Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

00:05 
KommissĂŚr Winter: Et yndigt land (1:2) 
01:00 
KommissĂŚr Winter: Et yndigt land (2:2) 
02:00 
Liget pĂĽ loftet (2:2) 
03:35 
Skyggespil (5:7) 
04:35 
Hammerslag 2008 (13) 
TV2

TV2

00:45 
Station 2 
01:30 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
01:35 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
02:15 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
02:25 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
02:55 
Med livet som indsats 
03:10 
Med livet som indsats 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:05 
Alletiders barnepige 5 (119) 
06:30 
Alletiders barnepige 5 (120) 
06:55 
Mozart in the Jungle 1 (9) 
07:20 
Marry Me (3) 
07:50 
Marry Me (4) 
08:15 
Friends to lovers (7) 
09:05 
Kokken pĂĽ Blokken (2) 
10:05 
Ice Age 3: Dinosaurerne kommer

Amerikansk animationfilm fra 2009
12:05 
Ice Age 4: PĂĽ gyngende grund

Amerikansk animationsfilm fra 2012
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
13:55 
50 First Dates

Amerikansk romantisk komedie fra 2004
16:00 
Dagens Mand (2) 
17:00 
Real Housewives of Beverly Hills (23) 
18:00 
Real Housewives of Beverly Hills 
19:00 
Mit plastikmareridt (3) 
20:00 
LuksusfĂŚlden (3) 
21:00 
The Maze Runner

USA, action Sci-Fi, 2014
23:25 
Babylon A.D

Amerikansk/britisk/fransk actionthriller fra 2008
01:20 
Rivalerne

Amerikansk aktion drama fra 1997
03:35 
Overscoring

Amerikansk komedie fra 2010
Kanal 5
06:10 
Undateable (7) 
06:35 
Switched at Birth (41) 
07:20 
Switched at Birth (42) 
08:05 
Once Upon a Time (63) 
08:55 
Once Upon a Time (64) 
09:40 
Big Bang Theory (37) 
10:00 
Big Bang Theory (38) 
10:30 
Big Bang Theory (39) 
10:55 
Big Bang Theory (40) 
11:25 
Big Bang Theory (41) 
11:55 
Big Bang Theory (42) 
12:20 
Big Bang Theory (220) 
12:45 
Big Bang Theory (221) 
13:10 
CSI (258) 
14:05 
CSI (260) 
15:00 
Den Bestøvlede Kat 
16:50 
Twilight Saga: Breaking Dawn - Del 2

Amr. drama.
19:00 
Familien Magnussen (2) 
20:00 
Politijagt (146) 
21:00 
Unge i Nattens Kløer (2) 
21:55 
Spartan (1) 
22:55 
Limitless (17) 
23:50 
CSI: Cyber (17) 
00:50 
Arrow (87) 
01:45 
Special Victims Unit (268) 
02:35 
CSI (214) 
03:25 
Major Crimes (21) 
04:10 
Major Crimes (22) 
04:55 
Hverdagens helte (18) 
DR2

DR2

01:45 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
06:35 
The Lottery (7) 
07:20 
Ravenswood (5) 
08:10 
Ravenswood (6) 
09:00 
Top 20 Funniest 
09:50 
JackAss 
10:15 
JackAss 
10:45 
Alex Thelander Live 
11:25 
Anstalten 
11:55 
Anstalten 
12:25 
Nørgaards Netfix 
12:55 
Nørgaards Netfix 
13:25 
Dybvaaaaad! 
14:05 
Dybvaaaaad! 
14:40 
Dybvaaaaad - ogsĂĽ som dokumentarserie 
15:10 
Stjernekigger 
15:45 
Stjernekigger 
16:20 
SJIT Happens 
16:50 
SJIT Happens 
17:25 
SJIT Happens 
18:00 
American Dad (18) 
18:30 
American Dad (19) 
18:55 
American Dad (1) 
19:00 
American Dad (1) 
19:25 
American Dad (2) 
19:55 
Dybvaaaaad! 
20:25 
Dybvaaaaad! 
20:55 
Zulu Comedy Galla 2010 
23:05 
Stjernekigger 
23:35 
Terminator Salvation

amr. actionfilm fra 2009
01:30 
The Late Late Show with James Corden 
02:20 
The Late Late Show with James Corden 
03:05 
The Millers (2) 
03:35 
The Millers (3) 
04:00 
The Millers (4) 
04:30 
The Millers (5) 
TV3plus
06:30 
Shrek

Amerikansk animeret eventyrfilm
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
08:10 
Shrek den lykkelige

Amerikansk eventyr fra 2010
10:00 
Fodbold: FC København-Brøndby IF 
17:00 
Top Gear: The Races (3) 
18:10 
Top Gear: The Races (4) 
19:20 
Shanghai Knights

Amerikansk actionfilm fra 2003
21:30 
Dødbringende vĂĽben (4) 
22:30 
24: Legacy (2) 
23:30 
Cliffhanger - pĂĽ afgrundens rand

Amerikansk actionthriller fra 1993
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
01:45 
Conan the Barbarian

Amerikansk actionfilm fra 2011
03:50 
Cell 211

Spansk/fransk actiondrama fra 2009
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
6'eren
06:00 
Destroyed in Seconds (47) 
06:25 
Mythbusters (226) 
07:20 
Insane Pools: Off the Deep End (3) 
08:10 
Homeshopping 
09:10 
Bering Sea Gold (12) 
10:05 
Homeshopping 
11:05 
Tanked (14) 
12:05 
Tanked (15) 
13:05 
Auction Hunters (13) 
13:30 
Auction Hunters (14) 
14:00 
Auction Hunters (15) 
14:25 
Auction Hunters (17) 
14:55 
FA Cup: Fulham - Tottenham 
17:00 
FA Cup: Blackburn - Manchester United 
19:05 
Auction Hunters (18) 
19:35 
Auction Hunters (19) 
20:05 
Auction Hunters (20) 
20:40 
La Liga: FC Barcelona - LeganĂŠs 
22:40 
Criminal Minds (7) 
23:40 
Criminal Minds (8) 
00:35 
Criminal Minds (9) 
01:30 
Criminal Minds (10) 
02:30 
Criminal Minds (11) 
03:25 
Criminal Minds (12) 
04:25 
Running Wild with Bear Grylls (2) 
TV2 Sport
01:05 
Badminton: EM - mixed hold 
02:00 
NBA: All-Star Game, direkte 
03:20 
NBA: All-Star Game, direkte 
TV3 Sport 1
08:55 
Motorsport: NASCAR - The Clash at Daytona 
10:55 
Motorsport: Herning Motercross 2017 
11:25 
Motorsport: Simon Vallentin 
11:55 
Fodbold: Total Italian Football Show 
12:25 
Fodbold: Bologna-Inter 
14:25 
Fodbold: Preben ElkjĂŚr møder Carlo Ancelotti 
14:55 
HĂĽndbold: THW Kiel-HSG Wetzlar (m) 
16:45 
Fodbold: Mads Laudrup møder Kasper Schmeichel 
17:00 
Fodbold: Optakt til Alka Superliga 
17:55 
Fodbold: FC Midtjylland-Viborg FF 
20:00 
Fodbold: ONSIDE 
21:30 
Fodbold: FC København-Brøndby IF 
23:30 
Fodbold: ONSIDE 
01:00 
Fodbold: UEFA Champions League Weekly 
01:30 
Fodbold: Premier League World Show 
02:00 
PÅ GENSYN 
TV3 Puls
06:55 
Fra Skrot til Slot (1) 
07:45 
Fra Skrot til Slot (2) 
08:40 
Fra Skrot til Slot (3) 
09:45 
Fra Skrot til Slot (6) 
10:50 
Fra Skrot til Slot (7) 
11:50 
Fra Skrot til Slot (8) 
12:50 
Fra Skrot til Slot (9) 
13:50 
Fra Skrot til Slot (10) 
14:50 
Fra Skrot til Slot (11) 
15:50 
Fra Skrot til Slot (12) 
16:50 
Fra Skrot til Slot (13) 
17:50 
Morning Glory

Amerikansk komedie fra 2010
20:00 
Den hemmelige millionĂŚr (7) 
21:00 
#Killer post (3) 
22:00 
Min beskidte hemmelighed (3) 
23:05 
Cold Justice (12) 
00:05 
DepotjĂŚgerne fra Texas (602) 
00:35 
DepotjĂŚgerne fra Texas (603) 
01:10 
Better Living Through Chemistry

Amerikansk komedie fra 2014
02:50 
Min beskidte hemmelighed 2 (8) 
03:45 
Min beskidte hemmelighed 2 (9) 
04:35 
#Killer post (3) 
Kanal 4
06:30 
Selvbyggerne: Drømmehuset (13) 
07:20 
Selvbyggerne: Drømmehuset (14) 
08:10 
Homeshopping 
09:10 
Gilmore Girls (50:153) 
10:00 
Walking on Sunshine

Amr. kĂŚrlighedsfilm fra 2014
12:00 
Singleliv (231) 
13:00 
Singleliv (232) 
14:00 
Singleliv (233) 
15:00 
Singleliv (234) 
16:00 
Singleliv (235) 
17:00 
Singleliv (236) 
18:00 
De unge mødre (491) 
19:00 
NĂŚrkontakt (1) 
20:00 
Pirates of the Caribbean: I ukendt farvand

Amr. eventyrfilm fra 2007
22:40 
48 Hours (7) 
23:40 
48 Hours (8) 
00:35 
CSI: Miami (101) 
01:35 
Major Crimes (16) 
02:30 
Major Crimes (17) 
03:20 
Singleliv (231) 
04:10 
Singleliv (232) 
04:55 
Vesterbro (6:10) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (7) 
06:25 
How Do They Do It? 10 with Lasse Rimmer (19) 
06:55 
How Do They Do It? 10 with Lasse Rimmer (20) 
07:20 
Impossible Engineering (4) 
08:15 
Auction Hunters (5) 
08:40 
Auction Hunters (6) 
09:05 
Auction Hunters (7) 
09:35 
Auction Hunters (8) 
10:00 
Mythbusters (20) 
11:00 
Mythbusters (21) 
12:00 
Mythbusters (22) 
13:00 
Robson Green: Extreme Fisherman (5) 
14:00 
Robson Green: Extreme Fisherman (6) 
15:00 
River Monsters (1) 
16:00 
Edge of Alaska (7) 
17:00 
Kindig Customs (6) 
18:00 
Cars That Rock with Brian Johnson (5) 
19:00 
Salvage Hunters (3) 
20:00 
Mighty Trains (3) 
21:00 
Hitler: The Definitive Guide (2) 
22:00 
Through the Wormhole with Morgan Freeman (7) 
23:00 
Gold Rush (16) 
00:00 
Alaska: The Last Frontier (12) 
01:00 
Mighty Ships (4) 
02:00 
Mighty Ships (5) 
03:00 
Auction Hunters (5) 
03:30 
Auction Hunters (6) 
03:55 
Auction Hunters (7) 
04:20 
Auction Hunters (8) 
04:45 
Chasing Classic Cars (2) 
TV2 Charlie
00:25 
Syng og gĂŚt 
01:25 
Spørg Charlie 
02:05 
Death in Paradise (39) 
03:00 
Godnat 
Eurosport
06:00 
ALPINT: VM, Schweiz 
06:45 
ALPINT: VM, Schweiz 
07:30 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
08:30 
VINTERSPORT: Winter Sports Extra 
09:30 
ALPINT: VM, Schweiz 
10:45 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
11:15 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
12:15 
ALPINT: VM, Schweiz 
12:45 
ALPINT: VM, Schweiz 
14:00 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
15:30 
KÆLK: World Cup fra Pyeong Chang, Sydkorea 
16:15 
KÆLK: World Cup fra Pyeong Chang, Sydkorea 
17:00 
ALPINT: VM, Schweiz 
17:45 
ALPINT: VM, Schweiz 
18:30 
VINTERSPORT: Chasing History 
19:00 
VINTERSPORT: Winter Sports Extra 
19:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
20:00 
SNOOKER: Home Nations Series fra Cardiff, Storbritannien 
22:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:00 
ALPINT: VM, Schweiz 
23:30 
ALPINT: VM, Schweiz 
00:00 
SKISKYDNING: VM fra Hochfilzen, Østrig 
00:30 
VINTERSPORT: Winter Sports Extra 
01:30 
ALPINT: VM, Schweiz 
02:15 
ALPINT: VM, Schweiz 
03:00 
SNOOKER: Home Nations Series fra Cardiff, Storbritannien 
04:30 
ALPINT: VM, Schweiz 
Eurosport 2
06:10 
Snooker: German Masters 
08:00 
Cykling: Andalusien Rundt 
09:00 
Kunstskøjteløb: MĂŚndenes frie konkurrence fra Korea 
10:15 
Langrend: World Cup 
11:45 
Langrend: World Cup 
13:30 
Snooker: Welsh Open 
14:00 
Snooker: Welsh Open 
15:30 
Fodbold: Bundesliga 
17:30 
Fodbold: Bundesliga: 1.FC KĂśln-Schalke 04 
19:35 
Fodbold: Bundesliga 
20:40 
Serie A: AC Milan-Fiorentina 
22:40 
Motorsport: Formel E: Buenos Aires 
00:35 
Motorsport: FMX Night of the Jumps 
01:35 
Fodbold: Bundesliga: Hertha Berlin-Bayern MĂźnchen 
03:30 
Fodbold: Bundesliga: Hamburger SV-Freiburg 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls Episode 14 
06:25 
Animal Cops Houston Episode 10 (Series 7) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 44 (Season 4) 
08:10 
I Almost Got Away With It Episode 24 (Season 2) 
09:30 
California Investigator Episode 14 (Season 3) 
10:00 
Judge Rinder Episode 20 
11:30 
Locator, The Episode 37 
13:00 
Obsession: Dark Desires Devil In The Pews, The (Season 3) 
14:00 
Blood Relatives Till We Cheat Again (Season 4) 
15:00 
Blood Relatives Fresh Heir (Season 4) 
16:00 
Disappeared Mystery At The Border (Season 3) 
17:00 
Disappeared Final Chord, The (Season 3) 
18:00 
Perfect Murder, The Millionaire Murder 
19:00 
I Almost Got Away With It Episode 19 (Season 2) 
20:00 
On The Case With Paula Zahn Twin Killing? 
21:00 
1980s: The Deadliest Decade, The Episode 1 
22:00 
Is O.J. Innocent? The Missing Evidence What Really Happened 
23:00 
Stranger Than Fiction: People Magazine Investigates 
23:55 
Forbidden: Dying For Love Episode 1 
00:50 
Forbidden: Dying For Love Episode 2 
01:50 
Forbidden: Dying For Love Episode 3 
02:50 
Forbidden: Dying For Love Episode 4 
03:50 
Forbidden: Dying For Love Episode 5 
04:45 
California Investigator Episode 5 (Season 2) 
DRK

DRK

00:15 
Filmselskabet 
00:45 
Mig og 70'erne (1:4) 
01:15 
Underdog

Svensk-norsk drama fra 2014
02:50 
Bill Cunninghams New York 
04:10 
Sagen uopklaret - Jesus! 
DR3

DR3

01:15 
De utrolige supermennesker - PĂĽ spøgelsesjagt 
02:00 
BøsseStudier - HomofĂŚllesskaber (4:8) 
02:30 
BøsseStudier - Udseendet (5:8) 
03:00 
Nuttet Om Natten 
04:00 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
PĂĽ gensyn i morgen
DR Ultra
PĂĽ gensyn i morgen
National Geographic
06:00 
Supercar Megabuild (1) 
07:00 
Biler i nød (8) 
08:00 
Undersøgelse af flystyrt 
09:00 
Wicked Tuna (6) 
10:00 
Wicked Tuna (7) 
11:00 
Dum, Dummere, Derfor (2) 
11:30 
Dum, Dummere, Derfor (6) 
12:00 
SĂĽdan fanger man en smugler (1) 
13:00 
SĂĽdan fanger man en smugler (2) 
14:00 
Hvor ligger Atlantis? (1) 
15:00 
Redning af Egyptens ĂŚldste pyramide (1) 
16:00 
Kinas forsvundne pyramider (1) 
17:00 
Vikingernes undergang (1) 
18:00 
Sandheden bag den amerikanske mafia (6) 
19:00 
Storbritanniens underverden (1) 
20:00 
Rosettas kometlanding (1) 
21:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (2) 
22:00 
Naturkatastrofernes Top10 (1) 
00:00 
Fanget i Udlandet 
01:00 
Dum, Dummere, Derfor (15) 
01:30 
Dum, Dummere, Derfor (12) 
02:00 
Hovedvejen gennem helvede (12) 
03:00 
2. verdenskrig; Det undersøisk helvede (4) 
04:00 
2. verdenskrig; Det undersøisk helvede (5) 
TV2 FRI
00:05 
Årets dejligste have 
01:00 
Vores haver, vores vej 
01:55 
Fantasifulde rum (UK) 
02:55 
Den flyvende dyrlĂŚge 
03:45 
Den flyvende dyrlĂŚge 
04:40 
Sommer med Ernst 
TV3 sport 2
08:55 
Tennis: ATP World Tour - Rotterdam (m) 
10:55 
Tennis: ATP World Tour - Rotterdam (m) 
11:55 
Fodbold: Real Sociedad-Villarreal 
12:55 
Fodbold: Real Sociedad-Villarreal 
14:00 
Fodbold: UEFA Champions League Weekly 
14:30 
Motorsport: Simon Vallentin 
15:00 
Tennis: ATP World Tour Uncovered 
15:30 
Tennis: ATP World Tour - Rotterdam (m) 
17:55 
Fodbold: AS Roma-Torino 
18:55 
HĂĽndbold: Fraikin BM Granollers-HC Midtjylland (m) 
19:55 
HĂĽndbold: Fraikin BM Granollers-HC Midtjylland (m) 
20:55 
Fodbold: Paris Saint-Germain-Toulouse 
21:30 
Fodbold: Paris Saint-Germain-Toulouse 
23:05 
NHL: Ottawa Senators-Winnipeg Jets 
02:00 
PÅ GENSYN 
Kl: 04:09 Dato: 21-02-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 HjĂŚlp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?