Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Penelope 
06:05 Molly Monster 
06:10 Benjamin Bjørn 
06:30 Noddy 
06:40 Olivia 
06:50 Timmy-tid 
07:00 Lille Nørd 
07:35 Den travle by 
07:50 Gnotterne 
08:15 Professor Balthazar
08:30 Aftenshowet 
09:25 OBS 
09:30 Det Søde Sommerliv 
10:00 Forandring på vej 
10:30 Grøn glæde 
11:00 Søren Ryge direkte 
11:30 Undercover chef - DSB 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Jamie Olivers eget køkken (11.13) 
12:35 Vores Liv: Skattejægerne 
13:05 Ha' det godt 
13:35 Aftenshowet 
14:30 Bonderøven 
15:00 DR Update - nyheder og vejr 
15:10 Jamie Oliver i Venedig 
16:00 Kasper & Lise 
16:10 Timmy-tid 
16:25 Rosa fra Rouladegade 
17:00 Hun så et mord 
17:50 DR Update - nyheder og vejr 
18:00 Vores Liv: Kongerigets Kager 
18:30 TV AVISEN med Sporten
19:05 Aftenshowet 
20:00 Gintberg på kanten - Nexø 
20:30 80'erne tur retur: 1981 
21:00 TV AVISEN
21:25 Sporten
21:30 Fidibus

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
23:05 Lulu og Leon 
23:50 OBS 
23:55 Damages 
00:40 Ved du hvem du er? - Natasha Kaplinsky 
01:40 Arvingen til Glenbogle 
02:30 Godnat
TV2
TV2
00:10 Grænsepatruljen 
00:40 White Collar 
01:30 Kongen af Queens 
02:00 Kongen af Queens 
02:25 Medium 
03:15 X-Files 
04:00 Lov og uorden
TV3
TV3
00:30 Two and a Half Men 2 
01:00 Two and a Half Men 2 
01:25 Alletiders barnepige 3 
01:55 Amalies verden 2 
02:50 Wrestling with Ernest Hemingway 
04:50 Alletiders barnepige 3 
Kanal 5
06:25 Less Than Perfect (53:81) 
06:45 Less Than Perfect (54:81) 
07:05 Greek (67) 
07:50 Greek (68) 
08:35 Homeshopping
08:50 Reportagen: De adopterede børn 
09:35 Hverdagens helte (18) 
10:00 Hverdagens helte (19) 
10:25 4-Stjerners Middag: Hos Dan Marstrand 
11:25 4-Stjerners Middag: Hos Martin Vendelbo 
12:25 Reportagen: Piger på brændte dæk 
13:25 CSI: Miami (197) 
14:10 CSI: New York (95) 
15:10 CSI: New York (96) 
16:05 CSI: Miami (198) 
17:00 4-Stjerners Middag: Hos Anne Lindfjeld 
18:00 4-Stjerners Middag: Hos Sidney Lee 
19:00 Big Bang Theory (98) 
19:30 Big Bang Theory (99) 
20:00 CSI: New York (145) 
21:00 Hundepatruljen (23) 
21:30 Hverdagens helte (25) 
22:00 KRIMI5 Tema: Lagt i håndjern og smidt i cellen (6) 
23:00 KRIMI5 Special (45)
23:55 Criminal Minds (94) 
00:50 Criminal Minds (95) 
01:45 Heroes (57) 
02:40 Heroes (58) 
03:25 CSI (54) 
04:05 La Femme Nikita (33) 
04:50 La Femme Nikita (34) 
DR2
DR2
06:10 EURO2012: Portugal-Spanien
07:55 Atletik EM udendørs, direkte 
14:35 Arvingen til Glenbogle 
15:25 Atletik EM udendørs, direkte 
19:00 Sange der ændrede verden 
19:10 Taggart: Fakta og fiktion 
20:00 Blitz Street 
20:45 Sagen genåbnet (36): Gamle sår 
22:30 Deadline 
22:50 Mellem hjerte og hjerne 
23:45 Kommissær Janine Lewis 
00:55 The Daily Show 
01:15 Fra Muld til Guld - Camillas krydderurter 
01:45 For farligt for piger? 
02:35 Godnat
TV2 Zulu
00:40 South Park 
01:00 South Park 
01:25 Not Going Out 
01:50 First 48 
02:40 Weeds 
03:05 Weeds 
03:30 David Letterman
04:15 Medium 
04:55 Medium 
TV3plus
00:00 Southland 3 
00:55 Top Gear 2 
02:05 Top Gear 2 
03:05 Cold Case 6 
03:50 Community 1 
04:10 Community 1 
04:35 Vore værste år 3 
6'eren
06:20 Kaos i familien 
06:45 Kaos i familien 
07:05 Homeshopping
08:05 Border Patrol (7) 
08:30 Border Patrol (8) 
08:55 Homeshopping
09:55 Alias  
10:50 Aftenvagten 
11:45 Ti tommelfingre (23:204) 
12:15 Ti tommelfingre (24:204) 
12:50 Rap fyr i L.A. 
13:20 Rap fyr i L.A. 
13:50 Less Than Perfect (14:81) 
14:15 Frasier 
14:40 Frasier 
15:10 Spin City 
15:40 Spin City 
16:10 Frasier 
16:35 Frasier 
17:05 America's funniest home videos 
17:35 America's funniest home videos 
18:05 WIPEOUT (18) 
19:05 Special Victims Unit (130) 
20:00 WIPEOUT (19) 
21:00 America's funniest home videos 
21:30 America's funniest home videos 
22:00 Sammensværgelsen

23:55 Special Victims Unit (130) 
00:50 American Chopper (9:132) 
01:50 Babylon 5 (79) 
02:50 Fifth Gear (137) 
03:15 Fifth Gear (138) 
03:45 Liv eller død (9:30) 
04:10 Lost (35) 
04:55 Alias  
TV2 Film
01:20 De vilde gæs

Amr. krigsfilm fra 1978
03:30 Profession: Drab

Fransk drama fra 1997.
TV2 Sport
01:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
00:25 Præsidentens mænd 7 
01:30 Præsidentens mænd 7 
02:25 Ghost Hunters 
03:15 Forensic Factor 
04:05 Cold Case 2 
04:50 De Fantastiske 5 fra USA 3 
Kanal 4
06:35 Homeshopping
08:35 De unge mødre (82) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Everwood (25:67) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 Samantha Who? (17:35) 
11:30 90210 (4) 
12:25 Greek (32) 
13:20 McLeods døtre 
14:20 McLeods døtre 
15:10 90210 (5) 
16:05 Gilmore Girls 
17:05 Greys hvide verden (30) 
18:00 Private Practice (25) 
19:00 Gilmore Girls 
20:00 4-Stjerners Rejse: I Dubai med Anna Neye Poulsen (7) 
21:00 Mig og min mor (17) 
22:00 Happy Endings (11) 
22:30 Happy Endings (12) 
22:55 48 timer: Mordmysterier (4:28) 
23:50 Greys hvide verden (30) 
00:50 Private Practice (25) 
01:45 Army Wives (16) 
02:40 Tab og vind! 7 (13:39) 
03:20 The Closer (45) 
04:05 Tab og vind! 7 (14:39) 
04:50 Everwood (26:67) 
Discovery Channel
06:00 Forklaring følger ... 
06:25 Gold Rush 
07:20 Mythbusters 
08:15 Sport Science 
09:05 The Ultimate Climb 
10:00 Livsfarlig fangst 
11:00 Salvage Hunters 
12:00 Desert Car Kings 
13:00 Man, Woman, Wild 
14:00 Ekstrem ingeniørkunst 
15:00 Våbenvidenskab 
16:00 Sons Of Guns 
16:30 Sons Of Guns 
17:00 Mythbusters 
18:00 Supersælgere 
18:30 Supersælgere 
19:00 Hvordan bliver det lavet? 
19:30 Hvordan bliver det lavet? 
20:00 Salvage Hunters 
21:00 Mythbusters Dirty Dozen 
22:00 X-Machines 
23:00 James May's Man Lab 
00:00 Mythbusters Dirty Dozen 
01:00 X-Machines 
02:00 Verdens hårdeste byer 
03:00 Våbenvidenskab 
03:55 Sons Of Guns 
04:20 Sons Of Guns 
04:45 Man, Woman, Wild 
TV2 Charlie
00:15 Tavse vidner 
01:10 New York Blues 
01:50 MacGyver 
02:35 Godnat
Eurosport
08:00 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
14:30 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
15:00 ATLETIK: Photo Finish
15:15 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
19:15 CYKLING: Tour de France 
20:00 FODBOLD: Euro 2012 Show 
20:30 SNOOKER: Wuxi Classic, Kina 
23:00 FODBOLD: EM-kvalifikation 
01:00 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
Canal9
06:10 Water Rats 
06:55 TV Shop
08:00 Six feet under 
09:00 Earth 2 
09:55 TV Shop
11:00 The Bold and the Beautiful 
11:30 Water Rats 
12:25 Ghost Adventures II 
13:25 Six feet under 
14:30 Police Ten 7 
14:55 TV Shop
16:00 Storm Stories 
16:30 Maternity Ward 
17:30 The Bold and the Beautiful 
18:00 Cops 
18:30 On Patrol With Santa Barbara PD 
19:00 Forensic Files
19:30 Forensic Files
20:00 I survived 
21:00 Women Behind Bars 
21:55 Law & Order: Criminal Intent 
23:00 Psychic Kids 
00:00 Poker: Mermaid High Stakes Poker 
01:10 The Incurables 
01:45 Maternity Ward 
02:50 Earth 2 
03:45 Road Wars 
04:35 Road Wars 
DRK
DRK
13:00 Kunst i det 21. århundrede 
13:55 Skulpturkunst - før og nu 
14:45 Skulpturkunst - før og nu 
15:35 Skulpturkunst - før og nu 
16:25 Toulouse Lautrec 
17:15 Toulouse Lautrec 
18:10 Kulturkøbing 
18:40 Ordkraft: Deon Meyer 
19:10 Europas historie 
19:55 Dagens Sang 
20:00 En verden af design - Istanbul 
20:30 Moderne Klassikere: Flaming Lips - Do You Realize?? 
21:00 Verdens fedeste byer - Rom 
21:45 Snylteren

23:35 Elefantmanden

01:35 Moderne Klassikere: Flaming Lips - Do You Realize?? 
02:05 Brigitte Bardot - et fransk ikon 
02:30 Ordkraft: Frode Z. Olsen 
03:00 Sommerjazz 
03:40 Designere - Kenji Ekuan 
04:05 Dagens Sang 
04:10 Godnat
DRHD
07:55 Atletik EM udendørs, direkte 
14:45 Rookie Blue 
15:25 Atletik EM udendørs, direkte 
19:00 Secret Girlfriend 
19:20 Family Guy 
19:40 Parks and Recreation 
20:00 Big Shrimpin 
20:45 Vindue til verdensrummet 
21:10 2 Days In The Valley

22:50 The Pacific 
23:40 Ice Road Truckers 
00:25 Secret Girlfriend 
00:50 Justin og Scott i Canada 
01:35 Godnat
DRRAMA
06:00 Conrad og Bernhard 
06:15 Duedrengen 
06:40 Kika og Bob 
07:05 Smølferne 
07:30 Ramasjangskolen 
07:55 Inspektør Gadget 
08:15 Conrad og Bernhard 
08:30 Dyrene fra Lilleskoven, 
08:55 Timmy-tid 
09:05 Willas vilde dyr 
09:30 Live fra Ramasjang 
10:00 Cowboy, indianer og hest 
10:05 Jacob To-To 
10:30 Caspers Skræmmeskole 
10:55 Inspektør Gadget 
11:25 En vild familie 
11:50 Dragon Ball Z 
12:20 Øreflip 
12:45 Trolderi 
13:15 Braceface 
13:40 Lizzie McGuire 
14:05 Dragon Ball Z 
14:30 Live fra Ramasjang: RamaChancen 
15:00 Batman - Den tapre og den modige 
15:30 Tintin 
15:55 Caspers Skræmmeskole 
16:20 Osman og Jeppe 
16:35 Trolddomsæsken 
17:00 Palle Gris på eventyr 
17:25 Penelope 
17:30 Dukkeeventyret 
17:45 Sprutte-Patruljen 
18:00 Live fra Ramasjang 
18:30 Osman og Jeppe 
18:50 Restaurangutang 
19:00 Smølferne 
19:25 Fra Barbie til Babe 
19:55 Batman - Den tapre og den modige 
20:20 Godnat
Canal Plus First
06:00 Tamara Drewe

07:15 Middle of Nowhere

Amerikansk komedie med Eva Amurri og Anton Yelchin.
08:55 Hollywood Buzz

Nyheder fra underholdningsverdenen.
09:25 The Next Three Days

Amerikansk thriller fra 2010 med Russell Crowe.
11:35 Tucker & Dale vs. Evil

Amerikansk-Canadisk gyser-komedie fra 2010 med Tyler Labine.
13:05 The Black Heart

Britisk-amerikansk thriller fra 2009 med Josh Lucas.
14:40 Welcome to the Rileys

Amerikanskt drama med James Gandolfini og Kristen Stewart.
16:30 Tom & Jerry og troldmanden fra Oz

Amerikansk, animeret film fra 2011 med Tom og Jerry.
17:40 Spøgelserne på herregården

Britisk eventyrfilm fra 2009 med Maggie Smith.
19:15 Hall Pass

Amerikansk komedie fra 2011 med Owen Wilson og Jason Sudeikis.
21:00 Cherry

Amerikansk dramakomedie fra 2009, med Kyle Gallner og Laura Allen.
22:40 Venskab med fryns

Romantisk komedie fra 2011 med Natalie Portman og Ashton Kutcher.
00:30 Del 25

Nyheder fra underholdningsverdenen.
01:00 Another year

Engelsk drama fra 2010 med Jim Broadbent og Ruth Sheen.
03:10 Humpday

Amerikansk komedie med Mark Duplass og Joshua Leonard.
04:45 Kong Curling

Norsk komedie fra 2011 med Atle Antonsen.
Kl: 12:09 Dato: 22-09-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj?lpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?