Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
Digital tv
logo DIGITALE KANALER
DR1
DR1
12:10 Bonderøven 2009 (15) 
12:40 90'erne tur retur: 1999 
13:10 Danmarks skønneste hjem - Nordjylland (8:10) 
13:45 Kriminalkommissær Barnaby 
15:20 Kommissær Wycliffe (30) 
16:10 Kommissær Wycliffe (31) 
17:00 Landsbyhospitalet 
17:50 TV AVISEN 
18:00 Skattejægerne 
18:30 TV AVISEN med Sporten 
18:55 Vores vejr 
19:05 Aftenshowet 
19:55 TV AVISEN 
20:00 Auktionshuset III (7:8) 
20:30 Forbrugertesten (5) 
21:00 Kontant 
21:30 TV AVISEN 
21:55 Bag Borgen 
22:20 Sporten 
22:30 Kriminalkommissær Foyle

Engelsk krimiserie fra 2004
00:05 Kystvagten (53:68) 
00:50 De heldige helte (53:66) 
01:35 I farezonen (44:61) 
02:25 Spooks: Konsulens kone 
03:20 Der er noget i luften (174:320) 
03:45 Der er noget i luften (175:320) 
04:15 Hjernestorm (2:8) 
04:45 Udsendelsesophør 
DR2
DR2
11:55 Italiensk kultur og kogekunst (1:6) 
12:55 The Daily Show 
13:20 Penge: Hvem tjener på rabatterne 
13:45 Alt forladt (4:5) 
14:05 Kokainens pris (4:6) 
14:45 Piger på krisestien (4:6) 
15:15 Min generation (4:6) 
16:15 P1 Debat på DR2 
17:00 DR2 Dagen 
18:00 Sagen genåbnet: Udbrændt (2:2) 
18:55 En go' frokost - med Ole Bornedal 
19:05 Michael Jeppesen møder... Karsten Hønge (2:6) 
19:35 Smack the Pony (19) 
20:00 Debatten 
21:00 Detektor 
21:30 Piger på krisestien (3:6) 
22:00 Banken - New normal (5:5) 
22:25 Rytteriet 
22:30 Deadline 
23:00 Det Hvide Hus indefra 
23:50 The Daily Show 
00:15 Universets hersker 
01:15 DR2 Undersøger: Skønhedens skyggeside 
01:45 Min Verdenshistorie - Finn og krigen 
02:15 Deadline Nat 
Kanal 5
12:25 Numb3rs (88) 
13:20 Special Victims Unit (254) 
14:10 CSI (79) 
15:05 CSI (80) 
16:05 CSI: New York (145) 
17:00 Special Victims Unit (255) 
18:00 Dit hjem i vores hænder: Lotte Heise og Audrey Castañada (31) 
19:00 Dit hjem i vores hænder: Lotte Heise og Audrey Castañada (32) 
20:00 Politijagt (91) 
21:00 The Blind Side

Amr. drama.
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
23:40 Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (23) 
00:35 Criminal Minds (17) 
01:35 Criminal Minds (18) 
02:30 Numb3rs (88) 
03:20 KRIMI5 Tema : Blå blink på Færøerne (19) 
04:05 KRIMI5 Tema : Politi på patrulje (20) 
04:50 Hverdagens helte (14) 
Kanal 4
12:10 Private Practice (56:111) 
13:05 De unge mødre (413) 
14:05 Mig og min mor (38) 
15:05 Ghost Whisperer (42:107) 
16:05 Mig og min mor (39) 
17:00 Greys hvide verden (15) 
18:00 De unge mødre (414) 
19:00 Ghost Whisperer (43:107) 
20:00 Danmarks næste Topmodel 5 (2) 
21:30 Fetterleins Fristelser (2) 
22:30 Lindsay Lohan (2:8) 
23:25 Greys hvide verden (15) 
00:25 48 Hours (178) 
01:20 De unge mødre (414) 
02:15 Off the Map (13:13) 
03:10 Mig og min mor (39) 
03:55 Dinner Dates (44) 
04:45 Army Wives (74) 
TV2
TV2
12:25 Liebhaverne 
12:55 Liebhaverne 
13:25 CPH Lufthavnen 
14:00 CPH Lufthavnen 
14:30 Akut 24 
15:05 Razzia - SKAT rykker ud 
15:35 Razzia - SKAT rykker ud 
16:10 Hvem vil være millionær? 
17:00 Nyhederne og Sporten 
17:12 Regionale nyheder 
17:20 Go' appetit 
17:50 Vejret 
18:00 Nyhederne og Sporten 
18:14 Regionale nyheder 
18:25 Dit efterårsvejr 
18:30 Go' aften Danmark 
19:00 Nyhederne 
19:30 Regionalprogram 
20:00 Størst 
20:50 Station 2 
22:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 Regionale nyheder 
22:40 TV 2 Listen 
23:15 Natholdet 
23:50 Tomgang 
00:20 Natholdet 
00:55 Grænsepatruljen 
01:25 Grænsepatruljen 
01:55 Jail 
02:20 Castle (57) 
03:10 Elementary (47) 
04:00 Nyhederne og Vejret 
TV2 Zulu
12:10 Et umage par 
12:40 Desperate Housewives (142) 
13:25 Desperate Housewives (143) 
14:15 Beverly Hills 90210 (100) 
15:05 Beverly Hills 90210 (101) 
15:55 Rude Tube - DotCom Dummies 
16:25 Rude Tube - OMG!! 
17:00 American Dad (9) 
17:25 American Dad (10) 
17:55 Kongen af Queens 
18:25 Kongen af Queens 
18:55 Venner 
19:25 Venner 
19:50 Tricked 
20:45 Tømmermænd i Thailand

Amr. komedie fra 2011 - dansk tv-premiere
22:30 Dybvaaaaad! 
23:05 Dybvaaaaad! 
23:35 Langt fra Las Vegas 
00:10 Langt fra Las Vegas 
00:40 Top 20 Funniest 
01:25 The Cleveland Show (40) 
01:45 The Cleveland Show (41) 
02:05 True Blood 
03:05 True Blood 
04:00 Hollyoaks 
04:25 Hollyoaks 
TV2 Film
11:10 Lush Life

Amr. musikalsk drama fra 1993
12:55 Land & Freedom

Engelsk/spansk krigsdrama fra 1995.
14:40 The Long Weekend

Amr. komedie fra 2005
16:05 Electrick Children

Amr. drama fra 2012.
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
17:35 Humpday

Amerikansk komedie fra 2009
19:05 Hjælp - min datter vil giftes

Dansk komedie fra 1993.
20:45 Ask the Dust

Amr. drama fra 2006
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
22:35 L.A. Gigolo

Amr. erotisk drama fra 2009.
00:10 By the Will of Genghis Khan

Mongolsk/russisk/amr. historisk drama fra 2009
02:15 29 Palms

Eng. drama fra 2002
03:40 Torrente 3: El protector

Spansk komedie fra 2005
TV2 Charlie
11:50 En mørk hemmelighed

Tysk komediedrama fra 2008
13:25 Min søsters kærlighed

Tysk romantisk drama fra 2008
15:05 Den søde sommer

Tysk romantisk drama fra 2009
16:40 Et kærlighedseventyr

Tysk romantisk drama fra 2010
18:15 Danielle Steel - Den fremmede

Amr. romantisk drama fra 1994
19:50 Lur mit liv 
20:45 Yndlings Charlie musikprogram 
21:30 Vi har det jo dejligt

Dansk familiefilm fra 1963
23:05 Lur mit liv 
23:55 De bedste grin: Ole & Jarl 
00:30 Halløj på badehotellet (9) 
01:10 The Good Wife (88) 
01:50 Godnat 
DK4
DK4
12:20 Fit Talk 
13:00 Reklameinfo 
13:10 Arkæologien rundt 
14:00 Reklameinfo 
14:10 MCTV 2014 
14:45 Perler i Atlanterhavet 
15:20 Teatermagasinet 
15:50 Reklameinfo 
16:00 Torsdags Bingo 
17:00 Reklameinfo 
17:10 Når sanserne svigter 
18:25 Reklameinfo 
18:35 Cricket i Danmark 
19:00 Basketligaen 2013-14 
21:30 Heavy Betting 
22:30 Balkan-Box 
23:30 Anne-Vibeke rejser 
00:00 Olivenruten 
00:55 Kanal Lokal 
01:55 Samtale med Lars Knutzon 
03:05 Teatermøde med Niels Olsen 
03:35 Fiskemagasinet 
04:00 EuropaMagasinet 
04:30 Tour de Taxa 
Canal9
12:00 Cops (9:22) 
12:30 Cops (10:22) 
13:00 Cops (11:22) 
13:30 Cops (12:22) 
14:00 JAG (15:24) 
15:00 JAG (16:24) 
17:00 Ghost Adventures (8:12) 
18:00 Fodbold: Europa League Studio 
18:55 Europa League: AaB - Rio Ave 
19:40 Fodbold: pause-LIVE 
19:50 Europa League: AaB - Rio Ave 
21:00 Europa League: Tottenham - Besiktas 
21:45 Fodbold: pause-LIVE 
21:50 Europa League: Tottenham - Besiktas 
23:05 Fodbold: Europa League Studio 
00:00 The First 48: Missing Persons (3:4) 
01:00 FBI Files 
02:00 FBI Files 
04:00 The First 48: Missing Persons (3:4) 
DRK
DRK
12:15 Jagten på den kristne kulturarv (3:3) 
12:45 Guddommelig Sex - Regler og synd (1:4) 
13:15 Salon K - klassisk musik - en truet dyreart? 
13:55 Salon K - Er trenden død? 
14:35 Hellig krig (2:5) 
15:20 Hvornår var det nu det var 
15:50 Hvornår var det nu det var 
16:20 Forbudstiden (2:5) 
17:15 Krystalnatten 
18:05 Menneskets historie (1:12) 
18:50 Rejse gennem det 20. århundredes Europa (16:35) 
19:25 Så kan de lære det (4:4) 
19:55 Klassisk Top 50 med Jacob Groth 
20:00 Gadekunst i Kairo 
20:30 Danskernes bolig (2:6) 
21:00 Filmselskabet 
21:30 Filmperler: Amour

Fransk Oscar-belønnet drama fra 2012
23:30 Tæt på Brigitte Bardot 
00:25 Gud skabte kvinden

Fransk erotisk drama fra 1956
01:55 Blomster fra bombekrateret: Mathias Høeg (3:6) 
02:25 Livet i den kriminelle underverden - Pornoblade og forlorne tissemænd (3:3) 
03:05 Streetosphere (8:8) 
03:35 Smag og behag (2:3) 
04:20 Pindsvinet

Fransk komediedrama fra 2010
DR3
DR3
12:00 Hyklerriget (5) 
12:30 Planet Science: Vand på Mars 
13:20 Fame

Amerikansk musicaldrama fra 2009
15:15 Doctor Who VII (12) 
16:00 Doctor Who VII (13) 
16:45 HitRecord på tv (6:8) 
17:10 Unsafe sex in the City II 
18:05 Sladrehanken - vi ved hvad du laver II (6) 
18:35 Parks and Recreation 
18:55 Parks and Recreation 
19:15 Family Guy 
19:35 Family Guy 
19:55 Hotelhemmeligheder - en verden af glamour og skandale II (6) 
20:40 Kroppens mysterier (2:4) 
21:30 Gennemsnitlig Krop - Ben 
22:00 Menneskeforsøg II (7:10) 
22:30 Shattered Glass

Amerikansk drama fra 2003
00:00 Min krig - Omringet af Taleban (1:4) 
00:30 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
01:10 Our World War (1:3) 
02:10 Unsafe sex in the City II 
03:10 De uperfekte II (1:8) 
03:40 Natten på DR3 
DRRAMA
12:25 Hunni*show 
12:35 Babar 
12:50 Polis, polis 
12:55 Humf 
13:00 Kære Sebastian 
13:25 NU er det NU 
13:50 Yakari 
14:00 Carsten og Gittes Vennevilla (20:26) 
14:30 Da Lotte blev usynlig (2:6) 
15:00 Kære Sebastian 
15:20 Abevej 64 
15:35 Lille Nørd 
16:05 Olivia 
16:15 Bamses Billedbog 
16:40 Ridder Mikkel 
16:50 Mor-uge og far-uge 
17:00 Skæg med matematik (8) 
17:25 Jungledyret Hugo 
17:50 Masha og bjørnen 
18:00 Ridder Mikkel 
18:10 Yakari 
18:25 Skæg med matematik (5) 
18:50 Mit kæledyr - en kanin 
19:00 Basses fod 
19:25 Ridder Mikkel 
19:35 Grisen Basse 
19:50 Godnathistorier 
20:00 Udsendelsesophør 
 
 
 
Kl: 12:26 Dato: 02-10-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hj?lpe
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?