Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DRRAMA
DRRAMA logo
Her findes dagens program for DRRAMA for i dag og en uge frem.
I dag
20:00  Udsendelsesophør 
Søndag d. 31-08
06:00  Ni-Hao Kai Lan 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Olivia 
06:45  Ridder Mikkel 
07:00  Mit kæledyr - en landskildpadde 
07:15  Kasper og Sofie 
07:30  Prinsesse Lillefe 2 - Enhjørningen 
08:35  F for Får 
08:45  Eventyrdetektiven Sandra 
09:00  Skæg med matematik (3) 
09:30  Smølferne 
09:55  Alfons Åberg 
10:10  Glad i luften 
10:25  Tree Fu Tom 
10:45  Dyrenes ø (8:13) 
11:10  Omsen og Momsen (6:6) 
11:40  Det, der med børn 
12:05  Carsten og Gittes Vennevilla (21:26) 
12:30  Glad i luften 
12:45  Den lille prinsesse 
12:55  Mumle Bumle 
13:00  Humf 
13:10  Kære Sebastian 
13:30  Eghjorten Buller 
13:55  Tinga Tinga fabler 
14:05  Sku du spørge fra nogen 
14:25  F for får 
14:30  Bullerfnis (8:9) 
15:00  Kære Sebastian 
15:25  Tinga Tinga fabler 
15:35  Lille Nørd 
16:05  Skovtur med kage 
16:10  Bamses billedbog 
16:35  Prinsesse Sofia 
17:00  Byttebiksen (4) 
17:20  Bamses billedbog 
17:45  Cirkusliv i savsmuld 
18:00  Junglebogen 
18:10  Yakari 
18:25  Smølferne 
18:50  Ramasjang Club - Kickflipperdansen (4) 
19:05  Jungledyret Hugo 
19:25  Ridder Mikkel 
19:40  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Udsendelsesophør 
Mandag d. 01-09
06:00  Ni-Hao Kai Lan 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Olivia 
06:45  Ridder Mikkel 
07:00  Onkel Rejes Sørøvershow (1) 
07:20  Masha og bjørnen 
07:30  Yakari 
07:40  Tree Fu Tom 
08:05  Vildmarkens Stjerne (3:4) 
08:30  Mit kæledyr - en hest 
08:45  Olivia 
09:00  Ridder Mikkel 
09:15  Onkel Rejes Sørøvershow (12) 
09:35  Masha og bjørnen 
09:45  Yakari 
10:00  Tree Fu Tom 
10:25  Vildmarkens Stjerne (2:4) 
10:55  Dyrenes ø (9:13) 
11:20  Nu er det ikke sjovt længere 1:8 
11:40  Det, der med børn 
12:10  Carsten og Gittes Vennevilla (22:26) 
12:30  Glad i luften 
12:45  Den lille prinsesse 
12:50  Hvordan gør man? 
13:00  Kære Sebastian 
13:25  NU er det NU 
13:55  Tinga Tinga fabler 
14:05  Sku du spørge fra nogen 
14:30  Bullerfnis (9:9) 
15:00  Kære Sebastian 
15:20  Tinga Tinga fabler 
15:35  Lille Nørd 
16:05  Olivia 
16:15  Bamses billedbog 
16:40  Ridder Mikkel 
16:50  Elsa 
17:00  Johanne i Troldeskoven 
17:25  Mit kæledyr - en cockerspaniel 
17:35  Peter Pedal 
18:00  Junglebogen 
18:10  Kasper og Sofie 
18:25  Johanne i Troldeskoven 
18:50  Mit kæledyr - en leopardgekko 
19:00  Nana (3:6) 
19:25  Ridder Mikkel 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Udsendelsesophør 
Tirsdag d. 02-09
06:00  Ni-Hao Kai Lan 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Olivia 
06:45  Ridder Mikkel 
07:00  Johanne i Troldeskoven 
07:30  Yakari 
07:40  Tree Fu Tom 
08:05  Bamses billedbog 
08:30  Mit kæledyr - en labrador 
08:45  Olivia 
09:00  Ridder Mikkel 
09:15  Johanne i Troldeskoven 
09:45  Hvordan gør man? 
10:00  Tree Fu Tom 
10:25  Bamses billedbog 
10:55  Dyrenes ø (10:13) 
11:20  Nu er det ikke sjovt længere 2:8 
11:45  Det, der med børn 
12:15  Carsten og Gittes Vennevilla (23:26) 
12:35  Glad i luften 
12:50  Den lille prinsesse 
13:00  Kære Sebastian 
13:25  NU er det NU 
13:55  Tinga Tinga fabler 
14:05  Sku du spørge fra nogen 
14:30  Bullerfnis (1:10) 
14:55  Cirkus Summarum 2011 
15:00  Kære Sebastian 
15:20  Tinga Tinga fabler 
15:35  Lille Nørd 
16:05  Olivia 
16:15  Bamses billedbog 
16:40  Ridder Mikkel 
16:50  Elsa 
17:00  Vilde venner II (5) 
17:20  Min fede fridag (4:5) 
17:30  Lille Nørd 
18:00  Junglebogen 
18:10  Kasper og Sofie 
18:25  Vilde venner II (1) 
18:45  Min fede fridag (5:5) 
19:00  Nana (4:6) 
19:25  Ridder Mikkel 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Udsendelsesophør 



Onsdag d. 03-09
06:00  Ni-Hao Kai Lan 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Olivia 
06:45  Ridder Mikkel 
07:00  Vilde venner II (5) 
07:20  Masha og bjørnen 
07:30  Yakari 
07:40  Tree Fu Tom 
08:05  Lille Nørd 
08:30  Mit kæledyr - undulat 
08:45  Olivia 
09:00  Ridder Mikkel 
09:15  Vilde venner II (4) 
09:35  Masha og bjørnen 
09:45  Yakari 
10:00  Tree Fu Tom 
10:25  Lille Nørd 
10:55  Dyrenes ø (11:13) 
11:20  Nu er det ikke sjovt længere 3:8 
11:45  Det, der med børn (14:14) 
12:10  Carsten og Gittes Vennevilla (24:26) 
12:30  Glad i luften 
12:45  Den lille prinsesse 
12:55  Humf 
13:10  Kære Sebastian 
13:25  NU er det NU 
13:55  Tinga Tinga fabler 
14:05  Sku du spørge fra nogen 
14:30  Bullerfnis (2:10) 
14:55  Cirkus Summarum 2011 
15:00  Kære Sebastian 
15:25  Tinga Tinga fabler 
15:35  Lille Nørd 
16:05  Olivia 
16:15  Bamses billedbog 
16:40  Ridder Mikkel 
16:50  Elsa 
17:00  Ramasjang Mysteriet 
17:35  Eventyrdetektiven Sandra 
17:50  Alfons Åberg 
18:00  Junglebogen 
18:10  Kasper og Sofie 
18:25  Ramasjang Mysteriet 
18:55  Mysteriebureauet 
19:00  Nana (5:6) 
19:25  Ridder Mikkel 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Udsendelsesophør 
Torsdag d. 04-09
06:00  Kære Sebastian 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Olivia 
06:45  Ridder Mikkel 
07:00  Ramasjang Mysteriet 
07:30  Yakari 
07:40  Tree Fu Tom 
08:05  Byttebiksen (4) 
08:20  Masha og bjørnen 
08:30  Mit kæledyr - en kat 
08:45  Olivia 
09:00  Ridder Mikkel 
09:15  Ramasjang Mysteriet 
09:45  Yakari 
10:00  Tree Fu Tom 
10:25  Byttebiksen (3) 
10:45  Dyrenes ø (12:13) 
11:10  Nu er det ikke sjovt længere 4:8 
11:35  Ørekonfekt 
12:05  Carsten og Gittes Vennevilla (25:26) 
12:25  Glad i luften 
12:35  Den lille prinsesse 
12:50  Hvordan gør man? 
12:55  Humf 
13:05  Kære Sebastian 
13:25  NU er det NU 
13:55  Tinga Tinga fabler 
14:05  Sku du spørge fra nogen 
14:30  Bullerfnis (3:10) 
14:55  Cirkus Summarum 2012 
15:00  Kære Sebastian 
15:20  Tinga Tinga fabler 
15:35  Lille Nørd 
16:05  Olivia 
16:15  Bamses billedbog 
16:40  Ridder Mikkel 
16:50  Elsa 
17:00  Skæg med matematik (4) 
17:25  Jungledyret Hugo 
17:50  Masha og bjørnen 
18:00  Junglebogen 
18:10  Kasper og Sofie 
18:25  Skæg med matematik (1) 
18:50  Mit kæledyr - en høne 
19:00  Nana (6:6) 
19:25  Ridder Mikkel 
19:35  Tinga Tinga fabler 
19:50  Godnathistorier 
20:00  Udsendelsesophør 
Fredag d. 05-09
06:00  Kære Sebastian 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Olivia 
06:45  Ridder Mikkel 
07:00  Skæg med matematik (4) 
07:30  Yakari 
07:40  Tree Fu Tom 
08:05  Cirkusliv i savsmuld 
08:20  Mit kæledyr - en kamæleon 
08:30  Mit kæledyr - en sumpskildpadde 
08:45  Olivia 
09:00  Ridder Mikkel 
09:15  Skæg med matematik (3) 
09:39  Hvordan gør man? 
09:45  Yakari 
10:00  Tree Fu Tom 
10:25  Cirkusliv i savsmuld 
10:45  Dyrenes ø (13:13) 
11:10  Nu er det ikke sjovt længere 5:8 
11:35  Ørekonfekt 
12:05  Carsten og Gittes Vennevilla (26:26) 
12:25  Glad i luften 
12:35  Den lille prinsesse 
12:55  Humf 
13:00  Kære Sebastian 
13:25  NU er det NU 
13:55  Tinga Tinga fabler 
14:05  Sku du spørge fra nogen 
14:30  Bullerfnis (4:10) 
14:55  Cirkus Summarum 2012 
15:00  Kære Sebastian 
15:25  Tinga Tinga fabler 
15:35  Lille Nørd 
16:05  Olivia 
16:15  Bamses billedbog 
16:40  Ridder Mikkel 
16:50  Elsa 
17:00  Onkel Rejes Sørøvershow (2) 
17:20  Mumsfilibaba med lam (3) 
17:30  Landet for længe siden 
17:50  Hjørne Bjørne 
18:00  Junglebogen 
18:10  Kasper og Sofie 
18:25  Onkel Rejes Sørøvershow (1) 
18:45  Ramasjang Club - Krammedansen (5) 
19:00  Timmy-tid 
19:10  Timmy-tid 
19:20  Tilde og vennerne 
19:30  Tilde og vennerne 
19:40  Postmand Per 
20:00  Udsendelsesophør 
Lørdag d. 06-09
06:00  Kære Sebastian 
06:20  Ellevilde Ella 
06:30  Olivia 
06:45  Ridder Mikkel 
07:00  Mit kæledyr - en dværgkanin 
07:15  Kasper og Sofie 
07:30  Hannibal og Jerry 
08:45  Eventyrdetektiven Sandra 
09:00  Skæg med matematik (3) 
09:30  Smølferne 
09:55  Alfons Åberg 
10:10  Glad i luften 
10:25  Tree Fu Tom 
10:45  Kaninlandet 
11:05  Nu er det ikke sjovt længere 6:8 
11:30  Ørekonfekt 
12:00  SYV (1:10) 
12:30  Glad i luften 
12:45  Den lille prinsesse 
12:56  Hvordan gør man? 
13:00  Kære Sebastian 
13:25  NU er det NU 
13:55  Tinga Tinga fabler 
14:05  Sku du spørge fra nogen 
14:30  Bullerfnis (5:10) 
14:55  Cirkus Summarum 2012 
15:00  Kære Sebastian 
15:20  Tinga Tinga fabler 
15:35  Lille Nørd 
16:05  Olivia 
16:15  Bamses billedbog 
16:40  Ridder Mikkel 
16:50  Sommeren med far 
17:00  Sofus (1) 
17:15  Jungledyret Hugo 
17:40  Elefantvask 
18:00  Junglebogen 
18:10  Min fede fridag (5:5) 
18:25  Smølferne 
18:50  Ramasjang Club - Krammedansen (5) 
19:05  Tree Fu Tom 
19:25  Ridder Mikkel 
19:40  Tinga Tinga fabler 
19:50  Hjørne Bjørne 
20:00  Udsendelsesophør 



Kl: 00:13 Dato: 31-08-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?