Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
TV2 Charlie
TV2 Charlie logo
Her findes dagens program for TV2 Charlie for i dag og en uge frem.
I dag
02:55  The Good Wife (45) 
03:40  Godnat 
Torsdag d. 17-04
07:45  Skadestuen i Holby (23) 
08:35  Skadestuen i Holby (24) 
09:30  Bonanza (203) 
10:25  Bjerglægen (39) 
11:15  For himlens skyld (45) 
12:10  Talkshowet Meyerheim 
12:55  Hvem kender hvem 
13:40  Folk og fæ (80) 
14:35  Lov og uorden (96) 
15:35  Lov og uorden (97) 
16:30  Kommissær Rex (111) 
17:20  Små og store synder (256) 
18:15  Små og store synder (257) 
19:10  Hvem kender hvem 
20:00  Sommersolhverv (2:2) (2) 
21:30  Næsbygårds arving

Dansk folkekomedie fra 1965
23:15  EkstraNummer 
00:05  For himlens skyld (46) 
00:55  Lov og uorden (96) 
01:45  Lov og uorden (97) 
02:45  The Good Wife (46) 
03:25  Godnat 
Fredag d. 18-04
07:45  Skadestuen i Holby (24) 
08:35  Skadestuen i Holby (25) 
09:30  Bonanza (204) 
10:25  Bjerglægen (40) 
11:15  For himlens skyld (46) 
12:10  Talkshowet Meyerheim 
12:55  Hvem kender hvem 
13:40  Folk og fæ (81) 
14:35  Lov og uorden (98) 
15:35  Lov og uorden (99) 
16:30  Kommissær Rex (112) 
17:20  Små og store synder (258) 
18:15  Små og store synder (259) 
19:10  Hvem kender hvem 
20:00  Rebus - Den gode millionær (5) 
21:15  En sag for Frost (23) 
23:05  For himlens skyld (47) 
23:55  Lov og uorden (98) 
00:50  Lov og uorden (99) 
01:40  The Good Wife (47) 
02:25  Godnat 
Lørdag d. 19-04
08:20  Bonanza (200) 
09:10  Bonanza (201) 
10:05  Bonanza (202) 
11:00  Doktor og søn (31) 
11:55  Sommersolhverv (1:2) (1) 
13:25  Konkyliesamlerne (1:2) (1) 
15:00  Lov og uorden (100) 
16:00  Lov og uorden (101) 
16:55  Talkshowet Meyerheim 
17:40  Små og store synder (260) 
18:35  Små og store synder (261) 
19:30  Fint skal det være (35) 
20:05  Talkshowet Meyerheim 
20:55  Stygge Ulf 
21:25  Helene Fischer - Farbenspiel Live 
22:30  EkstraNummer 
23:20  Sommersang i Mariehaven 
00:15  Lov og uorden (100) 
01:10  Lov og uorden (101) 
01:55  Godnat 



Søndag d. 20-04
07:35  Bonanza (203) 
08:25  Bonanza (204) 
09:20  Tornfuglene (3:4) (3) 
10:55  Doktor og søn (32) 
11:50  Sommersolhverv (2:2) (2) 
13:25  Konkyliesamlerne (2:2) (2) 
15:00  Lov og uorden (102) 
16:00  Lov og uorden (103) 
16:55  Talkshowet Meyerheim 
17:45  Små og store synder (262) 
18:40  Små og store synder (263) 
19:35  Fint skal det være (36) 
20:10  Spørg Charlie 
20:45  The Sound of Music Live! 
23:05  Sommersang i Mariehaven 
00:00  Lov og uorden (102) 
00:55  Lov og uorden (103) 
01:45  Godnat 
Mandag d. 21-04
07:55  Skadestuen i Holby (25) 
08:45  Skadestuen i Holby (26) 
09:35  Bonanza (205) 
10:25  Bjerglægen (41) 
11:15  For himlens skyld (47) 
12:10  Hvem vil være millionær? 
12:55  Hvem kender hvem 
13:40  Folk og fæ (82) 
14:35  Lov og uorden (104) 
15:30  Lov og uorden (105) 
16:25  Kommissær Rex (113) 
17:20  Små og store synder (264) 
18:15  Små og store synder (265) 
19:10  Hvem kender hvem 
20:00  De bedste grin: Plat 
20:35  Fornyet mistanke (72) 
21:35  Fornyet mistanke (73) 
22:35  Talkshowet Meyerheim 
23:20  For himlens skyld (48) 
00:15  Lov og uorden (104) 
01:05  Lov og uorden (105) 
02:00  The Good Wife (48) 
02:40  Godnat 
Tirsdag d. 22-04
08:00  Skadestuen i Holby (26) 
08:50  Skadestuen i Holby (27) 
09:40  Bonanza (206) 
10:30  Bjerglægen (42) 
11:15  For himlens skyld (48) 
12:10  Hvem vil være millionær? 
12:55  Hvem kender hvem 
13:40  Folk og fæ (83) 
14:35  Lov og uorden (106) 
15:30  Lov og uorden (107) 
16:25  Kommissær Rex (114) 
17:20  Små og store synder (266) 
18:15  Små og store synder (267) 
19:10  Hvem kender hvem 
20:00  Jarls Quizshow 
20:50  Familien Gyldenkål vinder valget

Dansk folkekomedie fra 1977
22:20  Talkshowet Meyerheim 
23:10  For himlens skyld (49) 
00:05  Lov og uorden (106) 
00:55  Lov og uorden (107) 
01:45  The Good Wife (49) 
02:25  Godnat 
Onsdag d. 23-04
08:00  Skadestuen i Holby (27) 
08:50  Skadestuen i Holby (28) 
09:40  Bonanza (207) 
10:30  Bjerglægen (43) 
11:15  For himlens skyld (49) 
12:10  Hvem vil være millionær? 
12:55  Hvem kender hvem 
13:40  Folk og fæ (84) 
14:35  Lov og uorden (108) 
15:30  Lov og uorden (109) 
16:25  Kommissær Rex (115) 
17:20  Små og store synder (268) 
18:10  Små og store synder (269) 
19:05  Hvem kender hvem 
19:55  Det gode parliv - Alder 
20:25  Talkshowet Meyerheim 
21:15  Mrs. Brown's Boys (5) 
21:50  De bedste grin: Plat 
22:25  Talkshowet Meyerheim 
23:15  For himlens skyld (50) 
00:05  Lov og uorden (108) 
00:55  Lov og uorden (109) 
01:50  The Good Wife (50) 
02:30  Godnat 



Kl: 03:34 Dato: 17-04-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?