Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR2
DR2 logo
Her findes dagens program for DR2 for i dag og en uge frem.
I dag
11:45  Det vilde Frankrig (2:2) 
12:30  Danske Vidundere: Alheden 
12:50  The Daily Show 
13:15  Bag Borgen: Hjem til nærområderne? 
13:40  DR2 Undersøger: Pusher Street 
14:10  2. sektion 
14:40  Indefra med Anders Agger (1:10) 
15:25  Magic City II (6:8) 
16:15  Ring til Nordkorea med Anders Samuelsen 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Særlige forhold (2:2) 
19:00  Piger på krisestien (5:6) 
19:30  Mig og min familie (7) 
20:00  Godt sagt 
20:45  Indefra med Anders Agger (2:10) 
21:30  Nærkontakt - En rigtig mand 
22:00  So ein Ding: Fremtidens robotter 
22:30  Deadline 
23:00  Robottøsen og den bioniske dreng 
23:45  The Daily Show - ugen der gik 
00:10  Godt sagt 
00:55  Farvelfærd: Skoler 
01:25  De engelske tvangsægteskaber 
02:15  Deadline Nat 
Tirsdag d. 21-10
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  Katmai - Alaskas vilde halvø 
11:50  Rundt om Det indiske Ocean med Simon Reeve (1:6) 
12:50  The Daily Show - ugen der gik 
13:10  Horisont: Afrikas mobile revolution 
13:35  Godt sagt 
14:20  Farvelfærd: Skoler 
14:50  So ein Ding: Fremtidens robotter 
15:20  Magic City II (7:8) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Sporløst forsvundet (1:2) 
19:00  Piger på krisestien (6:6) 
19:30  Mig og min familie (8) 
20:00  JERSILD minus SPIN 
20:45  Dokumania: Vild med partikler 
22:30  Deadline 
23:00  Hvor er min robot? 
23:50  Våbensmuglingen 
00:50  JERSILD minus SPIN 
01:35  Den sorte skole (1:4) 
02:05  Deadline Nat 
Onsdag d. 22-10
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  På sporet af kaffen med Simon Reeve 
11:50  Rundt om Det indiske Ocean med Simon Reeve (2:6) 
12:50  The Daily Show 
13:10  Madmagasinet 
13:35  JERSILD minus SPIN 
14:15  Indefra med Anders Agger (2:10) 
15:00  Tidsmaskinen om opdragelse 
15:20  Magic City II (8:8) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Sporløst forsvundet (2:2) 
18:50  Krysters Kartel 
19:00  DR2 Undersøger: Afhængig af træning 
19:30  Mig og min familie (9) 
20:00  DR2 NU 
20:30  DR2 Undersøger: Gravide misbrugere 
21:00  Homeland IV (3:12) 
21:45  Farvelfærd: Liv og Død 
22:15  Tidsmaskinen 
22:30  Deadline 
23:00  Et liv med robotter 
23:50  DR2 NU 
00:20  DR2 Undersøger: Når stormen rammer 
00:50  De engelske tvangsægteskaber 
01:40  Den sorte skole (2:4) 
02:10  Deadline Nat 
Torsdag d. 23-10
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  Paul Merton i Indien - Delhi (1:5) 
11:45  Rundt om Det indiske Ocean med Simon Reeve (3:6) 
12:45  The Daily Show 
13:05  Penge: Brug tiden effektivt 
13:30  DR2 NU 
14:00  Michael Jeppesen møder... Mads Holger (1:10) 
14:30  Nærkontakt - Forbandede ungdom 
15:00  Tidsmaskinen om kvinder 
15:20  Spin II (1:6) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Massakren (1:2) 
18:50  Krysters Kartel 
19:00  DR2 Undersøger: Pusher Street 
19:30  Mig og min familie (10) 
20:00  Debatten 
21:00  Detektor 
21:30  DR2 Undersøger: Gravide misbrugere 
22:00  Quizzen med Signe Molde 
22:30  Deadline 
23:00  Robotprofessoren jorden rundt 
23:50  Debatten 
00:50  The War

Amerikansk drama fra 1994
02:50  Deadline Nat 



Fredag d. 24-10
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  Paul Merton i Indien - Punjab (2:5) 
11:45  Rundt om Det indiske Ocean med Simon Reeve (4:6) 
12:45  The Daily Show 
13:05  Kontant 
13:35  Debatten 
14:35  Detektor: DR og Venstre i krig med fakta 
15:05  Tidsmaskinen om aleneforældre 
15:25  Spin II (2:6) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Massakren (2:2) 
18:50  Krysters Kartel 
19:00  DR2 Undersøger: Når stormen rammer 
19:30  Mig og min familie (11) 
20:00  A.I - kunstig intelligens 
22:15  Tidsmaskinen 
22:30  Deadline 
23:00  JERSILD minus SPIN 
23:45  60 Minutes 
00:30  Homeland IV (3:12) 
01:20  Omtælling - da Bush slog Gore 
03:10  Den sorte skole (3:4) 
03:50  Deadline Nat 
Lørdag d. 25-10
08:00  DR2 8:00 
08:30  DR2 Tema: Grimrian 
09:30  Danske Vidundere: Æbelø 
10:00  Vulkanlandet Hawaii (1:2) 
10:50  Denmark, you'll just love it (3:4) 
11:00  Tidens Tegn 
11:55  Danske Vidundere: Draved Skov 
12:15  Ægte mennesker sæson 2 
13:15  Ægte mennesker sæson 2 
14:15  Ægte mennesker sæson 2 
15:05  DR2 Tema: Grimrian 
15:06  DR2 Tema: Grimrian 
15:15  Ægte mennesker sæson 2 
16:15  Ægte mennesker sæson 2 
16:20  USA: Besat af skønhed 
17:15  DR2 Tema: Når sundt blir sygt 
18:25  Paul Merton i Indien - Kolkata (3:5) 
19:10  Jimmy og fødevarepriserne (3:3) 
20:00  DR2 Tema: Robotterne kommer 
20:01  Robotterne er her ! 
20:30  Robot der dutter 
21:20  Fremtidens robotteknologi 
21:40  Robot tema 
22:30  Deadline 
23:00  Debatten 
00:00  En pilgrims død (4:4) 
01:00  Som i himlen

Svensk Oscar-nomineret drama fra 2004
04:05  60 Minutes 
04:50  Den sorte skole (4:4) 
Søndag d. 26-10
00:00  En pilgrims død (4:4) 
01:00  Som i himlen

Svensk Oscar-nomineret drama fra 2004
04:05  60 Minutes 
04:50  Den sorte skole (4:4) 
08:30  Nyheder fra Grønland 
09:00  DR2 8:00 
09:30  60 Minutes 
10:15  Når vildmarken kalder (7:8) 
11:00  DR2s ARK - Var demokrati en god idé? 
11:15  Ægte mennesker sæson 2 
12:15  Ægte mennesker sæson 2 
13:15  Ægte mennesker sæson 2 
14:15  Ægte mennesker sæson 2 
15:15  Ægte mennesker sæson 2 
16:15  Quiz Show

Amerikansk drama fra 1994
18:20  Den sidste af de syv

Amerikansk western fra 1968
20:00  Han, hun og godset (9:22) 
20:30  Han, hun og godset (10:22) 
21:00  Dem der gjorde os til forbrugere (1:3) 
21:50  River Cottage - planter ved strand og vand 
22:00  Nyt fra Jylland (3:6) 
22:30  Quizzen med Signe Molde 
23:00  Michael Jeppesen møder... 
23:30  Deadline 
Mandag d. 27-10
Ingen Data



Kl: 11:43 Dato: 20-10-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj?lpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?