Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Noddy 
06:10 Sprutte-Patruljen 
06:20 Kære Sebastian 
06:50 Olivia 
07:00 Snip Snap Snude 
07:20 Olivia 
07:30 Trolderi 
08:00 SommerSummarum 
08:05 Garfield 
08:15 Garfield 
08:25 SommerSummarum 
09:35 Skyland 
10:00 Merlin 
10:45 Mr. Bean 
11:10 Arvingen til Glenbogle 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Jamie Olivers eget køkken 
12:35 Jordemødrene 
13:05 Ha' det godt 
13:35 Aftenshowet 
14:30 So F***ing Special 
15:00 DR Update - nyheder og vejr 
15:10 Jamie i det fede USA 
16:00 Professor Balthazar
16:10 Olivia 
16:20 Timmy-tid 
16:30 Skæg med bogstaver 
17:00 Hun så et mord 
17:50 DR Update - nyheder og vejr 
18:00 Vores Liv: Kongerigets Kager 
18:30 TV AVISEN med Sporten
19:05 Aftenshowet 
19:45 Sommervejr 
20:00 Spise med Price - I Tykt og Tyndt 
20:30 Søren Ryge præsenterer 
21:00 TV AVISEN
21:25 Sommervejr 
21:30 Aftentour 2012 
21:55 Bonderøven 
22:25 Kidnappet 
23:04 OnsdagsLotto 
23:10 Lulu og Leon 
23:50 Damages 
00:35 Pacific Paradise Police 
01:20 Arvingen til Glenbogle 
02:12 Godnat
TV2
TV2
06:05 Den Lille Prins
06:35 Clone Wars 
07:00 Go' sommer Danmark
11:05 Amys ret 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret
12:15 Grænsepatruljen 
12:45 Stjernetræf 
13:30 Tour de France: Studiet 
14:00 Nyhederne
14:15 Tour de France: 4. etape, Normandiet 
16:00 Nyhederne
16:10 Tour de France: 4. etape, Normandiet 
17:30 Tour de France: Studiet 
18:00 Nyhederne og Sporten
18:10 Regionale nyheder
18:20 Tour de France: Studiet 
18:50 Vejret
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
20:00 Liebhaverne 
20:35 Fed forvandling 
21:25 Danmark ifølge Bubber 
22:00 Nyhederne og Sporten
22:25 Regionale nyheder
22:35 Dags Dato: Verdens fedeste land 
23:25 Soldater i krig 
00:20 Grænsepatruljen 
00:50 White Collar 
01:35 Kongen af Queens 
02:05 Kongen af Queens 
02:30 Medium 
03:20 X-Files 
04:05 Lov og uorden
TV3
TV3
06:00 Love Bites 
06:45 Royal Pains 
07:30 One Tree Hill 8 
08:25 One Tree Hill 8 
09:15 Nikita 
10:10 NCIS 6 
11:10 Bones 
12:05 Luksusfælden 4 
13:05 Ramsay's Kitchen Nightmares US 2 
14:05 Fra Skrot til Slot 
15:00 For lækker til love 
16:00 Divaer i junglen 
17:00 NCIS 6 
18:00 Bones 
19:00 Luksusfælden 4 
20:00 Luksusfælden 8 
21:00 Redningskvinder 
22:00 Divaer i junglen 
23:00 How I Met Your Mother 1 
23:30 How I Met Your Mother 1 
00:00 Two and a Half Men 2 
00:30 Two and a Half Men 2 
00:55 NCIS 1 
01:55 NCIS 1 
02:45 Alletiders barnepige 3 
03:10 Operating Instructions

Amerikansk drama fra 2009
04:30 Alletiders barnepige 3 
04:55 How I Met Your Mother 1 
Kanal 5
06:25 Less Than Perfect (57:81) 
06:45 Less Than Perfect (58:81) 
07:05 Greek (71) 
07:50 Greek (72) 
08:35 Homeshopping
08:50 Reportagen: De græske hunde 
09:35 Hverdagens helte (3) 
10:00 Hverdagens helte (4) 
10:30 4-Stjerners Middag: Hos Karen Hækkerup 
11:25 4-Stjerners Middag: Hos Kim Sjøgren 
12:25 Reportagen: Tilbage til livet 
13:25 CSI: Miami (201) 
14:15 CSI: New York (100) 
15:10 CSI: New York (101) 
16:05 CSI: Miami (202) 
17:00 4-Stjerners Middag: Hos Karen Simonsen 
18:00 4-Stjerners Middag: Hos Morten Løkkegaard 
19:00 Big Bang Theory (102) 
19:30 Big Bang Theory (103) 
20:00 Prime Suspect (4) 
21:00 Criminal Minds (145) 
21:55 Special Victims Unit (273) 
22:55 Criminal Minds (98) 
23:45 Criminal Minds (99) 
00:25 Flirting

02:05 På Udflugt Med Døden

03:55 Heroes (59) 
04:40 La Femme Nikita (38) 
DR2
DR2
08:05 Morgenandagten på DR2 
12:00 Det legende liv (2:6) leg der bekymrer 
12:30 Ud i naturen: Den mystiske ugle 
13:00 DR Friland: Steen og velfærden 
13:30 En bombe under systemet 
14:30 Maskernes by 
15:20 Arvingen til Glenbogle 
16:10 Hun så et mord 
17:00 Deadline 17.00 
17:10 Mad fra River Cottage 
17:55 Ubådenes hemmelige missioner 
18:50 Historien om brillen 
19:10 Taggart: De udvalgte 
20:00 Drengene fra Angora - special 
20:30 Drengene fra Angora 
21:00 Krysters Kartel - Bilferien special 
21:30 Farligt job - lokomotivfører i Peru 
22:20 Den sorte skole: Freden i Roskilde 
22:30 Deadline 
22:50 Alene i vildmarken 
23:40 Sagen genåbnet (21): Farligt løb 
01:20 Mitchell & Webb 
01:50 Godnat
TV2 Zulu
06:45 David Letterman
07:30 Felicity 
08:10 Felicity 
08:50 Sams bar 
09:15 Sams bar 
09:40 David Letterman
10:20 RuPaul's Drag Race 
11:10 X-Files 
11:55 X-Files 
12:40 Boston Legal 
13:25 Boston Legal 
14:10 Hope and Faith 
14:30 Hope and Faith 
14:55 Et umage par 
15:15 Et umage par 
15:40 Will & Grace 
16:05 Will & Grace 
16:35 South Park 
17:00 South Park 
17:25 American Dad 
17:50 American Dad 
18:15 Kongen af Queens 
18:40 Kongen af Queens 
19:05 Venner 
19:30 Venner 
20:00 Castle 
20:50 What It Takes - Reese Witherspoon 
21:15 Tåber på eventyr 
21:50 Rambo 3

Amr. actionfilm fra 1988.
23:30 Joey 
23:55 Joey 
00:15 South Park 
00:40 South Park 
01:05 What It Takes - Reese Witherspoon 
01:30 Not Going Out 
02:00 First 48 
02:45 Weeds 
03:10 Weeds 
03:40 David Letterman
04:20 The International Sexy Ladies Show 
04:40 Kvæg-ræs 
TV3plus
06:20 According to Jim 3 
06:45 According to Jim 3 
07:05 Simpsons 18 
07:30 Simpsons 18 
07:55 Mad Love 1 
08:25 Mad Love 1 
08:50 Cold Case 6 
09:50 Supernatural 
10:50 Top Gear 2 
12:00 Top Gear 2 
13:10 Hawaii Five-0 2 
14:05 Hawaii Five-0 2 
15:00 How I Met Your Mother 2 
15:30 How I Met Your Mother 2 
16:00 According to Jim 3 
16:30 According to Jim 3 
17:00 Two and a Half Men 3 
17:30 Two and a Half Men 3 
18:00 How I Met Your Mother 2 
18:30 How I Met Your Mother 3 
19:00 Simpsons 18 
19:30 Simpsons 18 
20:00 Inkmasters 
21:00 Two and a Half Men 9 
21:30 Two and a Half Men 9 
22:00 S.W.A.T.

Amerikansk action-thriller fra 2003
00:05 Smokin' Aces 2: Assasins' Ball

Amerikansk action-thriller fra 2010
01:35 Top Gear 2 
02:40 Top Gear 2 
03:35 Community 1 
04:00 Community 1 
04:20 Vore værste år 3 
04:50 GODNAT
6'eren
06:35 Kaos i familien 
07:00 Kaos i familien 
07:20 Homeshopping
08:20 Border Patrol (13) 
08:45 Border Patrol (14) 
09:10 Homeshopping
10:10 Alias  
11:00 Aftenvagten 
11:50 Ti tommelfingre (27:204) 
12:20 Ti tommelfingre (28:204) 
12:50 Rap fyr i L.A. 
13:20 Rap fyr i L.A. 
13:50 Less Than Perfect (18:81) 
14:15 Frasier 
14:40 Frasier 
15:10 Spin City 
15:40 Spin City 
16:10 Frasier 
16:35 Frasier 
17:05 America's funniest home videos 
17:35 America's funniest home videos 
18:05 WIPEOUT USA (1) 
19:05 Special Victims Unit (134) 
20:00 WIPEOUT USA (2) 
21:00 America's funniest home videos 
21:30 America's funniest home videos 
22:00 Politiskolen 3: Tilbage til anstalten

23:30 Special Victims Unit (134) 
00:15 American Chopper (13:132) 
01:05 Babylon 5 (83) 
01:50 Fifth Gear (141) 
02:20 Fifth Gear (142) 
02:45 Lost (38) 
03:35 Lost (39) 
04:20 Alias  
TV2 Film
06:25 Sidst jeg så Paris

Amr. romantisk drama fra 1954
08:20 Man to Man

Fransk/engelsk/sydafrikansk drama fra 2005
10:15 Sunshine State

Amr. romantisk-drama fra 2002
12:30 Mit liv som hund

Svensk komedie-drama fra 1985
14:10 Et dristigt kys

Engelsk romantisk drama fra 2004
15:50 Beneath Hill 60

Australsk krigs-drama fra 2010.
17:45 Bad Boy

Amr. komediedrama fra 2002
19:05 My Girl 2

Amr. drama fra 1994
20:45 I Still Know What You Did Last Summer

Amr. gyser fra 1998
22:20 Monster

Amr. thriller-drama fra 2003
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
00:05 April Showers

Amr. drama fra 2009
01:40 Hush

Amr. gyser fra 2008
03:10 Johnny Was

Eng. krimidrama fra 2006
04:35 Det smukke menneske

Fransk drama fra 2008
TV2 Sport
09:00 Tennis: Et årti med Wimbledon - 80'erne 
10:00 Sejlsport: Volvo Ocean Race Lorient 
11:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
12:00 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
14:00 Tennis: Wimbledon 2012 
20:00 Tennis: Wimbledon 2012 
22:30 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
01:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
06:30 Din rejseguide til... 
06:55 Din rejseguide til... 
07:20 Dog Whisperer 
08:15 Dog Whisperer 
09:25 Top Model New Zealand 1 
10:25 Top Model New Zealand 1 
11:35 Dr. Phil 
12:35 Dr. Phil 
13:35 Middagsdysten 
14:35 Hell's Kitchen 
15:35 Masterchef - på kogepunktet UK 
16:15 Masterchef - på kogepunktet UK 
16:55 Design Star 
17:55 Grand Designs 
19:00 Middagsdysten 
20:00 Masterchef USA 2 
21:00 Depotjægerne 
21:30 Depotjægerne 
22:00 Terapi på første klasse. 
23:00 Terapi på første klasse. 
00:00 Præsidentens mænd 7 
00:55 Præsidentens mænd 7 
01:50 Ghost Hunters 
02:40 Ghost Hunters 
03:30 Cold Case 2 
04:20 De Fantastiske 5 fra USA 3 
Kanal 4
06:35 Homeshopping
08:35 Singleliv (109) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Everwood (29:67) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 Samantha Who? (20:35) 
11:25 Samantha Who? (21:35) 
11:50 90210 (8) 
12:40 Greek (36) 
13:30 McLeods døtre 
14:25 McLeods døtre 
15:15 90210 (9) 
16:05 Gilmore Girls 
17:05 Greys hvide verden (34) 
18:00 Private Practice (29) 
19:00 Gilmore Girls 
20:00 4-Stjerners Rejse: I New York med Thomas Bo Larsen (10) 
21:00 Singleliv (126) 
21:30 Singleliv (127) 
22:00 Happy Endings (15) 
22:30 Happy Endings (16) 
22:55 48 timer: Mordmysterier (8:28) 
23:45 Greys hvide verden (34) 
00:30 Private Practice (29) 
01:15 Army Wives (20) 
02:00 Tab og vind! 7 (17:39) 
02:45 The Closer (49) 
03:30 Tab og vind! 7 (18:39) 
04:15 Everwood (30:67) 
Discovery Channel
06:00 Forklaring følger ... 
06:25 James May's Man Lab 
07:20 Mythbusters 
08:15 Flying Wild Alaska 
09:05 Sværdfiskerne 
10:00 Livsfarlig fangst 
11:00 Salvage Hunters 
12:00 Desert Car Kings 
13:00 Man, Woman, Wild 
14:00 Ekstrem ingeniørkunst 
15:00 Våbenvidenskab 
16:00 Sons Of Guns 
16:30 Sons Of Guns 
17:00 Mythbusters 
18:00 Supersælgere 
18:30 Supersælgere 
19:00 Hvordan bliver det lavet? 
19:30 Hvordan bliver det lavet? 
20:00 Salvage Hunters 
21:00 Sport Science 
22:00 Stan Lee's Superhumans 
23:00 James May's Man Lab 
00:00 Sport Science 
01:00 World's Toughest Drive 
02:00 Verdens hårdeste byer 
03:00 Våbenvidenskab 
03:55 Sons Of Guns 
04:20 Sons Of Guns 
04:45 Man, Woman, Wild 
TV2 Charlie
08:05 Skadestuen i Holby 
08:50 Doktor Kleist 
09:40 En engel ved min side 
10:25 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
11:10 Skadestuen i Holby 
12:00 Bjerglægen 
12:45 Doktor Kleist 
13:35 Det lille hus på prærien 
14:20 Lille doktor på prærien 
15:05 Folk og fæ 
16:00 Lov og uorden
16:50 Lov og uorden
17:40 Små og store synder 
18:35 Små og store synder 
19:25 Mig og min familie 
20:00 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
20:50 Fornyet mistanke 
21:45 En sag for Frost 
23:00 Tavse vidner 
23:55 Tavse vidner 
00:50 New York Blues 
01:35 MacGyver 
02:25 Godnat
Eurosport
08:30 CYKLING: Tour de France 
09:15 FODBOLD: EM-kvalifikation 
11:15 FODBOLD: EM for U-19, Estland 
12:15 FODBOLD: EM for U-19, Estland 
13:15 CYKLING: Tour de France 
14:00 CYKLING: Tour de France 
17:45 SPORT: WATTS
18:30 OLYMPISKE LEGE: Together To London
18:50 SPORT: Wednesday Selection
18:55 RIDNING: FEI Classics Series, Tyskland
19:55 RIDNING: Nations Cup Series fra Rotterdam, Holland
20:55 RIDNING: Riders Club
21:00 SPORT: Month selection
21:05 GOLF: Amerikanske P.G.A. Tour - AT&T National
22:05 GOLF: Golf Club
22:10 SEJLSPORT: Yacht Club
22:15 SPORT: Wednesday Selection
22:25 OLYMPISKE LEGE: Olympisk Magasin 
23:00 CYKLING: Tour de France 
23:45 SNOOKER: Wuxi Classic, Kina 
00:30 PARALYMPICS: World Cup
Canal9
06:05 Water Rats 
06:55 TV Shop
08:00 Six feet under 
09:00 Earth 2 
09:55 TV Shop
11:00 The Bold and the Beautiful 
11:30 Water Rats 
12:25 Women Behind Bars 
13:25 Six feet under 
14:30 Police Ten 7 
14:55 TV Shop
16:00 Storm Stories 
16:30 Maternity Ward 
17:30 The Bold and the Beautiful 
18:00 Cops 
18:30 On Patrol With Santa Barbara PD 
19:00 Forensic Files
19:30 Forensic Files
20:00 Medics: Emergency Doctor 
20:30 Campus Vets 
21:00 D.C. Children's Lifeline 
22:00 Law & Order: Criminal Intent 
23:00 The First 48 
00:00 The Sopranos 
01:30 Storm Stories 
02:00 Maternity Ward 
03:10 Earth 2 
04:05 The Wire 
DRK
DRK
10:55 Oktoberrevolutionen 1917 
11:50 Oktoberrevolutionen 1917 
12:45 Ægyptens guldalder - kriger-faraoerne 
13:40 Ægyptens guldalder - solens faraoer 
14:35 Ægyptens guldalder - den sidste store farao 
15:30 Terror - en ny form for krig 
16:20 Terror - en ny form for krig 
17:10 Voldtægten af Europa 
18:05 Huset på Christianshavn 
18:30 Huset på Christianshavn 
18:55 Den britiske flådes historie 
19:55 Dagens sang 
20:00 Romerriget 
21:00 Smagsdommeri og dansk malerkunsts fødsel 
21:30 Kunstquiz 
22:15 Arven efter imperiet 
23:15 Den britiske flådes historie 
00:15 Terror - en ny form for krig 
01:05 Berlin burlesque 
01:55 Sex & Lucía

03:50 Dagens sang 
03:55 Godnat
DRHD
15:10 Pandaerne 
15:35 Parks and Recreation 
16:05 Pineapple Dance Studios 
16:50 Justin og Scott i Indien 
17:35 Stan Lee's Superhumans 
18:20 Decade of Discovery 
19:10 Family Guy 
19:35 Parks and Recreation 
20:00 Stormbreaker

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
21:25 The Gundown

23:00 The Pacific 
23:50 Ruslands vilde natur 
00:40 Family Guy 
01:00 Justin og Scott på Ascension Island 
01:50 Godnat
DRRAMA
06:00 Rollinger 
06:25 SommerSummarum 
07:40 Inspektør Gadget 
08:00 Emil fra Lønneberg 
08:25 Olivia 
08:35 SKRÅL - med Tira. 
08:55 Timmy-tid 
09:05 Willas vilde dyr 
09:31 Mønk
09:36 A kind of magic 
09:55 SommerSummarum 
11:10 Tintin 
11:30 Dragejægerne - På Jagt Efter Zoria 
11:55 Conrad og Bernhard 
12:05 Øreflip 
12:40 Lizzie McGuire 
13:00 Ponyskolen 
13:30 Braceface 
13:50 Monster allergi
14:15 Dragon Ball Z 
14:40 Store Nørd 
15:10 Adrian & Bendix' Kapowshow 
15:30 Så er der hund 
15:55 Trolddomsæsken 
16:15 Kaos og knurhår
16:30 Den lyserøde Panter 
16:35 A kind of magic 
17:00 Emil fra Lønneberg 
17:35 Skæg med tal 
18:00 SommerSummarum 
19:10 Smølferne 
19:35 Ronja Røverdatter 
20:25 Godnat
Canal Plus First
07:30 Mr. Nobody

Canadisk drama med Jared Leto og Sarah Polley.
09:45 The last song

Amerikansk drama fra 2010 med Miley Cyrus og Greg Kinnear.
11:30 Vampires Suck

Amerikansk komedie med Jenn Proske og Matt Lanter.
12:55 On the Inside

Amerikansk thriller fra 2011 med Nick Stahl og Olivia Wilde.
14:25 Om guder og mænd

Fransk drama fra 2010 med Michael Lonsdale.
16:30 SuperClásico

Dansk komedie fra 2011 med Anders W. Berthelsen og Paprika Steen.
18:05 Under the Sea

Amerikansk\canadisk dokumentarfilm fra 2009.
18:45 The Tree Of Life

Amerikansk drama fra 2011 med Brad Pitt og Sean Penn.
21:00 Irene Huss - den som vakar i mörkret

Svensk thriller fra 2011 med Angela Kovacs og Reuben Sallmander.
22:30 Kongens store tale

Britisk drama fra 2010 med Colin Firth.
00:25 Del 27

Nyheder fra underholdningsverdenen.
01:00 2:22

Canadisk krimi fra 2008 med Mick Rossi.
02:40 The hidden war

Canadisk\sydafrikansk autentisk drama fra 2010 med Ryan Phillippe.
04:25 Spøgelser i mørket

Irlandsk dramathriller med Ciarán Hinds og Iben Hjejle.
Kl: 08:37 Dato: 23-04-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?