Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR Ultra
Ugens programoversigt for DR Ultra

Her findes dagens program for DR Ultra for i dag og en uge frem.

I dag
21:45  Tintin: Soltemplet (2:2) 
22:10  Junglebanden 
Lørdag d. 21-10
06:00  Wild Kratts 
06:20  Wild Kratts 
06:45  Thunderbirds (12) 
07:05  Zorro (10) 
07:25  Junglebanden 
07:40  Junglebanden 
07:50  Alvin og de frække jordegern 
08:00  Alvin og de frække jordegern 
08:10  Pingvinerne fra Madagascar 
08:25  Pingvinerne fra Madagascar 
08:35  Freaktown (6) 
08:50  Freaktown (5) 
09:00  Lilo & Stitch II 
10:05  Alvin og de frække jordegern 
10:15  Braceface (41) 
10:40  Braceface (42) 
11:00  Alien surfer girls (1) 
11:25  Alien surfer girls (2) 
11:50  Alien surfer girls (3) 
12:15  Alien surfer girls (4) 
12:35  Alien surfer girls (5) 
13:00  Alien surfer girls (6) 
13:25  Alien surfer girls (7) 
13:50  Alien surfer girls (8) 
14:15  Alien surfer girls (9) 
14:40  Alien surfer girls (10) 
15:05  Alien surfer girls (11) 
15:30  Alien surfer girls (12) 
15:50  Alien surfer girls (13) 
16:20  Bella and the Bulldogs I (16) 
16:40  Bella and the Bulldogs I (17) 
17:05  Bella and the Bulldogs I (18) 
17:25  Bella and the Bulldogs I (19) 
17:50  Bella and the Bulldogs I (20) 
18:10  Klassen - Alt for meget drama - del 2 (148) 
18:20  Klassen - Alt for meget drama - del 3 (149) 
18:30  Klassen - Messi eller Ronaldo? del 1 (150) 
18:40  Klassen - Messi eller Ronaldo? del 2 (151) 
18:50  Klassen - Messi eller Ronaldo? del 3 (152) 
19:00  Bidt, brændt og stukket - Rød skovmyre (1) 
19:15  Bidt, brændt og stukket - Lægeigle (2) 
19:30  Sofie Linde Show II (1) - Rasmus Brohave og Kristine Sloth 
20:00  Teen Beach movie

Søndag d. 22-10
06:00  Wild Kratts 
06:20  Wild Kratts 
06:45  Thunderbirds (13) 
07:05  Zorro (11) 
07:25  Junglebanden 
07:40  Junglebanden 
07:50  Alvin og de frække jordegern 
08:00  Alvin og de frække jordegern 
08:10  Pingvinerne fra Madagascar 
08:25  Pingvinerne fra Madagascar 
08:35  Freaktown (4) 
08:45  Freaktown (3) 
09:00  Løvernes Konge 2: Simbas stolthed 
10:15  Store Nørd: Brandslukning (2) 
10:35  Store Nørd: Svævebane 
10:55  Livredderne II - Feje Tricks (4) 
11:05  Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp! (5) 
11:15  Livredderne II - Ballade pĂĄ Bommen (6) 
11:25  Alletiders kok (3) - Jernalder-sushi 
11:40  Alletiders kok (4) - Rationering, krig og karry 
11:55  Mit 50/50 liv - Fødselsdagen (1) 
12:10  Mit 50/50 liv - Spilleregler (2) 
12:25  Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3) 
12:40  Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne (4) 
12:55  Mit 50/50 liv - Money, Money, Money (5) 
13:10  Mit 50/50 liv - Graffitimesteren (6) 
13:25  Designtalenterne - Outfit of the Day (7) 
13:45  Braceface (7) 
14:05  Junglebanden 
14:15  Junglebanden 
14:30  Junglebanden 
14:40  Alvin og de frække jordegern 
14:50  Alvin og de frække jordegern 
15:00  Ulvepigen Tinke 
16:30  Wild Kratts 
16:50  Wild Kratts 
17:15  Junglebanden 
17:25  Junglebanden 
17:35  Junglebanden 
17:50  Alvin og de frække jordegern 
18:00  Alvin og de frække jordegern 
18:10  Alvin og de frække jordegern 
18:20  KreaKampen - Minecraft Special - Eventyr 
18:35  KreaKampen - Minecraft Special - Ă…rstider 
18:50  Ultras sorte kageshow III (3) 
19:20  Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen (2) 
19:30  Trækfugle 
20:50  Danni (1:4) 
21:20  Snydt! 
Mandag d. 23-10
Ingen Data



Tirsdag d. 24-10
Ingen Data
Onsdag d. 25-10
Ingen Data
Torsdag d. 26-10
Ingen Data
Fredag d. 27-10
Ingen Data



Kl: 21:50 Dato: 20-10-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?