Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DR2
DR2 logo
Her findes dagens program for DR2 for i dag og en uge frem.
I dag
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Den første sag (2:2) 
18:55  En go' frokost - med Mette Moestrup 
19:05  Frank går efter magten (5:5) 
19:35  Smack the Pony (17) 
20:00  I den bedste mening - Grønlandsbørnene (4:5) 
20:45  Dokumania: Ruslands værste fængsel 
22:00  Krigens glemte familier 
22:30  Deadline 
23:00  Det som ingen ser 
23:55  The Daily Show 
00:20  Når kærlighed er forbudt 
01:10  Nærkontakt - det er det ydre der tæller 
01:40  Min Verdenshistorie - Rikke og uafhængigheden 
02:10  Deadline Nat 
Tirsdag d. 30-09
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  Menneske - dit indre krybdyr (2:3) 
11:55  Silicy Unpacked eps. 1-3 
12:55  The Daily Show - ugen der gik 
13:20  Horisont 
13:45  Alt forladt (2:5) 
14:05  Kokainens pris (2:6) 
14:45  Piger på krisestien (2:6) 
15:15  Min generation (2:6) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Den første sag (2:2) 
18:55  En go' frokost - med Mette Moestrup 
19:05  Frank går efter magten (5:5) 
19:35  Smack the Pony (17) 
20:00  I den bedste mening - Grønlandsbørnene (4:5) 
20:45  Dokumania: Ruslands værste fængsel 
22:00  Krigens glemte familier 
22:30  Deadline 
23:00  Det som ingen ser 
23:55  The Daily Show 
00:20  Når kærlighed er forbudt 
01:10  Nærkontakt - det er det ydre der tæller 
01:40  Min Verdenshistorie - Rikke og uafhængigheden 
02:10  Deadline Nat 
Onsdag d. 01-10
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  Menneske - din indre abe (3:3) 
11:55  Silicy Unpacked eps. 1-3 
12:55  The Daily Show 
13:20  Madmagasinet 
13:45  Alt forladt (3:5) 
14:05  Kokainens pris (3:6) 
14:45  Piger på krisestien (3:6) 
15:15  Min generation (3:6) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Udbrændt (1:2) 
18:55  En go' frokost - med Pia Kjærsgaard 
19:05  Michael Jeppesen møder... Dan Jørgensen (1:6) 
19:35  Smack the Pony (18) 
20:00  JERSILD minus SPIN 
20:30  DR2 Undersøger: Pusher Street 
21:00  Politikerens mand (3:3) 
22:00  Farvelfærd: Fysisk handikappede 
22:30  Deadline 
23:00  Universets hersker 
23:55  The Daily Show 
00:20  Det som ingen ser 
01:15  DR2 Undersøger: Skal vi frede de fede? 
01:45  Min Verdenshistorie - Mirella og Ceaucescaus fald 
02:15  Deadline Nat 
Torsdag d. 02-10
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  Kæmpeblæksprutten 
11:55  Italiensk kultur og kogekunst (1:6) 
12:55  The Daily Show 
13:20  Penge: Hvem tjener på rabatterne 
13:45  Alt forladt (4:5) 
14:05  Kokainens pris (4:6) 
14:45  Piger på krisestien (4:6) 
15:15  Min generation (4:6) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Udbrændt (2:2) 
18:55  En go' frokost - med Ole Bornedal 
19:05  Michael Jeppesen møder... Karsten Hønge (2:6) 
19:35  Smack the Pony (19) 
20:00  Debatten 
21:00  Detektor 
21:30  Piger på krisestien (3:6) 
22:00  Banken - New normal (5:5) 
22:30  Deadline 
23:00  Det Hvide Hus indefra 
23:50  The Daily Show 
00:15  Universets hersker 
01:15  DR2 Undersøger: Skønhedens skyggeside 
01:45  Min Verdenshistorie - Finn og krigen 
02:15  Deadline Nat 



Fredag d. 03-10
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  Johnny Kingdom og Alaskas brune bjørne 
11:55  Italiensk kultur og kogekunst (2:6) 
12:55  The Daily Show 
13:15  Kontant 
13:45  Alt forladt (5:5) 
14:05  Kokainens pris (5:6) 
14:45  Piger på krisestien (5:6) 
15:15  Min generation (5:6) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Den blinde tigger (1:2) 
18:55  En go' frokost - med Lone Scherfig 
19:05  Michael Jeppesen møder... Lars Møller (3:6) 
19:35  Smack the Pony (20) 
20:00  The Artist 
21:35  117 ting du absolut bør vide - om idræt 
22:30  Deadline 
23:00  JERSILD minus SPIN 
23:30  60 Minutes 
00:15  The Daily Show 
00:35  The Men Who Stare at Goats

Amerikansk komedie fra 2009
02:05  Det Hvide Hus indefra 
02:55  Deadline Nat 
Lørdag d. 04-10
07:30  Nyheder fra Grønland 
08:00  DR2 8:00 
08:30  Menneske - din indre fisk (1:3) 
09:25  Menneske - dit indre krybdyr (2:3) 
10:20  Vendepunkter for klimaet (4:6) 
11:10  Tidens Tegn 
12:05  Vulkanlandet Hawaii (2:2) 
13:00  Kate som vild hyrdinde (3:3) 
14:00  Danske Vidundere: Draved Skov 
14:30  Jacobs grise - Moderne bønder 
15:05  DR2 Tema: Av for h......! 
15:06  DR2 Tema: Av for h......! 
16:20  Nydelse og smerte 
16:55  Smertens hemmelige verden 
17:35  Anthony Bourdain i Sydafrika (16:16) 
18:15  1000 dage for verdens natur (8) 
19:05  Iceman - The Lewis Gordon Pugh Story 
20:00  DR2 Tema Live: Den største skoledag 
22:30  Deadline 
23:00  Banken - New normal (5:5) 
23:25  Debatten 
00:25  Blind mand

Fransk actionthriller fra 2012
01:50  60 Minutes 
02:35  Da protestsangen havde vinger - Kap.2 - De tidlige 70'ere 
03:25  Deadline Nat 
Søndag d. 05-10
07:15  60 Minutes 
08:00  DR2 8:00 
08:30  Silicy Unpacked eps. 1-3 
09:20  Silicy Unpacked eps. 1-3 
10:10  Silicy Unpacked eps. 1-3 
11:00  Italiensk kultur og kogekunst (1:6) 
11:55  Italiensk kultur og kogekunst (2:6) 
12:55  Velkommen til Indien (3:3) 
13:55  Vendepunkter for klimaet (5:6) 
14:45  Naturens hemmelige liv (2:3) 
15:45  Når vildmarken kalder (5:8) 
16:30  1000 dage for verdens natur (9) 
17:20  Kavaleriets gule bånd

Amerikansk western fra 1949
19:00  Han, hun og godset (5:22) 
19:30  Han, hun og godset (6:22) 
20:00  Jimmy og fødevarepriserne (1:3) 
20:45  Vores mødre, vores fædre (2:3) 
22:15  Tidsmaskinen 
22:30  Deadline 
23:00  2. sektion 
23:30  Farlige kopiprodukter 
00:20  Borgia - blod og magt (3:12) 
01:15  Skandale! - Herlev Hospital: forstadens forbandelse. (4:5) 
01:55  Bedemænd på arbejde (1:3) 
02:45  Deadline Nat 
Mandag d. 06-10
07:00  DR2 Morgen 
09:00  DR2 Morgen (G) 
11:00  Det kribler og krabler (1:4) 
11:50  Italiensk kultur og kogekunst (3:6) 
12:40  The Daily Show 
13:05  Bag Borgen 
13:30  DR2 Undersøger: Afhængig af træning 
14:00  I den bedste mening - De spastiske børn (5:5) 
14:45  2. sektion 
15:15  Min generation (6:6) 
16:15  P1 Debat på DR2 
17:00  DR2 Dagen 
18:00  Sagen genåbnet: Den blinde tigger (2:2) 
18:55  Smack the Pony (21) 
19:20  Kokainens pris (5:6) 
20:00  Godt sagt 
20:45  Løkke: Regnskabets time 
21:30  Nærkontakt - verden er blevet et kødkatalog 
22:00  Piger på krisestien (6:6) 
22:30  Deadline 
23:00  De glemte danskere 
00:00  The Daily Show - ugen der gik 
00:20  Godt sagt 
01:05  Farvelfærd: Fysisk handikappede 
01:35  USAs skæve børn 
02:25  Min Verdenshistorie - Holger og Idi Amin 
02:55  Deadline Nat 



Kl: 17:52 Dato: 30-09-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj?lpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?