Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
TV2 Sport
Ugens programoversigt for TV2 Sport

Her findes dagens program for TV2 Sport for i dag og en uge frem.

I dag
01:00  Tennis: WTA - Acapulco, direkte 
Tirsdag d. 28-02
07:15  NBA: Cleveland Cavaliers-Milwaukee Bucks 
08:20  NBA: Cleveland Cavaliers-Milwaukee Bucks 
09:35  HĂ„ndboldMatchen: TĂžnder-Randers (m) 
10:20  HĂ„ndboldMatchen: TĂžnder-Randers (m) 
11:05  Langrend: VM - holdsprint, finale (m/k) 
12:40  Langrend: VM - 10 km (k), direkte 
14:10  SportsDok: Team Rynkeby - kurs mod Paris 
14:50  SportsDok: PĂ„ hjul af Simon Andreassen 
15:20  Tennis: WTA - Acapulco 
17:20  HĂ„ndboldMatchen: TĂžnder-Randers (m) 
18:05  HĂ„ndboldMatchen: TĂžnder-Randers (m) 
18:55  SportsCenter: Update 
19:00  HockeyNight: Studiet 
19:20  HockeyNight, direkte 
20:05  SportsCenter: Update 
20:10  HockeyNight, direkte 
20:55  HockeyNight: Studiet 
21:00  HockeyNight, direkte 
22:05  HockeyNight: Studiet 
22:25  Sportsquizzen 
23:00  Tennis: WTA - Acapulco, direkte 
01:00  Tennis: WTA - Acapulco, direkte 
03:00  Tennis: WTA - Acapulco, direkte 
Onsdag d. 01-03
06:35  NBA: Washington Wizards-Golden State Warriors 
07:40  NBA: Washington Wizards-Golden State Warriors 
08:55  Tennis: WTA - Acapulco 
10:55  Nordisk kombineret: VM - skihop, stor bakke, direkte 
12:00  SportsDok: PĂ„ toppen i NykĂžbing 
12:40  Langrend: VM - 15 km (m), direkte 
14:30  SportsDok: PĂ„ toppen i NykĂžbing 
15:10  Nordisk kombineret: VM - langrend 10 km (m), direkte 
16:15  SportsDok: PĂ„ toppen i NykĂžbing 
16:55  Skihop: VM - stor bakke, kvalifikation (m), direkte 
18:15  SuperOnsdag: SK Aarhus-KĂžbenhavn (k), direkte 
19:10  SportsCenter: Update 
19:15  SuperOnsdag: SK Aarhus-KĂžbenhavn (k), direkte 
20:05  SuperOnsdag: Studiet 
20:20  SuperOnsdag: Bjerringbro-Silkeborg - Skjern (m), direkte 
21:15  SportsCenter: Update 
21:20  SuperOnsdag: Bjerringbro-Silkeborg - Skjern (m), direkte 
22:05  HĂ„ndboldmagasinet: Kontra 
22:35  NBA: Inside 
23:00  Tennis: WTA - Acapulco, direkte 
01:00  Tennis: WTA - Acapulco, direkte 
03:05  NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers 
Torsdag d. 02-03
06:45  Nordisk kombineret: VM - skihop, stor bakke 
08:00  Tennis: WTA - Kuala Lumpur, direkte 
10:00  Tennis: WTA - Kuala Lumpur, direkte 
12:10  Skiskydning: World Cup - 7,5 km sprint (k), direkte 
13:35  SportsDok: The White Puma - The Danish Connection 
13:55  Langrend: VM - stafet (k), direkte 
15:20  NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers 
16:20  NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers 
17:25  SportsDok: PĂ„ toppen i NykĂžbing 
17:55  SportsCenter: Update 
18:00  Basketligaen: Studiet 
18:15  Basketligaen: Svendborg Rabbits-HĂžrsholm 79ers, direkte 
19:14  Basketligaen: Studiet 
19:20  Basketligaen: Svendborg Rabbits-HĂžrsholm 79ers, direkte 
20:20  HĂ„ndboldMatchen: SĂžnderjyskE-Århus (m), direkte 
21:10  SportsCenter: Update 
21:15  HĂ„ndboldMatchen: SĂžnderjyskE-Århus (m), direkte 
22:10  HĂ„ndboldMatchen: Studiet 
23:00  Tennis: WTA - Acapulco, direkte 
01:00  Tennis: WTA - Acapulco, direkte 
03:05  NBA: Chicago Bulls-Golden State Warriors, direkte 



Fredag d. 03-03
07:00  Tennis: WTA - Kuala Lumpur, direkte 
09:00  Tennis: WTA - Kuala Lumpur, direkte 
10:55  Skiskydning: World Cup - 10 km sprint (m), direkte 
12:25  Langrend: VM - stafet (m), direkte 
14:35  SportsDok: The White Puma - Tornado Country 
14:55  Nordisk kombineret: VM - skihop, hold (m), direkte 
15:55  Skiskydning: World Cup - 10 km sprint (m) 
17:10  Nordisk kombineret: VM - langrend stafet, hold, direkte 
18:10  SportsDok: The White Puma - El Puma Blanco 
18:20  Sportsquizzen 
18:55  SportsCenter: Update 
19:00  HockeyNight: Studiet 
19:20  HockeyNight: Kvartfinale, direkte 
20:05  SportsCenter: Update 
20:10  HockeyNight: Kvartfinale, direkte 
20:55  HockeyNight: Studiet 
21:00  HockeyNight: Kvartfinale, direkte 
22:00  Nordisk kombineret: VM - langrend stafet, hold 
23:00  Tennis: WTA - Acapulco, semifinale, direkte 
01:05  HockeyNight: Kvartfinale 
01:45  HockeyNight: Kvartfinale 
02:20  HockeyNight: Kvartfinale 
03:00  Tennis: WTA - Acapulco, semifinale, direkte 
LĂžrdag d. 04-03
06:40  NBA: New Orleans Pelicans-San Antonio Spurs 
07:45  NBA: New Orleans Pelicans-San Antonio Spurs 
09:00  Tennis: WTA - Kuala Lumpur, semifinale, direkte 
10:55  HĂ„ndboldmagasinet: Kontra 
11:25  Skiskydning: World Cup - 10 km jagtstart (k) 
12:25  Skiskydning: World Cup - 12,5 km jagtstart (m), direkte 
13:25  Langrend: VM - 30 km samlet start (k), direkte 
15:25  Badminton: German Open, direkte 
16:30  Badminton: German Open, direkte 
17:30  Badminton: German Open, direkte 
18:30  Badminton: German Open, direkte 
19:30  Skihop: VM - stor bakke, hold (m) 
21:30  Skiskydning: World Cup - 12,5 km jagtstart (m) 
22:30  Tennis: WTA - Kuala Lumpur, semifinale 
00:30  NBA: Action 
01:00  Tennis: WTA - Acapulco, finale, direkte 
03:00  NBA: Chicago Bulls-Los Angeles Clippers, direkte 
03:55  NBA: Chicago Bulls-Los Angeles Clippers, direkte 
SĂžndag d. 05-03
06:05  NBA: Philadelphia 76ers-Detroit Pistons 
07:10  NBA: Philadelphia 76ers-Detroit Pistons 
08:25  Skiskydning: World Cup - stafet (k), direkte 
09:45  Langrend: Ski Classics - VasalĂžbet, direkte 
11:40  Skiskydning: World Cup - stafet (m), direkte 
13:00  Badminton: German Open, direkte 
14:00  Badminton: German Open, direkte 
15:00  Badminton: German Open, direkte 
16:00  Badminton: German Open, direkte 
17:00  Cykling: GP Industria e Artigianato 
18:30  HockeyNight: Studiet 
18:50  HockeyNight: Kvartfinale, direkte 
19:35  HockeyNight: Studiet 
19:40  HockeyNight: Kvartfinale, direkte 
20:25  HockeyNight: Studiet 
20:30  HockeyNight: Kvartfinale, direkte 
21:35  NBA: New York Knicks-Golden State Warriors, direkte 
22:50  NBA: New York Knicks-Golden State Warriors, direkte 
00:05  NBA: Atlanta Hawks-Indiana Pacers 
01:25  NBA: Atlanta Hawks-Indiana Pacers 
02:40  NBA: Action 
03:10  Fodbold: Sparta Rotterdam-Feyenoord 
04:10  Fodbold: Sparta Rotterdam-Feyenoord 
Mandag d. 06-03
06:00  NBA: Atlanta Hawks-Indiana Pacers 
07:15  NBA: Atlanta Hawks-Indiana Pacers 
08:30  NBA: New York Knicks-Golden State Warriors 
09:50  NBA: New York Knicks-Golden State Warriors 
11:10  Fodbold: FC Groningen-Ajax 
12:05  Fodbold: FC Groningen-Ajax 
13:00  Cykling: Paris-Nice, 1. etape 
14:55  SuperMatchen: 
15:45  SuperMatchen: 
16:50  Cykling: Paris-Nice, 2. etape 
18:25  SportsCenter: Update 
18:30  HĂ„ndboldMatchen: Studiet 
18:50  HĂ„ndboldMatchen: Ribe-Esbjerg - Aalborg (m), direkte 
19:45  SportsCenter: Update 
19:50  HĂ„ndboldMatchen: Ribe-Esbjerg - Aalborg (m), direkte 
20:45  HĂ„ndboldMatchen: Studiet 
21:15  Cykling: Paris-Nice, 2. etape 
22:50  HĂ„ndboldMatchen: Ribe-Esbjerg - Aalborg (m) 
23:40  HĂ„ndboldMatchen: Ribe-Esbjerg - Aalborg (m) 
00:25  Skiskydning: World Cup - stafet (m) 
01:50  Skiskydning: World Cup - stafet (k) 
03:15  Skiskydning: World Cup - 12,5 km jagtstart (m) 
04:30  NBA: Los Angeles Clippers-Boston Celtics, direkte 



Kl: 02:00 Dato: 28-02-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 HjĂŠlp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?