Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DK4
Ugens programoversigt for DK4

Her findes dagens program for DK4 for i dag og en uge frem.

I dag
14:00  DanskPOP Talent 
16:00  Mandags Bingo 
17:00  Gametest 
17:30  How2Scrap 
18:00  En dansker i Europa 
18:30  Kniv og gaffel 
18:50  Bispens julekalender 
19:00  Med Jacob og Søren i Vestjylland 
20:00  Anne-Vibeke rejser 
20:30  På tur til? Fuerteventura 
21:30  MotorTV 2016 
22:00  Fiskemagasinet 
22:45  Bispens julekalender 
23:00  DanskPOP Talent 
00:15  Nordisk jul 
00:45  Talksjow West 
02:00  Balkan-Box 
03:00  Jagtmagasinet 
03:50  Klimamagasinet 
04:20  Livet i vandet 
04:50  Min søn gøgler. Sørgeligt! 
Tirsdag d. 06-12
06:00  Eventyrlige Peru 
06:35  Selskabsadvokaten 
07:00  Dit stjernetegn Skytten 
08:00  Jagtmagasinet 
08:30  Fiskemagasinet 
09:00  DanskPOP Talent 
10:15  Dansk-tysk med Matlok 
10:45  Grænsekontrol 
11:50  Bispens julekalender 
12:00  Læsemagasinet 
12:30  Klimamagasinet 
13:00  I udenrigspolitisk selskab 
13:30  Julin i Klaipeda, Litauen 
14:00  Søstrene Bisp 
14:55  Mik Schacks EU-service 
16:00  Tirsdags Bingo 
17:00  Talksjow West 
17:55  "Hva' er meningen 
18:50  Bispens julekalender 
19:00  DanskPOP Talent 
21:00  Nordisk jul 
21:40  Jul i den gamle købmandsgård 
22:05  Gensyn på dk4 
22:45  Bispens julekalender 
00:00  Spørg Direkte 
00:50  Countryfestival fra Silkeborg 
01:35  Årets julemærkekunstner 2016 
02:00  Tyrol 
03:00  Naturligvis 
03:30  Anne-Vibeke rejser 
04:00  Forskningsmagasinet 
Onsdag d. 07-12
06:30  Georg Julin i Oslo 
07:00  Intelligent træning v. Lotte Paarup 
08:00  Fiskemagasinet 
08:30  Jagtmagasinet 
09:00  Nordisk jul 
09:30  Talksjow West 
10:30  Europæiske stemmer 
11:00  Restauranter i Europa 
11:30  Det gode glas 
11:50  Bispens julekalender 
12:00  DanskPOP Talent 
13:15  Selskabsadvokaten 
13:45  Danskere i EU?s maskinrum 
14:20  Mik Schacks EU-service 
15:30  Dansk-tysk med Matlok 
16:10  Søstrene Bisp 
18:50  Bispens julekalender 
20:00  Super Bingo Onsdag 
21:05  DanskPOP Talent 
22:45  Bispens julekalender 
22:55  Årets julemærkekunstner 2016 
23:30  Fiskemagasinet 
00:00  Anne-Vibeke rejser 
00:30  Bog og forfatter 
02:00  Balkan-Box 
03:30  Er du til bøger? 
04:00  Det kattens liv 
04:30  Det handler om følelser 
Torsdag d. 08-12
06:00  EU på virksomhedsbesøg 
06:30  Årets julemærkekunstner 2016 
07:00  Intelligent træning v. Lotte Paarup 
08:45  Et stykke af James Joyce 
09:50  Selskabsadvokaten 
11:00  Grænsekontrol 
11:20  Dansk-tysk med Matlok 
11:50  Bispens julekalender 
12:00  Toscana 
13:05  Møllehave med Stig Dalager 
13:30  Ældreomsorg i øjenhøjde 
14:30  Anne-Vibeke rejser 
15:00  Seniormagasinet 
15:30  En dansker i Europa 
16:00  Torsdags Bingo 
17:00  Mik Schacks EU-service 
18:20  Jagtmagasinet 
18:50  Bispens julekalender 
19:00  På tur til? Fuerteventura 
19:30  Nordisk jul 
20:05  Countryfestival fra Silkeborg 
21:00  Talksjow West 
21:55  Bog og forfatter 
22:45  Bispens julekalender 
22:55  Sunde julefristelser 
23:30  Gametest 
00:00  MotorTV 2016 
00:30  Sy-værkstedet 
00:45  På tur til? Fuerteventura 
01:15  Arne og Carlos 
02:00  Gensyn på dk4 
04:15  Kultursalon 
04:45  Fiskemagasinet 



Fredag d. 09-12
06:30  Søstrene Bisp 
07:00  Intelligent træning v. Lotte Paarup 
09:20  Livet i vandet 
09:50  Kultursalon 
10:20  Reklameinfo 
10:35  Mik Schacks EU-Service 
11:20  Kultursalon 
11:50  Bispens julekalender 
12:00  TimeOut 
12:30  EU-skeptikerne med Rina Ronja Kari 
13:00  Astronaut Andreas Mogensen 
13:50  Reklameinfo 
14:00  Jul i den gamle købmandsgård 
15:00  Fiskemagasinet 
15:30  Jagtmagasinet 
16:00  Fredags Bingo 
17:00  Nordisk jul 
17:35  Årets julemærkekunstner 2016 
18:00  Villum & Schmidt på Kilimanjaro 
18:40  Reklameinfo 
18:50  Bispens julekalender 
19:00  Øjeblikket Evighed 
21:25  Dit stjernetegn Skytten 
22:45  Bispens julekalender 
23:00  Talksjow West 
23:55  Jagtmagasinet 
00:25  Julehistorier fra Den Gamle By 
00:55  Sunde julefristelser 
01:30  Gametest 
02:00  Kniv og gaffel 
02:30  Bog og forfatter 
03:00  Egtvedpigens verden 
04:00  Forskningsmagasinet 
04:30  Jagtmagasinet 
Lørdag d. 10-12
06:20  Danskere i EU?s maskinrum 
06:50  Reklameinfo 
07:00  Fiskemagasinet 
07:30  Jagtmagasinet 
08:40  Naturligvis 
09:00  Intelligent træning v. Lotte Paarup 
10:25  Sunde julefristelser 
11:00  Reklameinfo 
11:10  Litteraturens åsteder 
11:50  Bispens julekalender 
12:00  Klimamagasinet 
12:30  Reklameinfo 
13:10  Stambordet med Michael Markussen og Vladimir Tomic 
13:40  Reklameinfo 
14:10  Nordisk jul 
15:20  Hansi Hinterseer ønsker glædelig jul fra Tyrol 
15:50  Reklameinfo 
16:00  Mik Schacks Public Service 
16:55  Reklameinfo 
17:05  H.C. Andersen og Holsteinborg 
17:45  Jul i den gamle købmandsgård 
18:50  Bispens julekalender 
19:00  Anne-Vibeke rejser 
20:35  Talksjow West 
22:45  Bispens julekalender 
22:55  Nordportugals kulturperler 
03:45  Naturligvis 
04:15  På tur til? Fuerteventura 
04:45  Er du til bøger? 
Søndag d. 11-12
06:00  Hobby og fritid 
06:30  Selskabsadvokaten 
06:50  Reklameinfo 
07:50  Reklameinfo 
08:00  Jagtmagasinet 
08:30  Fiskemagasinet 
09:00  Gametest 
10:45  Nordisk jul 
11:15  Seniormagasinet 
11:50  Bispens julekalender 
12:50  Reklameinfo 
13:50  Jul i den gamle købmandsgård 
14:05  Erling overdriver aldrig 
14:20  Stambordet med Poul Smidt 
14:50  Reklameinfo 
15:00  Gensyn på dk4 
16:00  Søndags Bingo 
17:50  Countryfestival fra Silkeborg 
18:40  Reklameinfo 
18:50  Bispens julekalender 
19:00  Dansk-tysk med Matlok 
19:30  Julehistorier fra Den Gamle By 
20:30  Søstrene Bisp 
22:45  Bispens julekalender 
23:30  Jagtmagasinet 
00:00  Reklameinfo 
00:10  Fiskemagasinet 
00:40  Mik Schacks EU-service 
01:35  Bog og forfatter 
02:05  Dansk-tysk med Matlok 
02:40  Stjernetræf 
03:05  Læsemagasinet 
03:35  For min far 
04:20  Danskere i EU?s maskinrum 
Mandag d. 12-12
06:00  Folkeuniversitetet på dk4 
06:30  Det kattens liv 
07:00  Intelligent træning v. Lotte Paarup 
07:35  Sunde julefristelser 
08:05  Kierkegaards Kartel med Thomas Fauth Hansen 
08:30  Litteraturens åsteder 
09:00  Kultursalon 
09:30  Jagtmagasinet 
10:30  Livet i vandet 
11:20  Dansk-tysk med Matlok 
11:50  Bispens julekalender 
12:00  TimeOut med slægtsforskning 
12:30  Kunsthotellet i Sitges 
12:55  Søstrene Bisp 
16:00  Mandags Bingo 
17:25  Bog og forfatter 
17:55  Julehistorier fra Den Gamle By 
18:50  Bispens julekalender 
19:00  Robert Wells Juleshow 
20:30  Anne-Vibeke rejser 
21:00  Musikalsk rejse 
22:45  Bispens julekalender 
00:15  Nordisk jul 
01:35  Talksjow West 
03:00  Balkan-Box 
04:00  Naturligvis 
04:30  Eventyrlige Peru 



Kl: 15:32 Dato: 05-12-2016
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?