Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Noddy 
06:10 Kære Sebastian 
06:30 Sprutte-Patruljen 
06:40 Olivia 
06:55 Professor Balthazar
07:00 Peter Pedal 
07:30 Den travle by 
07:40 Den travle by 
08:00 Disney sjov 
09:00 Kick Buttowski 
09:20 Fanboy og Chum Chum 
09:40 Adrian & Bendix' Kapowshow 
09:55 Dragejægerne 
10:20 Ramasjang Mix 
10:45 Aaron Stone 
11:05 ICarly 
11:30 Ponyskolen 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Merlin 
12:55 En Grimm historie 
14:15 Jamie Oliver i Stockholm 
15:00 Kyst til kyst - Bornholms kyst 
16:00 Mord på hjernen 
17:40 Før søndagen 
17:50 Søren Ryge præsenterer 
18:20 Held og Lotto 
18:30 TV AVISEN med Vejret
18:55 Sporten
19:05 Savannens stærke hunner 
20:00 EURO 2012: Før kick off 
20:45 EURO 2012: Kvartfinale Spanien-Frankrig, direkte 
22:30 EURO 2012: Efter kampen 
23:00 The Lost City

01:15 Hævet over mistanke 
02:05 Godnat
TV2
TV2
01:30 Sammenstød (1:2) 
03:20 Sammenstød (2:2) 
TV3
TV3
06:15 Blind Date 
06:20 GODNAT
06:35 My Name is Earl 4 
06:55 Unnatural History 1 
07:50 The Perfect Husband

Amerikansk thriller fra 2004
09:30 Two and a Half Men 1 
10:00 Fingrene væk fra min teenage-datter 
10:25 According to Jim 8 
10:55 According to Jim 8 
11:25 Gordon's Great Escape 2 
12:25 Top Model 11 
13:20 Bodyguard

Amerikansk romantisk drama fra 1992
15:55 Camelot 
16:55 Camelot 
18:00 Top Model All Stars 
19:00 Ramsay's Kitchen Nightmares US 
20:00 Junior Masterchef 
21:00 Enough

Amerikansk drama-thriller fra 2002
23:20 Sex & the City 
00:00 Sex & the City 
00:35 Sex & the City 
01:15 Sex & the City 
01:55 The Postman

Amerikansk science fiction-drama fra 1997
04:50 Raising Waylon

Amerikansk romantisk komedie fra 2004
Kanal 5
06:25 Hverdagens helte (15) 
06:50 Greek (29) 
07:30 Greek (30) 
08:15 Homeshopping
08:30 4-Stjerners Middag: Hos Line Baun Danielsen 
09:20 4-Stjerners Middag: Hos Dan Andersen 
10:10 4-Stjerners Middag: Hos Lisa Lents 
11:10 4-Stjerners Middag: Hos Kamal Qureshi 
12:15 Numb3rs (33) 
13:10 CSI (267) 
14:05 Hundepatruljen (22) 
14:35 Hverdagens helte (24) 
15:05 The Lake House

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
17:05 KRIMI5 Tema: Våben og trusler i nattelivet (5) 
18:05 Politijagt (44) 
19:00 Once Upon a Time (17) 
20:00 Once Upon a Time (18) 
21:00 Twilight Saga: New Moon

23:25 Kongerne af Marielyst (6) 
00:15 KRIMI5 Special (44)
01:10 Nikita

03:20 Heroes (53) 
04:15 The Lake House

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
DR2
DR2
08:05 Morgenandagten på DR2 
13:40 Nyheder fra Grønland
14:10 OBS 
14:15 Naturtid 
15:15 En verden ridset i sten 
15:55 Dokumania: Historien om Harvey Milk 
17:15 En hård nyser: Kommissær Hunt 
18:05 En hård nyser: Kommissær Hunt 
19:00 En go' frokost - med Pia Kjærsgaard 
19:10 Sådan er forældre 
19:30 Fra Muld til Guld - Camillas krydderurter 
20:00 Danske slotte: Dragsholm Slot 
22:00 Historiske haver i Norden 
22:30 Deadline 
22:50 Pandaerne 
23:15 Hipsters

01:25 En sag for Sierra 
02:30 Godnat
TV2 Zulu
01:10 Stand-up Live at The Apollo
01:50 Stand-up - Margaret Cho - Beautiful 
03:20 Amazing Grace

Eng./amr. drama fra 2006
TV3plus
06:00 The Office 3 
06:25 The Office 3 
06:45 The Office 3 
07:10 Tower Prep 
07:55 Charlie's Angels 
08:50 Cortina Racing - blåt benzin i blodet 
09:50 Fra bilvrag til dollargrin 
10:55 Formel 1: Europas Grand Prix - Træning 
12:05 Det bedste fra Top Gear 
13:30 Formel 1- studie 
13:55 Formel 1: Europas Grand Prix - Kvalifikation 
15:15 Formel 1- studie 
15:30 Racerfamilien 
16:00 Det bedste fra Top Gear 
17:10 NCIS: Los Angeles 
18:05 NCIS: Los Angeles 
19:00 Speedway: Polens Grand Prix 
22:00 Lige på kornet

Amerikansk drama fra 1993
00:40 Forbandelsen - The Grudge

Amerikansk/tysk/japansk gyser fra 2004
02:25 Nettet 2.0

Amerikansk actionfilm/thriller fra 2006
04:15 Southland 3 
6'eren
06:20 Kaos i familien 
06:40 Kaos i familien 
07:05 Homeshopping
08:05 Border Patrol (2) 
08:30 Border Patrol (3) 
08:55 Homeshopping
09:55 Babylon 5 (71) 
10:50 Babylon 5 (72) 
11:45 Walker Texas Ranger (10) 
12:40 Fifth Gear (135) 
13:10 Gear og Lir (14) 
14:05 American Chopper (3:132) 
15:05 American Chopper (4:132) 
16:05 Extreme Fishing (3) 
17:00 Walker Texas Ranger (11) 
18:00 Chuck (26) 
18:55 Extreme Fishing (4) 
19:55 Mythbusters (176) 
21:00 Special Victims Unit (173) 
22:00 Batman Forever

00:25 Terminator: The Sarah Connor Chronicles (12) 
01:20 Heroes (44) 
02:10 Walker Texas Ranger (19) 
03:10 Aftenvagten 
04:00 ATL

TV2 Film
01:30 Soul Assassin

Amr. action-thriller fra 2001
03:05 Fire dage i september

Amr.-brasiliansk thriller-drama fra 1997
04:55 Himmerland

Dansk krimidrama fra 2008
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
TV2 Sport
08:00 Badminton: Singapore Open 
13:00 Golf: Stjernegolf 2012 
14:00 Tennis: Wimbledon - krig på Centre Court 
15:00 Tennis: Wimbledon 2011 
16:00 Motorsport: New Zealands VM-rally 
16:30 Motorsport: DM i rallycross 
17:00 Badminton: Singapore Open 
19:00 Golf: Travelers Championship 
20:30 Golf: Inside the PGA Tour 
21:00 Golf: Travelers Championship 
00:00 Golf: Stjernegolf 2012 
01:00 Motorsport: New Zealands VM-rally 
01:30 Motorsport: DM i rallycross 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
06:40 De Fantastiske 5 fra USA 3 
07:30 Millionaire Matchmaker 
08:15 Average Joe 
09:20 Waterworld

Amerikansk actionfilm fra 1995
12:05 Grand Designs Abroad 
13:05 Grand Designs Abroad 
14:15 Grand Designs: Bag kulisserne 
14:50 Køb mig et hus, mor 
15:25 Køb mig et hus, mor 
15:55 American Idol 10 
17:50 Glitter

Amerikansk romantisk drama fra 2001
20:00 Little Miss Perfect 2 
21:00 Befængt 
22:10 Heksejagt

Australsk thriller fra 1998
00:00 Ghost Hunters 
00:55 Wild Things 2

Amerikansk thriller fra 2004
02:45 Dearly Devoted

Amerikansk gyserdrama fra 1998
04:20 My Own Worst Enemy 
Kanal 4
06:35 Homeshopping
08:35 Christines nye liv (86) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Tabatha's Salon Takeover 2 (3:10) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 So You Think You Can Dance 6 (13:24)

13:00 So You Think You Can Dance 6 (14:24) 
13:55 4-Stjerners Rejse: i Palermo med Tomas Villum Jensen (1) 
15:00 4-Stjerners Rejse: I Palermo med Alexandre Willaume-Jantze (2) 
16:00 4-Stjerners Rejse: I Palermo med Mads Vangsø (3) 
17:05 4-Stjerners Rejse: I Palermo med Jonas Schmidt (4) 
18:05 Gossip Girl (103) 
19:00 Hart of Dixie (4) 
20:00 Laws of Attraction

21:40 And then Came Love

23:35 The Closer (61) 
00:30 Happy Endings (1) 
00:55 Happy Endings (2) 
01:25 Happy Endings (3) 
01:55 Happy Endings (4) 
02:20 Happy Endings (5) 
02:45 Happy Endings (6) 
03:10 Tabatha's Salon Takeover 2 (3:10) 
04:00 Everwood (66:67) 
04:45 De unge mødre (77) 
Discovery Channel
06:00 Hvordan bliver det lavet? 
06:25 Everest: Kampen mod toppen 
07:20 Fly som aldrig fløj 
08:15 Mighty Ships 
09:05 Gold Rush 
10:00 Gold Rush 
11:00 Gold Rush 
12:00 Gold Rush 
13:00 Gold Rush 
14:00 Gold Rush 
15:00 Hvordan bliver det lavet? 
15:30 Hvordan bliver det lavet? 
16:00 The Tech Show 
16:30 The Tech Show 
17:00 Maskiner på månen 
18:00 Kampvogne i krig 
19:00 X-Machines 
20:00 Car Warriors 
21:00 Flying Wild Alaska 
22:00 Kryb i kroppen 
23:00 Mythbusters Dirty Dozen 
00:00 Rowing the Pacific 
01:00 Sons Of Guns 
02:00 Fly som aldrig fløj 
03:00 Cook County Jail 
03:55 I Escaped: Real Prison Breaks 
04:20 I Escaped: Real Prison Breaks 
04:45 Everest: Kampen mod toppen 
TV2 Charlie
00:25 Monrad & Rislund: I Køge 
01:20 Hvem vil være millionær? 
02:00 Godnat
Eurosport
01:10 RALLY: International Rally Challenge fra Ypres, Belgien 
01:41 TENNIS: Mats Point
Canal9
06:55 TV Shop
09:05 Women Behind Bars 
09:55 TV Shop
11:00 Nærbilde 
12:00 Tyve og røvere

Action-komedie med Bud Spencer og Terence Hill.
14:00 Medics: Emergency Doctor 
14:35 D.C. Children's Lifeline 
15:35 I survived 
16:35 WWII Lost Films 
17:35 Brit Cops: Zero Tolerance
18:30 Missing 
19:30 Cops 
20:00 From the Earth to the Moon 
21:10 Crash Investigation Unit
21:45 Crash Investigation Unit
22:15 Belly Of The Beast

Amerikansk actionfilm fra 2003 med Steven Seagal.
00:00 Poker: Mermaid High Stakes Poker 
01:00 Road Wars 
02:00 Road Wars 
02:55  
03:45 Mostly True Stories: Urban Legends Reveald 
04:35 The Sopranos 
DRK
DRK
12:20 DR K Klassisk: Sonning-pris koncerten del 2 
13:20 Carlos - Sjakalen

15:10 Dagbog fra Woodstock - fredag 
16:05 Dagbog fra Woodstock - lørdag 
17:05 Dagbog fra Woodstock - søndag 
18:05 Gæt og Grimasser 
18:40 Spillet om magten 
19:00 Huset på Christianshavn 
19:25 Huset på Christianshavn 
19:55 Dagens sang 
20:00 DR K Roskilde: Veto 
20:45 DR K Roskilde: Kaizers Orchestra 
21:25 DR K Roskilde: Arctic Monkeys 
21:55 DR K Roskilde: L.O.C. 
22:40 DR K Roskilde: Black Cheese Night 
23:20 DR K Roskilde: The Raveonettes 
00:05 DR K Roskilde: P J Harvey 
00:40 DR K Roskilde: Love Shop 
01:20 DR K Roskilde: Bright Eyes 
02:00 DR K Roskilde: Femi Kuti & the Positive Force 
02:25 DR K Roskilde: My Chemical Romance 
02:50 DR K Roskilde: Afrocubism 
03:35 DR K Roskilde: Mastodon 
04:10 DR K Roskilde: Bad Religion 
04:45 Dagens sang 
04:50 Godnat
DRHD
16:35 Madventures 
16:55 Aeon Flux

18:25 Forunderlige verden - Komodoens dødbringende bid 
19:15 Stor, større, størst 
20:00 Ice Road Truckers 
20:45 The Musketeer

22:20 187 - Kode Mord

00:15 Domestic Disturbance

01:35 Emils mand - Ole Henriksen special 
02:05 Godnat
DRRAMA
06:00 F for får 
06:05 Conrad og Bernhard 
06:20 F for får 
06:25 Kika og Bob 
06:40 Duedrengen 
07:10 Dragejægerne 
07:35 Rollinger 
08:00 Emil og grisepjokket. 
09:30 Mumitroldene - Farlig midsommer
10:50 Nik & Jan 
11:00 Tintin 
11:25 Inspektør Gadget 
12:00 Scooby Doo 
12:21 En vild familie 
12:45 Brødrene Løvehjerte 
13:10 Lizzie McGuire 
13:35 Osman og Jeppe 
13:50 Adrian & Bendix' Kapowshow 
14:10 Store Nørd 
14:30 Live fra Ramasjang 
15:00 Drengen og Jern-kæmpen 
16:15 VERA 
16:35 Trolddomsæsken 
17:00 Karlsson på taget 
17:30 PLING BING 
18:00 Smølferne 
18:25 Rutsj Klassik 
19:00 Scooby Doo 
19:20 Caspers Skræmmeskole 
19:45 Conrad og Bernhard 
19:55 AF1 - alle for 1 
20:20 Godnat
Canal Plus First
08:00 Rio

Amerikansk familieeventyr fra 2011 fra instruktøren Carlos Saldanha.
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
09:40 Del 26

Nyheder fra underholdningsverdenen.
10:10 Hall Pass

Amerikansk komedie fra 2011 med Owen Wilson og Jason Sudeikis.
11:55 De vrais mensonges

Fransk romantisk komedie fra 2010 med Audrey Tautou.
13:40 The Extra Man

Amerikansk/fransk komedie fra 2010 med Kevin Kline og Paul Dano.
15:25 True Grit

Amerikansk western fra 2010 med Jeff Bridges.
17:15 Tamara Drewe

19:05 Super 8

Amerikansk science fiction-eventyr fra 2011 af J. J. Abrams.
21:00 Black Swan

Amerikansk thriller fra 2010 med Natalie Portman.
22:45 X-Men: First Class

Amerikansk actiondrama fra 2011 med Michael Fassbender.
00:55 Hereafter

Amerikansk thriller fra 2010 med Matt Damon i hovedrollen.
03:00 Gränsen

Svenskt krigsdrama med André Sjöberg og Björn Sundquist.
Kl: 11:39 Dato: 23-07-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?