Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Noddy 
06:10 Kære Sebastian 
06:30 Sprutte-Patruljen 
06:40 Olivia 
06:50 Professor Balthazar
07:05 Peter Pedal 
07:30 Den travle by 
07:40 Den travle by 
08:00 Disney sjov 
09:00 Kick Buttowski 
09:20 Fanboy og Chum Chum 
09:35 Adrian & Bendix' Kapowshow 
09:55 Dragejægerne 
10:20 Ramasjang Mix 
10:45 Aaron Stone 
11:05 ICarly 
11:30 Ponyskolen 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Ved du hvem du er? - Graham Norton 
13:05 OBS 
13:10 Jamies mad på 30 minutter 
13:30 Merlin 
14:15 Kæledyr med handicap 
15:05 Mord på hjernen 
16:40 Kyst til kyst - Havvindmøller og eksploderende biller 
17:40 Før søndagen 
17:50 Søren Ryge præsenterer 
18:20 Held og Lotto 
18:30 TV AVISEN med Vejret
19:00 Aftentour 2012 
19:30 Mr. Bean 
20:00 Jumanji

21:40 Beck: Øje for øje 
23:10 Lærenemme Rita

00:55 Den nye boss

02:35 Arvingen til Glenbogle 
03:25 Godnat
TV2
TV2
06:05 Miffy
06:10 Hello Kitty
06:25 Brandmand Sam
06:35 Pingu
06:40 Pingu
06:45 Thomas og vennerne
07:00 Byggemand Bob
07:10 Mumitroldene 
07:40 Chop Socky Chooks
08:00 Winx Club
08:25 Legenden om Enyo
09:00 Danmark ifølge Bubber 
09:25 Danmark ifølge Bubber 
10:00 Nyhederne
10:20 Danmark ifølge Bubber 
10:55 Danmark ifølge Bubber 
11:25 Danmark ifølge Bubber 
12:00 Nyhederne
12:10 Tour de France: Studiet 
14:30 Tour de France: Prolog, Liège 
17:30 Tour de France: Studiet 
18:00 Nyhederne
18:05 SportsNyhederne
18:10 Regionale nyheder
18:20 Tour de France: Studiet 
18:50 Vejret
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
19:45 EURO 2012: Klar til finalen 
20:30 Hvem vil være millionær? 
21:15 Australia

Australsk/amr. drama fra 2008
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
23:55 Talegaver til Børn 2007 - 15 års jubilæum (1:2) 
01:05 Talegaver til Børn 2007 - 15 års jubilæum (2:2) 
02:10 New Girl 
02:35 New Girl 
03:05 New Girl 
03:25 Darling

Svensk drama fra 2007.
TV3
TV3
06:20 Blind Date 
06:40 Blind Date 
07:00 Blind Date 
07:20 My Name is Earl 4 
07:50 Unnatural History 1 
08:45 Kicking and Screaming

Amerikansk komedie fra 2005
10:35 Fingrene væk fra min teenage-datter 
11:05 According to Jim 1 
11:35 According to Jim 1 
12:00 Gordon's Great Escape 2 
13:00 Top Model 11 
13:55 Top Model 11 
14:50 Hushjælp New York 
15:50 Camelot 
16:55 Camelot 
18:00 Top Model All Stars 
19:00 Ramsay's Kitchen Nightmares US 
20:00 Vis mig dit køleskab 
21:00 Good Luck Chuck

Amerikansk romantisk komedie fra 2007
23:00 Sex & the City 
23:40 Sex & the City 
00:20 Sex & the City 
01:00 Sex & the City 
01:40 Murder 101: Locked Room Mystery

Amerikansk krimidrama fra 2007
03:05 Doc Hollywood

Amerikansk romantisk komedie fra 1991
04:45 Fingrene væk fra min teenage-datter 
Kanal 5
07:00 Hverdagens helte (17) 
07:20 Hverdagens helte (18) 
07:45 Greek (31) 
08:30 Greek (32) 
09:15 Homeshopping
09:30 4-Stjerners Middag: Hos Sonny Rønne Petersen 
10:30 4-Stjerners Middag: Hos Pia Rosholm 
11:30 4-Stjerners Middag: Hos Dan Marstrand 
12:30 4-Stjerners Middag: Hos Martin Vendelbo 
13:30 Numb3rs (34) 
14:25 Hundepatruljen (23) 
14:55 Hverdagens helte (25) 
15:25 Den gyldne skål

18:00 Politijagt (45) 
19:00 Once Upon a Time (18) 
20:00 Once Upon a Time (19) 
21:00 The Long Kiss Goodnight

23:10 Kongerne af Marielyst (7) 
00:00 KRIMI5 Special (45)
00:55 The Long Kiss Goodnight

03:15 CSI (54) 
03:55 The Last Kiss

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
DR2
DR2
08:05 Morgenandagten på DR2 
09:55 Atletik EM udendørs, direkte 
15:00 Store danskere - Knud Rasmussen 
15:40 En hård nyser: Kommissær Hunt 
16:30 En hård nyser: Kommissær Hunt 
17:25 Fra Muld til Guld - Camillas krydderurter 
17:55 Atletik EM udendørs, direkte 
21:50 Store danskere - Gunnar "Nu" Hansen 
22:30 Deadline 
22:50 Pandaerne 
23:10 Ind i mørket

00:35 Massakren i Nanjing

02:45 Godnat
TV2 Zulu
06:05 Sydstatspiger
06:45 Bizarre bryllupper 
07:25 Bizarre bryllupper 
08:10 Bridezillas
08:55 Bridezillas
09:40 RuPaul's Drag Race 
10:30 X-Files 
11:20 X-Files 
12:10 Boston Legal 
12:55 Boston Legal 
13:45 Hope and Faith 
14:10 Hope and Faith 
14:35 Et umage par 
15:00 Et umage par 
15:25 Will & Grace 
15:55 Will & Grace 
16:25 Terra Nova 
17:15 Terra Nova 
18:05 Kongen af Queens 
18:35 Kongen af Queens 
19:05 Venner 
19:30 Venner 
20:00 Terra Nova 
20:40 Terra Nova 
21:25 ZHit-paraden - De Kedeligste Kedeligheder 
21:50 Shooter

Amr. action-thriller fra 2007
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
00:00 Stand-up Live at The Apollo
00:45 Stand-up - Margaret Cho - I'm The One That I Want
02:25 Guy X

Canadisk komedie fra 2005
04:00 X-Files 
04:45 X-Files 
TV3plus
06:20 Tower Prep 
07:05 Charlie's Angels 
07:50 Meet the Jenkins

Amerikans komedie fra 2008
09:35 Simpsons 3 
10:05 Simpsons 3 
10:35 Simpsons 3 
11:05 Fra bilvrag til dollargrin 
12:10 Fra bilvrag til dollargrin 
13:20 Fra bilvrag til dollargrin 
14:25 Det bedste fra Top Gear 
15:40 Det bedste fra Top Gear 
16:50 Det bedste fra Top Gear 
18:00 NCIS: Los Angeles 
19:00 NCIS: Los Angeles 
20:00 Best of Top Gear 9 
21:10 Varme drenge

Amerikansk komedie fra 1981
23:15 Varme drenge 2 - dagen derpå

Amerikansk komedie fra 1983
01:15 Varme drenge 3

Amerikansk komedie fra 1984
03:05 Route 30

Amerikansk komedie fra 2008
04:40 Southland 3 
6'eren
06:20 Kaos i familien 
06:40 Kaos i familien 
07:05 Homeshopping
08:05 Border Patrol (9) 
08:30 Border Patrol (10) 
08:55 Homeshopping
09:55 Babylon 5 (76) 
10:50 Babylon 5 (77) 
11:45 Walker Texas Ranger (12) 
12:40 Fifth Gear (140) 
13:10 Gear og Lir (15) 
14:05 American Chopper (7:132) 
15:05 American Chopper (8:132) 
16:05 Extreme Fishing (5) 
17:00 Walker Texas Ranger (13) 
18:00 Chuck (28) 
18:55 Extreme Fishing (6) 
19:55 Mythbusters (177) 
21:00 Special Victims Unit (174) 
22:00 Get Carter

23:55 Terminator: The Sarah Connor Chronicles (13) 
00:50 Heroes (46) 
01:50 Nikita

04:00 Walker Texas Ranger (20) 
04:50 Aftenvagten 
TV2 Film
07:45 Mit livs rejse

Amr./newzealandsk drama fra 2005
09:45 Unconditional Love

Amr. komedie fra 2002
11:45 Open Range

Amr. western fra 2003
13:55 Det ku' ikke være bedre

Amr. komediedrama fra 2005.
15:50 Bobby

Amr. drama fra 2006
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
17:40 A Walk to Remember

Amr. romantisk drama fra 2002
19:15 Swept Away

Engelsk-italiensk romantisk komedie fra 2002
20:45 Guilty

Amr. komedie-drama fra 2006
22:40 Rub & stub og to rygende geværer

Engelsk gangsterkomedie fra 1998
00:25 Scream 3

Amr. gyser fra 2000
02:15 April Showers

Amr. drama fra 2009
03:55 Emmas lykke

Tysk romantisk drama fra 2006
TV2 Sport
09:00 Trans World Sport 
10:00 TennisDebatten 
10:30 FIFA Futbol Mundial 
11:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
12:00 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
14:00 Tennis: Wimbledon 2012 
22:30 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
01:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
06:35 De Fantastiske 5 fra USA 3 
07:25 Average Joe 
08:10 Tag chancen

Tysk drama fra 2007
10:05 9 by design 
11:05 Grand Designs: Bag kulisserne 
11:40 Grand Designs: Bag kulisserne 
12:15 Grand Designs: Bag kulisserne 
12:50 Grand Designs: Bag kulisserne 
13:25 Grand Designs: Bag kulisserne 
13:55 Køb mig et hus, mor 
14:30 Køb mig et hus, mor 
15:05 American Idol 10 
16:00 American Idol 10 
17:50 Bring It On: All or Nothing

Amerikansk komedie fra 2006
20:00 Little Miss Perfect 2 
21:00 Befængt 
22:05 Mennesker som bytte 
23:05 Ghost Hunters 
00:05 Ghost Hunters 
01:05 Mystery Woman: In the Shadows

Amerikansk thriller fra 2007
02:45 Tag chancen

Tysk drama fra 2007
04:20 USA's hemmelige våbenlaboratorium: DARPA 
Kanal 4
06:05 United States of Tara (28) 
06:35 Homeshopping
08:35 Christines nye liv (88) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Tabatha's Salon Takeover 2 (4:10) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 So You Think You Can Dance 6 (15:24)

13:00 So You Think You Can Dance 6 (16:24) 
14:00 4-Stjerners Rejse: I Dubai med Hella Joof (5) 
15:00 4-Stjerners Rejse: I Dubai med Christina Sederqvist (6) 
16:00 4-Stjerners Rejse: I Dubai med Anna Neye Poulsen (7) 
17:00 4-Stjerners Rejse: I Dubai med Jarl Friis-Mikkelsen (8) 
18:05 Gossip Girl (104) 
19:00 Hart of Dixie (5) 
20:00 William og Kate

21:40 Eyes Wide Shut

00:50 The Closer (62) 
01:45 Happy Endings (7) 
02:10 Happy Endings (8) 
02:35 Happy Endings (9) 
03:00 Happy Endings (10) 
03:25 Happy Endings (11) 
03:50 Happy Endings (12) 
04:10 48 timer: Mordmysterier (1:28) 
04:55 Everwood (27:67) 
Discovery Channel
06:00 Hvordan bliver det lavet? 
06:25 Everest: Kampen mod toppen 
07:20 Fly som aldrig fløj 
08:15 Mighty Ships 
09:05 Livsfarlig fangst 
10:00 Livsfarlig fangst 
11:00 Livsfarlig fangst 
12:00 Livsfarlig fangst 
13:00 Livsfarlig fangst 
14:00 Livsfarlig fangst 
15:00 Hvordan bliver det lavet? 
15:30 Hvordan bliver det lavet? 
16:00 The Tech Show 
16:30 The Tech Show 
17:00 Maskiner på månen 
18:00 Kampvogne i krig 
19:00 X-Machines 
20:00 Car Warriors 
21:00 Flying Wild Alaska 
22:00 Kryb i kroppen 
23:00 Mythbusters Dirty Dozen 
00:00 The Ultimate Climb 
01:00 Ice Pilots 
02:00 Fly som aldrig fløj 
03:00 Cook County Jail 
03:55 I Escaped: Real Prison Breaks 
04:20 I Escaped: Real Prison Breaks 
04:45 Everest: Kampen mod toppen 
TV2 Charlie
09:20 Becky Sharp

Amr. drama fra 1935
10:40 Sommersang i Mariehaven 
11:25 Vingårdens arving 
12:10 Vingårdens arving 
12:55 Chasing Freedom

Amr. drama fra 2004
14:20 Lille doktor på prærien 
15:05 Folk og fæ 
16:00 Lov og uorden
16:50 Lov og uorden
17:40 Små og store synder 
18:35 Små og store synder 
19:25 Mig og min familie 
20:00 Criminal Intent: London 
20:50 Death in Paradise 
21:45 Inspector Lynley - døden i forklædning 
23:10 Dommer John Deed 
00:40 Hvem vil være millionær? LørdagsMillionæren 
01:20 Kenny Rogers: The First 50 Years
02:15 Godnat
Eurosport
08:30 FITNESS: The Box
08:45 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
09:30 OLYMPISKE LEGE: Together To London
09:45 ATLETIK: Photo Finish
10:00 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
14:15 CYKLING: Tour de France 
18:00 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
21:45 FODBOLD: Euro 2012 Show 
22:15 RIDNING: Global Champions Tour fra Monaco, Monaco
23:30 RIDNING: Horse Racing Time
23:45 CYKLING: Tour de France 
00:45 ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland 
Canal9
06:55 TV Shop
09:05 Women Behind Bars 
09:55 TV Shop
11:05 Nærbilde 
12:00 Belly Of The Beast

Amerikansk actionfilm fra 2003 med Steven Seagal.
13:45 Medics: Emergency Doctor 
14:15 D.C. Children's Lifeline 
15:15 I survived 
16:10 Gator 911 
16:40 WWII Lost Films 
17:35 Brit Cops: Zero Tolerance
18:35 Missing 
19:30 Cops 
20:00 D.C. Children's Lifeline 
21:05 Crash Investigation Unit
21:40 The Legend of Bagger Vance

Oscar-belønnede Matt Damon spiller golftalentet og krigsveteranen Rannulph Junnah.
00:00 Poker: Mermaid High Stakes Poker 
01:00 Forensic Files
01:30 Forensic Files
02:00 Forensic Files
02:30 Forensic Files
03:00 Embrace the War 
03:55 Mostly True Stories: Urban Legends Reveald 
04:45 The Sopranos 
DRK
DRK
09:35 DR K Klassisk: Åstrand og Salo 
10:35 Carlos - Sjakalen

12:35 Pigen Holly

14:25 Legendariske strande - fra Malibu til Santa Cruz 
15:10 Legendariske strande - Saint Tropez 
15:55 Legendariske strande - Copacabana 
16:40 Legendariske strande - Capri 
17:25 Legendariske strande - Daytona Beach 
18:10 Gæt og grimasser 
18:45 Spillet om magten 
19:10 Huset på Christianshavn 
19:35 Huset på Christianshavn 
19:55 Dagens sang 
20:00 Dagens skønhed

21:35 Begærets dunkle mål

23:15 Dronningen af burlesque 
00:45 Berlin burlesque 
01:35 Den andalusiske hund 
01:50 Gøglernes aften

03:20 Dagens sang 
03:25 Godnat
DRHD
09:55 Atletik EM udendørs, direkte 
15:15 Big Shrimpin 
16:00 Bizarre dødsfald 
16:20 Forunderlige verden - Lemur Blues 
17:10 Stor, større, størst 
17:55 Atletik EM udendørs, direkte 
21:50 The Librarian

23:20 Immortal

00:55 Danny the Dog

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
02:30 Emils damer - Kia Liv fra 'Slemme slemme piger' 
03:00 Godnat
DRRAMA
06:00 F for får 
06:10 Conrad og Bernhard 
06:20 F for får 
06:30 Kika og Bob 
06:45 Duedrengen 
07:10 Dragejægerne 
07:35 Rollinger 
08:00 Dino for fuld udblæsning 
09:20 Niels Neutron - det lille geni 
10:40 Fanboy og Chum Chum 
10:50 Fanboy og Chum Chum 
11:00 Tintin 
11:25 Inspektør Gadget 
12:00 Scooby Doo 
12:25 En vild familie 
12:50 Bugged 
13:00 Braceface 
13:20 Lizzie McGuire 
13:40 Osman og Jeppe 
14:00 Live fra Ramasjang 
15:00 Hjælp! Jeg er en fisk 
16:15 VERA 
16:35 Trolddomsæsken 
17:00 Karlsson på taget 
17:30 PLING BING 
18:00 Smølferne 
18:25 Rutsj Klassik 
19:00 Scooby Doo 
19:20 Caspers Skræmmeskole 
19:40 Conrad og Bernhard 
19:55 AF1 - alle for 1 
20:20 Godnat
Canal Plus First
07:00 Max pinlig 2 - det sidste skrig

Dansk komedie fra 2011 med Lars Bom.
08:30 X-Men: First Class

Amerikansk actiondrama fra 2011 med Michael Fassbender.
10:45 Cherry

Amerikansk dramakomedie fra 2009, med Kyle Gallner og Laura Allen.
12:25 Rio

Amerikansk familieeventyr fra 2011 fra instruktøren Carlos Saldanha.
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
14:05 The Back-up Plan

Amerikansk romantisk komedie med Jennifer Lopez og Alex O'Loughlin.
15:45 London Boulevard

Amerikansk-britisk drama fra 2010 med Colin Farrell.
17:30 Water for Elephants

Amerikansk romantisk drama fra 2011 med Reese Witherspoon.
19:30 Shrek Den Lykkelige

Amerikansk animeret komedie med Mike Myers og Eddie Murphy.
21:00 The Bounty Hunter

Amerikansk komedie fra 2010 med Gerard Butler og Jennifer Aniston.
22:50 Kongens store tale

Britisk drama fra 2010 med Colin Firth.
00:50 Game Change

Amerikansk drama fra 2012 med Julianne Moore.
02:45 Irene Huss - tystnadens cirkel

Svensk krimi fra 2011 med Angela Kovacs.
04:15 (Untitled)

Amerikansk komedie med Adam Goldberg og Marley Shelton.
Kl: 05:55 Dato: 25-04-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?