Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR1

DR1

06:00 
S√łren Ryge: I slotsgartnerens v√¶rksted 
06:30 
Marta & Guldsaksen II (4:4) 
07:00 
Amat√łrer i rummet 
08:00 
De flyvende l√¶ger (204:224) 
08:45 
Stolthed og fordom (1:3) 
10:30 
Antikkrejlerne (224) 
11:15 
Antikkrejlerne (225) 
12:00 
Bonder√łven 2011 (2) 
12:25 
K√¶re nabo - g√łr bras til bolig Lyngby 
13:10 
Hammerslag 2010 (7) 
13:40 
Columbo: Et umage par 
15:10 
The Best Exotic Marigold Hotel

Engelsk komediedrama fra 2011
17:05 
Jordemoderen VI (8) 
18:00 
Skattej√¶gerne 2015 (9) 
18:30 
TV AVISEN med Sporten 
19:00 
Hvem var det nu vi var - 2006 
20:00 
S√łren Ryge pr√¶senterer: Min nye tr√łje 
20:30 
Bag Danmark med Tobias - Thy Tr√¶f 
21:00 
Kontant 
21:30 
TV AVISEN 
21:45 
Sporten 
21:50 
Det er aldrig for sent

Amerikansk komedie fra 2014
23:20 
Alting bliver godt igen

Dansk spillefilm fra 2010
00:50 
OBS 
00:55 
Mist√¶nkt 7: Sidste akt (2:2) 
02:25 
Spooks (86) 
03:15 
Annemad (3:16) 
03:45 
Hammerslag 2010 (7) 
04:15 
Bidt af naturen (18) 
04:40 
Danmarks sk√łnneste hjem - √ėstjylland (2:10) 
TV2

TV2

06:30 
Go' morgen Danmark 
12:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:40 
S√•danmark 
13:05 
Han, hun og haven 
13:55 
Krejlerkongen 
14:10 
Krejlerkongen 
15:00 
Gr√¶nsepatruljen 
15:25 
Gr√¶nsepatruljen 
15:50 
SuperMatchen: Studiet 
16:05 
SuperMatchen:, direkte 
16:55 
SuperMatchen:, direkte 
17:55 
Dit for√•rsvejr 
18:00 
Nyhederne, Sporten og Vejret 
18:20 
Regionale nyheder 
18:25 
Go' aften Danmark 
19:00 
Nyhederne 
19:30 
Regionalprogram 
20:00 
Min s√łsters b√łrn og guldgraverne

Dansk familiefilm fra 2015 - dansk tv-premiere
21:30 
L√¶rkevej - til d√łden os skiller

Dansk komediedrama fra 2012
23:05 
War of the Worlds

Amr. science-fiction film fra 2005
01:00 
Gr√¶nsepatruljen 
01:35 
Gr√¶nsepatruljen 
01:55 
The Good Wife (103) 
02:45 
The Good Wife (102) 
03:25 
Airport 
04:00 
Nyhederne og Vejret 
TV3

TV3

06:00 
Chrisleys vilde familie 1 (7) 
06:25 
Vanderpump Rules 2 (11) 
07:10 
Real Housewives of Beverly Hills (5) 
08:05 
Real Housewives of Beverly Hills (6) 
09:05 
Familien fra Bryggen 2 (3) 
10:05 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (8) 
11:00 
MasterChef 2015 - Danmarks st√łrste madtalenter (26) 
12:00 
Til middag hos (8) 
13:00 
The Kardashians 7 (3) 
14:00 
The Kardashians 7 (4) 
15:00 
Amalies baby (4) 
16:00 
MasterChef 2016 - Danmarks st√łrste madtalenter (9) 
17:00 
MED KNIVEN FOR STRUBEN 2 (10) 
18:00 
Luksusf√¶lden 12 (1) 
19:00 
Luksusf√¶lden 12 (2) 
20:00 
Ladies of London (6) 
21:00 
K√łbm√¶nd p√• 1.klasse 2016 (6) 
22:00 
Paradise Hotel 2017 (42) 
22:45 
Min fede tr√¶ner (6) 
23:45 
Picture Perfect

Amerikansk romantisk komedie fra 1996
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
01:50 
NCIS 3 (61) 
02:45 
NCIS 3 (62) 
03:30 
Minority Report (9) 
04:15 
Minority Report (10) 
Kanal 5
06:05 
Hverdagens helte (24) 
06:30 
Rod i k√łkkenet (19:24) 
07:20 
Rod i k√łkkenet (20:24) 
08:05 
Sp√łgelsesj√¶gerne (4) 
08:55 
Dit Hjem i Vores H√¶nder: Annette Heick og Therese Glahn (5) 
09:40 
Dit Hjem i Vores H√¶nder: Annette Heick og Therese Glahn (6) 
10:35 
Veronica Mars (20) 
11:30 
Veronica Mars (21) 
12:25 
Special Victims Unit (365) 
13:25 
CSI (60) 
14:15 
CSI (62) 
15:10 
CSI: New York (106) 
16:05 
CSI: New York (107) 
17:00 
Special Victims Unit (366) 
18:00 
Big Bang Theory (86) 
18:30 
Big Bang Theory (87) 
19:00 
Big Bang Theory (88) 
19:30 
Big Bang Theory (89) 
20:00 
Det st√¶rkeste netv√¶rk (1) 
21:00 
5. halvleg 
22:00 
The Librarian

Amr. eventyrfilm fra 2004
00:00 
Stoffer i Sommerlandet (5) 
01:00 
Criminal Minds (59) 
01:55 
Criminal Minds (60) 
02:50 
Helikopterpiloterne (6) 
03:40 
The Tomorrow People (20) 
04:25 
The Tomorrow People (21) 
DR2

DR2

07:00 
Horisont 
07:25 
Ufrivillig far (3:3) 
07:55 
USA indefra: Bitcoin 
08:35 
USA indefra: Affaldssortering 
09:15 
Fotokunst: Alex Majoli 
09:40 
De navnl√łse d√łde 
10:20 
Naturens minimonstre (4:4) 
11:10 
Walkabout (9:9) 
11:50 
P√• sporet af maden - p√•ske 
12:40 
Terroristen der fik frit lejde 
13:25 
Husker du - Highlights fra 1960'erne 
14:10 
Husker du... - Highlights fra 70'erne 
15:10 
Den ny verden (1:4) 
16:00 
Den ny verden (2:4) 
17:00 
Med de bare næver

Amerikansk boksefilm fra 1975
18:30 
Sindssyg i gernings√łjeblikket (2:2) 
19:30 
So ein Ding- mobilbetaling 
20:00 
Anna Karenina 
22:30 
Deadline 
23:00 
D√łdens spor: Silver Swan 
00:35 
Klima og kvoter til forhandling 
01:30 
Den n√łgne revolution√¶r 
02:25 
Deadline Nat 
TV2 Zulu
06:40 
Dybvaaaaad! 
07:10 
Dybvaaaaad! 
07:40 
zHit-paraden: De Sejeste Mandfolk 
08:15 
New Girl (110) 
08:40 
New Girl (111) 
09:10 
2 Broke Girls (131) 
09:35 
2 Broke Girls (132) 
10:00 
Will & Grace (11) 
10:25 
Will & Grace (12) 
10:55 
Beverly Hills 90210 (71) 
11:45 
Beverly Hills 90210 (72) 
12:40 
Desperate Housewives (58) 
13:30 
Desperate Housewives (59) 
14:15 
Dybvaaaaad! 
14:50 
Dybvaaaaad! 
15:25 
N√łrgaards netfix 
15:55 
American Dad (35) 
16:25 
American Dad (36) 
16:55 
Kongen af Queens (118) 
17:20 
Kongen af Queens (119) 
17:50 
Klovn 
18:25 
Klovn 
18:55 
Venner (86) 
19:25 
Venner (87) 
19:50 
Dybvaaaaad! 
20:25 
Dybvaaaaad! 
21:00 
Iron Man 2

Amr. superheltefilm fra 2010
23:05 
N√łrgaards netfix 
23:35 
N√łrgaards netfix 
00:10 
Dybvaaaaad! 
00:40 
Dybvaaaaad! 
01:10 
N√łrgaards Netfix 
01:40 
Batman 
02:10 
Batman 
02:40 
Rude Tube - Cyber Stars 
03:10 
Rude Tube - Animal Antics 
03:40 
Kongen af Queens (112) 
04:05 
Kongen af Queens (113) 
04:35 
Selfie (8) 
TV3plus
06:00 
Chicago P.D. 2 (11) 
06:45 
Chicago P.D. 2 (12) 
07:30 
How I Met Your Mother 7 (15) 
08:00 
How I Met Your Mother 7 (16) 
08:30 
How I Met Your Mother 7 (17) 
09:00 
How I Met Your Mother 7 (18) 
09:30 
Simpsons 3 (10) 
09:55 
Formel 1: Monacos Grand Prix - Tr√¶ning 1 
11:35 
Fodbold: Optakt til DBU Pokalen 
13:55 
Formel 1: Monacos Grand Prix - Tr√¶ning 2 
15:35 
Fodbold: Optakt til DBU Pokalen 
17:00 
Fodbold: FC K√łbenhavn-Br√łndby IF 
19:00 
Fodbold: Opf√łlgning p√• DBU Pokalen 
20:00 
Fodbold: Fodbold uden Filter - Special fra Parken 
21:00 
Men in Black III

Amerikansk sci-fi komedie fra 2012
23:15 
Men in Black II

Amerikansk prisbel√łnnet sci-fi komedie fra 2002
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
01:00 
The Simpsons 24 (15) 
01:30 
The Simpsons 24 (16) 
02:00 
The Simpsons 24 (11) 
02:30 
The Simpsons 24 (12) 
03:00 
Ridiculousness (18) 
03:25 
Ridiculousness (19) 
03:50 
Two And A Half Men 11 (18) 
04:15 
Two And A Half Men 11 (19) 
04:40 
Those Who Kill (5) 
6'eren
06:45 
Moonshiners (17) 
07:30 
The Pool Master (10) 
09:20 
Bering Sea Gold (7) 
10:15 
Bering Sea Gold (8) 
12:20 
Salvage Hunters (4) 
13:15 
Tanked (17) 
14:10 
Tanked (18) 
15:05 
Running Wild with Bear Grylls (5) 
16:05 
Running Wild with Bear Grylls (6) 
17:00 
Two and a half men (137) 
17:30 
Two and a half men (138) 
18:00 
Human Target (22:25) 
19:00 
Human Target (23:25) 
20:00 
Person of Interest (42) 
21:00 
Criminal Minds (203) 
22:00 
Criminal Minds (204) 
22:55 
Big Bang Theory (191) 
23:20 
Big Bang Theory (192) 
23:50 
Person of Interest (42) 
00:50 
Naked and Afraid (2) 
01:50 
Naked and Afraid (3) 
02:45 
Salvage Hunters (5) 
03:35 
Salvage Hunters (6) 
04:25 
Ice Cold Gold (5) 
TV2 Sport
06:45 
NBA: Golden State Warriors-San Antonio Spurs, playoff 
08:00 
Tennis: WTA - Strasbourg 
10:00 
Badminton: Sudirman Cup, direkte 
11:00 
Badminton: Sudirman Cup, direkte 
12:00 
Badminton: Sudirman Cup, direkte 
13:00 
Badminton: Sudirman Cup, direkte 
14:00 
Badminton: Sudirman Cup, direkte 
15:00 
Tennis: WTA - Strasbourg, direkte 
16:55 
Sportsmagasinet: SportsLab 
17:30 
Tennis: WTA - Strasbourg, direkte 
19:40 
SuperMatchen: 
20:25 
SuperMatchen: 
21:30 
Tennis: WTA - Strasbourg 
23:30 
Tennis: WTA - Strasbourg 
01:30 
SportsDok: Kongerne af Jyllandsringen 
01:55 
SportsDok: Kongerne af Jyllandsringen 
02:30 
NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff, direkte 
03:50 
NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff, direkte 
TV3 Sport 1
08:55 
Fodbold: FCK vs. BIF - De vildeste derbyer 
09:55 
Formel 1: Monacos Grand Prix - Tr√¶ning 1 
11:35 
Fodbold: FCK vs. BIF - De vildeste derbyer 
11:55 
Formel 1: Monacos Grand Prix - Tr√¶ning 1 
13:55 
Formel 1: Monacos Grand Prix - Tr√¶ning 2 
15:35 
Fodbold: FCK vs. BIF - De vildeste derbyer 
16:35 
Formel 1: Monacos Grand Prix - Tr√¶ning 2 
18:00 
Dart: Dubai Darts Masters 
21:30 
Fodbold: FC K√łbenhavn-Br√łndby IF 
23:45 
Fodbold: Fodboldprogrammet Sat Af - Thomas Delaney 
00:15 
Formel 1: Monacos Grand Prix - Tr√¶ning 2 
02:15 
OPHOLD I SENDEFLADE 
TV3 Puls
06:00 
USA?s bedste restaurant (109) 
06:50 
PRISKRIG (6) 
07:35 
Dr√łmmeboliger (13) 
08:30 
Hospitalet (27) 
09:00 
Ekstreme samlere 2 (8) 
10:00 
Dr. Phil (2529) 
11:00 
Dr. Phil (2530) 
12:00 
Ekstreme samlere 2 (9) 
13:00 
Fra Skrot til Slot (12) 
14:00 
Jamie Olivers Dr√łmmeskole (3) 
15:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US 3 (13) 
16:00 
Huse for Millioner LA (7) 
17:00 
Depotj√¶gerne 3 (1) 
17:30 
Depotj√¶gerne 3 (2) 
18:00 
Undercover Boss 3 (7) 
19:00 
Undercover Boss 3 (8) 
20:00 
Depotj√¶gerne 3 (3) 
20:30 
Depotj√¶gerne 3 (4) 
21:00 
Ramsay's Kitchen Nightmares US (1) 
22:00 
LIKE, DEL, SMAG (11) 
22:30 
LIKE, DEL, SMAG (12) 
23:00 
Huse for Millioner LA (8) 
00:05 
Depotj√¶gerne fra Texas (409) 
00:35 
Depotj√¶gerne fra Texas (410) 
01:05 
Dr. Phil (2354) 
02:00 
Dr√łmmeboliger (13) 
02:55 
Fra Skrot til Slot (12) 
03:45 
Min beskidte hemmelighed (5) 
04:30 
Min beskidte hemmelighed (6) 
Kanal 4
06:15 
Ghost Whisperer (38) 
07:00 
P√• nye boligeventyr (97) 
07:50 
Devious Maids (26) 
08:35 
Tvins Homeshopping 
09:35 
Mistresses (52:39) 
10:25 
Mistresses (14:39) 
11:20 
Greys hvide verden (72) 
12:10 
Greys hvide verden (73) 
13:05 
De unge m√łdre (452) 
14:05 
De unge m√łdre (453) 
15:00 
Say Yes to the Dress (15) 
15:30 
Say Yes to the Dress (16) 
16:00 
Silas - Mig, min mand og min kone (2) 
17:00 
Greys hvide verden (74) 
18:00 
Greys hvide verden (75) 
19:00 
Silas - Mig, min mand og min kone (3) 
20:00 
Say Yes to the Dress (7) 
20:30 
Say Yes to the Dress (8) 
21:00 
People Like Us

Amr. drama fra 2012
23:15 
One Born Every Minute (18) 
00:20 
One Born Every Minute (19) 
01:20 
48 Hours (18) 
02:15 
48 Hours (19) 
03:10 
Paula Zahn p√• sagen 
04:00 
Paula Zahn p√• sagen 
04:50 
Vesterbro (9:10) 
Discovery Channel
06:00 
How It's Made (11) 
06:25 
Auction Hunters: Pawn Shop Edition (22) 
06:55 
Auction Hunters: Pawn Shop Edition (23) 
07:20 
Tanked (18) 
08:15 
Ultimate Survival (3) 
09:05 
Wheeler Dealers (6) 
10:00 
Fast N' Loud (28) 
11:00 
Deadliest Catch (7) 
12:00 
Moonshiners (6) 
13:00 
Moonshiners (7) 
14:00 
Alaska: The Last Frontier (16) 
15:00 
How It's Made (22) 
15:30 
How It's Made (26) 
16:00 
Chasing Classic Cars (3) 
16:30 
Chasing Classic Cars (4) 
17:00 
Mythbusters (163) 
18:00 
Wheeler Dealers (7) 
19:00 
Fast N' Loud (11) 
20:00 
How It's Made (3) 
20:30 
How Do They Do It? (3) 
21:00 
Abandoned Engineering (5) 
22:00 
NASA's Unexplained Files (2) 
23:00 
Alaska: The Last Frontier (17) 
00:00 
Mythbusters (11) 
01:00 
Abandoned Engineering (5) 
02:00 
NASA's Unexplained Files (2) 
03:00 
Naked And Afraid (3) 
03:55 
Deadliest Catch (7) 
04:45 
Fast N' Loud (28) 
TV2 Charlie
06:35 
For himlens skyld (78) 
07:30 
Skadestuen i Holby (234) 
08:30 
Doktor Kleist (6) 
09:25 
Doktor Kleist (7) 
10:25 
Doc Martin (43) 
11:20 
Bjergl√¶gen (8) 
12:10 
Bjergl√¶gen (9) 
13:05 
Kommiss√¶r Rex (129) 
13:55 
Blue Bloods (118) 
14:45 
Fornyet mistanke (4) 
15:45 
Fornyet mistanke (5) 
16:45 
Sm√• og store synder (327) 
17:40 
Sm√• og store synder (328) 
18:40 
Sp√łrg Charlie 
19:10 
Sp√łrg Charlie 
19:40 
Death in Paradise (4) 
20:40 
Mord ved havet (7) 
21:40 
Mord ved havet (8) 
22:30 
Dr. Foster (4) 
23:30 
Hvem vil v√¶re million√¶r? 
00:20 
Jarls Quizshow 
01:10 
Lur mit liv 
02:05 
Mord ved havet (7) 
02:55 
Mord ved havet (8) 
03:50 
Murdoch-mysterierne (1) 
04:45 
Skadestuen i Holby (235) 
Eurosport
06:00 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
07:15 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
08:30 
TENNIS: fra  
08:45 
CYKLING: Giro D'Italia 
09:45 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
12:00 
CYKLING: Giro D'Italia 
13:00 
CYKLING: Giro Ekstra 
13:15 
CYKLING: Giro D'Italia 
17:15 
 
17:30 
TENNIS: French Open fra Paris 
18:00 
TENNIS: ATP Turneringen fra Geneve, Schweiz 
20:00 
TENNIS: fra  
20:10 
NYHEDER: Eurosportnews report 
20:20 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
21:00 
CYKLING: Giro d'Italia 
22:05 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
23:25 
NYHEDER: Eurosportnews report 
23:30 
CYKLING: Giro d'Italia 
00:30 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
01:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
03:00 
FODBOLD: FIFA U-20 VM, Sydkorea 
04:30 
CYKLING: Giro D'Italia 
Eurosport 2
07:30 
Tennis: Grand Slam Tournament Get Ready 
07:45 
ATP Tennis: ATP Geneva Open 
08:43 
F√¶gtning: Grand Prix Series Top 5 
08:45 
F√¶gtning: Grand Prix Series 
09:45 
Tennis: Grand Slam Tournament Get Ready 
10:00 
Tennis: French Open kvalifikation 
17:30 
Fodbold: U20 World Cup 
18:15 
Cykling: Giro d'Italia 
20:00 
Fodbold: U20 World Cup 
21:00 
ATP Tennis: ATP Geneva Open 
21:45 
Tennis: Grand Slam Tournament Get Ready 
22:00 
Cykling: Giro d'Italia Today 
23:05 
Cykling: Giro d'Italia 
01:00 
Cykling: Giro d'Italia 
02:40 
Cykling: Giro d'Italia 
ID

ID

06:00 
Real Emergency Calls Unexpected Peril (S2) 
06:25 
Pit Bulls And Parolees Episode 12 (Season 3) 
07:20 
I Almost Got Away With It Episode 32 (Season 3) 
08:10 
Disappeared Gone On The 4th Of July (Season 3) 
09:30 
Locator, The Episode 20 
10:00 
Unravelled Forever Mine (Season 2) 
11:30 
Locator, The Episode 45 
13:00 
Murder Comes To Town Mommy, Please Come Home (Season 3) 
14:00 
Judge Rinder Episode 9 (Series 2) 
15:00 
Locator, The Episode 46 
15:30 
California Investigator Episode 1 (Season 2) 
16:00 
I'd Kill For You Pain Killer (Season 2) 
17:00 
Solved Last Man Standing (Season 2) 
18:00 
Disappeared Episode 7 (Season 7) 
19:00 
Murder Comes To Town Episode 4 (Season 3) 
20:00 
True Crime With Aphrodite Jones Paging Dr. Essa (Season 4) 
21:00 
Evil Lives Here My Brother's Secrets (Season 2) 
22:00 
Killing Richard Glossip Twelfth Hour, The 
23:00 
Nightmare Next Door Drink With The Devil (Season 3) 
23:55 
Deadly Women Brutal Bride (Season 7) 
00:50 
True Csi Episode 2 (Series 8) 
01:50 
Ghost Asylum Season 2 Brushy Mountain State Penitentiary 
02:50 
Evil Lives Here My Brother's Secrets (Season 2) 
03:50 
Killing Richard Glossip Twelfth Hour, The 
04:45 
California Investigator Episode 1 (Season 2) 
DRK

DRK

06:10 
Guldkorn 1970'erne: 1970 
06:30 
Nikolaj og Julie (17:22) 
07:15 
Nikolaj og Julie (18:22) 
08:00 
Dagens sang: Det er i dag et vejr 
08:01 
aHA! 
08:40 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:10 
Hvorn√•r var det nu det var 
09:40 
Madsen & Co. (28:32) 
10:05 
Madsen & Co. (29:32) 
10:25 
Pas p√• mor (1) 
10:50 
Pas p√• mor (2) 
11:20 
Pas p√• mor (3) 
11:50 
Holocaust

"M√łrket samler sig" Amerikansk drama fra 1978
13:15 
Chaplin

Amerikansk autentisk drama fra 1992
Klik pÔŅĹ programmet for at fÔŅĹ vist en trailer for filmen
15:30 
Zirkus Nemo - nu med henteh√•r (1:2) 
16:10 
Zirkus Nemo - nu med henteh√•r (2:2) 
17:05 
De kongelige juveler (1:2) 
18:05 
Dronning Mauds album (1:2) 
19:05 
√Ügyptens sidste g√•de 
19:55 
Dagens sang: Det er i dag et vejr 
20:00 
Vilde hoteller: Tyskland 
20:30 
Afrikas nye k√łkken - Marokko (6:6) 
21:00 
Filmselskabet 
21:30 
Filmperler: The Immigrant

Amerikansk drama fra 2013
23:20 
Paradis: Kærlighed

√ėstrigsk drama fra 2012
01:15 
Kobra - Emojis - verdens hurtigst voksende sprog (9) 
01:45 
Macho

Spansk komedie fra 1993
03:15 
De sorte amerikaneres historie (6:6) 
04:10 
Sinatra - historien om Old Blue Eyes (4:4) 
DR3

DR3

06:00 
Morgengymnastikken: Ryg & l√¶nd, faste l√•r og kontorkrop 
08:35 
Monte Carlo elsker USA (1:8) 
09:05 
Monte Carlo elsker USA (2:8) 
09:35 
Petra elsker sig selv (8:8) 
10:05 
Nedrivningsholdet (3:3) 
10:55 
De utrolige supermennesker - Overnaturlige evner 
11:40 
VICE: Boksning med bare n√¶ver 
12:05 
Efterlyst k√¶rlighed (4:6) 
12:35 
Nowhere Boys II (10:13) 
13:00 
Nowhere Boys II (11:13) 
13:30 
Nowhere Boys II (12:13) 
13:55 
Nowhere Boys II (13:13) 
14:20 
Playing It Cool

Amerikansk romantisk komedie fra 2014
15:45 
Earth Shocks - Mega Flood 
16:35 
Ruslands iskolde natur 
17:25 
Hawking: T√¶nk som en videnskabsmand (2:6) 
18:10 
Taler du kropssprog? (3:8) 
18:30 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:10 
Family Guy 
19:35 
Family Guy - Space Cadet 
20:00 
Ice Road Truckers X (1:10) 
20:40 
Himalaya: en livsfarlig ekspedition (1:5) 
21:30 
Happy Endings

Amerikansk komedie fra 2005
23:35 
Wolf

Amerikansk gyserdrama fra 1994
01:35 
The Tonight Show med Jimmy Fallon 
02:15 
Hawking: T√¶nk som en videnskabsmand (3:6) 
03:00 
Monte Carlo elsker USA (3:8) 
03:30 
Monte Carlo elsker USA (4:8) 
04:00 
Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:15 
Kate og Mim-Mim 
06:30 
MikroMakkerne (4) 
06:40 
Minisekterne 
06:45 
Minisekterne 
06:55 
Vilde Venner - Krible Krabler (4) 
07:00 
MikroMakkerne II (4) 
07:15 
Eddersk√łnne Edderkopper (4) 
07:20 
Minisekterne 
07:30 
Cykelmyggen og Minibillen 
08:45 
MikroMakkerne II (1) 
08:55 
MikroMakkerne II (2) 
09:05 
Pippi Langstr√łmpe 
09:30 
Tree Fu Tom 
09:55 
Monster Buster 
10:10 
Postmand Per: Specialposttjenesten 
10:25 
Sk√¶g med tal 
10:50 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (26) 
11:05 
Ramasjang Club - Krammedansen (5) 
11:20 
Kaj og Andrea holder fastelavn 
11:50 
Skr√•l med Filippa (10) 
12:10 
Lille N√łrd 
12:40 
Bamses Billedbog 
13:10 
Ramasjang Rally 
13:40 
Musen Tip 
13:45 
Musen Tip 
13:55 
K√łkkenhyggen Hella 
14:20 
Sofus III (2) 
14:35 
Professor Balthazar 
14:45 
Professor Balthazar 
14:55 
Ramajetterne (6) 
15:15 
Op og Hop II (4) 
15:25 
S√łpapeg√łjernes √ł 
15:30 
Gurli Gris 
15:35 
Gurli Gris 
15:40 
Kate og Mim-Mim 
15:55 
Kate og Mim-Mim 
16:05 
Chuggington 
16:15 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (26) 
16:30 
Morten Skildpadde (26) 
16:55 
Hej Ramasjang 
17:00 
MikroMakkerne (4) 
17:05 
Minisekterne 
17:10 
Kriblekrable Safari i skoven 
17:25 
MikroMakkerne II (4) 
17:35 
Vilde Venner - Krible Krabler (4) 
17:45 
Eddersk√łnne Edderkopper (4) 
18:00 
De sm√• vilde - Sommer 
18:15 
Op og Hop II (1) 
18:30 
Motor Mille og B√łrnebanden (7) 
18:50 
Jungletrommer - udforskerne 
19:00 
Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (9) 
19:10 
Onkel Reje og b√łrnenes brevkasse 
19:25 
F for f√•r 
19:30 
Brandmand Sam 
19:40 
Peter Kanin 
19:55 
Lillefinger 
DR Ultra
06:00 
M√łnk 
06:01 
Wild Kratts 
06:25 
Junglebanden 
06:35 
Braceface (20) 
07:00 
Ultra Nyt 
07:05 
Klassen - Sara pj√¶kker (45) 
07:15 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
07:30 
Wild Kratts 
07:50 
Wild Kratts 
08:10 
Junglebanden 
08:25 
Junglebanden 
08:35 
Pingvinerne fra Madagascar (3) 
09:00 
De tre detektiver og Skelet√łens hemmelighed 
10:25 
Zorro (18) 
10:45 
Zorro (19) 
11:10 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
11:20 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
11:30 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
11:40 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
11:55 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
12:05 
Ultra Galla 2014 
13:35 
Klassen - Tissemanden (43) 
13:45 
Klassen - Emmas dilemma (44) 
13:55 
Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger 
14:25 
Limbo III (15) 
14:40 
Limbo III (16) 
14:55 
Min Nabo Totoro 
16:20 
Junglebanden 
16:30 
Thunderbirds (23) 
16:55 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
17:05 
Alvin og de fr√¶kke jordegern 
17:15 
Vi' bare bj√łrne (18) 
17:25 
Vi' bare bj√łrne (19) 
17:40 
Klassen - Sara pj√¶kker (45) 
17:50 
Klassen - Den sidste dronning (46) 
18:00 
Kampen (6) 
18:10 
Sam & Cat II (4) 
18:30 
Alletiders kok (5) - Pitakebab i stenalderen 
18:45 
D√łden og jeg (3) 
19:00 
Isas Stepz (19) 
19:15 
Isas Stepz (20) 
19:30 
Max pinlig (6) 
19:55 
Porco Rosso 
21:25 
KreaKampen - BYG: Finale (3:3) 
National Geographic
06:00 
Dum, Dummere, Derfor (2) 
06:30 
Dum, Dummere, Derfor (6) 
07:00 
Dum, Dummere, Derfor (7) 
07:30 
Dum, Dummere, Derfor (3) 
08:00 
The Story Of God Med Morgan Freeman (3) 
09:00 
Jorden set fra rummet (1) 
10:00 
Hundehviskeren (8) 
11:00 
Hundehviskeren (9) 
12:00 
Dum, Dummere, Derfor (2) 
12:30 
Dum, Dummere, Derfor (6) 
13:00 
Det h√•rde liv i Alaska (1) 
14:00 
Det h√•rde liv i Alaska (2) 
15:00 
Det h√•rde liv i Alaska (3) 
16:00 
√ėjenvidner: Katastrofen i Japan (1) 
17:00 
Hubbles fantastiske rejse (1) 
18:00 
S√•dan fanger man en smugler (5) 
19:00 
Dum, Dummere, Derfor (16) 
19:30 
Dum, Dummere, Derfor (2) 
20:00 
Unders√łgelse af flystyrt (4) 
21:00 
Dum, Dummere, Derfor (19) 
21:30 
Dum, Dummere, Derfor (20) 
22:00 
Teknologiens Evolution (8) 
23:00 
Dum, Dummere, Derfor (13) 
23:30 
Dum, Dummere, Derfor (10) 
00:00 
Unders√łgelse af flystyrt (9) 
01:00 
Drugs Inc. (9) 
02:00 
Unders√łgelse af flystyrt (4) 
03:00 
Dum, Dummere, Derfor (19) 
03:30 
Dum, Dummere, Derfor (20) 
04:00 
Teknologiens Evolution (8) 
TV2 FRI
06:25 
Dyrl√¶geliv p√• landet 
07:00 
Byg et liv p√• landet 
07:50 
Byg et liv p√• landet 
08:40 
Havemagasinet 
09:20 
Havemagasinet 
09:55 
Have p√• en dag 
10:45 
Havegl√¶der 
11:40 
Havegl√¶der 
12:30 
Bolighj√¶lp p√• vej 
13:20 
Bolighj√¶lp p√• vej 
14:10 
Fantasifulde rum (UK) 
15:05 
Fantasifulde rum (UK) 
16:00 
Hjemme bedst 
16:55 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
17:40 
Gordon Ramsays hotelmareridt 
18:30 
Krejlerkongen 
19:05 
Krejlerkongen 
19:45 
Location, Location, Location 
20:40 
Fantastiske fund 
21:20 
Fantastiske fund 
22:00 
Krejlerkongen 
22:40 
Krejlerkongen 
23:15 
S√¶t pris p√• dit hjem (UK) 
00:05 
S√¶t pris p√• dit hjem (UK) 
00:55 
Havemagasinet 
01:30 
Havemagasinet 
02:05 
Dyrl√¶geliv p√• landet 
02:40 
Frihuset 
04:50 
Quiz p√• gaflen 
TV3 sport 2
09:00 
Fodbold: Serie A Show 
09:30 
Fodbold: Premier League Netbusters 
10:00 
Fodbold: Premier League World Show 
10:30 
Fodbold: La Liga Show 
11:05 
Tennis: Lyon Open (m) 
13:00 
Tennis: Lyon Open (m) 
15:00 
Fodbold: Kamp fra Ligue 1 
17:00 
Fodbold: Kamp fra Serie A 
19:00 
Tennis: Lyon Open (m) 
21:00 
Tennis: Lyon Open (m) 
23:00 
Fodbold: H√łjdepunkter fra Serie A 
00:00 
Fodbold: Serie A Show 
00:30 
Fodbold: Premier League Netbusters 
01:00 
Fodbold: Premier League World Show 
01:30 
Fodbold: La Liga Show 
02:00 
OPHOLD I SENDEFLADE 
Kl: 12:38 Dato: 21-07-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj√¶lp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?