Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR Ultra
Ugens programoversigt for DR Ultra

Her findes dagens program for DR Ultra for i dag og en uge frem.

I dag
Ingen Data
Onsdag d. 24-05
06:00  Mønk 
06:01  Wild Kratts 
06:25  Junglebanden 
06:35  Braceface (19) 
07:00  Ultra Nyt 
07:05  Klassen - Emmas dilemma (44) 
07:20  Alvin og de frække jordegern 
07:30  Alvin og de frække jordegern 
07:40  Freaktown (3) 
07:50  Bugged 
08:00  Bugged 
08:05  Mig og min robot 
08:20  Nina Patalo 
08:25  Store Nørd: Alarmer 
08:45  Dyrs våben: Kvælerslange 
08:50  Bidt, brændt og stukket - Hugorm (3) 
09:05  Kloden koger (3:4) 
09:25  Conrad og Bernhard 
09:35  Conrad og Bernhard 
09:50  Asfalt (17) 
10:00  Asfalt (18) 
10:15  Jeg vil være fodboldstjerne 
10:30  Fodboldpigen Olivia 
10:45  Skråt op på 3. (6) 
11:05  101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (9) 
11:30  Lou 
11:40  Lou 
11:55  Voksenfælden I (8) 
12:20  Nicolines Quiz - Hemmeligheder 
12:40  Ultras Dance Crew (9) - Pride (2:2) Non-stop dans 
12:55  Verdens bedste quiz II (2) 
13:10  Dagens ret: Pad Thai 
13:25  Dagens ret: Pavlova-kage 
13:40  Klassen - Motionsdag er skod (41) 
13:50  Klassen - Hvem ved hvad (42) 
14:00  Sofie Linde Show I (7) - Vild $mith 
14:30  Limbo III (13) 
14:45  Limbo III (14) 
15:00  Alien surfer girls (18) 
15:20  Braceface (40) 
15:45  Mission: Eftersidning I (3) 
16:05  Junglebanden 
16:15  Junglebanden 
16:30  Thunderbirds (22) 
16:50  Alvin og de frække jordegern 
17:05  Alvin og de frække jordegern 
17:15  Vi' bare bjørne (17) 
17:25  Vi' bare bjørne (18) 
17:40  Klassen - Emmas dilemma (44) 
17:50  Klassen - Sara pjækker (45) 
18:00  Ultra Nyt 
18:10  Sam & Cat II (3) 
18:30  KreaKampen - BYG: Finale (3:3) 
19:00  Isas Stepz (17) 
19:15  Isas Stepz (18) 
19:30  Max pinlig (5) 
19:55  Asterix & Obelix og briterne 
21:35  Alletiders kok (4) - Rationering, krig og karry 
Torsdag d. 25-05
06:00  Mønk 
06:01  Wild Kratts 
06:25  Junglebanden 
06:35  Braceface (20) 
07:00  Ultra Nyt 
07:05  Klassen - Sara pjækker (45) 
07:15  Alvin og de frække jordegern 
07:30  Wild Kratts 
07:50  Wild Kratts 
08:10  Junglebanden 
08:25  Junglebanden 
08:35  Pingvinerne fra Madagascar (3) 
09:00  De tre detektiver og Skeletøens hemmelighed 
10:25  Zorro (18) 
10:45  Zorro (19) 
11:10  Alvin og de frække jordegern 
11:20  Alvin og de frække jordegern 
11:30  Alvin og de frække jordegern 
11:40  Alvin og de frække jordegern 
11:55  Alvin og de frække jordegern 
12:05  Ultra Galla 2014 
13:35  Klassen - Tissemanden (43) 
13:45  Klassen - Emmas dilemma (44) 
13:55  Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger 
14:25  Limbo III (15) 
14:40  Limbo III (16) 
14:55  Min Nabo Totoro 
16:20  Junglebanden 
16:30  Thunderbirds (23) 
16:55  Alvin og de frække jordegern 
17:05  Alvin og de frække jordegern 
17:15  Vi' bare bjørne (18) 
17:25  Vi' bare bjørne (19) 
17:40  Klassen - Sara pjækker (45) 
17:50  Klassen - Den sidste dronning (46) 
18:00  Kampen (6) 
18:10  Sam & Cat II (4) 
18:30  Alletiders kok (5) - Pitakebab i stenalderen 
18:45  Døden og jeg (3) 
19:00  Isas Stepz (19) 
19:15  Isas Stepz (20) 
19:30  Max pinlig (6) 
19:55  Porco Rosso 
21:25  KreaKampen - BYG: Finale (3:3) 
Fredag d. 26-05
06:00  Mønk 
06:01  Wild Kratts 
06:25  Junglebanden 
06:35  Braceface (21) 
07:00  Kampen (2) 
07:05  Klassen - Den sidste dronning (46) 
07:15  Alvin og de frække jordegern 
07:30  Wild Kratts 
07:50  Wild Kratts 
08:10  Junglebanden 
08:25  Junglebanden 
08:35  Pingvinerne fra Madagascar (4) 
09:00  De tre detektiver og Spøgelsesslottet 
10:30  Zorro (20) 
10:50  Zorro (21) 
11:15  Alvin og de frække jordegern 
11:25  Alvin og de frække jordegern 
11:35  Alvin og de frække jordegern 
11:45  Alvin og de frække jordegern 
11:55  Alvin og de frække jordegern 
12:10  Ultra Galla 2015 
13:35  Klassen - Sara pjækker (45) 
13:50  Klassen - Den sidste dronning (46) 
14:00  Sofie Linde Show I (9) - Mette Blomsterberg 
14:30  Walter og Trofast - På et hængende hår 
15:00  Chihiro og heksene 
17:05  Alvin og de frække jordegern 
17:15  Vi' bare bjørne (19) 
17:25  Vi' bare bjørne (20) 
17:40  Klassen - Den sidste dronning (46) 
17:50  Klassen - Fodbold i nederdel 
18:00  Kampen (7) 
18:10  Sam & Cat II (5) 
18:30  Alvin og de frække jordegern 
18:40  Alvin og de frække jordegern 
18:55  Alvin og de frække jordegern 
19:05  Voksenfælden I (6) 
19:35  Simons danseskole (3) 
20:00  Paranorman 
21:25  Snydt! 
21:40  Snydt! 



Lørdag d. 27-05
06:00  Freaktown (33) 
06:10  Freaktown (34) 
06:20  Tintin 
06:45  Thunderbirds (5) 
07:05  Thunderbirds (6) 
07:30  Wild Kratts 
07:50  Wild Kratts 
08:10  Junglebanden 
08:25  Junglebanden 
08:35  Pingvinerne fra Madagascar (5) 
09:00  Tintin i Soltemplet 
10:15  Sød, nuttet og i fare - Den efterladte kanin (8) 
10:30  Bidt, brændt og stukket - Vandrøver (7) 
10:40  Bidt, brændt og stukket - Vandedderkop (8) 
10:55  Sleepover - Zoologisk museum 
11:10  Ultra Jam - Carpark North 
11:30  Zorro (22) 
11:55  Wolfblood IV (1) 
12:20  Wolfblood IV (2) 
12:45  Wolfblood IV (3) 
13:10  Wolfblood IV (4) 
13:35  Wolfblood IV (5) 
14:00  Wolfblood IV (6) 
14:25  Wolfblood IV (7) 
14:50  Wolfblood IV (8) 
15:15  Wolfblood IV (9) 
15:40  Wolfblood IV (10) 
16:05  Wolfblood IV (11) 
16:30  Wolfblood IV (12) 
16:55  Wolfblood Uncovered (3) 
17:05  Wolfblood Uncovered (4) 
17:15  Jason og Noah - en chance til (2:2) 
18:00  Sød, nuttet og i fare - Den efterladte kanin (8) 
18:15  Alletiders kok (5) - Pitakebab i stenalderen 
18:30  Sofie Linde Show I (3) - Citybois 
19:00  Bag Danmark med Tobias - Thy Træf 
19:25  Livredderne - Mod og styrke (5) 
19:50  Hjalte vs Tjelle - Blindeboksning 
20:00  Laputa: Slottet i himlen 
Søndag d. 28-05
06:00  Freaktown (35) 
06:10  Freaktown (36) 
06:20  Tintin 
06:45  Thunderbirds (7) 
07:05  Thunderbirds (8) 
07:30  Wild Kratts 
07:50  Wild Kratts 
08:10  Junglebanden 
08:25  Junglebanden 
08:35  Pingvinerne fra Madagascar (6) 
09:00  Thor - legenden fra Valhalla 
10:15  Livredderne - Mod og styrke (5) 
10:40  Alletiders kok (5) - Pitakebab i stenalderen 
10:55  KreaKampen - BYG: Finale (3:3) 
11:20  Zorro (23) 
11:45  Zorro (24) 
12:10  Den meget lange ferie (4) 
12:55  Mille (3) 
13:25  Mille (4) 
13:55  Sleepover - Experimentarium 
14:15  Jason og Noah - en chance til (2:2) 
15:00  Ulvepigen Tinke 
16:30  Wild Kratts 
16:50  Wild Kratts 
17:15  Vi' bare bjørne (5) 
17:25  Vi' bare bjørne (6) 
17:35  Vi' bare bjørne (7) 
17:45  Vi' bare bjørne (8) 
18:00  Mord på film: James Bond 
18:30  Fodboldpigen Olivia 
18:45  Fodboldpigen Olivia 
19:00  Byt familien (8) 
19:30  Det unge geni T.S. Spivet 
21:10  Gepetto News III (6) 
Mandag d. 29-05
Ingen Data
Tirsdag d. 30-05
Ingen Data



Kl: 22:47 Dato: 23-05-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?