Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV

Digital tv

logo DIGITALE KANALER
DR1
DR1
06:00 Bidt af naturen (8) 
06:30 Drømmehaver (6) 
07:00 Verdens ældste hundeinternat (10) 
07:25 Livets planet (2:10) 
08:15 De flyvende læger 
09:00 De flyvende læger 
09:45 Til undsætning (8:48) 
10:30 Antikkrejlerne (189) 
11:15 Antikkrejlerne (190) 
12:00 Antikduellen (7:12) 
12:30 Danmarks skønneste sommerhus - Sydsjælland 
13:00 Hammerslag 2006 (4) 
13:30 Hammerslag 2006 (5) 
14:00 Taggart: Bersærkergang 
16:10 Sherlock Holmes 
17:00 Store forretninger III (5:10) 
17:50 TV AVISEN 
18:00 Antikduellen (6:30) 
18:30 TV AVISEN med Sporten 
18:55 Vores vejr 
19:05 Aftenshowet 
19:55 TV AVISEN 
20:00 Spise med Price - Birdie Nam Nam 
20:30 Hermans verdenskøkken (4:5) 
21:00 På rejse med Riising og mor - Canada 
21:30 TV AVISEN 
21:55 Sporten 
22:00 Sommerhorisont: Når læger angribes 
22:35 En sag for mr. Whicher: Mordet i Road Hill House 
00:05 Kniven på struben (9:13) 
00:50 Kystvagten (36:68) 
01:35 I farezonen (26:61) 
02:25 Antikduellen (7:12) 
02:55 Danmarks skønneste sommerhus - Sydsjælland 
03:20 Hammerslag 2006 (4) 
03:50 Guld i Købstæderne - Horsens (3:10) 
04:50 00'erne tur/retur: 2008 
DR2
DR2
02:35 Deadline Nat 
08:00 DR2 Morgen 
08:30 DR2 Morgen (G) 
09:00 Naturtid 
10:00 Sommer i Systemet (20:24) 
10:30 Sommer i Systemet (21:24) 
11:00 Afrikas kongedømmer - Nubien (1:8) 
12:00 Drømmen om landet (5:8) 
12:55 Jimmy og fødevarepriserne (2:3) 
13:45 Danske Vidundere: Fur 
14:05 Videnskab: Aerodynamik i sporten 
14:35 Videnskab: Brænde til flyet (4:7) 
15:05 Ansigter der sælger 
15:45 Mens vi venter på at dø - Raner vi en røv (5:8) 
16:05 Naturtid (1:20) 
17:05 Nak & Æd - en kortnæbbet gås på Værnengene (2:10) 
17:45 Danske Vidundere: Døndalen 
18:15 USA's fremtid - religion og tro (3:4) 
19:05 USA's fremtid - hvad er en amerikaner? (4:4) 
20:00 Anders Lund Madsen i Den Yderste By (3:4) 
20:30 Den fjerde mand (3:3) 
21:30 Mellem himmel og jord (3:6) 
22:30 Deadline 
23:05 Bill Clinton: Velkommen til Washington (2:4) 
23:55 USA's hemmelige overvågning (1:3) 
00:55 Våbenlobbyens magt i USA 
01:50 Deadline Nat 
Kanal 5
06:00 30 Rock (126) 
06:20 Forsvundet sporløst 
07:05 Forsvundet sporløst 
07:50 Homeshopping 
08:05 Den vrede tømrer (10:10) 
08:55 Kagekampen (85) 
09:45 De beskidte helte (7) 
10:35 Veronica Mars (17) 
11:30 Pretty Little Liars (104) 
12:30 Special Victims Unit (274) 
13:20 CSI (64) 
14:15 CSI (65) 
15:10 CSI: New York (47) 
16:05 CSI: New York (48) 
17:00 Special Victims Unit (275) 
18:00 Mom (49) 
18:30 Mom (50) 
19:00 America's funniest home videos 
19:30 America's funniest home videos 
20:00 Big Bang Theory (1) 
20:30 Big Bang Theory (2) 
21:00 Real Steel

Amr. science fiction-drama.
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
23:35 Stitchers (8) 
00:30 Criminal Minds (70) 
01:25 Criminal Minds (71) 
02:20 After All These Years

Amr. drama fra 2013
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
04:00 KRIMI5 
04:50 Hverdagens helte (25) 
Kanal 4
06:40 Homeshopping 
07:40 Kitchen Boss 
08:05 Homeshopping 
09:10 Trophy Wife (15) 
09:30 Homeshopping 
10:35 Shop Amok (4:8) 
11:10 Ghost Whisperer (44:107) 
12:05 Pretty Little Liars (75) 
13:00 House (103:178) 
14:00 Fra naturens spisekammer (12) 
14:30 Selvbyggerne: Drømmehuset (8) 
15:30 Fra naturens spisekammer (13) 
16:00 Selvbyggerne: Drømmehuset (9) 
17:00 De unge mødre (415) 
18:00 Greys hvide verden (8) 
19:00 De unge mødre (416) 
20:00 Nyt afsnit: Blood og Oil (8) 
21:00 Nyt afsnit: The Catch (8) 
21:55 Nyt afsnit: Mysteries of Laura (17) 
22:50 One Born Every minute (7) 
23:50 Greys hvide verden (8) 
00:50 House (104:178) 
01:45 Once Upon a Time (33) 
02:40 Switched at Birth (26) 
03:40 Gilmore Girls 
04:25 Greys hvide verden (191) 
TV2
TV2
06:30 Go' morgen Danmark 
12:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
12:25 Vores haver, vores vej 
13:20 Fantastiske fund 
14:00 Fantastiske fund 
14:40 Loppe Deluxe 
15:15 Loppe Deluxe 
15:50 Aspiranterne 
16:25 Aspiranterne 
17:00 Nyhederne og Sporten 
17:12 Regionale nyheder 
17:20 Det sene sommershow 
17:50 Vejret 
18:00 Nyhederne og Sporten 
18:14 Regionale nyheder 
18:25 Dit sommervejr 
18:30 Go' aften Danmark 
19:00 Nyhederne 
19:30 Regionalprogram 
20:00 Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed 
20:50 En stor dag på godset 
21:20 Mit Frankrig - Jørgen Leth & Hans Pilgaard 
22:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 Regionale nyheder 
22:45 Det sene sommershow 
23:15 Klipfiskerne 
00:15 Grænsepatruljen 
00:45 Grænsepatruljen 
01:15 Cold Case (108) 
02:00 Cold Case (107) 
02:50 Venner 
03:20 Venner 
04:00 Nyhederne og Vejret 
TV2 Zulu
06:25 Clipped (3) 
06:50 New Girl (109) 
07:20 New Girl (110) 
07:45 zHit-paraden: Total Zulu Royal 
08:20 Beverly Hills 90210 (62) 
09:10 Beverly Hills 90210 (63) 
10:00 Castle (172) 
10:50 Castle (22) 
11:40 Desperate Housewives (160) 
12:25 Desperate Housewives (161) 
13:15 Beverly Hills 90210 (64) 
14:05 Beverly Hills 90210 (65) 
15:00 The Late Late Show with James Corden 
15:45 Rude Tube - Childsplay 
16:15 Top 20 Funniest 
17:05 American Dad (11) 
17:30 American Dad (12) 
17:55 Kongen af Queens 
18:20 Kongen af Queens 
18:50 Venner 
19:20 Venner 
19:50 Dybvaaaaad! 
20:20 Dybvaaaaad! 
20:50 Warrior

Amr. action-drama fra 2011
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
23:10 The Late Late Show with James Corden 
23:55 Rude Tube - Sports Stars 
00:25 Dybvaaaaad! 
01:00 Dybvaaaaad! 
01:25 Kongen af Queens 
01:55 Kongen af Queens 
02:25 American Dad (74) 
02:45 Bob's Burgers (9) 
03:15 Bob's Burgers (10) 
03:45 2 Broke Girls (95) 
04:10 2 Broke Girls (96) 
04:40 Raising Hope (54) 
TV2 Charlie
06:15 For himlens skyld (132) 
07:10 For himlens skyld (133) 
08:10 Skadestuen i Holby (336) 
09:05 Doktor Kleist (58) 
10:05 Doktor Kleist (59) 
11:00 Bjerglægen (34) 
11:55 Bjerglægen (35) 
12:50 Drømmehotellet i Brasilien

Tysk/østrigsk romantisk drama fra 2012.
14:25 Små og store synder 
15:25 Kommissær Rex (184) 
16:20 Murdoch-mysterierne (80) 
17:15 Murdoch-mysterierne (81) 
18:05 Spørg Charlie 
18:40 Små og store synder 
19:40 Fornyet mistanke (35) 
20:40 Scott & Bailey (5) 
21:35 Scott & Bailey (6) 
22:30 Hvem vil være millionær? 
23:20 Jarl samler op 
00:10 Spørg Charlie 
00:45 Syv sure mænd 
01:20 Skadestuen i Holby (337) 
02:10 Godnat
DK4
DK4
06:05 EU-skeptikerne med Frank-Christian Hansel 
07:20 Skøn med nåle 
07:30 Aftensmad med jordforbindelse 
08:00 Reklameinfo 
09:20 Reklameinfo 
09:30 Jagtmagasinet 
10:30 Kniv og gaffel 
10:40 Reklameinfo 
10:50 Restauranter i Europa 
11:50 Reklameinfo 
12:00 Parfumekunst 
13:00 Reklameinfo 
13:10 Teatermøde med Helle Hertz 
14:00 Reklameinfo 
14:10 Erling overdriver aldrig 
14:20 Stjernetræf 
14:50 Reklameinfo 
15:00 Gensyn på dk4 
15:30 Gensyn på dk4 
16:00 Sommerbingo med SIFA 
17:00 Reklameinfo 
17:10 Livet i frit fald 
17:40 Aktuelt kvarter 
18:30 Korsbæk på Bakken 
19:30 La det gro 
21:00 Georg Julin i Oslo 
21:30 MCTV 2016 
22:00 Fiskemagasinet 
22:30 Jagtmagasinet 
23:00 Mik Schacks Public Service 
00:00 Talksjow West 
00:45 Stjernetræf 
03:30 Danskere i EU?s maskinrum 
04:00 Hobby og fritid 
Canal9
06:30 Time Warp (15) 
07:00 Dirty Jobs (1) 
07:45 American Chopper (115:132) 
08:35 American Chopper (116:132) 
09:25 Homeshopping 
10:25 Ultimativ overlevelse (2) 
11:30 Ultimativ overlevelse (3) 
12:35 Homeshopping 
13:40 M.A.S.H. (197) 
14:20 M.A.S.H. (198) 
14:50 M.A.S.H. (207) 
15:20 M.A.S.H. (208) 
15:55 The A-Team (69) 
16:55 Magnum (47) 
18:00 Magnum (48) 
19:00 Miami Vice (25) 
20:00 Special Victims Unit (14) 
21:00 Special Victims Unit (15) 
22:00 Monk (63) 
22:55 Monk (64) 
23:50 The A-Team (69) 
00:50 Fringe (93) 
01:50 Fringe (94) 
02:45 American Guns (9) 
03:30 Storm Chasers (30) 
04:20 Time Warp (1) 
DRK
DRK
06:15 Solens mad (3:6) 
06:45 Det færøske spisekammer (5:6) 
07:15 Det færøske spisekammer (6:6) 
08:00 P2 Radioavis 
08:05 Morgenandagten på DR K 
08:30 Dagens sang 
08:40 Gæt og grimasser (5:15) 
09:15 Gæt og grimasser (6:15) 
09:55 Hvornår var det nu det var 
10:25 Hvornår var det nu det var 
10:55 Gamle Danmark (3) 
12:10 Gamle Danmark (4) 
13:25 Historiske haver i Norden (4:6) 
13:55 Historiske haver i Norden (5:6) 
14:25 Hvornår var det nu det var 
14:55 Hvornår var det nu det var 
15:20 Det fantastiske Italien (5:6) 
16:20 Det fantastiske Italien (6:6) 
17:20 Biblens gåder - Babelstårnet 
18:10 Det Osmanniske Rige (2:3) 
19:05 Istanbuls fantastiske historie (2:3) 
19:56 Dagens sang 
20:00 Istanbuls fantastiske historie (3:3) 
20:50 Det Osmanniske Rige (3:3) 
21:45 Edison (2:2) 
22:40 Biblens gåder - Ægyptens ti plager 
23:30 Den jødiske historie (4:5) 
00:30 Churchills ørkenkrig - vejen til El Alamain 
02:00 En pige banker på

Sydkoreansk drama fra 2014
03:55 D-dagens sidste helte (1:6) 
04:44 Dagens sang 
04:46 Udsendelsesophør DR K 
DR3
DR3
05:36 Udsendelsesophør DR3 
07:00 Morgengymnastikken: Tonet krop, løbeteknik og fridans 
11:55 Teenagesuperfan (2:4) 
12:25 Mit narkoliv til skræk og advarsel 
12:55 På dykkereventyr med Ellis og Scott (13) 
13:40 Doctor Who - Et juleeventyr 
14:40 Doctor Who VII (1) 
15:30 Orange County 
16:45 Kosmos: En rejse i tid og rum (12:13) 
17:30 Vores planet (4:11) 
18:15 Ultimate Rush IV 
18:40 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:25 Family Guy 
19:45 Family Guy 
20:05 Sydamerikas generation sex 
21:00 Da Danmark blev Suspekt (4:5) 
21:30 Verdens Grimmeste Dyreprogram (1:4) 
22:00 Verdens grimmeste hund 
22:45 Psycho

Amerikansk gyser fra 1960
Klik p� programmet for at f� vist en trailer for filmen
00:30 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
01:10 Ice Road Truckers VIII (11:12) 
01:55 The Walking Dead VI (9:16) 
02:40 Vores planet (5:11) 
03:30 Teenagesuperfan (3:4) 
03:55 Nuttet Om Natten 
DRRAMA
06:20 Nysgerrige Nille 
06:25 Babar 
06:40 F for får 
06:45 Thomas og hans venner 
06:55 Olivia 
07:10 Kate og Mim-Mim 
07:20 Brandmand Sam 
07:30 Peter Kanin 
07:45 Musen Tip 
07:50 Chuggington 
08:05 Gurli Gris 
08:10 Gurli Gris 
08:20 Onkel Reje og børnenes brevkasse 
08:35 Paw Patrol 
09:00 Sommer Summarum Egeskov Slot - mandag 
10:00 Mumitroldene 
10:10 Mumitroldene 
10:20 Skæg med bogstaver 
10:40 Gæt med Emil 
10:50 Gæt med Emil 
11:00 Vilde venner III (6) 
11:20 Eventyrdetektiven Sandra 
11:35 Shanes verden 
12:00 Sallies historier 
12:10 Bamses Billedbog 
12:45 Motor Mille og Børnebanden (5) 
13:05 Postmand Per 
13:25 Skæg med Ord 
13:50 Musen Tip 
13:55 Musen Tip 
14:05 Mit kæledyr - en fisk 
14:15 Brandmand Sam 
14:25 Det kongelige spektakel (5:10) 
14:40 Rosa fra Rouladegade III (9) 
15:10 Gurli Gris 
15:15 Gurli Gris 
15:20 Op og Hop II (4) 
15:35 Pippi Langstrømpe 
16:00 Hej Ramasjang 
16:01 Dora udforskeren 
16:30 Mumitroldene 
16:45 Mumitroldene 
17:00 Motor Mille og Børnebanden (11) 
17:25 Gurli Gris 
17:30 Karlsson på taget 
18:00 Sommer Summarum Egeskov Slot - mandag 
19:00 Eventyrdetektiven Sandra 
19:15 Yakari 
19:25 Den fortryllede karrusel 
19:40 Abevej 64 
19:50 Godnathistorier 
20:00 Godnat - Ramasjang 
Kl: 06:21 Dato: 25-07-2016
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 Hjælp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

  Film

  Nyheder

  TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?