Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV

Digital tv

logo DIGITALE KANALER
DR1
DR1
08:50 TĂŚt pĂĽ vores kĂŚledyr (15:28) 
09:30 Red kĂŚnguruerne! (6:6) 
10:00 OBS 
10:05 52 dage som hjemløs (4:7) 
10:35 Frihed, lighed & tømmerlus (3:4) 
11:05 Kampen for overlevelse (1:3) 
11:55 Kampen for overlevelse (2:3) 
12:45 Kampen for overlevelse (3:3) 
13:40 Miss Marple: Nemesis (1:2) 
14:30 Miss Marple: Nemesis (2:2) 
15:30 En sang for Marion

Engelsk komediedrama fra 2012
17:00 X Factor 
18:00 X Factor Afgørelsen 
18:30 TV AVISEN med Sporten og Vejret 
19:05 TĂŚt pĂĽ hunden (3:7) 
20:00 Flashback 
21:00 KriminalkommissĂŚr Barnaby 
22:30 Mord i Wales III (2:4) 
00:00 En sang for Marion

Engelsk komediedrama fra 2012
01:40 Mordmysteriet i Three Pines

Canadisk krimi fra 2013
04:00 KommissĂŚr Janine Lewis (8:19) 
04:25 Surt i Frilandshaven 
04:55 Helt pĂĽ plads - Roskilde (2:5) 
DR2
DR2
03:00 Deadline Nat 
09:00 Tidens Tegn 
09:55 DR2 Live: SFs Landsmøde 
12:40 Det vilde Frankrig (1:2) 
13:30 Det vilde Frankrig (2:2) 
14:15 Husker du - Rockens sorte fĂĽr 
14:20 Temalørdag: En verden pĂĽ vinger 
15:05 Temalørdag: En verden pĂĽ vinger - Afgang 
15:10 Temalørdag: En verden pĂĽ vinger 
15:55 Temalørdag: En verden pĂĽ vinger - I luften 
16:00 Temalørdag: En verden pĂĽ vinger 
16:50 Temalørdag: En verden pĂĽ vinger - Ankomst 
17:40 Guldkysten

Dansk drama fra 2015
19:30 Temalørdag: Anne & Anders pĂĽ De Vestindiske Øer 
19:30 Temalørdag: Danmarks tabte paradis - salget af De Vestindiske Øer 
21:30 Temalørdag: Danmarks tabte paradis - salget af De Vestindiske Øer 
21:30 Temalørdag: De Vestindiske Øer - Historien om dansk slavehandel 
22:30 Deadline 
23:00 JERSILD om TRUMP 
23:30 Amistad

Amerikansk storfilm fra 1997
03:00 Deadline Nat 
Kanal 5
08:50 De beskidte helte (2) 
09:35 De beskidte helte (3) 
10:30 SpøgelsesjĂŚgerne (8) 
11:30 Special Victims Unit (299) 
12:25 Special Victims Unit (300) 
13:20 CSI (331) 
14:10 CSI (332) 
15:05 Big Bang Theory (73) 
15:35 Big Bang Theory (74) 
16:00 Big Bang Theory (75) 
16:30 Big Bang Theory (76) 
17:00 Big Bang Theory (77) 
17:30 Big Bang Theory (78) 
18:00 Big Bang Theory (79) 
18:30 Big Bang Theory (80) 
19:00 Svindlerjagt (7) 
20:00 Spartan (6) 
21:00 The Guardian

Amr. actiondrama fra 2006
23:55 Med Livet som Indsats

Amr. action. fra 2012
03:00 Blindspot (23) 
03:40 CSI (250) 
03:55 Blindspot (24) 
Kanal 4
08:15 Tvins Homeshopping 
09:15 Pretty Little Liars (85) 
10:00 Cougar Town (98) 
10:30 Cougar Town (99) 
11:00 Cougar Town (100) 
11:25 Cougar Town (101) 
11:55 American Housewife (12) 
12:25 Trophy Wife (1) 
12:50 For Better or for Worse

Amr. komedie fra 2014
14:40 Tre Mand og en Baby

Amr. komedie fra 1987
16:50 Tre Mand og en lille Dame

Amr. komedie fra 1990
19:00 De unge mødre (496) 
20:00 Oraklerne (2) 
21:00 The Women

Amr. dramakomedie fra 2008
23:15 48 Hours (41) 
00:10 48 Hours (42) 
01:15 Breaking Up 
03:00 Betrayal (8) 
03:50 Betrayal (9) 
TV2
TV2
08:00 Go' morgen Danmark 
12:00 Nyhederne 
12:10 Danmark har talent 
13:35 Hjem til gĂĽrden 
14:25 Hjem til gĂĽrden - tvekampen 
15:00 Vil I starte helt forfra? 
15:50 SuperMatchen: Studiet 
16:05 SuperMatchen: FC Midtjylland - Randers (k), direkte 
16:55 SuperMatchen: FC Midtjylland - Randers (k), direkte 
17:55 Dit forĂĽrsvejr 
18:00 Nyhederne og Sporten 
18:15 Regionale nyheder 
18:25 I en anden del af Danmark 
19:00 Nyhederne 
19:30 Regionalprogram 
19:45 SportsCenter 
20:00 Danmark har talent 
21:25 Iron Man 2

amr. superheltefilm fra 2010
23:30 Tomb Raider 2: The Cradle of Life

amr. action-eventyrfilm fra 2003
01:30 Giftig viden

Amr. thriller fra 2011
04:20 The Woman in Black

Amr./britisk gyser fra 2012.
TV2 Zulu
08:35 Batman 
09:05 Dybvaaaaad! 
09:40 Stjernekigger 
10:15 Stjernekigger 
10:45 Comedy Fight Club 3 - udfordringen 
11:35 Comedy Fight Club 3 - udfordringen 
12:20 American Dad (9) 
12:45 American Dad (10) 
13:15 American Dad (11) 
13:45 Kingpin - keglernes konge

Amr. komedie fra 1996
15:40 The Truman Show

Amr. komediedrama fra 1998
17:20 Dybvaaaaad! 
17:50 Dybvaaaaad! 
18:30 Dybvaaaaad! 
19:05 Venner 
19:35 Venner 
20:05 Dybvaaaaad! 
20:40 Dybvaaaaad! 
21:20 Natholdet 
21:50 Natholdet 
22:25 Christian Fuhlendorff - "For at gøre en kort historie lang" 
23:55 2012

Amr. actiondrama fra 2009
03:35 Stand-up Live at The Apollo 
04:25 Golden Boy (12) 
TV2 Charlie
08:30 KommissĂŚr Rex (81) 
09:25 KommissĂŚr Rex (82) 
10:20 KommissĂŚr Rex (83) 
11:20 KommissĂŚr Rex (84) 
12:15 KommissĂŚr Rex (85) 
13:15 KĂŚrlighed kender ingen alder (1) 
14:15 The Girl

Britisk drama fra 2012
15:55 Danielle Steel - Tana

Amr. drama fra 1996
17:30 Rebus - Vidnets hĂŚvn (7) 
18:50 Spørg Charlie 
19:40 Robin Pilchers En ny begyndelse

Engelsk-tysk romantisk drama fra 2007
21:15 Britain's Got Talent 
22:35 Britain's Got Talent 
23:05 Verden har talent 
23:35 Syng og gĂŚt 
00:40 Chuck Berry live fra Belgien 
01:15 Sommersang i Mariehaven 
03:30 Spørg Charlie 
04:15 Ă†rligt og kĂŚrligt 
04:35 Godnat 
DK4
DK4
Ingen Data
Canal9
08:30 American Loggers (6) 
09:20 TVINS Teleshopping 
10:25 Food Factory (26) 
10:55 Food Factory USA (1) 
11:20 Food Factory USA (2) 
11:50 Food Factory USA (3) 
12:20 Food Factory USA (4) 
12:45 TVINS Teleshopping 
13:55 Walker Texas Ranger (97) 
14:50 Walker Texas Ranger (98) 
15:50 Walker Texas Ranger (99) 
16:50 Walker Texas Ranger (100) 
17:55 Fodbold: VM Kvalifikation: Schweiz - Letland 
20:00 M*A*S*H (137) 
20:40 Fodbold: VM Kvalifikation: Belgien - GrĂŚkenland 
22:40 Special Victims Unit (219) 
23:40 Special Victims Unit (220) 
00:35 Special Victims Unit (225) 
01:30 Special Victims Unit (227) 
03:20 Fringe (23) 
03:30 Special Victims Unit (229) 
04:15 Time Warp (1) 
DRK
DRK
08:30 Gudstjeneste fra Alderslyst kirke i Silkeborg 
09:20 DR K Klassisk: Verdensstjerne fĂĽr Sonnings musikpris (1:2) 
10:20 SĂĽ er der mad - Husmoderens martyrium (1:5) 
10:50 Danske drømme (6:10) 
11:50 Kvit eller Dobbelt (1:8) 
12:50 Monopolets Helte - Poul Nesgaard 
13:40 Monopolets Helte - Gorm & Gregers 
14:30 SĂĽ hatten passer (3:12) 
15:00 SĂĽ hatten passer (4:12) 
15:30 HvornĂĽr var det nu det var 
16:00 Hov-Hov 
17:00 Mig og Elvis (1:2) 
18:00 Mig og Elvis (2:2) 
19:00 Huset pĂĽ Christianshavn (6) 
19:25 Huset pĂĽ Christianshavn (7) 
19:45 Før Søndagen 
19:55 Dagens Sang 
20:00 La Boheme - Opera fra Det Kgl. Teater 
21:55 Et hus i Toscana

Amerikansk romantisk komediedrama fra 2003
23:40 LĂŚrke møder Birgitte Hjort Sørensen 
00:10 Ung og smuk

Fransk drama fra 2013
01:40 Barbara

Tysk drama fra 2012
04:20 I skyggen 
DR3
DR3
08:50 Nilen: en livsfarlig ekspedition (4:4) 
09:35 Hjernevasket: Abortmodstander 
10:20 Hjernevasket: TrofĂŚjĂŚger 
11:05 Skam (1:11) 
11:25 Skam (2:11) 
11:40 Skam (3:11) 
11:55 Skam (4:11) 
12:10 Skam (5:11) 
12:25 Skam (6:11) 
12:50 Skam (7:11) 
13:10 Skam (8:11) 
13:35 Skam (9:11) 
13:55 Skam (10:11) 
14:15 Skam (11:11) 
14:50 Pels, penge og pragt 
15:50 Generation Hollywood (5:6) 
16:20 Mit liv er stjĂĽlet (3:6) 
16:50 Fuckr med dn hjrne IV (3:8) 
17:20 Smart People

Amerikansk komediedrama fra 2008
18:50 Sada Vidoo (4:4) 
19:20 Crazy Ex-Girlfriend II (4:13) 
20:00 Fuckr med dn hjrne IV (2:8) 
20:30 Med livet som indsats - BrĂŚndt levende 
21:00 Foolproof

Canadisk actionthriller fra 2003
22:30 The Brothers Bloom

Amerikansk komediedrama fra 2008
00:15 American Psycho

Amerikansk drama fra 2000
01:50 DR3 Dok: Er den for lille? 
04:10 Fuckr med dn hjrne IV (3:8) 
04:10 Nuttet Om Natten 
04:40 Tortur - Bødler og ofre (1:4) 
DRRAMA
08:45 Sommeren med far (1) 
08:55 Pippi Langstrømpe 
09:35 Alfons Åberg 
09:50 Marie og Maria (2:6) 
10:05 Marie og Maria (3:6) 
10:20 Bella, Boris og Berta (1:3) 
10:45 Kasper og Sofie (4) 
11:00 Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (16) 
11:10 Ramasjang Club - Mysteriedansen (3) 
11:25 Det kongelige spektakel 
11:50 Vilde venner II (10) 
12:10 Lille NØRD 
12:40 Bamses billedbog 
13:10 Rosa fra Rouladegade III (3) 
13:40 Musen Tip 
13:45 Musen Tip 
13:55 Onkel Rejes Sørøvershow (10) 
14:20 Ramajetterne III (7) 
14:35 Der var engang.... 
15:00 Peter Kanin 
15:15 Sikker & Søn II (13) 
15:25 Søpapegøjernes ø 
15:30 Gurli Gris 
15:35 Gurli Gris 
15:40 Kate og Mim-Mim 
15:55 Kate og Mim-Mim 
16:05 Chuggington 
16:15 Dora udforskeren (14) 
16:40 Paw Patrol 
17:00 Der var engang.... 
17:30 Sigurds Bjørnetime 
18:00 Jake og piraterne pĂĽ Ønskeøen 
18:25 Tree Fu Tom 
18:45 Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (3) 
19:00 Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (4) 
19:10 Onkel Reje og børnenes brevkasse 
19:25 F for fĂĽr 
19:30 Brandmand Sam 
19:40 Peter Kanin 
19:55 Lillefinger 
04:00 Ramasjang Mysteriet 
04:30 Søpapegøjernes ø 
04:40 Mit kĂŚledyr - hos dyrlĂŚgen 
04:50 GĂŚt med Emil 
Kl: 08:53 Dato: 25-03-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 HjĂŚlp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?