og Bjørnen (10) 
06:55 
Sikker & Søn IV (8) 
07:10 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (5) 
07:20 
Quizdyrene - Hesten Mika 
07:30 
F for FĂĄr (5) 
07:45 
Gurli Gris (15) 
07:50 
Gurli Gris (16) 
07:55 
Verdens bedste storesøster (3) 
08:05 
Morten Skildpadde (8) 
08:30 
Sofus (8) 
08:45 
Op og hop (8) 
08:55 
Minisekterne (8) 
09:00 
Skæg med Ord 
09:25 
Lille Nørd 
10:00 
Sovedyr pĂĄ eventyr (8) 
10:20 
Peter Kanin 
10:30 
Kaj og Andrea leger Peter Pan 
11:00 
Sprinter Galore (10) 
11:15 
Onkel Reje og børnenes brevkasse (10) 
11:25 
Ramasjang Mysteriet (10) 
12:00 
Bamses billedbog 
12:25 
Sikker & Søn (8) 
12:30 
Ramasjang Rally 
13:00 
Rosa fra Rouladegade (10) 
13:25 
Byttebiksen (8) 
13:45 
Brandmand Sam 
13:55 
Sikker & Søn II (8) 
14:05 
Motor Mille og Børnebanden (10) 
14:30 
Der var engang..... 
15:00 
Mumitroldene (32) 
15:10 
Søpapegøjernes ø 
15:15 
Kate og Mim-Mim 
15:25 
Kate og Mim-Mim 
15:40 
Gurli Gris (9) 
15:45 
Gurli Gris (10) 
15:50 
Chuggington 
16:00 
Chuggington 
16:10 
Masha og Bjørnen (26) 
16:20 
Mashas eventyr (6) 
16:25 
Morten Skildpadde (8) 
16:45 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (32) 
17:00 
Ramasjang Mysteriet (2) 
17:30 
Sikker & Søn IV (8) 
17:40 
Min oldefars historier - Bjørnen 
17:50 
Hos mormor (1) 
18:00 
F for FĂĄr (5) 
18:10 
F for FĂĄr (6) 
18:15 
Alfons Ă…berg (2) 
18:30 
Y's Fantom Farmor (1:3) 
18:45 
Quizdyrene - Hamsteren Olaf 
19:05 
Far, mor og bjørn - Alt om dyr (7:8) 
19:30 
Thunderbirds (20) 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
Bugged 
06:05 
Wild Kratts 
06:25 
Junglebanden 
06:35 
The Next Step III (3) 
07:00 
Ultra Nyt 
07:05 
Klassen - Signes nye veninde (108) 
07:15 
Alvin og de frække jordegern 
07:35 
Alvin og de frække jordegern 
07:40 
Freaktown (51) 
08:00 
Mig og min robot 
08:10 
Dyrs vĂĄben: Isbjørn 
08:20 
Kloden koger (3:4) 
08:35 
Dansk hulebyg (3:10) 
09:05 
Store Nørd: Gletsjer 
09:25 
Don't Try This at Home (3) 
09:50 
Ultra tørret (3) 
10:15 
Jeg vil være fodboldstjerne 
10:30 
Ultra Angora mix 
10:45 
Ultras bedste idĂ© (14) 
11:00 
Kvit eller dobbelt III (3) 
11:40 
Pubertetsguiden (3) 
11:55 
Benjamin (3) 
12:10 
Designpigerne - Outfit of the Day (3) 
12:30 
Lou 
12:40 
Nicolines Quiz - Hemmeligheder 
13:00 
Adrian & Bendix' Kapowshow I (3) 
13:15 
Emilys madmysterier I Grisen og frikadellen 
13:30 
Klassen - Gruppebilledet (5) 
13:40 
Klassen - Den nye dreng (6) 
13:50 
Danmarks sjoveste barn (3:10) 
14:20 
Braceface (44) 
14:45 
The Next Step III (3) 
15:05 
Thunderbirds (13) 
15:30 
Freaktown (21) 
15:40 
Zorro (3) 
16:05 
Wild Kratts 
16:25 
Junglebanden 
16:40 
Junglebanden 
16:50 
Alvin og de frække jordegern 
17:00 
Alvin og de frække jordegern 
17:15 
Sam & Cat I (13) 
17:35 
Klassen - Signes nye veninde (108) 
17:45 
Klassen - Er Sami syg? (109) 
18:00 
Ultra Nyt 
18:05 
The Next Step III (3) 
18:30 
Ultras Sorte Kageshow II (1) 
19:00 
Alien surfer girls (3) 
19:20 
Wolfblood II (3) 
19:50 
Limbo I (7) 
20:15 
KreaKampen - FORM: Finale (3:3) 
20:45 
Gengangerne (7:8) 
21:10 
Max pinlig (5) 
National Geographic
06:00 
Dum, Dummere, Derfor (26) 
06:30 
Dum, Dummere, Derfor (27) 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor (28) 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor 
08:00 
Teknologiens Evolution (7) 
09:00 
Kosmos: En rejse i tid og rum (1) 
10:00 
Hundehviskeren (4) 
11:00 
Hundehviskeren (5) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor (26) 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor (27) 
13:00 
Undersøgelse af flystyrt (5) 
14:00 
Undersøgelse af flystyrt (6) 
15:00 
Undersøgelse af flystyrt (7) 
16:00 
Under overfladen: Anden Verdenskrig (1) 
17:00 
Nazisternes fremkomst (1) 
18:00 
Airport Security: Colombia (2) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor (2) 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor (6) 
20:00 
Undersøgelse af flystyrt (4) 
21:00 
Yukon Gold 
22:00 
Under overfladen - Den sunkne piratby (1) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor (22) 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor (21) 
00:00 
Undersøgelse af flystyrt (4) 
01:00 
Drugs Inc. (3) 
02:00 
Sekunder fra katastrofen (8) 
03:00 
Fanget i Udlandet (7) 
04:00 
SĂĄdan fanger man en smugler (4) 
TV2 FRI
00:10 
Skjulte Skatte (UK) 
00:45 
Skjulte Skatte (UK) 
01:20 
Havemagasinet 
01:55 
Havemagasinet 
02:30 
Havemagasinet 
03:10 
Amatørkokke Down Under 
04:10 
Nyt liv i gamle klude 
04:55 
Giv os haven tilbage 
TV3 sport 2
09:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
11:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
13:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
15:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
17:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
19:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
21:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
23:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
01:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
03:00 
Tennis: Western & Southern Open (m) 
04:30 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 23:09 Dato: 20-08-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?