Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
TV2 Sport
Ugens programoversigt for TV2 Sport

Her findes dagens program for TV2 Sport for i dag og en uge frem.

I dag
18:25  Ishockey: Letland-Danmark (m), direkte 
19:05  Ishockey: Studiet 
19:10  Ishockey: Letland-Danmark (m), direkte 
19:50  Ishockey: Studiet 
19:55  Ishockey: Letland-Danmark (m), direkte 
20:45  Speedway: Holstebro-Munkebo 
21:00  Speedway: Holstebro-Munkebo 
21:25  Speedway: Holstebro-Munkebo 
21:45  Speedway: Holstebro-Munkebo 
22:15  Speedway: Holstebro-Munkebo 
23:30  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
00:05  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
00:35  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
01:15  Cykling: La Vuelta - 10. etape 
Onsdag d. 31-08
07:05  Cykling: La Vuelta - 10. etape 
09:30  Sportsmagasinet: SportsLab 
10:05  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
10:40  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
11:20  Ishockey: Letland-Danmark (m) 
12:00  Cykling: La Vuelta - 10. etape 
14:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
15:00  Cykling: La Vuelta - 11. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
18:05  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
18:40  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
19:15  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
19:50  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
20:25  Speedway: Holsted-Esbjerg, direkte 
21:00  Basketball: EM-kval., Tyskland-Danmark (m) 
21:55  Basketball: EM-kval., Tyskland-Danmark (m) 
22:45  Cykling: La Vuelta - 11. etape 
01:15  Speedway: Holsted-Esbjerg 
01:45  Speedway: Holsted-Esbjerg 
02:20  Speedway: Holsted-Esbjerg 
02:50  Speedway: Holsted-Esbjerg 
03:30  Speedway: Holsted-Esbjerg 
04:00  Speedway: Holsted-Esbjerg 
Torsdag d. 01-09
06:50  Cykling: La Vuelta - 11. etape 
09:15  Speedway: Holsted-Esbjerg 
09:45  Speedway: Holsted-Esbjerg 
10:20  Speedway: Holsted-Esbjerg 
10:50  Speedway: Holsted-Esbjerg 
11:30  Speedway: Holsted-Esbjerg 
12:00  Cykling: La Vuelta - 11. etape 
14:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
15:00  Cykling: La Vuelta - 12. etape, direkte 
17:30  Ishockey: Studiet 
17:55  Ishockey: OL-kval., Danmark-Hviderusland, direkte 
18:36  Ishockey: Studiet 
18:40  Ishockey: OL-kval., Danmark-Hviderusland, direkte 
19:18  HockeyNight: Studiet 
19:20  Ishockey: OL-kval., Danmark-Hviderusland, direkte 
20:20  Ishockey: OL-kval., Slovenien-Polen 
21:05  Ishockey: OL-kval., Slovenien-Polen 
21:40  Ishockey: OL-kval., Slovenien-Polen 
22:15  Cykling: La Vuelta - 12. etape 
00:40  FANtastiske øjeblikke: Pernille Blume vinder OL-guld, 50 m fri 
01:00  Cykling: Tour of Alberta, 1. etape, direkte 
Fredag d. 02-09
06:20  Cykling: La Vuelta - 12. etape 
08:45  Cykling: Tour of Alberta, 1. etape 
11:20  Cykling: La Vuelta - 12. etape 
13:50  Ishockey: OL-kval., Danmark-Slovenien med La Vuelta, direkte 
14:40  Ishockey: Studiet 
14:45  Ishockey: OL-kval., Danmark-Slovenien med La Vuelta, direkte 
15:20  Ishockey: Studiet 
15:25  Ishockey: OL-kval., Danmark-Slovenien med La Vuelta, direkte 
16:20  Cykling: La Vuelta - 13 etape, direkte 
17:30  Ishockey: Studiet 
17:55  Ishockey: OL-kval., Hviderusland-Polen, direkte 
18:35  HockeyNight: Studiet 
18:40  Ishockey: OL-kval., Hviderusland-Polen, direkte 
19:20  HockeyNight: Studiet 
19:25  Ishockey: OL-kval., Hviderusland-Polen, direkte 
20:25  Cykling: La Vuelta - 13 etape 
23:00  Cykling: Tour of Alberta, 2. etape, direkte 
01:00  Ishockey: OL-kval., Danmark-Slovenien 
01:35  Ishockey: OL-kval., Danmark-Slovenien 
02:10  Ishockey: OL-kval., Danmark-Slovenien 



Lørdag d. 03-09
06:55  Cykling: Tour of Alberta, 2. etape 
09:00  Cykling: La Vuelta - 13 etape 
11:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
12:00  Cykling: La Vuelta - 14. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
17:55  Sportsquizzen 
18:30  Basketball: Studiet 
18:50  Basketball: EM-kval., Danmark-Holland (m), direkte 
19:45  Basketball: Studiet 
19:50  Basketball: EM-kval., Danmark-Holland (m), direkte 
20:45  Cykling: Brussels Cycling Classic 
23:00  Cykling: Tour of Alberta, 3. etape, direkte 
01:05  Cykling: La Vuelta - 14. etape 
Søndag d. 04-09
07:15  Cykling: Tour of Alberta, 3. etape 
09:20  Cykling: La Vuelta - 14. etape 
11:50  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen, direkte 
12:41  Ishockey: Studiet 
12:45  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen, direkte 
13:23  Ishockey: Studiet 
13:25  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen, direkte 
14:30  Cykling: La Vuelta - 15. etape, direkte 
17:30  Ishockey: Hviderusland-Slovenien, OL-kval. 
18:25  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen 
19:00  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen 
19:40  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen 
20:20  Cykling: La Vuelta, studiet 
20:55  Cykling: La Vuelta - 15. etape 
23:20  Cykling: Tour of Alberta, 3. etape 
01:30  Cykling: Tour of Alberta, 4. etape, direkte 
Mandag d. 05-09
06:25  Cykling: La Vuelta - 15. etape 
09:20  Cykling: Tour of Alberta, 4. etape 
11:25  Cykling: La Vuelta - 15. etape 
14:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
15:00  Cykling: La Vuelta - 16. etape, direkte 
17:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
18:00  Cykling: Brussels Cycling Classic 
20:15  FANtastiske øjeblikke: Svømmepigerne vinder OL-bronze, 4x100 m medley 
20:30  Cykling: La Vuelta, studiet 
21:05  Cykling: La Vuelta - 16. etape 
23:00  Cykling: Tour of Alberta, 5. etape, direkte 
01:05  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen 
01:40  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen 
02:15  Ishockey: OL-kval., Danmark-Polen 
Tirsdag d. 06-09
06:45  Cykling: La Vuelta - 16. etape 
09:15  Basketball: EM-kval., Danmark-Holland (m) 
10:10  Basketball: EM-kval., Danmark-Holland (m) 
11:00  Cykling: Brussels Cycling Classic 
13:15  Cykling: Tour of Alberta, 5. etape 
15:25  Cykling: La Vuelta - 16. etape 
18:00  Håndbold: Supercup, Studiet 
18:20  Håndbold: Supercup, Team Esbjerg-FC Midtjylland (k), direkte 
19:10  Håndbold: Supercup, studiet 
19:15  Håndbold: Supercup, Team Esbjerg-FC Midtjylland (k), direkte 
20:05  Håndbold: Supercup, Studiet 
20:20  Håndbold: Supercup, BSV-HC Midtjylland (m), direkte 
21:10  Håndbold: Supercup, studiet 
21:15  Håndbold: Supercup, BSV-HC Midtjylland (m), direkte 
22:15  Håndbold: Supercup, Studiet 
22:35  Ishockey: Zug-Esbjerg (m), Champions League 
23:15  Ishockey: Zug-Esbjerg (m), Champions League 
23:50  Ishockey: Zug-Esbjerg (m), Champions League 
00:30  Cykling: La Vuelta - 16. etape 



Kl: 18:57 Dato: 30-08-2016
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?