Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:15 
Marta & Guldsaksen II (3:4) 
06:40 
I hus til halsen V (4:8) 
07:25 
Terroristen der fik frit lejde 
08:10 
De flyvende læger (202:224) 
08:55 
De flyvende læger (203:224) 
09:40 
De uheldige helte (21) 
10:30 
Antikkrejlerne (222) 
11:15 
Antikkrejlerne (223) 
12:00 
Bonderøven 2011 (1) 
12:25 
Kære nabo - gør bras til bolig - Munkebo 
13:10 
Hammerslag 2010 (6) 
13:40 
Columbo: Den forsvundne formue 
15:10 
Mord med miss Fisher (16) 
16:00 
Mord med miss Fisher (17) 
16:55 
Jordemoderen VI (7) 
17:50 
TV AVISEN 
18:00 
Skattejægerne 2015 (8) 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
18:55 
Vores vejr 
19:05 
Aftenshowet 
19:55 
TV AVISEN 
20:00 
Amatører i rummet 
21:00 
Madmagasinet - Hvidt brød 
21:30 
TV AVISEN 
21:55 
Sporten 
22:05 
Wallander: Containeren 
23:30 
Den du frygter

Dansk spillefilm fra 2008
01:00 
Mistænkt 7: Sidste akt (1:2) 
02:35 
Spooks (85) 
03:25 
Annemad (2:16) 
03:55 
Hammerslag 2010 (6) 
04:25 
Danmarks skønneste hjem - Sjælland (1:10) 
TV2

TV2

06:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
06:30 
Go' morgen Danmark 
12:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:30 
Regionale nyheder 
12:40 
SĂĄdanmark 
13:15 
Han, hun og haven 
13:50 
Krejlerkongen 
14:20 
Krejlerkongen 
14:55 
Grænsepatruljen 
15:25 
Grænsepatruljen 
15:55 
CPH Lufthavnen 
16:25 
CPH Lufthavnen 
17:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
17:16 
Regionale nyheder 
17:25 
Go' aften Danmark 
17:55 
Dit forĂĄrsvejr 
18:00 
Nyhederne 
18:20 
Regionale nyheder 
18:25 
Go' aften Danmark 
19:00 
Nyhederne 
19:30 
Regionalprogram 
20:00 
Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed 
20:50 
FlĂĄdens friske fyre

Dansk lystspil fra 1965
22:35 
Oldboys

dansk komediedrama fra 2009
00:20 
The Manchurian Candidate

amr. thriller fra 2004
02:30 
Grænsepatruljen 
03:05 
Grænsepatruljen 
03:25 
Airport 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:00 
Chrisleys vilde familie 1 (6) 
06:25 
Vanderpump Rules 2 (10) 
07:10 
Real Housewives of Beverly Hills (4) 
08:05 
Real Housewives of Beverly Hills (5) 
09:05 
Familien fra Bryggen 2 (2) 
10:05 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (7) 
11:00 
MasterChef 2015 - Danmarks største madtalenter (25) 
12:00 
Til middag hos (7) 
13:00 
The Kardashians 7 (2) 
14:00 
The Kardashians 7 (3) 
15:00 
Amalies baby (3) 
16:00 
MasterChef 2016 - Danmarks største madtalenter (8) 
17:00 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (8) 
18:00 
Luksusfælden 11 (12) 
19:00 
Luksusfælden 12 (1) 
20:00 
Min fede træner (6) 
21:00 
Flyt eller forny 2017 (1) 
22:00 
Paradise Hotel 2017 (41) 
22:40 
Kys, knald, kærlighed (6) 
23:45 
Wall Street

Oscarvindende amerikansk drama fra 1987
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
02:05 
NCIS 3 (60) 
03:00 
NCIS 3 (61) 
03:45 
Minority Report (8) 
04:30 
Minority Report (9) 
Kanal 5
06:00 
Hverdagens helte (23) 
06:25 
Rod i køkkenet (18:24) 
07:10 
Rod i køkkenet (19:24) 
08:00 
Spøgelsesjægerne (3) 
08:50 
Dit Hjem i Vores Hænder: Master Fatman og Michael Monetz (4) 
09:35 
Dit Hjem i Vores Hænder: Annette Heick og Therese Glahn (5) 
10:30 
Veronica Mars (19) 
11:25 
Veronica Mars (20) 
12:20 
Special Victims Unit (364) 
13:15 
CSI (59) 
14:10 
CSI (60) 
15:10 
CSI: New York (105) 
16:05 
CSI: New York (106) 
17:00 
Special Victims Unit (365) 
18:00 
Big Bang Theory (84) 
18:30 
Big Bang Theory (85) 
19:00 
Big Bang Theory (86) 
19:30 
Big Bang Theory (87) 
20:00 
Politijagt (116) 
21:00 
Stoffer i Sommerlandet (5) 
22:00 
Helikopterpiloterne (6) 
23:00 
Criminal Minds (58) 
23:55 
Criminal Minds (59) 
00:50 
The Raven

Amr. krimi fra 2012
03:00 
KRIMI5 (56) 
03:50 
KRIMI5 (57) 
04:35 
Hverdagens helte 
DR2

DR2

07:05 
Sundhedsmagasinet: Pas pĂĄ dine øjne! 
07:30 
Kontant: Flyforsinkelser for millioner 
08:00 
Filmselskabet 
08:30 
Fra jord til bord: Kantareller 
09:00 
Fra jord til bord: Ænder 
09:30 
Jagerpiloterne (5:5) 
10:15 
Sundhedsmagasinet: Pas pĂĄ dine øjne! 
10:40 
Naturens minimonstre (3:4) 
11:30 
Filmselskabet 
12:00 
Kontant: Flyforsinkelser for millioner 
12:30 
Født i Kina - opvokset i USA 
13:25 
Nelson Mandela versus Frederik de Klerk 
14:20 
Sundhedsmagasinet: Pas pĂĄ dine øjne! 
14:45 
Fjernet hjemmefra: En ny familie 
15:35 
Den lange vej til Europa (1:5) 
16:15 
Jeg vil leve til jeg dør 
17:00 
DR2 Dagen 
18:30 
Anthony Bourdain i Rusland 
19:10 
Manden med de tre koner (2:4) 
20:00 
Bag om den britiske overklasse (3:3) 
21:00 
Nobel - fred for enhver pris (3:4) 
22:30 
Deadline 
23:00 
Dødens spor: Christine Falls 
00:35 
De navnløse døde 
01:15 
Ekstrem verden - Ross Kemp i Las Vegas 
02:00 
Sydkorea og det moderne slaveri 
02:25 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
06:15 
Dybvaaaaad! 
06:45 
Dybvaaaaad! 
07:20 
zHit-paraden: De Kedeligste Kedeligheder 
07:50 
New Girl (109) 
08:20 
New Girl (110) 
08:45 
2 Broke Girls (130) 
09:15 
2 Broke Girls (131) 
09:40 
Will & Grace (10) 
10:10 
Will & Grace (11) 
10:40 
Beverly Hills 90210 (70) 
11:30 
Beverly Hills 90210 (71) 
12:20 
Desperate Housewives (57) 
13:10 
Desperate Housewives (58) 
13:55 
Dybvaaaaad! 
14:30 
Dybvaaaaad! 
15:05 
Nørgaards netfix 
15:40 
American Dad (34) 
16:05 
American Dad (35) 
16:35 
Kongen af Queens (116) 
17:05 
Kongen af Queens (117) 
17:35 
Klovn 
18:05 
Klovn 
18:35 
Venner (85) 
19:05 
Venner (86) 
19:35 
Dybvaaaaad! 
20:10 
Dybvaaaaad! 
20:40 
Shutter Island

Amr. thriller fra 2010
23:05 
Comedy Fight Club Live 
00:05 
The Specialist

Amr. actionthriller fra 1994.
02:00 
Dybvaaaaad! 
02:25 
Dybvaaaaad! 
02:55 
Rude Tube - Animal Antics 
03:25 
Rude Tube - You've Got Fails 
03:50 
Kongen af Queens (110) 
04:20 
Kongen af Queens (111) 
04:50 
Billy on the Street 
TV3plus
06:00 
Chicago P.D. 2 (10) 
06:45 
Chicago P.D. 2 (11) 
07:30 
How I Met Your Mother 7 (13) 
08:00 
How I Met Your Mother 7 (14) 
08:30 
How I Met Your Mother 7 (15) 
09:00 
How I Met Your Mother 7 (16) 
09:30 
Rizzoli & Isles 5 (13) 
10:25 
Bones (4) 
11:20 
Bones (5) 
12:15 
Numb3rs (11) 
13:05 
Numb3rs (12) 
14:00 
Hawaii Five-0 5 (4) 
15:00 
Hawaii Five-0 5 (5) 
16:00 
NCIS 8 (8) 
17:00 
NCIS 8 (9) 
18:00 
NCIS: Los Angeles 5 (23) 
19:00 
NCIS: Los Angeles 5 (24) 
20:00 
NCIS (12) 
21:00 
Men in Black II

Amerikansk prisbelønnet sci-fi komedie fra 2002
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
22:50 
Men in Black

Amerikansk sci-fi-komedie fra 1997
Klik pďż˝ programmet for at fďż˝ vist en trailer for filmen
00:50 
The Simpsons 24 (13) 
01:20 
The Simpsons 24 (14) 
01:50 
The Simpsons 24 (9) 
02:15 
The Simpsons 24 (10) 
02:45 
Ridiculousness (17) 
03:10 
Ridiculousness (18) 
03:35 
Two And A Half Men 11 (17) 
04:00 
Two And A Half Men 11 (18) 
04:25 
Those Who Kill (4) 
6'eren
06:40 
Moonshiners (15) 
07:30 
The Pool Master (9) 
09:20 
Bering Sea Gold (5) 
10:10 
Bering Sea Gold (6) 
12:15 
Salvage Hunters (3) 
13:15 
Tanked (15) 
14:10 
Tanked (16) 
15:05 
Running Wild with Bear Grylls (3) 
16:05 
Running Wild with Bear Grylls (4) 
17:00 
Two and a half men (136) 
17:30 
Two and a half men (137) 
18:00 
Human Target (21:25) 
19:00 
Human Target (22:25) 
20:00 
Europa League 
00:00 
Person of Interest (42) 
01:00 
Naked and Afraid (7) 
02:00 
Naked and Afraid (1) 
02:55 
Salvage Hunters (3) 
03:50 
Salvage Hunters (4) 
04:40 
What Happened Next (11) 
TV2 Sport
06:00 
Badminton: Sudirman Cup - Sydkorea-Taiwan, direkte 
07:00 
Badminton: Sudirman Cup - Sydkorea-Taiwan, direkte 
08:00 
Badminton: Sudirman Cup - Sydkorea-Taiwan, direkte 
08:55 
Badminton: Sudirman Cup - Sydkorea-Taiwan 
10:00 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indonesien, direkte 
11:00 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indonesien, direkte 
12:00 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indonesien, direkte 
13:00 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indonesien, direkte 
14:00 
Badminton: Sudirman Cup - Danmark-Indonesien, direkte 
15:00 
Tennis: WTA - Strasbourg, direkte 
17:05 
Tennis: WTA - Strasbourg 
19:05 
Tennis: WTA - Strasbourg 
21:00 
Tennis: WTA - Strasbourg 
23:10 
SportsDok: PĂĄ toppen i Nykøbing 
23:40 
Sportsmagasinet: SportsLab 
00:15 
NBA: Inside 
00:40 
NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff 
01:50 
NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff 
03:00 
NBA: Golden State Warriors-San Antonio Spurs, playoff, direkte 
04:20 
NBA: Golden State Warriors-San Antonio Spurs, playoff, direkte 
TV3 Sport 1
09:00 
Speedway: Sloveniens Grand Prix 
12:00 
Fodbold: FCK vs. BIF - De vildeste derbyer 
13:00 
Fodbold: FC København-Brøndby IF 
15:00 
Fodbold: Fodboldprogrammet Sat Af - Thomas Delaney 
15:30 
Fodbold: Rundt om runden 
16:00 
Fodbold: MĂĄl, mĂĄl, mĂĄl 
17:00 
Fodbold: FCK vs. BIF - De vildeste derbyer 
18:00 
Dart: Dubai Darts Masters 
22:00 
Fodbold: FCK vs. BIF - De vildeste derbyer 
23:00 
Fodbold: AGF-FC København 
01:00 
eSport: eSportCenter 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
USA?s bedste restaurant (108) 
06:50 
PRISKRIG (5) 
07:35 
Drømmeboliger (12) 
08:30 
Hospitalet (26) 
09:00 
Ekstreme samlere 2 (7) 
10:00 
Dr. Phil (2528) 
11:00 
Dr. Phil (2529) 
12:00 
Ekstreme samlere 2 (8) 
13:00 
Fra Skrot til Slot (11) 
14:00 
Jamie Olivers Drømmeskole (2) 
15:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 3 (12) 
16:00 
Huse for Millioner LA (6) 
17:00 
Depotjægerne 2 (32) 
17:30 
Depotjægerne 2 (33) 
18:00 
Undercover Boss 3 (6) 
19:00 
Undercover Boss 3 (7) 
20:00 
Depotjægerne 3 (1) 
20:30 
Depotjægerne 3 (2) 
21:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 3 (13) 
22:00 
Grand Designs (6) 
23:00 
Huse for Millioner LA (7) 
00:05 
Depotjægerne fra Texas (408) 
00:35 
Depotjægerne fra Texas (409) 
01:05 
Dr. Phil (2353) 
02:00 
Drømmeboliger (12) 
02:55 
Fra Skrot til Slot (11) 
03:45 
Min beskidte hemmelighed (4) 
04:30 
Min beskidte hemmelighed (5) 
Kanal 4
06:15 
Ghost Whisperer (37) 
07:00 
PĂĄ nye boligeventyr (96) 
07:50 
Devious Maids (25) 
08:35 
Tvins Homeshopping 
09:35 
Mistresses (51:39) 
10:25 
Mistresses (52:39) 
11:20 
Greys hvide verden (70) 
12:10 
Greys hvide verden (71) 
13:10 
De unge mødre (451) 
14:05 
De unge mødre (452) 
15:05 
Say Yes to the Dress (13) 
15:35 
Say Yes to the Dress (14) 
16:05 
Silas - Mig, min mand og min kone (1) 
17:00 
Greys hvide verden (72) 
18:00 
Greys hvide verden (73) 
19:00 
Silas - Mig, min mand og min kone (2) 
20:00 
Say Yes to the Dress (5) 
20:30 
Say Yes to the Dress (6) 
21:00 
Contagion

Amr. drama
23:10 
One Born Every Minute (17) 
00:10 
One Born Every Minute (18) 
01:10 
48 Hours (17) 
02:10 
48 Hours (18) 
03:05 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
03:50 
Paula Zahn pĂĄ sagen 
04:40 
Ghost Whisperer (37) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (10) 
06:25 
Auction Hunters: Pawn Shop Edition (20) 
06:55 
Auction Hunters: Pawn Shop Edition (21) 
07:20 
Tanked (17) 
08:15 
Ultimate Survival (2) 
09:05 
Wheeler Dealers (5) 
10:00 
Fast N' Loud (25) 
11:00 
Deadliest Catch (6) 
12:00 
Moonshiners (4) 
13:00 
Moonshiners (5) 
14:00 
Alaska: The Last Frontier (15) 
15:00 
How It's Made (9) 
15:30 
How It's Made (14) 
16:00 
Chasing Classic Cars (1) 
16:30 
Chasing Classic Cars (2) 
17:00 
Mythbusters (162) 
18:00 
Wheeler Dealers (6) 
19:00 
Fast N' Loud (10) 
20:00 
Baggage Battles (10) 
20:30 
Chasing Classic Cars (21) 
21:00 
Heavy Rescue (3) 
22:00 
Legend of Croc Gold (4) 
23:00 
Alaska: The Last Frontier (16) 
00:00 
Mythbusters (10) 
01:00 
Heavy Rescue (3) 
02:00 
Legend of Croc Gold (4) 
03:00 
Naked And Afraid (2) 
03:55 
Deadliest Catch (6) 
04:45 
Fast N' Loud (25) 
TV2 Charlie
06:35 
For himlens skyld (77) 
07:30 
Skadestuen i Holby (233) 
08:25 
Doktor Kleist (5) 
09:25 
Doktor Kleist (6) 
10:25 
Doc Martin (42) 
11:20 
Bjerglægen (7) 
12:10 
Bjerglægen (8) 
13:00 
Kommissær Rex (128) 
13:55 
Blue Bloods (117) 
14:45 
Fornyet mistanke (2) 
15:45 
Fornyet mistanke (3) 
16:45 
SmĂĄ og store synder (326) 
17:40 
SmĂĄ og store synder (327) 
18:35 
Spørg Charlie 
19:10 
Spørg Charlie 
19:40 
Death in Paradise (3) 
20:40 
Mord ved havet (5) 
21:35 
Mord ved havet (6) 
22:30 
Dr. Foster (3) 
23:30 
Hvem vil være millionær? 
00:20 
Jarls Quizshow 
01:10 
Lur mit liv 
02:00 
Mord ved havet (5) 
02:55 
Mord ved havet (6) 
03:45 
Murdoch Mysterierne (150) 
04:35 
Skadestuen i Holby (234) 
Eurosport
06:00 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
07:15 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
08:30 
TENNIS: fra  
08:45 
FORMULA E: FIA Championship fra Paris, Frankrig 
09:45 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
12:00 
 
13:00 
CYKLING: Giro Ekstra 
13:15 
CYKLING: Giro D'Italia 
17:15 
CYKLING: Giro Ekstra 
17:30 
TENNIS: French Open fra Paris 
18:00 
TENNIS: ATP Turneringen fra Geneve, Schweiz 
20:00 
TENNIS: fra  
20:10 
NYHEDER: Eurosportnews report 
20:20 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
21:00 
CYKLING: Giro d'Italia 
22:00 
TENNIS: ATP Turneringen fra Geneve, Schweiz 
22:55 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:00 
FODBOLD: MLS Højdepunkter 
23:30 
CYKLING: Giro d'Italia 
00:30 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
01:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
03:00 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
04:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
Eurosport 2
06:20 
Fodbold: Bundesliga: Dortmund-Ingolstadt 
07:30 
Tennis: Grand Slam Tournament Get Ready 
07:45 
ATP Tennis: ATP Geneva Open 
08:45 
Motorcykling: FIM Endurance World Championship All Access 
09:15 
Motorsport: F3 European Championship 
09:43 
Fægtning: Grand Prix Series Top 5 
09:45 
Tennis: Grand Slam Tournament Get Ready 
10:00 
Tennis: French Open kvalifikation 
12:45 
Fodbold: U20 World Cup: Costa Rica-Portugal 
15:00 
Tennis: French Open kvalifikation 
17:30 
Motorsport: Formel E FIA Championship 
18:30 
Cykling: Giro d'Italia 
20:08 
Fægtning: Grand Prix Series Top 5 
20:10 
Basketball: Euroleague Basketball Show 
20:30 
Motorcykling: FIM Endurance World Championship All Access 
21:00 
ATP Tennis: ATP Geneva Open 
21:45 
Tennis: Grand Slam Tournament Get Ready 
22:00 
Cykling: Giro d'Italia 
23:01 
Fodbold: U17 EM 
00:25 
Fodbold: U17 EM 
01:50 
Fodbold: U17 EM 
03:10 
Fodbold: Bundesliga: Dortmund-Ingolstadt 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls High-Tech Safety (S2) 
06:25 
Pit Bulls And Parolees Episode 11 (Season 3) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 31 (Season 3) 
08:10 
Disappeared Final Chord, The (Season 3) 
09:30 
Locator, The Episode 19 
10:00 
California Investigator Episode 12 
10:30 
California Investigator Episode 1 
11:30 
Locator, The Episode 44 
13:00 
Murder Comes To Town Message In Red, The (Season 3) 
14:00 
Judge Rinder Episode 8 (Series 2) 
15:00 
Locator, The Episode 45 
15:30 
California Investigator Episode 12 (Season 2) 
16:00 
Deadly Affairs Lethal Acquisition 
17:00 
Solved Betrayal (Season 2) 
18:00 
Disappeared Episode 6 (Season 7) 
19:00 
Murder Comes To Town Mommy, Please Come Home (Season 3) 
20:00 
True Crime With Aphrodite Jones Hollywood Hit, A (Season 4) 
21:00 
Grave Secrets Bottom Of The Stairs 
22:00 
Murder Chose Me My First Homicide 
23:00 
Nightmare Next Door Country Killing (Season 3) 
23:55 
Deadly Women Souls Of Stone (Season 7) 
00:50 
True Csi Episode 1 (Series 8) 
01:50 
Ghost Asylum Season 2 Bissman Building, The 
02:50 
Grave Secrets Bottom Of The Stairs 
03:50 
Murder Chose Me My First Homicide 
04:45 
California Investigator Episode 12 (Season 2) 
DRK

DRK

06:05 
Guldkorn - Danmark I 1969 
06:25 
Nikolaj og Julie (16:22) 
07:15 
Nikolaj og Julie (17:22) 
08:00 
P2 Radioavis 
08:05 
Morgenandagten pĂĄ DR K 
08:25 
Dagens sang: Se, det summer af sol 
08:35 
Smilehullet - Buster Larsen og Preben Neergaard 
08:45 
HvornĂĄr var det nu det var 
09:15 
HvornĂĄr var det nu det var 
09:45 
Madsen & Co. (27:32) 
10:10 
Madsen & Co. (28:32) 
10:35 
Ă…rhundredets vidner 
11:15 
Ă…rhundredets vidner 
11:50 
Heksejagt (3:3) 
12:30 
De danske jøder (3:3) 
13:10 
Livet i den kriminelle underverden - Pornoblade og forlorne tissemænd (3:3) 
13:50 
HvornĂĄr var det nu det var? 
14:20 
HvornĂĄr var det nu det var? 
14:50 
Danmarkshistorien fortalt af Erik Kjersgaard (5:12) 
15:50 
Danmarkshistorien fortalt af Erik Kjersgaard (6:12) 
16:50 
Danske Mad Men: Fede tider i reklamebranchen 
17:20 
Danske Mad Men: Fede tider i reklamebranchen 
17:50 
Huset pĂĄ Christianshavn (22) 
18:20 
Huset pĂĄ Christianshavn (23) 
18:55 
Hausgaard & Vers - rejsende i dansk (5:6) 
19:25 
Danmark ifølge Billed-Bladet (5:5) 
19:55 
Dagens sang: Se, det summer af sol 
20:00 
Astrid Lindgren - Sorgfugl (1:3) 
21:00 
Sprogquizzen 
21:40 
Hausgaard & Vers - rejsende i dansk (6:6) 
22:10 
Biblens gĂĄder - Ligklædet i Torino 
23:00 
Holocaust

"Vejen til Babij Jar" Amerikansk drama fra 1978 (Holocaust) Kz-lejrvagten Muller lover i 1941 at hjælpe Inga med at smugle et brev ind til Karl i Buchenwald, men prisen er høj
00:30 
Portræt af Elisabeth VigĂ©e Le Brun (2:2) 
01:20 
Min søns familie

Japansk drama fra 2013
03:15 
Sinatra - historien om Old Blue Eyes (3:4) 
04:15 
Sinatra - historien om Old Blue Eyes (4:4) 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Latindans, faste baller og bryst & vinger 
09:15 
Monte Carlo elsker jøderne (6:7) 
09:45 
Monte Carlo elsker jøderne (7:7) 
10:15 
Nedrivningsholdet (1:3) 
11:05 
Nedrivningsholdet (2:3) 
12:00 
Efterlyst kærlighed (3:6) 
12:30 
Petra elsker sig selv (8:8) 
13:00 
Nowhere Boys II (6:13) 
13:25 
Nowhere Boys II (7:13) 
13:50 
Nowhere Boys II (8:13) 
14:15 
Nowhere Boys II (9:13) 
14:40 
A Lot Like Love

Ny starttid
16:20 
Solsystemets hemmeligheder 
17:15 
Hawking: Tænk som en videnskabsmand (1:6) 
18:00 
Sex pĂĄ recept (4:6) 
18:30 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:10 
Family Guy 
19:35 
Family Guy 
19:55 
Alene i vildmarken USA II (11:15) 
20:40 
Fremtidens teknologi: New Zealand (1:10) 
21:10 
Taler du kropssprog? (3:8) 
21:30 
Yes No Maybe (1:8) 
21:45 
Lol

Amerikansk romantisk komedie fra 2012
23:15 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
00:00 
DR3 Dok: Kæreste med en indsat 
00:45 
Hawking: Tænk som en videnskabsmand (2:6) 
01:30 
Monte Carlo elsker USA (1:8) 
02:00 
Monte Carlo elsker USA (2:8) 
02:30 
Nuttet Om Natten 
03:30 
Nuttet Om Natten 
04:35 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:15 
Kate og Mim-Mim 
06:30 
MikroMakkerne (3) 
06:40 
Minisekterne 
06:45 
Minisekterne 
06:55 
Vilde Venner - Krible Krabler (3) 
07:00 
MikroMakkerne II (3) 
07:15 
Edderskønne Edderkopper (3) 
07:20 
Minisekterne 
07:30 
Peter Kanin 
07:45 
Ramajetterne III (1) 
08:00 
Mumitroldene 
08:10 
F for fĂĄr 
08:20 
Thomas og hans venner 
08:30 
Rosa fra Rouladegade II (10) 
09:00 
Brandmand Sam 
09:10 
Ramajetterne (4) 
09:30 
Tree Fu Tom 
09:55 
Monster Buster 
10:10 
Postmand Per: Specialposttjenesten 
10:25 
Skæg med bogstaver 
10:50 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (25) 
11:05 
Ramasjang Club - Kickflipperdansen (4) 
11:20 
Kaj og Andrea slukker en brand 
11:50 
SkrĂĄl med Nora (9) 
12:10 
Lille Nørd 
12:40 
Bamses Billedbog 
13:10 
Ramasjang Rally 
13:40 
Musen Tip 
13:45 
Musen Tip 
13:55 
Køkkenhyggen Hella 
14:20 
Sofus III (1) 
14:35 
Professor Balthazar 
14:45 
Professor Balthazar 
14:55 
Ramajetterne (5) 
15:15 
Op og Hop II (3) 
15:25 
Søpapegøjernes ø 
15:30 
Gurli Gris 
15:35 
Gurli Gris 
15:40 
Kate og Mim-Mim 
15:55 
Kate og Mim-Mim 
16:05 
Chuggington 
16:15 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (25) 
16:30 
Morten Skildpadde (25) 
16:55 
Hej Ramasjang 
17:00 
MikroMakkerne (3) 
17:05 
Minisekterne 
17:10 
Kriblekrable Safari sommerfugle 
17:25 
MikroMakkerne II (3) 
17:35 
Vilde Venner - Krible Krabler (3) 
17:45 
Edderskønne Edderkopper (3) 
18:00 
De smĂĄ vilde - ForĂĄr 
18:10 
Ramasjang Club - Krible Krable (1) 
18:30 
Rosa fra Rouladegade III (10) 
19:00 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (8) 
19:10 
Onkel Reje og børnenes brevkasse 
19:25 
F for fĂĄr 
19:30 
Brandmand Sam 
19:40 
Peter Kanin 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
Mønk 
06:01 
Wild Kratts 
06:25 
Junglebanden 
06:35 
Braceface (19) 
07:00 
Ultra Nyt 
07:05 
Klassen - Emmas dilemma (44) 
07:20 
Alvin og de frække jordegern 
07:30 
Alvin og de frække jordegern 
07:40 
Freaktown (3) 
07:50 
Bugged 
08:00 
Bugged 
08:05 
Mig og min robot 
08:20 
Nina Patalo 
08:25 
Store Nørd: Alarmer 
08:45 
Dyrs vĂĄben: Kvælerslange 
08:50 
Bidt, brændt og stukket - Hugorm (3) 
09:05 
Kloden koger (3:4) 
09:25 
Conrad og Bernhard 
09:35 
Conrad og Bernhard 
09:50 
Asfalt (17) 
10:00 
Asfalt (18) 
10:15 
Jeg vil være fodboldstjerne 
10:30 
Fodboldpigen Olivia 
10:45 
SkrĂĄt op pĂĄ 3. (6) 
11:05 
101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (9) 
11:30 
Lou 
11:40 
Lou 
11:55 
Voksenfælden I (8) 
12:20 
Nicolines Quiz - Hemmeligheder 
12:40 
Ultras Dance Crew (9) - Pride (2:2) Non-stop dans 
12:55 
Verdens bedste quiz II (2) 
13:10 
Dagens ret: Pad Thai 
13:25 
Dagens ret: Pavlova-kage 
13:40 
Klassen - Motionsdag er skod (41) 
13:50 
Klassen - Hvem ved hvad (42) 
14:00 
Sofie Linde Show I (7) - Vild $mith 
14:30 
Limbo III (13) 
14:45 
Limbo III (14) 
15:00 
Alien surfer girls (18) 
15:20 
Braceface (40) 
15:45 
Mission: Eftersidning I (3) 
16:05 
Junglebanden 
16:15 
Junglebanden 
16:30 
Thunderbirds (22) 
16:50 
Alvin og de frække jordegern 
17:05 
Alvin og de frække jordegern 
17:15 
Vi' bare bjørne (17) 
17:25 
Vi' bare bjørne (18) 
17:40 
Klassen - Emmas dilemma (44) 
17:50 
Klassen - Sara pjækker (45) 
18:00 
Ultra Nyt 
18:10 
Sam & Cat II (3) 
18:30 
KreaKampen - BYG: Finale (3:3) 
19:00 
Isas Stepz (17) 
19:15 
Isas Stepz (18) 
19:30 
Max pinlig (5) 
19:55 
Asterix & Obelix og briterne 
21:35 
Alletiders kok (4) - Rationering, krig og karry 
National Geographic
06:00 
Dum, Dummere, Derfor (1) 
06:30 
Dum, Dummere, Derfor (11) 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor (13) 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor (10) 
08:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (1) 
09:00 
Hubbles fantastiske rejse (1) 
10:00 
Hundehviskeren 
11:00 
Hundehviskeren (7) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor (1) 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor (11) 
13:00 
Dubais lufthavn (7) 
14:00 
Dubais lufthavn (8) 
15:00 
Dubais lufthavn (9) 
16:00 
Evakuering af Jorden (1) 
17:00 
I tornadoens øje (1) 
18:00 
SĂĄdan fanger man en smugler (4) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor (7) 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor 
20:00 
Undersøgelse af flystyrt (3) 
21:00 
Teknologiens Evolution (7) 
22:00 
X-Ray Earth (1) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor (1) 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor (11) 
00:00 
Undersøgelse af flystyrt (8) 
01:00 
Drugs Inc. (8) 
02:00 
Undersøgelse af flystyrt (3) 
03:00 
Teknologiens Evolution (7) 
04:00 
X-Ray Earth (1) 
TV2 FRI
06:25 
Dyrlægeliv pĂĄ landet 
06:55 
Byg et liv pĂĄ landet 
07:50 
Byg et liv pĂĄ landet 
08:40 
Havemagasinet 
09:15 
Havemagasinet 
09:55 
Have pĂĄ en dag 
10:45 
Haveglæder 
11:40 
Haveglæder 
12:35 
Bolighjælp pĂĄ vej 
13:25 
Bolighjælp pĂĄ vej 
14:15 
Fantasifulde rum (UK) 
15:05 
Fantasifulde rum (UK) 
16:00 
Hjemme bedst 
16:55 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
17:45 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
18:30 
Krejlerkongen 
19:10 
Krejlerkongen 
19:45 
Location, Location, Location 
20:40 
Den store pottedyst 
21:50 
Sæt pris pĂĄ dit hjem 
22:20 
Krejlerkongen 
23:00 
Krejlerkongen 
23:35 
Sæt pris pĂĄ dit hjem (UK) 
00:25 
Sæt pris pĂĄ dit hjem (UK) 
01:10 
Havemagasinet 
01:50 
Havemagasinet 
02:25 
Dyrlægeliv pĂĄ landet 
03:00 
Frihuset 
TV3 sport 2
08:55 
Tennis: ATP World Tour Uncovered 
09:25 
MotoGP: Frankrigs Grand Prix - Løbet 
10:55 
Fodbold: Premier League Netbusters 
11:25 
Fodbold: Premier League World Show 
11:55 
Fodbold: Liverpool-Sydney FC 
14:00 
Fodbold: Premier League Netbusters 
14:30 
Fodbold: Premier League World Show 
15:00 
Fodbold: Kamp fra Ligue 1 
17:00 
Fodbold: Liverpool-Sydney FC 
18:55 
HĂĄndbold: Rhein-Neckar Löwen-Stuttgart (m) 
20:45 
Fodbold: Liverpool-Sydney FC 
23:00 
Fodbold: Højdepunkter fra Serie A 
00:00 
Fodbold: Serie A Show 
00:30 
Fodbold: Premier League Netbusters 
01:00 
Fodbold: Premier League World Show 
01:30 
Fodbold: La Liga Show 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 16:32 Dato: 25-05-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?