Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DRRAMA
DRRAMA logo
Her findes dagens program for DRRAMA for i dag og en uge frem.
I dag
07:00  Det mindste kongerige i verden (2) 
07:20  Babar 
07:30  Svaneprinsessen og slottets hemmelighed 
08:45  Babar 
08:55  Den lille prinsesse 
09:05  Ring til Ramasjang 
09:15  Sofus (3) 
09:30  Peter Kanin 
09:45  Nysgerrige Nille 
09:55  Kika og Bob 
10:05  Smølferne 
10:30  Tree Fu Tom 
10:50  Skæg med matematik (7) 
11:20  Ellevilde Ella 
11:25  Det, der med børn 
11:50  Onkel Reje og børnenes brevkasse 
12:05  SYV (3:10) 
12:35  Vilde venner II (10) 
12:55  Den lille prinsesse 
13:05  Bamses Billedbog 
13:35  Skæg med bogstaver 
13:55  Minisekterne 
14:00  Skrål med Nora (9) 
14:25  Klassen 2. b 
14:35  Ude på noget (10:13) 
15:00  Hjørne Bjørne 
15:05  Abevej 64 
15:25  Cirkus Summarum 2014 (2:2) 
16:10  Mit kæledyr - en labrador 
16:20  Prinsesse Sofia 
16:45  Den lille prinsesse 
17:00  Det mindste kongerige i verden (1) 
17:15  Babar 
17:30  Kaj og Andrea og "Snehvide" 
18:00  Fredagsbio 
18:10  F for får 
18:20  Yakari 
18:30  Rosa fra Rouladegade 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  F for får 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat
Mandag d. 25-05
06:00  Olivia 
06:10  Den lille prinsesse 
06:20  Hjørne Bjørne 
06:30  Babar 
06:45  Brandmand Sam 
07:00  Det mindste kongerige i verden (3) 
07:15  Babar 
07:30  Svaneprinsessen og trylleformularen 
08:35  Babar 
08:50  Den lille prinsesse 
09:00  Gæt med Emil 
09:10  Rosa fra Rouladegade 
09:45  Yakari 
10:00  Kika og Bob 
10:10  Pippi Langstrømpe 
10:40  Skæg med Ord 
11:05  Postmand Per: Specialposttjenesten 
11:20  Det, der med børn 
11:50  Onkel Reje og børnenes brevkasse 
12:05  SYV (4:10) 
12:35  SKRÅL - med Viola 
12:50  Den lille prinsesse 
13:05  Bamses billedbog 
13:30  Skæg med bogstaver 
13:50  Minisekterne 
14:00  Skrål med Filippa (10) 
14:25  Klassen 2. b 
14:35  Ude på noget (11:13) 
15:05  Hjørne Bjørne 
15:10  Abevej 64 
15:20  Lille NØRD 
15:50  Dora udforskeren 
16:15  Bamses Billedbog 
16:45  Den lille prinsesse 
17:00  Hej Ramasjang 
17:01  Det mindste kongerige i verden (2) 
17:20  Babar 
17:35  SKRÅL - med Ida og Prinsesse Alice 
18:00  Fredagsbio 
18:15  F for får 
18:30  Byttebiksen (6) 
18:50  Ellevilde Ella 
18:55  Pippi Langstrømpe 
19:22  Små kartofler 
19:25  Gurli Gris 
19:30  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat
Tirsdag d. 26-05
06:00  Olivia 
06:10  Den lille prinsesse 
06:25  Hjørne Bjørne 
06:35  Babar 
06:45  Brandmand Sam 
07:00  Skæg med matematik (7) 
07:30  Eventyrdetektiven Sandra 
07:45  Kika og Bob 
08:00  Det mindste kongerige i verden (2) 
08:20  Babar 
08:30  Professor Balthazar 
08:40  Babar 
08:55  Gæt med Emil 
09:05  Skæg med matematik (6) 
09:35  Eventyrdetektiven Sandra 
09:50  Kika og Bob 
10:05  Byttebiksen (6) 
10:25  Ellevilde Ella 
10:35  Skæg med Ord 
11:00  Postmand Per: Specialposttjenesten 
11:15  Det, der med børn 
11:45  Onkel Reje og børnenes brevkasse 
11:55  SYV (5:10) 
12:25  SKRÅL - med Mads 
12:45  Den lille prinsesse 
13:00  Bamses billedbog 
13:30  Skæg med bogstaver 
13:50  Minisekterne 
13:55  Onkel Rejes Sørøvershow (1) 
14:20  Klassen 2. b 
14:35  Ude på noget (12:13) 
15:00  Hjørne Bjørne 
15:10  Abevej 64 
15:25  Lille NØRD 
15:50  Mit kæledyr - undulat 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Bamses Billedbog 
17:00  Hej Ramasjang 
17:01  Vilde venner II (7) 
17:20  Ellevilde Ella 
17:35  Lille Nørd 
18:05  Yakari 
18:20  F for får 
18:30  Vilde venner II (6) 
18:50  Ellevilde Ella 
18:55  Pippi Langstrømpe 
19:30  Små kartofler 
19:31  Gurli Gris 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat
Onsdag d. 27-05
06:00  Olivia 
06:10  Den lille prinsesse 
06:25  Hjørne Bjørne 
06:30  Babar 
06:45  Brandmand Sam 
06:55  Onkel Rejes Sørøvershow (9) 
07:20  Masha og bjørnen 
07:30  Eventyrdetektiven Sandra 
07:45  Kika og Bob 
08:00  Sigurds Bjørnetime 
08:30  Professor Balthazar 
08:40  Babar 
08:55  Gæt med Emil 
09:05  Onkel Rejes Sørøvershow (8) 
09:30  Masha og bjørnen 
09:45  Eventyrdetektiven Sandra 
10:00  Kika og Bob 
10:10  Ramajetterne 
10:30  Postmand Per 
10:45  Skæg med Ord 
11:10  Postmand Per: Specialposttjenesten 
11:25  Rosa fra Rouladegade 
11:55  Onkel Reje og børnenes brevkasse 
12:05  SYV (6:10) 
12:35  SKRÅL - med Tira. 
12:55  Den lille prinsesse 
13:05  Bamses billedbog 
13:35  Skæg med bogstaver 
13:55  Minisekterne 
14:00  Onkel Rejes Sørøvershow (2) 
14:25  Klassen 2. b 
14:40  Ude på noget (13:13) 
15:05  Hjørne Bjørne 
15:15  Abevej 64 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Mit kæledyr - en kat 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Bamses billedbog 
17:00  Hej Ramasjang 
17:05  Ramasjang Mysteriet 
17:35  Ramasjang Rally 
18:10  Yakari 
18:25  F for får 
18:35  Ramasjang Mysteriet 
19:00  Pippi Langstrømpe 
19:29  Små kartofler 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat



Torsdag d. 28-05
06:00  Olivia 
06:10  Den lille prinsesse 
06:25  Hjørne Bjørne 
06:35  Babar 
06:45  Brandmand Sam 
07:00  Vilde venner II (7) 
07:20  Ellevilde Ella 
07:30  Eventyrdetektiven Sandra 
07:50  Kika og Bob 
08:05  Ramasjang Mysteriet 
08:35  Professor Balthazar 
08:45  Babar 
08:55  Gæt med Emil 
09:05  Vilde venner II (6) 
09:30  Ellevilde Ella 
09:40  Eventyrdetektiven Sandra 
09:55  Kika og Bob 
10:05  Ramasjang Mysteriet 
10:40  Skæg med Ord 
11:05  Postmand Per: Specialposttjenesten 
11:20  Rosa fra Rouladegade 
11:50  Onkel Reje og børnenes brevkasse 
12:05  SYV (7:10) 
12:35  SKRÅL - med Safa 
12:55  Den lille prinsesse 
13:05  Bamses billedbog 
13:35  Skæg med bogstaver 
13:55  Minisekterne 
14:00  Onkel Rejes Sørøvershow (3) 
14:20  Klassen 2. b 
14:35  Bullerfnis (1:9) 
15:05  Hjørne Bjørne 
15:15  Abevej 64 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Mit kæledyr - en sumpskildpadde 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Bamses billedbog 
17:00  Hej Ramasjang 
17:01  Peter Pedal 
17:25  Masha og bjørnen 
17:35  Skæg med matematik (8) 
18:10  Yakari 
18:20  F for får 
18:30  Ring til Ramasjang 
18:40  Banke banke på 
18:45  Mig og min familie 
19:00  Pippi Langstrømpe 
19:24  Små kartofler 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat
Fredag d. 29-05
06:00  Olivia 
06:10  Den lille prinsesse 
06:25  Hjørne Bjørne 
06:30  Babar 
06:45  Brandmand Sam 
06:55  SKRÅL - med Ida og Prinsesse Alice 
07:15  Fredagsbio 
07:30  Eventyrdetektiven Sandra 
07:45  Kika og Bob 
08:00  Peter Pedal 
08:30  Professor Balthazar 
08:40  Babar 
08:50  Brandmand Sam 
09:05  Postmand Per 
09:20  Min fede fridag (5:5) 
09:40  Eventyrdetektiven Sandra 
09:55  Kika og Bob 
10:05  Peter Pedal 
10:35  Skæg med Ord 
11:00  Postmand Per: Specialposttjenesten 
11:15  Rosa fra Rouladegade 
11:45  Onkel Reje og børnenes brevkasse 
12:00  SYV (8:10) 
12:25  SKRÅL - med Ilmo 
12:45  Den lille prinsesse 
13:00  Bamses billedbog 
13:25  Skæg med bogstaver 
13:45  Minisekterne 
13:50  Onkel Rejes Sørøvershow (4) 
14:15  Drengene og pigerne fra Klassen (1:2) 
14:35  Bullerfnis (2:9) 
15:05  Hjørne Bjørne 
15:15  Abevej 64 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Mit kæledyr - en høne 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Bamses billedbog 
17:00  Hej Ramasjang 
17:01  Onkel Rejes Sørøvershow (10) 
17:25  Masha og bjørnen 
17:35  Kalles Danmarks tour - Frederikshavn 
18:10  Yakari 
18:25  F for får 
18:35  Onkel Rejes Sørøvershow (9) 
18:55  Masha og bjørnen 
19:00  Olivia 
19:15  Olivia 
19:25  Gæt med Emil 
19:35  Gæt med Emil 
19:45  Postmand Per 
20:00  Godnat
Lørdag d. 30-05
06:00  Olivia 
06:10  Den lille prinsesse 
06:30  Thomas og hans venner 
06:40  Ellevilde Ella 
06:50  Brandmand Sam 
07:00  Yakari 
07:15  Masha og bjørnen 
07:30  Mumitroldene - Farlig midsommer 
08:45  Kasper og Sofie 
09:00  Ring til Ramasjang 
09:10  Sofus (4) 
09:25  Peter Kanin 
09:40  Nysgerrige Nille 
09:50  Kika og Bob 
10:00  Smølferne 
10:25  Tree Fu Tom 
10:45  Skæg med matematik (8) 
11:15  Ellevilde Ella 
11:20  Rosa fra Rouladegade 
11:50  Onkel Reje og børnenes brevkasse 
12:05  SYV (9:10) 
12:35  SKRÅL - med Björk 
12:55  Den lille prinsesse 
13:05  Bamses billedbog 
13:30  Skæg med bogstaver 
13:50  Minisekterne 
13:55  Onkel Rejes Sørøvershow (5) 
14:20  Drengene og pigerne fra Klassen (2:2) 
14:45  Bullerfnis (3:9) 
15:15  Abevej 64 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Mit kæledyr - en leopardgekko 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Jake og piraterne på Ønskeøen 
17:00  Pippi Langstrømpe 
17:30  Ramajetterne 
17:45  Postmand Per 
18:00  F for får 
18:10  Yakari 
18:20  Yakari 
18:30  Det mindste kongerige i verden (4) 
18:45  Babar 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  F for får 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Skovtur med kage 
20:00  Godnat
Søndag d. 31-05
06:00  Olivia 
06:10  Den lille prinsesse 
06:30  Thomas og hans venner 
06:40  Ellevilde Ella 
06:50  Brandmand Sam 
07:00  Yakari 
07:15  Masha og bjørnen 
07:30  Superkatten Zorba 
08:45  Kasper og Sofie 
09:00  Ring til Ramasjang 
09:10  Sofus (5) 
09:25  Peter Kanin 
09:40  Nysgerrige Nille 
09:50  Kika og Bob 
10:00  Smølferne 
10:25  Tree Fu Tom 
10:45  Skæg med matematik (9) 
11:15  Ellevilde Ella 
11:20  Rosa fra Rouladegade 
11:50  Onkel Reje og børnenes brevkasse 
12:05  SYV (10:10) 
12:35  SKRÅL - med Vincent 
12:55  Den lille prinsesse 
13:05  Bamses billedbog 
13:30  Skæg med bogstaver 
13:50  Minisekterne 
13:55  Onkel Rejes Sørøvershow (6) 
14:20  Fjeldgården i Trondhjem 
14:35  Bullerfnis (4:9) 
15:05  Hjørne Bjørne 
15:15  Abevej 64 
15:25  Lille NØRD 
15:55  Olivia 
16:05  Dora udforskeren 
16:30  Prinsesse Sofia 
17:00  Rosa fra Rouladegade 
17:30  Peter Pedal 
17:55  Pingu 
18:00  F for får 
18:10  Yakari 
18:20  Yakari 
18:30  Det mindste kongerige i verden (1) 
18:45  Babar 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  F for får 
19:30  Gurli Gris 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Godnat



Kl: 07:02 Dato: 24-05-2015
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?