Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
TV2 Sport
Ugens programoversigt for TV2 Sport

Her findes dagens program for TV2 Sport for i dag og en uge frem.

I dag
02:10  Fodbold: Excelsior-PSV 
Søndag d. 25-09
06:00  Badminton: Japan Open, direkte 
07:05  Badminton: Japan Open, direkte 
08:10  Badminton: Japan Open, direkte 
09:15  Badminton: Japan Open, direkte 
10:20  SuperMatchen: Team Esbjerg-FC Midtjylland (k) 
11:10  SuperMatchen: Team Esbjerg-FC Midtjylland (k) 
12:00  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale, direkte 
13:15  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale, direkte 
14:30  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale, direkte 
15:45  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale, direkte 
17:00  Fodbold: Feyenoord-Roda JC, direkte 
17:40  Fodbold: Feyenoord-Roda JC, direkte 
18:45  HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k), direkte 
19:40  HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k), direkte 
20:40  HåndboldMatchen: Studiet 
21:10  Badminton: Japan Open 
22:10  HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k) 
22:55  HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k) 
23:45  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
01:00  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
02:15  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
03:30  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
Mandag d. 26-09
06:55  Badminton: Japan Open 
07:55  Badminton: Japan Open 
09:00  Badminton: Japan Open 
10:05  Badminton: Japan Open 
11:10  Badminton: Japan Open 
12:15  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
13:30  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
14:45  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
16:00  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
17:15  HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k) 
18:05  HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k) 
18:55  SportsCenter: Update 
19:00  HåndboldMatchen: Studiet 
19:20  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m), direkte 
20:10  SportsCenter: Update 
20:15  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m), direkte 
21:10  HåndboldMatchen: Studiet 
21:30  Sportsquizzen 
22:05  Sportsquizzen OL special 
22:40  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
23:30  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
00:15  SuperMatchen: Team Esbjerg-FC Midtjylland (k) 
01:00  SuperMatchen: Team Esbjerg-FC Midtjylland (k) 
Tirsdag d. 27-09
07:20  SuperMatchen: Team Esbjerg-FC Midtjylland (k) 
08:05  SuperMatchen: Team Esbjerg-FC Midtjylland (k) 
08:50  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
09:40  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
10:25  Fodbold: Excelsior-PSV 
11:20  Fodbold: Excelsior-PSV 
12:20  Fodbold: Ajax-PEC Zwolle 
13:15  Fodbold: Ajax-PEC Zwolle 
14:10  SuperMatchen: Team Esbjerg-FC Midtjylland (k) 
15:00  SuperMatchen: Team Esbjerg-FC Midtjylland (k) 
15:45  HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k) 
16:30  HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k) 
17:20  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
18:05  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
18:55  SportsCenter: Update 
19:00  HåndboldMatchen: Studiet 
19:20  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k), direkte 
20:10  SportsCenter: Update 
20:15  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k), direkte 
21:10  HåndboldMatchen: Studiet 
21:30  Sportsquizzen 
22:05  Sportsquizzen EM special 
22:45  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k) 
23:30  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k) 
00:20  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
01:05  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 



Onsdag d. 28-09
07:55  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k) 
08:40  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k) 
09:25  Cykling: World Cup, Cross (k) 
10:35  Cykling: World Cup, Cross (m) 
12:05  Cykling: World Cup, Cross (k) 
13:10  Cykling: World Cup, Cross (m) 
14:45  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
15:30  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
16:15  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k) 
17:05  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k) 
17:55  SportsCenter: Update 
18:00  SuperOnsdag: Studiet 
18:20  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k), direkte 
19:10  SportsCenter: Update 
19:15  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k), direkte 
20:05  SuperOnsdag: Studiet 
20:15  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k), direkte 
21:10  SportsCenter: Update 
21:15  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k), direkte 
22:10  Håndboldmagasinet: Kontra 
22:45  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
23:30  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
00:20  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
01:05  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
Torsdag d. 29-09
07:40  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
08:25  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
09:10  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
10:00  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
10:45  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
12:00  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
13:15  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
14:30  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, DM-finale 
15:45  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
16:30  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
17:20  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
18:05  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
18:55  SportsCenter: Update 
19:00  HåndboldMatchen: Studiet 
19:20  HåndboldMatchen: Mors-Thy - KIF Kolding København (m), direkte 
20:10  SportsCenter: Update 
20:15  HåndboldMatchen: Mors-Thy - KIF Kolding København (m), direkte 
21:10  HåndboldMatchen: Studiet 
21:30  Håndboldmagasinet: Kontra 
22:00  HåndboldMatchen: Mors-Thy - KIF Kolding København (m) 
22:50  HåndboldMatchen: Mors-Thy - KIF Kolding København (m) 
23:35  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
00:25  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
01:10  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
01:55  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
Fredag d. 30-09
06:00  Badminton: Korea Open, direkte 
07:00  Badminton: Korea Open, direkte 
08:00  Badminton: Korea Open, direkte 
09:00  Badminton: Korea Open, direkte 
10:00  Badminton: Korea Open, direkte 
11:00  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
11:50  HåndboldMatchen: KIF Kolding København-HC Midtjylland (m) 
12:35  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k) 
13:25  HåndboldMatchen: Skanderborg-Team Tvis Holstebro (k) 
14:10  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
14:55  SuperOnsdag: HC Odense-Nykøbing F. (k) 
15:45  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
16:30  SuperOnsdag: Viborg-FC Midtjylland (k) 
17:20  HåndboldMatchen: Mors-Thy - KIF Kolding København (m) 
18:05  HåndboldMatchen: Mors-Thy - KIF Kolding København (m) 
18:55  SportsCenter: Update 
19:00  HockeyNight: Studiet 
19:25  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls, direkte 
20:10  SportsCenter: Update 
20:15  HockeyNight: Studiet 
20:25  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls, direkte 
21:05  HockeyNight: Studiet 
21:10  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls, direkte 
22:05  Sportsmagasinet: SportsLab 
22:45  Badminton: Korea Open 
23:50  Badminton: Korea Open 
00:50  Badminton: Korea Open 
01:50  Badminton: Korea Open 
02:55  Badminton: Korea Open 
04:00  Badminton: Korea Open, direkte 
Lørdag d. 01-10
06:00  Badminton: Korea Open, direkte 
07:00  Badminton: Korea Open, direkte 
08:00  Badminton: Korea Open, direkte 
09:05  Håndboldmagasinet: Kontra 
09:45  HåndboldMatchen: Mors-Thy - KIF Kolding København (m) 
10:30  HåndboldMatchen: Mors-Thy - KIF Kolding København (m) 
11:15  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls 
11:55  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls 
12:30  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls 
13:10  Badminton: Korea Open 
14:10  Badminton: Korea Open 
15:10  Badminton: Korea Open 
16:10  Badminton: Korea Open 
17:10  Badminton: Korea Open 
18:05  SuperMatchen: Nykøbing F.-Team Esbjerg (k) 
18:55  SuperMatchen: Nykøbing F.-Team Esbjerg (k) 
19:40  Fodbold: SC Heerenveen-PSV, direkte 
20:50  Fodbold: SC Heerenveen-PSV, direkte 
21:45  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls 
22:25  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls 
23:00  HockeyNight: Rungsted Seier Capital-Rødovre Mighty Bulls 
23:40  Badminton: Korea Open 
00:45  Badminton: Korea Open 
01:45  Badminton: Korea Open 
02:50  Badminton: Korea Open 
04:00  Badminton: Korea Open, direkte 



Kl: 03:58 Dato: 25-09-2016
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?