C More First tv guide og program oversigt fra i dag 14/12 2019 til 23/12 2019

Lørdag 14/12
14:45

The Lego Ninjago movie

play_arrow
The Lego Ninjago movie
16:25

Grottmannen Dug

play_arrow
Grottmannen Dug
17:50

Halvdan Viking

Familiefilm
play_arrow
Halvdan Viking
19:25

A Polar Year

Den mildest talt kølige modtagelse
A Polar Year
21:00

Kodenavn: Coq Rouge

Den første film
Kodenavn: Coq Rouge
22:30

Den of Thieves

Actionthriller
play_arrow
Den of Thieves
00:45

The Quiet One

The Quiet One
02:25

Walking with the Enemy

Ved slutningen
play_arrow
Walking with the Enemy
04:15

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
Søndag 15/12
05:55

Close Up (S2 E7)

Close Up (S2 E7)
06:25

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
08:05

Jeg er William

Jeg er William
09:30

Karsten og Petra på skattejakt

Karsten og Petra på skattejakt
10:50

Frost

Disneys oscarbelønnede succes
play_arrow
Frost
12:30

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
14:10

Phantom Thread

play_arrow
Phantom Thread
16:20

Second Act

Jennifer Lopez brillerer som Maya, der er træt
play_arrow
Second Act
18:00

Pitch Perfect 3

play_arrow
Pitch Perfect 3
19:30

Mysteriet om Bermuda-trekanten (S1 E4)

Mysteriet om Bermuda-trekanten (S1 E4)
20:15

Enkelstöten (S2 E4)

Enkelstöten (S2 E4)
21:00

Fifty Shades Freed

play_arrow
Fifty Shades Freed
22:45

One Less God

play_arrow
One Less God
01:00

Mile 22

play_arrow
Mile 22
02:35

Gauguin - Voyage de Tahiti

Drama
play_arrow
Gauguin - Voyage de Tahiti
04:15

Lyrro - ut & invandrarna

Lorry-banden ses her i en komedie,
Lyrro - ut & invandrarna
Mandag 16/12
05:45

Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch
07:15

Jeg er William

Jeg er William
08:40

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
09:45

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
11:25

Når jeg faller

Drama
Når jeg faller
13:00

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
14:45

L'école Buissonnière

Komediedrama
L'école Buissonnière
16:40

Lyrro - ut & invandrarna

Lorry-banden ses her i en komedie,
Lyrro - ut & invandrarna
18:05

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
19:45

Iqbal & Den indiske juvel

Dansk familiefilm
Iqbal & Den indiske juvel
21:00

Nancy Drew

Nancy Drew
21:45

King of Thieves

play_arrow
King of Thieves
23:30

Kodenavn: Coq Rouge

Den første film
Kodenavn: Coq Rouge
01:00

Winchester - House of Ghosts

Gyser
play_arrow
Winchester - House of Ghosts
02:40

Peppermint

Riley (Jennifer Garner) begiver sig ud på et vildt hævntogt
play_arrow
Peppermint
04:20

Nothing like a dame

Nothing like a dame
Tirsdag 17/12
05:45

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
07:25

Viulisti

Romantisk drama
Viulisti
09:30

Geostorm

Actionfilm
play_arrow
Geostorm
11:20

LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet

Kom
play_arrow
LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet
12:50

Halvdan Viking

Familiefilm
play_arrow
Halvdan Viking
14:25

Filmen om Kaptajn Underhyler

play_arrow
Filmen om Kaptajn Underhyler
15:55

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
17:00

Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap

Romantisk drama
play_arrow
Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap
19:00

Sink or Swim

Fransk dramakomedie
play_arrow
Sink or Swim
21:00

The Capture (S1 E7)

The Capture (S1 E7)
21:45

The Capture (S1 E8)

The Capture (S1 E8)
22:40

Fifty Shades Freed

play_arrow
Fifty Shades Freed
00:25

Fahrenheit 11/9

play_arrow
Fahrenheit 11/9
02:30

All the Money in the World

Autentisk thrillerdrama
play_arrow
All the Money in the World
04:40

Maria by Callas

Maria by Callas
Torsdag 19/12
05:25

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
07:05

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
08:50

Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch
10:15

Nothing like a dame

Nothing like a dame
11:40

Grottmannen Dug

play_arrow
Grottmannen Dug
13:05

Operasjon Mørkemann

play_arrow
Operasjon Mørkemann
14:20

LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet

Kom
play_arrow
LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet
15:50

Adrift

Virkelighedsbaseret drama
play_arrow
Adrift
17:25

L'école Buissonnière

Komediedrama
L'école Buissonnière
19:20

The Disaster Artist

Komedie som tager os
play_arrow
The Disaster Artist
21:00

Blumhouse's Truth or Dare

Blumhouse's Truth or Dare
22:40

Mile 22

play_arrow
Mile 22
00:15

Journeyman

Drama
play_arrow
Journeyman
01:45

Når jeg faller

Drama
Når jeg faller
03:20

Winchester - House of Ghosts

Gyser
play_arrow
Winchester - House of Ghosts
04:55

LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet

Kom
play_arrow
LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet
Fredag 20/12
06:25

Iqbal & Den indiske juvel

Dansk familiefilm
Iqbal & Den indiske juvel
07:35

A Polar Year

Den mildest talt kølige modtagelse
A Polar Year
09:10

Sink or Swim

Fransk dramakomedie
play_arrow
Sink or Swim
11:10

Lyrro - ut & invandrarna

Lorry-banden ses her i en komedie,
Lyrro - ut & invandrarna
12:35

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
14:15

Som en dans

Feel good-komedie
play_arrow
Som en dans
16:05

Nothing like a dame

Nothing like a dame
17:30

Biler

play_arrow
Biler
19:30

Mysteriet om Bermuda-trekanten (S1 E5)

Mysteriet om Bermuda-trekanten (S1 E5)
20:15

Enkelstöten (S2 E5)

Enkelstöten (S2 E5)
21:00

Lady Bird

Oscarnomineret dramakomedie
play_arrow
Lady Bird
22:40

The house

play_arrow
The house
00:05

Hail Satan?

Hail Satan?
01:35

Shoplifters

play_arrow
Shoplifters
03:35

Viulisti

Romantisk drama
Viulisti
Lørdag 21/12
05:35

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
07:15

Madame

Komedie
play_arrow
Madame
08:45

L'école Buissonnière

Komediedrama
L'école Buissonnière
10:40

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
11:45

Lady Bird

Oscarnomineret dramakomedie
play_arrow
Lady Bird
13:20

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
15:00

Karsten og Petra på skattejakt

Karsten og Petra på skattejakt
16:20

Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra

Peddersen er ved at blive skør
Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra
17:40

The Lego Ninjago movie

play_arrow
The Lego Ninjago movie
19:20

Paddington 2

Paddington er tilbage og sammen
play_arrow
Paddington 2
21:00

Pacific Rim: Uprising

play_arrow
Pacific Rim: Uprising
22:50

Den of Thieves

Actionthriller
play_arrow
Den of Thieves
01:05

Fifty Shades Freed

play_arrow
Fifty Shades Freed
02:50

Gauguin - Voyage de Tahiti

Drama
play_arrow
Gauguin - Voyage de Tahiti
04:30

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
Søndag 22/12
06:20

Close Up (S2 E44)

Close Up (S2 E44)
06:50

Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch
08:15

Nothing like a dame

Nothing like a dame
09:40

A Polar Year

Den mildest talt kølige modtagelse
A Polar Year
11:15

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
12:55

Darkest hour

play_arrow
Darkest hour
15:00

Halvdan Viking

Familiefilm
play_arrow
Halvdan Viking
16:35

Honning Margrethe og eventyrhaven

Animeret børnefilm
play_arrow
Honning Margrethe og eventyrhaven
18:00

Filmen om Kaptajn Underhyler

play_arrow
Filmen om Kaptajn Underhyler
19:30

Mysteriet om Bermuda-trekanten (S1 E6)

Mysteriet om Bermuda-trekanten (S1 E6)
20:15

Enkelstöten (S2 E6)

Enkelstöten (S2 E6)
21:00

22:50

Den blomstertid nu kommer

Thrillersucces
play_arrow
Den blomstertid nu kommer
00:55

Jagten på den forsvundne skat

play_arrow
Jagten på den forsvundne skat
02:50

An evening with Beverly Luff Linn

Skør krimikomedie
play_arrow
An evening with Beverly Luff Linn
04:35

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
C More sender film, serier, sport og meget mere på deres forskellige kanaler. Du kan finde nyheder, film og de store sportsbegivenheder inden for blandt andet golf, på en af de 5 kanaler, der hver især sender forskellige programmer hele dagen. Du kan finde det både på C More, C More Hits, C More hits HD, C More First og C More First HD. se hele oversigten over dagens- og ugens programmer her på siden.

C More First viser i denne uge The Quiet One, Close Up, Mysteriet om Bermuda-trekanten, Enkelstöten, Anthropocene, Nancy Drew, Nothing like a dame, The Capture, Maria by Callas, Hail Satan?, Filmen om Kaptajn Underhyler, The Lego Ninjago movie, Grottmannen Dug, Halvdan Viking, A Polar Year, Kodenavn: Coq Rouge, Den of Thieves, Walking with the Enemy, Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden, Tårtgeneralen, Jeg er William, Karsten og Petra på skattejakt, Frost, The Wife, Phantom Thread, Second Act, Pitch Perfect 3, Fifty Shades Freed, One Less God, Mile 22, Gauguin - Voyage de Tahiti, Lyrro - ut & invandrarna, Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn, Når jeg faller, Huset vid havet, L'école Buissonnière, Iqbal & Den indiske juvel, King of Thieves, Winchester - House of Ghosts, Peppermint, Viulisti, Geostorm, LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet, Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap, Sink or Swim, Fahrenheit 11/9, All the Money in the World, Operasjon Mørkemann, Adrift, The Disaster Artist, Blumhouse's Truth or Dare, Journeyman, Som en dans, Biler, Lady Bird, The house, Shoplifters, Madame, Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra, Paddington 2, Pacific Rim: Uprising, Darkest hour, Honning Margrethe og eventyrhaven, , Den blomstertid nu kommer, Jagten på den forsvundne skat, An evening with Beverly Luff Linn

C More First i dag
C More First i aften