Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
Eurosport
Ugens programoversigt for Eurosport
Her findes dagens program for Eurosport for i dag og en uge frem.
I dag
18:15  TENNIS: ATP Turneringen fra Nottingham, Storbritannien 
20:15  SPORT: WATTS 
20:30  RIDNING: Global Champions Tour 
22:00  RIDNING: Horse Racing Time 
22:15  KAMPSPORT: Fight Club 
23:30  STÆRK MAND: Champions League fra Serbien 
00:30  CYKLING: Classics 
Fredag d. 03-07
08:30  SPORT: WATTS 
08:45  ATLETIK: Greene Light 
09:00  SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Bendigo, Australien 
11:00  SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Bendigo, Australien 
14:00  CYKLING: Giro D'Italia 
15:00  CYKLING: Classics 
16:00  CYKLING: LeMond of Cycling 
16:15  FODBOLD: U-17 EM for kvinder, Island 
17:15  FODBOLD: U-17 EM for kvinder, Island 
18:15  TENNIS: ATP Turneringen fra Nottingham, Storbritannien 
20:15  SPORT: WATTS 
20:30  RIDNING: Global Champions Tour 
22:00  RIDNING: Horse Racing Time 
22:15  KAMPSPORT: Fight Club 
23:30  STÆRK MAND: Champions League fra Serbien 
00:30  CYKLING: Classics 
Lørdag d. 04-07
08:30  STÆRK MAND: Champions League fra Serbien 
09:30  BORDTENNIS: Super Series, Sydkorea 
12:30  CYKLING: LeMond of Cycling 
12:45  CYKLING: Giro D'Italia 
13:45  CYKLING: LeMond on Tour 
14:00  CYKLING: Tour de France 
17:45  CYKLING: LeMond on Tour 
18:00  FODBOLD: U-17 EM for kvinder, Island 
19:45  SPORT: WATTS 
20:15  RIDNING:  
20:20  RIDNING: Global Champions Tour 
21:40  RIDNING:  
21:45  RIDNING: Global Champions Tour fra Monaco, Monaco 
22:55  SPORT: WATTS 
23:00  STÆRK MAND: Champions League fra Serbien 
00:00  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
01:00  FODBOLD: U-17 EM for kvinder, Island 
Søndag d. 05-07
08:00  RACERLØB: Blancpain Sprint Series fra Moskva, Rusland 
09:15  GP3: Nextel Cup Series fra Silverstone, Storbritannien 
09:45  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
10:45  SPORT: WATTS 
11:30  RACERLØB: Porsche Super Cup fra Silverstone, Storbritannien 
12:15  CYKLING: Tour de France 
13:00  CYKLING: LeMond on Tour 
13:15  CYKLING: Tour de France 
17:45  CYKLING: LeMond on Tour 
18:00  SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Bendigo, Australien 
20:15  SPORT: WATTS 
20:45  MOTORSPORT: Motorsports Weekend 
21:00  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
22:00  SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Bendigo, Australien 
00:15  CYKLING: Classics 
01:15  SPORT: WATTS 



Mandag d. 06-07
08:30  UDSPRING: Universiade, Sydkorea 
09:30  RIDNING: Global Champions Tour 
10:30  BORDTENNIS: Super Series, Sydkorea 
12:00  FREESTYLE MOTOCROSS (FMX): Night of the Jumps fra Jerez de la Frontera, Spanien 
13:00  CYKLING: LeMond on Tour 
13:15  CYKLING: Tour de France 
17:45  CYKLING: LeMond on Tour 
18:00  ATLETIK: Greene Light 
18:15  FREESTYLE MOTOCROSS (FMX): Night of the Jumps fra Jerez de la Frontera, Spanien 
19:15  TIMBERSPORTS SERIES: VM fra  
19:45  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
22:00  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
23:00  SPORT: WATTS 
23:15  TIMBERSPORTS SERIES: VM fra  
23:45  TIMBERSPORTS SERIES: VM fra  
00:15  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
Tirsdag d. 07-07
06:30  SVØMNING: Universiade, Sydkorea 
08:00  REDSKABSGYMNASTIK: Universiade, Sydkorea 
09:00  REDSKABSGYMNASTIK: Universiade, Sydkorea 
11:30  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
13:00  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
14:00  CYKLING: LeMond on Tour 
14:15  CYKLING: Tour de France 
17:45  CYKLING: LeMond on Tour 
18:00  SPORT: WATTS 
19:00  TIMBERSPORTS SERIES: VM fra  
19:30  SPORT: WATTS 
19:45  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
20:45  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
22:45  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
23:45  RACERLØB: Blancpain Sprint Series fra Moskva, Rusland 
00:15  MOTOCROSS: VM fra Uddevalla, Sverige 
00:45  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
Onsdag d. 08-07
06:45  SVØMNING: Universiade, Sydkorea 
07:45  UDSPRING: Universiade, Sydkorea 
09:00  REDSKABSGYMNASTIK: Universiade, Sydkorea 
09:30  ATLETIK: Universiade, Sydkorea 
13:00  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
14:00  CYKLING: LeMond on Tour 
14:15  CYKLING: Tour de France 
17:45  CYKLING: LeMond on Tour 
18:00  SPORT: Wednesday Selection 
18:05  RIDNING: FEI Classics Series, Tyskland 
19:05  RIDNING: Riders Club 
19:10  GOLF: Amerikanske P.G.A. Tour -  
20:10  GOLF: Asian Tour 
20:40  GOLF: Kvindernes Europa Tour, England 
20:55  GOLF: Golf Club 
21:00  SPORT: Lucia S Selection 
21:10  SEJLSPORT: Yacht Club 
21:15  SPORT: Wednesday Selection 
21:20  SPORT: WATTS 
21:30  ATLETIK: Greene Light 
21:45  CYKLING: LeMond of Cycling 
22:00  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
23:00  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
00:30  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
Torsdag d. 09-07
06:45  SVØMNING: Universiade, Sydkorea 
07:45  UDSPRING: Universiade, Sydkorea 
09:00  ATLETIK: Universiade, Sydkorea 
09:30  ATLETIK: Universiade, Sydkorea 
13:00  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
14:00  CYKLING: LeMond on Tour 
14:15  CYKLING: Tour de France 
17:45  CYKLING: LeMond on Tour 
18:00  ATLETIK: Universiade, Sydkorea 
19:30  ATLETIK: Greene Light 
19:45  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
20:45  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 
22:45  CYKLING: Tour of France, Frankrig 
23:45  SPORT: WATTS 
00:30  FODBOLD: EM for U-19, Grækenland 



Kl: 19:20 Dato: 03-07-2015
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?