Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
Discovery Channel
Ugens programoversigt for Discovery Channel

Her findes dagens program for Discovery Channel for i dag og en uge frem.

I dag
06:25  What's in the Barn? (5) 
06:55  What's in the Barn? (6) 
07:20  Overhaulin' (2) 
08:15  Overhaulin' (3) 
09:05  Chasing Classic Cars (24) 
09:35  Chasing Classic Cars (25) 
10:00  Gold Rush (2) 
11:00  Deadliest Catch (15) 
12:00  Impossible Engineering (4) 
13:00  How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer (7) 
13:30  How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer (8) 
14:00  River Monsters (4) 
15:00  Dual Survival (6) 
16:00  Bear Grylls: Born Survivor (13) 
17:00  American Guns (9) 
18:00  American Guns (10) 
19:00  Outback Truckers (1) 
20:00  Churchill's Toyshop (0) 
21:00  Moonshiners (9) 
22:00  Gold Divers (15) 
23:00  Wheeler Dealers (9) 
00:00  Outback Truckers (11) 
01:00  Bear Grylls: Born Survivor (13) 
02:00  Mega Shippers (8) 
03:00  Impossible Engineering (8) 
03:55  Churchill's Toyshop (0) 
04:45  Outback Truckers (1) 
Lørdag d. 01-10
06:00  Baggage Battles (10) 
06:25  Outback Truckers (13) 
07:20  Outback Truckers (12) 
08:15  Railroad Alaska (4) 
09:05  Railroad Alaska (5) 
10:00  Impossible Engineering (1) 
11:00  Impossible Engineering (2) 
12:00  Impossible Engineering (3) 
13:00  Impossible Engineering (4) 
14:00  Impossible Engineering (5) 
15:00  Impossible Engineering (6) 
16:00  Wheeler Dealers (9) 
17:00  Outback Truckers (11) 
18:00  Impossible Engineering (8) 
19:00  Mega Shippers (8) 
20:00  Gold Divers (15) 
21:00  Harley And The Davidsons (3) 
23:00  Biketacular (0) 
00:00  Moonshiners (9) 
01:00  Marooned with Ed Stafford (2) 
02:00  Churchill's Toyshop (0) 
03:00  River Monsters (5) 
03:55  Railroad Alaska (4) 
04:45  Railroad Alaska (5) 
Søndag d. 02-10
06:00  Baggage Battles (11) 
06:25  Tanked (11) 
07:20  Tanked (12) 
08:15  Mythbusters (30) 
09:05  Mythbusters (31) 
10:00  Churchill's Toyshop (0) 
11:00  Wheeler Dealers (9) 
12:00  Outback Truckers (11) 
13:00  Outback Truckers (1) 
14:00  Gold Rush (13) 
15:00  Gold Rush (14) 
16:00  Ice Cold Gold (2) 
17:00  Gold Divers (15) 
18:00  River Monsters (7) 
19:00  Marooned with Ed Stafford (2) 
20:00  Impossible Engineering (8) 
21:00  WW2's Most Daring Raids (6) 
22:00  Sydney Harbour (1) 
23:00  Gold Divers (15) 
00:00  Deadliest Catch (16) 
01:00  Deadliest Catch: Legend of the Northwestern (0) 
02:00  Mythbusters (30) 
03:00  Mythbusters (31) 
03:55  Tanked (11) 
04:45  Tanked (12) 
Mandag d. 03-10
06:00  How It's Made (13) 
06:25  Baggage Battles (1) 
06:55  Baggage Battles (2) 
07:20  Treehouse Masters (7) 
08:15  Ultimate Survival (1) 
09:05  Wheeler Dealers (2) 
10:00  Misfit Garage (1) 
11:00  Deadliest Catch (1) 
12:00  Gold Divers (6) 
13:00  Gold Rush (Season 6 Specials) (2) 
14:00  Alaska: The Last Frontier (Season 5 Specials) (1) 
15:00  How It's Made (1) 
15:30  How It's Made (2) 
16:00  Insane Pools: Off the Deep End (1) 
17:00  Mythbusters (161) 
18:00  Wheeler Dealers (5) 
19:00  Fast N' Loud (1) 
20:00  Fast N' Loud Clip Shows (2) 
21:00  Fast N' Loud: Hot Wheels, Big Deals (1) 
22:00  Sacred Steel Bikes (1) 
23:00  Railroad Alaska (1) 
00:00  Mythbusters (111) 
01:00  Fast N' Loud: Hot Wheels, Big Deals (1) 
02:00  Sacred Steel Bikes (1) 
03:00  Dual Survival (1) 
03:55  Gold Rush (Season 6 Specials) (2) 
04:45  Misfit Garage (1) 



Tirsdag d. 04-10
06:00  How It's Made (1) 
06:25  Baggage Battles (3) 
06:55  Baggage Battles (4) 
07:20  Treehouse Masters (8) 
08:15  Ultimate Survival (2) 
09:05  Wheeler Dealers (5) 
10:00  Misfit Garage (2) 
11:00  Deadliest Catch (2) 
12:00  Gold Divers (7) 
13:00  Gold Rush (Season 6 Specials) (3) 
14:00  Railroad Alaska (1) 
15:00  How It's Made (3) 
15:30  How It's Made (4) 
16:00  Insane Pools: Off the Deep End (2) 
17:00  Mythbusters (162) 
18:00  Wheeler Dealers (6) 
19:00  Fast N' Loud (2) 
20:00  Gold Divers (15) 
21:00  Gold Divers (16) 
22:00  Deadliest Catch (17) 
00:00  Mythbusters (112) 
01:00  Gold Divers (16) 
02:00  Deadliest Catch (17) 
03:55  Gold Rush (Season 6 Specials) (3) 
04:45  Misfit Garage (2) 
Onsdag d. 05-10
06:00  How It's Made (2) 
06:25  Baggage Battles (5) 
06:55  Baggage Battles (6) 
07:20  Treehouse Masters (1) 
08:15  Ultimate Survival (3) 
09:05  Wheeler Dealers (6) 
10:00  Misfit Garage (3) 
11:00  Deadliest Catch (3) 
12:00  Gold Divers (8) 
13:00  Gold Rush (Season 6 Specials) (1) 
14:00  Railroad Alaska (2) 
15:00  How It's Made (5) 
15:30  How It's Made (6) 
16:00  Insane Pools: Off the Deep End (3) 
17:00  Mythbusters (163) 
18:00  Wheeler Dealers (7) 
19:00  Fast N' Loud (3) 
20:00  Salvage Hunters (1) 
21:00  Salvage Hunters (2) 
22:00  Marooned with Ed Stafford (3) 
23:00  Railroad Alaska (3) 
00:00  Mythbusters (113) 
01:00  Salvage Hunters (2) 
02:00  Marooned with Ed Stafford (3) 
03:00  Dual Survival (3) 
03:55  Gold Rush (Season 6 Specials) (1) 
04:45  Misfit Garage (3) 
Torsdag d. 06-10
06:00  How It's Made (3) 
06:25  Baggage Battles (7) 
06:55  Baggage Battles (8) 
07:20  Treehouse Masters (2) 
08:15  Ultimate Survival (4) 
09:05  Wheeler Dealers (7) 
10:00  Misfit Garage (4) 
11:00  Deadliest Catch (4) 
12:00  Gold Divers (9) 
13:00  Gold Rush (1) 
15:00  How It's Made (7) 
15:30  How It's Made (8) 
16:00  Insane Pools: Off the Deep End (4) 
17:00  Mythbusters (164) 
18:00  Wheeler Dealers (8) 
19:00  Fast N' Loud (4) 
20:00  Impossible Engineering (1) 
21:00  Alaska Mega Machines (1) 
22:00  Alaska Mega Machines (2) 
23:00  Railroad Alaska (4) 
00:00  Mythbusters (114) 
01:00  Alaska Mega Machines (1) 
02:00  Alaska Mega Machines (2) 
03:00  Dual Survival (4) 
03:55  Gold Rush (1) 
Fredag d. 07-10
06:00  How It's Made (4) 
06:25  Baggage Battles (9) 
06:55  Baggage Battles (10) 
07:20  Treehouse Masters (3) 
08:15  Ultimate Survival (5) 
09:05  Wheeler Dealers (8) 
10:00  Misfit Garage (5) 
11:00  Deadliest Catch (5) 
12:00  Gold Divers (10) 
13:00  Gold Rush (2) 
14:00  Railroad Alaska (4) 
15:00  How It's Made (9) 
15:30  How It's Made (10) 
16:00  Insane Pools: Off the Deep End (5) 
17:00  Mythbusters (165) 
18:00  Wheeler Dealers (9) 
19:00  Outback Truckers (1) 
20:00  Gold Divers (16) 
21:00  Moonshiners (10) 
22:00  Sacred Steel Bikes (1) 
23:00  Fast N' Loud: Hot Wheels, Big Deals (1) 
00:00  Mythbusters (116) 
01:00  Moonshiners (10) 
02:00  Sacred Steel Bikes (1) 
03:00  Dual Survival (5) 
03:55  Gold Rush (2) 
04:45  Misfit Garage (5) 



Kl: 06:54 Dato: 30-09-2016
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?