Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Noddy 
06:10 Sprutte-Patruljen 
06:25 Kære Sebastian 
06:50 Olivia 
07:05 Der var engang.... 
07:30 Trolderi 
08:00 SommerSummarum 
08:05 Garfield 
08:15 Garfield 
08:25 SommerSummarum 
09:35 Skyland 
10:00 Merlin 
10:45 Mr. Bean 
11:10 Arvingen til Glenbogle 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Jamie Olivers eget køkken 
12:35 80'erne tur retur: 1981 
13:05 Ha' det godt 
13:35 Aftenshowet 
14:30 Spise med Price - I Tykt og Tyndt 
15:00 DR Update - nyheder og vejr 
15:10 Jamie i det fede USA 
16:00 Professor Balthazar
16:05 Olivia 
16:20 Timmy-tid 
16:30 Snip Snap Snude 
17:00 Hun så et mord 
17:50 DR Update - nyheder og vejr 
18:00 Vores Liv: Kongerigets Kager 
18:30 TV AVISEN med Sporten og Vejret
19:00 Disney sjov 
20:00 Hva' så Danmark? 
21:00 TV AVISEN
21:25 Sommervejr 
21:30 Aftentour 2012 
21:55 Fredagsfilm: Helt sikkert... måske

23:40 Crazy

01:20 Arvingen til Glenbogle 
02:10 Godnat
TV2
TV2
06:05 Den Lille Prins
06:35 Clone Wars 
07:00 Go' sommer Danmark
11:05 Amys ret 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret
12:15 Grænsepatruljen 
12:45 Stjernetræf 
13:30 Tour de France: Studiet 
14:00 Nyhederne
14:15 Tour de France: 6. etape, Metz 
16:00 Nyhederne
16:10 Tour de France: 6. etape, Metz 
17:30 Tour de France: Studiet 
18:00 Nyhederne og Sporten
18:10 Regionale nyheder
18:20 Tour de France: Studiet 
18:50 Vejret
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
20:00 Stygge Ulf 2 
20:35 Stygge Ulf 2 
21:05 Live fra Bremen 
21:35 Live fra Bremen 
22:05 Natholdet - Highlights 
22:40 Go' aften - Live fra Roskilde 
23:05 Kandidaten

Dansk thriller fra 2008
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
00:45 Black Snake Moan

Amr. drama fra 2006.
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
02:40 Opal Dream

Australsk drama fra 2006
04:05 Chaos 
TV3
TV3
06:00 Tower Prep 
06:45 Royal Pains 
07:30 One Tree Hill 8 
08:25 Fra Skrot til Slot 
09:15 Nikita 
10:10 NCIS 6 
11:10 Bones 6 
12:05 Luksusfælden 4 
13:05 Ramsay's Kitchen Nightmares US 2 
14:05 Fra Skrot til Slot 
15:00 For lækker til love 2 
16:00 Divaer i junglen 
17:00 NCIS 6 
18:00 Bones 6 
19:00 Luksusfælden 4 
19:55 Bones 7 
21:00 Tenacious D in The Pick of Destiny

Amerikansk/Tysk musical/komedie fra 2006.
22:50 40 Year Old Virgin

Amerikansk komedie fra 2005
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
01:15 Rundt om Schmidt

Amerikansk komediedrama fra 2002
03:25 Tenacious D in The Pick of Destiny

Amerikansk/Tysk musical/komedie fra 2006.
Kanal 5
06:30 Less Than Perfect (59:81) 
06:50 Less Than Perfect (60:81) 
07:10 Greek (73) 
07:55 Greek (74) 
08:45 Homeshopping
09:00 Reportagen: Far hver 14 dag - Kampen om børnene 
09:50 Hverdagens helte (5) 
10:20 Hverdagens helte (6) 
10:50 DATING IN THE DARK USA (5) 
11:40 Hverdagens helte (15) 
12:10 Hverdagens helte (16) 
12:40 Reportagen: Far hver 14. dag - Drømmen om en ny familie 
13:30 CSI: Miami (203) 
14:25 CSI: New York (102) 
15:15 CSI: New York (104) 
16:10 CSI: Miami (204) 
17:05 Ghost Whisperer (102:107) 
18:05 Ghost Whisperer (103:107) 
19:00 Big Bang Theory (104) 
19:30 Big Bang Theory (105) 
20:00 Politijagt (46) 
21:00 CSI (256) 
22:00 Push

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
00:00 Special Victims Unit (273) 
00:45 Kongerne af Marielyst (8) 
01:20 Criminal Minds (100) 
02:05 Criminal Minds (101) 
02:50 Salton Sea

04:30 La Femme Nikita (39) 
DR2
DR2
08:05 Morgenandagten på DR2 
12:05 Det legende liv (4:6) Bloms magiske rum 
12:35 Solens mad 
13:05 Ild i Frilandshaven 
13:35 Maskernes by 
14:30 Mord på en callgirl 
15:20 Arvingen til Glenbogle 
16:10 Hun så et mord 
17:00 Deadline 17.00 
17:10 Mad fra River Cottage 
17:55 Kulinarisk rundrejse i Spanien 
18:40 Fisk og Sushi - I Argentina 
19:10 Taggart: Farlig medicin 
20:00 Intolerable Cruelty

21:35 24 timer vi aldrig glemmer - Jordskredsvalg 1973 
22:30 Deadline 
22:50 Bee Season

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
00:25 Strømerne 
01:20 De syv dødssynder 
02:05 Godnat
TV2 Zulu
06:50 David Letterman
07:30 Felicity 
08:15 Felicity 
08:55 Sams bar 
09:15 Sams bar 
09:40 David Letterman
10:25 RuPaul's Drag Race 
11:10 X-Files 
12:00 X-Files 
12:45 Boston Legal 
13:25 Boston Legal 
14:10 Hope and Faith 
14:35 Hope and Faith 
14:55 Et umage par 
15:20 Et umage par 
15:40 Will & Grace 
16:10 Will & Grace 
16:30 South Park 
16:55 South Park 
17:25 American Dad 
17:45 American Dad 
18:10 Kongen af Queens 
18:35 Kongen af Queens 
19:05 Venner 
19:30 Venner 
20:00 School of Rock

Amr. komedie fra 2003
21:50 District 9

New zealandsk sci fi-thriller fra 2009
23:40 Jagten på Røde Oktober

Amr. spændingsfilm fra 1990
01:50 South Park 
02:15 South Park 
02:35 Entourage 
03:05 Weeds 
03:30 Weeds 
04:00 David Letterman
04:40 The International Sexy Ladies Show 
TV3plus
06:05 Vore værste år 4 
06:30 According to Jim 3 
06:50 According to Jim 3 
07:15 Simpsons 18 
07:35 Simpsons 18 
08:00 Mad Love 1 
08:30 Mad Love 1 
08:55 Cold Case 6 
09:55 Top Gear 2 
10:55 Formel 1: Det britiske Grand Prix 
12:35 Hawaii Five-0 2 
13:30 How I Met Your Mother 3 
14:00 How I Met Your Mother 3 
14:25 According to Jim 3 
14:55 Formel 1: Det britiske Grand Prix 
16:35 According to Jim 3 
17:00 Two and a Half Men 3 
17:30 Two and a Half Men 3 
18:00 How I Met Your Mother 3 
18:30 How I Met Your Mother 3 
19:00 Simpsons 18 
19:30 Simpsons 18 
20:00 The Simpsons 
20:30 The Simpsons 
21:00 Fearless

Amerikansk/kinesisk actionfilm fra 2006
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
22:55 Dragon: The Bruce Lee Story

Amerikansk actiondrama fra 1993.
01:05 The Event 
01:50 The Event 
02:40 Blue Mountain State 
03:00 Blue Mountain State 
03:30 Community 1 
03:50 Community 1 
04:15 GODNAT
6'eren
06:35 Kaos i familien 
07:00 Kaos i familien 
07:20 Homeshopping
08:20 Border Patrol (15) 
08:45 Border Patrol (16) 
09:10 Homeshopping
10:10 Alias  
11:00 Aftenvagten 
11:50 Ti tommelfingre (29:204) 
12:20 Ti tommelfingre (30:204) 
12:50 Rap fyr i L.A. 
13:20 Rap fyr i L.A. 
13:50 Less Than Perfect (20:81) 
14:15 Frasier 
14:40 Frasier 
15:10 Spin City 
15:40 Spin City 
16:10 Frasier 
16:35 Frasier 
17:05 America's funniest home videos 
17:35 America's funniest home videos 
18:05 WIPEOUT USA (3) 
19:05 Special Victims Unit (136) 
20:00 WIPEOUT USA (4) 
21:00 America's funniest home videos 
21:30 America's funniest home videos 
22:00 Politiskolen 6

23:30 Special Victims Unit (136) 
00:20 Walker Texas Ranger (21) 
01:10 Babylon 5 (85) 
01:55 Fifth Gear (143) 
02:20 Fifth Gear (144) 
02:50 Lost (40) 
03:35 Lost (41) 
04:20 Alias  
TV2 Film
07:20 The Box

Amr. krimi fra 2003
09:00 The Limits of Control

Amr.- japansk thriller-drama fra 2009
10:50 Clockwatchers

Amr./engelsk komediedrama fra 1997
12:20 Birdy

Amr. drama fra 1984
14:15 The Winslow Boy

Amr./engelsk drama fra 1999
15:55 Robbery

Amr. krimikomedie fra 2003
17:25 Inhale

Amr. drama-thriller fra 2010
18:45 Hanky Panky

Amr. komedie fra 1982
20:45 The Big Blue

Fransk drama fra 1988
22:55 Reno 911!: Miami

Amr. komedie fra 2007
00:10 The Black Dahlia

Amr. krimi fra 2006
02:05 Enlig pige søger

Amr. thriller fra 1992
03:50 Opgør ved daggry

Amr. krigsfilm fra 1979
TV2 Sport
09:00 FIFA Futbol Mundial 
09:30 Motorsport: Suzuki Rally 
10:00 Motorsport: DTM Norisring 
11:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
12:00 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
14:00 Tennis: Wimbledon 2012 
20:00 Atletik: Meeting Areva 
22:00 Tennis: Wimbledon - baglinje spillet 
22:30 Tennis: Wimbledon - dagens kamp 
01:00 Tennis: Wimbledon - dagens højdepunkter 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
06:00 Horton-sagaen 
06:05 GODNAT
06:40 Din rejseguide til... 
07:05 Din rejseguide til... 
07:30 Dog Whisperer 
08:30 Dog Whisperer 
09:35 Top Model New Zealand 1 
10:35 Top Model New Zealand 1 
11:35 Dr. Phil 
12:35 Dr. Phil 
13:30 Middagsdysten 
14:30 Hell's Kitchen 
15:30 Masterchef - på kogepunktet UK 
16:15 Masterchef - på kogepunktet UK 
16:55 Design Star 
17:55 Grand Designs 
19:00 Middagsdysten 
20:00 Interview med en seriemorder 
21:00 Fire bryllupper og en henrettelse 
22:05 Fugitive Chronicles - En Eftersøgts Fortælling 1 
23:05 Fugitive Chronicles - En Eftersøgts Fortælling 1 
00:05 Rige børn som mordere 
01:10 Ghost Hunters 
02:10 Ghost Hunters 
03:05 My Own Worst Enemy 
03:45 Cold Case 2 
04:30 De Fantastiske 5 fra USA 4 
Kanal 4
06:35 Homeshopping
08:35 Singleliv (111) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Everwood (31:67) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 Samantha Who? (22:35) 
11:25 Samantha Who? (23:35) 
11:50 90210 (10) 
12:40 Greek (38) 
13:30 McLeods døtre 
14:25 McLeods døtre 
15:15 90210 (11) 
16:05 Gilmore Girls 
17:05 Greys hvide verden (36) 
18:00 Private Practice (31) 
19:00 Ghost Whisperer (63:107) 
20:00 4-Stjerners Rejse: I New York med Dan Rachlin (12) 
21:00 Practical Magic

22:50 Scandal (7) 
23:45 48 timer: Mordmysterier (10:28) 
00:35 Greys hvide verden (36) 
01:20 Private Practice (31) 
02:05 Army Wives (22) 
02:45 Tab og vind! 7 (19:39) 
03:30 The Closer (51) 
04:15 Tab og vind! 7 (20:39) 
Discovery Channel
06:00 Forklaring følger ... 
06:25 James May's Man Lab 
07:20 Mythbusters 
08:15 Mythbusters 
09:05 X-Machines 
10:00 Livsfarlig fangst 
11:00 Salvage Hunters 
12:00 Desert Car Kings 
13:00 Man, Woman, Wild 
14:00 Ekstrem ingeniørkunst 
15:00 Våbenmestre 
16:00 Sons Of Guns 
17:00 Mythbusters 
18:00 Supersælgere 
18:30 Supersælgere 
19:00 Hvordan bliver det lavet? 
19:30 Hvordan bliver det lavet? 
20:00 Salvage Hunters 
21:00 I Escaped: Real Prison Breaks 
21:30 I Escaped: Real Prison Breaks 
22:00 Ice Pilots 
23:00 James May's Man Lab 
00:00 I Escaped: Real Prison Breaks 
00:30 I Escaped: Real Prison Breaks 
01:00 Ice Pilots 
02:00 Verdens hårdeste byer 
03:00 Våbenmestre 
03:55 Sons Of Guns 
04:45 Man, Woman, Wild 
TV2 Charlie
08:05 Skadestuen i Holby 
08:50 Doktor Kleist 
09:40 En engel ved min side 
10:25 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
11:10 Skadestuen i Holby 
12:00 Bjerglægen 
12:45 Doktor Kleist 
13:35 Det lille hus på prærien 
14:25 Lille doktor på prærien 
15:05 Folk og fæ 
16:00 Lov og uorden
16:50 Lov og uorden
17:40 Små og store synder 
18:35 Små og store synder 
19:25 Mig og min familie 
20:00 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
20:50 Fornyet mistanke 
21:45 En sag for Frost 
23:00 Tavse vidner 
23:55 Tavse vidner 
00:50 New York Blues 
01:40 MacGyver 
02:25 Godnat
Eurosport
08:35 SNOOKER, Thailand 
10:00 SNOOKER, Thailand 
12:00 SPORT: WATTS
12:30 FITNESS: The Box
12:45 OLYMPISKE LEGE: Together To London
13:00 CYKLING: Tour de France 
14:00 CYKLING: Tour de France 
17:30 FODBOLD: EM for U-19, Estland 
19:00 FODBOLD: EM for U-19, Estland 
21:00 BOKSNING: Bigger's Better 
23:00 RALLY: International Rally Challenge fra San Marino, San Marino 
23:30 STÆRK MAND: Champions League fra Serbien
00:30 CYKLING: Tour de France 
Canal9
06:00 The Sopranos 
06:55 TV Shop
08:05 Six feet under 
09:00 Battlestar Galactica 
09:55 TV Shop
11:00 The Bold and the Beautiful 
11:30 Water Rats 
12:25 Ghost Adventures II 
13:25 Six feet under 
14:30 Police Ten 7 
14:55 TV Shop
16:00 Storm Stories 
16:30 Maternity Ward 
17:30 The Bold and the Beautiful 
18:00 Psychic Kids 
19:00 Law & Order: Criminal Intent 
20:00 Law & Order: Criminal Intent 
21:00 Law & Order: Criminal Intent 
22:00 Law & Order: Criminal Intent 
23:00 Faber vs Curran
00:15 Old School vs. New School 
01:20 Monster Knockouts 
01:50 Monster Knockouts 
02:20 Mostly True Stories: Urban Legends Reveald 
03:15 Battlestar Galactica 
04:10 The Wire 
DRK
DRK
11:10 Ordkraft: Hanne-Vibeke Holst 
11:35 Ordkraft: Peter Øvig Knudsen 
12:05 Ordkraft: Nikoline Werdelin 
12:35 Ordkraft: Peter Bastian 
13:05 Ordkraft: Mette Holm 
13:30 Ordkraft: Jonas T. Bengtsson 
14:00 Ordkraft: Karin Alvtegen 
14:30 Ordkraft: Jens Martin Eriksen 
14:55 Ordkraft: Deon Meyer 
15:25 Ordkraft: Frode Z. Olsen 
15:55 Faraoerne der byggede Egypten 
16:45 Faraoerne der byggede Egypten 
17:35 Giulia forsvinder

19:00 Romerriget 
19:55 Dagens Sang 
20:00 Terror - en ny form for krig 
21:00 Che - Argentineren

23:05 Voldtægten af Europa 
00:00 Europas historie 
00:45 År 1066: Invasionen af England 
01:35 År 1066: Invasionen af England 
02:25 År 1066: Invasionen af England 
03:15 Dagens Sang 
03:20 Godnat
DRHD
15:10 Pandaerne 
15:30 Parks and Recreation 
15:50 Pineapple Dance Studios 
17:00 Justin og Scott i Tokyo 
17:45 Big Shrimpin 
18:30 Freddie Flintoff udfordrer verden 
19:15 Family Guy 
19:35 Parks and Recreation 
20:00 Intolerable Cruelty

21:35 Rookie Blue 
22:15 The Messengers

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
23:40 Stor, større, størst 
00:25 Family Guy 
00:50 Justin og Scott i Japan 
01:35 The Pacific 
02:25 The Pacific 
03:10 The Pacific 
04:00 The Pacific 
04:56 Godnat
DRRAMA
06:00 Rollinger 
06:25 SommerSummarum 
07:40 Inspektør Gadget 
08:00 Emil fra Lønneberg 
08:25 Olivia 
08:35 SKRÅL - med Ilmo 
08:55 Timmy-tid 
09:05 Willas vilde dyr 
09:30 Mønk
09:35 A kind of magic 
09:55 SommerSummarum 
11:10 Tintin 
11:30 Dragejægerne - Buldren på prærien 
11:55 Conrad og Bernhard 
12:05 Øreflip 
12:35 Lizzie McGuire 
13:00 Ponyskolen 
13:25 Braceface 
13:50 Monster allergi
14:15 Dragon Ball Z 
14:40 Store Nørd 
15:10 Adrian & Bendix' Kapowshow 
15:30 Så er der hund 
15:50 Trolddomsæsken 
16:15 Kaos og knurhår
16:30 Den lyserøde Panter 
16:35 A kind of magic 
17:00 Emil fra Lønneberg 
17:30 Rosa fra Rouladegade 
18:00 SommerSummarum 
19:10 Skyland 
19:35 Skyland 
20:00 Lassie 
21:30 Godnat
Canal Plus First
07:25 Irene Huss - I skydd av skuggorna

Svensk krimi fra 2011 baseret på Helene Turstens romanserie.
08:55 Spøgelserne på herregården

Britisk eventyrfilm fra 2009 med Maggie Smith.
10:30 Rango

Amerikansk animationsfilm fra 2011 med Johnny Depp.
12:20 Hall Pass

Amerikansk komedie fra 2011 med Owen Wilson og Jason Sudeikis.
14:05 Route Irish

Britisk thriller fra 2010 med Mark Womack og Andrea Lowe.
15:50 Streetdance

Britisk drama med Charlotte Rampling og Richard Winsor.
17:25 Another year

Engelsk drama fra 2010 med Jim Broadbent og Ruth Sheen.
19:30 Kung Fu Panda 2

Amerikansk animeret actioneventyr fra 2011 af Jennifer Yuh.
21:00 Never Let Me Go

Britisk-amerikansk drama med fra 2010 med Carey Mulligan.
22:45 Black Swan

Amerikansk thriller fra 2010 med Natalie Portman.
00:30 The Killer Inside Me

Amerikansk thriller med Casey Affleck og Jessica Alba.
02:15 Sound of Noise

Svensk musikkomedie med Bengt Nilsson og Sanna Persson.
03:55 The Crazies

Amerikansk gys med Timothy Olyphant og Radha Mitchell.
Kl: 10:42 Dato: 21-10-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj?lpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?