Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:15 
U-Turn (9:10) 
06:45 
Bonderøven (7:10) 
07:15 
U-turn - Et liv uden piller? (7:9) 
07:45 
Kontant: Foreningen for Danske KrĂŚftramte Børn 
08:15 
De flyvende lĂŚger (66:224) 
09:00 
De flyvende lĂŚger (67:224) 
09:45 
I farezonen (61:61) 
10:30 
Antikkrejlerne (89) 
11:15 
Antikkrejlerne (90) 
12:00 
Under Hammeren 
12:25 
Kender du typen? 2012 (7) 
12:55 
Hammerslag 2008 (12) 
13:20 
Hammerslag 2008 (13) 
13:50 
Hun sĂĽ et mord (65) 
14:40 
VM skiskydning Hochfilzen, direkte 
16:15 
Hun sĂĽ et mord (66) 
17:00 
Landsbyhospitalet (75) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Under Hammeren 
18:30 
TV AVISEN med Sporten og Vejret 
19:00 
Disney sjov 
20:00 
X Factor 
21:00 
TV AVISEN 
21:15 
Vores vejr 
21:25 
X Factor Afgørelsen 
21:50 
Fredagsfilm: The Heat

Amerikansk actionkomedie fra 2013
23:45 
Blitz

Britisk actionthriller fra 2011
01:15 
Wallander: Mordere uden ansigt (1:4) 
02:05 
Wallander: Mordere uden ansigt (2:4) 
03:00 
Wallander: Mordere uden ansigt (3:4) 
03:55 
Wallander: Mordere uden ansigt (4:4) 
04:45 
Hammerslag 2008 (12) 
TV2

TV2

00:20 
Terminator Salvation

amr. actionfilm fra 2009
02:15 
Exit Wounds

Amr. action-thriller fra 2001
04:00 
Cold Case (81) 
04:45 
Cold Case (80) 
TV3

TV3

00:55 
NCIS (12) 
01:45 
Bones 11 (19) 
02:30 
Reach Me

Amerikansk drama fra 2014
04:05 
The Wahlburgers (3) 
04:30 
The Wahlburgers (4) 
Kanal 5
06:20 
Undateable (7) 
06:40 
De beskidte helte (14) 
07:30 
De beskidte helte (15) 
08:15 
4-Stjerners Rejse: I Lalandia med Hannah fra De unge mødre (30) 
09:05 
Dit Hjem i Vores HĂŚnder: Saseline Sørensen og Jacob Haugaard (24) 
09:55 
Dit Hjem i Vores HĂŚnder: Thomas Evers og Anne-Sofie Espersen (25) 
10:55 
Veronica Mars (15) 
11:50 
Veronica Mars (16) 
12:45 
Special Victims Unit (255) 
13:35 
CSI (256) 
14:30 
CSI (257) 
15:20 
CSI: New York (40) 
16:10 
CSI: New York (41) 
17:10 
Special Victims Unit (256) 
18:05 
Big Bang Theory (129) 
18:35 
Big Bang Theory (130) 
19:00 
Big Bang Theory (131) 
19:30 
Big Bang Theory (132) 
20:00 
Politijagt (146) 
21:00 
Snake Eyes

Amr. actionthriller fra 1998
23:05 
5. halvleg 
00:00 
Unge i Nattens Kløer (2) 
01:00 
Big Bang Theory (129) 
01:25 
Big Bang Theory (130) 
01:55 
Resurrection (7) 
02:50 
The 100 (10) 
03:35 
The 100 (11) 
04:20 
Hverdagens helte (17) 
04:45 
Hverdagens helte (18) 
DR2

DR2

07:00 
Debatten 
08:00 
Detektor 
08:30 
Langt fra Borgen 
08:55 
Kontant: Foreningen for Danske KrĂŚftramte Børn 
09:25 
Debatten 
10:25 
Detektor 
10:55 
Langt fra Borgen 
11:20 
Kontant: Foreningen for Danske KrĂŚftramte Børn 
11:50 
Debatten 
12:50 
Detektor 
13:20 
Dommer for en dag - Bankrøveri (6:8) 
13:50 
Livet efter livet (5:5) 
14:20 
Ung og gĂŚldsat 
14:50 
Smag pĂĽ KĂśln 
15:30 
Nak & Æd: Ulven kommer 
17:00 
DR2 Dagen 
18:30 
Husker du... 2002 
19:15 
Husker du... 2003 
20:00 
The Missing

Amerikansk western fra 2003
22:30 
Deadline 
23:00 
JERSILD minus SPIN 
23:50 
Debatten 
00:50 
Detektor 
01:20 
Sagen genĂĽbnet (35): Skinheads 
03:00 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
00:00 
Dobbeltspil

Amr. thriller fra 2000
01:45 
SJIT Happens 
01:50 
SJIT Happens 
02:25 
SJIT Happens 
02:55 
The Late Late Show with James Corden 
03:00 
The Late Late Show with James Corden 
03:45 
The Good Wife (83) 
04:30 
Golden Boy (4) 
04:35 
Beverly Hills 90210 (16) 
TV3plus
01:30 
Simpsons 17 (1) 
02:00 
Simpsons 17 (2) 
02:30 
Ridiculousness (20) 
02:50 
Ridiculousness (1) 
03:15 
Anger Management 5 (21) 
03:40 
Game of Thrones 5 (8) 
04:30 
Sirens (6) 
04:59 
GODNAT 
6'eren
06:40 
Moonshiners (12) 
07:30 
Insane Pools: Off the Deep End (1) 
08:20 
Homeshopping 
09:20 
Bering Sea Gold (9) 
10:10 
Bering Sea Gold (10) 
11:15 
Homeshopping 
12:15 
Tanked (10) 
13:15 
Tanked (11) 
14:15 
The Neighbors (42) 
14:40 
The Neighbors (43) 
15:10 
Perception (16) 
16:10 
Perception (17) 
17:05 
Two and a half men (158) 
17:35 
Two and a half men (159) 
18:05 
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (4) 
19:00 
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (5) 
20:00 
Person of Interest (52) 
21:00 
Criminal Minds (11) 
22:00 
Criminal Minds (12) 
23:00 
Nothing to Lose

Amr. actionkomedie fra 1997
01:00 
Almost Human (8) 
01:55 
Almost Human (9) 
02:50 
Banshee (19) 
03:50 
Banshee (20) 
04:50 
What Happened Next (10) 
TV2 Sport
01:05 
Alpint: VM - storslalom, 2. gennemløb (m) 
03:00 
NBA: All-Star - Rising Stars, direkte 
04:20 
NBA: All-Star - Rising Stars, direkte 
TV3 Sport 1
00:15 
Fodbold: Total Italian Football Show 
00:45 
Fodbold: MUTV - Snapshot: Cantona 
01:05 
NHL: Columbus Blue Jackets-Pittsburgh Penguins 
04:00 
PÅ GENSYN 
TV3 Puls
00:00 
DepotjĂŚgerne fra Texas (511) 
00:30 
DepotjĂŚgerne fra Texas (601) 
01:00 
Drømmeboliger (9) 
01:55 
Fra Skrot til Slot (15) 
02:50 
Min beskidte hemmelighed 2 (7) 
03:45 
Min beskidte hemmelighed 2 (8) 
04:35 
Witches of the East End (9) 
Kanal 4
06:20 
Ghost Whisperer (35:107) 
07:05 
PĂĽ nye boligeventyr (4) 
07:55 
Devious Maids (34) 
08:40 
Homeshopping 
09:40 
Devious Maids (35) 
10:30 
Mistresses (35:39) 
11:25 
Mistresses (36:39) 
12:20 
Mig og min mor (67) 
13:20 
Mig og min mor (68) 
14:10 
De unge mødre (478) 
15:10 
De unge mødre (479) 
16:10 
Greys hvide verden (205) 
17:05 
Greys hvide verden (206) 
18:05 
CSI: Miami (219) 
19:00 
CSI: Miami (220) 
20:00 
Pirates of the Caribbean - Den Sorte Forbandelse

Amr. eventyrfilm fra 2003
22:50 
48 Hours (5) 
23:50 
48 Hours (6) 
00:45 
Scandal (32) 
01:45 
Scandal (33) 
02:40 
Greys hvide verden (205) 
03:25 
Greys hvide verden (206) 
04:10 
Ghost Whisperer (35:107) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (5) 
06:25 
Auction Hunters (6) 
06:55 
Auction Hunters (7) 
07:20 
Treehouse Masters (10) 
08:15 
Marooned with Ed Stafford (1) 
09:05 
Wheeler Dealers (12) 
10:00 
Fast N' Loud (25) 
11:00 
Deadliest Catch (10) 
12:00 
Gold Divers (18) 
13:00 
Gold Divers (19) 
14:00 
The Last Alaskans (4) 
15:00 
How It's Made (4) 
15:30 
How It's Made (5) 
16:00 
Chasing Classic Cars (19) 
16:30 
Chasing Classic Cars (20) 
17:00 
Mythbusters (179) 
18:00 
Wheeler Dealers (1) 
19:00 
Fast N' Loud (5) 
20:00 
Gold Rush (16) 
21:00 
Moonshiners (7) 
22:00 
Street Outlaws (13) 
23:00 
Killing Fields (6) 
00:00 
Mythbusters (22) 
01:00 
Moonshiners (7) 
02:00 
Street Outlaws (13) 
03:00 
Dual Survival (6) 
03:55 
Deadliest Catch (10) 
04:45 
Fast N' Loud (25) 
TV2 Charlie
00:30 
Hvem vil vĂŚre millionĂŚr? 
01:20 
Spørg Charlie 
01:55 
Murdoch-mysterierne (82) 
02:50 
Skadestuen i Holby (166) 
03:40 
Godnat 
Eurosport
06:00 
ALPINT: VM, Schweiz 
06:45 
ALPINT: VM, Schweiz 
07:30 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
08:30 
VINTERSPORT: Winter Sports Extra 
09:15 
ALPINT: VM, Schweiz 
10:45 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
11:30 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
12:15 
ALPINT: VM, Schweiz 
12:45 
ALPINT: VM, Schweiz 
14:00 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
16:15 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
17:00 
ALPINT: VM, Schweiz 
17:45 
ALPINT: VM, Schweiz 
18:30 
ALPINT: VM, Schweiz 
18:45 
VINTERSPORT: Winter Sports Extra 
19:25 
NYHEDER: Eurosportnews report 
19:30 
SNOOKER: Home Nations Series fra Cardiff, Storbritannien 
20:00 
SNOOKER: Home Nations Series fra Cardiff, Storbritannien 
22:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:00 
ALPINT: VM, Schweiz 
23:30 
ALPINT: VM, Schweiz 
00:00 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
00:45 
VINTERSPORT: Winter Sports Extra 
01:30 
ALPINT: VM, Schweiz 
02:15 
ALPINT: VM, Schweiz 
03:00 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
04:00 
VINTERSPORT: Winter Sports Extra 
04:45 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
Eurosport 2
06:40 
SNOOKER World Grand Prix PRESTON 
08:00 
Cykling: Andalusien Rundt 
09:00 
Freestyle: FIS World Cup 
09:30 
Kunstskøjteløb: Fri dans fra Korea 
11:00 
Kunstskøjteløb: Kort dans fra Korea 
14:00 
Snooker: Welsh Open 
15:30 
Cykling: Andalusien Rundt 
17:00 
Cykling: Tour D'Algarve 
18:00 
Snooker: Welsh Open 
19:00 
Freestyle: FIS World Cup 
19:30 
Fodbold: Bundesliga Special 
20:00 
Bundesliga Top 5 Specials 2016/2017 
20:40 
La Liga: Granada-Betis 
22:45 
Fodbold: Bundesliga: Augsburg-Leverkusen 
00:50 
Snooker: Welsh Open 
02:35 
Snooker: German Masters 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls Fight Against Nature 
06:25 
Pit Bulls And Parolees Episode 3 (Season 2) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 42 (Season 4) 
08:10 
Disappeared Darkest Night, The (Season 3) 
09:30 
Locator, The Episode 34 
10:00 
Deadly Affairs Battle Of The Sexes 
11:30 
Locator, The Episode 11 
13:00 
Murder Comes To Town Episode 3 
14:00 
Judge Rinder Episode 10 (Series 2) 
15:00 
Locator, The Episode 13 
15:30 
California Investigator Episode 2 (Season 2) 
16:00 
Perfect Murder, The Millionaire Murder 
17:00 
Extreme Forensics Episode 15 (Season 2) 
18:00 
Disappeared Too Young For Love (Season 5) 
19:00 
Murder Comes To Town Episode 4 
20:00 
True Crime With Aphrodite Jones Paging Dr. Essa (Season 4) 
21:00 
Evil Lives Here In Love With The Devil 
22:00 
Hollywood Horror Story: People Magazine Investigates 
23:00 
Nightmare Next Door Episode 14 (Season 2) 
23:55 
Suspicion Episode 1 (Season 2) 
00:50 
Suspicion Episode 2 (Season 2) 
01:50 
Suspicion Episode 3 (Season 2) 
02:50 
Suspicion Episode 4 (Season 2) 
03:50 
Suspicion Episode 5 (Season 2) 
04:45 
California Investigator Episode 3 (Season 2) 
DRK

DRK

06:20 
Vesterhavsøerne (2:5) 
07:00 
Solens mad 
07:30 
Solens mad 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten pĂĽ DR K 
08:25 
Dagens Sang 
08:35 
HvornĂĽr var det nu det var 
09:20 
HvornĂĽr var det nu det var 
10:05 
GĂŚt og grimasser (4:15) 
10:40 
GĂŚt og grimasser (5:15) 
11:15 
Monopolets Helte - Poul Martinsen (2:12) 
12:00 
Med politiets øjne: Fra betjent til kriger (2:3) 
12:40 
Med politiets øjne: Fra Kongens tĂŚrskehold til folkets beskyttere (3:3) 
13:15 
Kongehuset (10:10) 
13:45 
Dronningen tager imod (1:5) 
14:15 
HvornĂĽr var det nu det var 
15:00 
HvornĂĽr var det nu det var 
15:45 
Guldkorn - Danmark I 1969 
16:05 
Guldkorn 1970'erne: 1970 
16:25 
80'ernes største fodboldøjeblikke 
17:10 
80'ernes største sportsikoner 
17:55 
Mig og 70'erne (1:4) 
18:25 
SEX: Afvigerne (2:4) 
18:55 
Halløj pĂĽ badehotellet (1:12) 
19:25 
Halløj pĂĽ badehotellet (2:12) 
19:55 
Dagens Sang 
19:56 
Halløj pĂĽ badehotellet (3:12) 
20:30 
Halløj pĂĽ badehotellet (4:12) 
21:00 
Livvagterne (3:10) 
21:55 
Livvagterne (4:10) 
22:50 
Den hollandske søhelt

Hollandsk actionthriller fra 2015
00:55 
Snabba cash - Livet deluxe

Svensk thriller fra 2013
02:55 
En verden af manga 
03:45 
Det traditionelle Kina (2:3) 
04:35 
Det traditionelle Kina (3:3) 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Burlesque, twerk og dans for mĂŚnd 
08:05 
BøsseStudier - Stereotyper (2:8) 
08:35 
BøsseStudier - Diskrimination (3:8) 
09:05 
Skam II (10:12) 
09:50 
Skam II (11:12) 
10:20 
Skam II (12:12) 
11:10 
Efterlyst kĂŚrlighed (5:6) 
11:40 
Flodmonstre V (6:6) 
12:30 
KĂŚre Dagbog 2 (3:8) 
13:00 
Black Sails II (5:5) 
14:45 
Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of 
16:30 
Ung og stinkende rig (6:6) 
17:15 
De utrolige supermennesker - Hjernens magt 
18:00 
Dexpedition: Budapest 
18:25 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:05 
Ripper Street II (7:8) 
20:00 
DR3 Dok - Mysteriet om de forsvundne børn 
21:00 
Ringenes Herre - Kongen vender tilbage 
00:10 
Secret Window

Amerikansk Stephen King-thriller fra 2004
01:40 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
02:25 
Big Nothing

Amerikansk krimikomedie fra 2006
03:45 
Samtaler fra swingerklubben: "Selv pastavand er rart" 
04:00 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:00 
GĂŚt med Emil 
06:15 
Kate og Mim-Mim 
06:30 
Postmand Per 
06:45 
Chuggington 
06:55 
Paphoved II (4) 
07:00 
Gurli Gris 
07:05 
Gurli Gris 
07:10 
Gurli Gris 
07:20 
Sikker & Søn II (5) 
07:30 
Pop og Julius gĂĽr i land 
09:00 
MGP 2012 
10:50 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven 
11:05 
Det kongelige spektakel 
11:20 
Ramasjang Mysteriet 
11:50 
Brandmand Sam 
12:00 
Ramajetterne (2) 
12:20 
Tree Fu Tom 
12:40 
Monster Buster 
12:55 
Postmand Per 
13:10 
SkĂŚg med bogstaver 
13:30 
F for fĂĽr 
13:40 
Musen Tip 
13:45 
Musen Tip 
13:55 
Onkel Rejes Sørøvershow (11) 
14:20 
Sofus (2) 
14:35 
GĂŚt med Emil 
14:45 
GĂŚt med Emil 
14:55 
Det mindste kongerige i verden (5) 
15:15 
Op og hop (7) 
15:25 
Søpapegøjernes ø 
15:30 
Gurli Gris 
15:35 
Gurli Gris 
15:40 
Kate og Mim-Mim 
15:55 
Kate og Mim-Mim 
16:05 
Chuggington 
16:15 
Paw Patrol II 
16:40 
Kasper og Sofie (11) 
16:55 
Hej Ramasjang 
17:00 
Sikker & Søn II (7) 
17:10 
Onkel Reje og børnenes brevkasse 
17:25 
Køkkenhyggen Hella 
17:50 
Molevitten 
18:10 
Kurt - En ukendt helt (7) 
18:15 
Chuggington 
18:30 
Familien Fredagsslik (2) 
19:00 
Gurli Gris 
19:10 
F for fĂĽr 
19:20 
Søpapegøjernes ø 
19:30 
Hjørne Bjørne 
19:40 
Gurli Gris 
19:49 
Hvad vil du vide 
19:52 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
Conrad og Bernhard 
06:10 
Conrad og Bernhard 
06:25 
Junglebanden 
06:35 
The Next Step III (15) 
07:00 
Kampen (13) 
07:05 
Klassen - Den første menstruation (51) 
07:15 
Alvin og de frĂŚkke jordegern 
07:25 
Alvin og de frĂŚkke jordegern 
07:40 
X Factor 
08:35 
X Factor 
09:35 
X Factor 
10:35 
X Factor 
11:35 
X Factor 
12:35 
X Factor 
13:35 
X Factor 
14:35 
X Factor Afgørelsen 
15:00 
Vildbassen 
16:25 
Snydt! 
16:30 
Wild Kratts 
16:50 
Alvin og de frĂŚkke jordegern 
17:05 
Alvin og de frĂŚkke jordegern 
17:15 
Gumball III (15) 
17:40 
Klassen - Den første menstruation (51) 
17:50 
Klassen - Astrids frygt (52) 
18:00 
Kampen (13) 
18:05 
The Next Step III (15) 
18:30 
Alvin og de frĂŚkke jordegern 
18:40 
Alvin og de frĂŚkke jordegern 
18:50 
Alvin og de frĂŚkke jordegern 
19:00 
Klassekabalen - Lejrskole (4) 
19:20 
PĂĽ kanten (4) 
19:45 
Designpigerne - Outfit of the Day (4) 
20:00 
Skyland (15) 
20:20 
Skyland (16) 
20:45 
Conrad og Bernhard 
21:00 
Ultra Factor - Del 1 
21:25 
Freaktown (1) 
21:35 
Freaktown (2) 
21:50 
Ultra Factor - Del 2 
National Geographic
06:00 
Wicked Tuna (10) 
07:00 
Wicked Tuna (11) 
08:00 
Outsidere: Et liv pĂĽ kanten (5) 
09:00 
Dubais lufthavn (5) 
10:00 
Hundehviskeren (4) 
11:00 
Hundehviskeren (5) 
12:00 
Yukon Gold (3) 
13:00 
Brain Games (11) 
13:30 
Brain Games (12) 
14:00 
Fanget i Udlandet (6) 
15:00 
Fanget i Udlandet (7) 
16:00 
Undersøgelse af flystyrt (1) 
17:00 
Undersøgelse af flystyrt (2) 
18:00 
Richard Hammonds tekniske efterforskning (3) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor (31) 
20:00 
Undersøgelse af flystyrt (8) 
21:00 
Ruslands barske fĂŚngsler (1) 
22:00 
Arvesynden: Sex (3) 
23:00 
Undersøgelse af flystyrt (2) 
00:00 
Fanget i Udlandet (3) 
01:00 
Airport Security: Colombia (2) 
02:00 
Drugs Inc. (4) 
03:00 
Nazi Megakonstruktioner (3) 
04:00 
Biler i nød (2) 
TV2 FRI
00:05 
Et liv i sus og dus 
00:55 
Fantasifulde rum (UK) 
01:50 
Den flyvende dyrlĂŚge 
02:45 
Den flyvende dyrlĂŚge 
03:40 
Sommer med Ernst 
04:30 
Quiz pĂĽ gaflen 
04:35 
Quiz pĂĽ gaflen 
04:55 
Godnat 
TV3 sport 2
02:00 
PÅ GENSYN 
Kl: 04:08 Dato: 21-02-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 HjĂŚlp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?