Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Penelope 
06:05 Molly Monster 
06:10 Benjamin Bjørn 
06:30 Noddy 
06:40 Olivia 
06:50 Timmy-tid 
07:00 Ellevilde Ella 
07:10 Der var engang.... 
07:35 Den travle by 
07:50 Gnotterne 
08:15 Professor Balthazar
08:30 Aftenshowet 
09:30 Det søde liv 
10:00 Pulsen op - vægten ned 
10:30 Grøn glæde (2:10 ) 
11:00 Kyst til kyst - Østjyllands kyst 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Jamie Olivers eget køkken 
12:35 Jordemødrene 
13:05 Ha' det godt 
13:35 Aftenshowet 
14:30 Snydt igen 
15:00 DR Update - nyheder og vejr 
15:10 Jamies australske kokkeskole 
16:00 Kasper & Lise 
16:10 Timmy-tid 
16:21 Hvem lagde lorten? 
16:25 Skæg med bogstaver 
16:50 Sprutte-Patruljen 
17:00 Hun så et mord 
17:50 DR Update - nyheder og vejr 
18:00 Det Søde Sommerliv 
18:30 TV AVISEN med Sporten
19:05 Aftenshowet 
20:00 Spise med Price - De Indre Værdier 
20:30 Søren Ryge direkte 
21:00 TV AVISEN
21:25 Væxtfaktor finale 
22:00 Sporten
22:05 Bonderøven 
22:35 Kidnappet 
23:20 Pacific Paradise Police 
00:05 OnsdagsLotto 
00:10 Lægerne 
01:05 Godnat
TV2
TV2
06:00 Nyhederne, Sporten og Vejret
06:30 Go' morgen Danmark
11:10 Amys ret 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret
12:15 Grænsepatruljen 
12:45 Desperate Housewives 
13:30 Helt sygt - på dyreklinikken 
14:05 White Collar 
14:55 Liebhaverne 
15:25 Dagens mand 
16:00 Nyhederne og Sporten
16:05 Regionale nyheder
16:15 Beverly Hills 90210 
17:00 Venner 
17:30 Venner 
18:00 Nyhederne og Sporten
18:10 Regionale nyheder
18:20 Go' aften Danmark
18:50 Vejret
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
20:00 Liebhaverne 
20:35 Fed forvandling 
21:25 Danmark ifølge Bubber 
22:00 Nyhederne
22:20 Regionale nyheder
22:30 EURO 2012: EM-studiet 
23:05 Toppen af poppen 
23:35 Taxaquizzen 
00:05 Grænsepatruljen 
00:35 White Collar 
01:20 Kongen af Queens 
01:50 Kongen af Queens 
02:20 Medium 
03:05 X-Files 
03:55 Lov og uorden
TV3
TV3
06:00 Miami Medical 
06:45 Royal Pains 
07:25 One Tree Hill 7 
08:20 One Tree Hill 7 
09:15 Nikita 
10:10 NCIS 5 
11:10 Bones 
12:05 Luksusfælden 3 
13:05 Ramsay's Kitchen Nightmares US 1 
14:05 Ekstrem Hjemmeservice 8 
15:00 For lækker til love 
16:00 Amalies verden 
17:00 NCIS 5 
18:00 Bones 
19:00 Luksusfælden 3 
20:00 Luksusfælden 8 
21:00 Redningskvinder 
22:00 Sex & the City 
22:40 Sex & the City 
23:20 Sex & the City 
00:00 Sex & the City 
00:35 Two and a Half Men 8 
01:05 Two and a Half Men 8 
01:35 Alletiders barnepige 3 
02:05 Charlie's Angels 
02:50 Scrubs 9 
03:00 Snow in August

Amerikansk/canadisk drama fra 2001
04:55 Alletiders barnepige 3 
Kanal 5
06:25 Less Than Perfect (47:81) 
06:45 Less Than Perfect (48:81) 
07:05 Greek (61) 
07:50 Greek (62) 
08:35 Homeshopping
08:50 Reportagen: De glemte helte 
09:35 Hverdagens helte (11) 
10:00 Hverdagens helte (12) 
10:30 4-Stjerners Middag: Hos Dan Andersen 
11:30 4-Stjerners Middag: Hos Lisa Lents 
12:30 Sniper (13) 
13:25 CSI: Miami (191) 
14:10 CSI (245) 
15:10 CSI (246) 
16:05 CSI: Miami (192) 
17:00 4-Stjerners Middag: Hos Oliver Bjerrehuus 
18:00 4-Stjerners Middag: Hos Britt Bendixen 
19:00 Big Bang Theory (92) 
19:30 Big Bang Theory (93) 
20:00 Prime Suspect (2) 
21:00 Criminal Minds (143) 
21:55 Special Victims Unit (271) 
22:55 Criminal Minds (86) 
23:50 Criminal Minds (87) 
00:45 Heroes (51) 
01:35 Heroes (52) 
02:30 Sniper (12) 
03:20 Sniper (13) 
04:05 La Femme Nikita (26) 
04:50 La Femme Nikita (27) 
DR2
DR2
08:00 Morgenandagten på DR2 
10:15 EURO2012: Sverige-Frankrig 
12:00 Mission: Ekstremsport 
12:30 Ud i naturen: Drømmeboligen 
13:00 DR Friland: Så langt så godt 
13:30 Forsyte-sagaen 
14:25 Bleak House 
15:20 Arvingen til Glenbogle 
16:10 Hun så et mord 
17:00 Deadline 17.00 
17:10 Mad fra River Cottage 
17:55 Terror - en ny form for krig 
18:45 The Daily Show 
19:10 Taggart: Hjemve 
20:00 Drengene fra Angora 
20:30 Drengene fra Angora 
21:00 Mission helt umulig 
21:25 Farligt job - skraldemand i Jakarta 
22:15 DR2s ARK - Var fængsler en god idé? 
22:30 Deadline 
22:50 DR2 Global: Krisen i den katolske kirke 
23:45 Sagen genåbnet (15): Under falsk flag 
01:25 The Daily Show 
01:50 Godnat
TV2 Zulu
06:35 David Letterman
07:15 Felicity 
07:55 Felicity 
08:40 Sams bar 
09:05 Sams bar 
09:30 David Letterman
10:15 RuPaul's Drag Race 
11:00 X-Files 
11:45 X-Files 
12:30 Boston Legal 
13:15 Boston Legal 
14:00 Hope and Faith 
14:25 Hope and Faith 
14:50 Et umage par 
15:15 Et umage par 
15:40 Will & Grace 
16:05 Will & Grace 
16:30 South Park 
16:55 South Park 
17:25 The Cleveland Show 
17:50 American Dad 
18:15 Kongen af Queens 
18:45 Kongen af Queens 
19:10 Venner 
19:35 Venner 
20:00 Castle 
20:50 What It Takes - Ben Affleck 
21:15 Brian Mørk Show 3 
21:50 Hitman

Amr.- fransk action-thriller fra 2007
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
23:25 What It Takes - Ben Affleck 
23:55 Castle 
00:45 South Park 
01:10 South Park 
01:35 Not Going Out 
02:05 First 48 
02:50 Ibiza 
03:35 David Letterman
04:15 Medium 
TV3plus
06:10 Scrubs 6 
06:35 Scrubs 6 
06:55 According to Jim 2 
07:20 According to Jim 2 
07:45 Community 
08:05 Community 
08:35 Mr. Sunshine 1 
09:05 Mr. Sunshine 1 
09:35 Scrubs 6 
10:05 Scrubs 6 
10:35 Top Gear 1 
11:50 Top Gear 1 
13:10 Hawaii Five-0 1 
14:05 Hawaii Five-0 1 
15:00 How I Met Your Mother 1 
15:30 How I Met Your Mother 2 
16:00 According to Jim 2 
16:30 According to Jim 2 
17:00 Simpsons 17 
17:30 Simpsons 17 
18:00 Two and a Half Men 3 
18:30 Two and a Half Men 3 
19:00 How I Met Your Mother 2 
19:30 How I Met Your Mother 2 
20:00 Inkmasters 
21:00 Two and a Half Men 9 
21:30 Two and a Half Men 9 
22:00 Public Enemies

Amerikansk krimi-thriller fra 2009
00:50 Transporter 2 
02:30 Top Gear 1 
03:35 Top Gear 1 
04:35 Simpsons 17 
6'eren
06:20 Kaos i familien 
06:45 Kaos i familien 
07:05 Homeshopping
08:05 Coastwatch (54) 
08:30 Coastwatch (55) 
08:55 Homeshopping
09:55 Alias  
10:50 Aftenvagten 
11:45 Ti tommelfingre (17:204) 
12:15 Ti tommelfingre (18:204) 
12:50 Rap fyr i L.A. 
13:20 Rap fyr i L.A. 
13:50 Less Than Perfect (8:81) 
14:15 Frasier 
14:40 Frasier 
15:10 Spin City 
15:40 Spin City 
16:10 Frasier 
16:35 Frasier 
17:05 America's funniest home videos 
17:35 America's funniest home videos 
18:05 WIPEOUT (12) 
19:05 Special Victims Unit (124) 
20:00 WIPEOUT (13) 
21:00 America's funniest home videos 
21:30 America's funniest home videos 
22:00 Rescue Dawn

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
00:25 Special Victims Unit (124) 
01:20 American Chopper (4:132) 
02:20 Babylon 5 (73) 
03:10 Fifth Gear (131) 
03:40 Fifth Gear (132) 
04:05 Liv eller død (28:30)
04:30 Liv eller død (29:30)
04:50 Alias  
TV2 Film
06:00 Død ved ankomsten

Amr. thriller fra 1950.
07:20 Torso

Canadisk drama fra 2002
08:50 The Limits of Control

Amr.- japansk thriller-drama fra 2009
10:40 De kalder mig Trinity

Italiensk spaghettiwestern fra 1970.
12:35 I skyggen af varmen

Svensk drama fra 2009
14:00 Novocaine

Amr. thrillerkomedie fra 2001.
15:30 In the Bedroom

Amr. drama fra 2001
17:35 A Prairie Home Companion

Amr. komedie-drama fra 2006
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
19:15 A Dirty Shame

Amr. komedie fra 2005
20:45 The Quest - udfordringen

Amr. actioneventyr fra 1996.
22:15 Double Team

Amr. actionfilm fra 1997
23:40 Johnny Mnemonic

Amr. science fiction-thriller fra 1995.
01:15 Himmerland

Dansk krimidrama fra 2008
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
02:35 Lénas liv

Fransk drama fra 2009
04:15 Emmas lykke

Tysk romantisk drama fra 2006
TV2 Sport
09:00 Multisport: VM i moderne femkamp 
10:00 Cykling: Schweiz Rundt 
12:00 Trav: Hest til frokost 
13:30 Ridebanespringning: La Baule 
14:30 Ridebanespringning: La Baule 
15:30 Trans World Sport 
16:00 Trav: Golden Cup 
17:30 Tennis: Wimbledon - A Fashion Statement 
18:30 Trans World Sport 
19:15 Fodbold: Danmark-Tjekkiet (k) 
21:30 FIFA Futbol Mundial 
22:00 Cykling: Op i Gear (7:8) 
22:30 Motorsport: Mobil 1 The Grid 
23:00 Golf: European Tour Weekly 
23:30 Golf: Inside the PGA Tour 
00:00 Multisport: VM i moderne femkamp 
01:00 Multisport: VM i moderne femkamp 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
06:30 Din rejseguide til... 
06:55 Hundehviskeren 
07:50 Hell's Kitchen 
08:45 Masterchef - på kogepunktet UK 
09:25 Masterchef - på kogepunktet UK 
10:05 Dr. Phil 
11:05 Dr. Phil 
12:05 Middagsdysten 
13:05 The Fashion Show 
14:05 The Fashion Show 
15:20 Ædedolkene 3 
16:40 Ædedolkene 3 
17:55 Grand Designs 
19:00 Middagsdysten 
20:00 Masterchef USA 2 
21:00 Depotjægerne 
21:30 Depotjægerne 
22:00 Terapi på første klasse. 
23:00 Terapi på første klasse. 
23:55 Præsidentens mænd 6 
00:55 Præsidentens mænd 6 
01:50 Conversations with a serial killer 
02:40 Forensic Factor 
03:30 Cold Case 2 
04:20 De Fantastiske 5 fra USA 2 
Kanal 4
06:35 Homeshopping
08:35 De unge mødre (76) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Everwood (19:67) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 Christines nye liv (63) 
11:30 Greek (25) 
12:25 Greek (26) 
13:20 McLeods døtre 
14:20 McLeods døtre 
15:10 Gossip Girl (86) 
16:05 Gilmore Girls 
17:05 Greys hvide verden (24) 
18:00 Private Practice (19) 
19:00 Gilmore Girls 
20:00 4-Stjerners Rejse: I Palermo med Alexandre Willaume-Jantze (2) 
21:00 Singleliv (122) 
21:30 Singleliv (123) 
22:00 Happy Endings (3) 
22:30 Happy Endings (4) 
22:55 Greys hvide verden (24) 
23:55 Private Practice (19) 
00:50 Gossip Girl (86) 
01:45 Big Love (21) 
02:50 Tab og vind! 7 (7:39) 
03:35 Gilmore Girls 
04:20 Tab og vind! 7 (8:39) 
Discovery Channel
00:00 Sport Science 
01:00 Rowing the Pacific 
02:00 Ross Kemp on Gangs 
03:00 Våbenvidenskab 
03:55 American Guns 
04:45 Man, Woman, Wild 
TV2 Charlie
08:00 Skadestuen i Holby 
08:45 Det lille hus på prærien 
09:35 En engel ved min side 
10:20 Muntre mysterier: Han, hun og en forbrydelse 
11:05 Skadestuen i Holby 
11:55 Bjerglægen 
12:40 Doktor Kleist 
13:30 Det lille hus på prærien 
14:15 Lille doktor på prærien 
15:05 Folk og fæ 
16:00 Lov og uorden
16:50 Lov og uorden
17:40 Små og store synder 
18:35 Små og store synder 
19:25 Mig og min familie 
20:00 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
20:50 Fornyet mistanke 
21:45 En sag for Frost 
23:30 Tavse vidner 
00:20 Tavse vidner 
01:10 New York Blues 
01:55 MacGyver 
02:45 Godnat
Eurosport
08:30 MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams
08:45 FODBOLD: EM-kvalifikation 
10:45 OLYMPISKE LEGE: Together To London
11:00 FITNESS: The Box
11:15 NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash
11:25 TENNIS: Mats Point
11:55  
16:00 TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England
20:00 FODBOLD: Euro 2012 Show
20:25 SPORT: Den Olympiske Drøm
20:40 SPORT: Wednesday Selection
20:45 RIDNING: Nations Cup Series fra St. Gallen, Schweiz
21:45 RIDNING: Riders Club
21:50 GOLF: Nordea Tour
22:20 GOLF: Kvindernes Europa Tour, Schweiz
22:30 GOLF: Golf Club
22:35 SPORT: Month selection
22:40 SEJLSPORT: La Giraglia Rolex Cup fra Genova, Italien
23:10 SPORT: Month selection
23:15 SEJLSPORT: Yacht Club
23:30 FODBOLD: EM-kvalifikation 
01:30 FODBOLD: EM-kvalifikation 
03:00 FODBOLD: EM-kvalifikation 
Canal9
06:00 Water Rats 
06:55 TV Shop
08:00 Six feet under 
09:00 Earth 2 
09:55 TV Shop
11:00 The Bold and the Beautiful 
11:30 Road Wars 
12:25 Women Behind Bars 
13:25 Six feet under 
14:30 Police Ten 7 
14:55 TV Shop
16:00 The Incurables 
16:30 Maternity Ward 
17:30 The Bold and the Beautiful 
18:00 Cops 
18:30 On Patrol With Santa Barbara PD 
19:00 Road Wars 
20:00 Medics: Emergency Doctor 
20:30 Campus Vets 
21:00 D.C. Children's Lifeline 
21:55 Law & Order: Criminal Intent 
22:55 The First 48 
23:55 The Sopranos 
01:00 The Incurables 
01:30 Maternity Ward 
02:35 Earth 2 
03:30 Road Wars 
04:20 Road Wars 
DRK
DRK
13:45 DR K Klassisk: Åstrand og Salo 
14:45 Katastrofen i Le Mans 
15:40 Racerløb i Monaco 
16:35 Terror - en ny form for krig 
17:25 Hannibal - Roms fjende 
18:10 Huset på Christianshavn 
18:35 Huset på Christianshavn 
19:05 Rom - erobringen af Britannia 
19:55 Dagens sang 
20:00 Romerriget 
21:00 Ordkraft: Deon Meyer 
21:30 Gensyn med de danskes øer 
21:55 Gensyn med de danskes øer 
22:20 Kunstquiz 
23:05 Mordet på præsident Kennedy - set fra 1963 
23:55 Rom - erobringen af Britannia 
00:50 Terror - en ny form for krig 
01:40 På sporet af Lawrence of Arabia 
02:40 Dagens sang 
02:45 Godnat
DRHD
15:30 Pandaerne 
15:50 Parks and Recreation 
16:15 Pineapple Dance Studios 
17:00 Flykatastrofer: Nødlanding på Hudson River 
17:45 Stan Lee's Superhumans 
18:30 Ice Road Truckers 
19:15 Family Guy 
19:35 Parks and Recreation 
20:00 Sky Captain and the World of Tomorrow

21:35 Elektra

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
23:05 Ruslands vilde natur 
00:00 Stor, større, størst 
00:45 Family Guy 
01:10 Mayday: Flykatastrofer 
01:55 Godnat
DRRAMA
06:00 Conrad og Bernhard 
06:10 Duedrengen 
06:35 Kika og Bob 
07:05 Smølferne 
07:30 Ramasjangskolen 
07:50 Inspektør Gadget 
08:15 Kika og Bob 
08:30 Dyrene fra Lilleskoven 
08:55 Timmy-tid 
09:05 Willas vilde dyr 
09:30 Live fra Ramasjang 
09:55 Cowboy, indianer og hest 
10:05 Jacob To-To 
10:30 Caspers Skræmmeskole 
10:55 Inspektør Gadget 
11:20 Dragejægerne - Hvem taber hovedet? 
11:45 Dragon Ball Z 
12:15 Øreflip 
12:45 Trolderi 
13:15 Braceface 
13:35 Lizzie McGuire 
14:00 Dragon Ball Z 
14:30 Live fra Ramasjang: Børn i bussen 
14:55 Batman - Den tapre og den modige 
15:25 Tintin 
15:55 Caspers Skræmmeskole 
16:20 Osman og Jeppe 
16:35 Trolddomsæsken 
17:00 Sigurds Bjørnetime 
17:28 UMM - Pizza snegle
17:30 Masha og bjørnen 
17:35 Skæg med bogstaver 
18:00 Live fra Ramasjang: RamaChancen 
18:25 Nik & Jan 
18:35 iCarly
19:00 Smølferne 
19:20 På kanten 
19:55 Batman - Den tapre og den modige 
20:20 Godnat
Canal Plus First
08:00 Yogi Bear

Amerikansk animeret familiefilm fra 2010 med bjørnen Yogi.
09:20 Sarahs nøgle

Fransk drama fra 2010 med Kristin Scott Thomas.
11:10 Kaboom

12:35 Sound of Noise

Svensk musikkomedie med Bengt Nilsson og Sanna Persson.
14:15 De vrais mensonges

Fransk romantisk komedie fra 2010 med Audrey Tautou.
16:00 Del 25

Nyheder fra underholdningsverdenen.
16:30 When You're Strange

Amerikansk dokumentar om bandet The Doors.
17:55 Sammys Store Eventyr

Animeret familiefilm om en eventyrlysten skildpadde.
19:20 Rio

Amerikansk familieeventyr fra 2011 fra instruktøren Carlos Saldanha.
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
21:00 Super 8

Amerikansk science fiction-eventyr fra 2011 af J. J. Abrams.
22:55 Tucker & Dale vs. Evil

Amerikansk-Canadisk gyser-komedie fra 2010 med Tyler Labine.
00:20 Hollywood Buzz

Nyheder fra underholdningsverdenen.
01:00 Red Hill

Australsk krimi fra 2010 med Ryan Kwanten.
02:40 Inhale

Amerikansk drama med Dermot Mulroney og Diane Kruger.
04:00 Howl

Amerikansk drama med James Franco og Mary-Louise Parker.
Kl: 13:45 Dato: 23-07-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?