Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1
DR1
06:00 Noddy 
06:10 Floras drager 
06:20 Kære Sebastian 
06:45 Olivia 
07:00 Lille Nørd 
07:30 Den travle by 
07:45 Den travle by 
07:55 Rasmus Klump - i Troldeskoven 
08:00 Anton - min hemmelige ven 
08:30 Nu eller aldrig 
09:30 Dyrehospitalet 
10:00 Jamie Oliver live - ostekage og kylling 
10:25 Kulinarisk rundrejse i Spanien 
11:10 Aftenshowet 
12:00 DR Update - nyheder og vejr 
12:10 Penge: Snydt af fupmail 
12:35 Undercover chef - Falck 
13:05 Gintberg på kanten - Hirtshals 
13:35 Jane på eventyr 
13:45 Columbo: Dødelige tanker

15:00 DR Update - nyheder og vejr 
15:10 Hotel Babylon 
16:00 Kasper & Lise 
16:10 Masha og bjørnen 
16:20 Tinga Tinga fabler 
16:30 Elefantvask 
16:55 Paphoved 
17:00 Hun så et mord 
17:50 DR Update - nyheder og vejr 
18:00 Skattejægerne 
18:30 TV AVISEN med Sporten 
18:55 Vores Vejr 
19:05 Aftenshowet 
19:55 TV AVISEN 
20:00 Bonderøven 
20:30 So F***ing Special 
21:00 Undskyld vi er her 
21:30 TV AVISEN 
21:55 Bag Borgen 
22:20 Sporten 
22:30 Miss Marple: Det forstenede ansigt

00:00 Emils damer - Sys Bjerre 
00:30 OBS 
00:35 Veninderne 
01:25 Hamilton 
02:10 Pacific Paradise Police 
02:55 Hun så et mord 
03:40 Udfordring: Guantanamo 
04:35 Godnat
TV2
TV2
00:25 Lie to Me 
01:15 Kongen af Queens 
01:45 Kongen af Queens 
02:10 Natholdet 
03:00 X-Files 
03:45 Lov og uorden 
TV3
TV3
00:25 How I Met Your Mother 6 
00:55 Alle tiders barnepige 6 
01:25 NCIS 3 
02:25 NCIS 3 
03:15 The Event 
04:00 Sex Games 3

Amerikansk thriller-drama fra 2004
Kanal 5
00:25 Criminal Minds (11) 
01:20 Criminal Minds (12) 
02:20 Human Target (23) 
03:10 A Death in the Family 
04:45 Border Patrol (4) 
DR2
DR2
08:00 Morgenandagten på DR2 
08:25 De omvendte 
08:55 24 timer vi aldrig glemmer - 18. maj 1993 uroligheder på Nørrebro 
09:45 De flyvende læger 
10:30 De flyvende læger 
11:15 Mig og mit skæg 
11:25 Spooks 
12:15 Spooks 
13:10 Danskernes Akademi: Konkurrenceevne, globalisering og kloge hoveder 
13:11 Hvordan forbedrer vi konkurrenceevnen? 
13:22 Kriseknuserne 
13:52 Den globale kamp om de kloge hoveder 
14:19 Europa under pres - integration 
14:47 Business Development anno 2012  
15:10 Kærlighedens Laboratorium 
15:40 TV!TV!TV! 
16:10 Hun så et mord 
17:00 Deadline 17.00 
17:30 P1 Debat på DR2 
17:55 Forbudstiden 
18:45 The Daily Show 
19:10 Stormfulde planeter 
20:00 Debatten 
20:45 The Body Farm 
21:40 Taggart: Bortførelsen 
22:30 Deadline 
23:00 Smagsdommerne 
23:40 Kampen om sproget - Truslen fra engelsk 
00:00 The Daily Show 
00:20 TV!TV!TV! 
00:50 Danske Mad Men: Ekstra bladet 
01:20 Danskernes Akademi: Konkurrenceevne, globalisering og kloge hoveder 
01:21 Hvordan forbedrer vi konkurrenceevnen? 
01:30 Kriseknuserne 
02:00 Den globale kamp om de kloge hoveder 
02:30 Europa under pres - integration 
02:55 Business Development anno 2012  
03:20 Godnat
TV2 Zulu
00:35 Rude Tube - How Bizarre 
01:00 South Park 
01:25 South Park 
01:45 Zulu News 
01:50 Zulu News 
01:55 David Letterman 
02:40 Zulu Djævleræs 5: Beskidt som aldrig før! 
03:25 Tåber på eventyr 
TV3plus
00:15 Top Gear 8 
01:05 Top Gear 8 
02:00 Simpsons 20 
02:25 NFL: Baltimore Ravens-Cleveland Browns 
6'eren
00:40 Fringe (10) 
01:40 American Chopper (96:132) 
02:35 Fifth Gear (139) 
03:10 Fifth Gear (140) 
03:40 Babylon 5 (56) 
04:30 Lost (48:121) 
TV2 Film
00:05 Celebrity

Amr. komediedrama fra 1998
01:50 Harry - stykke for stykke

Amr. Woody Allen-komedie fra 1997
03:25 The Eight Day

Belgisk/fransk komediedrama fra 1996
TV2 Sport
00:05 NFL: Før søndagen 
00:35 NFL Gameday 
01:05 Trans World Sport 
02:05 PÅ GENSYN 
TV3 Puls
00:20 Præsidentens mænd 5 
01:15 Præsidentens mænd 5 
02:10 Burn Notice 
02:55 Burn Notice 
03:45 I lovens navn 20 
04:30 Drop Dead Diva 
Kanal 4
00:20 Private Practice (14) 
01:20 House (94) 
02:05 Army Wives (38) 
03:00 Army Wives (39) 
03:40 Private Practice (20) 
04:25 Private Practice (21) 
Discovery Channel
06:00 Forklaring følger ... 
06:25 Moonshiners 
07:20 Mythbusters 
08:15 Mega World 
09:05 Hvordan bliver det lavet? 
09:35 Hvordan bliver det lavet? 
10:00 Sværdfiskerne 
11:00 Dealers 
12:00 En ordentlig overhaling 
13:00 Ultimativ overlevelse 
14:00 Mega World 
15:00 Våbenvidenskab 
16:00 American Guns 
17:00 Mythbusters 
18:00 Desert Car Kings 
19:00 Hvordan bliver det lavet? 
19:30 Hvordan bliver det lavet? 
20:00 Dealers 
21:00 World's top 5 
22:00 Countdown To Collision 
23:00 Moonshiners 
00:00 Våbenvidenskab 
01:00 American Guns 
02:00 Superhuman Showdown 
03:00 River monsters 
03:55 Ross Kemp i Mellemøsten 
04:45 Ultimativ overlevelse 
TV2 Charlie
00:15 New York Blues 
00:55 New York Blues 
01:40 Godnat
Eurosport
08:31 TENNIS: WTA-turneringen fra Tokyo, Japan 
10:00 TENNIS: WTA-turneringen fra Tokyo, Japan 
11:20 TENNIS: WTA-turneringen fra Tokyo, Japan 
13:45 FODBOLD: U-17 VM fra Baku, Aserbajdsjan 
15:00 FODBOLD: U-17 VM fra Baku, Aserbajdsjan 
15:52 FODBOLD: Champions League (damer) 
17:55 FODBOLD: Next Gen Series 
18:59 TENNIS: WTA-turneringen fra Tokyo, Japan 
20:00 KAMPSPORT: Total KO 
21:01 KAMPSPORT: Fight Club 
23:01 POKER: European Poker Tour 
00:07 TENNIS: WTA-turneringen fra Tokyo, Japan 
Canal9
06:05 Cheaters 
06:55 TV Shop 
08:00 I survived 
08:45 Road Wars 
09:35 TV Shop 
10:40 The Bold and the Beautiful 
11:05 Cheaters 
12:00 How Clean is Your Crime Scene? 
12:55 Helicopter Heroes 
13:45 Dane Cook: Tourgasm 
14:15 TV Shop 
15:20 Wild Animal ER 
15:45 Maternity Ward 
16:45 The Bold and the Beautiful 
17:15 Helicopter Heroes 
18:15 Real Rescues 
19:10 Rookies 
19:40 Courage in Red 
20:10 Women Behind Bars 
21:05 Law & Order: Criminal Intent 
22:00 Road Wars 
23:00 The First 48 
23:55 Crime Stories 
00:55 Crime Stories 
01:45 Road Wars 
02:40 Dane Cook: Tourgasm 
03:10 Wild Animal ER 
03:30 Wild Animal ER 
DRK
DRK
14:35 Hollywoodstjerner 
15:25 Kessels' øje 
16:20 Charlotte Rampling 
17:15 Frédéric Chopin 
18:15 Gurgaon - en by i New Delhi 
19:05 De skrev historie - Stonehenge 
19:56 Dagens Sang 
20:00 Fashion - Paris 
20:30 Kunstmagasinet Icon 
21:00 Filmselskabet 
21:30 Nordkraft

Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
23:35 Died Young Stayed Pretty 
01:10 Kunstmagasinet Icon 
01:35 Det som ingen ved 
02:15 Kunstquiz 
03:00 DR K Musik: Shit & Chanel 
03:30 Napalmpigen fra Vietnam 
04:25 Dagens Sang 
04:30 Godnat
DRHD
15:50 Hard Times of RJ Berger 
16:10 Work of Art II 
16:55 Ice Road Truckers 
17:45 Topshot 
18:25 Rig, rigere, rigest - Dubai 
19:15 Family Guy 
19:35 Hard Times of RJ Berger 
20:00 X Factor USA 
21:25 Kolonien 
21:50 The Musketeer

23:30 Ice Road Truckers 
00:15 Family Guy 
00:35 Ice Road Truckers 
01:23 Godnat
DRRAMA
06:00 Inspektør Gadget 
06:25 Kika og Bob 
06:40 Rollinger 
07:05 Smølferne 
07:30 Kaos og knurhår 
07:40 Ramasjangskolen 
08:05 Conrad og Bernhard 
08:15 Kika og Bob 
08:30 Bamses Billedbog 
08:55 Koen Connie 
09:05 Rollinger 
09:30 Live fra Ramasjang 
10:00 Jacob To-To 
10:25 Øreflip 
10:50 Inspektør Gadget 
11:15 Monster allergi 
11:40 Dragon Ball Z 
12:00 Store Nørd 
12:30 Dragejægerne - Den bønnespisende drage 
12:55 Oscars oase 
13:05 Forstærkeren: Bonus-søskende 
13:20 Braceface 
13:40 Lizzie McGuire 
14:05 Skyland 
14:30 Live fra Ramasjang: RamaChancen 
15:05 Adrian & Bendix' Kapowshow 
15:20 Ramasjangskolen 
15:45 Loulou fra Montmartre 
16:10 Redakai 
16:35 Juniper Lee 
17:00 Den fortryllede karrusel 
17:10 Floras drager 
17:20 Timmy-tid 
17:30 Bamses billedbog 
18:00 Live fra Ramasjang 
18:30 Barda 
19:00 Ramasjangskolen 
19:25 Kaos og knurhår 
19:35 Redakai 
20:00 Nørd: På eventyr i Sierra Leone 
20:25 Osman og Jeppe 
20:45 Godnat
Canal Plus First
06:25 Keeper'n til Liverpool

Norsk ungdomsfilm med Ask van der Hagen og Susanne Boucher.
07:40 Hollywood Buzz

Nyheder fra underholdningsverdenen.
08:10 World's Greatest Dad

Amerikansk komedie med Robin Williams og Daryl Sabara.
09:45 Crime d'amour

Fransk thriller med Ludivine Sagnier og Kristin Scott Thomas.
11:30 Like Dandelion Dust

Amerikansk drama fra 2009 med Mira Sorvino og Barry Pepper.
13:15 Cherry

Amerikansk dramakomedie fra 2009, med Kyle Gallner og Laura Allen.
14:55 Kung Fu Panda 2

Amerikansk animeret actioneventyr fra 2011 af Jennifer Yuh.
16:30 Hubble

Amerikansk dokumentar fra 2010 med Leonardo DiCaprio.
17:15 Another Happy Day

Amerikansk drama fra 2011 med Ellen Barkin og Kate Bosworth.
19:15 Square Grouper: The Godfathers of Ganja

Amerikansk dokumentar fra 2011 af Billy Corben.
21:00 Death at a Funeral

Amerikansk komedie fra 2010 med Martin Lawrence og Chris Rock.
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
22:35 Jane Eyre

Britisk-amerikansk drama fra 2011.
00:35 Hollywood Buzz

Nyheder fra underholdningsverdenen.
01:00 S. Darko

Amerikansk science fiction med Daveigh Chase og Briana Evigan.
02:40 Om guder og mænd

Fransk drama fra 2010 med Michael Lonsdale.
04:45 London Boulevard

Amerikansk-britisk drama fra 2010 med Colin Farrell.
Kl: 19:12 Dato: 19-04-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?