Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:25 
Aftenshowet 
07:15 
Dronningens slotte - Amalienborg (1) 
08:00 
Vores ukendte Danmark (1:7) 
08:45 
Forsyte-sagaen (7:13) 
09:40 
Downton Abbey II (7:10) 
10:30 
Antikkrejlerne (259) 
11:15 
Antikkrejlerne (260) 
12:00 
Bonderøven 2012 (2) 
12:30 
Kender Du Typen? (3) 
13:10 
Hammerslag Sommermix (1:4) 
13:40 
BlackJack

Australsk krimiserie fra 2006
15:10 
Politiskilt 56 (1) 
15:55 
Politiskilt 56 (2) 
16:40 
Downton Abbey II (8:10) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Skattejægerne 2015 (26) 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
18:55 
Vores vejr 
19:05 
Aftenshowet 
19:55 
TV AVISEN 
20:00 
I hus til halsen V (8:8) 
20:45 
Dræbt i tjenesten (3:3) 
21:30 
TV AVISEN 
21:55 
Sundhedsmagasinet Allergi 
22:20 
Sporten 
22:30 
Camilla Läckbergs Fjällbackamordene (4) 
00:00 
Sagen genĂĄbnet (17): Vredeskontrol 
01:40 
Detektiv ved et tilfælde (4:9) 
02:25 
Spooks (10) 
03:15 
Politiskilt 56 (1) 
04:00 
Kender Du Typen? (3) 
04:40 
Hammerslag Sommermix (1:4) 
TV2

TV2

00:35 
Grænsepatruljen 
01:05 
Grænsepatruljen 
01:30 
The Good Wife (121) 
02:20 
The Good Wife (120) 
03:10 
Sæt pris pĂĄ dit hjem (UK) 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:00 
The Grinder (5) 
06:25 
Royal Pains (12) 
07:10 
Real Housewives of Beverly Hills (23) 
08:05 
Real Housewives of Beverly Hills (24) 
09:05 
Luksusfælden 1 (12) 
10:05 
Med kniven for struben (7) 
11:00 
MasterChef 2016 - Danmarks største madtalenter (26) 
12:00 
Undercover Boss 2 (1) 
13:00 
The Kardashians 8 (2) 
14:00 
The Kardashians 8 (3) 
15:00 
Divaer i junglen (3) 
16:00 
Undercover Boss 2 (2) 
17:00 
Med kniven for struben (8) 
18:00 
Luksusfælden (13) (9) 
19:00 
Luksusfælden (13) (10) 
20:00 
Luksusfælden (5) 
21:00 
Undercover Boss US (2) 
22:00 
Hvis jeg var dig

Amerikansk komedie fra 2011.
00:15 
NCIS 5 (103) 
01:15 
NCIS 5 (104) 
02:10 
The Mentalist 7 (5) 
03:00 
The Mentalist 7 (6) 
03:45 
Hvis jeg var dig

Amerikansk komedie fra 2011.
Kanal 5
06:05 
Hverdagens helte 
06:30 
Rod i køkkenet (1:24) 
07:15 
Rod i køkkenet (2:24) 
08:05 
Spøgelsesjægerne (6) 
08:55 
Dit Hjem i Vores Hænder: Saseline Sørensen og Jacob Haugaard (23) 
09:40 
Dit Hjem i Vores Hænder: Saseline Sørensen og Jacob Haugaard (24) 
10:35 
Veronica Mars (38) 
11:30 
Veronica Mars (39) 
12:30 
Special Victims Unit (115) 
13:25 
CSI (90) 
14:20 
CSI (91) 
15:10 
CSI: NY (124) 
16:05 
CSI: NY (125) 
17:05 
Special Victims Unit (116) 
18:05 
Big Bang Theory (136) 
18:35 
Big Bang Theory (137) 
19:05 
Big Bang Theory (138) 
19:30 
Big Bang Theory (139) 
20:00 
Big Bang Theory (140) 
20:30 
Big Bang Theory (141) 
21:00 
Blindspot (45) 
22:00 
Face/Off

Amr. actionthriller fra 1997
00:55 
Big Bang Theory (138) 
01:20 
Big Bang Theory (139) 
01:50 
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown (12) 
02:20 
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown (13) 
02:45 
Janni og Karsten - Kærligheden mod alle odds 
03:35 
KRIMI5 Tema (25) 
04:25 
KRIMI5 Tema (26) 
DR2

DR2

08:30 
JERSILD minus SPIN 
09:15 
Nak & Æd - en sneppe ved Schackenborg (1:8) 
09:55 
Smag pĂĄ Rio de Janeiro 
10:35 
Smag pĂĄ Sao Paolo 
11:15 
Ekstrem verden - Ross Kemp i Chicago 
12:00 
Amerikas Hairy Bikers (1:12) 
12:25 
Amerikas Hairy Bikers (2:12) 
12:50 
De skøre samlere (1:8) 
13:50 
De skøre samlere (2:8) 
14:50 
Adidas versus Puma 
15:40 
Singapores kæmpe kasinoparadis 
16:30 
So ein Ding: 3 gode grunde til at 3D-printe 
17:00 
So ein Ding: De Olympiske Robot Lege 2015 
17:30 
Quizzen med Signe Molde 
18:00 
Quizzen med Signe Molde 
18:30 
Verdens travleste havn 
19:20 
Nak & Æd - en due pĂĄ Raadegaard (2:8) 
20:00 
Indefra med Anders Agger - Konkurs 
20:45 
Dokumania: Interview med en morder 
22:30 
Deadline 
23:00 
En præsident vender tilbage - Efter kuppet i Madagaskar 
00:25 
Quizzen med Signe Molde 
00:55 
So ein Ding: De Olympiske Robot Lege 2015 
01:25 
Ekstrem verden - Ross Kemp i DR Congo 
02:10 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
00:30 
Dybvaaaaad! 
01:00 
TurboModul 2 
01:30 
TurboModul 2 
02:00 
Batman 
02:25 
Batman 
02:55 
Rude Tube - Crazy Love 
03:20 
Rude Tube - Web Celebs 
03:55 
Kongen af Queens (148) 
04:20 
Kongen af Queens (149) 
04:50 
Ali G: Remixed 
TV3plus
06:00 
Chicago P.D. (6) 
06:45 
Chicago P.D. (7) 
07:30 
How I Met Your Mother 9 (3) 
08:00 
How I Met Your Mother 9 (4) 
08:30 
How I Met Your Mother 9 (5) 
09:00 
How I Met Your Mother 9 (6) 
09:30 
Rizzoli & Isles 6 (13) 
10:25 
Bones (22) 
11:20 
Bones 6 (1) 
12:15 
Numbers (5) 
13:05 
Numbers (6) 
14:00 
Hawaii Five-0 5 (22) 
15:00 
Hawaii Five-0 5 (23) 
16:00 
NCIS 9 (2) 
17:00 
NCIS 9 (3) 
18:00 
Hawaii Five-O (10) 
19:00 
NCIS: Los Angeles (4) 
20:00 
NCIS: Los Angeles (5) 
21:00 
Hawaii Five-O (11) 
22:00 
The Blacklist (11) 
23:00 
Predator 2 - Rovdyret

Amerikansk action-fantasy-film fra 1990
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
01:10 
Predators

Amerikansk action/eventyr/sci-fi fra 2010
03:10 
Ridiculousness (16) 
03:35 
Ridiculousness (17) 
04:00 
Two And A Half Men 12 (14) 
04:25 
Two And A Half Men 12 (15) 
04:50 
Game of Thrones 4 (7) 
6'eren
06:30 
Moonshiners (2) 
07:20 
Epic Mancaves (2) 
09:10 
Ice Cold Gold (1) 
10:00 
Ice Cold Gold (2) 
12:05 
Salvage Hunters (7) 
13:05 
Salvage Hunters (8) 
14:05 
Tanked (10) 
15:05 
Tanked (1) 
16:05 
Bear Grylls - Get Out Alive (2) 
17:05 
Two and a half men (155) 
17:35 
Two and a half men (156) 
18:05 
Human Target (14:25) 
19:05 
Human Target (15:25) 
20:00 
CSI: NY (14) 
21:00 
Taking Lives 
23:10 
The Raven

Amr. krimi fra 2012
01:25 
CSI: NY (14) 
02:20 
Naked and Afraid XL (2) 
03:15 
Naked and Afraid XL (3) 
04:05 
Salvage Hunters (4) 
04:55 
What happened next (6) 
TV2 Sport
01:05 
Tennis: WTA -Birmingham 
03:10 
Tennis: WTA -Birmingham 
TV3 Sport 1
09:00 
Speedway: Elite League GB Premiership 
11:00 
Speedway: Højdepunkter fra World Championship Horsens 2015 
12:00 
Speedway: Højdepunkter fra World Championship Horsens 2016 
13:05 
Tennis: AEGON Championship (m) 
21:00 
Tennis: AEGON Championship (m) 
23:00 
Tennis: AEGON Championship (m) 
01:00 
eSport: World of Esports 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
Jeopardy (15) 
06:45 
Hospitalet (49) 
07:10 
Ombygning for millioner (401) 
07:35 
Ombygning for millioner (402) 
08:00 
Huse for millioner LA (6) 
09:00 
Ekstreme samlere 3 (13) 
10:00 
Dr. Phil (2552) 
11:00 
Dr. Phil (2553) 
12:00 
Ekstreme samlere 3 (14) 
13:00 
Fra skrot til slot (1) 
14:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 5 (9) 
15:00 
Jeopardy (16) 
16:00 
Depotjægerne 5 (506) 
16:30 
Depotjægerne 5 (507) 
17:00 
Huse for millioner LA (7) 
18:00 
Luksusvarer i Beverly Hills (16) 
18:30 
Luksusvarer i Beverly Hills (17) 
19:00 
Depotjægerne 5 (508) 
19:30 
Depotjægerne 5 (509) 
20:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 5 (10) 
21:00 
Good Luck Chuck

Amerikansk romantisk komedie fra 2007
23:05 
The Five-Year Engagement

Amerikansk romantisk komedie fra 2012
01:50 
Depotjægerne fra Texas (612) 
02:20 
Depotjægerne fra Texas (613) 
02:50 
Dr. Phil (2379) 
03:40 
Fra skrot til slot (1) 
04:30 
Cold Justice (7) 
Kanal 4
06:00 
Ghost Whisperer (98) 
06:50 
PĂĄ nye boligeventyr (18) 
07:35 
De unge mødre (451) 
09:25 
Mistresses (31:39) 
10:10 
Mistresses (32:39) 
11:05 
Greys hvide verden (108) 
12:05 
Greys hvide verden (109) 
13:00 
Nyskilt (10) 
13:55 
Nyskilt (11) 
14:55 
Say Yes to the Dress (15) 
15:30 
Say Yes to the Dress (16) 
16:00 
De unge mødre (438) 
17:00 
Greys hvide verden (110) 
18:00 
Greys hvide verden (111) 
19:00 
De unge mødre (439) 
20:00 
Say Yes to the Dress (15) 
20:30 
Say Yes to the Dress (16) 
21:00 
Tre Mand og en Baby

Amr. komedie fra 1987
23:10 
One Born Every Minute (12) 
00:10 
One Born Every Minute (13) 
01:15 
Forsvundet 
02:15 
Forsvundet 
03:10 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
04:00 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
04:50 
Say Yes to the Dress (12) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (11) 
06:25 
Baggage Battles (6) 
06:55 
Baggage Battles (7) 
07:20 
Treehouse Masters (2) 
08:15 
Manhunt with Joel Lambert (1) 
09:05 
Wheeler Dealers (9) 
10:00 
Fast N' Loud (18) 
11:00 
Deadliest Catch (10) 
12:00 
Yukon Men (1) 
13:00 
Yukon Men (2) 
14:00 
Railroad Alaska (7) 
15:00 
How It's Made (21) 
15:30 
How It's Made (22) 
16:00 
Chasing Classic Cars (2) 
16:30 
Chasing Classic Cars (3) 
17:00 
Mythbusters (1) 
18:00 
Wheeler Dealers (10) 
19:00 
Fast N' Loud Clip Shows (2) 
20:00 
Arctic Waters (5) 
21:00 
The Last Kingdom (10) 
22:00 
Arctic Waters (6) 
23:00 
Railroad Alaska (8) 
00:00 
Mythbusters (29) 
01:00 
The Last Kingdom (10) 
02:00 
Arctic Waters (6) 
03:00 
Dual Survival (8) 
03:55 
Deadliest Catch (10) 
04:45 
Fast N' Loud (18) 
TV2 Charlie
00:15 
Syng og gæt 
01:15 
Murdoch-mysterierne (19) 
02:15 
Skadestuen i Holby (253) 
03:00 
Godnat 
04:50 
For himlens skyld (96) 
Eurosport
06:00 
TENNIS: WTA-turneringen fra Nottingham, Storbritannien 
07:00 
FODBOLD: MLS, USA 
08:35 
BUESKYDNING: World Cup fra Antalya, Tyrkiet 
09:00 
FÆGTNING: EM fra Tbilisi, Georgien 
10:00 
VINTERSPORT: Chasing History 
10:05 
SNOOKER: UK Championship fra York, Storbritannien 
12:00 
CYKLING: Route du Sud, Frankrig 
12:30 
CYKLING: Route du Sud, Frankrig 
13:00 
VINTERSPORT: Chasing History 
13:05 
FODBOLD: MLS, USA 
14:30 
FODBOLD: MLS Højdepunkter 
15:00 
FODBOLD: FIFA Fodbold 
15:30 
MOTORSPORT fra Le Mans, Frankrig 
16:30 
SPORT: WATTS 
17:15 
FODBOLD: MLS Højdepunkter 
17:45 
FODBOLD: EM for U-21 fra Bydgoszcz, Polen 
20:00 
RIDNING: Horse Excellence 
20:30 
FODBOLD: EM for U-21 fra Gdynia, Polen 
22:45 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:00 
MOTORSPORT: F3 European Championship, Ungarn 
23:30 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:45 
SNOOKER: UK Championship fra York, Storbritannien 
01:30 
MOTORSPORT fra Le Mans, Frankrig 
02:30 
SUPERBIKE: VM fra Misano, Italien 
03:00 
SNOOKER: UK Championship fra York, Storbritannien 
Eurosport 2
08:00 
Cykling: Tour of Slovenia 
09:00 
Cykling: Rute Du Sud 
09:30 
Cykling: Rute Du Sud 
10:00 
Motorsport: Best of Le Mans 
11:00 
Supersport: VM 
11:30 
Superbike: VM 
12:00 
Snooker: UK Championship 
13:25 
Vintersport: Chasing History 
13:30 
Cykling: Tour of Slovenia 
14:15 
Cykling: Rute Du Sud 
15:00 
Snooker: UK Championship 
16:30 
Fodbold: Major League Soccer 
17:45 
Fodbold: Major League Soccer 
18:45 
Snooker: UK Championship 
20:15 
Fodbold: Major League Soccer 
21:30 
Fodbold: Højdepunkter fra Major League Soccer 
22:00 
Cykling: Route Du Sud 
23:20 
Cykling: Route du Sud 
00:45 
Cykling: Route du Sud 
01:50 
Cykling: Route du Sud 
02:45 
Cykling: Best of Classics 
03:50 
Cykling: Best of Giro d Italia 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls Nick Of Time 
06:25 
Pit Bulls And Parolees Path Of Destruction (Season 3) 
07:20 
I Almost Got Away With It Got Two Homes In Mexico 
08:10 
Disappeared Most Hated Woman In America, The 
09:30 
Locator, The Episode 42 
10:00 
Perfect Murder, The Death Of A Salesman (Season 2) 
11:30 
Locator, The Episode 18 
13:00 
Murder Comes To Town Episode 4 (Season 3) 
14:00 
Judge Rinder Episode 27 (Series 2) 
15:00 
Locator, The Episode 19 
15:30 
California Investigator Episode 4 (Season 2) 
16:00 
Unravelled Episode 4 
17:00 
Solved Blood Money 
18:00 
Disappeared Episode 54 (Season 4) 
19:00 
Murder Comes To Town Episode 5 (Season 3) 
20:00 
True Crime With Aphrodite Jones Sex, Death And Videotape (Season 4) 
21:00 
Web Of Lies People You May Know (Season 4) 
22:00 
Six Degrees Of Murder Episode 5 
23:00 
Nightmare Next Door Episode 8 (Season 6) 
23:55 
Deadly Women Kinky Killers (Season 6) 
00:50 
Extreme Forensics Episode 17 (Season 2) 
01:50 
Ghost Stalkers Holmesberg Prison 
02:50 
Web Of Lies People You May Know (Season 4) 
03:50 
Six Degrees Of Murder Episode 5 
04:45 
California Investigator Episode 6 
DRK

DRK

06:15 
Solens mad 
06:40 
Taxa (13:56) 
07:20 
Taxa (14:56) 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten pĂĄ DR K 
08:26 
Dagens Sang: Tit er jeg glad 
08:35 
HvornĂĄr var det nu det var? 
09:05 
HvornĂĄr var det nu det var? 
09:35 
Toast (3:8) 
10:00 
Toast (4:8) 
10:25 
Hvor blev de af? - Trompetpigerne 
10:40 
80'erne: En ny verden af underholdning 
11:25 
80'erne: Attentaternes ĂĄr 
12:10 
Kejserinder i det antikke Rom (1) 
13:10 
Kejserinder i det antikke Rom (2) 
14:10 
HvornĂĄr var det nu det var 
14:40 
HvornĂĄr var det nu det var 
15:10 
Biblens gĂĄder - Moses stav 
16:05 
Biblens gĂĄder - Ligklædet i Torino 
16:55 
PĂĄ sporet af dronningerne - 600 ĂĄrs Danmarkshistorie (5:6) 
17:35 
PĂĄ sporet af dronningerne - 600 ĂĄrs Danmarkshistorie (6:6) 
18:15 
Europas storslĂĄede borge (2:3) 
19:05 
Europas storslĂĄede borge (3:3) 
19:55 
Dagens Sang: Tit er jeg glad 
20:00 
Krøniken II (1:5) 
21:00 
Krøniken II (2:5) 
21:55 
Krøniken II (3:5) 
22:55 
Krøniken II (4:5) 
23:55 
Krøniken II (5:5) 
00:55 
De sorte Pantere 1967-1975 
02:30 
Det dødbringende kapløb i Los Alamos (1:3) 
03:20 
Biblens gĂĄder - Jerikos fald 
04:10 
Biblens gĂĄder - Salomons tempel 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Intervaltræning, kampsport og træning med barn 
09:10 
Da Danmark blev Suspekt (5:5) 
09:40 
Vi er Scarlet Pleasure (1:4) 
10:10 
Taler du kropssprog? (6:8) 
10:35 
Dexpedition: Berlin 
10:55 
Dexpedition: Stockholm 
11:15 
Dexpedition 
11:40 
Himalaya: En livsfarlig ekspedition (4:5) 
12:25 
Irina - En Diva Vender Hjem (2:4) 
12:55 
Crazy Ex-Girlfriend (13:18) 
13:40 
Crazy Ex-Girlfriend (14:18) 
14:20 
The Good Lie

Amerikansk drama fra 2014
16:05 
Fremtidens teknologi: Island (4:10) 
16:25 
VICE: Englands unge bag tremmer 
17:05 
Foo Fighters Sonic Highways (6) 
18:05 
Skyggesiden af internettet (3:6) 
18:30 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:15 
Family Guy 
19:35 
Family Guy 
19:55 
The Graham Norton Show 
20:45 
Gift ved første blik USA III (10:15) 
21:30 
NĂĄr kemien passer (4:6) 
22:10 
A Little Bit of Heaven

Amerikansk romantisk komediedrama fra 2011
23:55 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
00:35 
Alene i vildmarken USA II (14:15) 
01:20 
Foo Fighters Sonic Highways (7) 
02:20 
Vi er Scarlet Pleasure (2:4) 
02:50 
Vi er Scarlet Pleasure (3:4) 
03:25 
Nuttet Om Natten 
04:25 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:15 
Kate og Mim-Mim 
06:30 
Postmand Per: Specialposttjenesten 
06:50 
Chuggington 
07:00 
Dina Detektiv 
07:05 
Gurli Gris 
07:10 
Gurli Gris 
07:20 
Op og Hop II (6) 
07:30 
Peter Kanin 
07:45 
Sofus (7) 
08:00 
Mumitroldene (1) 
08:10 
F for fĂĄr 
08:20 
Thomas og hans venner 
08:30 
Ramasjang Mysteriet (5) 
09:00 
Brandmand Sam 
09:10 
Ramajetterne III (4) 
09:30 
Tree Fu Tom 
09:55 
Cirkusliv i savsmuld 
10:10 
Postmand Per: Specialposttjenesten 
10:25 
Skæg med Ord 
10:50 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (25) 
11:05 
Molevitten 
11:20 
Kaj og Andrea 
11:50 
Elefantvask (9) 
12:10 
Lille Nørd 
12:40 
Bamses Billedbog 
13:10 
Skæg med matematik (5) 
13:40 
Musen Tip 
13:45 
Musen Tip 
13:55 
Motor Mille og Børnebanden (12) 
14:20 
Sofus (1) 
14:35 
Professor Balthazar 
14:45 
Professor Balthazar 
14:55 
Det mindste kongerige i verden (1) 
15:15 
Sikker & Søn II (9) 
15:25 
Søpapegøjernes ø 
15:30 
Gurli Gris 
15:35 
Gurli Gris 
15:40 
Kate og Mim-Mim 
15:55 
Kate og Mim-Mim 
16:05 
Mumitroldene (41) 
16:15 
Morten Skildpadde (17) 
16:40 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (43) 
16:55 
Hej Ramasjang 
17:00 
Sofia Flux (7) 
17:20 
Mikkel og Klara (7) 
17:35 
Paphoved II (5) 
17:40 
Paphoved II (6) 
17:45 
2 fisk (7) 
18:05 
Babar (10) 
18:30 
Rod i Historien (7) 
18:45 
Rod i Historien (8) 
19:00 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (12) 
19:10 
Ring til Ramasjang II (18) 
19:25 
F for fĂĄr 
19:30 
Brandmand Sam 
19:40 
Peter Kanin 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
Mønk 
06:05 
Wild Kratts 
06:25 
Junglebanden 
06:35 
Braceface (38) 
07:00 
Ultra Nyt 
07:05 
Klassen - Noia i kælderen (63) 
07:20 
Alvin og de frække jordegern 
07:30 
Alvin og de frække jordegern 
07:40 
Freaktown (19) 
07:55 
Bugged 
08:00 
Bugged 
08:10 
Mig og min robot 
08:20 
Sebastian og Afrikas vildeste dyr (4) - Hyænen 
08:40 
Dyrs vĂĄben: Elefant 
08:45 
Conrad og Bernhard 
09:00 
Conrad og Bernhard 
09:15 
Store Nørd: Gulvfejning 
09:35 
Danmarks vildeste maskine (9) 
10:00 
Drengerøv (9) 
10:20 
Duedrengen 
10:40 
Ultra tørret (5) 
11:05 
SĂĄ er der hund (9) 
11:30 
Nina Patalo 
11:40 
Nina Patalo 
11:50 
Byt familien pĂĄ sommerferie 1 (1:2) 
12:10 
Pubertetsguiden (4) 
12:30 
Venskaberen (3) 
12:50 
Unik (12) 
13:15 
Verdens bedste quiz II (18) 
13:40 
Klassen - Rødvin (78) 
13:50 
Klassen - Forsvundet (79) 
14:00 
Sofie Linde Show II (16) - Nabiha 
14:30 
Danni (1:4) 
15:00 
Max pinlig (8) 
15:25 
Braceface (4) 
15:45 
Mission: Eftersidning I (19) 
16:05 
Junglebanden 
16:20 
Junglebanden 
16:30 
Zorro (14) 
16:50 
Alvin og de frække jordegern 
17:05 
Alvin og de frække jordegern 
17:15 
Freaktown (45) 
17:25 
Freaktown (46) 
17:40 
Klassen - Noia i kælderen (63) 
17:50 
Klassen - Vinderholdet (64) 
18:00 
Ultra Nyt 
18:05 
Panisk PĂĄske (2) 
18:30 
Sød, nuttet og i fare - Egernet uden mor (12) 
18:50 
Hjalte vs Tjelle - TømmerflĂĄdeduellen (8) 
19:00 
Isas Stepz (47) 
19:15 
Mit 50/50 liv - Fødselsdagen (1) 
19:30 
Min bror kolonikongen (8:10) 
20:00 
Danni (2:4) 
20:30 
Designpigerne - Outfit of the Day (4) 
20:45 
Modeidioten: Cosplay 
21:00 
Livredderne - Finale-tid (8) 
21:20 
Snydt! 
National Geographic
06:00 
Dum, Dummere, Derfor (4) 
06:30 
Dum, Dummere, Derfor (6) 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor (2) 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor (14) 
08:00 
Teknologiens Evolution (3) 
09:00 
Hubbles fantastiske rejse (1) 
10:00 
Hundehviskeren (8) 
11:00 
Hundehviskeren (9) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor (8) 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor (10) 
13:00 
Sekunder fra katastrofen (1) 
14:00 
Sekunder fra katastrofen (2) 
15:00 
Sekunder fra katastrofen (3) 
16:00 
Hitlers monstre (1) 
17:00 
Nazisternes superkanon (1) 
18:00 
Airport Security: Colombia (1) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor (14) 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor (1) 
20:00 
1. Verdenskrig - Slaget ved Verdun (1) 
21:00 
Genius - Einstein (9) 
22:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (2) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor 
00:00 
Undersøgelse af flystyrt (4) 
01:00 
Drugs Inc. (1) 
02:00 
1. Verdenskrig - Slaget ved Verdun (1) 
03:00 
Genius - Einstein (9) 
04:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (2) 
TV2 FRI
00:30 
Havemagasinet 
01:05 
Havemagasinet 
01:40 
Dyrlægeliv pĂĄ landet 
02:15 
Halløj pĂĄ godset 
03:05 
Halløj pĂĄ luksushotellet 
04:10 
Tosset med biler 
TV3 sport 2
09:00 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
11:00 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
12:05 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
19:30 
Fodbold: Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 
21:45 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
23:45 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 10:40 Dato: 21-07-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?