Frederik Fetterlein fortæller om sine botox-behandlinger

Frederik Fetterlein fortæller om sine botox-behandlinger

Frederik Fetterlein fortæller om sine botox-behandlinger
Dennis Knudsen i stor sorg

Dennis Knudsen i stor sorg

Dennis Knudsen i stor sorg
Meghan Markle dropper Dronningens fødselsdag

Meghan Markle dropper Dronningens fødselsdag

Meghan Markle dropper Dronningens fødselsdag
Den kongelige familie er klar til at flytte fra Danmark

Den kongelige familie er klar til at flytte fra Danmark

Den kongelige familie er klar til at flytte fra Danmark
Princess Nataschas nye milepæls-projekt

Princess Nataschas nye milepæls-projekt

Princess Nataschas nye milepæls-projekt

DR Ultra tv guide og program oversigt fra 23/4 2019 til 1/5 2019

Tirsdag 23/4
18:30

ZombieLars (10:13)

ZombieLars (10:13)
18:45

BaseBoys 2 - Vi har mistet Emil (1)

BaseBoys 2 - Vi har mistet Emil (1)
19:00

Pendlerkids (11)

Pendlerkids (11)
19:15

Backstage I (6)

Backstage I (6)
19:30

Alle sammen sammen I (7)

Alle sammen sammen I (7)
19:55

Monica Chef - Optagelsesprøven (2)

Monica Chef - Optagelsesprøven (2)
20:20

The Next Step IV (3)

The Next Step IV (3)
20:40

The Next Step IV (4)

The Next Step IV (4)
21:00

Gepetto News II (6)

Gepetto News II (6)
21:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
05:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Onsdag 24/4
06:00

Leon

Leon
06:01

Dybet (10)

Dybet (10)
06:25

Junglebanden

Junglebanden
06:35

Wild Kratts III (2)

Wild Kratts III (2)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassen - Christians hemmelighed, del 1 (310)

Klassen - Christians hemmelighed, del 1 (310)
07:30

Lucky Luke - En jaget kvinde (26)

Lucky Luke - En jaget kvinde (26)
07:50

Mission: Eftersidning I (22)

Mission: Eftersidning I (22)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Grizzy og lemmingerne (43)

Grizzy og lemmingerne (43)
08:30

Grizzy og lemmingerne (44)

Grizzy og lemmingerne (44)
08:45

Pendlerkids (1)

Pendlerkids (1)
09:00

Pendlerkids (2)

Pendlerkids (2)
09:15

Store Nørd: Brandslukning (1)

Store Nørd: Brandslukning (1)
09:30

Quarx (17)

Quarx (17)
09:45

Drengerøv (2)

Drengerøv (2)
10:00

Dybet (31)

Dybet (31)
10:25

Dybet (32)

Dybet (32)
10:45

Livredderne - Mod og styrke (5)

Livredderne - Mod og styrke (5)
11:05

Voksenfælden I (4)

Voksenfælden I (4)
11:35

Ultras Sorte Kageshow - klap kakerlakken (2)

Ultras Sorte Kageshow - klap kakerlakken (2)
12:05

Ultras Dance Crew (2:2)

Ultras Dance Crew (2:2)
12:20

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (2)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (2)
12:40

Braceface (41)

Braceface (41)
13:00

Braceface (42)

Braceface (42)
13:20

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg (2)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg (2)
13:40

Klassen - En kikset dobbeltdate (243)

Klassen - En kikset dobbeltdate (243)
13:50

Klassen - Hvem er modigst? (244)

Klassen - Hvem er modigst? (244)
14:00

Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger

Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger
14:25

Galaksekrigerne - Ingen grund til at skændes (5)

Galaksekrigerne - Ingen grund til at skændes (5)
14:55

Julie (2:4)

Julie (2:4)
15:25

Dybet (2)

Dybet (2)
15:45

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Vi' bare bjørne II (2)

Vi' bare bjørne II (2)
16:05

Svampebob Firkant VIII (6)

Svampebob Firkant VIII (6)
16:30

Wild Kratts III (3)

Wild Kratts III (3)
16:50

Adventure Time 7 - En konges løsesum

Adventure Time 7 - En konges løsesum
17:15

The Thundermans (3)

The Thundermans (3)
17:40

Klassen - Christians hemmelighed, del 1 (310)

Klassen - Christians hemmelighed, del 1 (310)
17:50

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

Gumball 5 (8)

Gumball 5 (8)
18:30

ZombieLars (11:13)

ZombieLars (11:13)
18:50

BaseBoys 2 - Stjæler fra slikbutik (2)

BaseBoys 2 - Stjæler fra slikbutik (2)
19:00

Pendlerkids (12)

Pendlerkids (12)
19:15

Backstage I (7)

Backstage I (7)
19:30

Alle sammen sammen I (8)

Alle sammen sammen I (8)
19:55

Monica Chef - Samtalen (3)

Monica Chef - Samtalen (3)
20:15

The Next Step IV (5)

The Next Step IV (5)
20:35

The Next Step IV (6)

The Next Step IV (6)
21:00

Sleepover - Zoologisk museum

Sleepover - Zoologisk museum
21:15

Sleepover - Københavns Rådhus

Sleepover - Københavns Rådhus
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
05:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Torsdag 25/4
06:00

Leon

Leon
06:01

Dybet (11)

Dybet (11)
06:25

Junglebanden

Junglebanden
06:35

Wild Kratts III (3)

Wild Kratts III (3)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)
07:30

Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton (27)

Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton (27)
07:50

Mission: Eftersidning I (23)

Mission: Eftersidning I (23)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Grizzy og lemmingerne (45)

Grizzy og lemmingerne (45)
08:30

Grizzy og lemmingerne (46)

Grizzy og lemmingerne (46)
08:45

Pendlerkids (3)

Pendlerkids (3)
09:00

Pendlerkids (4)

Pendlerkids (4)
09:15

Store Nørd: Vortex-kanon

Store Nørd: Vortex-kanon
09:35

Quarx (18)

Quarx (18)
09:45

Drengerøv (3)

Drengerøv (3)
10:05

Dybet (33)

Dybet (33)
10:25

Dybet (34)

Dybet (34)
10:45

Livredderne - En tur i svømmeren (6)

Livredderne - En tur i svømmeren (6)
11:05

Voksenfælden I (5)

Voksenfælden I (5)
11:35

Ultras Sorte Kageshow - kys en ulækker regnorm (3)

Ultras Sorte Kageshow - kys en ulækker regnorm (3)
12:05

Ultras Dance Crew (8) - Pride (1:2) En drag queen kommer på besøg

Ultras Dance Crew (8) - Pride (1:2) En drag queen kommer på besøg
12:20

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (3)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (3)
12:35

Braceface (43)

Braceface (43)
13:00

Braceface (44)

Braceface (44)
13:20

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Oscar Rosenstrøm (3)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Oscar Rosenstrøm (3)
13:40

Klassen - Kopi-piger (245)

Klassen - Kopi-piger (245)
13:50

Klassen - Den falske autograf (246)

Klassen - Den falske autograf (246)
14:00

Sofie Linde Show I (9) - Mette Blomsterberg

Sofie Linde Show I (9) - Mette Blomsterberg
14:30

Galaksekrigerne - Sæt dig og få noget bouillabaisse (6)

Galaksekrigerne - Sæt dig og få noget bouillabaisse (6)
14:55

Julie (3:4)

Julie (3:4)
15:20

Dybet (3)

Dybet (3)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:50

Vi' bare bjørne II (3)

Vi' bare bjørne II (3)
16:05

Svampebob Firkant VIII (7)

Svampebob Firkant VIII (7)
16:30

Wild Kratts III (4)

Wild Kratts III (4)
16:50

Adventure Time 7 - Sommerbyger

Adventure Time 7 - Sommerbyger
17:15

The Thundermans (4)

The Thundermans (4)
17:40

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)
17:50

Klassen - Mors dreng (312)

Klassen - Mors dreng (312)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

Gumball 5 (9)

Gumball 5 (9)
18:30

ZombieLars (12:13)

ZombieLars (12:13)
18:45

BaseBoys 2 - Ny pige i klassen (3)

BaseBoys 2 - Ny pige i klassen (3)
19:00

Pendlerkids (13)

Pendlerkids (13)
19:15

Backstage I (8)

Backstage I (8)
19:25

Alle sammen sammen I (9)

Alle sammen sammen I (9)
19:50

Monica Chef - Den mystiske dagbog (4)

Monica Chef - Den mystiske dagbog (4)
20:15

The Next Step IV (7)

The Next Step IV (7)
20:35

The Next Step IV (8)

The Next Step IV (8)
21:00

Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild

Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild
21:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
05:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Fredag 26/4
06:00

Leon

Leon
06:01

Dybet (12)

Dybet (12)
06:25

Junglebanden

Junglebanden
06:35

Wild Kratts III (4)

Wild Kratts III (4)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassen - Mors dreng (312)

Klassen - Mors dreng (312)
07:30

Lucky Luke - Forbudt kærlighed (28)

Lucky Luke - Forbudt kærlighed (28)
07:50

Mission: Eftersidning I (24)

Mission: Eftersidning I (24)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Grizzy og lemmingerne (47)

Grizzy og lemmingerne (47)
08:30

Grizzy og lemmingerne (48)

Grizzy og lemmingerne (48)
08:45

Pendlerkids (5)

Pendlerkids (5)
09:00

Pendlerkids (6)

Pendlerkids (6)
09:15

Store Nørd: Vandkanon

Store Nørd: Vandkanon
09:35

Quarx (19)

Quarx (19)
09:45

Drengerøv (4)

Drengerøv (4)
10:05

Dybet (35)

Dybet (35)
10:25

Dybet (36)

Dybet (36)
10:45

Livredderne - Nøglerne til Balka strand (7)

Livredderne - Nøglerne til Balka strand (7)
11:05

Voksenfælden I (6)

Voksenfælden I (6)
11:35

Ultras Sorte Kageshow - med Mika & Tobias (4)

Ultras Sorte Kageshow - med Mika & Tobias (4)
12:05

Ultras Dance Crew (9) - Pride (2:2) Non-stop dans

Ultras Dance Crew (9) - Pride (2:2) Non-stop dans
12:20

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (4)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (4)
12:40

Braceface (45)

Braceface (45)
13:00

Braceface (46)

Braceface (46)
13:25

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Signe og Helena (4)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Signe og Helena (4)
13:40

Klassen - Bange for at fejle (247)

Klassen - Bange for at fejle (247)
13:50

Klassen - Mord i kælderen (248)

Klassen - Mord i kælderen (248)
14:00

Sofie Linde Show I (10) - Christian Degn

Sofie Linde Show I (10) - Christian Degn
14:30

Galaksekrigerne - Det her er ikke mit smukke hus (7)

Galaksekrigerne - Det her er ikke mit smukke hus (7)
14:55

Julie (4:4)

Julie (4:4)
15:20

Dybet (4)

Dybet (4)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:50

Vi' bare bjørne II (4)

Vi' bare bjørne II (4)
16:05

Svampebob Firkant VIII (8)

Svampebob Firkant VIII (8)
16:30

Wild Kratts III (5)

Wild Kratts III (5)
16:50

Adventure Time 7 - Krydstid

Adventure Time 7 - Krydstid
17:15

The Thundermans (5)

The Thundermans (5)
17:40

Klassen - Mors dreng (312)

Klassen - Mors dreng (312)
17:50

Hjalte vs Tjelle - På høje hæle (10)

Hjalte vs Tjelle - På høje hæle (10)
18:00

Ultra Snydt

Ultra Snydt
18:10

Gumball 5 (10)

Gumball 5 (10)
18:30

Fredrik Trudslevs t-shirt skal sys fra bunden | Designtalenterne - Outfit of the Day V

Fredrik Trudslevs t-shirt skal sys fra bunden | Designtalenterne - Outfit of the Day V
18:45

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)
19:00

Voksenfælden I (8)

Voksenfælden I (8)
19:25

Ultra Jam - Vild Smith

Ultra Jam - Vild Smith
19:50

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
20:00

Kejserens nye flip 2 - Kronks nye flip

Kejserens nye flip 2 - Kronks nye flip
21:10

Junglebanden

Junglebanden
21:25

Junglebanden

Junglebanden
21:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
05:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Lørdag 27/4
06:00

Leon

Leon
06:01

Dybet (13)

Dybet (13)
06:25

Junglebanden

Junglebanden
06:35

Thunderbirds II (1)

Thunderbirds II (1)
07:00

Lucky Luke - Invasion fra Mars (30)

Lucky Luke - Invasion fra Mars (30)
07:20

Lucky Luke - Lola (29)

Lucky Luke - Lola (29)
07:45

Junglebanden

Junglebanden
07:55

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball 5 (7)

Gumball 5 (7)
09:00

Disney sjov

Disney sjov
10:00

Den lille prins

Den lille prins
11:40

Mission: Eftersidning I (1)

Mission: Eftersidning I (1)
12:00

Mission: Eftersidning I (2)

Mission: Eftersidning I (2)
12:25

Adventure Time 6 - Fødekæden

Adventure Time 6 - Fødekæden
12:45

Adventure Time 6 - Prinsessedag

Adventure Time 6 - Prinsessedag
13:10

Store Nørd: Luftballon

Store Nørd: Luftballon
13:30

ZombieLars (1:13)

ZombieLars (1:13)
13:45

ZombieLars (2:13)

ZombieLars (2:13)
14:00

ZombieLars (3:13)

ZombieLars (3:13)
14:15

ZombieLars (4:13)

ZombieLars (4:13)
14:30

ZombieLars (5:13)

ZombieLars (5:13)
14:45

ZombieLars (6:13)

ZombieLars (6:13)
15:00

Spøgelsesjægerne

Spøgelsesjægerne
16:35

Helium (6)

Helium (6)
16:50

Cykel Karaoke - Bastian fra MGP (2)

Cykel Karaoke - Bastian fra MGP (2)
17:00

Klassen - De klammeste kager (307)

Klassen - De klammeste kager (307)
17:10

Klassen - Tøjkrise (308)

Klassen - Tøjkrise (308)
17:20

Klassen - Kongen og dronningen (309)

Klassen - Kongen og dronningen (309)
17:35

ZombieLars (7:13)

ZombieLars (7:13)
17:50

PEK - Pranksters Elite Klub! (7)

PEK - Pranksters Elite Klub! (7)
18:00

Troldspejlet

Troldspejlet
18:30

KreaKampen (2:3)

KreaKampen (2:3)
19:00

Sofie Linde Show I (7) - Vild $mith

Sofie Linde Show I (7) - Vild $mith
19:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
19:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
20:00

Den lille vampyr

Den lille vampyr
21:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
05:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Søndag 28/4
06:00

Leon

Leon
06:01

Dybet (14)

Dybet (14)
06:25

Junglebanden

Junglebanden
06:35

Thunderbirds II (2)

Thunderbirds II (2)
07:00

Lucky Luke - Jackpot til Daltonbrødrene (31)

Lucky Luke - Jackpot til Daltonbrødrene (31)
07:20

Lucky Luke - Uhyret fra Alabama (32)

Lucky Luke - Uhyret fra Alabama (32)
07:45

Junglebanden

Junglebanden
07:55

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball 5 (8)

Gumball 5 (8)
09:00

Zip & Zap og Glaskuglebanden

Zip & Zap og Glaskuglebanden
10:25

Gumball 5 (7)

Gumball 5 (7)
10:50

Store Nørd: Fælde

Store Nørd: Fælde
11:15

Bidt, brændt og stukket - Fjæsing (9)

Bidt, brændt og stukket - Fjæsing (9)
11:30

Bidt, brændt og stukket - Vortebider (10)

Bidt, brændt og stukket - Vortebider (10)
11:45

Ultras Sorte Kageshow II (6)

Ultras Sorte Kageshow II (6)
12:15

KreaKampen - LEGO

KreaKampen - LEGO
12:45

Designtalenterne - Outfit of the Day (11)

Designtalenterne - Outfit of the Day (11)
13:00

Designtalenterne - Outfit of the Day (12)

Designtalenterne - Outfit of the Day (12)
13:20

Designtalenterne - Outfit of the Day (13)

Designtalenterne - Outfit of the Day (13)
13:35

Designtalenterne - Outfit of the Day (14)

Designtalenterne - Outfit of the Day (14)
13:55

Designtalenterne - Afgørelsen (15)

Designtalenterne - Afgørelsen (15)
14:10

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag 1

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag 1
14:25

Ultras Dance Crew (2) - Audition dag 2

Ultras Dance Crew (2) - Audition dag 2
14:45

Ultras Dance Crew (3) - Audition udvælgelsen

Ultras Dance Crew (3) - Audition udvælgelsen
15:00

De tre detektiver og Skeletøens hemmelighed

De tre detektiver og Skeletøens hemmelighed
16:25

Helium (7)

Helium (7)
16:45

Ultras like-eksperiment: Anderledes krop

Ultras like-eksperiment: Anderledes krop
17:00

Klassen - Christians hemmelighed, del 1 (310)

Klassen - Christians hemmelighed, del 1 (310)
17:10

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)
17:20

Klassen - Mors dreng (312)

Klassen - Mors dreng (312)
17:35

ZombieLars (8:13)

ZombieLars (8:13)
17:50

PEK - Pranksters Elite Klub! (8)

PEK - Pranksters Elite Klub! (8)
18:00

Lokummet brænder III (4)

Lokummet brænder III (4)
18:15

Ultra Snydt

Ultra Snydt
18:30

Troldspejlet

Troldspejlet
19:00

Ultras Sorte Kageshow II (4)

Ultras Sorte Kageshow II (4)
19:30

Du er også grim!

Du er også grim!
20:45

Gøg og Gokke - Tossede piloter

Gøg og Gokke - Tossede piloter
21:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
05:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Mandag 29/4
06:00

Leon

Leon
06:01

Dybet (15)

Dybet (15)
06:25

Junglebanden

Junglebanden
06:35

Wild Kratts III (5)

Wild Kratts III (5)
07:00

Ultra Snydt

Ultra Snydt
07:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:30

Lucky Luke - Højt til vejrs (33)

Lucky Luke - Højt til vejrs (33)
07:50

Mission: Eftersidning I (25)

Mission: Eftersidning I (25)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Grizzy og lemmingerne (49)

Grizzy og lemmingerne (49)
08:30

Grizzy og lemmingerne (50)

Grizzy og lemmingerne (50)
08:45

Pendlerkids (7)

Pendlerkids (7)
09:00

Pendlerkids (8)

Pendlerkids (8)
09:15

Store Nørd: Kemi

Store Nørd: Kemi
09:30

Quarx (20)

Quarx (20)
09:45

Drengerøv (5)

Drengerøv (5)
10:05

Dybet (37)

Dybet (37)
10:25

Dybet (38)

Dybet (38)
10:45

Livredderne - Finale-tid (8)

Livredderne - Finale-tid (8)
11:05

Voksenfælden I (7)

Voksenfælden I (7)
11:35

Ultras Sorte kageshow - klap en klam ål! (5)

Ultras Sorte kageshow - klap en klam ål! (5)
12:00

Ultras Dance Crew (10) - Foto shoot (1:2) Levende mannequin

Ultras Dance Crew (10) - Foto shoot (1:2) Levende mannequin
12:15

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (5)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (5)
12:35

Braceface (47)

Braceface (47)
13:00

Braceface (48)

Braceface (48)
13:20

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (5)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (5)
13:40

Klassen - En nat på skolen (249)

Klassen - En nat på skolen (249)
13:50

Klassen - Fortnite squadet (250)

Klassen - Fortnite squadet (250)
14:00

Sofie Linde Show II (1) - Rasmus Brohave og Kristine Sloth

Sofie Linde Show II (1) - Rasmus Brohave og Kristine Sloth
14:30

Galaksekrigerne - Jeg tror, jeg sidder over i år (8)

Galaksekrigerne - Jeg tror, jeg sidder over i år (8)
14:50

Gravity Falls (1)

Gravity Falls (1)
15:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:20

Dybet (5)

Dybet (5)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:50

Vi' bare bjørne II (5)

Vi' bare bjørne II (5)
16:05

Svampebob Firkant VIII (9)

Svampebob Firkant VIII (9)
16:30

Wild Kratts III (6)

Wild Kratts III (6)
16:50

Adventure Time 7 - Kig væk

Adventure Time 7 - Kig væk
17:15

The Thundermans (6)

The Thundermans (6)
17:40

PEK - Pranksters Elite Klub! (7)

PEK - Pranksters Elite Klub! (7)
17:50

PEK - Pranksters Elite Klub! (8)

PEK - Pranksters Elite Klub! (8)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

Gumball 5 (11)

Gumball 5 (11)
18:30

HotBeautyStuff skal bruge et dyredanseoutfit | Designtalenterne - Outfit of the Day V

HotBeautyStuff skal bruge et dyredanseoutfit | Designtalenterne - Outfit of the Day V
18:45

BaseBoys 2 - Møde med Emil går galt (4)

BaseBoys 2 - Møde med Emil går galt (4)
19:00

Pendlerkids (14)

Pendlerkids (14)
19:15

Backstage I (9)

Backstage I (9)
19:30

Pigeliv I (1)

Pigeliv I (1)
19:35

Pigeliv I (2)

Pigeliv I (2)
19:50

Monica Chef - Første dag (5)

Monica Chef - Første dag (5)
20:15

The Next Step IV (9)

The Next Step IV (9)
20:35

The Next Step IV (10)

The Next Step IV (10)
21:00

Riisings flotte talkshow II (5)

Riisings flotte talkshow II (5)
21:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
05:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Tirsdag 30/4
06:00

Leon

Leon
06:01

Dybet (16)

Dybet (16)
06:25

Junglebanden

Junglebanden
06:35

Wild Kratts III (6)

Wild Kratts III (6)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:30

Lucky Luke - Genral: Spionerne (34)

Lucky Luke - Genral: Spionerne (34)
07:50

Mission: Eftersidning I (26)

Mission: Eftersidning I (26)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:40

Pendlerkids (9)

Pendlerkids (9)
08:55

Pendlerkids (10)

Pendlerkids (10)
09:10

Store Nørd: Alarmer

Store Nørd: Alarmer
09:30

Quarx (21)

Quarx (21)
09:40

Drengerøv (6)

Drengerøv (6)
10:00

Dybet (39)

Dybet (39)
10:20

Galaksekrigerne - Morgenstund har guld i mund (1)

Galaksekrigerne - Morgenstund har guld i mund (1)
10:40

Bidt, brændt og stukket - Rød skovmyre (1)

Bidt, brændt og stukket - Rød skovmyre (1)
10:55

Voksenfælden I (8)

Voksenfælden I (8)
11:25

Ultras Sorte Kageshow - ost i ansigtet! (6)

Ultras Sorte Kageshow - ost i ansigtet! (6)
11:55

Insta Answer med Kristine Sloth

Insta Answer med Kristine Sloth
12:00

Ultras Dance Crew (11) - Foto shoot (2:2) Strike a pose

Ultras Dance Crew (11) - Foto shoot (2:2) Strike a pose
12:15

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (6)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (6)
12:35

Braceface (1)

Braceface (1)
13:00

Braceface (2)

Braceface (2)
13:20

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)
13:40

Klassen - Laurits er synsk (251)

Klassen - Laurits er synsk (251)
13:50

Klassen - Verdens værste fødselsdag (252)

Klassen - Verdens værste fødselsdag (252)
14:00

Sofie Linde Show II (2) - Mette Lindberg

Sofie Linde Show II (2) - Mette Lindberg
14:30

Galaksekrigerne - Du har kærlighed til gode (9)

Galaksekrigerne - Du har kærlighed til gode (9)
14:50

Gravity Falls (2)

Gravity Falls (2)
15:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:20

Dybet (6)

Dybet (6)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:50

Vi' bare bjørne II (6)

Vi' bare bjørne II (6)
16:05

Svampebob Firkant VIII (10)

Svampebob Firkant VIII (10)
16:30

Wild Kratts III (7)

Wild Kratts III (7)
16:50

Adventure Time 7 - Frøken Regnhjørning og Krystaldimensionen

Adventure Time 7 - Frøken Regnhjørning og Krystaldimensionen
17:15

The Thundermans (7)

The Thundermans (7)
17:40

Asfalt (15)

Asfalt (15)
17:50

Klassen - Kæreste-challenge (313)

Klassen - Kæreste-challenge (313)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

Gumball 5 (12)

Gumball 5 (12)
18:30

ZombieLars (13:13)

ZombieLars (13:13)
18:45

BaseBoys 2 - Mathilde starter pigeband (5)

BaseBoys 2 - Mathilde starter pigeband (5)
19:00

Pendlerkids (15)

Pendlerkids (15)
19:15

Backstage I (10)

Backstage I (10)
19:30

Pigeliv I (3)

Pigeliv I (3)
19:35

Pigeliv I (4)

Pigeliv I (4)
19:50

Monica Chef - Valg (6)

Monica Chef - Valg (6)
20:15

The Next Step IV (11)

The Next Step IV (11)
20:35

The Next Step IV (12)

The Next Step IV (12)
21:00

Gepetto News II (7)

Gepetto News II (7)
21:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
DR Ultra viser i denne uge Gumball 5, ZombieLars, BaseBoys 2 - Vi har mistet Emil, Pendlerkids, Backstage I, Alle sammen sammen I, Monica Chef - Optagelsesprøven, The Next Step IV, Gepetto News, Dybet, Wild Kratts, Klassen - Christians hemmelighed, del 1, Lucky Luke - En jaget kvinde, Mission, Grizzy og lemmingerne, Store Nørd, Quarx, Drengerøv, Livredderne - Mod og styrke, Voksenfælden I, Ultras Sorte Kageshow - klap kakerlakken, Ultras Dance Crew, 101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager, Braceface, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg, Klassen - En kikset dobbeltdate, Klassen - Hvem er modigst?, Galaksekrigerne - Ingen grund til at skændes, Julie, Vi' bare bjørne, Svampebob Firkant VIII, The Thundermans, Klassen - Christians hemmelighed, del 2, BaseBoys 2 - Stjæler fra slikbutik, Monica Chef - Samtalen, Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton, Livredderne - En tur i svømmeren, Ultras Sorte Kageshow - kys en ulækker regnorm, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Oscar Rosenstrøm, Klassen - Kopi-piger, Klassen - Den falske autograf, Galaksekrigerne - Sæt dig og få noget bouillabaisse, Klassen - Mors dreng, BaseBoys 2 - Ny pige i klassen, Monica Chef - Den mystiske dagbog, Lucky Luke - Forbudt kærlighed, Livredderne - Nøglerne til Balka strand, Ultras Sorte Kageshow - med Mika & Tobias, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Signe og Helena, Klassen - Bange for at fejle, Klassen - Mord i kælderen, Galaksekrigerne - Det her er ikke mit smukke hus, Hjalte vs Tjelle - På høje hæle, Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton, Thunderbirds, Lucky Luke - Invasion fra Mars, Lucky Luke - Lola, Helium, Cykel Karaoke - Bastian fra MGP, Klassen - De klammeste kager, Klassen - Tøjkrise, Klassen - Kongen og dronningen, PEK - Pranksters Elite Klub!, KreaKampen, Lucky Luke - Jackpot til Daltonbrødrene, Lucky Luke - Uhyret fra Alabama, Bidt, brændt og stukket - Fjæsing, Bidt, brændt og stukket - Vortebider, Ultras Sorte Kageshow, Designtalenterne - Outfit of the Day, Designtalenterne - Afgørelsen, Lokummet brænder, Lucky Luke - Højt til vejrs, Livredderne - Finale-tid, Ultras Sorte kageshow - klap en klam ål!, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale, Klassen - En nat på skolen, Klassen - Fortnite squadet, Galaksekrigerne - Jeg tror, jeg sidder over i år, Gravity Falls, BaseBoys 2 - Møde med Emil går galt, Pigeliv I, Monica Chef - Første dag, Riisings flotte talkshow, Lucky Luke - Genral, Galaksekrigerne - Morgenstund har guld i mund, Bidt, brændt og stukket - Rød skovmyre, Ultras Sorte Kageshow - ost i ansigtet!, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier, Klassen - Laurits er synsk, Klassen - Verdens værste fødselsdag, Galaksekrigerne - Du har kærlighed til gode, Asfalt, Klassen - Kæreste-challenge, BaseBoys 2 - Mathilde starter pigeband, Monica Chef - Valg

DR Ultra i dag
DR Ultra i aften