Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
DRRAMA
DRRAMA logo
Her findes dagens program for DRRAMA for i dag og en uge frem.
I dag
20:05  Udsendelsesophør 
Fredag d. 01-08
06:00  Minisekterne 
06:05  Grisen Basse 
06:15  Den lille prinsesse 
06:30  Lille Nørd 
07:00  Ridder Mikkel 
07:15  Olivia 
07:25  Tuva fra Tarva 
07:45  Babar 
08:00  Lille Nørd 
08:25  Kasper og Sofie 
08:40  Alfons Åberg 
09:00  SommerSummarum 
09:45  Kika og Bob 
10:00  Tree Fu Tom 
10:20  Lille Nørd 
10:50  Den fortryllede karrusel 
11:00  Kære Sebastian 
11:25  Postmand Per 
11:40  Grisen Basse 
11:55  Sigurds Bjørnetime 
12:20  Perle 
12:30  Gurli Gris 
12:35  Tilde og vennerne 
12:45  Mumle Bumle 
12:55  Bamses Billedbog 
13:20  Kaninlandet 
13:40  Olivia 
13:50  Olivia 
14:00  Der var engang.... 
14:25  Kaj og Andrea leger læge 
14:55  Postmand Per 
15:10  Olivia 
15:20  Mit kæledyr - en chinchilla 
15:30  Lille Nørd 
16:00  Eghjorten Buller 
16:20  Willas vilde dyr 
16:45  Klassen 1. b (5:7) 
17:00  Lille Nørd 
17:25  Masha og bjørnen 
17:30  Kasper og Sofie 
17:45  Alfons Åberg 
18:00  SommerSummarum 
18:45  Kika og Bob 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  Yakari 
19:35  F for får 
19:40  Timmy-tid 
19:50  Tinga Tinga fabler 
20:05  Udsendelsesophør 
Lørdag d. 02-08
06:00  Minisekterne 
06:05  Grisen Basse 
06:15  Den lille prinsesse 
06:30  Lille Nørd 
07:00  Ridder Mikkel 
07:15  Olivia 
07:30  Tuva fra Tarva 
07:40  Det mindste kongerige i verden (3) 
08:00  Lille Nørd 
08:30  Kasper og Sofie 
08:40  Alfons Åberg 
09:00  SommerSummarum Super 
09:20  Smølferne 
09:40  Peter Pedal 
10:05  Tree Fu Tom 
10:30  Lille Nørd 
10:55  Den fortryllede karrusel 
11:10  Kære Sebastian 
11:30  Postmand Per 
11:45  Grisen Basse 
11:55  Sigurds Bjørnetime 
12:20  Perle 
12:30  Gurli Gris 
12:35  Tilde og vennerne 
12:50  Bamses Billedbog 
13:10  Kaninlandet 
13:30  Olivia 
13:40  Postmand Per 
13:55  Der var engang... 
14:20  F for Får 
14:30  Kaj og Andrea føler sig frem 
14:55  Fredagsbio 
15:10  Olivia 
15:20  Mit kæledyr - en hest 
15:30  Lille Nørd 
15:55  Eghjorten Buller 
16:20  Willas vilde dyr 
16:45  Klassen 1. b (6:7) 
17:00  Lille Nørd 
17:25  Masha og bjørnen 
17:30  Kasper og Sofie 
17:45  Alfons Åberg 
18:00  SommerSummarum Super 
18:20  Smølferne 
18:45  Eventyrdetektiven Sandra 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  Yakari 
19:35  Det mindste kongerige i verden (2) 
19:50  Tinga Tinga fabler 
20:05  Udsendelsesophør 
Søndag d. 03-08
06:00  Minisekterne 
06:05  Grisen Basse 
06:15  Den lille prinsesse 
06:30  Lille Nørd 
07:00  Ridder Mikkel 
07:15  Olivia 
07:25  Tuva fra Tarva 
07:40  Det mindste kongerige i verden (4) 
08:00  Lille Nørd 
08:30  Kasper og Sofie 
08:45  Alfons Åberg 
09:00  SommerSummarum Super 
09:20  Smølferne 
09:45  Peter Pedal 
10:05  Tree Fu Tom 
10:30  Lille Nørd 
11:00  Den fortryllede karrusel 
11:10  Kære Sebastian 
11:30  Postmand Per 
11:45  Grisen Basse 
11:55  Sigurds Bjørnetime 
12:25  Perle 
12:30  Gurli Gris 
12:35  Tilde og vennerne 
12:45  Mumle Bumle 
12:55  Bamses Billedbog 
13:25  Kaninlandet 
13:40  Olivia 
13:50  Postmand Per 
14:05  Der var engang.... 
14:35  F for Får 
14:40  Kaj og Andrea slukker en brand 
15:05  Fredagsbio 
15:15  Mit kæledyr - en labrador 
15:30  Lille Nørd 
15:55  Eghjorten Buller 
16:20  Willas vilde dyr 
16:45  Klassen 1. b (7:7) 
17:00  Lille Nørd 
17:25  Masha og bjørnen 
17:30  Kasper og Sofie 
17:45  Alfons Åberg 
18:00  SommerSummarum Super 
18:20  Smølferne 
18:45  Eventyrdetektiven Sandra 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  Yakari 
19:30  Det mindste kongerige i verden (3) 
19:50  Tinga Tinga fabler 
20:00  Udsendelsesophør 



Mandag d. 04-08
06:00  Minisekterne 
06:05  Grisen Basse 
06:15  Den lille prinsesse 
06:30  Lille Nørd 
07:05  Ridder Mikkel 
07:15  Olivia 
07:30  Mors lille hjælper 
07:35  Hjørne Bjørne 
07:40  Babar 
07:55  Lille Nørd 
08:25  Hos mormor 
08:30  Kasper og Sofie 
08:45  Alfons Åberg 
09:00  Cirkus Summarum 2011 (1:2) 
09:50  Ridder Mikkel 
10:05  Tree Fu Tom 
10:25  Lille Nørd 
10:55  Den fortryllede karrusel 
11:05  Kære Sebastian 
11:30  Postmand Per 
11:45  Grisen Basse 
11:55  Sigurds Bjørnetime 
12:20  Perle 
12:30  Gurli Gris 
12:35  Tilde og vennerne 
12:45  Mumle Bumle 
12:50  Kære Sebastian 
13:15  Kaninlandet 
13:30  Olivia 
13:50  Der var engang..... 
14:20  F for Får 
14:25  Kaj og Andrea og "fyrtøjet" 
14:50  Postmand Per 
15:10  Olivia 
15:20  Mit kæledyr - undulat 
15:30  Lille Nørd 
16:00  Eghjorten Buller 
16:20  Willas vilde dyr 
16:45  Klassen 2. b 
17:00  Min fede fridag (1-5) 
17:10  Johanne i Troldeskoven 
17:35  Kasper og Sofie 
17:50  Masha og bjørnen 
18:00  Junglebogen 
18:10  Smølferne 
18:35  Busters verden (1:6) 
18:55  Tree Fu Tom 
19:15  Yakari 
19:30  F for får 
19:35  Timmy-tid 
19:45  Tinga Tinga fabler 
20:00  Udsendelsesophør 
Tirsdag d. 05-08
06:00  Minisekterne 
06:05  Grisen Basse 
06:15  Den lille prinsesse 
06:30  Lille Nørd 
07:00  Ridder Mikkel 
07:15  Olivia 
07:30  Mors lille hjælper 
07:35  Hjørne Bjørne 
07:45  Babar 
08:00  Min fede fridag (1-5) 
08:10  Busters verden (1:6) 
08:30  Kasper og Sofie 
08:40  Alfons Åberg 
09:00  Cirkus Summarum 2011 (2:2) 
09:50  Cirkusliv i savsmuld 
10:05  Tree Fu Tom 
10:25  Lille Nørd 
10:55  Den fortryllede karrusel 
11:05  Kære Sebastian 
11:30  Postmand Per 
11:45  Grisen Basse 
11:55  Sigurds Bjørnetime 
12:25  Perle 
12:30  Gurli Gris 
12:35  Tilde og vennerne 
12:50  Mumle Bumle 
13:00  Kære Sebastian 
13:25  Kaninlandet 
13:40  Olivia 
13:50  Der var engang... 
14:20  F for Får 
14:25  Kaj og Andrea 
14:55  Postmand Per 
15:10  Olivia 
15:20  Mit kæledyr - en kat 
15:30  Lille Nørd 
16:00  Eghjorten Buller 
16:20  Willas vilde dyr 
16:45  Klassen 2. b 
17:00  Min fede fridag (2:5) 
17:10  Vilde venner II (1) 
17:35  Kasper og Sofie 
17:45  Alfons Åberg 
18:00  Junglebogen 
18:15  Smølferne 
18:40  Busters verden (2:6) 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  Yakari 
19:35  F for får 
19:40  Timmy-tid 
19:50  Tinga Tinga fabler 
20:00  Udsendelsesophør 
Onsdag d. 06-08
06:02  Minisekterne 
06:05  Grisen Basse 
06:15  Den lille prinsesse 
06:30  Lille Nørd 
07:00  Ridder Mikkel 
07:15  Olivia 
07:30  Mors lille hjælper 
07:35  Hjørne Bjørne 
07:45  Babar 
08:00  Min fede fridag (2:5) 
08:10  Busters verden (2:6) 
08:30  Kasper og Sofie 
08:40  Alfons Åberg 
09:00  Cirkus Summarum 2012 (1:2) 
09:55  Ridder Mikkel 
10:05  Tree Fu Tom 
10:25  Lille Nørd 
10:55  Den fortryllede karrusel 
11:05  Kære Sebastian 
11:30  Postmand Per 
11:45  Grisen Basse 
11:55  Sigurds Bjørnetime 
12:25  Perle 
12:30  Gurli Gris 
12:35  Tilde og vennerne 
12:50  Mumle Bumle 
13:00  Kære Sebastian 
13:25  Kaninlandet 
13:45  Olivia 
13:55  Der var engang.... 
14:20  F for Får 
14:30  Kaj og Andrea 
14:55  Postmand Per 
15:10  Olivia 
15:20  Mit kæledyr - en sumpskildpadde 
15:30  Lille Nørd 
16:00  Eghjorten Buller 
16:20  Willas vilde dyr 
16:45  Klassen 2. b 
17:00  Min fede fridag (3:5) 
17:10  Ramasjang Mysteriet 
17:40  Kasper og Sofie 
17:50  Masha og bjørnen 
18:05  Junglebogen 
18:15  Smølferne 
18:40  Busters verden (3:6) 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  Yakari 
19:35  F for får 
19:40  Timmy-tid 
19:50  Tinga Tinga fabler 
20:00  Udsendelsesophør 
Torsdag d. 07-08
06:02  Minisekterne 
06:05  Grisen Basse 
06:15  Den lille prinsesse 
06:30  Lille Nørd 
07:00  Ridder Mikkel 
07:15  Olivia 
07:30  Mors lille hjælper 
07:35  Hjørne Bjørne 
07:45  Babar 
08:00  Min fede fridag (3:5) 
08:10  Busters verden (3:6) 
08:30  Kasper og Sofie 
08:40  Alfons Åberg 
09:00  Cirkus Summarum 2012 (2:2) 
09:45  Cirkusliv i savsmuld 
10:00  Tree Fu Tom 
10:25  Lille Nørd 
10:50  Den fortryllede karrusel 
11:05  Kære Sebastian 
11:30  Postmand Per 
11:45  Grisen Basse 
11:55  Sigurds Bjørnetime 
12:25  Perle 
12:30  Gurli Gris 
12:35  Tilde og vennerne 
12:50  Mumle Bumle 
13:00  Kære Sebastian 
13:25  Eghjorten Buller 
13:40  Olivia 
13:55  Der var engang... 
14:20  F for Får 
14:25  Kaj og Andrea og Svinedrengen 
14:55  Postmand Per 
15:10  Olivia 
15:20  Mit kæledyr - en høne 
15:30  Lille Nørd 
15:55  Eghjorten Buller 
16:20  Willas vilde dyr 
16:45  Klassen 2. b 
17:00  Min fede fridag (4:5) 
17:10  Mathias skal i skole 
17:35  Kasper og Sofie 
17:45  Alfons Åberg 
18:00  Junglebogen 
18:15  Smølferne 
18:40  Busters verden (4:6) 
19:00  Tree Fu Tom 
19:20  Yakari 
19:35  F for får 
19:40  Timmy-tid 
19:50  Tinga Tinga fabler 
20:00  Udsendelsesophør 



Kl: 23:36 Dato: 31-07-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?