Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV
Digital tv
logo DIGITALE KANALER
DR1
DR1
08:25 Jamies mad på 30 minutter (34) 
08:50 Emmerdale (77) 
09:15 De flyvende læger 
10:00 Vores planet (8:11) 
10:45 Luksuskrejlerne (38) 
11:30 Antikkrejlerne (42) 
12:15 Skattejægerne 
12:45 I hus til halsen (8:8) 
13:20 Hammerslag på Mallorca (1:2) 
13:50 Hercule Poirot: Den tredje pige

Engelsk krimi fra 2008
15:25 Hun så et mord (98) 
16:10 Hun så et mord (99) 
16:55 Jordemoderen III (7:10) 
17:50 TV AVISEN 
18:00 Under Hammeren 
18:30 TV AVISEN med Sporten 
18:55 Vores vejr 
19:05 Aftenshowet 
19:55 TV AVISEN 
20:00 Spise med Price på tur (4:6) 
20:40 DR1 Dokumentaren: De angste børn 
21:30 TV AVISEN 
21:55 Penge: Betal med mobilen 
22:20 Sporten 
22:30 Vegas (15:21) 
23:10 Whitechapel IV (5:6) 
23:55 OBS 
00:00 I farezonen (44:61) 
00:50 Water Rats 
01:35 Mord i centrum (64:84) 
02:20 Spooks: Pludselig død 
03:10 Der er noget i luften (317:320) 
03:35 Der er noget i luften (318:320) 
04:05 Liv på fjeldet (3:4) 
04:45 Godnat
DR2
DR2
08:05 DR2 Morgen - med Niels Krause-Kjær og Sanne Gram Fadel 
09:00 DR2 9:00 
09:05 DR2 Morgen - med Niels Krause-Kjær og Sanne Gram Fadel 
09:35 DR2 Morgen (G) 
10:00 DR2 10.00 
10:05 DR2 Morgen (G) 
11:00 DR2 11.00 
11:05 Madmagasinet Bitz & Frisk 
11:30 Akkari og Khader - frihed, lighed og islam 
12:00 DR2 12.00 
12:30 Helvedes helte (1:6) 
13:00 DR2 13.00 
13:05 Soldat i Myanmar 
14:00 DR2 14.00 
14:05 The Daily Show 
14:30 Akkari og Khader - frihed, lighed og islam 
15:00 DR2 15.00 
15:10 Madmagasinet Bitz & Frisk 
15:35 P1 Debat på DR2 
16:00 DR2 Nyhedstimen 
17:00 DR2 17.00 
17:05 DR2 Dagen 
18:00 DR2 18.00 
18:05 Akkari og Khader - frihed, lighed og islam 
18:35 Bedste kvinde vinder (6:6) 
19:30 Han, hun og godset (5:22) 
20:00 Dommer for en dag - Bankrøveri (6:8) 
20:30 Sange der ændrede verden 
20:40 Sagen genåbnet (26): Slagsbrødre 
22:20 Tidsmaskinen 
22:30 Deadline 
23:00 Videnskab og tro (2:3) 
23:50 The Daily Show 
00:15 Soldat i Myanmar 
01:05 Mordet i Beirut (3:3) 
01:50 Deadline Nat 
Kanal 5
08:35 Homeshopping 
08:50 Gilmore Girls 
09:35 Den vrede tømrer (9:10) 
10:25 4-Stjerners Middag: Hos Lars Johansson 
11:30 Kagekampen (82) 
12:30 Forsvundet sporløst 
13:25 Special Victims Unit (223) 
14:15 CSI (182) 
15:10 CSI (183) 
16:05 CSI: New York (160) 
17:05 Special Victims Unit (224) 
18:00 Kagekampen (83) 
19:00 Forsvundet sporløst 
20:00 Politijagt (95) 
21:00 Big Brother 2014 (65) 
22:00 Outbreak

Amr. katastrofefilm fra 1995
00:35 Criminal Minds (180) 
01:30 Criminal Minds (181) 
02:30 KRIMI5 
03:20 KRIMI5 
04:05 Big Brother 2014 (65) 
04:55 Hverdagens helte (11) 
Kanal 4
08:45 Cougar Town (61) 
09:15 Guthy-Renker Homeshopping 
09:45 McLeods døtre 
10:40 Guthy-Renker Homeshopping 
11:10 McLeods døtre 
12:05 Dinner Dates (19) 
13:05 De unge mødre (300) 
13:35 De unge mødre (301) 
14:05 Mig og min mor (15) 
15:05 Ghost Whisperer (33:107) 
16:00 Mig og min mor (17) 
17:00 Greys hvide verden (140) 
18:00 Ghost Whisperer (34:107) 
19:00 De unge mødre (365) 
20:00 Singleliv (227) 
21:00 Big Fat Gypsy Weddings: Ladies Day 
22:00 Thelma's Gypsy Girls (4:6) 
23:05 Greys hvide verden (140) 
00:00 48 Hours (155) 
01:00 The Killing (10:26) 
01:55 Tab og vind! 9 (35:38) 
02:50 Pretty Little Liars (64) 
03:40 90210 (74) 
04:25 Greys hvide verden (133) 
TV2
TV2
06:30 Go' morgen Danmark 
11:25 Go' appetit 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:11 Regionale nyheder 
12:20 Han, hun og haven 
12:50 Byg et liv på landet 
13:45 Hva' bruden ikke ved 
14:40 Cykling: Fleche-Wallonne, direkte 
16:10 Alarm 112 - Skadestuen 
16:25 CPH Lufthavnen 
17:00 Nyhederne og Sporten 
17:10 Regionale nyheder 
17:20 Go' appetit 
17:50 Vejret 
18:00 Nyhederne og Sporten 
18:14 Regionale nyheder 
18:25 Dit forårsvejr 
18:30 Go' aften Danmark 
19:00 Nyhederne 
19:30 Regionalprogram 
20:00 Hvem bor hvor? 
20:35 Broadchurch (5) 
21:25 Alarm 112 
22:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:25 Regionale nyheder 
22:40 Specialtjenesten 
23:15 Fangerne 
23:50 Flugtkongerne 
00:45 Grænsepatruljen 
01:15 Grænsepatruljen 
01:45 Sumpstrømer i Louisiana 
02:10 Alarmcentralen 
03:05 Cold Case (23) 
04:00 Nyhederne og Vejret 
TV2 Zulu
08:35 Ally 
09:20 Ally 
10:05 Reba (15) 
10:30 Reba (16) 
10:55 Reba (17) 
11:20 Reba (18) 
11:40 Desperate Housewives (135) 
12:25 Desperate Housewives (136) 
13:10 Beverly Hills 90210 (277) 
13:55 Beverly Hills 90210 (278) 
14:40 Et umage par 
15:05 Et umage par 
15:30 Rude Tube - Wild Rides 
16:00 Rude Tube - Four Legged Friends 
16:25 American Dad (45) 
16:50 American Dad (46) 
17:15 South Park 
17:45 South Park 
18:10 Kongen af Queens 
18:40 Kongen af Queens 
19:05 Venner 
19:35 Venner 
20:00 Dybvaaaaad! 
20:25 Dybvaaaaad! 
21:00 Wulff omringet af kvinder 
21:30 Klovn 
22:00 Klovn 
22:30 Danish Dynamite 3 
23:00 Danish Dynamite 3 
23:30 Langt fra Las Vegas 
00:00 Langt fra Las Vegas 
00:25 Rude Tube - DotCom 
00:55 Rude Tube - Rude Zoo 
01:20 Futurama (62) 
01:45 Futurama (63) 
02:10 Raising Hope (7) 
02:30 Raising Hope (8) 
02:50 American Horror Story (21)

Amr. gyserserie fra 2012
03:30 American Horror Story (22)

Amr. gyserserie fra 2012
04:10 Legend's Football League - USA 
TV2 Film
07:25 You Can Count On Me

Amr. komediedrama fra 2000
09:10 Min kiksede familie

Australsk komedie fra 1998.
10:40 Grace is Gone

Amr. drama fra 2007.
12:00 Red Dog

Australsk familefilm fra 2011
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
13:30 Rat Race

Amr./canadisk familiekomedie fra 2001
15:15 Mother & Child

Spansk/amr. romantisk drama fra 2009
17:20 Elegy - skønhedens magt

Amr. drama fra 2008
19:05 Manden bag døren

Dansk drama fra 2003
20:45 En kort en lang

Dansk romantisk komedie fra 2001
22:20 Klienten

Amr. thrillerdrama fra 1994.
00:15 Købmanden fra Venedig

Engelsk/amr. romantisk drama fra 2004
02:20 Fish Tank

Engelsk drama fra 2009
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
04:20 Attenberg

Græsk drama fra 2010
Klik på programmet for at få vist en trailer for filmen
TV2 Charlie
08:00 Skadestuen i Holby (27) 
08:50 Skadestuen i Holby (28) 
09:40 Bonanza (207) 
10:30 Bjerglægen (43) 
11:15 For himlens skyld (49) 
12:10 Hvem vil være millionær? 
12:55 Hvem kender hvem 
13:40 Folk og fæ (84) 
14:35 Lov og uorden (108) 
15:30 Lov og uorden (109) 
16:25 Kommissær Rex (115) 
17:20 Små og store synder 
18:10 Små og store synder 
19:05 Hvem kender hvem 
19:55 Det gode parliv - Alder 
20:25 Talkshowet Meyerheim 
21:10 Mrs. Brown's Boys (5) 
21:45 De bedste grin: Plat 
22:15 Talkshowet Meyerheim 
23:00 For himlens skyld (50) 
23:55 Lov og uorden (108) 
00:45 Lov og uorden (109) 
01:35 The Good Wife (50) 
02:15 Godnat 
DK4
DK4
08:10 Fiskemagasinet 
08:40 Jagtmagasinet 
09:10 Reklameinfo 
10:10 Læsemagasinet 
10:30 Reklameinfo 
11:10 Europaskolen i Karlsruhe 
11:45 Fascinerende opfindelser 
11:50 Reklameinfo 
12:00 Selvhjælp til sundhed 
12:30 Fit Talk 
13:00 Reklameinfo 
13:10 Kolonihaveliv 
13:40 Arkæologien rundt 
14:20 Seniormagasinet 
14:50 Livet på lagnerne 
18:45 Livet på lagnerne 
19:00 Heavy Betting 
20:00 Onsdags Bingo 
21:00 La det gro 
21:30 Jagtmagasinet 
22:00 Restauranter i Europa 
22:30 Bakken 
23:30 Livet på lagnerne 
23:45 Reklameinfo 
23:55 Fiskemagasinet 
01:00 Det handler om følelser 
01:30 Krimiklub Horsens 
02:00 Kanal Lokal 
03:30 Tibet 
04:00 Møllehave med Anna Libak 
04:30 Costa del Golf 
Canal9
08:00 JAG (22:24) 
09:00 Chopper Rescue (2:10) 
09:30 Chopper Rescue (6:10) 
11:00 Cops (16:16) 
11:30 Cops Reloaded (1:125) 
12:00 Cops Reloaded (2:125) 
12:30 Cops Reloaded (3:125) 
14:00 Lille doktor på prærien 
15:00 Lille doktor på prærien 
16:00 Ghost Adventures (12:27) 
17:00 Medium (16:19) 
18:00 Law & Order: Criminal Intent (8:23) 
19:00 JAG (23:24) 
20:00 Ghost Adventures (12:27) 
21:00 Medium (16:19) 
22:00 Law & Order: Criminal Intent (8:23) 
23:00 Law & Order: Criminal Intent (9:23) 
00:00 Bloodwork (5:9) 
01:00 Forensic Files (35:40) 
01:30 Forensic Files (36:40) 
02:00 Forensic Files (37:40) 
02:30 Forensic Files (38:40) 
04:00 Bloodwork (5:9) 
DRK
DRK
08:30 Kobra - Verdenskrig igen ? 
09:00 Besat af emaljeskilte 
09:30 Ugeavisen (38:52) 
09:55 Ugeavisen (39:52) 
10:20 Ugeavisen (40:52) 
10:45 Fup eller fakta 
11:25 Fup eller fakta 
12:05 Hatten rundt (1:12) 
12:35 Hatten rundt (2:12) 
13:05 Rindal og kunststøtten - en protesthistorie 
13:45 Århundredets vidner 
14:20 Gamle Danmark (1) 
15:40 Huset på Christianshavn (26) 
16:05 Huset på Christianshavn (27) 
16:35 Huset på Christianshavn (28) 
17:00 5 Skarpe om kristne skrifter 
17:20 Det antikke Kina - Xia (1:3) 
18:10 Det antikke Kina - Shang og Zhou (2:3) 
19:05 Det antikke Kina - en nations fødsel (3:3) 
19:55 Dagens sang 
20:00 Jutlandia 
21:00 Historiequizzen: Lokummet Brænder (2:10) 
21:30 Danmark i bedste sendetid - Heltinden 
22:00 5 Skarpe om kristne ritualer 
22:20 Katedraler - gotiske giganter (1:2) 
23:10 Smagsdommerne 
23:50 Gåden om William Shakespeare 
00:45 USA's historie (12:12) 
01:30 Churchill (2:3) 
02:20 Carl Laemmle - 100 års Hollywoodhistorie 
03:10 Beyond the Sea - et liv i rampelyset

Amerikansk drama fra 2004
DR3
DR3
07:00 Morgengymnastikken 
10:50 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
11:35 Thomas Skovs Sportsprogram 2.0 - Athletic fitness (8:10) 
12:05 Kødkataloget II - Ikke i det hul (4:6) 
12:25 Rekordfart med Guy Martin (3:4) 
13:10 Bedre end Beckham

Engelsk komediedrama fra 2002
15:00 Girls II (9:10) 
15:30 Girls II (10:10) 
16:00 VICE: Nordkorea - basketball-diplomati 
16:30 Mayday: Flykatastrofer 
17:20 Coast Guard Alaska (10) 
18:00 Monte Carlo elsker USA (6:8) 
18:30 The Office 
18:55 The Office 
19:15 Family Guy 
19:35 Family Guy 
20:00 Flodmonstre IV (1:7) 
20:50 Kødkataloget II (1:6) 
21:00 Fuckr med dn hjrne (8:10) 
21:30 Sladrehanken - vi ved hvad du laver (6:8) 
22:00 Imagine Me & You

Britisk-amerikansk romantisk komedie fra 2005
23:30 Kødkataloget II - Ikke i det hul (4:6) 
23:50 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
00:30 Sandheden om at se yngre ud 
01:20 Coast Guard Alaska (11) 
02:00 Thomas Skovs Sportsprogram 2.0 - Kørestolsdans (9:10) 
02:30 Natten på DR3 
04:34 Godnat
DRRAMA
08:35 Olivia 
08:45 Noddy 
08:55 Gurli Gris 
09:00 Olivia 
09:15 Rosa fra Rouladegade 
09:45 Olivia 
10:05 Grisen Basse 
10:15 Lille NØRD 
10:45 Tilde og vennerne 
10:55 Vinden i piletræerne 
11:15 Ørekonfekt 
11:45 Det, der med børn (3:13) 
12:10 Sigurds Bjørnetime 
12:40 VERA 
13:00 Kære Sebastian 
13:20 NU er det NU 
13:50 Olivia 
14:00 Skrål - med Enok 
14:20 Mit kæledyr - et marsvin 
14:30 SYV (5:10) 
15:00 Lille NØRD 
15:30 Den fortryllede karrusel 
15:40 Den lille prinsesse 
15:55 Bamses Billedbog 
16:20 Skovtur med kage 
16:25 Ridder Mikkel 
16:40 Snip Snap Snude 
17:00 Ramasjang Mysteriet 
17:25 Skæg med bogstaver 
17:45 Mikkel og Klara 
17:55 Rasmus Klump - fætter Pluk 
18:05 Masha og bjørnen 
18:10 Jungledyret Hugo 
18:35 Babar 
18:45 Mor Muh og Kragen 
18:55 Cirkusliv i savsmuld 
19:15 Y's Fantom Farmor (3:3) 
19:30 Kasper og Sofie 
19:40 Chaplin 
19:50 Godnathistorier 
20:00 Godnat
 
 
 
Kl: 08:39 Dato: 23-04-2014
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?