Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:40 
Marta & Guldsaksen (3:4) 
07:10 
Et glimt af Danmark II (8:8) 
07:40 
Insekternes verden 
08:30 
Vilde dyr: Tasmanien (3:4) 
09:19 
OBS 
09:25 
Bag Danmark med Tobias - Thorupstrand 
09:55 
De unge brugtvognsforhandlere (6:6) 
10:25 
Jagerpiloterne (4:5) 
11:10 
Min farfars hemmelige krig 
12:10 
Søren Ryge direkte 
12:40 
Hun så et mord (1) 
13:25 
Hun så et mord (2) 
14:10 
Inspector Morse: Spøgelset i maskinen 
15:55 
Boychoir

Amerikansk drama fra 2014
17:30 
Kongerigets Klogeste (1:7) 
18:30 
TV AVISEN med Sporten og Vejret 
19:05 
Naturens små mirakler (2:5) 
20:00 
Matador - Skiftedag 
20:50 
Kriminalkommissær Barnaby (104) 
22:20 
Lewis: Måneskinnet kysser bølgen 
23:55 
A Dangerous Method

Engelsk drama fra 2011
01:30 
Arizona Junior

Amerikansk komedie fra 1987
03:00 
Kommissær Janine Lewis (17:19) 
03:45 
Puk og Herman - Mit livs måltid - Mads Langer (4:5) 
04:15 
Bidt af naturen (17) 
04:45 
Drivhusdrømme (3:6) 
TV2

TV2

06:00 
Nyhederne og Vejret 
07:00 
Nyhederne og Vejret 
08:00 
Go' morgen Danmark 
12:00 
Nyhederne 
12:10 
Hjem til gården 
12:50 
Hjem til gården - tvekampen 
13:20 
Er du mors lille dreng? 
14:10 
Er du mors lille dreng? - 10 år senere 
15:00 
Mors lille dreng på egne ben 
15:50 
SuperMatchen: Studiet 
16:05 
SuperMatchen: København-Nykøbing F. (k), direkte 
16:55 
SuperMatchen: København-Nykøbing F. (k), direkte 
17:55 
Dit forårsvejr 
18:00 
Nyhederne og Sporten 
18:15 
Regionale nyheder 
18:25 
Holder Danmark i live 
19:00 
Nyhederne 
19:30 
Regionalprogram 
19:45 
Sportsnyhederne 
20:00 
Rundt på gulvet 
21:00 
In Time

amr. action-thriller fra 2011
22:50 
Easy A

Amr. komedie fra 2010
00:30 
The Mexican

Amr. actiondrama fra 2001
02:35 
Filth

Britisk komedie fra 2013
04:15 
Krop umulig! 
TV3

TV3

06:00 
The Mindy Project 3 (15) 
06:25 
One Direction: Reaching for the Stars 
07:40 
The Kardashians 6 (15) 
09:30 
For lækker til love (1) 
10:30 
For lækker til love (3) 
11:30 
For lækker til love (4) 
12:30 
For lækker til love (5) 
13:30 
For lækker til love (6) 
14:30 
For lækker til love (7) 
15:30 
For lækker til love (8) 
16:30 
For lækker til love (9) 
17:30 
Familien fra Bryggen (13) 
18:30 
Percy Jackson & Lyntyven

Canadisk/amerikansk actioneventyr fra 2010
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
21:00 
Percy Jackson & Uhyrernes Hav

Amerikansk fantasyeventyr fra 2013
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
23:05 
Van Helsing

Amerikansk thriller fra 2004
01:40 
Underworld: Evolution

Amerikansk actionfilm/gyser fra 2006
03:30 
Meeting Evil

Amerikansk mysteriedrama fra 2012
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
Kanal 5
06:00 
Hverdagens helte (19) 
06:25 
Rod i køkkenet (16:24) 
07:10 
Den Vrede Tømrer (10:10) 
07:55 
De beskidte helte (10) 
08:45 
De beskidte helte (1) 
09:30 
Spøgelsesjægerne (5) 
10:25 
KRIMI5 
11:25 
Special Victims Unit (359) 
12:20 
Special Victims Unit (360) 
13:10 
CSI (53) 
14:10 
CSI (55) 
15:05 
Big Bang Theory (30) 
15:35 
Big Bang Theory (31) 
16:05 
Big Bang Theory (32) 
16:30 
Big Bang Theory (33) 
17:00 
Big Bang Theory (34) 
17:30 
Big Bang Theory (35) 
18:00 
Big Bang Theory (36) 
18:30 
Big Bang Theory (37) 
19:00 
Big Bang Theory (38) 
19:30 
Big Bang Theory (39) 
20:00 
Big Bang Theory (40) 
20:30 
Big Bang Theory (41) 
21:00 
Narnia: Prins Caspian

Amr. eventyrfilm fra 2008
00:05 
Gidseltagningen (8) 
00:55 
Blindspot (37) 
01:50 
Blindspot (38) 
02:45 
Sex, Lai og Mie (3) 
03:30 
KRIMI5 
04:15 
Hannibal (14) 
DR2

DR2

09:00 
Tidens Tegn 
09:55 
Historien om cyklen 
10:05 
Naturens minimonstre (1:4) 
10:55 
Naturens minimonstre (2:4) 
11:45 
Naturens minimonstre (3:4) 
12:35 
Naturens minimonstre (4:4) 
13:25 
Bag om den britiske overklasse (2:3) 
14:25 
Temalørdag: Det vilde Sri Lanka (1:3) 
15:15 
Temalørdag: Det vilde Sri Lanka (2:3) 
16:05 
Temalørdag: Det vilde Sri Lanka (3:3) 
16:55 
Den sidste mohikaner

Amerikansk romantisk drama fra 1992
18:45 
So Ein Ding : Du er fyret! 
19:15 
Nak & Æd - en krage i Danmark 
20:00 
Temalørdag: Vild med fisk 
21:00 
Temalørdag: Øboerne og hvalerne 
22:30 
Deadline 
23:00 
JERSILD om TRUMP 
23:30 
Chéri

Engelsk romantisk komediedrama fra 2009
00:55 
Aung San Suu Kyi - Lady of No Fear 
02:00 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
06:00 
Kongen af Queens (117) 
06:30 
Kongen af Queens (118) 
06:55 
Kongen af Queens (119) 
07:25 
Batman 
07:55 
Batman 
08:25 
Nørgaards Netfix 
08:55 
Nørgaards Netfix 
09:25 
Dybvaaaaad! 
10:00 
Dybvaaaaad! 
10:30 
Dybvaaaaad! 
11:00 
Jumanji

amr. eventyrdrama fra 1995
12:50 
Giver det mening ifølge Torben Chris 
13:25 
Giver det mening ifølge Torben Chris 
14:00 
Comedy Fight Club Live 
15:05 
Comedy Fight Club Live 
16:10 
Lovesick

Amr. romantisk komedie fra 2014.
17:40 
Dybvaaaaad! 
18:10 
Dybvaaaaad! 
18:45 
Venner (82) 
19:10 
Venner (83) 
19:40 
Dybvaaaaad! 
20:15 
Dybvaaaaad! 
20:50 
Nørderne overtager verdensherredømmet 
21:50 
Nørderne overtager verdensherredømmet 
22:45 
The Uffe Holm Show 
00:05 
Giver det mening ifølge Torben Chris 
00:35 
Comedy Fight Club Live 
01:40 
Live At The Apollo 
02:30 
Eastbound & Down (24) 
03:05 
Eastbound & Down (25) 
03:40 
Straw Dogs

Amr. thriller-drama fra 2011
TV3plus
06:00 
Growing Up Fisher 1 (11) 
06:25 
Growing Up Fisher 1 (12) 
06:50 
Growing Up Fisher 1 (13) 
07:15 
Men at Work 3 (4) 
07:45 
Men at Work 3 (5) 
08:15 
Men at Work 3 (6) 
08:45 
Men at Work 3 (7) 
09:15 
Bones (19) 
10:05 
Bones (20) 
10:55 
Bones (21) 
11:45 
Bones (22) 
12:40 
Simpsons 3 (1) 
13:10 
Simpsons 3 (2) 
13:40 
Simpsons 3 (3) 
14:10 
Simpsons 3 (4) 
14:40 
Simpsons 3 (5) 
15:10 
Simpsons 3 (6) 
15:40 
Simpsons 3 (7) 
16:10 
Simpsons 3 (8) 
16:40 
Simpsons 3 (9) 
17:10 
Simpsons 3 (10) 
17:40 
The Simpsons 24 (7) 
18:10 
The Simpsons 24 (8) 
18:40 
Top Gear Special: The People's Car (2) 
19:50 
Top Gear Special: The People's Car (3) 
21:00 
Prometheus

Amerikansk/britisk science fiction-eventyrmysterium fra 2012
23:30 
Alien vs. Predator

Amerikansk gyserfilm fra 2004
01:35 
Aliens vs. Predator: Requiem

Amerikansk science fiction-film fra 2007
03:15 
Morlocks

Amerikansk horror/sci-fi TVfilm fra 2011
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
04:45 
Ridiculousness (11) 
6'eren
06:40 
The Pool Master (5) 
07:30 
Homeshopping 
08:30 
Bering Sea Gold (15) 
09:25 
Homeshopping 
10:30 
Off the Hook: Extreme Catches (1) 
11:00 
Tanked (7) 
12:00 
Tanked (8) 
12:55 
Fodbold TBC 
14:55 
Fodbold TBC 
16:55 
Fodbold TBC 
19:00 
I Am Number Four

Amr. science fiction-thriller fra 2011
21:15 
Den 13. Kriger

Amr. actionfilm fra 1999
23:20 
Dark Shadows

Amr. komedie fra 2012
01:35 
Criminal Minds (196) 
02:35 
Criminal Minds (197) 
03:30 
Criminal Minds (198) 
04:25 
Ice Cold Gold (1) 
TV2 Sport
07:05 
NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff 
08:10 
NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff 
09:25 
Tennis: WTA - Rom 
11:30 
SportsDok: Kongerne af Jyllandsringen 
12:00 
Motorsport: DTC - Classic Race Aarhus, direkte 
13:00 
Motorsport: DTC - Classic Race Aarhus, direkte 
14:05 
Motorsport: DTC - Classic Race Aarhus, direkte 
15:10 
Ishockey: VM - semifinale (m), direkte 
16:00 
Ishockey: VM - semifinale (m), direkte 
16:45 
Ishockey: VM - semifinale (m), direkte 
17:50 
SuperMatchen: Studiet 
18:15 
Motorsport: DTC - Classic Race Aarhus 
19:10 
Ishockey: VM - semifinale (m), direkte 
20:00 
Ishockey: VM - semifinale (m), direkte 
20:45 
Ishockey: VM - semifinale (m), direkte 
21:45 
Tennis: WTA - Rom, semifinale 
23:50 
Tennis: WTA - Rom, semifinale 
01:55 
Sportsmagasinet: SportsLab 
02:30 
NBA: Action 
03:00 
NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff, direkte 
04:20 
NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff, direkte 
TV3 Sport 1
08:55 
Fodbold: UEFA Champions League Weekly 
09:25 
Motorsport: Danish Endurance Championships 
10:25 
MotoGP: USAs Grand Prix - Løbet 
11:55 
MotoGP: Spaniens Grand Prix - Løbet 
13:25 
MotoGP: Frankrigs Grand Prix - Kvalifikation 
14:55 
Motorsport: Mobil 1 The Grid 
15:25 
Fodbold: Premier League World Show 
15:55 
Fodbold: Kamp fra Ligue 1 
18:00 
Fodbold: UEFA Champions League Weekly 
18:30 
Atletik: IAAF Diamond League - Shanghai 
20:30 
Motorsport: Danish Endurance Championships 
21:30 
eSport: eSportCenter 
22:30 
MotoGP: Frankrigs Grand Prix - Kvalifikation 
23:55 
NASCAR: Sprint All-Star Race 
04:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
Blomster til stjernerne (1) 
06:50 
Blomster til stjernerne (2) 
07:40 
Ombygning for millioner (306) 
08:05 
Ombygning for millioner (307) 
08:35 
Ombygning for millioner (308) 
09:05 
Jamie Oliver skærer ind til benet (1) 
10:05 
Jamie Oliver skærer ind til benet (2) 
11:05 
Min fede familie (7) 
12:05 
Min fede familie (8) 
13:05 
Mordet på min bedste veninde

Amerikansk thriller fra 2015
15:00 
Masterchef Danmark - mig og min kok (7) 
15:55 
Masterchef Danmark - mig og min kok (8) 
16:55 
Du burde gå til lægen (1) 
17:30 
Du burde gå til lægen (2) 
18:00 
Grand Designs (5) 
19:00 
LIKE, DEL, SMAG (9) 
19:30 
LIKE, DEL, SMAG (10) 
20:00 
Boyhood

Amerikansk drama fra 2014
23:30 
Ni måneder

Amerikansk komedie fra 1995
01:35 
Depotjægerne fra Texas (404) 
02:05 
Depotjægerne fra Texas (405) 
02:35 
Til døden dem skiller (2) 
03:25 
Cold Justice (24) 
04:10 
Panik 112 (5) 
04:55 
Bedste Bud (101) 
Kanal 4
06:20 
På nye boligeventyr (93) 
07:10 
Selvbyggerne: Drømmehuset (39) 
08:05 
Homeshopping 
09:05 
Pretty Little Liars (93) 
09:50 
Mom (12) 
10:15 
Mom (13) 
10:40 
Mom (14) 
11:10 
Mom (15) 
11:40 
Trophy Wife (8) 
12:10 
Trophy Wife (9) 
12:40 
To på flugt - Et hårrejsende eventyr 
14:35 
Romeo og Juliet

Britisk romantisk drama fra 2013
16:55 
My Sassy Girl

Amr. , Amr. romantisk komedie fra 2008
18:55 
De unge mødre (505) 
19:55 
My Big Fat Gypsy Grand National 
21:00 
Fool's Gold

Amr. eventyrkomedie fra 2008
23:15 
48 Hours (13) 
00:10 
48 Hours (14) 
01:05 
Before Sunrise

Amr. drama fra 1995
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
03:10 
Betrayal (11) 
03:55 
Betrayal (12) 
04:40 
Paula Zahn på sagen 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (6) 
06:25 
Baggage Battles (9) 
06:55 
Chasing Classic Cars (20) 
07:20 
Salvage Hunters (6) 
08:15 
Chasing Classic Cars (2) 
09:05 
Overhaulin' (1) 
10:00 
Overhaulin' (2) 
11:00 
Gold Rush (14) 
12:00 
Gold Rush (15) 
13:00 
Gold Rush (16) 
14:00 
Gold Rush (17) 
15:00 
Gold Rush (18) 
16:00 
Street Outlaws (24) 
17:00 
Street Outlaws (25) 
18:00 
Street Outlaws (26) 
19:00 
Wheeler Dealers (9) 
20:00 
Street Outlaws (5) 
21:00 
Legend of Croc Gold (3) 
22:00 
The Last Alaskans (5) 
23:00 
Gold Divers (1) 
00:00 
Inside the Gangsters' Code (2) 
01:00 
Mythbusters (3) 
02:00 
Mythbusters (4) 
03:00 
Naked And Afraid (19) 
03:55 
Street Outlaws (5) 
04:45 
Diesel Brothers (15) 
TV2 Charlie
06:30 
Kommissær Rex (121) 
07:25 
Kommissær Rex (122) 
08:20 
Kommissær Rex (123) 
09:15 
Kommissær Rex (124) 
10:10 
Kommissær Rex (125) 
11:10 
Halløj på hotellet 
12:05 
Krig og fred (4) 
13:15 
Kærlighed kender ingen alder (5) 
14:15 
Danielle Steel - Livets gave

amr. drama fra 1995
15:55 
Danielle Steel - Den fremmede

Amr. romantisk drama fra 1994
17:30 
Rebus - Morderens manuskript (3) 
18:50 
Spørg Charlie 
19:25 
Spørg Charlie 
19:55 
10 jeg kan li' 
20:50 
ABBA - The Show 
22:30 
Behind ABBA - The Show 
22:55 
Nu stopper du, far! (1:2) 
23:50 
Nu stopper du, far! (2:2) 
00:50 
Sommersang i Mariehaven 
01:52 
Godnat 
Eurosport
06:00 
CYKLING: Tour of California 
06:45 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
09:00 
SPORT: WATTS 
09:15 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
11:30 
CYKLING: Tour of California 
12:15 
 
13:15 
CYKLING: Giro Ekstra 
13:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
17:15 
CYKLING: Giro Ekstra 
17:30 
 
18:00 
 
18:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
19:00 
RIDNING: Global Champions Tour fra Madrid, Spanien 
20:30 
 
21:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
22:00 
FODBOLD: MLS, USA 
00:00 
CYKLING: Giro d'Italia 
01:00 
SPORT: WATTS 
01:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
03:00 
CYKLING: Tour of California 
04:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
Eurosport 2
07:30 
Cykling: Giro d'Italia 
09:00 
Fodbold: Bundesliga Special 
09:30 
Vintersport: Chasing History 
10:00 
Cykling: Giro d'Italia 
12:00 
Fodbold: World Cup U20 
13:45 
Motorcykling: FIM Endurance World Championship 
15:15 
Fodbold: Bundesliga 
17:30 
Motorcykling: FIM Endurance World Championship 
22:15 
Cykling: Giro d'Italia Today 
23:20 
Motorsport: Formel E: LIVE 
01:15 
Fodbold: Bundesliga 
03:05 
Cykling: Gent-Wevelgem 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls When Seconds Count (S2) 
06:25 
Animal Cops Houston Unexpected Delivery (Series 7) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 24 (Season 2) 
08:10 
I Almost Got Away With It Episode 14 (Season 2) 
09:30 
California Investigator Episode 4 (Season 2) 
10:00 
Judge Rinder Episode 5 
11:30 
Locator, The Episode 31 
13:00 
Disappeared Episode 84 (Season 5) 
14:00 
Disappeared Episode 85 (Season 5) 
15:00 
Disappeared Episode 1 (Season 7) 
16:00 
Murder Comes To Town Who Killed Thanksgiving? (Season 2) 
17:00 
Murder Comes To Town He'd Do It Again (Season 2) 
18:00 
Solved Secrets And Bombs 
19:00 
Solved Behind Closed Doors 
20:00 
Deadline: Crime With Tamron Hall Episode 5 (Season 4) 
21:00 
Disappeared On A Mission (Season 8) 
22:00 
Grave Secrets Beyond The Grave 
23:00 
Nightmare Next Door Cruel Intentions (Season 3) 
23:55 
Most Evil Episode 3 (Season 3) 
00:50 
Most Evil Episode 4 (Season 3) 
01:50 
Most Evil Episode 5 (Season 3) 
02:50 
Most Evil Episode 1 (Season 3) 
03:50 
Most Evil Episode 2 (Season 3) 
04:45 
California Investigator Episode 8 (Season 2) 
DRK

DRK

08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten på DR K 
08:25 
Dagens sang: Aftensti 
08:30 
Gudstjeneste fra Nørremarkskirken i Vejle 
09:25 
DR K Klassisk: Leonard Bernstein i København 
10:25 
Tæt på Helmuth (1:3) 
11:05 
Tæt på Helmuth (2:3) 
11:40 
Monopolets Helte - Svend Gehrs 
12:30 
Monopolets Helte - Erling Bundgaard 
13:15 
Da Dansktoppen fyldte 25 år 
14:15 
Smilehullet - Lone Kellermann 
14:25 
Hvor blev de af? - Lone Kellermann 
14:40 
Dansk Naturgas (1) 
15:10 
Dansk Naturgas (2) 
15:35 
Skoller på Bellevue Teatret 1987 (1:2) 
16:35 
Skoller på Bellevue Teatret 1987 (2:2) 
17:10 
Holocaust

"Vejen til Babij Jar" Amerikansk drama fra 1978 (Holocaust) Kz-lejrvagten Muller lover i 1941 at hjælpe Inga med at smugle et brev ind til Karl i Buchenwald, men prisen er høj
18:40 
Huset på Christianshavn (22) 
19:10 
Huset på Christianshavn (23) 
19:45 
Før søndagen 
19:55 
Dagens sang: Aftensti 
20:00 
Mord i Gorky Park

Amerikansk thriller fra 1983
22:00 
Margaret

Amerikansk drama fra 2011
00:25 
Force Majeure

Prisvindende svensk spillefilm fra 2014
02:20 
Jagten på Chaplin

Fransk komediedrama fra 2014
04:10 
Historien om Earth, Wind and Fire 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Dancehall, hiphop og diskodans 
06:30 
Morgengymnastikken: Guns, graviditetstræning og flad mave 
09:50 
De første mennesker - Europa 
10:45 
Stephen Hawkings mesterværk (1:3) 
11:30 
Stephen Hawkings mesterværk (2:3) 
12:15 
Stephen Hawkings mesterværk (3:3) 
13:00 
Stephen Hawkings univers (1:3) 
13:45 
Myte eller Videnskab III 
14:25 
Taler du kropssprog? (2:8) 
14:45 
Sex på recept (3:6) 
15:15 
Petra elsker sig selv (7:8) 
15:45 
Terapitimen (6:8) 
16:15 
Hours

Amerikansk thriller fra 2013
17:45 
DR3 Dok: Politivold fanget på kamera 
18:30 
Crazy Ex-Girlfriend II (12:13) 
19:15 
Jekyll & Hyde (5:10) 
20:00 
Doctor Who X (4:12) 
20:45 
Step Brothers

Amerikansk komedie fra 2008
22:20 
Austin Powers: International Man of Mystery

Engelsk komedie fra 1997
23:50 
Meet Monica Velour

Amerikansk komedie fra 2010
01:20 
The Minds of 99 - NorthSide Festival 2016 
02:20 
Besat af tatoveringer (3:3) 
03:05 
Skam IV (5:10) 
03:30 
Nuttet Om Natten 
04:30 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:15 
Kate og Mim-Mim 
06:30 
Gurli Gris 
06:35 
Gurli Gris 
06:45 
Op og hop (9) 
06:55 
Chuggington 
07:10 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (12) 
07:30 
Madicken på Junibakken

08:45 
Motor Mille på cirkustur (5) 
09:00 
Pippi Langstrømpe 
09:25 
Babar 
09:50 
Marie og Maria II (5:6) 
10:05 
Marie og Maria II (6:6) 
10:20 
Nana (1:6) 
10:45 
Kasper og Sofie (8) 
11:00 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (21) 
11:10 
Min fede fridag (5:5) 
11:25 
Det mindste kongerige i verden (7) 
11:50 
Vilde venner (6) 
12:10 
Lille Nørd 
12:40 
Bamses Billedbog 
13:10 
Rosa fra Rouladegade (8) 
13:40 
Musen Tip 
13:45 
Musen Tip 
13:55 
Køkkenhyggen Hella 
14:20 
Sofus II (4) 
14:35 
Der var engang ... Grantræet 
15:00 
Peter Kanin 
15:15 
Op og hop (9) 
15:25 
Søpapegøjernes ø 
15:30 
Gurli Gris 
15:35 
Gurli Gris 
15:40 
Kate og Mim-Mim 
15:55 
Kate og Mim-Mim 
16:05 
Chuggington 
16:15 
Dora udforskeren (6) 
16:40 
Paw Patrol II (4) 
17:05 
Peter Pedal 
17:30 
Rod i Historien (5) 
17:45 
Min mosters historier (5) 
18:00 
Jake og piraterne på Ønskeøen 
18:25 
Tree Fu Tom 
18:45 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (2) 
19:00 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (3) 
19:10 
Onkel Reje og børnenes brevkasse 
19:25 
F for får 
19:30 
Brandmand Sam 
19:40 
Peter Kanin 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
Freaktown (29) 
06:10 
Freaktown (30) 
06:20 
Tintin 
06:45 
Thunderbirds (1) 
07:05 
Thunderbirds (2) 
07:30 
Wild Kratts 
07:50 
Wild Kratts 
08:10 
Junglebanden 
08:25 
Junglebanden 
08:35 
Pingvinerne fra Madagascar (1) 
09:00 
Jasper - rejsen til verdens ende 
10:20 
Alletiders kok (4) - Rationering, krig og karry 
10:35 
Sød, nuttet og i fare - Den ensomme påfugl (7) 
10:50 
Bidt, brændt og stukket - Brandmand (6) 
11:05 
Wolfblood III (1) 
11:30 
Wolfblood III (2) 
11:55 
Wolfblood III (3) 
12:20 
Wolfblood III (4) 
12:45 
Wolfblood III (5) 
13:10 
Wolfblood III (6) 
13:35 
Wolfblood III (7) 
14:00 
Wolfblood III (8) 
14:25 
Wolfblood III (9) 
14:50 
Wolfblood III (10) 
15:15 
Wolfblood III (11) 
15:40 
Wolfblood III (12) 
16:05 
Wolfblood III (13) 
16:30 
Wolfblood III (14) 
16:55 
Wolfblood Uncovered (1) 
17:05 
Wolfblood Uncovered (2) 
17:15 
Jason og Noah - en chance til (1:2) 
18:00 
Sød, nuttet og i fare - Den ensomme påfugl (7) 
18:15 
Alletiders kok (4) - Rationering, krig og karry 
18:30 
Sofie Linde Show I (2) - Skammerens Datter 
19:00 
Bag Danmark med Tobias - Thorupstrand 
19:30 
Livredderne - Hoved mod hoved (4) 
19:50 
Hjalte vs Tjelle - Bondegården (3) 
20:00 
Anne elsker Jørgen 
21:20 
Snydt! 
21:30 
Snydt! 
National Geographic
Ingen Data
TV2 FRI
06:50 
Dyrlægeliv på landet 
07:20 
Byg et liv på landet 
08:10 
Byg et liv på landet 
09:00 
Rundt om Italien 
09:55 
Rundt om Italien 
10:45 
Råd til dit hus 
11:50 
Råd til dit hus 
12:55 
Råd til dit hus 
14:00 
Råd til dit hus 
15:10 
Råd til dit hus 
16:15 
Råd til dit hus 
17:20 
Krejlerkongen 
18:00 
Krejlerkongen 
18:35 
Krejlerkongen 
19:15 
Krejlerkongen 
19:50 
Søløven - havets bedste mor 
20:50 
Becoming Jane

Engelsk romantisk drama fra 2007
22:55 
Min Lejlighed i Paris

Engelsk komediedrama fra 2014
00:45 
Havemagasinet 
01:20 
Havemagasinet 
02:00 
Dyrlægeliv på landet 
02:30 
Den flyvende dyrlæge 
03:25 
Den flyvende dyrlæge 
04:10 
Råd til dit hus 
TV3 sport 2
09:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia (m) 
11:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia (m) 
13:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia (m) 
14:30 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia (m) 
16:30 
Tennis: ATP World Tour Uncovered 
17:00 
eSport: FIFA Ultimate Team Championship - Berlin 
18:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia (m) 
20:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia (m) 
22:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia (m) 
00:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia (m) 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 16:32 Dato: 25-05-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?