Tv NU Film I dag Sport I dag Top Tv Digital TV Hd TV

Digital tv

logo DIGITALE KANALER
DR1
DR1
13:50 Dommer John Deed (24:25) 
15:30 Hun sĂĽ et mord (71) 
16:15 Hun sĂĽ et mord (72) 
17:00 Landsbyhospitalet 
17:50 TV AVISEN 
18:00 Fra yt til nyt 
18:30 TV AVISEN med Sporten 
18:55 Vores vejr 
19:05 Aftenshowet 
19:55 TV AVISEN 
20:00 SkattejĂŚgerne 
20:30 Et glimt af Danmark II (4:8) 
21:00 52 dage som hjemløs (2:7) 
21:30 TV AVISEN 
21:55 Penge 
22:20 Sporten 
22:30 Sebastian Bergman (3:4): Minen 
00:00 Dommer John Deed (16) 
01:30 Water Rats 
02:10 Water Rats 
02:55 Spooks (33) 
03:45 SkattejĂŚgerne 2014 (12) 
04:15 Hammerslag 2008 (18) 
04:45 Hammerslag 2009 (1) 
DR2
DR2
14:10 Kampen for at undslippe fĂŚngsel 
14:55 Smag pĂĽ Senegal 
15:35 PĂĽ krydstogt i Mellemamerika 
16:20 Langt fra Bruxelles (3:5) 
17:00 DR2 Dagen 
18:30 Verdens travleste havn 
19:20 Botswana: Kampen for dyrene 
20:00 Springfloden - liget i sandet (4:5) 
21:30 Homeland VI (5:12) 
22:30 Deadline 
23:00 Caymanøerne - idyl og skattely 
00:05 Beatrice Mtetwa og retsstaten 
01:00 Ekstrem verden - Ross Kemp i Storbritannien 
01:45 Cameroun - fodbold og braste drømme 
02:10 Honduras børn i mordskoler 
02:35 Deadline Nat 
Kanal 5
13:25 CSI (262) 
14:20 CSI (263) 
15:10 CSI: New York (43) 
16:10 CSI: New York (44) 
17:05 Special Victims Unit (262) 
18:00 Big Bang Theory (135) 
18:30 Big Bang Theory (136) 
19:00 Big Bang Theory (137) 
19:30 Big Bang Theory (138) 
20:00 Politijagt (147) 
21:00 Unge i Nattens Kløer (3) 
22:00 Familien Magnussen (3) 
22:55 Criminal Minds (6) 
23:55 Criminal Minds (7) 
00:50 Bait

Amr. action fra 2000
03:09 The 100 (13) 
03:55 The 100 (14) 
04:40 Hverdagens helte (23) 
Kanal 4
14:10 De unge mødre (481) 
15:10 De unge mødre (482) 
16:10 Greys hvide verden (211) 
17:05 Greys hvide verden (212) 
18:05 CSI: Miami (222) 
19:00 CSI: Miami (223) 
20:00 NĂŚrkontakt (2) 
21:00 De unge mødre (492) 
21:55 Børn i rampelyset (2) 
23:00 One Born Every Minute (12) 
00:00 One Born Every Minute (13) 
01:05 48 Hours (10) 
02:00 48 Hours (11) 
02:55 Greys hvide verden (211) 
03:40 Greys hvide verden (212) 
04:30 Ghost Whisperer (38:107) 
TV2
TV2
14:15 Liebhaverne 
14:50 GrĂŚnsepatruljen 
15:20 GrĂŚnsepatruljen 
15:50 Razzia 
16:25 Razzia 
17:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
17:16 Regionale nyheder 
17:25 Go' aften Danmark 
17:55 Dit vintervejr 
18:00 Nyhederne 
18:20 Regionale nyheder 
18:25 Go' aften Danmark 
19:00 Nyhederne 
19:30 Regionalprogram 
20:00 Nybyggerne 
20:45 Nybyggerne: SĂĽdan er det gĂĽet Lise og Michael 
21:05 Healing - den sidste udvej 
22:00 Nyhederne, Sporten og Vejret 
22:27 Regionale nyheder 
22:45 Natholdet 
23:20 Now That's Funny 
00:15 NĂĽr alt gĂĽr galt 
00:45 GrĂŚnsepatruljen 
01:20 GrĂŚnsepatruljen 
01:50 Cold Case (84) 
02:40 Cold Case (83) 
03:30 Natholdet 
04:00 Nyhederne og Vejret 
TV2 Zulu
14:00 Desperate Housewives (173) 
14:50 Modern Family (135) 
15:20 Modern Family (136) 
15:45 Nørgaards netfix 
16:20 Dybvaaaaad! 
16:50 American Dad (7) 
17:20 American Dad (8) 
17:50 Kongen af Queens 
18:20 Kongen af Queens 
18:45 Venner 
19:15 Venner 
19:45 Dybvaaaaad! 
20:20 Dybvaaaaad! 
20:55 Space Dive - Felix Baumgartners frie fald 
21:55 Ă˜en - kampen for overlevelse 
22:50 Dybvaaaaad - Reality Awards Special 2.0 
23:25 The Late Late Show with James Corden 
00:15 Dybvaaaaad! 
00:45 Dybvaaaaad! 
01:20 Nørgaards netfix 
01:50 Nørgaards netfix 
02:25 American Dad (5) 
02:55 Rude Tube - Ouch! 
03:25 Rude Tube - Sporting Odds 
03:55 The Following (11) 
04:40 Ravenswood (7) 
TV2 Charlie
13:40 Blue Bloods (129) 
14:30 Blue Bloods (130) 
15:20 Fornyet mistanke (88) 
16:25 Fornyet mistanke (89) 
17:25 SmĂĽ og store synder 
18:25 SmĂĽ og store synder 
19:10 Rablende reklamer 
19:25 Spørg Charlie 
20:05 DobbeltgĂŚnger - ĂĽr 2 
20:55 Talkshowet Meyerheim 
21:45 Jarl samler op 
22:40 Showbiz familier 
23:30 Hvem vil vĂŚre millionĂŚr? - Ludvig og Julemanden 
00:15 Hvem kender hvem 
01:05 Spørg Charlie 
01:40 Murdoch-mysterierne (85) 
02:35 Skadestuen i Holby (169) 
03:25 Godnat 
DK4
DK4
Ingen Data
Canal9
13:30 Nash Bridges (38) 
14:30 M*A*S*H (48) 
15:05 M*A*S*H (49) 
15:45 M*A*S*H (51) 
16:15 M*A*S*H (52) 
16:50 MacGyvers Missioner (40) 
17:55 M*A*S*H (50) 
18:30 La Liga: Valencia - Real Madrid 
20:40 Special Victims Unit (194:91) 
21:40 Special Victims Unit (198:91) 
22:35 Monk (87) 
23:35 Monk (88) 
00:30 M*A*S*H (53) 
01:05 Walker Texas Ranger (27) 
02:05 Walker Texas Ranger (28) 
03:05 Nash Bridges (38) 
03:55 Fringe (5) 
04:50 Time Warp (3) 
DRK
DRK
13:55 HvornĂĽr var det nu det var 
14:40 HvornĂĽr var det nu det var 
15:25 Guldkorn 1970'erne: 1972 
15:45 Guldkorn 1970'erne: 1973 
16:05 Monty Pythons bedste (2:6) 
17:00 Monty Pythons bedste (3:6) 
17:55 Huset pĂĽ Christianshavn (82) 
18:20 Huset pĂĽ Christianshavn (83) 
18:55 Mig og 70'erne (1:4) 
19:25 Historiequizzen: Kronborg Slot 
19:55 Dagens sang 
20:00 Ludere, lommetyve og lirekassemĂŚnd (2:6) 
20:30 Død og pine: LĂŚgevidenskabens Historie 2 
21:00 Historiequizzen: Sct. Hans Hospital 
21:30 Mig og 70'erne (2:4) 
22:00 1 - 0 til Danmark: De stenhĂĽrde ladies 
22:00 Historiske haver i Norden - Københavnere pĂĽ heden (2:2) 
22:30 PĂĽ jagt efter videnskaben (2:3) 
23:20 Golfstaterne: Efter det sorte guld 
00:15 Quiz Show

Amerikansk drama fra 1994
02:20 Liz i september

Venezuelansk romantisk drama fra 2014
03:45 Dagbog fra 1. Verdenskrig (2:8) 
04:40 Dagbog fra 1. Verdenskrig (3:8) 
DR3
DR3
13:15 Black Sails III (3:5) 
14:55 Underworld: Rise of the Lycans

Amerikansk actionthriller fra 2009
16:20 Naturens mĂŚrkelige luner II (1:3) 
17:20 Ice Road Truckers VIII (2:12) 
18:00 Efterlyst kĂŚrlighed (6:6) 
18:30 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
19:10 Family Guy 
19:35 Family Guy 
20:00 NĂĽr døde redder liv (1:2) 
21:00 De smukke piger (6:6) 
21:30 Alene i vildmarken (9:10) 
22:15 Hashtag (1:8) 
22:30 Hashtag (2:8) 
22:40 The Boat That Rocked

Engelsk komedie fra 2009
00:50 The Tonight Show med Jimmy Fallon 
01:30 Generation Hollywood (1:6) 
02:00 Dexpedition: Stockholm 
02:20 Ice Road Truckers VIII (3:12) 
03:00 PerkerDansk - Danskhed (2:8) 
03:30 PerkerDansk - Traditioner (3:8) 
04:00 Nuttet Om Natten 
DRRAMA
13:55 Motor Mille og Børnebanden (4) 
14:20 Sofus (7) 
14:35 GĂŚt med Emil 
14:45 GĂŚt med Emil 
14:55 Det mindste kongerige i verden (8) 
15:15 Op og Hop II (2) 
15:25 Søpapegøjernes ø 
15:30 Gurli Gris 
15:35 Gurli Gris 
15:40 Kate og Mim-Mim 
15:55 Kate og Mim-Mim 
16:05 Chuggington 
16:15 Paw Patrol II (12) 
16:40 Kasper og Sofie (2) 
16:55 Hej Ramasjang 
17:00 Ramasjang Mysteriet IV (2) 
17:30 Ring til Ramasjang II (14) 
17:45 Peddersen og Findus 
18:05 Chuggington 
18:15 Chuggington 
18:30 Rosa fra Rouladegade 
19:00 Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (21) 
19:10 Yakari 
19:25 F for fĂĽr 
19:30 Brandmand Sam 
19:40 Peter Kanin 
19:55 Lillefinger 
Kl: 14:18 Dato: 22-02-2017
Glemt password?

 

 

 

 
TV Menu TVguide.dk Information RSS Min TVGuide
 HD TV
 Film i dag
 Sport i dag
 TV nu
 HjĂŚlp
 Om TVguide.dk
 Kontakt os
 Annoncering & Medieinformation

 Film

 Nyheder

 TVnu
  Log ind
  Opret bruger
  Glemt password?