Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
TV2 Sport
Ugens programoversigt for TV2 Sport

Her findes dagens program for TV2 Sport for i dag og en uge frem.

I dag
15:00  Cykling: La Vuelta - 6. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
18:00  Sportsquizzen 
18:30  Sportsquizzen 
19:05  Sportsmagasinet: SportsLab 
19:40  Sportsmagasinet: SportsLab 
20:15  Cykling: La Vuelta, studiet 
20:50  FANtastiske øjeblikke: Damedouble vinder OL-sølv i badminton 
21:45  FANtastiske øjeblikke: Letvægtsfireren vinder OL-sølv, mænd 
22:10  FANtastiske øjeblikke: Pernille Blume vinder OL-guld, 50 m fri 
22:25  FANtastiske øjeblikke: Svømmepigerne vinder OL-bronze, 4x100 m medley 
22:45  Cykling: La Vuelta - 6. etape 
01:10  Cykling: La Vuelta, studiet 
01:40  Sportsmagasinet: SportsLab 
02:15  Sportsmagasinet: SportsLab 
Fredag d. 26-08
07:55  Cykling: La Vuelta - 6. etape 
10:20  Cykling: La Vuelta, studiet 
10:50  FANtastiske øjeblikke: Letvægtsfireren vinder OL-sølv, mænd 
11:10  FANtastiske øjeblikke: Jakob Fuglsang vinder OL-sølv, linjeløb 
12:00  Cykling: La Vuelta - 6. etape 
14:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
15:00  Cykling: La Vuelta - 7. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
17:55  FANtastiske øjeblikke: Pernille Blume vinder OL-guld, 50 m fri 
18:15  Speedway: Holstebro-Munkebo, direkte 
18:45  Speedway: Holstebro-Munkebo, direkte 
19:20  Speedway: Holstebro-Munkebo, direkte 
19:50  Speedway: Holstebro-Munkebo, direkte 
20:25  Speedway: Holstebro-Munkebo, direkte 
21:00  Cykling: La Vuelta, studiet 
21:35  Cykling: La Vuelta - 7. etape 
00:00  Cykling: La Vuelta, studiet 
00:30  FANtastiske øjeblikke: Jakob Fuglsang vinder OL-sølv, linjeløb 
Lørdag d. 27-08
06:40  Cykling: La Vuelta - 7. etape 
09:05  Speedway: Holstebro-Munkebo 
09:40  Speedway: Holstebro-Munkebo 
10:15  Speedway: Holstebro-Munkebo 
10:50  Speedway: Holstebro-Munkebo 
11:25  Speedway: Holstebro-Munkebo 
12:00  Cykling: La Vuelta - 7. etape 
14:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
15:00  Cykling: La Vuelta - 8. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
18:00  Sportsquizzen 
18:35  SportsDok: Engelsk fodbold på fremmede hænder 
19:40  Fodbold: Feyenoord - Excelsior, direkte 
20:35  SportsLab filler: Håndcykelduel 
20:50  Fodbold: Feyenoord - Excelsior, direkte 
21:50  Cykling: La Vuelta, studiet 
22:25  Cykling: La Vuelta - 8. etape 
00:50  Cykling: La Vuelta, studiet 
01:25  FANtastiske øjeblikke: Damedouble vinder OL-sølv i badminton 
Søndag d. 28-08
06:40  Fodbold: Feyenoord - Excelsior 
07:35  Fodbold: Feyenoord - Excelsior 
08:30  Cykling: La Vuelta - 8. etape 
11:00  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, direkte 
12:10  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, direkte 
13:25  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, direkte 
14:40  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen, direkte 
16:00  Cykling: La Vuelta - 9. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
18:00  Fodbold: Go Ahead Eagles-Ajax 
18:55  Fodbold: Go Ahead Eagles-Ajax 
19:55  Cykling: La Vuelta, studiet 
20:25  Sportsquizzen 
20:55  Fodbold: PSV-FC Groningen 
21:55  Fodbold: PSV-FC Groningen 
22:50  Cykling: La Vuelta - 9. etape 
01:15  Cykling: La Vuelta, studiet 



Mandag d. 29-08
07:05  Cykling: La Vuelta - 9. etape 
09:30  Sportsmagasinet: SportsLab 
10:05  Fodbold: Go Ahead Eagles-Ajax 
11:05  Fodbold: Go Ahead Eagles-Ajax 
12:00  Cykling: La Vuelta - 9. etape 
14:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
15:00  Cykling: La Vuelta - 10. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
18:00  Fodbold: Go Ahead Eagles-Ajax 
18:55  Fodbold: Go Ahead Eagles-Ajax 
19:55  Cykling: La Vuelta, studiet 
20:25  Fodbold: PSV-FC Groningen 
21:20  Fodbold: PSV-FC Groningen 
22:20  Cykling: La Vuelta - 10. etape 
00:45  Cykling: La Vuelta, studiet 
01:15  Fodbold: Feyenoord - Excelsior 
02:15  Fodbold: Feyenoord - Excelsior 
Tirsdag d. 30-08
07:15  Cykling: La Vuelta - 10. etape 
09:40  Sportsmagasinet: SportsLab 
10:20  Sportsmagasinet: SportsLab 
10:55  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen 
12:10  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen 
13:25  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen 
14:35  Motorsport: DTC fra Jyllandsringen 
15:50  Cykling: La Vuelta - 10. etape 
18:25  Ishockey: Letland-Danmark (m), direkte 
19:05  Ishockey: Studiet 
19:10  Ishockey: Letland-Danmark (m), direkte 
19:45  Ishockey: Studiet 
19:50  Ishockey: Letland-Danmark (m), direkte 
20:45  Speedway: Holstebro-Munkebo 
21:30  Speedway: Holstebro-Munkebo 
22:15  Speedway: Holstebro-Munkebo 
23:00  Speedway: Holstebro-Munkebo 
23:40  Speedway: Holstebro-Munkebo 
00:25  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
01:05  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
01:40  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
02:20  Fodbold: Go Ahead Eagles-Ajax 
03:20  Fodbold: Go Ahead Eagles-Ajax 
Onsdag d. 31-08
07:05  Cykling: La Vuelta - 10. etape 
09:30  Sportsmagasinet: SportsLab 
10:05  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
10:40  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
11:20  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
12:00  Cykling: La Vuelta - 10. etape 
14:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
15:00  Cykling: La Vuelta - 11. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
18:10  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
18:40  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
19:15  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
19:50  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
20:25  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
21:00  Basketball: EM-kval., Tyskland-Danmark (m) 
21:55  Basketball: EM-kval., Tyskland-Danmark (m) 
22:45  Cykling: La Vuelta - 11. etape 
01:15  Speedway: Holsted-Esbjerg 
01:45  Speedway: Holsted-Esbjerg 
02:20  Speedway: Holsted-Esbjerg 
02:50  Speedway: Holsted-Esbjerg 
03:30  Speedway: Holsted-Esbjerg 
04:00  Speedway: Holsted-Esbjerg 
Torsdag d. 01-09
06:50  Cykling: La Vuelta - 11. etape 
09:15  Speedway: Holsted-Esbjerg 
09:45  Speedway: Holsted-Esbjerg 
10:25  Speedway: Holsted-Esbjerg 
10:55  Speedway: Holsted-Esbjerg 
11:30  Speedway: Holsted-Esbjerg 
12:00  Cykling: La Vuelta - 11. etape 
14:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
15:00  Cykling: La Vuelta - 12. etape, direkte 
17:30  Ishockey: Studiet 
17:55  Ishockey: OL-kval., Danmark-Hviderusland, direkte 
18:36  Ishockey: Studiet 
18:40  Ishockey: OL-kval., Danmark-Hviderusland, direkte 
19:18  HockeyNight: Studiet 
19:20  Ishockey: OL-kval., Danmark-Hviderusland, direkte 
20:20  Cykling: La Vuelta, studiet 
21:00  Ishockey: OL-kval., Slovenien-Polen 
21:40  Ishockey: OL-kval., Slovenien-Polen 
22:15  Ishockey: OL-kval., Slovenien-Polen 
22:55  Cykling: La Vuelta - 12. etape 
01:00  Cykling: Tour of Alberta, 1. etape, direkte 



Kl: 16:52 Dato: 25-08-2016
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?