Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
00:00 Damages 
00:40 Pacific Paradise Police 
01:25 Arvingen til Glenbogle 
02:15 Godnat
TV2
TV2
06:05 Den Lille Prins
06:30 Clone Wars 
07:00 Go' sommer Danmark
11:05 Amys ret 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret
12:15 Grænsepatruljen 
12:45 Stjernetræf 
13:30 Tour de France: Studiet 
14:00 Nyhederne
14:15 Tour de France: 10. etape, Alperne 
16:00 Nyhederne
16:05 Tour de France: 10. etape, Alperne 
17:30 Tour de France: Studiet 
18:00 Nyhederne og Sporten
18:10 Regionale nyheder
18:20 Tour de France: Studiet 
18:50 Vejret
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
20:00 Liebhaverne 
20:35 Fed forvandling 
21:25 Danmark ifølge Bubber 
22:00 Nyhederne og Sporten
22:25 Regionale nyheder
22:35 Den som dræber 
23:20 Den som dræber 
00:10 Afsporet - Amerikas værste mordere 
00:55 Grænsepatruljen 
01:20 Kongen af Queens 
01:45 Kongen af Queens 
02:10 Medium 
02:55 X-Files 
03:40 Lov og uorden
04:25 Sams bar 
TV3
TV3
06:00 Tower Prep 
06:45 Suits 
07:30 One Tree Hill 8 
08:25 Fra Skrot til Slot 
09:15 Nikita 
10:10 NCIS 6 
11:05 Bones 6 
12:00 Luksusfælden 4 
13:00 Ramsay's Kitchen Nightmares US 2 
14:00 Fra Skrot til Slot 
15:00 For lækker til love 2 
16:00 Divaer i junglen 
17:00 NCIS 6 
18:00 Bones 6 
19:00 Luksusfælden 4 
20:00 Supersize VS. Superskinny 
21:00 Redningskvinder 
22:00 Divaer i junglen 
23:00 How I Met Your Mother 1 
23:30 How I Met Your Mother 1 
00:00 Two and a Half Men 2 
00:30 Two and a Half Men 3 
00:55 NCIS 1 
01:55 NCIS 1 
02:45 Alletiders barnepige 3 
03:10 Any Human Heart 
04:00 Any Human Heart 
04:50 How I Met Your Mother 1 
Kanal 5
06:25 Less Than Perfect (62:81) 
06:45 Less Than Perfect (63:81) 
07:10 Greek (34) 
07:50 Greek (35) 
08:35 Homeshopping
08:50 Reportagen: Manden i døren 
09:40 Hverdagens helte (8) 
10:05 Hverdagens helte (9) 
10:30 4-Stjerners Middag: Hos Abdul Wahid Pedersen 
11:25 4-Stjerners Middag: Jill Liv Nielsen 
12:25 Reportagen: Kærlighed uden alder 
13:25 CSI: Miami (206) 
14:15 CSI: New York (106) 
15:10 CSI: New York (107) 
16:05 CSI: Miami (207) 
17:00 4-Stjerners Middag: Jackie-Lee Navarro 
18:00 4-Stjerners Middag: Hos Anette Kokholm 
19:00 Big Bang Theory (107) 
19:30 Big Bang Theory (41) 
20:00 Prime Suspect (5) 
21:00 Criminal Minds (114) 
21:55 Special Victims Unit (274) 
22:55 Criminal Minds (103) 
23:40 Criminal Minds (104) 
00:25 CSI: New York (103) 
01:10 Panserslaget ved Ardennerne

03:50 La Femme Nikita (41) 
04:35 La Femme Nikita (42) 
DR2
DR2
08:05 Morgenandagten på DR2 
11:10 Turen går til Mars 
11:40 Solens mad 
12:10 Havet og Frilandshaven 
12:40 Fang tyven 
14:00 Fang tyven 
15:20 Arvingen til Glenbogle 
16:10 Hun så et mord 
17:00 Deadline 17.00 
17:10 Mad fra River Cottage 
17:55 Kulinarisk rundrejse i Spanien 
18:40 Fisk og Sushi - i Argentina 
19:10 Taggart: Faldne engle 
20:00 Landeplagen - Kom tilbage nu 
20:30 Da Johnny Cash ramte Søborg 
20:50 Tidsmaskinen 
21:40 Briternes bedste - sandwich 
22:30 Deadline 
22:50 Velkommen til Lagos 
23:50 Sagen genåbnet (24): Farlige understrømme 
01:30 Storrygeren - det oser af laks 
02:00 Godnat
TV2 Zulu
06:35 David Letterman
07:15 Felicity 
08:00 Felicity 
08:40 Sams bar 
09:05 Sams bar 
09:30 David Letterman
10:15 RuPaul's Drag Race 
11:00 X-Files 
11:50 X-Files 
12:35 Boston Legal 
13:20 Boston Legal 
14:05 Hope and Faith 
14:30 Hope and Faith 
14:55 Et umage par 
15:20 Et umage par 
15:45 Will & Grace 
16:10 Will & Grace 
16:35 South Park 
17:00 South Park 
17:25 American Dad 
17:50 American Dad 
18:15 Kongen af Queens 
18:40 Kongen af Queens 
19:05 Venner 
19:40 Venner 
20:00 Castle 
20:50 What It Takes - Adam Sandler 
21:15 Vild med comedy 2 - Majbritt Saerens 
21:50 Frækkere end politiet tillader III

Amr. actionkomedie fra 1994
23:35 Joey 
00:00 Joey 
00:25 South Park 
00:45 South Park 
01:10 What It Takes - Adam Sandler 
01:35 Entourage 
02:00 Weeds 
02:25 Weeds 
02:55 David Letterman
03:35 The International Sexy Ladies Show 
04:00 Kvæg-ræs 
04:40 Brian Mørk Show - med løg på! 
TV3plus
06:20 According to Jim 3 
06:45 According to Jim 3 
07:05 Simpsons 18 
07:30 Simpsons 18 
07:55 100 Questions 
08:25 100 Questions 
08:50 Cold Case 6 
09:50 Supernatural 
10:50 Top Gear 5 
11:55 Top Gear 5 
13:05 Hawaii Five-0 2 
14:05 Hawaii Five-0 2 
15:00 How I Met Your Mother 3 
15:30 How I Met Your Mother 3 
16:00 According to Jim 3 
16:30 According to Jim 3 
17:00 Two and a Half Men 3 
17:30 Two and a Half Men 3 
18:00 How I Met Your Mother 3 
18:30 How I Met Your Mother 3 
19:00 Simpsons 19 
19:30 Simpsons 19 
20:00 Inkmasters 
21:00 Two and a Half Men 9 
21:30 Two and a Half Men 9 
22:00 Get Smart

Amerikansk actionfilm fra 2008
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
00:15 Paper Soldiers

Amerikansk actionkomedie fra 2002
02:05 Top Gear 5 
03:05 Top Gear 5 
03:55 Vore værste år 4 
04:20 Vore værste år 4 
04:45 Community 1 
6'eren
06:35 Kaos i familien 
07:00 Kaos i familien 
07:20 Homeshopping
08:20 Border Patrol (20) 
08:45 Border Patrol (21) 
09:10 Homeshopping
10:10 Alias  
11:00 Aftenvagten 
11:50 Ti tommelfingre (32:204) 
12:20 Ti tommelfingre (33:204) 
12:50 Rap fyr i L.A. 
13:20 Rap fyr i L.A. 
13:50 Less Than Perfect (23:81) 
14:15 Frasier 
14:40 Frasier 
15:10 Spin City 
15:40 Spin City 
16:10 Frasier 
16:35 Frasier 
17:05 America's funniest home videos 
17:35 America's funniest home videos 
18:05 WIPEOUT USA (6) 
19:05 Special Victims Unit (139) 
20:00 WIPEOUT USA (7) 
21:00 America's funniest home videos 
21:30 America's funniest home videos 
22:00 Wyatt Earp

01:20 Special Victims Unit (139) 
02:05 American Chopper (17:132) 
02:55 Babylon 5 (88) 
03:40 Fifth Gear (83) 
04:10 Fifth Gear (84) 
04:35 Alias  
TV2 Film
06:25 Kongelig kærlighed

Amr. romantisk musical fra 1951.
07:50 Cowboys & Angels

Irsk komedie fra 2003
09:15 An Everlasting Piece

Irsk/amr. komedie fra 2000
10:55 Som dag og nat

Svensk komediedrama fra 2009
12:40 The Last Legion

Engelsk action-eventyrfilm fra 2007
14:15 A Prairie Home Companion

Amr. komedie-drama fra 2006
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
15:55 Me & Orson Welles

Amr. drama fra 2008
17:45 American Gun

Amr. drama fra 2002
19:10 The Quest - udfordringen

Amr. actioneventyr fra 1996.
20:45 Léon

Fransk actiondrama fra 1994
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
22:30 The Black Dahlia

Amr. krimi fra 2006
00:25 Johnny Mnemonic

Amr. science fiction-thriller fra 1995.
01:55 Hadet

Fransk drama fra 1995
03:30 Profession: Drab

Fransk drama fra 1997.
TV2 Sport
09:00 Trans World Sport 
10:00 Formel 1: Storbritanniens Grand Prix 
12:00 Multisport: Mass Participation Series 
12:30 Multisport: VM i moderne femkamp (10) 
13:30 Cykling: Ritter Classic 
14:00 Motorsport: Suzuki Rally 
14:30 Motorsport: DTC 2012 
15:00 Trans World Sport 
16:00 Cykling: Ritter Classic 
16:30 Volleyball: FIVB World Grand Prix 
18:00 Motorsport: DTM Norisring 
19:00 Fodbold: FC Nordsjælland-AGF 
21:00 Motorsport: DTC 2012 
21:30 Bullriding: PBR Series 2012 
22:30 Bullriding: PBR Series 2012 
23:30 Golf: European Tour Weekly 
00:00 Golf: Inside the PGA Tour 
00:30 Motorsport: Mobil 1 The Grid 
01:00 Cykling: Ritter Classic 
01:30 Motorsport: Suzuki Rally 
02:00 PÅ GENSYN
TV3 Puls
06:00 Horton-sagaen 
06:40 Din rejseguide til... 
07:05 Din rejseguide til... 
07:30 Dog Whisperer 
08:30 Dog Whisperer 
09:35 Top Model New Zealand 1 
10:35 Top Model New Zealand 1 
11:35 Dr. Phil 
12:35 Dr. Phil 
13:30 Middagsdysten 
14:30 Hell's Kitchen 
15:30 Masterchef - på kogepunktet UK 
16:15 Masterchef - på kogepunktet UK 
16:55 Design Star 
17:55 Grand Designs 
19:00 Middagsdysten 
20:00 Masterchef USA 2 
21:00 Depotjægerne 2 
21:30 Depotjægerne 2 
22:00 Terapi på første klasse. 
23:00 Terapi på første klasse. 
00:00 Præsidentens mænd 7 
00:55 Præsidentens mænd 7 
01:50 Ghost Hunters 
02:50 Ghost Hunters 
03:35 Cold Case 3 
04:20 De Fantastiske 5 fra USA 4 
Kanal 4
06:35 Homeshopping
08:35 Singleliv (114) 
09:05 Guthy-Renker Homeshopping
09:35 Everwood (34:67) 
10:30 Guthy-Renker Homeshopping
11:00 Samantha Who? (25:35) 
11:25 Samantha Who? (26:35) 
11:50 90210 (13) 
12:40 Greek (41) 
13:30 McLeods døtre 
14:25 McLeods døtre 
15:15 90210 (14) 
16:05 Ghost Whisperer (65:107) 
17:05 Greys hvide verden (39) 
18:00 Private Practice (34) 
19:00 Ghost Whisperer (66:107) 
20:00 4-Stjerners Rejse: I Skt. Petersborg med Villy Søvndal (14) 
21:00 Singleliv (128) 
21:30 Singleliv (129) 
22:00 Happy Endings (21) 
22:30 Happy Endings (22) 
23:00 48 timer: Mordmysterier (13:28) 
23:45 Greys hvide verden (39) 
00:30 Private Practice (34) 
01:15 Army Wives (25) 
02:00 Tab og vind! 7 (22:39) 
02:45 The Closer (54) 
03:30 Tab og vind! 7 (23:39) 
04:15 Everwood (35:67) 
Discovery Channel
06:00 Forklaring følger ... 
06:25 Dynamo: Magician Impossible 
07:20 Mythbusters 
08:15 Flying Wild Alaska 
09:05 Sværdfiskerne 
10:00 Livsfarlig fangst 
11:00 Dealers 
12:00 Motor City Motors 
13:00 Man, Woman, Wild 
14:00 Ekstrem ingeniørkunst 
15:00 Våbenmestre 
16:00 Sons Of Guns 
17:00 Mythbusters 
18:00 Supersælgere 
18:30 Supersælgere 
19:00 Hvordan bliver det lavet? 
19:30 Hvordan bliver det lavet? 
20:00 Dealers 
21:00 Sport Science 
22:00 Stan Lee's Superhumans 
23:00 Dynamo: Magician Impossible 
00:00 Sport Science 
01:00 World's Toughest Drive 
02:00 First Week In 
03:00 Våbenmestre 
03:55 Sons Of Guns 
04:45 Man, Woman, Wild 
TV2 Charlie
08:05 Skadestuen i Holby 
08:50 Doktor Kleist 
09:40 En engel ved min side 
10:25 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
11:10 Skadestuen i Holby 
12:00 Bjerglægen 
12:45 Doktor Kleist 
13:35 Det lille hus på prærien 
14:25 Lille doktor på prærien 
15:05 Folk og fæ 
16:00 Lov og uorden
16:50 Lov og uorden
17:40 Små og store synder 
18:35 Små og store synder 
19:25 Mig og min familie 
20:00 Muntre mysterier: Skønheden og dommeren 
20:50 Fornyet mistanke 
21:45 En sag for Frost 
23:25 Tavse vidner 
00:15 Tavse vidner 
01:10 New York Blues 
01:55 MacGyver 
02:40 Godnat
Eurosport
08:30 OFFROAD RALLY: Silk Way 
08:45 SPORT: WATTS
09:00 ATLETIK: Junior-VM fra Barcelona, Spanien 
10:30 ATLETIK: Junior-VM fra Barcelona, Spanien 
13:00 FITNESS: The Box
13:15 CYKLING: Tour de France 
14:00 CYKLING: Tour de France 
17:30 CYKLING: Tour of Poland, Polen 
19:00 ATLETIK: Junior-VM fra Barcelona, Spanien 
22:00 SPORT: Wednesday Selection
22:05 SPORT: Month selection
22:10 RIDNING: Concours Hippique International Officiel fra Aachen, Tyskland
23:10 SPORT: Month selection
23:15 RIDNING: Riders Club
23:20 SEJLSPORT: 18 Footer International Races
23:50 GOLF: Golf Club
23:55 SEJLSPORT: Yacht Club
00:00 OFFROAD RALLY 
00:20 FODBOLD: Kvindernes U-19 EM, Tyrkiet 
Canal9
06:00 Water Rats 
06:55 TV Shop
08:10 Six feet under 
09:00 Battlestar Galactica 
09:55 TV Shop
11:00 The Bold and the Beautiful 
11:30 Water Rats 
12:30 Women Behind Bars 
13:25 Six feet under 
14:30 Police Ten 7 
14:55 TV Shop
16:30 Dominick Dunne's Power, Privilege and Justice 
17:30 The Bold and the Beautiful 
18:00 Cops 
18:30 On Patrol With Santa Barbara PD 
19:00 Forensic Files
19:30 Forensic Files
20:00 Medics: Emergency Doctor 
20:30 Campus Vets 
21:00 D.C. Children's Lifeline 
22:00 Law & Order: Criminal Intent 
23:00 Spartacus: Blood and Sand 
01:05 Crime Stories 
02:05 Dominick Dunne's Power, Privilege and Justice 
03:05 Battlestar Galactica 
04:00 The Wire 
DRK
DRK
00:00 Arven efter imperiet 
01:00 Den britiske flådes historie 
02:00 Terror - en ny form for krig 
02:50 Steven Spielberg 
03:50 Dagens sang 
03:55 Godnat
DRHD
00:15 Ruslands vilde natur 
01:05 Family Guy 
01:30 Justin og Scott i New Zealands uberørte natur 
02:17 Godnat
DRRAMA
06:00 Rollinger 
06:30 SommerSummarum 
07:40 Inspektør Gadget 
08:05 Emil fra Lønneberg 
08:30 Olivia 
08:40 SKRÅL - med Nicolaj 
08:55 Timmy-tid 
09:05 Willas vilde dyr 
09:31 Mønk
09:36 A kind of magic 
09:55 SommerSummarum 
11:10 Tintin 
11:30 Dragejægerne - Møde en gammel ven 
11:55 Conrad og Bernhard 
12:10 Øreflip 
12:40 Lizzie McGuire 
13:00 Ponyskolen 
13:30 Braceface 
13:50 Monster allergi
14:15 Dragon Ball Z 
14:35 Store Nørd 
15:05 Adrian & Bendix' Kapowshow 
15:25 Så er der hund 
15:50 Trolddomsæsken 
16:15 Kaos og knurhår
16:25 Den lyserøde Panter
16:35 A kind of magic 
17:00 Emil fra Lønneberg 
17:30 Skæg med tal 
18:00 SommerSummarum 
19:10 Smølferne 
19:35 Brunos Kloshow 
19:40 Kaos og knurhår
19:50 Brunos Kloshow 
19:51 Fino Kanino 
19:58 Brunos Kloshow
20:03 Minisekterne
20:05 Brunos Kloshow
20:06 Brunos Kloshow
20:07 Osman og Jeppe 
20:25 Godnat
Canal Plus First
06:45 Del 28

Nyheder fra underholdningsverdenen.
07:20 Tom & Jerry og troldmanden fra Oz

Amerikansk, animeret film fra 2011 med Tom og Jerry.
08:20 Kong Curling

Norsk komedie fra 2011 med Atle Antonsen.
09:35 Tamara Drewe

11:40 Streetdance

Britisk drama med Charlotte Rampling og Richard Winsor.
13:15 Irene Huss - tystnadens cirkel

Svensk krimi fra 2011 med Angela Kovacs.
14:45 The Stepfather

Amerikansk thriller fra 2009 med Dylan Walsh og Sela Ward.
16:30 Fjellet

Norsk drama fra 2011 med Ellen Dorrit Petersen.
17:45 Winter's Bone

Amerikansk dramathriller med Jennifer Lawrence og John Hawkes.
19:25 Due date

Amerikansk komedie fra 2010 med Robert Downey Jr.
21:00 Irene Huss - det lömska nätet

Svensk thriller fra 2011 med Angela Kovacs.
22:30 Sarahs nøgle

Fransk drama fra 2010 med Kristin Scott Thomas.
00:30 Del 27

Nyheder fra underholdningsverdenen.
01:00 Outrage

Japansk actionthriller fra 2010 af instruktøren Takeshi Kitano.
02:50 London Boulevard

Amerikansk-britisk drama fra 2010 med Colin Farrell.
04:30 Del 26

Nyheder fra underholdningsverdenen.
Kl: 23:23 Dato: 22-07-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?