Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DRRAMA
DRRAMA logo
Her findes dagens program for DRRAMA for i dag og en uge frem.
I dag
06:40  Ellevilde Ella 
06:50  Brandmand Sam 
07:00  Yakari 
07:15  Masha og bjørnen 
07:30  Krammebjørnene: Hovsa-løsningen 
08:40  Molly Monster 
08:45  Kasper og Sofie 
09:00  Rosa fra Rouladegade III (6) 
09:25  Alfons Åberg 
09:40  Nysgerrige Nille 
09:50  Kika og Bob 
10:00  Smølferne 
10:25  Tree Fu Tom 
10:45  Ramasjang Mysteriet 
11:20  Rosa fra Rouladegade III (4) 
11:50  Glad i luften 
12:05  Sigurds Bjørnetime 
12:35  Skæg med tal 
12:55  Tilde og vennerne 
13:05  Bamses Billedbog 
13:30  Kære Sebastian 
13:50  Minisekterne 
13:55  Eghjorten Buller 
14:20  Fjeldgården i Trondhjem 
14:35  Blyppernes første år (6:10) 
15:05  Hjørne Bjørne 
15:15  Tinga Tinga fabler 
15:25  Cirkus Summarum 2013 (1:2) 
16:20  Grisen Basse 
16:30  Prinsesse Sofia 
16:55  Ninja i røret 
17:00  Rosa fra Rouladegade III (11) 
17:30  Peter Pedal 
17:55  Pingu 
18:00  Gæt med Emil 
18:10  Yakari 
18:20  Yakari 
18:30  Rosa fra Rouladegade III (10) 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  F for får 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Abevej 64. 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat
Mandag d. 27-04
06:00  Olivia 
06:10  Brandmand Sam 
06:25  Ellevilde Ella 
06:35  Babar 
06:45  Gæt med Emil 
06:55  Rosa fra Rouladegade III (11) 
07:30  Yakari 
07:45  Kika og Bob 
08:00  Pippi Langstrømpe 
08:25  Grisen Basse 
08:40  Timmy-tid 
08:50  Gæt med Emil 
09:05  Rosa fra Rouladegade III (10) 
09:35  Yakari 
09:50  Postmand Per 
10:05  Pippi Langstrømpe 
10:35  Kaninlandet 
11:00  Hvem er skurken? (2:7) 
11:15  Rosa fra Rouladegade III (5) 
11:45  Tuva fra Tarva 
11:55  Sku du spørge fra nogen 
12:20  Ellevilde Ella 
12:25  Skæg med tal 
12:50  Tilde og vennerne 
13:05  Bamses Billedbog 
13:25  Kære Sebastian 
13:50  Minisekterne 
13:55  Eghjorten Buller 
14:20  Fjeldgården i Trondhjem 
14:30  Blyppernes første år (7:10) 
15:00  Hjørne Bjørne 
15:10  Tinga Tinga fabler 
15:20  Lille NØRD 
15:50  Grisen Basse 
16:00  Dora udforskeren 
16:25  Bamses billedbog 
16:50  Hanna og Rally 
17:00  Hej Ramasjang 
17:01  Byttebiksen (4) 
17:20  Ellevilde Ella 
17:35  Postmand Per 
17:50  Min fede fridag (3:5) 
18:05  Yakari 
18:25  Nysgerrige Nille 
18:30  Byttebiksen (3) 
18:50  Ellevilde Ella 
18:55  Pippi Langstrømpe 
19:23  Små kartofler 
19:25  Gurli Gris 
19:30  Abevej 64 
19:45  Godnathistorier 
19:55  Godnat
Tirsdag d. 28-04
06:00  Olivia 
06:10  Brandmand Sam 
06:25  Ellevilde Ella 
06:35  Babar 
06:45  Gæt med Emil 
06:55  Skæg med matematik (4) 
07:30  Yakari 
07:40  Kika og Bob 
07:55  Byttebiksen (4) 
08:15  Ellevilde Ella 
08:25  Grisen Basse 
08:35  Timmy-tid 
08:50  Gæt med Emil 
09:00  Skæg med matematik (3) 
09:30  Yakari 
09:45  Postmand Per 
10:00  Byttebiksen (3) 
10:20  Ellevilde Ella 
10:30  Kaninlandet 
10:50  Hvem er skurken? (3:7) 
11:05  Rosa fra Rouladegade III (6) 
11:35  Tuva fra Tarva 
11:50  Sku du spørge fra nogen 
12:10  Ellevilde Ella 
12:15  Skæg med tal 
12:40  Tilde og vennerne 
12:55  Bamses Billedbog 
13:25  Kære Sebastian 
13:45  Minisekterne 
13:50  Eghjorten Buller 
14:15  Fjeldgården i Trondhjem 
14:30  Blyppernes første år (8:10) 
15:00  Hjørne Bjørne 
15:05  Tinga Tinga fabler 
15:15  Lille NØRD 
15:45  Grisen Basse 
16:00  Dora udforskeren 
16:25  Bamses billedbog 
16:50  Hanna og Rally 
17:00  Hej Ramasjang 
17:01  Vilde venner II (4) 
17:25  Ellevilde Ella 
17:35  Lille Nørd 
18:10  Yakari 
18:25  Nysgerrige Nille 
18:30  Vilde venner II (3) 
18:55  Ellevilde Ella 
19:00  Pippi Langstrømpe 
19:26  Små kartofler 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Abevej 64 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat
Onsdag d. 29-04
06:00  Olivia 
06:10  Brandmand Sam 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Babar 
06:45  Gæt med Emil 
07:00  Onkel Rejes Sørøvershow (6) 
07:20  Masha og bjørnen 
07:30  Yakari 
07:45  Kika og Bob 
08:00  Ramajetterne 
08:15  Postmand Per 
08:30  Grisen Basse 
08:45  Timmy-tid 
08:55  Gæt med Emil 
09:10  Onkel Rejes Sørøvershow (5) 
09:30  Masha og bjørnen 
09:40  Yakari 
09:55  Kika og Bob 
10:05  Ramajetterne 
10:25  Postmand Per 
10:45  Kaninlandet 
11:05  Hvem er skurken? (4:7) 
11:20  Rosa fra Rouladegade III (7) 
11:50  Tuva fra Tarva 
12:05  Sku du spørge fra nogen 
12:25  Ellevilde Ella 
12:35  Skæg med tal 
12:55  Tilde og vennerne 
13:05  Bamses Billedbog 
13:30  Kære Sebastian 
13:50  Minisekterne 
13:55  Eghjorten Buller 
14:20  Fjeldgården i Trondhjem 
14:35  Blyppernes første år (9:10) 
15:05  Perle 
15:15  Tinga Tinga fabler 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Grisen Basse 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Bamses billedbog 
16:55  Hanna og Rally 
17:00  Hej Ramasjang 
17:05  Ramasjang Mysteriet 
17:40  Ramasjang Rally 
18:10  Yakari 
18:20  Nysgerrige Nille 
18:30  Ramasjang Mysteriet 
19:00  Pippi Langstrømpe 
19:25  Små kartofler 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Abevej 64 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat



Torsdag d. 30-04
06:00  Olivia 
06:10  Brandmand Sam 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Babar 
06:45  Gæt med Emil 
07:00  Vilde venner II (4) 
07:20  Ellevilde Ella 
07:30  Yakari 
07:45  Kika og Bob 
08:00  Ramasjang Mysteriet 
08:30  Grisen Basse 
08:45  Babar 
08:55  Gæt med Emil 
09:10  Vilde venner II (3) 
09:30  Ellevilde Ella 
09:40  Yakari 
09:55  Kika og Bob 
10:05  Ramasjang Mysteriet 
10:40  Kaninlandet 
11:05  Hvem er skurken? (5:7) 
11:20  Rosa fra Rouladegade III (8) 
11:50  Tuva fra Tarva 
12:05  Sku du spørge fra nogen 
12:25  Ellevilde Ella 
12:35  Skæg med tal 
12:55  Tilde og vennerne 
13:05  Bamses Billedbog 
13:30  Kære Sebastian 
13:50  Minisekterne 
13:55  Eghjorten Buller 
14:20  Fjeldgården i Trondhjem 
14:35  Blyppernes første år (10:10) 
15:05  Perle 
15:15  Tinga Tinga fabler 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Grisen Basse 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Bamses billedbog 
16:55  Hanna og Rally 
17:00  Hej Ramasjang 
17:05  Peter Pedal 
17:25  Masha og bjørnen 
17:40  Skæg med matematik (5) 
18:10  Yakari 
18:20  Nysgerrige Nille 
18:30  Ring til Ramasjang 
18:40  Banke banke på 
18:45  Mig og min familie 
19:00  Pippi Langstrømpe 
19:25  Små kartofler 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Abevej 64 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat
Fredag d. 01-05
06:00  Olivia 
06:10  Brandmand Sam 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Babar 
06:45  Gæt med Emil 
07:00  Postmand Per 
07:15  Min fede fridag (3:5) 
07:30  Yakari 
07:45  Kika og Bob 
08:00  Peter Pedal 
08:25  Pippi Langstrømpe 
08:50  Heksekosten 
09:15  Madicken på Junibakken

Olle Hellboms film fra 1980 efter Astrid Lindgrens børnebog
10:35  Kika og Bob 
10:50  Kika og Bob 
11:05  Hvem er skurken? (6:7) 
11:20  Rosa fra Rouladegade III (9) 
11:50  Tuva fra Tarva 
12:05  Sku du spørge fra nogen 
12:25  Ellevilde Ella 
12:35  Skæg med tal 
12:55  Tilde og vennerne 
13:05  Bamses Billedbog 
13:30  Kære Sebastian 
13:50  Minisekterne 
13:55  Eghjorten Buller 
14:20  Fjeldgården i Trondhjem 
14:35  Omsen og Momsen (1:6) 
15:05  Perle 
15:15  Tinga Tinga fabler 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Mit kæledyr - en dværghamster 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Bamses billedbog 
16:55  Mors lille hjælper 
17:00  Hej Ramasjang 
17:05  Onkel Rejes Sørøvershow (7) 
17:25  Masha og bjørnen 
17:35  Kalles Danmarks tour - Frederikssund 
18:10  Yakari 
18:20  Nysgerrige Nille 
18:30  Onkel Rejes Sørøvershow (6) 
18:50  Masha og bjørnen 
19:00  Olivia 
19:10  Olivia 
19:20  Gæt med Emil 
19:30  Gæt med Emil 
19:40  Postmand Per 
20:00  Godnat
Lørdag d. 02-05
06:00  Olivia 
06:10  Brandmand Sam 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Gæt med Emil 
06:40  Ellevilde Ella 
06:50  Brandmand Sam 
07:00  Yakari 
07:15  Masha og bjørnen 
07:30  Jordbær Marie: Søde drømme filmen

08:55  Molly Monster 
09:00  Rosa fra Rouladegade III (7) 
09:25  Alfons Åberg 
09:40  Nysgerrige Nille 
09:50  Kika og Bob 
10:00  Smølferne 
10:25  Tree Fu Tom 
10:45  Ramasjang Mysteriet 
11:15  Ellevilde Ella 
11:20  Rosa fra Rouladegade III (10) 
11:50  Tuva fra Tarva 
12:05  Sku du spørge fra nogen 
12:25  Ellevilde Ella 
12:35  Skæg med tal 
12:55  Tilde og vennerne 
13:05  Bamses billedbog 
13:30  Kære Sebastian 
13:50  Minisekterne 
13:55  Eghjorten Buller 
14:20  Sebastian indefra - Prut (1) 
14:35  Omsen og Momsen (2:6) 
15:05  Perle 
15:15  Tinga Tinga fabler 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Mit kæledyr - en snog 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Doktor McStuffins 
16:55  Ninja i røret 
17:00  Pippi Langstrømpe 
17:30  Ramajetterne 
17:45  Postmand Per 
18:00  Gæt med Emil 
18:10  Yakari 
18:20  Yakari 
18:30  Pippi Langstrømpe 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  F for får 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Abevej 64 
19:50  Skovtur med kage 
20:00  Godnat
Søndag d. 03-05
06:00  Olivia 
06:10  Brandmand Sam 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Gæt med Emil 
06:40  Ellevilde Ella 
06:50  Brandmand Sam 
07:00  Yakari 
07:15  Masha og bjørnen 
07:30  Prinsesse Lillefe 2 - Enhjørningen 
08:40  Molly Monster 
08:45  Kasper og Sofie 
09:00  Rosa fra Rouladegade III (8) 
09:25  Alfons Åberg 
09:40  Nysgerrige Nille 
09:50  Kika og Bob 
10:00  Smølferne 
10:25  Tree Fu Tom 
10:45  Skæg med matematik (1) 
11:15  Ellevilde Ella 
11:20  Rosa fra Rouladegade III (11) 
11:50  Tuva fra Tarva 
12:05  Sku du spørge fra nogen 
12:25  Ellevilde Ella 
12:35  Vilde venner (1) 
12:55  Tilde og vennerne 
13:05  Bamses billedbog 
13:30  Kære Sebastian 
13:50  Minisekterne 
13:55  Eghjorten Buller 
14:20  Sebastian indefra - Tis (2) 
14:35  Omsen og Momsen (3:6) 
15:05  Perle 
15:15  Tinga Tinga fabler 
15:25  Cirkus Summarum 2013 (2:2) 
16:15  Mit kæledyr - en kamæleon 
16:30  Prinsesse Sofia 
16:55  Ninja i røret 
17:00  Rosa fra Rouladegade 
17:30  Peter Pedal 
17:55  Pingu 
18:00  Gæt med Emil 
18:10  Yakari 
18:20  Yakari 
18:30  Rosa fra Rouladegade III (11) 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  F for får 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat



Kl: 06:44 Dato: 26-04-2015
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?