Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV

Digital tv

logo DIGITALE KANALER
DR1
DR1
06:25 Havestafetten (7:12) 
06:55 Reddet af en gris 
07:20 Evolution i paradis - Boninøerne 
08:15 De flyvende læger 
09:00 De flyvende læger 
09:45 Store forretninger (7:10) 
10:30 Antikkrejlerne (155) 
11:15 Antikkrejlerne (156) 
12:00 Antikduellen (10:20) 
12:30 Spis og spar (3:6) 
13:20 Taggart: Omgivet af svig (1:3) 
14:10 Taggart: Omgivet af svig (2:3) 
15:00 Taggart: Omgivet af svig (3:3) 
15:50 Kommissær Janine Lewis (7:19) 
17:00 Store forretninger (8:10) 
17:50 TV AVISEN 
18:00 Antikduellen (1:12) 
18:30 TV AVISEN med Sporten 
18:55 Vores vejr 
19:05 Aftenshowet 
19:55 TV AVISEN 
20:00 Skattejægerne 
20:30 UEFA EM 2016: EM på Bryggen 
20:50 UEFA EM 2016: Polen-Portugal, kvartfinale, direkte 
21:45 TV AVISEN 
22:00 UEFA EM 2016: Polen-Portugal, kvartfinale, direkte 
22:50 UEFA EM 2016: Highlights 
23:30 Kriminalkommissær Barnaby 
01:10 OBS 
01:15 Kystvagten (24:68) 
02:00 I farezonen (13:61) 
02:50 Antikduellen (10:20) 
03:20 Spis og spar (3:6) 
04:00 Ønskehaven (5:7) 
04:30 90'erne tur retur: 1995 
DR2
DR2
02:20 Deadline Nat 
08:00 DR2 Morgen 
08:30 DR2 Morgen (G) 
09:00 Naturtid 
10:00 Sommer i Systemet (3:24) 
10:30 Sommer i Systemet (4:24) 
11:00 Vesterhavsøerne (3:5) 
11:40 Nilen: en livsfarlig ekspedition (4:4) 
12:25 Et liv på kanten (2:3) 
13:10 Hairy Bikers - det bedste britiske (23) 
13:55 Det sejler - Alene i Smålandsfarvandet (7:8) 
14:25 Det sejler - Hjemme i Christianshavn (8:8) 
14:55 Vesterhavsøerne (4:5) 
15:35 Urt: mælkebøtte 
15:55 Naturtid 
16:55 Middelhavsfest (4:8) 
17:40 Et liv på kanten (3:3) 
18:25 Alternativ behandling virker! 
19:05 Spaniens stjålne babyer 
20:00 Sydamerikas utæmmelige natur - Bjerge af ild (1:3) 
20:50 Uskyldig på dødsgangen? Den forkerte mand (1:6) 
21:30 Scientologys religiøse fængsel (2:2) 
22:30 Deadline 
23:05 Abdel møder det ekstreme højre 
23:35 Dokumania: Serena Williams 
01:05 60 Minutes 
01:50 Deadline Nat 
Kanal 5
06:20 Forsvundet sporløst 
07:00 Forsvundet sporløst 
07:45 Homeshopping 
08:00 Kagekampen (71) 
08:50 Kagekampen (72) 
09:35 Rod i køkkenet (23:24) 
10:35 Once Upon a Time (80) 
11:30 Once Upon a Time (81) 
12:30 Special Victims Unit (248) 
13:20 CSI (42) 
14:15 CSI (43) 
15:15 CSI: New York (30) 
16:10 CSI: New York (31) 
17:05 Special Victims Unit (246) 
18:05 Mom (28) 
18:30 Mom (29) 
19:00 Big Bang Theory (45) 
19:30 Big Bang Theory (46) 
20:00 Big Bang Theory (47) 
20:30 Big Bang Theory (48) 
21:00 Politijagt (101) 
22:00 Eftersøgt - Med Kristian Bech (5) 
23:00 Criminal Minds (53) 
00:00 Criminal Minds (54) 
01:00 JFK

Amr. actiondrama fra 1991
04:30 CSI (116) 
Kanal 4
07:35 Kitchen Boss 
08:00 Homeshopping 
09:00 Cougar Town (87) 
09:25 Homeshopping 
10:30 Ghost Whisperer (27:107) 
11:30 Homeshopping 
12:05 The Carrie Diaries (13:26) 
13:00 House (84:178) 
13:55 Genveje til lækker mad (8) 
14:30 På nye boligeventyr (43) 
15:30 Genveje til lækker mad (9) 
16:00 På nye boligeventyr (44) 
17:00 De unge mødre (442) 
18:00 Greys hvide verden (236) 
19:00 De unge mødre (443) 
20:00 Nyt afsnit: The Face (12:8) 
21:00 Bandidas

Amr. action fra 2006
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
22:55 One Born Every Minute (8) 
00:00 Greys hvide verden (236) 
00:55 House (87:178) 
01:55 Once Upon a Time (60) 
02:50 Gilmore Girls 
03:40 Gilmore Girls 
04:25 Greys hvide verden (174) 
TV2
TV2
06:35 Go' morgen Danmark 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:30 Regionale nyheder 
12:40 Landmand søger kærlighed 
13:30 Liebhaverne 
14:05 Hjem igen 
14:35 Krejlerkongen 
15:10 Grænsepatruljen 
15:40 Grænsepatruljen 
16:10 Holder Danmark i live 
17:00 Nyhederne og Sporten 
17:12 Regionale nyheder 
17:20 Sportsquizzen 
17:50 Vejret 
18:00 Nyhederne og Sporten 
18:14 Regionale nyheder 
18:25 Dit sommervejr 
18:30 EURO 2016: EM-bold i Aarhus 
19:00 Nyhederne 
19:30 Regionalprogram 
20:00 Størst 
20:50 Station 2: Det gigantiske diamantkup 
22:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 Regionale nyheder 
22:45 Holder Danmark i live 
23:35 Krop umulig! 
00:30 Grænsepatruljen 
01:00 Grænsepatruljen 
01:30 Cold Case (91) 
02:20 Cold Case (90) 
03:05 Venner 
03:35 Venner 
04:00 Nyhederne og Vejret 
TV2 Zulu
06:50 New Girl (90) 
07:20 New Girl (91) 
07:50 zHit-paraden: De Kedeligste Kedeligheder 
08:20 Beverly Hills 90210 (271) 
09:10 Beverly Hills 90210 (272) 
10:00 Castle (155) 
10:45 Castle (156) 
11:35 Desperate Housewives (143) 
12:25 Desperate Housewives (144) 
13:15 Beverly Hills 90210 (273) 
14:00 Beverly Hills 90210 (274) 
14:50 The Late Late Show with James Corden 
15:40 Rude Tube - Viral Vehicles 
16:05 Top 20 Funniest 
16:55 American Dad (14) 
17:25 American Dad (15) 
17:45 Kongen af Queens 
18:15 Kongen af Queens 
18:45 Venner 
19:10 Venner 
19:40 Dybvaaaaad! 
20:15 Dybvaaaaad! 
20:50 Kung Fu Panda

amr. animationsfilm fra 2008 - originalversion
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
22:25 The Late Late Show with James Corden 
23:10 Rude Tube - Prank Bank 
23:45 Dybvaaaaad! 3 
00:15 Dybvaaaaad! 3 
00:45 Kongen af Queens 
01:15 Kongen af Queens 
01:45 American Dad (61) 
02:15 Bob's Burgers (18) 
02:40 Kung Fu Panda

amr. animationsfilm fra 2008 - originalversion
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
04:15 2 Broke Girls (83) 
04:45 Raising Hope (45) 
TV2 Charlie
06:05 For himlens skyld (115) 
07:00 For himlens skyld (116) 
08:00 Skadestuen i Holby (319) 
08:55 Doktor Kleist (41) 
09:55 Doktor Kleist (42) 
10:50 Bjerglægen (17) 
11:45 Bjerglægen (18) 
12:40 Tro ikke på kærlighed

Tysk romantisk drama fra 2003
14:15 Små og store synder 
15:15 Kommissær Rex (167) 
16:15 Murdoch-mysterierne (63) 
17:10 Murdoch-mysterierne (64) 
18:05 Små og store synder 
19:05 Spørg Charlie 
19:40 Fornyet mistanke (18) 
20:40 Den sidste detektiv (5) 
22:00 Hvem vil være millionær? 
22:50 Jarls Quizshow 
23:45 Spørg Charlie 
00:20 Det Gode Liv - om bedsteforældre 
00:50 Skadestuen i Holby (320) 
01:40 Godnat 
DK4
DK4
06:30 En dansker i Europa 
07:35 Fjordens forkælelse 
08:05 Reklameinfo 
08:15 Dus med din pc 
08:40 Stjernetræf 
09:10 Reklameinfo 
09:20 Heltetræning 
10:50 Reklameinfo 
11:00 Nye tyske fortællinger 
12:00 Slip spændingerne med Stanley 
12:30 Indre og ydre skønhed 
13:00 Reklameinfo 
13:10 Søstrene Bisp 
13:40 Kunsthotellet i Sitges 
14:10 Reklameinfo 
14:20 Børnene fra Kildebjerget 
15:20 Anette Tjærby Manege 
15:50 Reklameinfo 
16:00 Sommerbingo med SIFA 
17:00 Det kattens liv 
17:30 Reklameinfo 
17:50 Danskere i EU?s maskinrum 
18:20 Reklameinfo 
18:30 Jagtmagasinet 
19:20 Dansk-tysk med Matlok 
19:50 En dag med Nikolaj Hess 
23:30 Bog og forfatter 
00:00 Europa i bevægelse 
00:35 Preben Harris om Dr. Dampe 
02:05 Q møder Flemming Østergaard 
03:00 TimeOut 
03:30 Er du til bøger? 
04:00 Mik Schacks Public Service 
04:45 Kultursalon 
Canal9
06:35 Time Warp (11) 
07:00 Dirty Jobs (10) 
07:45 American Chopper (117:132) 
08:35 American Chopper (118:132) 
09:25 Homeshopping 
10:30 Ultimativ overlevelse (8) 
11:30 Ultimativ overlevelse (9) 
12:35 Homeshopping 
13:40 M.A.S.H. - VI (139) 
14:20 M.A.S.H. - VI (140) 
14:50 M.A.S.H. - VI (141) 
15:20 M.A.S.H. - VI (142) 
15:55 Magnum (26) 
16:55 Magnum (27) 
18:00 The A-Team (89) 
19:00 Miami Vice (8) 
20:00 Special Victims Unit (84) 
21:00 Special Victims Unit (85) 
22:00 Monk (43) 
22:55 Monk (44) 
23:55 The A-Team (89) 
00:55 M.A.S.H. - VI (139) 
01:25 M.A.S.H. - VI (140) 
02:00 Fringe (93) 
02:55 Fringe (94) 
03:40 American Guns (4) 
04:30 Time Warp (4) 
DRK
DRK
06:30 Solens mad 
07:00 Mit London - med Kasper Holten (1:4) 
07:30 Mit London - med Nina Saunders (2:4) 
08:00 P2 Radioavis 
08:05 Morgenandagten på DR K 
08:28 Dagens sang 
08:30 Så hatten passer (1:12) 
09:05 Så hatten passer (2:12) 
09:35 Hvornår var det nu det var 
10:05 Hvornår var det nu det var 
10:35 Århundredets vidner 
11:15 Århundredets vidner 
11:55 Verdenshistorien 
12:45 Kvinder i krig 
13:40 Enestående nordiske huse - Varming's hus 
14:05 Hvornår var det nu det var. 
14:35 Hvornår var det nu det var 
15:05 Så er der mad - I den gode smags tjeneste (4:5) 
15:35 Da kvinderne brød lydmuren 
16:25 Videnskab og tro (3:3) 
17:20 Med Gud mod Darwin (1:2) 
18:00 Freedom Summer 
19:55 Dagens sang 
20:00 Vilde Hoteller - Frankrig 
20:30 Det fantastiske Sicilien (1:3) 
21:30 Filmperler: Genova

Engelsk drama fra 2008
23:00 Wallis - elsket og hadet 
23:55 Reaching for the Moon

Brasiliansk autentisk drama fra 2013
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
01:40 Sand Dollars

Dominikansk prisbelønnet drama fra 2014
03:05 Den store læge

Amerikansk drama fra 1954
04:50 Dagens sang 
04:55 Udsendelsesophør DR K 
DR3
DR3
06:09 Udsendelsesophør DR3 
07:00 Morgengymnastikken: Ryg & lænd, faste lår og kontorkrop 
12:05 De smukke drenge (3:6) 
12:35 Our World War (3:3) 
13:30 Doctor Who (1) 
14:35 Tristan

Eng
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
16:35 Ice Road Truckers VIII (8:12) 
17:15 Livets planet (3:10) 
18:05 Nadia Nadim Angriber (2:4) 
18:35 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:20 Family Guy 
19:40 Family Guy 
20:00 Kosmos: En rejse i tid og rum (9:13) 
20:40 Dyrenes syv dødssynder (2:7) 
21:30 Home of the Brave

Amerikansk actiondrama fra 2006
23:10 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
23:55 Spis dig sund 
00:45 The Walking Dead V (12:16) 
01:30 Livets planet (4:10) 
02:20 Jorden går under! (1) 
02:40 De smukke drenge (4:6) 
03:15 Nuttet Om Natten 
04:15 Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:50 Thomas og hans venner 
07:00 Olivia 
07:10 Kate og Mim-Mim 
07:20 Brandmand Sam 
07:30 Peter Kanin 
07:45 Musen Tip 
07:55 Chuggington 
08:05 Gurli Gris 
08:15 Ramajetterne 
08:35 Paw Patrol 
09:00 Sommer Summarum 
10:00 Mumitroldene 
10:10 Mumitroldene 
10:20 Skæg med tal 
10:40 Gæt med Emil 
10:50 Gæt med Emil 
11:00 Vilde venner (4) 
11:20 Eventyrdetektiven Sandra 
11:35 Shanes verden 
12:00 Ellevilde Ella 
12:05 Bamses Billedbog 
12:40 Kalles Danmarks tour - Kalundborg 
13:05 Postmand Per 
13:25 Skæg med matematik (4) 
13:50 Musen Tip 
13:55 Musen Tip 
14:05 Ring til Ramasjang 
14:15 Brandmand Sam 
14:25 Det mindste kongerige i verden (4) 
14:45 Rosa fra Rouladegade 
15:15 Gurli Gris 
15:20 Gurli Gris 
15:25 Op og hop (4) 
15:35 Pippi Langstrømpe 
16:00 Hej Ramasjang 
16:05 Dora udforskeren 
16:35 Mumitroldene 
16:45 Mumitroldene 
17:00 Ramasjang Mysteriet 
17:30 Emil fra Lønneberg 
18:00 Sommer Summarum 
19:00 Eventyrdetektiven Sandra 
19:15 Yakari 
19:25 Den fortryllede karrusel 
19:40 Abevej 64 
19:50 Godnathistorier 
20:00 Godnat - Ramasjang 
Kl: 06:53 Dato: 30-06-2016
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?