Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Penelope 
06:05 Molly Monster 
06:10 Benjamin Bjørn 
06:25 Noddy 
06:40 Olivia 
06:50 Timmy-tid 
07:00 Ellevilde Ella 
07:10 Der var engang.... 
07:35 Den travle by 
07:45 Gnotterne 
08:15 Professor Balthazar
08:30 Aftenshowet 
09:30 Det Søde Sommerliv 
10:00 Forandring på vej 
10:30 Grøn glæde 
11:00 Dyrehospitalet 
11:30 Spise med Price - De Indre Værdier 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Jamie Olivers eget køkken 
12:35 Jordemødrene 
13:05 Ha' det godt 
13:35 Aftenshowet 
14:30 So F***ing Special 
15:00 DR Update - nyheder og vejr 
15:10 Jamie Oliver i Andalusien 
16:00 Kasper & Lise 
16:10 Timmy-tid 
16:21 Hvem lagde lorten? 
16:25 Skæg med bogstaver 
16:45 Sprutte-Patruljen 
17:00 Hun så et mord 
17:50 DR Update - nyheder og vejr 
18:00 Vores Liv: Kongerigets Kager 
18:30 TV AVISEN med Sporten
19:05 Aftenshowet 
20:00 EURO 2012: Før kick off
20:45 EURO 2012: Portugal-Spanien, direkte 
21:30 TV AVISEN
21:40 EURO 2012: Portugal-Spanien, direkte 
22:30 EURO 2012: Efter kampen
23:00 OnsdagsLotto 
23:05 Lulu og Leon 
23:50 Damages 
00:40 Pacific Paradise Police 
01:25 Arvingen til Glenbogle 
02:15 Godnat
TV2
TV2
06:00 Den Lille Prins
06:30 Clone Wars 
07:00 Go' sommer Danmark
11:05 Amys ret 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret
12:15 Grænsepatruljen 
12:45 Desperate Housewives 
13:30 Helt sygt - på dyreklinikken 
14:05 White Collar 
14:55 Liebhaverne 
15:25 Dagens mand 
16:00 Nyhederne og Sporten
16:05 Regionale nyheder
16:15 Beverly Hills 90210 
17:05 Venner 
17:30 Venner 
18:00 Nyhederne og Sporten
18:10 Regionale nyheder
18:20 Go' aften Danmark
18:50 Vejret
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
20:00 Liebhaverne 
20:35 Fed forvandling 
21:25 Danmark ifølge Bubber 
22:00 Nyhederne og Sporten
22:20 Regionale nyheder
22:30 Dags Dato: EURO 2012 - fodbold, fans og fascister 
23:10 Taxaquizzen 
23:40 Grænsepatruljen 
00:10 White Collar 
01:00 Kongen af Queens 
01:25 Kongen af Queens 
01:50 Medium 
02:40 X-Files 
03:30 Lov og uorden
04:20 Sams bar 
TV3
TV3
06:00 Love Bites 
06:45 Royal Pains 
07:30 One Tree Hill 7 
08:25 One Tree Hill 7 
09:15 Nikita 
10:10 NCIS 5 
11:10 Bones 
12:05 Luksusfælden 4 
13:05 Ramsay's Kitchen Nightmares US 2 
14:00 Ekstrem Hjemmeservice 8 
15:00 For lækker til love 
16:00 Amalies verden 2 
17:00 NCIS 5 
18:00 Bones 
19:00 Luksusfælden 4 
20:00 Luksusfælden 8 
21:00 Redningskvinder 
22:00 Sex & the City 
22:35 Sex & the City 
23:15 Sex & the City 
23:55 Sex & the City 
00:30 Two and a Half Men 2 
01:00 Two and a Half Men 2 
01:25 Alletiders barnepige 3 
01:55 Amalies verden 2 
02:45 Speed Racer 
04:50 Alletiders barnepige 3 
Kanal 5
06:20 Less Than Perfect (52:81) 
06:45 Less Than Perfect (53:81) 
07:05 Greek (66) 
07:45 Greek (67) 
08:35 Homeshopping
08:50 Reportagen: De adopterede børn 
09:35 Hverdagens helte (17) 
10:00 Hverdagens helte (18) 
10:25 4-Stjerners Middag: Hos Pia Rosholm 
11:25 4-Stjerners Middag: Hos Dan Marstrand 
12:25 Reportagen: De adopterede børn 
13:25 CSI: Miami (196) 
14:10 CSI: New York (94) 
15:10 CSI: New York (95) 
16:05 CSI: Miami (197) 
17:00 4-Stjerners Middag: Hos Stine Kronborg 
18:00 4-Stjerners Middag: Hos Anne Lindfjeld 
19:00 Big Bang Theory (97) 
19:30 Big Bang Theory (98) 
20:00 Prime Suspect (3) 
21:00 Criminal Minds (144) 
21:55 Special Victims Unit (272) 
22:50 Criminal Minds (93) 
23:45 Criminal Minds (94) 
00:35 Heroes (56) 
01:30 Heroes (57) 
02:25 The Big Blue

04:50 La Femme Nikita (32) 
DR2
DR2
07:55 Atletik EM udendørs, direkte 
13:00 Danske Vidundere: Lille Vildmose 
13:30 Atletik EM udendørs, direkte 
14:45 The Daily Show 
15:05 Arvingen til Glenbogle 
15:55 Hun så et mord 
16:45 Atletik EM udendørs, direkte 
19:40 Historien om BH'en 
20:00 Drengene fra Angora 
20:30 Drengene fra Angora 
21:00 Mission helt umulig 
21:30 Farligt job - fisker i Sierra Leone 
22:20 Tidsmaskinen 
22:30 Deadline 
22:50 DR2 Global: Transseksuel i Pakistan 
23:45 Sagen genåbnet (18): Undskyld 
01:25 The Daily Show 
01:50 For farligt for piger? 
02:35 Godnat
TV2 Zulu
06:25 David Letterman
07:05 Felicity 
07:50 Felicity 
08:35 Sams bar 
08:55 Sams bar 
09:20 David Letterman
10:10 RuPaul's Drag Race 
10:55 X-Files 
11:40 X-Files 
12:30 Boston Legal 
13:15 Boston Legal 
14:00 Hope and Faith 
14:25 Hope and Faith 
14:50 Et umage par 
15:10 Et umage par 
15:40 Will & Grace 
16:05 Will & Grace 
16:30 South Park 
16:55 South Park 
17:25 American Dad 
17:50 American Dad 
18:15 Kongen af Queens 
18:40 Kongen af Queens 
19:10 Venner 
19:35 Venner 
20:00 Castle 
20:50 What It Takes - Kevin Costner 
21:20 Tåber på eventyr 
21:50 The Guardian

Amr. action-drama fra 2006
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
00:10 What It Takes - Kevin Costner 
00:40 Castle 
01:25 South Park 
01:55 South Park 
02:15 Not Going Out 
02:45 First 48 
03:30 Weeds 
04:00 Weeds 
04:25 David Letterman
TV3plus
06:00 Vore værste år 3 
06:25 According to Jim 3 
06:45 According to Jim 3 
07:10 Simpsons 17 
07:30 Simpsons 17 
08:00 Mr. Sunshine 1 
08:25 Mr. Sunshine 1 
08:55 Cold Case 6 
09:55 Supernatural 
10:55 Top Gear 2 
12:00 Top Gear 2 
13:10 Hawaii Five-0 2 
14:05 Hawaii Five-0 2 
15:00 How I Met Your Mother 2 
15:30 How I Met Your Mother 2 
16:00 According to Jim 3 
16:30 According to Jim 3 
17:00 Two and a Half Men 3 
17:30 Two and a Half Men 3 
18:00 How I Met Your Mother 2 
18:30 How I Met Your Mother 2 
19:00 Simpsons 18 
19:30 Simpsons 18 
20:00 Inkmasters 
21:00 Two and a Half Men 9 
21:30 Two and a Half Men 9 
22:00 Resident Evil: Extinction

Britisk/amerikansk action/horrorfilm fra 2007
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
23:55 Quarantine

Amerikansk horror/drama fra 2008
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
01:40 Top Gear 2 
02:45 Top Gear 2 
03:40 Community 1 
04:00 Community 1 
04:25 Vore værste år 3 
04:50 Vore værste år 3 
6'eren
06:20 Kaos i familien 
06:40 Kaos i familien 
07:05 Homeshopping
08:05 Border Patrol (6) 
08:30 Border Patrol (7) 
08:55 Homeshopping
09:55 Alias  
10:50 Aftenvagten 
11:45 Ti tommelfingre (22:204) 
12:15 Ti tommelfingre (23:204) 
12:50 Rap fyr i L.A. 
13:20 Rap fyr i L.A. 
13:50 Less Than Perfect (13:81) 
14:15 Frasier 
14:40 Frasier 
15:10 Spin City 
15:40 Spin City 
16:10 Frasier 
16:35 Frasier 
17:05 America's funniest home videos 
17:35 America's funniest home videos 
18:05 WIPEOUT (17) 
19:05 Special Victims Unit (129) 
20:00 WIPEOUT (18) 
21:00 America's funniest home videos 
21:30 America's funniest home videos 
22:00 Jackie Brown

01:00 Special Victims Unit (129) 
01:55 American Chopper (8:132) 
02:55 Babylon 5 (78) 
03:45 Fifth Gear (136) 
04:15 Fifth Gear (137) 
04:40 Lost (34) 
TV2 Film
06:05 Vestens udstødte

Amr. western fra 1943
08:05 State and Main

Amr. komedie fra 2000
09:45 Mit navn er stadig Nobody

Italiensk/fransk/tysk spaghettiwestern fra 1975
11:40 Grænselandet

Amr. thriller-drama fra 1999
13:40 A Prairie Home Companion

Amr. komedie-drama fra 2006
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
15:25 Små hemmeligheder

Amr. familiefilm fra 2001
16:55 Red Dust

Sydafrikansk drama fra 2004
18:40 Mit indre hav

Spansk drama fra 2004
20:45 Devil's Pond

Amr. thriller-drama fra 2003
22:10 Memento

Amr. thriller fra 2000
00:00 Mark of a Murderer

Amr. krimidrama fra 2002
01:45 Johnny Mnemonic

Amr. science fiction-thriller fra 1995.
03:15 Blue Hill Avenue

Amr. drama fra 2001.
TV2 Sport
09:00 Formel 1: Europas Grand Prix 
11:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
12:00 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
14:00 Tennis: Wimbledon 2012 
22:30 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
01:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
06:25 Horton-sagaen 
07:05 Din rejseguide til... 
07:30 Hundehviskeren 
08:30 Dog Whisperer 
09:35 Hell's Kitchen 
10:35 Masterchef - på kogepunktet UK 
11:10 Masterchef - på kogepunktet UK 
11:55 Dr. Phil 
12:55 Dr. Phil 
13:55 Middagsdysten 
14:55 The Fashion Show 
15:55 The Fashion Show 
16:55 Design Star 
17:55 Grand Designs 
19:00 Middagsdysten 
20:00 Masterchef USA 2 
21:00 Depotjægerne 
21:30 Depotjægerne 
22:00 Terapi på første klasse. 
23:00 Terapi på første klasse. 
00:00 Præsidentens mænd 7 
00:55 Præsidentens mænd 7 
01:50 Ghost Hunters 
02:40 Forensic Factor 
03:30 Cold Case 2 
04:20 De Fantastiske 5 fra USA 3 
Kanal 4
06:35 Homeshopping
08:35 De unge mødre (81) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Everwood (24:67) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 Samantha Who? (16:35) 
11:30 90210 (3) 
12:25 Greek (31) 
13:20 McLeods døtre 
14:20 McLeods døtre 
15:10 90210 (4) 
16:05 Gilmore Girls 
17:05 Greys hvide verden (29) 
18:00 Private Practice (24) 
19:00 Gilmore Girls 
20:00 4-Stjerners Rejse: I Dubai med Christina Sederqvist (6) 
21:00 Singleliv (124) 
21:30 Singleliv (125) 
22:00 Happy Endings (9) 
22:30 Happy Endings (10) 
23:00 48 timer: Mordmysterier (3:28) 
23:55 Greys hvide verden (29) 
00:50 Private Practice (24) 
01:45 Army Wives (15) 
02:40 Tab og vind! 7 (12:39) 
03:25 The Closer (44) 
04:10 Tab og vind! 7 (13:39) 
04:55 Everwood (25:67) 
Discovery Channel
06:00 Forklaring følger ... 
06:25 Gold Rush 
07:20 Mythbusters 
08:15 Flying Wild Alaska 
09:05 Sværdfiskerne 
10:00 Livsfarlig fangst 
11:00 Salvage Hunters 
12:00 Desert Car Kings 
13:00 Man, Woman, Wild 
14:00 Ekstrem ingeniørkunst 
15:00 Våbenvidenskab 
16:00 Sons Of Guns 
16:30 Sons Of Guns 
17:00 Mythbusters 
18:00 Supersælgere 
18:30 Supersælgere 
19:00 Hvordan bliver det lavet? 
19:30 Hvordan bliver det lavet? 
20:00 Salvage Hunters 
21:00 Sport Science 
22:00 Stan Lee's Superhumans 
23:00 Gold Rush 
00:00 Sport Science 
01:00 The Ultimate Climb 
02:00 Verdens hårdeste byer 
03:00 Våbenvidenskab 
03:55 Sons Of Guns 
04:20 Sons Of Guns 
04:45 Man, Woman, Wild 
TV2 Charlie
08:05 Skadestuen i Holby 
08:50 Doktor Kleist 
09:40 En engel ved min side 
10:25 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren
11:10 Skadestuen i Holby 
12:00 Bjerglægen 
12:45 Doktor Kleist 
13:35 Det lille hus på prærien 
14:20 Lille doktor på prærien 
15:05 Folk og fæ 
16:00 Lov og uorden
16:50 Lov og uorden
17:40 Små og store synder 
18:35 Små og store synder 
19:25 Mig og min familie 
20:00 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
20:50 Fornyet mistanke 
21:45 En sag for Frost 
23:25 Tavse vidner 
00:15 Tavse vidner 
01:10 New York Blues 
01:55 MacGyver 
02:40 Godnat
Eurosport
08:00 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
14:30 ATLETIK: Photo Finish
14:45 NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash
14:55 SNOOKER: Wuxi Classic, Kina 
16:45 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
20:00 FODBOLD: Euro 2012 Show 
20:30 ATLETIK: Photo Finish
20:45 SPORT: Wednesday Selection
20:50 GOLF: Amerikanske P.G.A. Tour - Travelers Championship
21:50 RIDNING: Riders Club
21:55 SEJLSPORT: 18 Footer International Races
22:25 GOLF: Golf Club
22:30 SEJLSPORT: Extreme Sailing Series fra Istanbul, Tyrkiet
23:00 SEJLSPORT: Yacht Club
23:05 SPORT: Alexia S Selection
23:10 SPORT: Wednesday Selection
23:30 OLYMPISKE LEGE: Olympisk Magasin 
00:00 ADVENTURE: Ultra Trail Mont Fuji
00:15 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
01:15 RIDNING: Horse Racing Time
Canal9
06:15 Water Rats 
06:55 TV Shop
08:00 Six feet under 
09:00 Earth 2 
09:55 TV Shop
11:00 The Bold and the Beautiful 
11:30 Water Rats 
12:25 Women Behind Bars 
13:25 Six feet under 
14:30 Police Ten 7 
14:55 TV Shop
16:00 Storm Stories 
16:30 Maternity Ward 
17:30 The Bold and the Beautiful 
18:00 Cops 
18:30 On Patrol With Santa Barbara PD 
19:00 Forensic Files
19:30 Forensic Files
20:00 Medics: Emergency Doctor 
20:30 Campus Vets 
21:00 D.C. Children's Lifeline 
22:00 Law & Order: Criminal Intent 
23:00 The First 48 
00:00 The Sopranos 
01:10 The Incurables 
01:45 Maternity Ward 
02:50 Earth 2 
03:45 Road Wars 
04:35 Road Wars 
DRK
DRK
12:55 DR K Klassisk: Åstrand og Salo 
13:55 Dick - da Betsy og Arlene mødte Nixon

15:25 Terror - en ny form for krig 
16:20 Terror - en ny form for krig 
17:10 At overleve Hitler - en kærlighedshistorie 
18:05 Huset på Christianshavn 
18:30 Huset på Christianshavn 
18:55 Den britiske flådes historie 
19:57 Dagens Sang 
20:00 Romerriget 
21:00 Ordkraft: Frode Z. Olsen 
21:30 Gensyn med de danskes øer 
21:55 Gensyn med de danskes øer 
22:20 Kunstquiz 
23:05 Hannibal - Roms fjende 
23:50 Rom - erobringen af Britannia 
00:40 Terror - en ny form for krig 
01:35 Dagens Sang 
01:40 Godnat
DRHD
07:55 Atletik EM udendørs, direkte 
13:00 Store airs og store ambitioner 
13:30 Atletik EM udendørs, direkte 
14:45 Flykatastrofer 
15:35 Parks and Recreation 
16:00 Ice Road Truckers 
16:45 Atletik EM udendørs, direkte 
19:40 Parks and Recreation 
20:00 Thumbsucker

21:35 Lies and Illusions

23:00 The Pacific 
23:55 Ruslands vilde natur 
00:45 Family Guy 
01:10 Flykatastrofer 
02:02 Godnat
DRRAMA
06:00 Conrad og Bernhard 
06:10 Duedrengen 
06:35 Kika og Bob 
07:05 Smølferne 
07:30 Ramasjangskolen 
07:55 Inspektør Gadget 
08:15 Conrad og Bernhard 
08:30 Dyrene fra Lilleskoven 
08:55 Timmy-tid 
09:05 Willas vilde dyr 
09:30 Live fra Ramasjang 
10:00 Cowboy, indianer og hest 
10:05 Jacob To-To 
10:30 Caspers Skræmmeskole 
10:55 Inspektør Gadget 
11:25 En vild familie 
11:50 Dragon Ball Z 
12:15 Øreflip 
12:50 Trolderi 
13:15 Braceface 
13:40 Lizzie McGuire 
14:05 Dragon Ball Z 
14:30 Live fra Ramasjang: Børn i bussen 
15:00 Batman - Den tapre og den modige 
15:30 Tintin 
15:55 Caspers Skræmmeskole 
16:15 Osman og Jeppe 
16:35 Trolddomsæsken 
17:00 Sigurds Bjørnetime 
17:25 Masha og bjørnen 
17:35 Skæg med bogstaver 
18:00 Live fra Ramasjang: RamaChancen 
18:25 Nik & Jan 
18:35 iCarly
19:00 Smølferne 
19:25 Fra Barbie til Babe 
19:55 Batman - Den tapre og den modige 
20:20 Godnat
Canal Plus First
07:00 Scooby-Doo! Søuhyrets forbandelse

Amerikansk familieeventyr fra 2010 med hunden Scooby-Doo.
08:20 Jørgen + Anne = sandt

Norsk romantisk komedie for børn med Maria Annette Tanderød Berglyd.
09:45 Trofæ-fruen

Fransk komedie fra 2010 med Catherine Deneuve.
11:25 All-star Superman

Amerikansk animationsfilm fra 2011 baseret på en serie af DC Comics.
12:45 The Trip

Britisk komedie fra 2010 med Steve Coogan og Rob Brydon.
14:40 Snow Cake

Canadisk drama fra 2006 med Alan Rickman og Sigourney Weaver.
16:30 Under the Sea

Amerikansk\canadisk dokumentarfilm fra 2009.
17:15 Del 26

Nyheder fra underholdningsverdenen.
17:40 Cop Out

Amerikansk action-komedie med Bruce Willis og Tracy Morgan.
19:25 Spøgelserne på herregården

Britisk eventyrfilm fra 2009 med Maggie Smith.
21:00 True Grit

Amerikansk western fra 2010 med Jeff Bridges.
22:50 London Boulevard

Amerikansk-britisk drama fra 2010 med Colin Farrell.
00:30 Del 26

Nyheder fra underholdningsverdenen.
01:00 X-Men: First Class

Amerikansk actiondrama fra 2011 med Michael Fassbender.
03:15 Middle of Nowhere

Amerikansk komedie med Eva Amurri og Anton Yelchin.
04:50 Del 25

Nyheder fra underholdningsverdenen.
Kl: 17:43 Dato: 18-09-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj?lpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?