Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
Animal Planet HD
Ugens programoversigt for Animal Planet HD
Her findes dagens program for Animal Planet HD for i dag og en uge frem.
I dag
18:15  Wildest Latin America (1) 
19:10  På eventyr med pandaen (1) 
20:05  North America (1) 
21:00  I løvens hule (1) 
21:55  I løvens hule (2) 
22:50  Krokodillen udfordres 
23:45  Tanked (19) 
00:40  Gorilla Doctors 
01:35  Yankee Jungle (2) 
02:25  Alligatordrenge (5) 
03:15  Krokodillen udfordres 
04:02  Det vilde Afrika (13) 
04:49  Charles & Jessica: A Chimp Tale (1) 
Mandag d. 03-08
06:00  Dovendyrets Redning (1) 
06:25  Min umulige kat (4) 
07:15  Gorilla Doctors 
08:10  Alligatordrenge (5) 
09:05  Tanked (19) 
10:00  Bittesmå kæledægger (1) 
10:25  Tim Faulkners vilde liv (1) 
10:55  Treehouse Masters (1) 
11:50  Alligatordrenge (4) 
12:45  River monsters (2) 
13:40  Efter angrebet (4) 
14:35  Tanked (19) 
15:30  Alligatordrenge (4) 
16:25  Gorilla Doctors 
17:20  Biggest and Baddest (1) 
18:15  Alligatordrenge (1) 
19:10  Tanked (20) 
20:05  De vilde hundes ø 
21:00  Biggest and Baddest (1) 
21:55  Wild Things with Dominic Monaghan (1) 
22:50  Alligatordrenge (1) 
23:45  Tanked (20) 
00:40  De vilde hundes ø 
01:35  Biggest and Baddest (1) 
02:25  Alligatordrenge (1) 
03:15  Wild Things with Dominic Monaghan (1) 
04:02  Treehouse Masters (1) 
04:49  De vilde hundes ø 
Tirsdag d. 04-08
06:00  Dovendyrets Redning (2) 
06:25  Bittesmå kæledægger (1) 
06:50  Tim Faulkners vilde liv (1) 
07:15  De vilde hundes ø 
08:10  Treehouse Masters (1) 
09:05  Tanked (20) 
10:00  Bittesmå kæledægger (2) 
10:25  Tim Faulkners vilde liv (2) 
10:55  Treehouse Masters (2) 
11:50  Wild Things with Dominic Monaghan (1) 
12:45  Biggest and Baddest (1) 
13:40  Alligatordrenge (1) 
14:35  Tanked (20) 
15:30  Wild Things with Dominic Monaghan (1) 
16:25  De vilde hundes ø 
17:20  Yankee Jungle (3) 
18:15  Alligatordrenge (2) 
19:10  Tanked (21) 
20:05  Shamwari: Et vildt liv (6) 
20:35  Shamwari: Et vildt liv (7) 
21:00  Yankee Jungle (3) 
21:55  Man-Eating Zombie Cats 
22:50  Alligatordrenge (2) 
23:45  Tanked (21) 
00:40  Shamwari: Et vildt liv (6) 
01:10  Shamwari: Et vildt liv (7) 
01:35  Yankee Jungle (3) 
02:25  Alligatordrenge (2) 
03:15  Man-Eating Zombie Cats 
04:02  Treehouse Masters (2) 
04:49  Shamwari: Et vildt liv (6) 
Onsdag d. 05-08
06:00  Dovendyrets Redning (3) 
06:25  Bittesmå kæledægger (2) 
06:50  Tim Faulkners vilde liv (2) 
07:15  Shamwari: Et vildt liv (6) 
07:45  Shamwari: Et vildt liv (7) 
08:10  Treehouse Masters (2) 
09:05  Tanked (21) 
10:00  Bittesmå kæledægger (3) 
10:25  Tim Faulkners vilde liv (3) 
10:55  Treehouse Masters (3) 
11:50  Austin Stevens: Slangemesteren (1) 
12:45  Yankee Jungle (3) 
13:40  Alligatordrenge (2) 
14:35  Tanked (21) 
15:30  Austin Stevens: Slangemesteren (1) 
16:25  Shamwari: Et vildt liv (6) 
16:55  Shamwari: Et vildt liv (7) 
17:20  Charles & Jessica: A Chimp Tale (2) 
18:15  Alligatordrenge (3) 
19:10  Tanked (22) 
20:05  Afrikas outsidere 
21:00  Charles & Jessica: A Chimp Tale (2) 
21:55  Verdens farligste dyr (1) 
22:50  Alligatordrenge (3) 
23:45  Tanked (22) 
00:40  Afrikas outsidere 
01:35  Charles & Jessica: A Chimp Tale (2) 
02:25  Alligatordrenge (3) 
03:15  Verdens farligste dyr (1) 
04:02  Treehouse Masters (3) 
04:49  Afrikas outsidere 



Torsdag d. 06-08
06:00  Dovendyrets Redning (4) 
06:25  Bittesmå kæledægger (3) 
06:50  Tim Faulkners vilde liv (3) 
07:15  Afrikas outsidere 
08:10  Treehouse Masters (3) 
09:05  Tanked (22) 
10:00  Bittesmå kæledægger (4) 
10:25  Tim Faulkners vilde liv (4) 
10:55  Treehouse Masters (4) 
11:50  Austin Stevens: Slangemesteren (3) 
12:45  Charles & Jessica: A Chimp Tale (2) 
13:40  Alligatordrenge (3) 
14:35  Tanked (22) 
15:30  Austin Stevens: Slangemesteren (3) 
16:25  Afrikas outsidere 
17:20  Big Fish Man (1) 
18:15  Alligatordrenge (4) 
19:10  Tanked (1) 
20:05  Gangland Killers (4) 
21:00  Big Fish Man (1) 
21:55  Jeg blev bidt (1) 
22:50  Alligatordrenge (4) 
23:45  Tanked (1) 
00:40  Gangland Killers (4) 
01:35  Big Fish Man (1) 
02:25  Alligatordrenge (4) 
03:15  Jeg blev bidt (1) 
04:02  Treehouse Masters (4) 
04:49  Gangland Killers (4) 
Fredag d. 07-08
06:00  Dovendyrets Redning (5) 
06:25  Bittesmå kæledægger (4) 
06:50  Tim Faulkners vilde liv (4) 
07:15  Gangland Killers (4) 
08:10  Treehouse Masters (4) 
09:05  Tanked (1) 
10:00  Bittesmå kæledægger (5) 
10:25  Tim Faulkners vilde liv (5) 
10:55  Treehouse Masters (5) 
11:50  Austin Stevens: Slangemesteren (4) 
12:45  Big Fish Man (1) 
13:40  Alligatordrenge (4) 
14:35  Tanked (1) 
15:30  Austin Stevens: Slangemesteren (4) 
16:25  Gangland Killers (4) 
17:20  River monsters (3) 
18:15  Alligatordrenge (5) 
19:10  Tanked (2) 
20:05  The Lion Queen (3) 
21:00  River monsters (3) 
21:55  Døden nær (1) 
22:50  Alligatordrenge (5) 
23:45  Tanked (2) 
00:40  The Lion Queen (3) 
01:35  River monsters (3) 
02:25  Alligatordrenge (5) 
03:15  Døden nær (1) 
04:02  Treehouse Masters (5) 
04:49  The Lion Queen (3) 
Lørdag d. 08-08
06:00  Dovendyrets Redning (1) 
06:25  Tanked (20) 
07:15  Tanked (21) 
08:10  Tanked (22) 
09:05  Tanked (1) 
10:00  Tanked (2) 
10:55  Austin Stevens: Slangemesteren (3) 
11:50  De vilde hundes ø 
12:45  Shamwari: Et vildt liv (6) 
13:15  Shamwari: Et vildt liv (7) 
13:40  Afrikas outsidere 
14:35  Gangland Killers (4) 
15:30  The Lion Queen (3) 
16:25  De vilde hundes ø 
17:20  Shamwari: Et vildt liv (6) 
17:50  Shamwari: Et vildt liv (7) 
18:15  Afrikas outsidere 
19:10  Gangland Killers (4) 
20:05  The Lion Queen (3) 
21:00  Big Fish Man (1) 
21:55  Austin Stevens: Slangemesteren (3) 
22:50  Man-Eating Zombie Cats 
23:45  Tanked (1) 
00:40  Gangland Killers (4) 
01:35  Big Fish Man (1) 
02:25  Alligatordrenge (4) 
03:15  Man-Eating Zombie Cats 
04:02  Shamwari: Et vildt liv (6) 
04:26  Shamwari: Et vildt liv (7) 
04:49  Yankee Jungle (3) 
Søndag d. 09-08
06:00  Dovendyrets Redning (2) 
06:25  Alligatordrenge (1) 
07:15  Alligatordrenge (2) 
08:10  Alligatordrenge (3) 
09:05  Alligatordrenge (4) 
10:00  Alligatordrenge (5) 
10:55  Austin Stevens: Slangemesteren (4) 
11:50  River monsters (3) 
12:45  The Lion Queen (4) 
13:40  Wildest Latin America (2) 
14:35  På eventyr med pandaen (2) 
15:30  North America (2) 
16:25  Big Fish Man (1) 
17:20  The Lion Queen (4) 
18:15  Wildest Latin America (2) 
19:10  På eventyr med pandaen (2) 
20:05  North America (2) 
21:00  River monsters (3) 
21:55  Austin Stevens: Slangemesteren (4) 
22:50  Jeg blev bidt (1) 
23:45  Tanked (2) 
00:40  The Lion Queen (3) 
01:35  River monsters (3) 
02:25  Alligatordrenge (5) 
03:15  Jeg blev bidt (1) 
04:02  Afrikas outsidere 
04:49  Charles & Jessica: A Chimp Tale (2) 



Kl: 18:23 Dato: 02-08-2015
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?