Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR Ultra
Ugens programoversigt for DR Ultra

Her findes dagens program for DR Ultra for i dag og en uge frem.

I dag
08:50  Store Nørd: Voldgrav 
09:10  Sebastian pĂĄ dybt vand (5) 
09:30  Dyrs vĂĄben: Næsehorn 
09:35  Zorro (1) 
09:55  Zorro (2) 
10:20  Lokummet brænder I (2) 
10:25  Danmarks sjoveste barn (7:10) 
10:55  Danmarks sjoveste barn (8:10) 
11:25  KreaKampen - BYG: Vis hvad I kan bygge (1:3) 
11:55  Verdens bedste quiz II (5) 
12:10  Danni (1:4) 
12:40  Designtalenterne - Outfit of the Day (6) 
12:55  Designtalenterne - Outfit of the Day (7) 
13:15  Ultra Jam - Ulige Numre 
13:35  JULTRA: Bubbers Juleshow (14:24) 
13:40  Klassen - Motionsdag er skod (41) 
13:50  Klassen - Hvem ved hvad (42) 
14:00  The Next Step III (19) 
14:25  Backstage I (7) 
14:40  Backstage I (8) 
14:55  Alvin og de frække jordegern 
15:10  Alvin og de frække jordegern 
15:20  Pingvinerne fra Madagascar (5) 
15:40  Zorro (20) 
16:05  Wild Kratts 
16:25  Junglebanden 
16:35  Junglebanden 
16:45  Vi' bare bjørne II (26) 
17:00  Braceface (11) 
17:20  Freaktown (5) 
17:40  Klassens Jul - Bertram som Luciabrud (15) 
17:50  Klassens Jul - Sild eller sandhed (16) 
18:00  Ultra Nyt 
18:05  The Next Step III (19) 
18:30  Selma og Sally - PĂĄ tur med vennerne 
18:40  Bidt, brændt og stukket - Brandmand (6) 
18:55  JULTRA: Bubbers Juleshow (14:24) 
19:05  Snefald (13:24) 
19:30  Wolfblood III (14) 
19:50  Klassens Jul - Sild eller sandhed (16) 
20:05  HĂĄndboldmissionen (11) V.I.P. 
20:20  HĂĄndboldmissionen (12) Hvordan scorer man? 
20:30  Alle sammen sammen II (8) 
20:55  Sofie Linde show II (8) - Anders Grau og Martin Høgsted 
21:25  Snydt! 
Fredag d. 15-12
06:00  Mønk 
06:01  Zorro (24) 
06:25  Wild Kratts 
06:45  Junglebanden 
07:00  Ultra Nyt 
07:05  Klassens Jul - Sild eller sandhed (16) 
07:20  Gumball IV (22) 
07:30  The Next Step III (20) 
07:55  Freaktown (33) 
08:05  Wolfblood III (10) 
08:35  Mønk 
08:36  JULTRA - Store Nørdernes julekalender (15:24) 
08:45  Store Nørd: Gyroskop 
09:05  Sebastian pĂĄ dybt vand (6) 
09:25  Junglebanden 
09:40  Junglebanden 
09:50  Danmarks sjoveste barn (9:10) 
10:20  Danmarks sjoveste barn (10:10) 
11:05  Danmarks sjoveste barn - Vinderprogram 
11:25  KreaKampen - BYG: Et skørt fuglehus (2:3) 
11:55  Verdens bedste quiz II (6) 
12:10  Danni (2:4) 
12:40  Designtalenterne - Outfit of the Day (8) 
12:55  Designtalenterne - Outfit of the Day (9) 
13:15  Ultra Jam - Vild Smith 
13:35  JULTRA: Bubbers Juleshow (15:24) 
13:40  Klassen - Tissemanden (43) 
13:50  Klassen - Emmas dilemma (44) 
14:00  The Next Step III (20) 
14:25  Backstage I (9) 
14:40  Backstage I (10) 
14:55  Alvin og de frække jordegern 
15:10  Alvin og de frække jordegern 
15:20  Pingvinerne fra Madagascar (6) 
15:40  Zorro (21) 
16:05  Wild Kratts 
16:25  Junglebanden 
16:35  Junglebanden 
16:45  Alvin og de frække jordegern 
17:00  Braceface (12) 
17:20  Freaktown (6) 
17:40  Klassens Jul - Sild eller sandhed (16) 
17:50  Klassens Jul - Det uhyggelige opkald (17) 
18:00  The Next Step III (20) 
18:25  Bugged 
18:30  Alvin og de frække jordegern 
18:45  Alvin og de frække jordegern 
18:55  Snefald (14:24) 
19:20  Trio (1:10) 
19:50  Klassens Jul - Det uhyggelige opkald (17) 
20:10  Bugged 
20:15  Alvin og de frække jordegern 
20:30  Asterix og byplanlæggeren 
21:50  Ultras sorte kageshow III (7) 
Lørdag d. 16-12
06:00  Zorro (25) 
06:20  Thunderbirds (2) 
06:40  Braceface (38) 
07:05  Wild Kratts 
07:25  Wild Kratts 
07:50  Junglebanden 
08:00  Junglebanden 
08:10  Pingvinerne fra Madagascar (24) 
08:35  Gumball IV (23) 
08:45  Gumball IV (24) 
09:00  Space Dogs 2 
10:10  The Next Step II (24) 
10:30  The Next Step II (25) 
10:55  The Next Step II (26) 
11:15  The Next Step II (27) 
11:35  The Next Step II (28) 
12:00  The Next Step II (29) 
12:20  The Next Step II (30) 
12:45  The Next Step II (31) 
13:05  The Next Step II (32) 
13:25  The Next Step II (33) 
13:50  The Next Step II (34) 
14:10  Braceface (39) 
14:35  Braceface (40) 
14:55  Kolonien - Silles hemmelighed (12) 
15:05  Kolonien - TømmerflĂĄden (13) 
15:20  Kolonien - Red Yrsa (14) 
15:30  Kolonien - Victorias valg (15) 
15:40  Kolonien - Den giftige fisk (16) 
15:50  Kolonien - Tyveriet (17) 
16:00  Kolonien - Niklas' svigt (18) 
16:10  Kolonien - Milans opgør (19) 
16:20  Kolonien - Ulykken (20) 
16:30  Kolonien - Det store opgør (21) 
16:40  Kolonien - Kraniets mysterium (22) 
16:50  Kolonien - Venner for altid (23) 
17:05  Wild Kratts 
17:30  Wild Kratts 
17:50  Junglebanden 
18:00  Junglebanden 
18:15  DC Super Heroes 
18:35  Marvel Super Heroes 
18:55  JULTRA: Bubbers Juleshow (16:24) 
19:05  Snefald (15:24) 
19:30  Trio (2:10) 
19:50  Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton 
20:00  Mit 50/50 liv - Money, Money, Money (5) 
20:15  Alvin og de frække jordegern 
20:30  Chihiro og heksene 
Søndag d. 17-12
06:00  Zorro (26) 
06:20  Thunderbirds (3) 
06:40  Braceface (41) 
07:05  Wild Kratts 
07:25  Wild Kratts 
07:50  Junglebanden 
08:00  Junglebanden 
08:10  Pingvinerne fra Madagascar (25) 
08:35  Gumball IV (25) 
08:45  Gumball IV (26) 
09:00  Den lille julemand 
10:10  Walter og Trofast - En særlig ferietur 
10:35  Junglebanden 
10:45  Store Nørd i militæret (6) 
11:05  Bidt, brændt og stukket - Lægeigle (2) 
11:20  Bidt, brændt og stukket - Hummer (4) 
11:35  Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen (2) 
11:50  Hjalte vs Tjelle - TømmerflĂĄdeduellen (8) 
12:00  Klassens Jul - Død over julefesten (13) 
12:10  Klassens Jul - Frederik bliver bortvist (14) 
12:25  Klassens Jul - Bertram som Luciabrud (15) 
12:35  Klassens Jul - Sild eller sandhed (16) 
12:50  Klassens Jul - Det uhyggelige opkald (17) 
13:05  Designtalenterne - Afgørelsen (15) 
13:20  Braceface (42) 
13:45  Braceface (43) 
14:05  Bugged 
14:15  Junglebanden 
14:25  Junglebanden 
14:35  Alvin og de frække jordegern 
14:45  Alvin og de frække jordegern 
15:00  Pinocchio 
16:15  Wild Kratts 
16:40  Wild Kratts 
17:00  Junglebanden 
17:10  Junglebanden 
17:25  Alvin og de frække jordegern 
17:35  Alvin og de frække jordegern 
17:45  Selma og Sally - PĂĄ tur med vennerne 
18:00  Troldspejlet - Star Wars 
18:30  Hjalte vs Tjelle - PĂĄ høje hæle (10) 
18:40  Bidt, brændt og stukket - Lægeigle (2) 
18:55  JULTRA: Bubbers Juleshow (17:24) 
19:05  Snefald (16:24) 
19:30  Trio (3:10) 
19:50  Hjalte vs Tjelle - SnørebĂĄndsforhindringen (9) 
20:00  Mit 50/50 liv - Graffitimesteren (6) 
20:15  Alvin og de frække jordegern 
20:30  Zarafa 
21:40  Mille (5) 



Mandag d. 18-12
Ingen Data
Tirsdag d. 19-12
Ingen Data
Onsdag d. 20-12
Ingen Data
Torsdag d. 21-12
Ingen Data



Kl: 08:57 Dato: 14-12-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?