Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:15 
Marta & Guldsaksen II (1:4) 
06:45 
Kontant: Flyforsinkelser for millioner 
07:15 
Mit sommerliv 
08:10 
De flyvende læger (198:224) 
08:55 
De flyvende læger (199:224) 
09:40 
De uheldige helte (19) 
10:25 
OBS 
10:30 
Antikkrejlerne (218) 
11:15 
Antikkrejlerne (219) 
12:00 
Bonderøven 2010 (18) 
12:25 
Kære nabo - gør bras til bolig - Taps 
13:10 
Hammerslag 2010 (4) 
13:40 
Columbo: Med pĂĄ legen 
15:10 
Mord med miss Fisher (12) 
16:00 
Mord med miss Fisher (13) 
16:55 
Jordemoderen VI (5) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Skattejægerne 2015 (6) 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
18:55 
Vores vejr 
19:05 
Aftenshowet 
19:55 
TV AVISEN 
20:00 
Kender Du Typen? (5) 
20:45 
Jagerpiloterne (5:5) 
21:30 
TV AVISEN 
21:55 
Horisont 
22:20 
Sporten 
22:30 
Kriminalinspektør Banks: En personlig sag 
00:00 
Mistænkt 6: Det sidste vidne

Engelsk krimi-miniserie fra 2003
01:40 
Vincent Gallagher, privatdetektiv (3) 
02:45 
Spooks (83) 
03:40 
Puk og Herman - Mit livs mĂĄltid - Kirsten Lehfeldt (5:5) 
04:10 
Hammerslag 2010 (4) 
04:40 
Drivhusdrømme (5:6) 
TV2

TV2

06:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
06:30 
Go' morgen Danmark 
12:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:30 
Regionale nyheder 
12:40 
SĂĄdanmark 
13:15 
Han, hun og haven 
13:50 
Krejlerkongen 
14:20 
Krejlerkongen 
14:55 
Grænsepatruljen 
15:25 
Grænsepatruljen 
15:55 
CPH Lufthavnen 
16:25 
CPH Lufthavnen 
17:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
17:16 
Regionale nyheder 
17:25 
Go' aften Danmark 
17:55 
Dit forĂĄrsvejr 
18:00 
Nyhederne 
18:20 
Regionale nyheder 
18:25 
Go' aften Danmark 
19:00 
Nyhederne 
19:30 
Regionalprogram 
20:00 
Hjem til gĂĄrden - finalen 
20:50 
ForĂĄrsvejret 
20:55 
Hjem til gĂĄrden - afgørelsen 
21:25 
Auktionshuset 
22:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 
Regionale nyheder 
22:45 
Krop umulig! 
23:40 
Krop umulig! 
00:35 
Holder Danmark i live 
01:05 
Grænsepatruljen 
01:35 
Grænsepatruljen 
02:00 
The Good Wife (101) 
02:45 
The Good Wife (100) 
03:30 
Airport 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:00 
Chrisleys vilde familie 1 (4) 
06:25 
Vanderpump Rules 2 (8) 
07:10 
Real Housewives of Beverly Hills (2) 
08:05 
Real Housewives of Beverly Hills (3) 
09:05 
Familien fra Bryggen (6) 
10:05 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (5) 
11:00 
MasterChef 2015 - Danmarks største madtalenter (23) 
12:00 
Til middag hos (5) 
13:00 
The Kardashians 6 (16) 
14:00 
The Kardashians 7 (1) 
15:00 
Amalies baby (1) 
16:00 
MasterChef 2016 - Danmarks største madtalenter (6) 
17:00 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (6) 
18:00 
Luksusfælden 11 (10) 
19:00 
Luksusfælden 11 (11) 
20:00 
Dødbringende våben 3

Amerikansk action-thriller fra 1992
22:40 
Godzilla

Amerikansk action sci-fi fra 2014
01:10 
NCIS 3 (58) 
02:05 
NCIS 3 (59) 
02:55 
Marley

Amerikansk/britisk dokumentar fra 2012
Kanal 5
06:05 
Hverdagens helte (21) 
06:30 
Rod i køkkenet (16:24) 
07:20 
Rod i køkkenet (17:24) 
08:05 
Spøgelsesjægerne (1) 
08:55 
Dit Hjem i Vores Hænder: Master Fatman og Michael Monetz (2) 
09:45 
Dit Hjem i Vores Hænder: Master Fatman og Michael Monetz (3) 
10:35 
Veronica Mars (17) 
11:30 
Veronica Mars (18) 
12:25 
Special Victims Unit (360) 
13:15 
CSI (56) 
14:10 
CSI (58) 
15:10 
CSI: New York (102) 
16:05 
CSI: New York (104) 
17:00 
Special Victims Unit (362) 
18:00 
Big Bang Theory (80) 
18:30 
Big Bang Theory (81) 
19:00 
Big Bang Theory (82) 
19:30 
Big Bang Theory (83) 
20:00 
Big Bang Theory (228) 
20:30 
Big Bang Theory (229) 
21:00 
Insurgent

Amr. adventure-drama fra 2015
23:15 
Criminal Minds (56) 
00:10 
Criminal Minds (57) 
01:10 
Special Victims Unit (291) 
02:05 
Spøgelsesjægerne (1) 
03:05 
KRIMI5 
03:50 
KRIMI5 (55) 
04:40 
Hverdagens helte 
DR2

DR2

07:00 
JERSILD minus SPIN 
07:45 
JERSILD om TRUMP 
08:15 
Langt fra Borgen: Kan havmiljøet klare flere fiskefarme? 
08:45 
Ruslands børn 
09:45 
Kampen om sandet 
10:40 
Naturens minimonstre (1:4) 
11:30 
JERSILD minus SPIN 
12:15 
JERSILD om TRUMP 
12:45 
Langt fra Borgen: Kan havmiljøet klare flere fiskefarme? 
13:15 
Den lange vej til Europa (1:5) 
13:55 
Aung San Suu Kyi - Lady of No Fear 
15:00 
Anthony Bourdain i Mississippi 
15:45 
JERSILD minus SPIN 
16:30 
JERSILD om TRUMP 
17:00 
DR2 Dagen 
18:30 
Vi gĂĄr i krig: Libyen 
19:00 
Nelson Mandela versus Frederik de Klerk 
19:50 
Den vilde monsun (2:5) 
20:45 
Tro, had og homofobi - Ruslands hemmelige netværk 
21:30 
Ufrivillig far (3:3) 
22:00 
So ein Ding- mobilbetaling 
22:30 
Deadline 
23:00 
Historien om Wikileaks 
01:05 
Dokumania: De dømtes børn 
02:40 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
06:20 
Dybvaaaaad! 
06:50 
Dybvaaaaad! 
07:20 
zHit-paraden: TĂĄbelige Men Fantastiske Ting 
07:55 
New Girl (107) 
08:20 
New Girl (108) 
08:50 
2 Broke Girls (128) 
09:15 
2 Broke Girls (129) 
09:45 
Will & Grace (8) 
10:15 
Will & Grace (9) 
10:45 
Beverly Hills 90210 (68) 
11:35 
Beverly Hills 90210 (69) 
12:25 
Desperate Housewives (55) 
13:15 
Desperate Housewives (56) 
14:00 
Dybvaaaaad! 
14:35 
Dybvaaaaad! 
15:10 
Nørgaards Netfix 
15:40 
American Dad (32) 
16:10 
American Dad (33) 
16:35 
Kongen af Queens (112) 
17:05 
Kongen af Queens (113) 
17:35 
Klovn 
18:05 
Klovn 
18:35 
Venner (83) 
19:05 
Venner (84) 
19:30 
Dybvaaaaad! 
20:10 
Dybvaaaaad! 
20:45 
Giver det mening ifølge Torben Chris 
21:15 
Comedy Fight Club Live 
22:20 
Giver det mening ifølge Torben Chris 
22:50 
Klovn 
23:20 
Klovn 
23:55 
Dybvaaaaad! 
00:35 
Dybvaaaaad! 
01:05 
Nørgaards Netfix 
01:40 
Batman 
02:05 
Batman 
02:35 
Rude Tube - X-Rated 
03:05 
Rude Tube - Extreme Stunts 
03:40 
Kongen af Queens (106) 
04:05 
Kongen af Queens (107) 
04:35 
Billy on the Street 
TV3plus
06:00 
Chicago P.D. 2 (8) 
06:45 
Chicago P.D. 2 (9) 
07:30 
How I Met Your Mother 7 (9) 
08:00 
How I Met Your Mother 7 (10) 
08:30 
How I Met Your Mother 7 (11) 
09:00 
How I Met Your Mother 7 (12) 
09:30 
Rizzoli & Isles 5 (11) 
10:25 
Bones (2) 
11:20 
Bones (3) 
12:15 
Numb3rs (9) 
13:05 
Numb3rs (10) 
14:00 
Hawaii Five-0 5 (2) 
15:00 
Hawaii Five-0 5 (3) 
16:00 
NCIS 8 (6) 
17:00 
NCIS 8 (7) 
18:00 
NCIS: Los Angeles 5 (21) 
19:00 
NCIS: Los Angeles 5 (22) 
20:00 
NCIS (10) 
21:00 
X-files (3) 
22:00 
X-files (4) 
23:00 
Taken (7) 
00:00 
Taken (8) 
01:00 
The Simpsons 24 (9) 
01:30 
The Simpsons 24 (10) 
02:00 
The Simpsons 24 (5) 
02:30 
The Simpsons 24 (6) 
03:00 
Ridiculousness (15) 
03:25 
Ridiculousness (16) 
03:55 
Two And A Half Men 11 (15) 
04:20 
Two And A Half Men 11 (16) 
04:45 
Those Who Kill (2) 
6'eren
06:40 
Moonshiners (11) 
07:30 
The Pool Master (7) 
09:20 
Bering Sea Gold (1) 
10:05 
Bering Sea Gold (2) 
12:15 
Salvage Hunters (1) 
13:15 
Tanked (11) 
14:10 
Tanked (12) 
15:05 
Running Wild with Bear Grylls (8) 
16:05 
Running Wild with Bear Grylls and Barack Obama 
17:00 
Two and a half men (134) 
17:30 
Two and a half men (135) 
18:00 
Human Target (19:25) 
19:00 
Human Target (20:25) 
20:00 
Person of Interest (40) 
21:00 
Criminal Minds (199) 
22:00 
Criminal Minds (200) 
22:55 
Big Bang Theory (159) 
23:25 
Big Bang Theory (188) 
23:50 
Person of Interest (40) 
00:50 
Naked and Afraid (3) 
01:45 
Naked and Afraid (4) 
02:45 
Salvage Hunters (9) 
03:35 
Salvage Hunters (10) 
04:25 
Ice Cold Gold (2) 
TV2 Sport
06:00 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indien, direkte 
07:00 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indien, direkte 
08:00 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indien, direkte 
08:55 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indien 
10:00 
Badminton: Sudirman Cup - Thailand-Hong Kong, direkte 
11:00 
Badminton: Sudirman Cup - Thailand-Hong Kong, direkte 
12:00 
Badminton: Sudirman Cup - Thailand-Hong Kong, direkte 
13:00 
Badminton: Sudirman Cup - Thailand-Hong Kong, direkte 
14:00 
Badminton: Sudirman Cup - Thailand-Hong Kong, direkte 
15:05 
NBA: Cleveland Cavaliers-Boston Celtics, playoff 
16:10 
NBA: Cleveland Cavaliers-Boston Celtics, playoff 
17:15 
Badminton: Sudirman Cup - Thailand-Hong Kong 
18:20 
Badminton: Sudirman Cup - Thailand-Hong Kong 
19:25 
Sportsnyhederne 
19:30 
Kontra Special: Kvindernes liga 2016-17 
21:55 
SuperMatchen: København-Nykøbing F. (k) 
22:35 
SuperMatchen: København-Nykøbing F. (k) 
23:20 
Ishockey: VM - finale (m) 
23:55 
Ishockey: VM - finale (m) 
00:25 
Ishockey: VM - finale (m) 
01:00 
Tennis: WTA - Rom, finale 
03:00 
NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriros, playoff, direkte 
04:20 
NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriros, playoff, direkte 
TV3 Sport 1
09:00 
Fodbold: FC Nordsjælland-FC Midtjylland 
11:00 
Fodbold: OB-Randers FC 
13:00 
Fodbold: Esbjerg fB-AC Horsens 
15:00 
Fodbold: SønderjyskE-Brøndby IF 
17:00 
Fodbold: ONSIDE 
18:30 
Fodbold: Málaga-Real Madrid 
20:30 
Fodbold: Opfølgning pĂĄ La Liga 
21:30 
Fodbold: Premier League World Show 
22:00 
Fodbold: Fodboldprogrammet Sat Af - Thomas Delaney 
22:30 
Fodbold: NordicBet Liga Magasinet 
22:45 
Fodbold: MĂĄl, mĂĄl, mĂĄl 
23:45 
eSport: eSportCenter 
00:45 
Fodbold: NordicBet Liga Magasinet 
01:00 
Fodbold: MĂĄl, mĂĄl, mĂĄl 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
USA?s bedste restaurant (106) 
06:50 
PRISKRIG (3) 
07:35 
Drømmeboliger (10) 
08:30 
Hospitalet (24) 
09:00 
Ekstreme samlere 2 (5) 
10:00 
Dr. Phil (2526) 
11:00 
Dr. Phil (2527) 
12:00 
Ekstreme samlere 2 (6) 
13:00 
Fra Skrot til Slot (9) 
14:00 
Jamie Cooks Summer 
15:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 3 (10) 
16:00 
Bedste Bud (102) 
17:00 
Depotjægerne 2 (28) 
17:30 
Depotjægerne 2 (29) 
18:00 
Undercover Boss 3 (4) 
19:00 
Undercover Boss 3 (5) 
20:00 
Depotjægerne 2 (30) 
20:30 
Depotjægerne 2 (31) 
21:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 3 (11) 
22:00 
Den hemmelige millionær (2) 
23:00 
Huse for Millioner LA (5) 
00:05 
Depotjægerne fra Texas (406) 
00:35 
Depotjægerne fra Texas (407) 
01:05 
Dr. Phil (2351) 
02:00 
Drømmeboliger (10) 
02:55 
Fra Skrot til Slot (9) 
03:45 
Min beskidte hemmelighed (2) 
04:30 
Min beskidte hemmelighed (3) 
Kanal 4
06:05 
Ghost Whisperer (35) 
06:50 
PĂĄ nye boligeventyr (94) 
07:40 
Devious Maids (23) 
08:25 
Tvins Homeshopping 
09:25 
Mistresses (49:39) 
10:10 
Mistresses (50:39) 
11:05 
Greys hvide verden (66) 
12:05 
Greys hvide verden (67) 
13:05 
De unge mødre (449) 
14:00 
De unge mødre (450) 
15:00 
Say Yes to the Dress (9) 
15:30 
Say Yes to the Dress (10) 
16:00 
Nyskilt (19) 
17:00 
Greys hvide verden (68) 
18:00 
Greys hvide verden (69) 
19:00 
Nyskilt (20) 
20:00 
Say Yes to the Dress (1) 
20:30 
Say Yes to the Dress (2) 
21:00 
The Perks of Being a Wallflower

Amr. drama fra 2012
23:05 
One Born Every Minute (15) 
00:05 
One Born Every Minute (16) 
01:10 
48 Hours (15) 
02:05 
48 Hours (16) 
03:00 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
03:50 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
04:40 
Ghost Whisperer (35) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (8) 
06:25 
Auction Hunters: Pawn Shop Edition (16) 
06:55 
Auction Hunters: Pawn Shop Edition (17) 
07:20 
Tanked (15) 
08:15 
Dual Survival (13) 
09:05 
Wheeler Dealers (3) 
10:00 
Fast N' Loud (23) 
11:00 
Deadliest Catch (4) 
12:00 
Moonshiners (14) 
13:00 
Moonshiners (1) 
14:00 
Wildest Indochina (3) 
15:00 
How It's Made (18) 
15:30 
How It's Made (21) 
16:00 
Chasing Classic Cars (8) 
16:30 
Chasing Classic Cars (9) 
17:00 
Mythbusters (245) 
18:00 
Wheeler Dealers (4) 
19:00 
Fast N' Loud (8) 
20:00 
Street Outlaws (Vs. Fast N' Loud Mega Race) (1) 
21:00 
Street Outlaws (Vs. Fast N' Loud Mega Race) (2) 
22:00 
Diesel Brothers (16) 
23:00 
Alaska: The Last Frontier (14) 
00:00 
Mythbusters (8) 
01:00 
Street Outlaws (Vs. Fast N' Loud Mega Race) (2) 
02:00 
Diesel Brothers (16) 
03:00 
Naked And Afraid (20) 
03:55 
Deadliest Catch (4) 
04:45 
Fast N' Loud (23) 
TV2 Charlie
06:35 
For himlens skyld (75) 
07:30 
Skadestuen i Holby (231) 
08:25 
Doktor Kleist (3) 
09:25 
Doktor Kleist (4) 
10:20 
Doc Martin (40) 
11:15 
Bjerglægen (5) 
12:10 
Bjerglægen (6) 
13:00 
Kommissær Rex (126) 
13:55 
Blue Bloods (115) 
14:45 
Fornyet mistanke (9) 
15:45 
Fornyet mistanke (10) 
16:45 
SmĂĄ og store synder (324) 
17:40 
SmĂĄ og store synder (325) 
18:35 
Spørg Charlie 
19:10 
Spørg Charlie 
19:40 
Death in Paradise (1) 
20:40 
Mord ved havet (1) 
21:35 
Mord ved havet (2) 
22:30 
Dr. Foster (1) 
23:30 
Hvem vil være millionær? 
00:20 
Jarls Quizshow 
01:10 
Lur mit liv 
02:00 
Mord ved havet (1) 
02:55 
Mord ved havet (2) 
03:50 
Murdoch Mysterierne (148) 
04:40 
Skadestuen i Holby (232) 
Eurosport
06:00 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
07:15 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
08:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
09:50 
VINTERSPORT: Chasing History 
10:00 
TENNIS: French Open fra Paris 
20:00 
TENNIS: fra  
20:10 
NYHEDER: Eurosportnews report 
20:15 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
21:00 
CYKLING: Giro D'Italia 
22:00 
FODBOLD: MLS Højdepunkter 
22:30 
FODBOLD: FIFA Fodbold 
22:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:05 
SPORT: WATTS 
23:15 
 
00:15 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
01:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
02:30 
FODBOLD: MLS Højdepunkter 
03:00 
FODBOLD: MLS, USA 
04:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
Eurosport 2
06:10 
Fodbold: Football Greatest 
06:50 
Fodbold: Football Greatest 
07:30 
Grand Slam Tennis: Australian Open 
09:00 
Motocross: VM 
09:45 
Fodbold: U20 World Cup: Frankrig-Honduras 
12:00 
Fodbold: U20 World Cup 
12:45 
Fodbold: U20 World Cup: Vietnam-New Zealand 
15:00 
Cykling: Giro d'Italia 
16:30 
Fodbold: U20 World Cup 
17:30 
Fodbold: Bundesliga Højdepunkter 
18:30 
Cykling: Giro d'Italia 
20:00 
Fodbold: U20 World Cup 
21:00 
Tennis: French Open 
21:45 
Tennis: Grand Slam Get Ready 
22:00 
Cykling: Giro d'Italia 
23:01 
Cykling: Giro d'Italia 
00:25 
Cykling: Giro d'Italia 
02:10 
Cykling: Giro d'Italia 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls Heroes Of All Kinds (S2) 
06:25 
Pit Bulls And Parolees Episode 9 (Season 3) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 27 (Season 3) 
08:10 
Disappeared Doomed Romance (Season 2) 
09:30 
Locator, The Episode 16 
10:00 
I'd Kill For You Cheating Type, The (Season 2) 
11:30 
Locator, The Episode 39 
13:00 
Murder Comes To Town Cowboys From Hell (Season 2) 
14:00 
Judge Rinder Episode 6 (Series 2) 
15:00 
Locator, The Episode 42 
15:30 
California Investigator Episode 9 (Season 2) 
16:00 
California Investigator Episode 12 
16:30 
California Investigator Episode 1 
17:00 
Solved Truth In Shadows (Season 2) 
18:00 
Disappeared Episode 4 (Season 7) 
19:00 
Murder Comes To Town My Dearest Diary (Season 2) 
20:00 
True Crime With Aphrodite Jones Never Too Late (Season 4) 
21:00 
Murder Comes To Town Who's Missing Now (Season 4) 
22:00 
Disappeared Spirited Away (Season 8) 
23:00 
Nightmare Next Door Texas Terror (Season 3) 
23:55 
Deadly Women Killer Kin (Season 7) 
00:50 
Extreme Forensics Episode 23 (Season 2) 
01:50 
Ghost Asylum Season 2 Sibley Mill 
02:50 
Murder Comes To Town Who's Missing Now (Season 4) 
03:50 
Disappeared Spirited Away (Season 8) 
04:45 
California Investigator Episode 1 
DRK

DRK

06:15 
Guldkorn - Danmark i 1967 
06:35 
Nikolaj og Julie (14:22) 
07:15 
Nikolaj og Julie (15:22) 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten pĂĄ DR K 
08:25 
Dagens sang: Herlig en sommernat 
08:30 
Gudstjeneste fra Mariager kirke 
09:20 
HvornĂĄr var det nu det var 
09:50 
Madsen & Co. (25:32) 
10:15 
Madsen & Co. (26:32) 
10:40 
Ă…rhundredets vidner 
11:20 
Ă…rhundredets vidner 
11:55 
Store danskere: PH 
12:25 
Heksejagt (1:3) 
13:00 
De danske jøder (1:3) 
13:40 
Livet i den kriminelle underverden - I edderkoppens net (1:3) 
14:20 
HvornĂĄr var det nu det var? 
14:50 
HvornĂĄr var det nu det var? 
15:20 
Danmarkshistorien fortalt af Erik Kjersgaard (3:12) 
16:20 
Danmarkshistorien fortalt af Erik Kjersgaard (4:12) 
17:20 
Danske Mad Men: Fede tider i reklamebranchen 
17:50 
Danske Mad Men: Fede tider i reklamebranchen 
18:20 
Ubekvemme sandheder i Det 3. Rige - Naziguldet 
19:10 
Auschwitz-retssagen 
19:55 
Dagens sang: Herlig en sommernat 
20:00 
Ægyptens sidste gĂĄde 
20:50 
De sorte amerikaneres historie (6:6) 
21:45 
Ubekvemme sandheder i Det 3. Rige - hat og blĂĄ briller 
22:35 
Khodorovsky - kampen for et ĂĄbent Rusland 
23:30 
En hilsen fra Hiroshima 
00:25 
Arven efter vores nazifædre 
02:00 
Atombombens livsfarlige følgesvend 
03:00 
Sinatra - historien om Old Blue Eyes (1:4) 
04:00 
Sinatra - historien om Old Blue Eyes (2:4) 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Tonet krop, løbeteknik og fridans 
08:40 
Monte Carlo elsker jøderne (2:7) 
09:10 
Monte Carlo elsker jøderne (3:7) 
09:40 
Irina - En Diva Vender Hjem (4:4) 
10:10 
Kriminalitet og kaos i Cancun 
11:05 
Min fars selvmord 
12:05 
Efterlyst kærlighed (1:6) 
12:35 
Nowhere Boys (11:13) 
13:00 
Nowhere Boys (12:13) 
13:25 
Nowhere Boys (13:13) 
13:50 
Nowhere Boys II (1:13) 
14:15 
A Better Life

Amerikansk drama fra 2011
15:45 
Vovehalse: PĂĄ verdens længste line 
16:30 
Mig og min nye hjerne 
17:20 
Stephen Hawkings univers (2:3) 
18:05 
Ultimate Rush III 
18:30 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:10 
Family Guy 
19:35 
Family Guy 
19:55 
Family Guy 
20:15 
Terapitimen (7:8) 
20:45 
DR3 Dok: Kæreste med en indsat 
21:30 
Sex pĂĄ recept (4:6) 
22:00 
Juryen

Amerikansk thriller fra 2003
23:55 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
00:40 
Stephen Hawkings univers (3:3) 
02:05 
Monte Carlo elsker jøderne (4:7) 
02:35 
Monte Carlo elsker jøderne (5:7) 
03:05 
Nuttet Om Natten 
04:05 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:15 
Kate og Mim-Mim 
06:30 
MikroMakkerne (1) 
06:40 
Minisekterne 
06:45 
Minisekterne 
06:55 
Vilde Venner - Krible Krabler (1) 
07:00 
MikroMakkerne II (1) 
07:15 
Edderskønne Edderkopper (1) 
07:20 
Minisekterne 
07:30 
Peter Kanin 
07:45 
Sprinter Galore (9) 
08:00 
Mumitroldene 
08:10 
F for fĂĄr 
08:20 
Thomas og hans venner 
08:30 
Rosa fra Rouladegade II (8) 
09:00 
Brandmand Sam 
09:10 
Ramajetterne (2) 
09:30 
Tree Fu Tom 
09:55 
Monster Buster 
10:10 
Postmand Per: Specialposttjenesten 
10:25 
Skæg med bogstaver 
10:50 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (23) 
11:05 
Ramasjang Club - Køre bil-dansen (2) 
11:20 
Kaj og Andrea leger læge 
11:50 
SkrĂĄl med Nikolaj (7) 
12:10 
Lille Nørd 
12:40 
Bamses Billedbog 
13:10 
Ramasjang Rally 
13:40 
Musen Tip 
13:45 
Musen Tip 
13:55 
Køkkenhyggen Hella 
14:20 
Sofus II (6) 
14:35 
Professor Balthazar 
14:45 
Professor Balthazar 
14:55 
Ramajetterne (3) 
15:15 
Op og Hop II (1) 
15:25 
Søpapegøjernes ø 
15:30 
Gurli Gris 
15:35 
Gurli Gris 
15:40 
Kate og Mim-Mim 
15:55 
Kate og Mim-Mim 
16:05 
Chuggington 
16:15 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (23) 
16:30 
Morten Skildpadde (23) 
16:55 
Hej Ramasjang 
17:00 
MikroMakkerne (1) 
17:05 
Minisekterne 
17:10 
Kriblekrable Safari i haven 
17:25 
MikroMakkerne II (1) 
17:35 
Vilde Venner - Krible Krabler (1) 
17:45 
Edderskønne Edderkopper (1) 
18:00 
Krible Krable i skoven 
18:30 
Kanonkongen Freja 1:8 
18:50 
Bo flytter hjemmefra (1:8) 
19:00 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (6) 
19:10 
Onkel Reje og børnenes brevkasse 
19:25 
F for fĂĄr 
19:30 
Brandmand Sam 
19:40 
Peter Kanin 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
Mønk 
06:01 
Wild Kratts 
06:25 
Junglebanden 
06:35 
Braceface (17) 
07:00 
Kampen (1) 
07:05 
Klassen - Hvem ved hvad (42) 
07:20 
Alvin og de frække jordegern 
07:30 
Alvin og de frække jordegern 
07:40 
Freaktown (1) 
07:50 
Bugged 
08:00 
Bugged 
08:05 
Mig og min robot 
08:20 
Nina Patalo 
08:25 
Store Nørd: Vandkanon 
08:45 
Dyrs vĂĄben: Næsehorn 
08:50 
Bidt, brændt og stukket - Rød skovmyre (1) 
09:05 
Kloden koger (1:4) 
09:25 
Conrad og Bernhard 
09:35 
Conrad og Bernhard 
09:50 
Asfalt (13) 
10:00 
Asfalt (14) 
10:10 
Jeg vil være fodboldstjerne 
10:30 
Adrian & Bendix' Kapowshow III (9) 
10:45 
SkrĂĄt op pĂĄ 3. (4) 
11:05 
101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (7) 
11:30 
Lou 
11:40 
Lou 
11:55 
Voksenfælden I (6) 
12:20 
Nicolines Quiz - Bedste venner 
12:40 
Ultras Dance Crew (7) - Musikvideo med Lærke (2:2) 
12:55 
Verdens bedste quiz I (24) 
13:10 
Ultras energikøkken: Kernekraft 
13:25 
Dagens ret: Spaghetti bolognese 
13:40 
Klassen - Anoreksi (37) 
13:50 
Klassen - Kærester i en mĂĄned (38) 
14:00 
Sofie Linde Show I (5) - Sofie Linde 
14:30 
Limbo III (9) 
14:45 
Limbo III (10) 
15:00 
Alien surfer girls (16) 
15:20 
Braceface (38) 
15:45 
Mission: Eftersidning I (1) 
16:05 
Junglebanden 
16:15 
Junglebanden 
16:30 
Thunderbirds (20) 
16:50 
Alvin og de frække jordegern 
17:05 
Alvin og de frække jordegern 
17:15 
Vi' bare bjørne (15) 
17:25 
Vi' bare bjørne (16) 
17:40 
Klassen - Hvem ved hvad (42) 
17:50 
Klassen - Tissemanden (43) 
18:00 
Ultra Nyt 
18:10 
Sam & Cat II (1) 
18:30 
Livredderne - Mod og styrke (5) 
18:50 
Hjalte vs Tjelle - Havfruetriatlon (6) 
19:00 
Isas Stepz (13) 
19:15 
Isas Stepz (14) 
19:30 
Max pinlig (3) 
19:55 
Wolfblood III (8) 
20:20 
Ultras Dance Crew (10) - Foto shoot (1:2) Levende mannequin 
20:35 
Unik (21) 
20:55 
Sofie Linde Show I (1) - Søren Rasted 
National Geographic
06:00 
Dum, Dummere, Derfor 
06:30 
Dum, Dummere, Derfor 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor 
08:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (4) 
09:00 
Kosmos: En rejse i tid og rum (13) 
10:00 
Hundehviskeren 
11:00 
Hundehviskeren (3) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor 
13:00 
2. verdenskrig; Det undersøisk helvede (6) 
14:00 
2. verdenskrig; Det undersøisk helvede (3) 
15:00 
2. verdenskrig; Det undersøisk helvede (2) 
16:00 
Ekspedition til Mars (1) 
18:00 
SĂĄdan fanger man en smugler (2) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor (1) 
20:00 
Undersøgelse af flystyrt (2) 
21:00 
Supercar Megabuild (8) 
22:00 
Biler i nød (7) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor (31) 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor (32) 
00:00 
Undersøgelse af flystyrt (6) 
01:00 
Drugs Inc. (6) 
02:00 
Undersøgelse af flystyrt (2) 
03:00 
Supercar Megabuild (8) 
04:00 
Biler i nød (7) 
TV2 FRI
06:25 
Dyrlægeliv pĂĄ landet 
06:55 
Byg et liv pĂĄ landet 
07:45 
Byg et liv pĂĄ landet 
08:35 
Havemagasinet 
09:10 
Havemagasinet 
09:45 
Have pĂĄ en dag 
10:40 
Haveglæder 
11:30 
Haveglæder 
12:25 
Bolighjælp pĂĄ vej 
13:15 
Bolighjælp pĂĄ vej 
14:05 
Fantasifulde rum (UK) 
15:00 
Fantasifulde rum (UK) 
15:55 
Hjemme bedst 
16:50 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
17:35 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
18:25 
Krejlerkongen 
18:55 
Krejlerkongen 
19:30 
Location, Location, Location 
20:25 
Han, hun og drømmeslottet 
21:15 
Han, hun og drømmeslottet 
22:05 
Krejlerkongen 
22:40 
Krejlerkongen 
23:20 
Sæt pris pĂĄ dit hjem (UK) 
00:10 
Sæt pris pĂĄ dit hjem (UK) 
01:00 
Havemagasinet 
01:35 
Havemagasinet 
02:15 
Dyrlægeliv pĂĄ landet 
02:45 
Frihuset 
04:55 
Quiz pĂĄ gaflen 
TV3 sport 2
09:00 
Fodbold: Arsenal-Everton 
11:00 
Fodbold: Watford-Manchester City 
13:00 
Fodbold: Chelsea-Sunderland 
15:00 
Fodbold: Premier League Sunday Review 
16:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia - Finale (m) 
18:00 
Basketball: Finale i EuroLeague - TBA 
20:00 
Fodbold: Arsenal-Everton 
22:00 
Fodbold: Watford-Manchester City 
00:00 
Fodbold: Premier League Sunday Review 
01:00 
Fodbold: Premier League World Show 
01:30 
Fodbold: UEFA Champions League Weekly 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 08:47 Dato: 25-05-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?