DR Ultra tv guide og program oversigt fra i dag 15/10 2019 til 22/10 2019

Tirsdag 15/10
11:25

Klassen - Lyver Luna? Del 1 (278)

Klassen - Lyver Luna? Del 1 (278)
11:35

Klassen - Lyver Luna? Del 2 (279)

Klassen - Lyver Luna? Del 2 (279)
11:50

Klassen - Den værste sidekammerat (280)

Klassen - Den værste sidekammerat (280)
12:00

Klassen - Uhyggelig kædebesked (281)

Klassen - Uhyggelig kædebesked (281)
12:10

Klassen - Populær hos drengene (282)

Klassen - Populær hos drengene (282)
12:20

Klassen - Bold eller breakdance (283)

Klassen - Bold eller breakdance (283)
12:30

Klassen - Hvem har lus? (284)

Klassen - Hvem har lus? (284)
12:40

Klassen - Viola går amok (285)

Klassen - Viola går amok (285)
12:50

Klassen - Kæmpe klovn! (286)

Klassen - Kæmpe klovn! (286)
13:00

Klassen - For kræsen til kærlighed (287)

Klassen - For kræsen til kærlighed (287)
13:10

Klassen - Livestream går galt (288)

Klassen - Livestream går galt (288)
13:20

Klassen - Bloody Mary (289)

Klassen - Bloody Mary (289)
13:30

Brækker begge arme | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E4)

Brækker begge arme | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E4)
13:40

Sprænger toilettet i luften | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E5)

Sprænger toilettet i luften | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E5)
13:50

Klam kæft på klassebilledet | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E6)

Klam kæft på klassebilledet | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E6)
14:00

Junglebanden

Junglebanden
14:10

Wild Kratts (S2 E18)

Wild Kratts (S2 E18)
14:30

Wild Kratts (S2 E19)

Wild Kratts (S2 E19)
15:00

Rabarber

Rabarber
16:10

Grizzy og lemmingerne (S1 E69)

Grizzy og lemmingerne (S1 E69)
16:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Scooby Doo (S2 E31)

Scooby Doo (S2 E31)
17:00

Helium (S1 E9)

Helium (S1 E9)
17:15

Trio (S2 E2)

Trio (S2 E2)
17:41

De nye Fortnite-stjerner - Vi flækker DKs største LAN (S1 E7)

De nye Fortnite-stjerner - Vi flækker DKs største LAN (S1 E7)
17:45

De nye Fortnite-stjerner - Bliver dumpet på Discord (S1 E8)

De nye Fortnite-stjerner - Bliver dumpet på Discord (S1 E8)
17:50

Klassen - Tre på date, del 1 (366)

Klassen - Tre på date, del 1 (366)
18:00

ULTRA NYT: Harry Potter | Plastikindsamling

ULTRA NYT: Harry Potter | Plastikindsamling
18:10

The Next Step (S5 E7)

The Next Step (S5 E7)
18:35

Pendlerkids II (S2 E8)

Pendlerkids II (S2 E8)
18:50

Backstage II (S2 E4)

Backstage II (S2 E4)
19:05

Isas Stepz (S1 E11)

Isas Stepz (S1 E11)
19:20

Isas Stepz (S1 E12)

Isas Stepz (S1 E12)
19:35

Braceface (S1 E23)

Braceface (S1 E23)
20:00

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Onsdag 16/10
05:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
06:00

Grizzy og lemmingerne (S1 E57)

Grizzy og lemmingerne (S1 E57)
06:05

Grizzy og lemmingerne (S1 E58)

Grizzy og lemmingerne (S1 E58)
06:15

Lucky Luke - Billy the Kids bande (S1 E35)

Lucky Luke - Billy the Kids bande (S1 E35)
06:35

Wild Kratts III (S3 E21)

Wild Kratts III (S3 E21)
07:00

ULTRA NYT: Harry Potter | Plastikindsamling

ULTRA NYT: Harry Potter | Plastikindsamling
07:10

Klassen - Tre på date, del 1 (366)

Klassen - Tre på date, del 1 (366)
07:20

Dybet (S1 E5)

Dybet (S1 E5)
07:40

Dybet (S1 E6)

Dybet (S1 E6)
08:05

Junglebanden

Junglebanden
08:15

Junglebanden

Junglebanden
08:25

Grizzy og lemmingerne (S1 E8)

Grizzy og lemmingerne (S1 E8)
08:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
09:00

Farvernes kamp

Farvernes kamp
10:15

Vi' bare bjørne III (S3 E4)

Vi' bare bjørne III (S3 E4)
10:25

Vi' bare bjørne III (S3 E5)

Vi' bare bjørne III (S3 E5)
10:35

Vi' bare bjørne III (S3 E6)

Vi' bare bjørne III (S3 E6)
10:45

Vi' bare bjørne III (S3 E7)

Vi' bare bjørne III (S3 E7)
11:00

Klassen - Mobbet på livestream (290)

Klassen - Mobbet på livestream (290)
11:10

Klassen - Nærigrøv (291)

Klassen - Nærigrøv (291)
11:20

Klassen - Lokket til at pjække (292)

Klassen - Lokket til at pjække (292)
11:30

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 1 (293)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 1 (293)
11:40

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 2 (294)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 2 (294)
11:50

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 3 (295)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 3 (295)
12:00

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4 (296)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4 (296)
12:15

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)
12:25

Klassen - Blodtud (298)

Klassen - Blodtud (298)
12:35

Klassen - Faker for likes (299)

Klassen - Faker for likes (299)
12:45

Klassen - Klassens klovn (300)

Klassen - Klassens klovn (300)
12:50

Klassen - Stinker-Storm (301)

Klassen - Stinker-Storm (301)
13:00

Klassen - Ronjas drømmejob (302)

Klassen - Ronjas drømmejob (302)
13:10

Klassen - Storms stinke-kæreste (303)

Klassen - Storms stinke-kæreste (303)
13:20

Klassen - Pinlige babybilleder (304)

Klassen - Pinlige babybilleder (304)
13:30

Klassen - Hævn over mobning (305)

Klassen - Hævn over mobning (305)
13:40

Bidt af ulv i skolegården | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E7)

Bidt af ulv i skolegården | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E7)
13:50

Ødelægger Nicolais nye jakke | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E8)

Ødelægger Nicolais nye jakke | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E8)
14:00

Sælger ulovligt slik på skolen | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E9)

Sælger ulovligt slik på skolen | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E9)
14:10

Wild Kratts (S2 E20)

Wild Kratts (S2 E20)
14:35

Wild Kratts (S2 E21)

Wild Kratts (S2 E21)
15:00

Drengen der ville gøre det umulige

Drengen der ville gøre det umulige
16:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Scooby Doo (S2 E32)

Scooby Doo (S2 E32)
17:00

Helium (S1 E10)

Helium (S1 E10)
17:15

Trio (S2 E3)

Trio (S2 E3)
17:40

Klassen - Tre på date, del 1 (366)

Klassen - Tre på date, del 1 (366)
17:50

Klassen - Tre på date, del 2 (367)

Klassen - Tre på date, del 2 (367)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

The Next Step (S5 E8)

The Next Step (S5 E8)
18:30

Pendlerkids II (S2 E9)

Pendlerkids II (S2 E9)
18:45

Backstage II (S2 E5)

Backstage II (S2 E5)
19:00

Isas Stepz (S1 E13)

Isas Stepz (S1 E13)
19:15

Isas Stepz (S2 E14)

Isas Stepz (S2 E14)
19:30

Braceface (S1 E24)

Braceface (S1 E24)
20:00

Flip & Flop - Mission: Umulig

Flip & Flop - Mission: Umulig
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Torsdag 17/10
05:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
06:00

Grizzy og lemmingerne (S1 E59)

Grizzy og lemmingerne (S1 E59)
06:05

Grizzy og lemmingerne (S1 E60)

Grizzy og lemmingerne (S1 E60)
06:15

Lucky Luke - Custerkaos (S1 E36)

Lucky Luke - Custerkaos (S1 E36)
06:35

Wild Kratts III (S3 E22)

Wild Kratts III (S3 E22)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassen - Tre på date, del 2 (367)

Klassen - Tre på date, del 2 (367)
07:20

Dybet (S1 E7)

Dybet (S1 E7)
07:40

Dybet (S1 E8)

Dybet (S1 E8)
08:05

Junglebanden

Junglebanden
08:15

Junglebanden

Junglebanden
08:25

Grizzy og lemmingerne (S1 E9)

Grizzy og lemmingerne (S1 E9)
08:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
09:00

Peberbanden og den sorte konges forbandelse

Peberbanden og den sorte konges forbandelse
10:35

Vi' bare bjørne III (S3 E8)

Vi' bare bjørne III (S3 E8)
10:45

Vi' bare bjørne III (S3 E9)

Vi' bare bjørne III (S3 E9)
11:00

Klassen - Vind en skolefest (306)

Klassen - Vind en skolefest (306)
11:10

Klassen - De klammeste kager (307)

Klassen - De klammeste kager (307)
11:25

Klassen - Tøjkrise (308)

Klassen - Tøjkrise (308)
11:35

Klassen - Kongen og dronningen (309)

Klassen - Kongen og dronningen (309)
11:45

Klassen - Christians hemmelighed, del 1 (310)

Klassen - Christians hemmelighed, del 1 (310)
11:55

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)

Klassen - Christians hemmelighed, del 2 (311)
12:05

Klassen - Mors dreng (312)

Klassen - Mors dreng (312)
12:15

Klassen - Kæreste-challenge (313)

Klassen - Kæreste-challenge (313)
12:30

Klassen - Fødselsdagstyven (314)

Klassen - Fødselsdagstyven (314)
12:35

Klassen - Klassens stærkeste (315)

Klassen - Klassens stærkeste (315)
12:50

Klassen - Hugo vil have bumser (316)

Klassen - Hugo vil have bumser (316)
12:55

Klassen - Ydmyget, del 1 (317)

Klassen - Ydmyget, del 1 (317)
13:05

Klassen - Ydmyget, del 2 (318)

Klassen - Ydmyget, del 2 (318)
13:15

Klassen - Er Luna den sidste single? (319)

Klassen - Er Luna den sidste single? (319)
13:20

Klassen - Alt for tæt på! (320)

Klassen - Alt for tæt på! (320)
13:35

Syg battle: Kæmper om følgere | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E10)

Syg battle: Kæmper om følgere | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E10)
13:45

Stjæler fra skolens kontor | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E11)

Stjæler fra skolens kontor | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E11)
13:55

En bombe under Nicolai | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E12)

En bombe under Nicolai | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E12)
14:10

Wild Kratts (S2 E22)

Wild Kratts (S2 E22)
14:30

Wild Kratts (S2 E23)

Wild Kratts (S2 E23)
15:00

Spøgelsesjægerne

Spøgelsesjægerne
16:35

Grizzy og lemmingerne (S1 E72)

Grizzy og lemmingerne (S1 E72)
16:40

Scooby Doo (S2 E33)

Scooby Doo (S2 E33)
17:00

Helium (S1 E11)

Helium (S1 E11)
17:15

Trio (S2 E4)

Trio (S2 E4)
17:40

Klassen - Tre på date, del 2 (367)

Klassen - Tre på date, del 2 (367)
17:50

Klassen - Tre på date, del 3 (368)

Klassen - Tre på date, del 3 (368)
18:05

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:15

The Next Step (S5 E9)

The Next Step (S5 E9)
18:35

Pendlerkids II (S2 E10)

Pendlerkids II (S2 E10)
18:50

Backstage II (S2 E6)

Backstage II (S2 E6)
19:10

Isas Stepz (S2 E15)

Isas Stepz (S2 E15)
19:25

Isas Stepz (S2 E16)

Isas Stepz (S2 E16)
19:35

Braceface (S1 E25)

Braceface (S1 E25)
20:00

Winnetous søn

Winnetous søn
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Fredag 18/10
05:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
06:00

Grizzy og lemmingerne (S1 E61)

Grizzy og lemmingerne (S1 E61)
06:05

Grizzy og lemmingerne (S1 E62)

Grizzy og lemmingerne (S1 E62)
06:15

Lucky Luke - Lægernes krig (S1 E37)

Lucky Luke - Lægernes krig (S1 E37)
06:35

Wild Kratts III (S3 E23)

Wild Kratts III (S3 E23)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassen - Tre på date, del 3 (368)

Klassen - Tre på date, del 3 (368)
07:20

Dybet (S1 E9)

Dybet (S1 E9)
07:40

Dybet (S1 E10)

Dybet (S1 E10)
08:05

Junglebanden

Junglebanden
08:15

Junglebanden

Junglebanden
08:25

Grizzy og lemmingerne (S1 E10)

Grizzy og lemmingerne (S1 E10)
08:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
09:00

Junglebanden

Junglebanden
10:35

Vi' bare bjørne III (S3 E10)

Vi' bare bjørne III (S3 E10)
10:50

Vi' bare bjørne III (S3 E11)

Vi' bare bjørne III (S3 E11)
11:00

Klassen - Crush på en kendt (321)

Klassen - Crush på en kendt (321)
11:10

Klassen - Christians klamme svedbånd (322)

Klassen - Christians klamme svedbånd (322)
11:20

Klassen - Vild med sladder (323)

Klassen - Vild med sladder (323)
11:30

Klassen - Inge er en taber (324)

Klassen - Inge er en taber (324)
11:40

Klassen - Tvunget til at lyve (325)

Klassen - Tvunget til at lyve (325)
11:50

Klassen - Vi stjæler snot! (326)

Klassen - Vi stjæler snot! (326)
12:00

Klassen - Kærester i krise (327)

Klassen - Kærester i krise (327)
12:10

Klassen - Skolens frækkeste bog (328)

Klassen - Skolens frækkeste bog (328)
12:20

Klassen - Kan min far lide mig? (329)

Klassen - Kan min far lide mig? (329)
12:25

Klassen - Ingen stoler på Mika (330)

Klassen - Ingen stoler på Mika (330)
12:35

Klassen - Magnus' bedste ven, del 1 (331)

Klassen - Magnus' bedste ven, del 1 (331)
12:45

Klassen - Magnus' bedste ven, del 2 (332)

Klassen - Magnus' bedste ven, del 2 (332)
12:55

Klassen - Magnus' bedste ven, del 3 (333)

Klassen - Magnus' bedste ven, del 3 (333)
13:05

Klassen - For flov til at gå i bad? (334)

Klassen - For flov til at gå i bad? (334)
13:10

Klassen - Dødslisten (335)

Klassen - Dødslisten (335)
13:25

Klassen - Den sidste skoledag (336)

Klassen - Den sidste skoledag (336)
13:35

Skal vi redde Nicolai? | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E13)

Skal vi redde Nicolai? | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E13)
13:45

Pigernes hemmelige hadeklub | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E14)

Pigernes hemmelige hadeklub | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E14)
13:55

Får tæsk med en fodbold | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E15)

Får tæsk med en fodbold | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E15)
14:05

Wild Kratts (S2 E24)

Wild Kratts (S2 E24)
14:30

Wild Kratts (S2 E25)

Wild Kratts (S2 E25)
15:00

Gysensten Slot

Gysensten Slot
16:35

Grizzy og lemmingerne (S1 E75)

Grizzy og lemmingerne (S1 E75)
16:40

Scooby Doo (S2 E34)

Scooby Doo (S2 E34)
17:00

Helium (S1 E12)

Helium (S1 E12)
17:15

Trio (S2 E5)

Trio (S2 E5)
17:40

Klassen - Tre på date, del 3 (368)

Klassen - Tre på date, del 3 (368)
17:50

Bob bliver bortført | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E19)

Bob bliver bortført | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E19)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:15

The Next Step (S5 E10)

The Next Step (S5 E10)
18:35

Pendlerkids II (S2 E11)

Pendlerkids II (S2 E11)
18:50

Backstage II (S2 E7)

Backstage II (S2 E7)
19:10

Drengerøv (S1 E8)

Drengerøv (S1 E8)
19:30

Ultras Sorte Kageshow - ost i ansigtet! (S4 E6)

Ultras Sorte Kageshow - ost i ansigtet! (S4 E6)
20:00

Alvin og de frække jordegern - På farten

Alvin og de frække jordegern - På farten
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Lørdag 19/10
05:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
06:00

Grizzy og lemmingerne (S1 E63)

Grizzy og lemmingerne (S1 E63)
06:05

Grizzy og lemmingerne (S1 E64)

Grizzy og lemmingerne (S1 E64)
06:10

Lucky Luke - Tilbage til samfundet (S1 E38)

Lucky Luke - Tilbage til samfundet (S1 E38)
06:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
06:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:00

Wild Kratts

Wild Kratts
07:20

Wild Kratts

Wild Kratts
07:45

Junglebanden

Junglebanden
07:55

Junglebanden

Junglebanden
08:05

Zoo

Zoo
08:15

Zoo

Zoo
08:30

Grizzy og lemmingerne (S1 E11)

Grizzy og lemmingerne (S1 E11)
08:35

Pingvinerne fra Madagascar (17)

Pingvinerne fra Madagascar (17)
09:00

Disney sjov

Disney sjov
10:00

Det magiske hus

Det magiske hus
11:20

Junglebanden

Junglebanden
11:30

Junglebanden

Junglebanden
11:40

Mission: Eftersidning I (S1 E19)

Mission: Eftersidning I (S1 E19)
12:05

Mission: Eftersidning I (S1 E20)

Mission: Eftersidning I (S1 E20)
12:25

Galaksekrigerne - Det burde aldrig ende på denne her måde (S1 E14)

Galaksekrigerne - Det burde aldrig ende på denne her måde (S1 E14)
12:45

Galaksekrigerne - Her er dit paradis (S1 E15)

Galaksekrigerne - Her er dit paradis (S1 E15)
13:10

Ultra Snydt

Ultra Snydt
13:20

Ultra Snydt

Ultra Snydt
13:30

Ultras Sorte Kageshow II (S2 E6)

Ultras Sorte Kageshow II (S2 E6)
14:00

Brækker begge arme | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E4)

Brækker begge arme | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E4)
14:05

Sprænger toilettet i luften | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E5)

Sprænger toilettet i luften | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E5)
14:15

Klam kæft på klassebilledet | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E6)

Klam kæft på klassebilledet | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E6)
14:25

Voksenfælden II (S2 E4)

Voksenfælden II (S2 E4)
14:45

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor
15:00

Stormy 4

Stormy 4
16:45

Scooby Doo (S2 E35)

Scooby Doo (S2 E35)
17:05

Helium (S1 E13)

Helium (S1 E13)
17:20

Klassen - Tre på date, del 1 (366)

Klassen - Tre på date, del 1 (366)
17:30

Klassen - Tre på date, del 2 (367)

Klassen - Tre på date, del 2 (367)
17:40

Klassen - Tre på date, del 3 (368)

Klassen - Tre på date, del 3 (368)
17:50

Nicolai flygter fra Skoleretten | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E20)

Nicolai flygter fra Skoleretten | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E20)
18:00

Hjalte vs Tjelle - Actiondag (S1 E7)

Hjalte vs Tjelle - Actiondag (S1 E7)
18:10

Ericka Jane vil have alt i army | Designtalenterne - Outfit of the Day V

Ericka Jane vil have alt i army | Designtalenterne - Outfit of the Day V
18:30

KreaKampen (S2 E2)

KreaKampen (S2 E2)
19:00

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (S1 E3)

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (S1 E3)
19:15

Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne (S1 E4)

Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne (S1 E4)
19:30

Sofie Linde Show I (4) - Cisilia

Sofie Linde Show I (4) - Cisilia
20:00

De fem i dinosaurernes dal

De fem i dinosaurernes dal
21:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Søndag 20/10
05:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
06:00

Grizzy og lemmingerne (S1 E65)

Grizzy og lemmingerne (S1 E65)
06:05

Grizzy og lemmingerne (S1 E66)

Grizzy og lemmingerne (S1 E66)
06:10

Lucky Luke - Store Berta (S1 E39)

Lucky Luke - Store Berta (S1 E39)
06:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
06:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:00

Wild Kratts

Wild Kratts
07:20

Wild Kratts

Wild Kratts
07:45

Junglebanden

Junglebanden
07:55

Junglebanden

Junglebanden
08:05

Zoo

Zoo
08:15

Zoo

Zoo
08:30

Grizzy og lemmingerne (S1 E12)

Grizzy og lemmingerne (S1 E12)
08:35

Pingvinerne fra Madagascar (18)

Pingvinerne fra Madagascar (18)
09:00

Bjørne Brødre 2

Bjørne Brødre 2
10:05

Junglebanden

Junglebanden
10:20

Vi' bare bjørne III (S3 E12)

Vi' bare bjørne III (S3 E12)
10:30

Vi' bare bjørne III (S3 E13)

Vi' bare bjørne III (S3 E13)
10:40

Gumball (S5 E7)

Gumball (S5 E7)
11:05

Gumball (S5 E8)

Gumball (S5 E8)
11:25

Håndboldmissionen (11) V.I.P.

Håndboldmissionen (11) V.I.P.
11:40

Håndboldmissionen (12) Hvordan scorer man?

Håndboldmissionen (12) Hvordan scorer man?
11:50

Hjalte vs Tjelle - Actiondag (S1 E7)

Hjalte vs Tjelle - Actiondag (S1 E7)
12:00

NØRD - Springer med faldskærm

NØRD - Springer med faldskærm
12:15

NØRD - Danmarks største byggeplads

NØRD - Danmarks største byggeplads
12:25

Ultra Nas (S1 E6)

Ultra Nas (S1 E6)
12:50

Hollywoods vildeste dyr II (S2 E5)

Hollywoods vildeste dyr II (S2 E5)
13:05

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Pytonslange

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Pytonslange
13:20

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Skorpion

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Skorpion
13:30

Sød, nuttet og i fare - Den ensomme påfugl (S1 E7)

Sød, nuttet og i fare - Den ensomme påfugl (S1 E7)
13:40

Sød, nuttet og i fare - Den efterladte kanin (S1 E8)

Sød, nuttet og i fare - Den efterladte kanin (S1 E8)
13:50

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Nabiha (S3 E1)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Nabiha (S3 E1)
14:10

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg (S3 E2)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg (S3 E2)
14:30

Klassen - Tre på date, del 1 (366)

Klassen - Tre på date, del 1 (366)
14:40

Klassen - Tre på date, del 2 (367)

Klassen - Tre på date, del 2 (367)
14:50

Klassen - Tre på date, del 3 (368)

Klassen - Tre på date, del 3 (368)
15:00

Asterix og Kleopatra

Asterix og Kleopatra
16:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:35

Scooby Doo (S2 E36)

Scooby Doo (S2 E36)
16:55

Quarx (S1 E12)

Quarx (S1 E12)
17:05

Quarx (S1 E13)

Quarx (S1 E13)
17:15

Quarx (S1 E14)

Quarx (S1 E14)
17:25

Cykel Karaoke - Morgan og Lærke fra BaseBoys

Cykel Karaoke - Morgan og Lærke fra BaseBoys
17:40

Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen (S1 E8)

Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen (S1 E8)
17:50

Pisser på sidste skoledag | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E21)

Pisser på sidste skoledag | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E21)
18:00

Limbo III (S3 E5)

Limbo III (S3 E5)
18:15

Limbo III (S3 E6)

Limbo III (S3 E6)
18:30

De arktiske kameler (S1 E3)

De arktiske kameler (S1 E3)
18:55

Riisings flotte talkshow II (S2 E4)

Riisings flotte talkshow II (S2 E4)
19:30

Fantomdrengen

Fantomdrengen
20:50

Snydt!

Snydt!
21:15

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:15

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:15

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:15

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Mandag 21/10
05:15

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
06:00

Grizzy og lemmingerne (S1 E67)

Grizzy og lemmingerne (S1 E67)
06:05

Grizzy og lemmingerne (S1 E68)

Grizzy og lemmingerne (S1 E68)
06:10

Lucky Luke - De velgørende Daltonbrødre (S1 E40)

Lucky Luke - De velgørende Daltonbrødre (S1 E40)
06:35

Wild Kratts III (S3 E24)

Wild Kratts III (S3 E24)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:55

Galaksekrigerne - Morgenstund har guld i mund (S1 E1)

Galaksekrigerne - Morgenstund har guld i mund (S1 E1)
08:15

Mission: Eftersidning I (S1 E1)

Mission: Eftersidning I (S1 E1)
08:35

Pendlerkids II (S2 E1)

Pendlerkids II (S2 E1)
08:50

Backstage I (S1 E1)

Backstage I (S1 E1)
09:10

Store Nørd: Porcelænsræven

Store Nørd: Porcelænsræven
09:30

Bidt, brændt og stukket - Vandedderkop (S1 E8)

Bidt, brændt og stukket - Vandedderkop (S1 E8)
09:45

Hollywoods vildeste dyr I (S1 E1)

Hollywoods vildeste dyr I (S1 E1)
10:05

Dybet (S1 E39)

Dybet (S1 E39)
10:25

Quarx (S1 E1)

Quarx (S1 E1)
10:35

Quarx (S1 E2)

Quarx (S1 E2)
10:50

Helium (S1 E1)

Helium (S1 E1)
11:05

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag
11:20

Ultras Sorte Kageshow I (S1 E1)

Ultras Sorte Kageshow I (S1 E1)
11:45

KreaKampen (S2 E3)

KreaKampen (S2 E3)
12:15

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (S3 E7)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (S3 E7)
12:35

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (S1 E2)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (S1 E2)
12:55

Braceface (S2 E46)

Braceface (S2 E46)
13:15

Backstage II (S2 E11)

Backstage II (S2 E11)
13:30

Klassen - En kikset dobbeltdate (243)

Klassen - En kikset dobbeltdate (243)
13:45

Klassen - Hvem er modigst? (244)

Klassen - Hvem er modigst? (244)
13:55

Riisings flotte talkshow II (S2 E3)

Riisings flotte talkshow II (S2 E3)
14:25

Pendlerkids (S1 E1)

Pendlerkids (S1 E1)
14:40

Wild Kratts (S2 E26)

Wild Kratts (S2 E26)
15:00

Dybet (S1 E11)

Dybet (S1 E11)
15:25

Svampebob Firkant VII (S7 E13)

Svampebob Firkant VII (S7 E13)
15:45

Gumball (S5 E13)

Gumball (S5 E13)
16:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Vi' bare bjørne III (S3 E14)

Vi' bare bjørne III (S3 E14)
16:45

Scooby Doo (S2 E37)

Scooby Doo (S2 E37)
17:05

Verden ifølge Flora - Yndlings (1)

Verden ifølge Flora - Yndlings (1)
17:15

Verden ifølge Flora - Marsvin (2)

Verden ifølge Flora - Marsvin (2)
17:20

Trio (S2 E6)

Trio (S2 E6)
17:50

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (S1 E9)

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (S1 E9)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

The Next Step (S5 E11)

The Next Step (S5 E11)
18:30

Pendlerkids II (S2 E12)

Pendlerkids II (S2 E12)
18:45

Backstage II (S2 E8)

Backstage II (S2 E8)
19:00

Isas Stepz (S2 E17)

Isas Stepz (S2 E17)
19:15

Isas Stepz (S2 E18)

Isas Stepz (S2 E18)
19:30

Braceface (S1 E26)

Braceface (S1 E26)
19:55

Monica Chef - Hemmeligheder (S1 E17)

Monica Chef - Hemmeligheder (S1 E17)
20:15

Monica Chef - Brunos vrede (S1 E18)

Monica Chef - Brunos vrede (S1 E18)
20:40

Livredderne - Mod og styrke (S1 E5)

Livredderne - Mod og styrke (S1 E5)
21:00

Riisings flotte talkshow I (S1 E5)

Riisings flotte talkshow I (S1 E5)
21:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Tirsdag 22/10
05:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
DR Ultra viser i denne uge Klassen - Ondt i brysterne, Klassen - Lyver Luna? Del 1, Klassen - Lyver Luna? Del 2, Klassen - Den værste sidekammerat, Klassen - Uhyggelig kædebesked, Klassen - Populær hos drengene, Klassen - Bold eller breakdance, Klassen - Hvem har lus?, Klassen - Viola går amok, Klassen - Kæmpe klovn!, Klassen - For kræsen til kærlighed, Klassen - Livestream går galt, Klassen - Bloody Mary, Brækker begge arme | PEK - Pranksters Elite Klub, Sprænger toilettet i luften | PEK - Pranksters Elite Klub, Klam kæft på klassebilledet | PEK - Pranksters Elite Klub, Junglebanden, Wild Kratts, Rabarber, Grizzy og lemmingerne, Alvin og de frække jordegern, Scooby Doo, Helium, Trio, De nye Fortnite-stjerner - Vi flækker DKs største LAN, De nye Fortnite-stjerner - Bliver dumpet på Discord, Klassen - Tre på date, del 1, ULTRA NYT, The Next Step, Pendlerkids, Backstage, Isas Stepz, Braceface, Ratchet & Clank, Ultra siger godnat, Lucky Luke - Billy the Kids bande, Dybet, Farvernes kamp, Vi' bare bjørne, Klassen - Mobbet på livestream, Klassen - Nærigrøv, Klassen - Lokket til at pjække, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 1, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 2, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 3, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5, Klassen - Blodtud, Klassen - Faker for likes, Klassen - Klassens klovn, Klassen - Stinker-Storm, Klassen - Ronjas drømmejob, Klassen - Storms stinke-kæreste, Klassen - Pinlige babybilleder, Klassen - Hævn over mobning, Bidt af ulv i skolegården | PEK - Pranksters Elite Klub, Ødelægger Nicolais nye jakke | PEK - Pranksters Elite Klub, Sælger ulovligt slik på skolen | PEK - Pranksters Elite Klub, Drengen der ville gøre det umulige, Klassen - Tre på date, del 2, Ultra Nyt, Flip & Flop - Mission, Lucky Luke - Custerkaos, Peberbanden og den sorte konges forbandelse, Klassen - Vind en skolefest, Klassen - De klammeste kager, Klassen - Tøjkrise, Klassen - Kongen og dronningen, Klassen - Christians hemmelighed, del 1, Klassen - Christians hemmelighed, del 2, Klassen - Mors dreng, Klassen - Kæreste-challenge, Klassen - Fødselsdagstyven, Klassen - Klassens stærkeste, Klassen - Hugo vil have bumser, Klassen - Ydmyget, del 1, Klassen - Ydmyget, del 2, Klassen - Er Luna den sidste single?, Klassen - Alt for tæt på!, Syg battle, Stjæler fra skolens kontor | PEK - Pranksters Elite Klub, En bombe under Nicolai | PEK - Pranksters Elite Klub, Spøgelsesjægerne, Klassen - Tre på date, del 3, Winnetous søn, Lucky Luke - Lægernes krig, Klassen - Crush på en kendt, Klassen - Christians klamme svedbånd, Klassen - Vild med sladder, Klassen - Inge er en taber, Klassen - Tvunget til at lyve, Klassen - Vi stjæler snot!, Klassen - Kærester i krise, Klassen - Skolens frækkeste bog, Klassen - Kan min far lide mig?, Klassen - Ingen stoler på Mika, Klassen - Magnus' bedste ven, del 1, Klassen - Magnus' bedste ven, del 2, Klassen - Magnus' bedste ven, del 3, Klassen - For flov til at gå i bad?, Klassen - Dødslisten, Klassen - Den sidste skoledag, Skal vi redde Nicolai? | PEK - Pranksters Elite Klub, Pigernes hemmelige hadeklub | PEK - Pranksters Elite Klub, Får tæsk med en fodbold | PEK - Pranksters Elite Klub, Gysensten Slot, Bob bliver bortført | PEK - Pranksters Elite Klub, Drengerøv, Ultras Sorte Kageshow - ost i ansigtet!, Alvin og de frække jordegern - På farten, Lucky Luke - Tilbage til samfundet, Zoo, Pingvinerne fra Madagascar, Disney sjov, Det magiske hus, Mission, Galaksekrigerne - Det burde aldrig ende på denne her måde, Galaksekrigerne - Her er dit paradis, Ultra Snydt, Ultras Sorte Kageshow, Voksenfælden, Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor, Stormy 4, Nicolai flygter fra Skoleretten | PEK - Pranksters Elite Klub, Hjalte vs Tjelle - Actiondag, Ericka Jane vil have alt i army | Designtalenterne - Outfit of the Day V, KreaKampen, Mit 50/50 liv - Forældrefælden, Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne, Sofie Linde Show I (4) - Cisilia, De fem i dinosaurernes dal, Lucky Luke - Store Berta, Bjørne Brødre 2, Gumball, Håndboldmissionen (11) V.I.P., Håndboldmissionen (12) Hvordan scorer man?, NØRD - Springer med faldskærm, NØRD - Danmarks største byggeplads, Ultra Nas, Hollywoods vildeste dyr, Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Pytonslange, Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Skorpion, Sød, nuttet og i fare - Den ensomme påfugl, Sød, nuttet og i fare - Den efterladte kanin, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Nabiha, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg, Asterix og Kleopatra, Quarx, Cykel Karaoke - Morgan og Lærke fra BaseBoys, Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen, Pisser på sidste skoledag | PEK - Pranksters Elite Klub, Limbo, De arktiske kameler, Riisings flotte talkshow, Fantomdrengen, Snydt!, Lucky Luke - De velgørende Daltonbrødre, Galaksekrigerne - Morgenstund har guld i mund, Backstage I, Store Nørd, Bidt, brændt og stukket - Vandedderkop, Hollywoods vildeste dyr I, Ultras Dance Crew (1) - Audition dag, Ultras Sorte Kageshow I, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen, 101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager, Klassen - En kikset dobbeltdate, Klassen - Hvem er modigst?, Svampebob Firkant VII, Verden ifølge Flora - Yndlings, Verden ifølge Flora - Marsvin, Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen, Monica Chef - Hemmeligheder, Monica Chef - Brunos vrede, Livredderne - Mod og styrke, Riisings flotte talkshow I

DR Ultra i dag
DR Ultra i aften