Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:15 
Marta & Guldsaksen II (2:4) 
06:45 
Kender Du Typen? (5) 
07:25 
Jagerpiloterne (5:5) 
08:10 
De flyvende l√¶ger (200:224) 
08:55 
De flyvende l√¶ger (201:224) 
09:40 
De uheldige helte (20) 
10:30 
Antikkrejlerne (220) 
11:15 
Antikkrejlerne (221) 
12:00 
Glimt fra Bonder√łven i √•r 
12:25 
K√¶re nabo - g√łr bras til bolig - Herlev 
13:10 
Hammerslag 2010 (5) 
13:40 
Columbo: Dr√¶bende afsl√łringer 
15:10 
Mord med miss Fisher (14) 
16:00 
Mord med miss Fisher (15) 
16:55 
Jordemoderen VI (6) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Skattej√¶gerne 2015 (7) 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
18:55 
Vores vejr 
19:05 
Aftenshowet 
19:55 
TV AVISEN 
20:00 
I hus til halsen V (4:8) 
20:45 
Terroristen der fik frit lejde 
21:30 
TV AVISEN 
21:55 
Sundhedsmagasinet: Pas p√• dine √łjne! 
22:20 
Sporten 
22:30 
Midnatssol (2:4) 
00:15 
Mistænkt 6: Det sidste vidne

Engelsk krimi-miniserie fra 2003
01:50 
Vincent Gallagher, privatdetektiv (4) 
03:00 
Spooks (84) 
03:50 
Annemad (1:16) 
04:20 
Hammerslag 2010 (5) 
04:50 
Drivhusdr√łmme (6:6) 
TV2

TV2

06:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
06:30 
Go' morgen Danmark 
12:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:30 
Regionale nyheder 
12:40 
S√•danmark 
13:15 
Han, hun og haven 
13:50 
Krejlerkongen 
14:20 
Krejlerkongen 
14:55 
Gr√¶nsepatruljen 
15:25 
Gr√¶nsepatruljen 
15:55 
CPH Lufthavnen 
16:25 
CPH Lufthavnen 
17:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
17:16 
Regionale nyheder 
17:25 
Go' aften Danmark 
17:55 
Dit for√•rsvejr 
18:00 
Nyhederne 
18:20 
Regionale nyheder 
18:25 
Go' aften Danmark 
19:00 
Nyhederne 
19:30 
Regionalprogram 
20:00 
St√łrst 
20:50 
Fogeden kommer 
21:25 
Station 2 Politirapporten 
22:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 
Regionale nyheder 
22:45 
Pensionist og prostitueret 
23:40 
Mit liv som plastichund 
00:30 
Gr√¶nsepatruljen 
01:00 
Gr√¶nsepatruljen 
01:30 
The Good Wife (102) 
02:20 
The Good Wife (101) 
03:10 
S√¶t pris p√• dit hjem (UK) 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:00 
Chrisleys vilde familie 1 (5) 
06:25 
Vanderpump Rules 2 (9) 
07:10 
Real Housewives of Beverly Hills (3) 
08:05 
Real Housewives of Beverly Hills (4) 
09:05 
Familien fra Bryggen 2 (1) 
10:05 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (6) 
11:00 
MasterChef 2015 - Danmarks st√łrste madtalenter (24) 
12:00 
Til middag hos (6) 
13:00 
The Kardashians 7 (1) 
14:00 
The Kardashians 7 (2) 
15:00 
Amalies baby (2) 
16:00 
MasterChef 2016 - Danmarks st√łrste madtalenter (7) 
17:00 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (7) 
18:00 
Luksusf√¶lden 11 (11) 
19:00 
Luksusf√¶lden 11 (12) 
20:00 
Luksusf√¶lden (2) 
21:00 
B√łrnelokkerne (3) 
22:00 
Paradise Hotel 2017 (40) 
22:45 
Familien fra Bryggen (13) 
23:40 
Kys, knald, k√¶rlighed (5) 
00:45 
NCIS 3 (59) 
01:35 
NCIS 3 (60) 
02:25 
Minority Report (7) 
03:15 
Minority Report (8) 
04:00 
Gang Related 1 (1) 
04:44 
Gang Related 1 (2) 
Kanal 5
06:00 
Hverdagens helte (22) 
06:25 
Rod i k√łkkenet (17:24) 
07:15 
Rod i k√łkkenet (18:24) 
08:05 
Sp√łgelsesj√¶gerne (2) 
08:50 
Dit Hjem i Vores H√¶nder: Master Fatman og Michael Monetz (3) 
09:40 
Dit Hjem i Vores H√¶nder: Master Fatman og Michael Monetz (4) 
10:30 
Veronica Mars (18) 
11:25 
Veronica Mars (19) 
12:20 
Special Victims Unit (362) 
13:20 
CSI (58) 
14:10 
CSI (59) 
15:10 
CSI: New York (104) 
16:05 
CSI: New York (105) 
17:00 
Special Victims Unit (364) 
18:00 
Big Bang Theory (82) 
18:30 
Big Bang Theory (83) 
19:00 
Big Bang Theory (84) 
19:30 
Big Bang Theory (85) 
20:00 
CSI: Cyber (30) 
20:55 
Blindspot (39) 
21:50 
Blindspot (40) 
22:50 
Criminal Minds (57) 
23:45 
Criminal Minds (58) 
00:45 
Mindhunters 
02:50 
KRIMI5 (55) 
03:40 
KRIMI5 (56) 
04:30 
Hverdagens helte 
04:55 
Hverdagens helte 
DR2

DR2

07:00 
Magtens netv√¶rk i London 
07:45 
So ein Ding- mobilbetaling 
08:15 
Kokain til alle! 
09:10 
Horisont 
09:35 
Vi g√•r i krig: Libyen 
10:05 
Kina om Kina (5:8) 
10:35 
Naturens minimonstre (2:4) 
11:25 
Kampen om str√łmmen 
12:20 
Fri abort - en kampplads 
13:40 
So ein Ding- mobilbetaling 
14:10 
Horisont 
14:35 
1993 - det er historie nu (12:20) 
14:55 
1994 - det er historie nu! (13:20) 
15:20 
1995 - det er historie nu! (14:20) 
15:45 
1996 - det er historie nu! (15:20) 
16:10 
Den vilde monsun (2:5) 
17:00 
DR2 Dagen 
18:30 
P√• sporet af maden - p√•ske 
19:15 
De navnl√łse d√łde 
20:00 
Indefra med Anders Agger - Henne Kirkeby Kro 
20:45 
Dokumania: Verdens st√łrste fest 
22:00 
Er jeg uhelbredelig syg? 
22:30 
Deadline 
23:00 
Femen: De topl√łse aktivister 
00:00 
F√łdt i Kina - opvokset i USA 
00:55 
Skrig fra Syrien (1:2) 
02:00 
Skrig fra Syrien (2:2) 
03:00 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
06:20 
Dybvaaaaad! 
06:55 
Dybvaaaaad! 
07:25 
zHit-paraden: De St√łrste Lovestories 
08:00 
New Girl (108) 
08:25 
New Girl (109) 
08:55 
2 Broke Girls (129) 
09:25 
2 Broke Girls (130) 
09:50 
Will & Grace (9) 
10:20 
Will & Grace (10) 
10:50 
Beverly Hills 90210 (69) 
11:40 
Beverly Hills 90210 (70) 
12:35 
Desperate Housewives (56) 
13:25 
Desperate Housewives (57) 
14:15 
Dybvaaaaad! 
14:45 
Dybvaaaaad! 
15:20 
N√łrgaards netfix 
15:50 
American Dad (33) 
16:20 
American Dad (34) 
16:50 
Kongen af Queens (114) 
17:15 
Kongen af Queens (115) 
17:45 
Klovn 
18:15 
Klovn 
18:50 
Venner (84) 
19:20 
Venner (85) 
19:50 
Dybvaaaaad! 
20:20 
Dybvaaaaad! 
20:50 
Klovn 
21:25 
Klovn 
22:00 
Sjov mand, klam personlighed - med Tobias Dybvad 
23:15 
Giver det mening if√łlge Torben Chris 
23:50 
Dybvaaaaad! 
00:20 
Dybvaaaaad! 
00:55 
N√łrgaards Netfix 
01:30 
Batman 
02:00 
Batman 
02:25 
Rude Tube - You've Got Fails 
02:55 
Rude Tube - X-Rated 
03:25 
Kongen af Queens (108) 
03:55 
Kongen af Queens (109) 
04:20 
Billy on the Street 
04:50 
Raising Hope (74) 
TV3plus
06:00 
Chicago P.D. 2 (9) 
06:45 
Chicago P.D. 2 (10) 
07:30 
How I Met Your Mother 7 (11) 
08:00 
How I Met Your Mother 7 (12) 
08:30 
How I Met Your Mother 7 (13) 
09:00 
How I Met Your Mother 7 (14) 
09:30 
Rizzoli & Isles 5 (12) 
10:25 
Bones (3) 
11:20 
Bones (4) 
12:15 
Numb3rs (10) 
13:05 
Numb3rs (11) 
14:00 
Hawaii Five-0 5 (3) 
15:00 
Hawaii Five-0 5 (4) 
16:00 
NCIS 8 (7) 
17:00 
NCIS 8 (8) 
18:00 
NCIS: Los Angeles 5 (22) 
19:00 
NCIS: Los Angeles 5 (23) 
20:00 
NCIS (11) 
21:00 
Men in Black

Amerikansk sci-fi-komedie fra 1997
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
23:00 
Rush Hour 2

Amerikansk actionkomedie fra 2001
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
01:00 
The Simpsons 24 (11) 
01:30 
The Simpsons 24 (12) 
02:00 
The Simpsons 24 (7) 
02:30 
The Simpsons 24 (8) 
02:55 
Ridiculousness (16) 
03:20 
Ridiculousness (17) 
03:45 
Two And A Half Men 11 (16) 
04:10 
Two And A Half Men 11 (17) 
04:35 
Those Who Kill (3) 
6'eren
06:40 
Moonshiners (13) 
07:30 
The Pool Master (8) 
09:20 
Bering Sea Gold (3) 
10:15 
Bering Sea Gold (4) 
12:15 
Salvage Hunters (2) 
13:15 
Tanked (13) 
14:10 
Tanked (14) 
15:05 
Running Wild with Bear Grylls (1) 
16:05 
Running Wild with Bear Grylls (2) 
17:00 
Two and a half men (135) 
17:30 
Two and a half men (136) 
18:05 
Human Target (20:25) 
19:00 
Human Target (21:25) 
20:00 
Person of Interest (41) 
21:00 
Criminal Minds (201) 
22:00 
Criminal Minds (202) 
22:55 
Big Bang Theory (189) 
23:25 
Big Bang Theory (190) 
23:50 
Person of Interest (41) 
00:50 
Naked and Afraid (5) 
01:50 
Naked and Afraid (6) 
02:45 
Salvage Hunters (1) 
03:35 
Salvage Hunters (2) 
04:25 
Ice Cold Gold (3) 
TV2 Sport
06:00 
Badminton: Sudirman Cup - Malaysia-Tyskland, direkte 
07:00 
Badminton: Sudirman Cup - Malaysia-Tyskland, direkte 
08:00 
Badminton: Sudirman Cup - Malaysia-Tyskland, direkte 
08:55 
Badminton: Sudirman Cup - Malaysia-Tyskland 
10:00 
Badminton: Sudirman Cup - Indonesien-Indien, direkte 
11:00 
Badminton: Sudirman Cup - Indonesien-Indien, direkte 
12:00 
Badminton: Sudirman Cup - Indonesien-Indien, direkte 
13:00 
Badminton: Sudirman Cup - Indonesien-Indien, direkte 
14:00 
Badminton: Sudirman Cup - Indonesien-Indien, direkte 
15:00 
SuperMatchen: K√łbenhavn-Nyk√łbing F. (k) 
15:40 
SuperMatchen: K√łbenhavn-Nyk√łbing F. (k) 
16:25 
Kontra Special: Kvindernes liga 2016-17 
19:00 
H√•ndboldMatchen: Studiet 
19:20 
H√•ndboldMatchen: Bronzekamp (m), direkte 
20:10 
Sportsnyhederne 
20:15 
H√•ndboldMatchen: Bronzekamp (m), direkte 
21:10 
H√•ndboldMatchen: Studiet 
21:35 
Sportsquizzen 
22:05 
SportsDok: P√• toppen i Nyk√łbing 
22:35 
SportsDok: P√• toppen i Nyk√łbing 
23:10 
SportsDok: Kongerne af Jyllandsringen 
23:40 
SportsDok: Kongerne af Jyllandsringen 
00:10 
NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriros, playoff 
01:20 
NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriros, playoff 
02:30 
NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff, direkte 
03:50 
NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff, direkte 
TV3 Sport 1
09:00 
Fodbold: FC Nordsj√¶lland-FC Midtjylland 
11:00 
Fodbold: OB-Randers FC 
13:00 
Fodbold: Esbjerg fB-AC Horsens 
15:00 
Fodbold: S√łnderjyskE-Br√łndby IF 
17:00 
Fodbold: ONSIDE 
18:30 
Fodbold: Rundt om runden 
19:00 
Fodbold: M√•l, m√•l, m√•l 
20:00 
Fodbold: Br√łndby-Esbjerg 
22:15 
Fodbold: FC K√łbenhavn-FC Vestsj√¶lland 
01:00 
eSport: eSportCenter 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
USA?s bedste restaurant (107) 
06:50 
PRISKRIG (4) 
07:35 
Dr√łmmeboliger (11) 
08:30 
Hospitalet (25) 
09:00 
Ekstreme samlere 2 (6) 
10:00 
Dr. Phil (2527) 
11:00 
Dr. Phil (2528) 
12:00 
Ekstreme samlere 2 (7) 
13:00 
Fra Skrot til Slot (10) 
14:00 
Jamie Olivers Dr√łmmeskole (1) 
15:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 3 (11) 
16:00 
Huse for Millioner LA (5) 
17:00 
Depotj√¶gerne 2 (30) 
17:30 
Depotj√¶gerne 2 (31) 
18:00 
Undercover Boss 3 (5) 
19:00 
Undercover Boss 3 (6) 
20:00 
Depotj√¶gerne 2 (32) 
20:30 
Depotj√¶gerne 2 (33) 
21:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 3 (12) 
22:00 
Du burde g√• til l√¶gen (3) 
22:30 
Du burde g√• til l√¶gen (4) 
23:00 
Huse for Millioner LA (6) 
00:05 
Depotj√¶gerne fra Texas (407) 
00:35 
Depotj√¶gerne fra Texas (408) 
01:05 
Dr. Phil (2352) 
02:00 
Dr√łmmeboliger (11) 
02:55 
Fra Skrot til Slot (10) 
03:45 
Min beskidte hemmelighed (3) 
04:30 
Min beskidte hemmelighed (4) 
Kanal 4
06:10 
Ghost Whisperer (36) 
06:55 
P√• nye boligeventyr (95) 
07:45 
Devious Maids (24) 
08:30 
Tvins Homeshopping 
09:30 
Mistresses (50:39) 
10:15 
Mistresses (51:39) 
11:10 
Greys hvide verden (68) 
12:10 
Greys hvide verden (69) 
13:05 
De unge m√łdre (450) 
14:05 
De unge m√łdre (451) 
15:00 
Say Yes to the Dress (11) 
15:30 
Say Yes to the Dress (12) 
16:00 
Nyskilt (20) 
17:00 
Greys hvide verden (70) 
18:00 
Greys hvide verden (71) 
19:00 
Silas - Mig, min mand og min kone (1) 
20:00 
Say Yes to the Dress (3) 
20:30 
Say Yes to the Dress (4) 
21:00 
G.I. Jane

Amr. actionfilm.
23:35 
One Born Every Minute (16) 
00:35 
One Born Every Minute (17) 
01:40 
48 Hours (16) 
02:35 
48 Hours (17) 
03:25 
Paula Zahn p√• sagen 
04:15 
Paula Zahn p√• sagen 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (9) 
06:25 
Auction Hunters: Pawn Shop Edition (18) 
06:55 
Auction Hunters: Pawn Shop Edition (19) 
07:20 
Tanked (16) 
08:15 
Ultimate Survival (1) 
09:05 
Wheeler Dealers (4) 
10:00 
Fast N' Loud (24) 
11:00 
Deadliest Catch (5) 
12:00 
Moonshiners (2) 
13:00 
Moonshiners (3) 
14:00 
Alaska: The Last Frontier (14) 
15:00 
How It's Made (25) 
15:30 
How It's Made (4) 
16:00 
Chasing Classic Cars (10) 
16:30 
Chasing Classic Cars (11) 
17:00 
Mythbusters (161) 
18:00 
Wheeler Dealers (5) 
19:00 
Fast N' Loud (9) 
20:00 
Arctic Waters (1) 
21:00 
The Last Kingdom (6) 
22:00 
Arctic Waters (2) 
23:00 
Alaska: The Last Frontier (15) 
00:00 
Mythbusters (9) 
01:00 
The Last Kingdom (6) 
02:00 
Arctic Waters (2) 
03:00 
Naked And Afraid (1) 
03:55 
Deadliest Catch (5) 
04:45 
Fast N' Loud (24) 
TV2 Charlie
06:35 
For himlens skyld (76) 
07:30 
Skadestuen i Holby (232) 
08:30 
Doktor Kleist (4) 
09:25 
Doktor Kleist (5) 
10:25 
Doc Martin (41) 
11:20 
Bjergl√¶gen (6) 
12:10 
Bjergl√¶gen (7) 
13:00 
Kommiss√¶r Rex (127) 
13:55 
Blue Bloods (116) 
14:45 
Fornyet mistanke (1) 
16:20 
De bedste grin: √ėstergaard & Jensen 
16:50 
Sm√• og store synder (325) 
17:45 
Sm√• og store synder (326) 
18:40 
Sp√łrg Charlie 
19:10 
Sp√łrg Charlie 
19:40 
Death in Paradise (2) 
20:40 
Mord ved havet (3) 
21:35 
Mord ved havet (4) 
22:30 
Dr. Foster (2) 
23:30 
Hvem vil v√¶re million√¶r? 
00:20 
Jarls Quizshow 
01:10 
Lur mit liv 
02:05 
Mord ved havet (3) 
02:55 
Mord ved havet (4) 
03:45 
Murdoch Mysterierne (149) 
04:35 
Skadestuen i Holby (233) 
Eurosport
06:00 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
07:15 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
08:30 
TENNIS: fra  
08:45 
F√ÜGTNING: Grand Prix Series fra Shanghai, Kina 
09:45 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
12:00 
CYKLING: Giro D'Italia 
13:00 
CYKLING: Giro Ekstra 
13:15 
CYKLING: Giro D'Italia 
17:15 
CYKLING: Giro Ekstra 
17:30 
TENNIS: French Open fra Paris 
18:00 
TENNIS: ATP Turneringen fra Geneve, Schweiz 
20:00 
TENNIS: fra  
20:10 
NYHEDER: Eurosportnews report 
20:15 
 
20:30 
RIDNING: Horse Excellence 
21:00 
CYKLING: Giro d'Italia 
22:05 
FORMULA E: FIA Championship fra Paris, Frankrig 
23:00 
MOTORCYKEL:  
23:30 
MOTORSPORT: F3 European Championship fra Pau, Frankrig 
00:00 
RALLY: Rally Raid fra Merzouga, Marokko 
00:25 
NYHEDER: Eurosportnews report 
00:40 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
01:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
03:00 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
04:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
Eurosport 2
07:00 
Fodbold: FIFA Football 
07:30 
Tennis: Grand Slam Get Ready 
07:45 
Tennis: French Open kvalifikation 
08:45 
Squash: VM 
09:45 
Tennis: Grand Slam Get Ready 
10:00 
Tennis: French Open kvalifikation 
12:45 
Fodbold: U20 World Cup: Mexico-Tyskland 
15:00 
Tennis: French Open kvalifikation 
17:30 
Basketball: Euroleague Basketball Show 
17:45 
Motocross: VM 
18:15 
Cykling: Giro d'Italia 
20:00 
Fodbold: U20 World Cup 
21:00 
ATP Tennis: ATP Geneva Open 
21:45 
Tennis: Grand Slam Tournament Get Ready 
22:00 
Cykling: Giro d'Italia 
23:20 
Fodbold: U20 World Cup: Italien-Uruguay 
01:15 
FOOTBALL MLS: Minnesota United-Los Angeles Galaxy 
03:10 
Fodbold: Bundesliga 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls Moments Of Terror (S2) 
06:25 
Pit Bulls And Parolees Episode 10 (Season 3) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 29 (Season 3) 
08:10 
Disappeared Mystery At The Border (Season 3) 
09:30 
Locator, The Episode 18 
10:00 
Perfect Murder, The Skating Death 
11:30 
Locator, The Episode 42 
13:00 
Murder Comes To Town My Dearest Diary (Season 2) 
14:00 
Judge Rinder Episode 7 (Series 2) 
15:00 
Locator, The Episode 44 
15:30 
California Investigator Episode 11 (Season 2) 
16:00 
Unravelled Forever Mine (Season 2) 
17:00 
Solved Sin (Season 2) 
18:00 
Disappeared Episode 5 (Season 7) 
19:00 
Murder Comes To Town Message In Red, The (Season 3) 
20:00 
True Crime With Aphrodite Jones Sins Of The Father (Season 4) 
21:00 
Killing Richard Glossip Machinery Of Death, The 
22:00 
Six Degrees Of Murder Episode 1 
23:00 
Nightmare Next Door Out Of The Past (Season 3) 
23:55 
Deadly Women No Mercy (Season 7) 
00:50 
Extreme Forensics Episode 24 (Season 2) 
01:50 
Ghost Asylum Season 2 Fort Delaware 
02:50 
Killing Richard Glossip Machinery Of Death, The 
03:50 
Six Degrees Of Murder Episode 1 
04:45 
California Investigator Episode 11 (Season 2) 
DRK

DRK

06:05 
Guldkorn - Danmark i 1968 
06:25 
Nikolaj og Julie (15:22) 
07:10 
Nikolaj og Julie (16:22) 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten p√• DR K 
08:25 
Dagens sang: Lirekassen 
08:35 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:05 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:35 
Madsen & Co. (26:32) 
10:00 
Madsen & Co. (27:32) 
10:25 
√Örhundredets vidner 
11:05 
√Örhundredets vidner 
11:45 
Jagten p√• forsvundne kunstv√¶rker - Faberg√©s √¶g 
12:30 
Heksejagt (2:3) 
13:10 
De danske j√łder (2:3) 
13:45 
Livet i den kriminelle underverden - Storsmuglerne (2:3) 
14:20 
Hvorn√•r var det nu det var? 
14:50 
Hvorn√•r var det nu det var? 
15:20 
Danmarkshistorien fortalt af Erik Kjersgaard (4:12) 
16:20 
Danmarkshistorien fortalt af Erik Kjersgaard (5:12) 
17:20 
Danske Mad Men: Fede tider i reklamebranchen 
17:50 
Danske Mad Men: Fede tider i reklamebranchen 
18:20 
Storbritanniens fantastiske slotte (1:3) 
19:15 
P√• sporet af dronningerne - 600 √•rs Danmarkshistorie (1:6) 
19:55 
Dagens sang: Lirekassen 
20:00 
P√• sporet af dronningerne - 600 √•rs Danmarkshistorie (2:6) 
20:40 
Storbritanniens fantastiske slotte (2:3) 
21:30 
Edvard Munch: H√łr skriget! 
22:25 
Natbio: Himlen over Berlin

Vesttysk drama fra 1987
00:30 
Jagten på Chaplin

Fransk komediedrama fra 2014
02:20 
Hellere en forpjusket sj√¶l end et middelm√•digt liv 
03:20 
Sinatra - historien om Old Blue Eyes (2:4) 
04:15 
Sinatra - historien om Old Blue Eyes (3:4) 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Intervaltr√¶ning, kampsport og tr√¶ning med barn 
08:40 
Monte Carlo elsker j√łderne (4:7) 
09:10 
Monte Carlo elsker j√łderne (5:7) 
09:40 
Taler du kropssprog? (2:8) 
10:00 
Et h√•rdt liv p√• gaden 
11:00 
De farlige hunde 
11:45 
Solsystemets hemmeligheder 
12:40 
Efterlyst k√¶rlighed (2:6) 
13:10 
Nowhere Boys II (2:13) 
13:35 
Nowhere Boys II (3:13) 
14:00 
Nowhere Boys II (4:13) 
14:25 
Nowhere Boys II (5:13) 
14:50 
Anchorman

Amerikansk komedie fra 2004
16:20 
Myte eller Videnskab III 
17:00 
Stephen Hawkings univers (3:3) 
18:30 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:10 
Family Guy 
19:35 
Family Guy 
20:00 
The Graham Norton Show 
20:50 
Gift ved f√łrste blik USA III (6:15) 
21:30 
Petra elsker sig selv (8:8) 
22:00 
This Is 40

Amerikansk romantisk komedie fra 2012
00:05 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
00:45 
Alene i vildmarken USA II (10:15) 
01:30 
Hawking: T√¶nk som en videnskabsmand (1:6) 
02:15 
Monte Carlo elsker j√łderne (6:7) 
02:45 
Monte Carlo elsker j√łderne (7:7) 
03:15 
Nuttet Om Natten 
04:15 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:15 
Kate og Mim-Mim 
06:30 
MikroMakkerne (2) 
06:40 
Minisekterne 
06:45 
Minisekterne 
06:55 
Vilde Venner - Krible Krabler (2) 
07:00 
MikroMakkerne II (2) 
07:15 
Eddersk√łnne Edderkopper (2) 
07:20 
Minisekterne 
07:30 
Peter Kanin 
07:45 
Sprinter Galore (10) 
08:00 
Mumitroldene 
08:10 
F for f√•r 
08:20 
Thomas og hans venner 
08:30 
Rosa fra Rouladegade II (9) 
09:00 
Brandmand Sam 
09:10 
Ramajetterne (3) 
09:30 
Tree Fu Tom 
09:55 
Monster Buster 
10:10 
Postmand Per: Specialposttjenesten 
10:25 
Sk√¶g med bogstaver 
10:50 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (24) 
11:05 
Ramasjang Club - Mysteriedansen (3) 
11:20 
Kaj og Andrea f√łler sig frem 
11:50 
Skr√•l med Mathilde (8) 
12:10 
Lille N√łrd 
12:40 
Bamses Billedbog 
13:10 
Ramasjang Rally 
13:40 
Musen Tip 
13:45 
Musen Tip 
13:55 
K√łkkenhyggen Hella 
14:20 
Sofus II (7) 
14:35 
Professor Balthazar 
14:45 
Professor Balthazar 
14:55 
Ramajetterne (4) 
15:15 
Op og Hop II (2) 
15:25 
S√łpapeg√łjernes √ł 
15:30 
Gurli Gris 
15:35 
Gurli Gris 
15:40 
Kate og Mim-Mim 
15:55 
Kate og Mim-Mim 
16:05 
Chuggington 
16:15 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (24) 
16:30 
Morten Skildpadde (24) 
16:55 
Hej Ramasjang 
17:00 
MikroMakkerne (2) 
17:05 
Minisekterne 
17:10 
Kriblekrable Safari p√• stranden 
17:25 
MikroMakkerne II (2) 
17:35 
Vilde Venner - Krible Krabler (2) 
17:45 
Eddersk√łnne Edderkopper (2) 
18:00 
Krible Krable ved vandet 
18:30 
Sofus II (6) 
18:45 
Motor Mille p√• cirkustur (5) 
19:00 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (7) 
19:10 
Onkel Reje og b√łrnenes brevkasse 
19:25 
F for f√•r 
19:30 
Brandmand Sam 
19:40 
Peter Kanin 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
M√łnk 
06:01 
Wild Kratts 
06:25 
Junglebanden 
06:35 
Braceface (18) 
07:00 
Ultra Nyt 
07:05 
Klassen - Tissemanden (43) 
07:20 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
07:30 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
07:40 
Freaktown (2) 
07:50 
Bugged 
08:00 
Bugged 
08:05 
Mig og min robot 
08:20 
Nina Patalo 
08:25 
Store N√łrd: Kemi 
08:45 
Dyrs v√•ben: L√łve 
08:50 
Bidt, br√¶ndt og stukket - L√¶geigle (2) 
09:05 
Kloden koger (2:4) 
09:20 
Conrad og Bernhard 
09:35 
Conrad og Bernhard 
09:45 
Asfalt (15) 
10:00 
Asfalt (16) 
10:10 
Jeg vil v√¶re fodboldstjerne 
10:25 
Adrian & Bendix' Kapowshow III (10) 
10:45 
Skr√•t op p√• 3. (5) 
11:05 
101 ting jeg ville √łnske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (8) 
11:25 
Lou 
11:40 
Lou 
11:55 
Voksenf√¶lden I (7) 
12:20 
Nicolines Quiz - K√¶rester 
12:40 
Ultras Dance Crew (8) - Pride (1:2) En drag queen kommer p√• bes√łg 
12:55 
Verdens bedste quiz II (1) 
13:10 
Dagens ret: Sushi 
13:25 
Dagens ret: Fredagsslik 
13:40 
Klassen - Mobiltyven 1. del (39) 
13:50 
Klassen - Mobiltyven 2. del (40) 
14:00 
Sofie Linde Show I (6) - Jacob Haugaard 
14:30 
Limbo III (11) 
14:45 
Limbo III (12) 
15:00 
Alien surfer girls (17) 
15:20 
Braceface (39) 
15:45 
Mission: Eftersidning I (2) 
16:05 
Junglebanden 
16:15 
Junglebanden 
16:30 
Thunderbirds (21) 
16:50 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
17:05 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
17:15 
Vi' bare bj√łrne (16) 
17:25 
Vi' bare bj√łrne (17) 
17:40 
Klassen - Tissemanden (43) 
17:50 
Klassen - Emmas dilemma (44) 
18:00 
Ultra Nyt 
18:10 
Sam & Cat II (2) 
18:30 
S√łd, nuttet og i fare - Den efterladte kanin (8) 
18:45 
Bidt, br√¶ndt og stukket - Vandedderkop (8) 
19:00 
Isas Stepz (15) 
19:15 
Isas Stepz (16) 
19:30 
Max pinlig (4) 
19:55 
Wolfblood III (9) 
20:20 
Ultras Dance Crew (11) - Foto shoot (2:2) Strike a pose 
20:35 
Unik (22) 
20:55 
Livredderne - Hoved mod hoved (4) 
21:15 
Snydt! 
National Geographic
06:00 
Dum, Dummere, Derfor (32) 
06:30 
Dum, Dummere, Derfor 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor (31) 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor (34) 
08:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (2) 
09:00 
Rosettas kometlanding (1) 
10:00 
Hundehviskeren 
11:00 
Hundehviskeren (5) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor (32) 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor 
13:00 
Sekunder fra katastrofen (2) 
14:00 
Sekunder fra katastrofen (3) 
15:00 
Sekunder fra katastrofen (4) 
16:00 
Vand og magt - R√łveri i Californien (1) 
18:00 
S√•dan fanger man en smugler (3) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor (15) 
20:00 
Sp√łgelserne fra Pearl Harbor (1) 
21:00 
Genius - Einstein (5) 
22:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (1) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor (33) 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor (34) 
00:00 
Unders√łgelse af flystyrt (7) 
01:00 
Drugs Inc. (7) 
02:00 
Sp√łgelserne fra Pearl Harbor (1) 
03:00 
Genius - Einstein (5) 
04:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (1) 
TV2 FRI
06:30 
Dyrl√¶geliv p√• landet 
07:05 
Byg et liv p√• landet 
07:50 
Byg et liv p√• landet 
08:35 
Havemagasinet 
09:10 
Havemagasinet 
09:45 
Have p√• en dag 
10:35 
Havegl√¶der 
11:30 
Havegl√¶der 
12:25 
Bolighj√¶lp p√• vej 
13:15 
Bolighj√¶lp p√• vej 
14:00 
Fantasifulde rum (UK) 
15:00 
Fantasifulde rum (UK) 
15:55 
Hjemme bedst 
16:45 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
17:35 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
18:30 
Krejlerkongen 
19:05 
Krejlerkongen 
19:40 
Location, Location, Location 
20:40 
En have i gave 
21:15 
I haven med Dronningen 
21:50 
Krejlerkongen 
22:30 
Krejlerkongen 
23:05 
S√¶t pris p√• dit hjem (UK) 
23:55 
S√¶t pris p√• dit hjem (UK) 
00:45 
Havemagasinet 
01:20 
Havemagasinet 
02:00 
Dyrl√¶geliv p√• landet 
02:35 
Frihuset 
04:45 
Quiz p√• gaflen 
TV3 sport 2
09:00 
MotoGP: Frankrigs Grand Prix - L√łbet 
10:30 
Basketball: Finale i EuroLeague - TBA 
12:30 
Motorsport: Mobil 1 The Grid 
13:00 
Fodbold: Kamp fra La Liga 
15:00 
Fodbold: M√°laga-Real Madrid 
17:00 
Fodbold: Arsenal-Everton 
19:00 
Fodbold: Watford-Manchester City 
21:00 
Fodbold: Chelsea-Sunderland 
23:00 
Fodbold: Premier League Sunday Review 
00:00 
Tennis: Internazionali BNL d'Italia - Finale (m) 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 16:33 Dato: 25-05-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj√¶lp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?