C More First tv guide og program oversigt fra i dag 18/11 2019 til 27/11 2019

Mandag 18/11
14:25

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
16:05

Vilse i Paris

play_arrow
Vilse i Paris
17:30

Solsidan

Vi følger tre par i en komedie
play_arrow
Solsidan
19:15

Second Act

Komedie
play_arrow
Second Act
21:00

Mr. Mercedes (S3 E10)

Mr. Mercedes (S3 E10)
22:05

All the Money in the World

Autentisk thrillerdrama
play_arrow
All the Money in the World
00:15

Den blomstertid nu kommer

Thrillersucces
play_arrow
Den blomstertid nu kommer
02:20

Beck - Rum 302 (27)

Beck - Rum 302 (27)
03:50

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
Tirsdag 19/11
05:30

Close Up (S1 E56)

Close Up (S1 E56)
06:40

Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap

Romantisk drama
play_arrow
Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap
08:40

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
10:25

Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch
11:50

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
12:55

Operasjon Mørkemann

play_arrow
Operasjon Mørkemann
14:15

Place Publique

Fransk dramakomedie
play_arrow
Place Publique
15:50

Madame

Komedie
play_arrow
Madame
17:20

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
18:55

Justice League

play_arrow
Justice League
21:00

MotherFatherSon (S1 E8)

MotherFatherSon (S1 E8)
21:55

The brink

The brink
23:30

Indiana Jones og Krystalkraniets Kongerige

Fjerde kapitel
play_arrow
Indiana Jones og Krystalkraniets Kongerige
01:30

Happy Death Day

play_arrow
Happy Death Day
03:10

Annabelle: Creation

Skaberne bag "Nattens dæmoner" er tilbage
play_arrow
Annabelle: Creation
Onsdag 20/11
05:00

Close Up (S1 E58)

Close Up (S1 E58)
05:25

Close Up (S1 E59)

Close Up (S1 E59)
05:55

Churchill

Autentisk drama
play_arrow
Churchill
07:40

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
09:20

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
10:25

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
12:05

Når jeg faller

Drama
Når jeg faller
13:40

Kometen

Norsk drama
play_arrow
Kometen
14:50

Grottmannen Dug

play_arrow
Grottmannen Dug
16:15

Iqbal & Den indiske juvel

Dansk familiefilm
Iqbal & Den indiske juvel
17:30

Løvernes konge

Disneys klassiker
play_arrow
Løvernes konge
19:00

Viulisti

Romantisk drama
Viulisti
21:00

Gringo

play_arrow
Gringo
22:50

The Happytime Murders

Krimikomedie
play_arrow
The Happytime Murders
00:20

Den blomstertid nu kommer

Thrillersucces
play_arrow
Den blomstertid nu kommer
02:25

King of Thieves

play_arrow
King of Thieves
04:10

Adrift

Virkelighedsbaseret drama
play_arrow
Adrift
Torsdag 21/11
05:45

Close Up (S1 E57)

Close Up (S1 E57)
06:20

Vilse i Paris

play_arrow
Vilse i Paris
07:45

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
08:50

Maria by Callas

Maria by Callas
10:45

Solsidan

Vi følger tre par i en komedie
play_arrow
Solsidan
12:25

Halvdan Viking

Familiefilm
play_arrow
Halvdan Viking
13:55

Phantom Thread

play_arrow
Phantom Thread
16:10

Gurrumul

Gurrumul
17:55

Kometen

Norsk drama
play_arrow
Kometen
19:10

On Chesil Brach

On Chesil Brach
20:55

Den røde enke (S4 E5)

Den røde enke (S4 E5)
21:45

Den røde enke (S4 E6)

Den røde enke (S4 E6)
22:30

Det

Succesfuld filmatisering
play_arrow
Det
00:40

Annabelle: Creation

Skaberne bag "Nattens dæmoner" er tilbage
play_arrow
Annabelle: Creation
02:30

Journeyman

Drama
play_arrow
Journeyman
04:00

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
Fredag 22/11
05:40

LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet

Kom
play_arrow
LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet
07:10

Karsten og Petra på skattejakt

Karsten og Petra på skattejakt
08:30

Madame

Komedie
play_arrow
Madame
10:00

Place Publique

Fransk dramakomedie
play_arrow
Place Publique
11:40

Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra

Peddersen er ved at blive skør
Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra
13:00

Operasjon Mørkemann

play_arrow
Operasjon Mørkemann
14:20

Halvdan Viking

Familiefilm
play_arrow
Halvdan Viking
15:55

A Polar Year

Den mildest talt kølige modtagelse
A Polar Year
17:30

Buena Vista Social Club: Adios

Næsten 20 år
play_arrow
Buena Vista Social Club: Adios
19:20

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
21:00

Jagten på den forsvundne skat

play_arrow
Jagten på den forsvundne skat
22:50

Happy Death Day

play_arrow
Happy Death Day
00:25

Shoplifters

play_arrow
Shoplifters
02:20

Winchester - House of Ghosts

Gyser
play_arrow
Winchester - House of Ghosts
04:00

Beck: Øje for Øje (4)

Thriller
Beck: Øje for Øje (4)
Lørdag 23/11
05:30

Close Up (S2 E1)

Close Up (S2 E1)
06:00

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
07:05

Churchill

Autentisk drama
play_arrow
Churchill
08:50

Nothing like a dame

Nothing like a dame
10:15

Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch
11:40

Kometen

Norsk drama
play_arrow
Kometen
12:50

Grottmannen Dug

play_arrow
Grottmannen Dug
14:15

Jeg er William

Jeg er William
15:40

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
17:25

Maria by Callas

Maria by Callas
19:20

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
21:00

The Mercy

En solojordomsejlingen udført
play_arrow
The Mercy
22:40

Peppermint

Riley (Jennifer Garner) begiver sig ud på et vildt hævntogt
play_arrow
Peppermint
00:20

The 15:17 to Paris

play_arrow
The 15:17 to Paris
01:55

King of Thieves

play_arrow
King of Thieves
03:40

Chosen

Virkelighedsbaseret krigsdrama
play_arrow
Chosen
Søndag 24/11
05:35

Iqbal & Den indiske juvel

Dansk familiefilm
Iqbal & Den indiske juvel
06:55

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
08:35

Vilse i Paris

play_arrow
Vilse i Paris
10:00

Viulisti

Romantisk drama
Viulisti
12:00

Darkest hour

play_arrow
Darkest hour
14:05

Solsidan

Vi følger tre par i en komedie
play_arrow
Solsidan
15:45

Lyrro - ut & invandrarna

Lorry-banden ses her i en komedie,
Lyrro - ut & invandrarna
17:15

Geostorm

Actionfilm
play_arrow
Geostorm
19:00

Justice League

play_arrow
Justice League
21:00

Mile 22

play_arrow
Mile 22
22:35

One Less God

play_arrow
One Less God
00:50

Det

Succesfuld filmatisering
play_arrow
Det
03:00

Unsane

Psykologisk gyserthriller
play_arrow
Unsane
04:35

Beck – Monstret (6)

Svensk thriller
Beck – Monstret (6)
Mandag 25/11
06:15

A Polar Year

Den mildest talt kølige modtagelse
A Polar Year
07:50

Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap

Romantisk drama
play_arrow
Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap
09:55

Gurrumul

Gurrumul
11:35

Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra

Peddersen er ved at blive skør
Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra
12:55

LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet

Kom
play_arrow
LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet
14:25

Når jeg faller

Drama
Når jeg faller
16:00

Viulisti

Romantisk drama
Viulisti
18:00

Pitch Perfect 3

play_arrow
Pitch Perfect 3
19:30

Filmen om Kaptajn Underhyler

play_arrow
Filmen om Kaptajn Underhyler
21:00

Nancy Drew (S1 E1)

Nancy Drew (S1 E1)
21:45

Nancy Drew (S1 E2)

Nancy Drew (S1 E2)
22:30

Annabelle: Creation

Skaberne bag "Nattens dæmoner" er tilbage
play_arrow
Annabelle: Creation
00:20

Den of Thieves

Actionthriller
play_arrow
Den of Thieves
02:35

The Journey

Autentisk drama
play_arrow
The Journey
04:10

Jeg er William

Jeg er William
Tirsdag 26/11
05:35

Close Up (S2 E2)

Close Up (S2 E2)
06:00

Close Up (S2 E3)

Close Up (S2 E3)
06:35

Place Publique

Fransk dramakomedie
play_arrow
Place Publique
08:10

Karsten og Petra på skattejakt

Karsten og Petra på skattejakt
09:30

Kometen

Norsk drama
play_arrow
Kometen
10:45

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
12:30

L'école Buissonnière

Komediedrama
L'école Buissonnière
14:25

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
16:05

Second Act

Komedie
play_arrow
Second Act
17:45

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
19:25

Adrift

Virkelighedsbaseret drama
play_arrow
Adrift
21:00

The Capture (S1 E1)

The Capture (S1 E1)
21:45

The Capture (S1 E2)

The Capture (S1 E2)
22:35

All the Money in the World

Autentisk thrillerdrama
play_arrow
All the Money in the World
00:45

Gauguin - Voyage de Tahiti

Drama
play_arrow
Gauguin - Voyage de Tahiti
02:25

Gringo

play_arrow
Gringo
04:15

Vilse i Paris

play_arrow
Vilse i Paris
C More sender film, serier, sport og meget mere på deres forskellige kanaler. Du kan finde nyheder, film og de store sportsbegivenheder inden for blandt andet golf, på en af de 5 kanaler, der hver især sender forskellige programmer hele dagen. Du kan finde det både på C More, C More Hits, C More hits HD, C More First og C More First HD. se hele oversigten over dagens- og ugens programmer her på siden.

C More First viser i denne uge Mr. Mercedes, Close Up, Anthropocene, MotherFatherSon, The brink, Maria by Callas, Gurrumul, Den røde enke, Nothing like a dame, Nancy Drew, The Capture, Som en dans, Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden, Vilse i Paris, Solsidan, Second Act, All the Money in the World, Den blomstertid nu kommer, Beck - Rum 302 (27), Tårtgeneralen, Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap, Huset vid havet, Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn, Operasjon Mørkemann, Place Publique, Madame, The Wife, Justice League, Indiana Jones og Krystalkraniets Kongerige, Happy Death Day, Annabelle: Creation, Churchill, Når jeg faller, Kometen, Grottmannen Dug, Iqbal & Den indiske juvel, Løvernes konge, Viulisti, Gringo, The Happytime Murders, King of Thieves, Adrift, Halvdan Viking, Phantom Thread, On Chesil Brach, Det, Journeyman, LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet, Karsten og Petra på skattejakt, Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra, A Polar Year, Buena Vista Social Club: Adios, Jagten på den forsvundne skat, Shoplifters, Winchester - House of Ghosts, Beck: Øje for Øje (4), Jeg er William, The Mercy, Peppermint, The 15:17 to Paris, Chosen, Darkest hour, Lyrro - ut & invandrarna, Geostorm, Mile 22, One Less God, Unsane, Beck – Monstret (6), Pitch Perfect 3, Filmen om Kaptajn Underhyler, Den of Thieves, The Journey, L'école Buissonnière, Gauguin - Voyage de Tahiti

C More First i dag
C More First i aften