Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Penelope 
06:05 Molly Monster 
06:10 Benjamin Bjørn 
06:30 Noddy 
06:40 Olivia 
06:50 Timmy-tid 
07:00 Maja og Martin 
07:10 Skrål - med Cecilie 
07:35 Den travle by 
07:45 Gnotterne 
08:10 Professor Balthazar
08:30 Aftenshowet 
09:30 Det Søde Sommerliv 
10:00 Forandring på vej 
10:30 Grøn glæde 
11:00 Vores Liv: Skattejægerne 
11:30 Bonderøven 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Jamie Olivers eget køkken 
12:35 Ved du hvem du er? - Jeremy Irons 
13:35 Aftenshowet 
14:30 Niklas' mad - Ida Davidsen 
15:00 DR Update - nyheder og vejr 
15:10 Jamie Oliver i de Franske Pyrenæer 
16:00 Kasper & Lise 
16:10 Timmy-tid 
16:20 Ellevilde Ella 
16:30 Dukkeeventyret 
16:40 Penelope 
16:45 Penelope 
17:00 Hun så et mord 
17:50 DR Update - nyheder og vejr 
18:00 Vores Liv: Kongerigets Kager 
18:30 TV AVISEN med Sporten og Vejret
19:00 Disney sjov 
20:00 Hva' så Danmark? 
21:00 TV AVISEN
21:30 Fredagsfilm: American Gangster

00:00 Children of Men

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
01:40 Arvingen til Glenbogle 
02:30 Godnat
TV2
TV2
06:05 Den Lille Prins
06:30 Clone Wars 
07:00 Go' sommer Danmark
11:05 Amys ret 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret
12:15 Grænsepatruljen 
12:45 Desperate Housewives 
13:35 Det er mig eller hunden! 
14:05 White Collar 
14:55 Liebhaverne 
15:25 Dagens mand 
16:00 Nyhederne og Sporten
16:05 Regionale nyheder
16:15 Venner 
17:05 Venner 
17:30 Go' aften Danmark
18:00 Nyhederne og Sporten
18:10 Regionale nyheder
18:20 EURO 2012: EM-studiet 
18:50 Vejret
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
20:00 Stygge Ulf 2 
20:35 Stygge Ulf 2 
21:05 Live fra Bremen 
21:30 Live fra Bremen 
22:20 Natholdet - Highlights 
22:50 Stealth

Amr. actionfilm fra 2005
00:55 The Black Dahlia

Amr. krimi fra 2006
03:00 Broken Bridges

Amr. drama fra 2006
04:45 Chaos 
TV3
TV3
06:00 Love Bites 
06:45 Royal Pains 
07:30 One Tree Hill 7 
08:25 One Tree Hill 7 
09:15 Nikita 
10:10 NCIS 5 
11:10 Bones 
12:05 Luksusfælden 4 
13:05 Ramsay's Kitchen Nightmares US 2 
14:00 Ekstrem Hjemmeservice 8 
15:00 For lækker til love 
16:00 Amalies verden 2 
17:00 NCIS 5 
18:00 Bones 
19:00 Luksusfælden 4 
19:55 Bones 7 
21:00 I dine sko

Amerikansk komedie fra 2005
23:35 Sex & the City 
00:15 Sex & the City 
01:00 Sex & the City 
01:35 Sex & the City 
02:15 Alex & Emma

Amerikansk romantisk komedie fra 2003
03:50 I'm With Lucy

Fransk/amerikansk komedie fra 2002
Kanal 5
06:20 Hverdagens helte (19) 
06:25 Less Than Perfect (54:81) 
06:45 Less Than Perfect (55:81) 
07:05 Greek (68) 
07:50 Greek (69) 
08:35 Homeshopping
08:50 Reportagen: Piger på brændte dæk 
09:35 Hverdagens helte (19) 
10:05 Hverdagens helte (1) 
10:35 DATING IN THE DARK USA (4) 
11:30 Hverdagens helte (14) 
12:00 Hverdagens helte (15) 
12:35 Reportagen: I lære som normal 
13:30 CSI: Miami (198) 
14:25 CSI: New York (96) 
15:15 CSI: New York (97) 
16:10 CSI: Miami (199) 
17:05 Ghost Whisperer (101:107) 
18:05 Ghost Whisperer (102:107) 
19:00 Big Bang Theory (99) 
19:30 Big Bang Theory (100) 
20:00 Politijagt (45) 
21:00 CSI (255) 
22:00 Tv-premiere: World's Greatest Dad

23:50 Special Victims Unit (272) 
00:40 Kongerne af Marielyst (7) 
01:30 World's Greatest Dad

03:15 Criminal Minds (95) 
04:05 Criminal Minds (96) 
04:50 Heroes (58) 
DR2
DR2
07:30 The Daily Show 
07:55 Atletik EM udendørs, direkte 
14:05 The Daily Show 
14:30 Arvingen til Glenbogle 
15:20 Hun så et mord 
16:05 Hun så et mord 
16:55 Atletik EM udendørs, direkte 
21:40 24 timer vi aldrig glemmer - Tsunamien 
22:30 Deadline 
22:50 Hvid som sne

00:20 The Daily Show 
00:40 Strømerne 
01:30 De syv dødssynder 
02:20 Godnat
TV2 Zulu
06:30 David Letterman
07:10 Felicity 
07:50 Felicity 
08:30 Sams bar 
08:55 Sams bar 
09:20 David Letterman
10:05 RuPaul's Drag Race 
10:55 X-Files 
11:40 X-Files 
12:30 Boston Legal 
13:15 Boston Legal 
14:00 Hope and Faith 
14:30 Hope and Faith 
14:55 Et umage par 
15:20 Et umage par 
15:45 Will & Grace 
16:10 Will & Grace 
16:35 South Park 
17:05 South Park 
17:30 American Dad 
18:00 American Dad 
18:25 Kongen af Queens 
18:50 Kongen af Queens 
19:20 Venner 
19:50 Venner 
20:15 Golden Child

Amr. eventyr-komedie fra 1986
21:50 Appaloosa

Amr. western fra 2008
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
23:50 Jennifer's Body

Amr. gyser-komedie fra 2009 - dansk tv-premiere
01:40 South Park 
02:00 South Park 
02:25 First 48 
03:10 David Letterman
03:50 Medium 
04:35 Medium 
TV3plus
06:00 Vore værste år 3 
06:25 According to Jim 3 
06:45 According to Jim 3 
07:10 Simpsons 18 
07:30 Simpsons 18 
08:00 Mr. Sunshine 1 
08:25 Mad Love 1 
08:55 Cold Case 6 
09:55 Supernatural 
10:55 Top Gear 2 
12:00 Top Gear 2 
13:10 Hawaii Five-0 2 
14:05 Hawaii Five-0 2 
15:00 How I Met Your Mother 2 
15:30 How I Met Your Mother 2 
16:00 According to Jim 3 
16:30 According to Jim 3 
17:00 Two and a Half Men 3 
17:30 Two and a Half Men 3 
18:00 How I Met Your Mother 2 
18:30 How I Met Your Mother 2 
19:00 Simpsons 18 
19:30 Simpsons 18 
20:00 The Simpsons 
20:30 The Simpsons 
21:00 Mumien

Amerikansk actionfilm fra 1999
23:25 The Event 
00:25 The Event 
01:15 Blue Mountain State 
01:45 Blue Mountain State 
02:15 Den fortabte by

Amerikansk skrækfilm fra 1995
03:50 Community 1 
04:15 Community 1 
04:40 GODNAT
6'eren
06:20 Kaos i familien 
06:40 Kaos i familien 
07:05 Homeshopping
08:05 Border Patrol (8) 
08:30 Border Patrol (9) 
08:55 Homeshopping
09:55 Alias  
10:50 Aftenvagten 
11:45 Ti tommelfingre (24:204) 
12:15 Ti tommelfingre (25:204) 
12:50 Rap fyr i L.A. 
13:20 Rap fyr i L.A. 
13:50 Less Than Perfect (15:81) 
14:15 Frasier 
14:40 Frasier 
15:10 Spin City 
15:40 Spin City 
16:10 Frasier 
16:35 Frasier 
17:05 America's funniest home videos 
17:35 America's funniest home videos 
18:05 WIPEOUT (19) 
19:05 Special Victims Unit (131) 
20:00 WIPEOUT (20) 
21:00 America's funniest home videos 
21:30 America's funniest home videos 
22:00 Time Machine

23:40 Special Victims Unit (131) 
00:35 Walker Texas Ranger (20) 
01:35 Babylon 5 (80) 
02:30 American Chopper (10:132) 
03:25 Fifth Gear (138) 
03:55 Fifth Gear (139) 
04:20 Lost (36) 
TV2 Film
06:35 Sherlock Holmes: Terror by Night

Amr. krimi fra 1946
07:35 The Safety of Objects

Engelsk/amr. drama fra 2001
09:35 The Winslow Boy

Amr./engelsk drama fra 1999
11:15 Vi holder med flodhestene

Italiensk actionkomedie fra 1979.
12:45 An Everlasting Piece

Irsk/amr. komedie fra 2000
14:25 Robbery

Amr. krimikomedie fra 2003
15:55 Held Up

Amr. komedie fra 1999
17:20 Clockwatchers

Amr./engelsk komediedrama fra 1997
18:50 The Fan

Amr. thriller fra 1996
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
20:45 The Ghost and the Darkness

Amr. autentisk thriller fra 1996
22:30 I Still Know What You Did Last Summer

Amr. gyser fra 1998
00:05 Eye of the Beholder

Britisk thriller fra 1999
01:45 For verdens øjne

Fransk dramathriller fra 1991
03:20 Lénas liv

Fransk drama fra 2009
TV2 Sport
09:00 FIFA Futbol Mundial 
09:30 Motorsport: DM i rallycross 
10:00 Cykling: Op i Gear (7:8) 
10:30 Motorsport: Mobil 1 The Grid 
11:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
12:00 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
14:00 Tennis: Wimbledon 2012 
22:30 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
01:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
06:00 GODNAT
06:30 Horton-sagaen 
07:10 Din rejseguide til... 
07:35 Dog Whisperer 
08:30 Dog Whisperer 
09:35 Top Model New Zealand 1 
10:35 Top Model New Zealand 1 
11:35 Dr. Phil 
12:35 Dr. Phil 
13:35 Middagsdysten 
14:35 Hell's Kitchen 
15:35 Masterchef - på kogepunktet UK 
16:15 Masterchef - på kogepunktet UK 
16:55 Design Star 
17:55 Grand Designs 
19:00 Middagsdysten 
20:00 Seriemorderen fra Californien 
21:00 Jaycee Dugard sagen 
22:00 Fugitive Chronicles - En Eftersøgts Fortælling 1 
23:00 Fugitive Chronicles - En Eftersøgts Fortælling 1 
00:00 USA's hemmelige våbenlaboratorium: DARPA 
01:05 Ghost Hunters 
02:00 Ghost Hunters 
02:50 My Own Worst Enemy 
03:40 Cold Case 2 
04:25 De Fantastiske 5 fra USA 3 
Kanal 4
06:35 Homeshopping
08:35 De unge mødre (83) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Everwood (26:67) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 Samantha Who? (18:35) 
11:30 90210 (5) 
12:25 Greek (33) 
13:20 McLeods døtre 
14:20 McLeods døtre 
15:10 90210 (6) 
16:05 Gilmore Girls 
17:05 Greys hvide verden (31) 
18:00 Private Practice (26) 
19:00 Gilmore Girls 
20:00 4-Stjerners Rejse: I Dubai med Jarl Friis-Mikkelsen (8) 
21:00 Vild med kærlighed

22:55 Scandal (6) 
23:50 48 timer: Mordmysterier (5:28) 
00:50 Greys hvide verden (31) 
01:45 Private Practice (26) 
02:40 Army Wives (17) 
03:20 Tab og vind! 7 (14:39) 
04:10 The Closer (46) 
04:55 Tab og vind! 7 (15:39) 
Discovery Channel
06:00 Forklaring følger ... 
06:25 James May's Man Lab 
07:20 Mythbusters 
08:15 Mythbusters Dirty Dozen 
09:05 X-Machines 
10:00 Livsfarlig fangst 
11:00 Salvage Hunters 
12:00 Desert Car Kings 
13:00 Man, Woman, Wild 
14:00 Ekstrem ingeniørkunst 
15:00 Våbenvidenskab 
16:00 Sons Of Guns 
16:30 Sons Of Guns 
17:00 Mythbusters 
18:00 Supersælgere 
18:30 Supersælgere 
19:00 Hvordan bliver det lavet? 
19:30 Hvordan bliver det lavet? 
20:00 Salvage Hunters 
21:00 I Escaped: Real Prison Breaks 
21:30 I Escaped: Real Prison Breaks 
22:00 Ice Pilots 
23:00 James May's Man Lab 
00:00 I Escaped: Real Prison Breaks 
00:30 I Escaped: Real Prison Breaks 
01:00 Ice Pilots 
02:00 Verdens hårdeste byer 
03:00 Våbenvidenskab 
03:55 Sons Of Guns 
04:20 Sons Of Guns 
04:45 Man, Woman, Wild 
TV2 Charlie
08:05 Skadestuen i Holby 
08:50 Doktor Kleist 
09:40 En engel ved min side 
10:25 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
11:10 Skadestuen i Holby 
12:00 Bjerglægen 
12:45 Doktor Kleist 
13:35 Det lille hus på prærien 
14:20 Lille doktor på prærien 
15:05 Folk og fæ 
16:00 Lov og uorden
16:50 Lov og uorden
17:40 Små og store synder 
18:35 Små og store synder 
19:25 Mig og min familie 
20:00 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
20:50 Fornyet mistanke 
21:45 En sag for Frost 
23:25 Tavse vidner 
00:15 Tavse vidner 
01:10 New York Blues 
01:50 MacGyver 
02:40 Godnat
Eurosport
08:00 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
14:15 FODBOLD: U-17 EM for kvinder fra Nyon, Schweiz 
16:20 NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash
16:30 OLYMPISKE LEGE: Together To London
16:45 ATLETIK: Photo Finish
17:00 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
21:45 FODBOLD: Euro 2012 Show 
22:15 FODBOLD: U-17 EM for kvinder fra Nyon, Schweiz 
23:00 FODBOLD: EM-kvalifikation 
01:00 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
Canal9
06:55 TV Shop
08:00 Six feet under 
09:00 Earth 2 
09:55 TV Shop
11:00 The Bold and the Beautiful 
11:30 Water Rats 
12:25 Ghost Adventures II 
13:25 Six feet under 
14:30 Police Ten 7 
14:55 TV Shop
16:00 Storm Stories 
16:30 Maternity Ward 
17:30 The Bold and the Beautiful 
18:00 Psychic Kids 
19:00 Law & Order: Criminal Intent 
19:55 Law & Order: Criminal Intent 
20:50 Law & Order: Criminal Intent 
21:45 Law & Order: Criminal Intent 
22:45 Embrace the War 
23:40 Kampsport: UFC 
03:15 Earth 2 
04:10 Road Wars 
DRK
DRK
10:55 Urban kunst for begyndere! 
12:30 Francesca Woodman 
13:55 Ordkraft: Deon Meyer 
14:25 Chungking Express

16:05 Paul Gauguin 
17:05 Paul Gauguin 
18:05 Da ægypterne besejlede Det Røde Hav 
19:00 Romerriget 
19:55 Dagens Sang 
20:00 Terror - en ny form for krig 
21:00 Carlos - Sjakalen

23:00 At overleve Hitler - en kærlighedshistorie 
23:55 Europas historie 
00:40 Rom - erobringen af Britannia 
01:30 Verdens fedeste byer - Sydney 
02:15 Verdens fedeste byer - Hongkong 
03:05 Frihedens spøgelse

04:45 Dagens Sang 
04:50 Godnat
DRHD
07:55 Atletik EM udendørs, direkte 
14:15 Flykatastrofer 
15:05 Parks and Recreation 
15:25 Pineapple Dance Studios 
16:10 Justin og Scott i Canada 
16:55 Atletik EM udendørs, direkte 
21:40 Rookie Blue 
22:20 Undisputed

23:50 Stor, større, størst 
00:35 Family Guy 
00:55 Justin og Scott i Jordan 
01:40 The Pacific 
02:30 The Pacific 
03:20 The Pacific 
04:15 The Pacific 
DRRAMA
06:00 Conrad og Bernhard 
06:15 Duedrengen 
06:40 Kika og Bob 
07:05 Smølferne 
07:30 Ramasjangskolen 
07:55 Inspektør Gadget 
08:15 Conrad og Bernhard 
08:30 Dyrene fra Lilleskoven 
08:55 Timmy-tid 
09:05 Willas vilde dyr 
09:30 Ugen på Ramasjang 
10:00 Cowboy, indianer og hest 
10:05 Jacob To-To 
10:30 Caspers Skræmmeskole 
10:55 Inspektør Gadget 
11:25 En vild familie 
11:50 Dragon Ball Z 
12:20 Øreflip 
12:45 Trolderi 
13:15 Braceface 
13:40 Lizzie McGuire 
14:05 Dragon Ball Z 
14:30 Live fra Ramasjang 
15:00 Batman - Den tapre og den modige 
15:30 Tintin 
15:55 Caspers Skræmmeskole 
16:20 Osman og Jeppe 
16:35 Trolddomsæsken 
17:00 Rosa fra Rouladegade 
17:25 Fredagsbio 
17:35 Babar 
18:00 Live fra Ramasjang 
19:00 Fjernsyn fra da far var dreng
20:00 Igor 
21:20 Godnat
Canal Plus First
07:55 Diary of a Wimpy Kid

Amerikansk komedie fra 2010 med Zachary Gordon.
09:25 Please Give

Amerikansk komedie fra 2010 med Catherine Keener.
10:55 Fair Game

Amerikansk thriller fra 2010 med Naomi Watts og Sean Penn.
12:40 Barneys mange liv

Canadisk drama fra 2010 med Paul Giamatti og Rosamund Pike.
14:55 Meet the Parents - Little Fockers

Amerikansk komedie fra 2010 med Ben Stiller og Robert De Niro.
16:30 The Back-up Plan

Amerikansk romantisk komedie med Jennifer Lopez og Alex O'Loughlin.
18:10 Old Dogs

Amerikansk komedie fra 2009 med John Travolta og Robin Williams.
19:35 Gullivers rejser

Amerikansk eventyrkomedie fra 2010 med Jack Black.
21:00 Killers

Actionkomedie med Katherine Heigl og Ashton Kutcher.
22:40 Mother and Child

Amerikansk drama fra 2009 med Naomi Watts.
00:45 Luftens Sidste Mester

Amerikansk actioneventyr med Noah Ringer og Dev Patel.
02:25 Vanishing On 7th Street

Amerikansk gyser fra 2010 med Hayden Christensen.
03:55 Inhale

Amerikansk drama med Dermot Mulroney og Diane Kruger.
Kl: 23:43 Dato: 18-09-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj?lpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?