Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

01:20 
BlackJack

Australsk krimiserie fra 2004
02:50 
Broen II (3:10) 
03:50 
Detektiv ved et tilfælde (7:9) 
04:35 
Politiskilt 56 (4) 
TV2

TV2

00:50 
Fortitude (15) 
01:45 
Fortitude (16) 
02:35 
The Good Wife (124) 
03:25 
Luksus pĂĄ alle hylder 
04:15 
Helvede tur/retur 
TV3

TV3

06:00 
The Grinder (8) 
06:25 
Royal Pains (2) 
07:10 
Real Housewives of Beverly Hills 2 (2) 
08:05 
Real Housewives of Beverly Hills 2 (3) 
09:05 
Luksusfælden 2 (3) 
10:05 
Med kniven for struben (10) 
11:00 
MasterChef 2016 - Danmarks største madtalenter (29) 
12:00 
Undercover Boss 2 (4) 
13:00 
The Kardashians 8 (5) 
14:00 
The Kardashians 8 (6) 
15:00 
Divaer i junglen (6) 
16:00 
Undercover Boss 2 (5) 
17:00 
Med kniven for struben (11) 
18:00 
Luksusfælden (13) (12) 
19:00 
Luksusfælden (1) 
20:00 
Mean Girls

Amerikansk komedie fra 2004
22:00 
The Call

Amerikansk kriminalthriller fra 2013
00:00 
NCIS 5 (106) 
01:00 
NCIS 5 (107) 
01:55 
The Mentalist 7 (8) 
02:45 
The Mentalist 7 (9) 
03:30 
The Red Tent (1) 
Kanal 5
06:00 
Hverdagens helte 
06:25 
Rod i køkkenet (4:24) 
07:15 
Rod i køkkenet (5:24) 
08:00 
Det Store Indbrudseksperiment (1) 
08:50 
Dit Hjem i Vores Hænder: Thomas Evers og Anne-Sofie Espersen (26) 
09:35 
Dit Hjem i Vores Hænder: Thomas Evers og Anne-Sofie Espersen (27) 
10:30 
Veronica Mars (41) 
11:25 
Veronica Mars (42) 
12:25 
Special Victims Unit (118) 
13:15 
CSI (93) 
14:10 
CSI (94) 
15:05 
CSI: NY (127) 
16:05 
CSI: NY (128) 
17:00 
Special Victims Unit (122) 
18:00 
Big Bang Theory (146) 
18:30 
Big Bang Theory (147) 
19:00 
Big Bang Theory (148) 
19:30 
Big Bang Theory (149) 
20:00 
Big Bang Theory (150) 
20:30 
Big Bang Theory (151) 
21:00 
The Last Stand

Amr. action. fra 2013
23:05 
Big Bang Theory (148) 
23:35 
Big Bang Theory (149) 
00:05 
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown (15) 
00:35 
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown (16) 
01:05 
The Raven

Amr. krimi fra 2012
03:15 
KRIMI5 Tema (28) 
04:00 
KRIMI5 Tema (29) 
04:50 
Hverdagens helte 
DR2

DR2

00:50 
Quizzen med Signe Molde 
01:20 
So ein Ding: Fjernsyn (kun) for dig. 
01:50 
Morfinpillens skyggeside 
02:35 
Krigen mod ISIS: Den umulige koalition 
03:30 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
00:05 
Kingpin - keglernes konge

Amr. komedie fra 1996
02:05 
Lasse Rimmer 'Selvtilfreds' 
02:55 
Lasse Rimmer 'Selvtilfreds' 
03:45 
Madventures 
04:10 
Madventures 
04:35 
Batman 
TV3plus
06:00 
Chicago P.D. (9) 
06:45 
Chicago P.D. (10) 
07:30 
How I Met Your Mother 9 (9) 
08:00 
How I Met Your Mother 9 (10) 
08:30 
How I Met Your Mother 9 (11) 
09:00 
How I Met Your Mother 9 (12) 
09:30 
Rizzoli & Isles 6 (16) 
10:25 
Bones 6 (3) 
11:20 
Bones 6 (4) 
12:15 
Numbers (8) 
13:05 
Numbers (9) 
14:00 
Hawaii Five-0 5 (25) 
15:00 
Hawaii Five-0 1 (1) 
16:00 
NCIS 9 (5) 
17:00 
NCIS 9 (6) 
18:00 
Hawaii Five-O (13) 
19:00 
NCIS: Los Angeles (7) 
20:00 
NCIS: Los Angeles (8) 
21:00 
Hawaii Five-O (14) 
22:00 
The Blacklist (14) 
23:00 
Lake Placid vs. Anaconda

USA, Sci-Fi gyser, 2015
00:55 
Aliens vs. Predator: Requiem

Amerikansk science fiction-film fra 2007
02:40 
Ridiculousness (19) 
03:05 
Ridiculousness (20) 
03:30 
Two And A Half Men 11 (2) 
03:50 
Two And A Half Men 11 (3) 
04:15 
Game of Thrones 4 (10) 
6'eren
06:30 
Moonshiners (8) 
07:20 
Insane Pool: Off the Deep End (2) 
09:10 
Ice Cold Gold (7) 
10:00 
Ice Cold Gold (8) 
12:10 
Salvage Hunters (3) 
13:05 
Salvage Hunters (4) 
14:05 
Tanked (6) 
15:05 
Tanked (7) 
16:05 
Bear Grylls - Get Out Alive (5) 
17:05 
Two and a half men (158) 
17:35 
Two and a half men (159) 
18:05 
Human Target (17:25) 
19:05 
Human Target (18:25) 
20:00 
CSI: NY (18) 
21:00 
The Matrix

Amr. actionfilm. fra 1999
23:50 
J. Edgar

Amr. autentisk drama fra 2011
02:35 
CSI: NY (18) 
03:25 
Naked and Afraid XL (8) 
04:15 
Naked and Afraid (1) 
TV2 Sport
00:15 
Badminton: Australien Open 
01:20 
Badminton: Australien Open 
02:20 
Badminton: Australien Open 
03:15 
Badminton: Australien Open 
TV3 Sport 1
08:55 
Formel 1: Canadas Grand Prix - Løbet 
10:55 
Formel 1: Aserbajdsjans Grand Prix - Træning 1 
12:35 
Tennis: Caroline før Wimbledon 
13:05 
Tennis: AEGON Championship (m) 
14:55 
Formel 1: Aserbajdsjans Grand Prix - Træning 2 
16:35 
Tennis: AEGON Championship (m) 
21:00 
Formel 1: Aserbajdsjans Grand Prix - Træning 1 
23:00 
Formel 1: Aserbajdsjans Grand Prix - Træning 2 
01:00 
NHL: The Entry Draft 
04:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
Jeopardy (18) 
06:45 
Hospitalet (52) 
07:10 
Ombygning for millioner (404) 
07:35 
Ombygning for millioner (405) 
08:00 
Huse for millioner LA (9) 
09:00 
Ekstreme samlere 3 (16) 
10:00 
Dr. Phil (2555) 
11:00 
Dr. Phil (2556) 
12:00 
Ekstreme samlere 3 (17) 
13:00 
Fra skrot til slot (4) 
14:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 5 (12) 
15:00 
Jeopardy (19) 
16:00 
Depotjægerne 5 (512) 
16:30 
Depotjægerne 5 (513) 
17:00 
Huse for millioner LA (10) 
18:00 
Luksusvarer i Beverly Hills (19) 
18:30 
Luksusvarer i Beverly Hills (20) 
19:00 
Depotjægerne 5 (514) 
19:30 
Depotjægerne 5 (515) 
20:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 5 (13) 
21:00 
Bryllupsklokker

Amerikansk romantisk komedie fra 2016
23:00 
Forlovet ved en fejl

Amerikansk romantisk drama fra 2016
01:00 
Depotjægerne fra Texas (615) 
01:30 
Depotjægerne fra Texas (616) 
02:00 
Dr. Phil (2382) 
02:55 
Fra skrot til slot (4) 
03:45 
Cold Justice (10) 
04:25 
Cold Justice (11) 
Kanal 4
06:05 
Ghost Whisperer (101) 
06:50 
PĂĄ nye boligeventyr (21) 
07:40 
De unge mødre (454) 
09:25 
Mistresses (34:39) 
10:15 
Mistresses (35:39) 
11:05 
Greys hvide verden (114) 
12:05 
Greys hvide verden (115) 
13:00 
Nyskilt (13) 
14:00 
Nyskilt (14) 
14:55 
Say Yes to the Dress (3) 
15:25 
Say Yes to the Dress (4) 
16:00 
De unge mødre (441) 
17:00 
Greys hvide verden (116) 
18:00 
Greys hvide verden (117) 
19:00 
De unge mødre (442) 
20:00 
Say Yes to the Dress - VIII (3) 
20:30 
Say Yes to the Dress - VIII (4) 
21:00 
Freaky Friday

Amr. komedie fra 2003
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
23:00 
Forsvundet 
00:00 
Forsvundet 
01:00 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
02:00 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
03:00 
Scandal (33) 
03:45 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
04:35 
Ghost Whisperer (101) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (1) 
06:25 
Baggage Battles (12) 
06:55 
Baggage Battles (13) 
07:20 
Treehouse Masters (5) 
08:15 
Manhunt with Joel Lambert (4) 
09:05 
Wheeler Dealers (12) 
10:00 
Fast N' Loud (21) 
11:00 
Deadliest Catch (13) 
12:00 
Yukon Men (8) 
13:00 
Yukon Men (1) 
14:00 
Railroad Alaska (10) 
15:00 
How It's Made (1) 
15:30 
How It's Made (2) 
16:00 
Chasing Classic Cars (8) 
16:30 
Chasing Classic Cars (9) 
17:00 
Mythbusters (4) 
18:00 
Wheeler Dealers (1) 
19:00 
Fast N' Loud (2) 
20:00 
Arctic Waters (6) 
21:00 
Gold Divers (6) 
22:00 
Street Outlaws (6) 
23:00 
Junkyard Empire (4) 
00:00 
Mythbusters (221) 
01:00 
Gold Divers (6) 
02:00 
Street Outlaws (6) 
03:00 
Dual Survival (11) 
03:55 
Deadliest Catch (13) 
04:45 
Fast N' Loud (21) 
TV2 Charlie
00:20 
Jarls Quizshow 
01:10 
Hvem kender hvem 
02:00 
Murdoch-mysterierne (22) 
02:55 
Skadestuen i Holby (256) 
03:40 
Godnat 
Eurosport
06:30 
MOTORSPORT fra Le Mans, Frankrig 
07:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
08:30 
SNOOKER: VM fra Sheffield, Storbritannien 
10:00 
SNOOKER: Riga Masters fra Riga, Letland 
16:45 
ATLETIK: Europaholdenes Mesterskaber fra Lille, Frankrig 
20:15 
SPORT: WATTS 
20:30 
FODBOLD: EM for U-21, Polen 
22:45 
NYHEDER: Eurosportnews report 
22:55 
SPORT: WATTS 
23:00 
MODERNE FEMKAMP, Litauen 
00:00 
SPORT: WATTS 
00:10 
NYHEDER: Eurosportnews report 
00:20 
ATLETIK: Europaholdenes Mesterskaber fra Lille, Frankrig 
01:30 
SNOOKER: Riga Masters fra Riga, Letland 
03:00 
ATLETIK: Europaholdenes Mesterskaber fra Lille, Frankrig 
Eurosport 2
06:25 
Fodbold: Football Greatest 
07:00 
Fodbold: FIFA Football 
07:30 
Motorsport: FIA WTCC 
08:15 
Motorsport: FIA WTCC 
09:00 
Motorsport: FMX Night of the Jumps 
10:00 
All Sports: FISU Athlete Story 
10:05 
Watts Top 10 
10:15 
Cykling: Best of Classics 
11:15 
Cykling: Best of Giro d'Italia 
12:15 
Cykling: Rute Du Sud 
12:45 
Cykling: Rute Du Sud 
13:15 
Cykling: Best of Tour de France 
14:15 
Motorsport: FIA WTCC 
15:00 
Motorsport: FIA WTCC 
15:45 
Motorsport: Best of Le Mans 
16:45 
Snooker: Riga Masters 
20:40 
UEFA U21 EM 
22:45 
Atletik: EM 
00:25 
Tennis: Aegon Open Nottingham 
01:35 
Tennis: Mercedes Cup 
03:45 
Tennis: French Open 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls Under Fire 
06:25 
Pit Bulls And Parolees Episode 9 (Season 3) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 16 (Season 2) 
08:10 
Disappeared Dark Waters 
09:30 
Locator, The Episode 46 
10:00 
Deadly Affairs Episode 1 (Season 2) 
11:30 
Locator, The Episode 21 
13:00 
Murder Comes To Town Episode 3 
14:00 
Judge Rinder Episode 30 (Series 2) 
15:00 
Locator, The Episode 22 
15:30 
California Investigator Episode 7 (Season 2) 
16:00 
Perfect Murder, The Deadly Divorce (Season 2) 
17:00 
Solved Shattered Silence 
18:00 
Disappeared Episode 57 (Season 4) 
19:00 
Murder Comes To Town Episode 4 
20:00 
True Crime With Aphrodite Jones Sins Of The Father (Season 4) 
21:00 
Your Worst Nightmare Primal Instincts (Season 3) 
22:00 
Evil Lives Here Horror I Don't Remember, The (Season 2) 
23:00 
Nightmare Next Door Episode 1 (Season 2) 
23:55 
I Almost Got Away With It Got To BE Part Of The Texas Seven (Season 7) 
00:50 
I Almost Got Away With It Got To Escape Through An Air Duct (Season 7) 
01:50 
I Almost Got Away With It Got To Pose As Katrina Refugees (Season 7) 
02:50 
I Almost Got Away With It Got A Rich Widow (Season 7) 
03:50 
I Almost Got Away With It Got To BE Macgyver (Season 7) 
04:45 
California Investigator Episode 9 
DRK

DRK

02:45 
Marina Abramovic uden grænser 
04:25 
Biblens gĂĄder - Jakobs hovedpude 
DR3

DR3

00:10 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
00:55 
Layer Cake

Britisk actionthriller fra 2004
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
02:35 
Skyggesiden af internettet (3:6) 
03:05 
Nuttet Om Natten 
04:05 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
PĂĄ gensyn i morgen
DR Ultra
PĂĄ gensyn i morgen
National Geographic
06:00 
Dum, Dummere, Derfor (21) 
06:30 
Dum, Dummere, Derfor (29) 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor (26) 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor 
08:00 
Teknologiens Evolution (7) 
09:00 
Mødet med Pluto (1) 
10:00 
Hundehviskeren (4) 
11:00 
Hundehviskeren (5) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor (21) 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor (29) 
13:00 
Undersøgelse af flystyrt (7) 
14:00 
Undersøgelse af flystyrt (8) 
15:00 
Undersøgelse af flystyrt (9) 
16:00 
1. Verdenskrig - Slaget ved Verdun (1) 
17:00 
1. Verdenskrig - Slaget ved Verdun (2) 
18:00 
Airport Security: Colombia (4) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor (11) 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor (13) 
20:00 
Undersøgelse af flystyrt (6) 
21:00 
Nazi Megakonstruktioner (5) 
22:00 
Nazisternes fremkomst (1) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor (32) 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor 
00:00 
Undersøgelse af flystyrt (7) 
01:00 
Drugs Inc. (9) 
02:00 
Undersøgelse af flystyrt (6) 
03:00 
Nazi Megakonstruktioner (5) 
04:00 
Nazisternes fremkomst (1) 
TV2 FRI
00:30 
Havemagasinet 
01:05 
Havemagasinet 
01:40 
Dyrlægeliv pĂĄ landet 
02:15 
Den flyvende dyrlæge 
03:05 
Den flyvende dyrlæge 
04:00 
Tosset med biler 
04:50 
Quiz pĂĄ gaflen 
TV3 sport 2
09:00 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
11:00 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
12:05 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
19:30 
Tennis: Caroline før Wimbledon 
20:00 
Fodbold: Juventus-Real Madrid 
22:15 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
23:45 
Tennis: Gerry Weber Open (m) 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 02:03 Dato: 28-06-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?