Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:15 
Danmarks sk√łnneste hjem (10:10) 
06:45 
Spis og spar II (2:8) 
07:30 
DR1 Dokumentar: B√łrnene p√• psyk (3:3) 
08:15 
De flyvende l√¶ger (110:224) 
09:00 
De flyvende l√¶ger (111:224) 
09:45 
Landsbyadvokaten (1:18) 
10:30 
Antikkrejlerne (133) 
11:15 
Antikkrejlerne (134) 
12:00 
Bonder√łven (2:8) 
12:30 
Kender du typen 2013 (8) 
13:10 
Hammerslag 2010 (15) 
13:40 
Hammerslag 2010 (16) 
14:10 
Columbo: Sk√łnheden dr√¶ber 
15:25 
Hun s√• et mord (107) 
16:10 
Hun s√• et mord (108) 
16:55 
Jordemoderen II (4:10) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Antikduellen (2:30) 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
18:55 
Vores vejr 
19:05 
Aftenshowet 
19:55 
TV AVISEN 
20:00 
Hammerslag (7:10) 
20:45 
Gift ved f√łrste blik - IV (7:9) 
21:30 
TV AVISEN 
21:55 
Sundhedsmagasinet 
22:20 
Sporten 
22:30 
Annika Bengtzon: En plads i solen

Svensk krimi fra 2012 efter roman af Liza Marklund
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
00:00 
Whitechapel: I Jack the Rippers fodspor (1:3) 
00:45 
Water Rats (135:177) 
01:30 
Water Rats (136:177) 
02:15 
Spooks (48) 
03:10 
Skattej√¶gerne 2015 (22) 
03:40 
Hammerslag 2010 (15) 
04:05 
Hammerslag 2010 (16) 
04:35 
Fra yt til nyt 
TV2

TV2

00:05 
N√•r alt g√•r galt 
00:35 
Gr√¶nsepatruljen 
01:05 
Gr√¶nsepatruljen 
01:35 
Cold Case (98) 
02:25 
Cold Case (97) 
03:15 
N√•r alt g√•r galt 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:00 
Ladies of London (10) 
06:45 
Real Housewives of Beverly Hills 4 (4) 
07:40 
Real Housewives of Beverly Hills 4 (5) 
08:35 
Luksusf√¶lden 7 (13) 
08:40 
Luksusf√¶lden 7 (13) 
09:35 
Undercover Boss 2 (13) 
10:30 
Undercover Boss 2 (14) 
11:30 
MasterChef 2017 - Danmarks st√łrste madtalenter (29) 
12:30 
The Kardashians 9 (19) 
14:00 
The Kardashians 9 (20) 
15:00 
For l√¶kker til love (8) 
16:00 
Luksusf√¶lden 8 (1) 
17:00 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (4) 
18:00 
MasterChef 2017 - Danmarks st√łrste madtalenter (29) 
19:00 
MasterChef 2017 - Danmarks st√łrste madtalenter (30) 
20:00 
Luksusf√¶lden (8) 
21:00 
Mit plastikmareridt (8) 
22:00 
Paradise Hotel 2017 (13) 
22:50 
Familien fra Bryggen (4) 
23:50 
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Amerikansk actionfilm fra 2011
02:20 
NCIS 1 (12) 
03:10 
Bones 6 (18) 
04:00 
Bones 6 (19) 
04:45 
24: Live Another Day 9 (6) 
Kanal 5
06:10 
Hverdagens helte (2) 
06:35 
Den Vrede T√łmrer (9:10) 
07:25 
Den Vrede T√łmrer (10:10) 
08:10 
Sp√łgelsesj√¶gerne (5) 
09:00 
Dit hjem i vores h√¶nder: Christiane og Richard Ragnvald (46) 
09:45 
Dit hjem i vores h√¶nder: Christiane og Richard Ragnvald (47) 
10:40 
Veronica Mars (37) 
11:35 
Veronica Mars (38) 
12:30 
Special Victims Unit (292) 
13:25 
CSI (289) 
14:25 
CSI (290) 
15:10 
CSI: New York (62) 
16:10 
CSI: New York (63) 
17:05 
Special Victims Unit (293) 
18:05 
Big Bang Theory (177) 
18:35 
Big Bang Theory (178) 
19:05 
Big Bang Theory (179) 
19:30 
Big Bang Theory (180) 
20:00 
CSI: Cyber (22) 
20:55 
Blindspot (23) 
21:55 
Blindspot (24) 
22:55 
Limitless (22) 
23:50 
Unge i Nattens Kl√łer (6) 
00:50 
Criminal Minds (21) 
01:50 
Criminal Minds (22) 
02:45 
Hannibal (8) 
03:30 
Hannibal (9) 
04:15 
Hverdagens helte (19) 
04:40 
Hverdagens helte (20) 
DR2

DR2

07:00 
Horisont: De nordkoreanske afhoppere 
07:25 
Min Verdenshistorie - Sydafrika 
07:55 
Indvandringens historie (6:6) 
08:35 
Moderne mirakler (1:6) 
09:05 
Tiltalt (1:4) 
09:50 
Horisont: De nordkoreanske afhoppere 
10:15 
En reporter g√•r i k√łkkenet - i en ub√•d (2:5) 
11:10 
En reporter g√•r i k√łkkenet - og til filmen (3:5) 
12:10 
Spis dig til et evigt liv 
13:05 
Moderne mirakler (1:6) 
13:35 
Horisont: De nordkoreanske afhoppere 
14:30 
Galapagos - en kamp for overlevelse 
15:10 
Mig og millionerne (2:4) 
16:00 
Supermarkedets hemmelighed (2:4) 
17:00 
DR2 Dagen 
18:30 
USA's vilde vesten: I krig p√• to fronter (2:8) 
19:10 
Uhellig afh√¶ngighed 
19:55 
Det g√•defulde Indien (2:3) 
20:45 
Dokumania: Manden der ville henrettes 
22:30 
Deadline 
23:00 
S√łren Pind og principperne - Adgang med Abdel 
23:30 
Hemmelige amerikanske missioner (8:8) 
00:10 
Homeland VI (8:12) 
01:00 
Top of the Lake (6:7) 
01:50 
Arvingerne i sk√¶rg√•rden II (2:5) 
03:15 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
00:10 
Dybvaaaaad! 
00:40 
The Late Late Show with James Corden 
01:30 
American Dad (6) 
01:55 
Kongen af Queens (17) 
02:25 
Kongen af Queens (18) 
02:55 
Believe (8) 
03:45 
Believe (9) 
04:35 
The Good Wife (88) 
TV3plus
06:00 
Chicago P.D. 2 (10) 
06:45 
Chicago P.D. 2 (11) 
07:30 
How I Met Your Mother 3 (10) 
08:00 
How I Met Your Mother 3 (11) 
08:30 
How I Met Your Mother 3 (12) 
09:00 
How I Met Your Mother 3 (13) 
09:30 
Rizzoli & Isles 5 (17) 
10:25 
Bones 10 (6) 
11:20 
Bones 10 (7) 
12:10 
Numbers (17) 
13:05 
Numbers (18) 
14:00 
Hawaii Five-0 3 (4) 
15:00 
Hawaii Five-0 3 (5) 
16:00 
NCIS 6 (125) 
17:00 
NCIS 6 (126) 
18:00 
NCIS: Los Angeles 4 (4) 
19:00 
NCIS: Los Angeles 4 (5) 
20:00 
Simpsons 19 (6) 
20:30 
Simpsons 19 (7) 
21:00 
Safe House

Amerikansk mysteriekrimi fra 2012
23:20 
Death Race 3: Inferno

Amerikansk actiondrama fra 2013
01:25 
Simpsons 19 (2) 
01:55 
Simpsons 19 (3) 
02:25 
Ridiculousness (22) 
02:50 
Ridiculousness (23) 
03:15 
Anger Management 2 (13) 
03:35 
Anger Management 2 (14) 
04:00 
Grimm 4 (8) 
04:45 
Grimm 4 (9) 
6'eren
06:40 
Moonshiners (6) 
07:30 
Fire in the Hole (Demolitin Ranch) 
09:25 
Bering Sea Gold (8) 
10:15 
Bering Sea Gold (1) 
12:20 
Tanked (11) 
13:15 
Tanked (12) 
14:10 
Auction Hunters (2) 
14:40 
Auction Hunters (3) 
15:10 
Perception (38) 
16:05 
Perception (39) 
17:00 
Two and a Half Men (90) 
17:30 
Two and a Half Men (91) 
18:00 
Human Target (1:25) 
19:00 
Human Target (2:25) 
20:00 
Person of Interest (71) 
21:00 
Criminal Minds (40) 
22:00 
Criminal Minds (41) 
23:00 
Big Bang Theory (182) 
23:25 
Big Bang Theory (183) 
23:55 
Person of Interest (71) 
00:50 
Resurrection (17) 
01:50 
Resurrection (18) 
02:45 
Trailblazers (3) 
03:35 
Trailblazers (4) 
04:20 
Aircrash Confidential (3) 
TV2 Sport
00:00 
NBA: Toronto Raptors-Chicago Bulls, direkte 
01:20 
NBA: Toronto Raptors-Chicago Bulls, direkte 
TV3 Sport 1
09:00 
Formel 1: Australiens Grand Prix - L√łbet 
11:00 
Formel 1: Ruslands Grand Prix - L√łbet 
13:00 
Formel 1: Singapores Grand Prix - L√łbet 
15:00 
Fodbold: Br√łndby IF-Lyngby Boldklub 
17:00 
Fodbold: ONSIDE 
18:45 
Fodbold: NordicBet Liga Magasinet 
19:00 
Fodbold: Rundt om runden 
19:30 
Formel 1: H√łjdepunkter fra Australiens Grand Prix 
20:00 
Formel 1: H√łjdepunkter fra Bahrains Grand Prix 
20:30 
Formel 1: H√łjdepunkter fra Kinas Grand Prix 
21:00 
Formel 1: H√łjdepunkter fra Ruslands Grand Prix 
21:30 
Formel 1: H√łjdepunkter fra Spaniens Grand Prix 
22:00 
Formel 1: H√łjdepunkter fra Monacos Grand Prix 
22:30 
Formel 1: H√łjdepunkter fra Canadas Grand Prix 
23:00 
Formel 1: H√łjdepunkter fra Aserbadjans Grand Prix 
23:30 
Formel 1: H√łjdepunkter fra √ėstrigs Grand Prix 
00:05 
NHL: Washington Capitals-Calgary Flames 
03:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
Dr. Phil (2326) 
06:50 
Bitte sm√• hjem (101) 
07:35 
Husejere p√• boligjagt 3 (305) 
08:30 
HOSPITALET (36) 
09:00 
Ekstreme samlere 4 (7) 
10:00 
Dr. Phil (2482) 
11:00 
Dr. Phil (2483) 
12:00 
Ekstreme samlere 4 (8) 
13:00 
Fra skrot til slot (1) 
14:00 
Jamie's Great Britain (5) 
15:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 6 (16) 
16:00 
Huse for millioner New York (10) 
17:00 
Depotj√¶gerne (9) 
17:30 
Depotj√¶gerne (10) 
18:00 
Undercover Boss (7) 
19:00 
Undercover Boss (8) 
20:00 
Depotj√¶gerne (11) 
20:30 
Depotj√¶gerne (12) 
21:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 7 (1) 
22:00 
America¬īs Next Top Model (12) 
23:00 
Huse for millioner New York (11) 
00:05 
Depotj√¶gerne: New York (107) 
00:35 
Depotj√¶gerne: New York (108) 
01:05 
Husejere p√• boligjagt 3 (305) 
02:00 
Fra skrot til slot (1) 
02:55 
Fatale Forhold (107) 
03:45 
Fatale Forhold (108) 
04:30 
The Night Shift (8) 
Kanal 4
06:05 
Ghost Whisperer (98) 
06:50 
P√• nye boligeventyr (50) 
07:40 
Devious Maids (17) 
08:25 
Tvins Homeshopping 
09:25 
Devious Maids (18) 
10:10 
Mistresses (5:39) 
11:10 
Mistresses (6:39) 
12:05 
Nyskilt (18) 
13:05 
Nyskilt (19) 
14:00 
De unge m√łdre (435) 
15:00 
De unge m√łdre (436) 
16:00 
Helt √¶rligt: Rikke H√łrlykke (3) 
17:00 
Greys hvide verden (249) 
18:00 
Greys hvide verden (250) 
19:00 
Helt √¶rligt: Andrea Elisabeth Rudolph (4) 
20:00 
De unge m√łdre (496) 
21:00 
N√¶rkontakt (6) 
22:00 
Oraklerne (2) 
23:00 
One Born Every Minute (7) 
00:00 
One Born Every Minute (8) 
01:05 
48 Hours (37) 
02:00 
48 Hours (38) 
03:00 
Greys hvide verden (249) 
03:45 
Greys hvide verden (250) 
04:30 
Ghost Whisperer (98) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (11) 
06:25 
Auction Hunters (24) 
06:55 
Auction Hunters (25) 
07:20 
Redwood Kings (8) 
08:15 
Ultimate Survival (2) 
09:05 
Wheeler Dealers (7) 
10:00 
Fast N' Loud (17) 
11:00 
Deadliest Catch (16) 
13:00 
American Loggers (8) 
14:00 
Alaska: The Last Frontier (11) 
15:00 
How Do They Do It? with Peter Lund Madsen (2) 
15:30 
How Do They Do It? with Peter Lund Madsen (3) 
16:00 
Chasing Classic Cars (9) 
16:30 
Chasing Classic Cars (10) 
17:00 
Mythbusters (11) 
18:00 
Wheeler Dealers (8) 
19:00 
Fast N' Loud (27) 
20:00 
Gold Rush (20) 
21:00 
Gold Rush (21) 
22:30 
Gold Rush (2) 
23:00 
The Wheel (1) 
00:00 
Mythbusters (14) 
01:00 
Gold Rush (21) 
02:30 
Gold Rush (2) 
03:00 
Dual Survival (10) 
03:55 
Deadliest Catch (16) 
TV2 Charlie
00:05 
Lur mit liv 
00:55 
Scott & Bailey (16) 
01:55 
Murdoch Mysterierne (104) 
02:45 
Skadestuen i Holby (188) 
03:35 
Godnat 
Eurosport
06:00 
ALPINT: World Cup fra Aspen, USA 
06:45 
ALPINT: World Cup fra Aspen, USA 
07:30 
CYKLING: Katalonien Rundt 
08:30 
F√ÜGTNING: Grand Prix Series fra Long Beach, USA 
09:35 
ALPINT: World Cup fra Aspen, USA 
10:00 
ALPINT: World Cup fra Aspen, USA 
10:30 
SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
11:00 
CYKLING: Katalonien Rundt 
12:00 
CURLING: VM fra Beijing, Kina  
15:00 
CYKLING: Katalonien Rundt 
15:30 
CYKLING: Katalonien Rundt 
17:30 
SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
18:00 
SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
18:30 
SKIHOP: World Cup fra Vikersund, Norge 
19:25 
NYHEDER: Eurosportnews report 
19:35 
CYKLING: Katalonien Rundt 
21:00 
SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
21:30 
SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
22:00 
SKIHOP: World Cup fra Vikersund, Norge 
22:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:10 
CYKLING: Katalonien Rundt 
00:30 
FODBOLD: MLS H√łjdepunkter 
01:00 
ALPINT: World Cup fra Aspen, USA 
01:30 
ALPINT: World Cup fra Aspen, USA 
02:00 
SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
02:30 
SKISKYDNING: World Cup fra Oslo, Norge 
03:00 
ALPINT: World Cup fra Aspen, USA 
03:30 
ALPINT: World Cup fra Aspen, USA 
04:00 
CYKLING: Katalonien Rundt 
Eurosport 2
07:00 
Skiskydning: World Cup 
07:30 
Skiskydning: World Cup 
08:00 
Langrend: World Cup 
08:30 
Cykling: Catalonien Rundt 
10:00 
Langrend: World Cup 
10:30 
Alpint: World Cup 
11:15 
Skiskydning: World Cup 
11:45 
Skihop: World Cup 
12:45 
Basketball: Euroleague Basketball Show 
13:00 
Cykling: Catalonien Rundt 
14:30 
Langrend: World Cup 
15:15 
Fodbold: Bundesliga 
16:30 
Skihop: World Cup 
17:45 
Basketball: Euroleague Basketball Show 
18:00 
Cykling: Catalonien Rundt 
19:00 
Basketball: Eurocup 
20:50 
Skihop: World Cup 
22:00 
Skiskydning: World Cup 
22:30 
Alpint: World Cup 
23:00 
Skiskydning: World Cup 
23:55 
Skiskydning: World Cup 
01:00 
Skiskydning: World Cup 
01:55 
Skiskydning: World Cup 
02:55 
Skiskydning: World Cup 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls Episode 19 
06:25 
Pit Bulls And Parolees Episode 1 (Season 2) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 46 (Season 4) 
08:10 
Disappeared Secret Journey, The (Season 2) 
09:30 
Locator, The Episode 12 
10:00 
Perfect Murder, The Ring Of Fire (Season 2) 
11:30 
Locator, The Episode 34 
13:00 
Murder Comes To Town Lurking In The Hollers (Season 2) 
14:00 
Judge Rinder Episode 32 (Series 2) 
15:00 
Locator, The Episode 36 
15:30 
California Investigator Episode 14 (Season 3) 
16:00 
Will: Family Secrets Revealed, The Estate Of Lillian Booth, The (Season 2) 
17:00 
Extreme Forensics Shot In The Dark 
18:00 
Disappeared Game Over (Season 4) 
19:00 
Murder Comes To Town Horror In The Heartland (Season 2) 
20:00 
True Crime With Aphrodite Jones Taylor's Tale (Season 4) 
21:00 
Evil Kin Episode 4 (Season 4) 
22:00 
Blood Relatives Episode 3 (Season 5) 
23:00 
Nightmare Next Door Coldest Case, The (Season 5) 
23:55 
Deadly Women Untamed Evil (Season 7) 
00:50 
Extreme Forensics Episode 24 (Season 2) 
01:50 
Ghost Asylum Season 2 Fort Delaware 
02:50 
Evil Kin Episode 4 (Season 4) 
03:50 
Blood Relatives Episode 3 (Season 5) 
04:45 
California Investigator Episode 3 
DRK

DRK

06:05 
Sommerhuse (4:10) 
06:30 
Sommerhuse (5:10) 
07:00 
To p√• rejse (2:8) 
07:30 
To p√• rejse (3:8) 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten p√• DR K 
08:27 
Dagens sang 
08:35 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:15 
Hvorn√•r var det nu det var 
10:05 
S√• hatten passer (7:12) 
10:35 
S√• hatten passer (8:12) 
11:05 
Hvis v√¶gge kunne tale (6:6) 
12:05 
Danmark i Den Kolde Krig (7:12) 
12:40 
Danmark i Den Kolde Krig (8:12) 
13:15 
Guldkorn - Danmark i 1961 
13:35 
P√• sporet af maden 
14:00 
P√• sporet af maden 
14:25 
Jagten p√• historien (3:8) 
15:00 
Jagten p√• historien (4:8) 
15:45 
S√• gIKK' 
16:15 
S√• gIKK. 
16:45 
Paul Merton i Europa (5:6) 
17:30 
Paul Merton i Europa (6:6) 
18:20 
Englands blodigste dynasti (2:4) 
19:05 
Vores guddommelige verden med Morgan Freeman (2:6) 
19:56 
Dagens sang 
20:00 
Vores guddommelige verden med Morgan Freeman (3:6) 
21:00 
Mesterhjerner - Musikalitet (4:5) 
21:30 
L√¶rke m√łder Birgitte Hjort S√łrensen 
22:00 
Natbio: I skyggen

Tjekkisk krimidrama fra 2012
23:40 
Nader og Simin - en separation 
01:40 
Livets sidste stoppested 
03:05 
Monopolets Helte - Gorm & Gregers 
03:55 
Monopolets Helte - Lone K√ľhlmann og Lasse Jensen 
04:41 
Dagens sang 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Intervaltr√¶ning, kampsport og tr√¶ning med barn 
08:10 
Jeg er ambassad√łren fra Amerika (1:6) 
08:35 
Jeg er ambassad√łren fra Amerika (2:6) 
09:05 
Fuckr med dn hjrne IV (2:8) 
09:35 
Mayday: flykatastrofer XIII (6:10) 
10:20 
Mayday: flykatastrofer XIII (7:10) 
11:05 
What on Earth (1:6) 
11:50 
Generation DF (5:5) 
12:20 
Sada Vidoo (3:4) 
12:50 
Doctor Who (22) 
13:30 
Doctor Who (23) 
14:20 
The Amateurs

Amerikansk komedie fra 2005
15:50 
2015 og det ekstreme vejr 
17:10 
S√• hurtigt: Action Man med lydens hastighed 
18:10 
Dexpedition 
18:30 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:15 
Family Guy 
19:35 
Pels, penge og pragt 
20:40 
The Graham Norton Show 
21:30 
Generation Hollywood (5:6) 
22:00 
Admission

Amerikansk komediedrama fra 2013
23:40 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
00:20 
Alene i vildmarken USA II (1:15) 
01:05 
S√• stort: Meccanomotorcyklen 
02:05 
Jeg er ambassad√łren fra Amerika (3:6) 
02:35 
Jeg er ambassad√łren fra Amerika (4:6) 
03:05 
Nuttet Om Natten 
04:05 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:00 
G√¶t med Emil 
06:15 
Kate og Mim-Mim 
06:30 
Postmand Per: Specialposttjenesten 
06:50 
Chuggington 
07:00 
Elsa (5) 
07:05 
Gurli Gris 
07:10 
Gurli Gris 
07:20 
Ring til Ramasjang 
07:30 
Peter Kanin 
07:45 
Ramajetterne III (3) 
08:00 
Olivia 
08:10 
F for f√•r 
08:20 
Thomas og hans venner 
08:30 
Ramasjang Mysteriet IV (1) 
09:00 
Brandmand Sam 
09:10 
Ramajetterne III (8) 
09:30 
Tree Fu Tom 
09:55 
Cirkusliv i savsmuld 
10:10 
Postmand Per 
10:25 
Sk√¶g med Ord 
10:50 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (12) 
11:05 
Min fede fridag (4:5) 
11:20 
Kaj og Andrea - Babyleg 
11:50 
Skr√•l med Lauritz (3) 
12:10 
Lille N√ėRD 
12:40 
Bamses billedbog 
13:10 
Ramasjang Rally 
13:40 
Musen Tip 
13:45 
Musen Tip 
13:55 
Onkel Rejes S√łr√łvershow (6) 
14:20 
Ramajetterne III (3) 
14:35 
G√¶t med Emil 
14:45 
G√¶t med Emil 
14:55 
Det kongelige spektakel 
15:15 
Sikker & S√łn II (9) 
15:25 
S√łpapeg√łjernes √ł 
15:30 
Gurli Gris 
15:35 
Gurli Gris 
15:40 
Kate og Mim-Mim 
15:55 
Kate og Mim-Mim 
16:05 
Chuggington 
16:15 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (5) 
16:30 
Morten Skildpadde (5) 
16:55 
Hej Ramasjang 
17:00 
Vilde venner III (2) 
17:20 
Quizdyrene - Araen Sugar 
17:35 
Sol snart 6 √•r (1) 
17:45 
Sommeren med far (1) 
17:50 
Min mosters historier (5) 
18:05 
Chuggington 
18:15 
Chuggington 
18:30 
Sofus (3) 
18:45 
Alfons √Öberg 
19:00 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (26) 
19:10 
Onkel Reje og b√łrnenes brevkasse 
19:25 
F for f√•r 
19:30 
Brandmand Sam 
19:40 
Peter Kanin 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
Conrad og Bernhard 
06:10 
Conrad og Bernhard 
06:25 
Junglebanden 
06:35 
The Next Step II (7) 
07:00 
Ultra Nyt 
07:05 
Klassen - R√łdvin (78) 
07:15 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
07:25 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
07:40 
Freaktown (8) 
07:50 
Bugged 
07:55 
Uglen 
08:05 
Mig og min robot 
08:20 
Nina Patalo 
08:30 
Sebastian p√• dybt vand: Operation Odder (2:2) 
08:50 
Store N√łrd: Klatremaskine 
09:10 
Barda (7) 
09:40 
Danmarks vildeste maskine (2) 
10:00 
Wild Kratts 
10:20 
Adrian & Bendix' Kapowshow II (1) 
10:40 
Go' lorte weekend 
11:10 
Voksenf√¶lden II (2) 
11:30 
S√• er der hund (13) 
11:55 
Nina Patalo 
12:00 
Nina Patalo 
12:10 
Klassekabalen - F√¶llesleg (2) 
12:30 
Ultras Dance Crew (12) - Sofie Linde Show (1:2) Skrig, skr√•l og dans 
12:45 
Junglebanden 
13:00 
Kvit eller dobbelt II (7) 
13:40 
Klassen - Cornelius' hemmelighed (35) 
13:50 
Klassen - Heltesalon (36) 
14:00 
Sofie Linde Show II (10) - Klassen 
14:30 
Isas Stepz (13) 
14:45 
Isas Stepz (14) 
15:00 
The Next Step II (7) 
15:20 
Braceface (1) 
15:45 
Mission: Eftersidning I (17) 
16:05 
Junglebanden 
16:15 
Junglebanden 
16:30 
Wild Kratts 
16:50 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
17:05 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
17:15 
Pingvinerne fra Madagascar (17) 
17:40 
Klassen - R√łdvin (78) 
17:50 
Klassen - Forsvundet (79) 
18:00 
Ultra Nyt 
18:05 
The Next Step II (7) 
18:30 
Vores vilde verden rundt: Hawaiis giganter 
19:00 
Max pinlig (2) 
19:25 
Alien surfer girls (12) 
19:50 
Wolfblood I (7) 
20:15 
Roy 
20:45 
Ultras bedste id√© (8) 
21:00 
Sebastian og Afrikas vildeste dyr (1) - Flodhesten 
21:15 
KreaKampen - Minecraft Special - Vilde huse 
National Geographic
06:00 
Dum, Dummere, Derfor (3) 
06:30 
Dum, Dummere, Derfor (4) 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor (1) 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor (2) 
08:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (1) 
09:00 
Kosmos: En rejse i tid og rum (8) 
10:00 
Hundehviskeren (10) 
11:00 
Hundehviskeren (11) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor (3) 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor (4) 
13:00 
Sekunder fra katastrofen (10) 
14:00 
Sekunder fra katastrofen (1) 
15:00 
Sekunder fra katastrofen (2) 
16:00 
9/11: Den l√¶ngste krig (1) 
18:00 
S√•dan fanger man en smugler (3) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor (17) 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor (22) 
20:00 
X-Ray Earth (1) 
21:00 
Det v√¶rste vejr nogensinde (1) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor 
00:00 
Unders√łgelse af flystyrt (6) 
01:00 
Drugs Inc. (4) 
02:00 
X-Ray Earth (1) 
03:00 
Det v√¶rste vejr nogensinde (1) 
TV2 FRI
00:10 
Havemagasinet 
00:50 
Havemagasinet 
01:25 
Giv os haven tilbage 
02:35 
Frihuset 
04:30 
Quiz p√• gaflen 
04:55 
Godnat 
TV3 sport 2
09:00 
Fodbold: Silkeborg IF-FC K√łbenhavn 
11:00 
Fodbold: S√łnderjyskE-Randers FC 
13:00 
Fodbold: Br√łndby IF-Lyngby Boldklub 
15:00 
Fodbold: ONSIDE 
16:45 
Fodbold: NordicBet Liga Magasinet 
17:00 
Basketball: Darussafaka Dogus Istanbul-FC Barcelona Lassa 
18:55 
Basketball: Zalgiris Kaunas-Anadolu Efes Istanbul 
21:00 
Fodbold: Premier League Netbusters 
21:30 
Fodbold: Rundt om runden 
22:00 
Tennis: ATP World Tour Uncovered 
22:30 
Fodbold: La Liga World 
23:00 
Fodbold: M√•l, m√•l, m√•l 
00:00 
Basketball: Zalgiris Kaunas-Anadolu Efes Istanbul 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 22:38 Dato: 25-07-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj√¶lp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?