Racerkøreren Kevin Magnussen hyret som buschauffør

Racerkøreren Kevin Magnussen hyret som buschauffør

Racerkøreren Kevin Magnussen hyret som buschauffør
Casper Christensen fortryder dele af sin fortid

Casper Christensen fortryder dele af sin fortid

Casper Christensen fortryder dele af sin fortid
Populært dansk TV-program får sommerversion

Populært dansk TV-program får sommerversion

Populært dansk TV-program får sommerversion
Mascha Vang afslører: Kun i Kolding af én grund

Mascha Vang afslører: Kun i Kolding af én grund

Mascha Vang afslører: Kun i Kolding af én grund
Christian Stadil er færdig

Christian Stadil er færdig

Christian Stadil er færdig

Barnkanalen tv guide og program oversigt fra 23/5 2019 til 31/5 2019

Torsdag 23/5
05:10

Timmy lamm

Timmy lamm
05:20

Babblarna

Babblarna
05:25

Babblarna

Babblarna
05:30

Pocoyo

Pocoyo
05:35

Henry och...

Henry och...
05:40

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
05:55

Sara och Anka

Sara och Anka
Fredag 24/5
06:00

Kojsagor

Kojsagor
06:10

Ti och Mo

Ti och Mo
06:20

Odjuret och Alfons Åberg

Odjuret och Alfons Åberg
06:30

Morgonshowen

Morgonshowen
06:31

Simon

Simon
06:35

Octonauterna

Octonauterna
06:50

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
07:05

Fåret Shaun

Fåret Shaun
07:15

Philofix

Philofix
07:30

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
07:45

Stella och Sam

Stella och Sam
07:55

Världens bästa sporter

Världens bästa sporter
08:00

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
08:10

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
08:20

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
08:45

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
09:00

Katie Morag

Katie Morag
09:15

Riddare Micke

Riddare Micke
09:25

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
09:35

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
09:50

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
10:00

P King Älling

P King Älling
10:10

Wisska

Wisska
10:20

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
10:35

Piggley Winks äventyr

Piggley Winks äventyr
10:55

Djungelpuls

Djungelpuls
11:00

Draken Digby

Draken Digby
11:15

Anden i lampan

Anden i lampan
11:25

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
11:45

Ella Bella Bingo

Ella Bella Bingo
11:55

Timmy Lamm - engelska ord

Timmy Lamm - engelska ord
12:00

Folksagor i världen - somaliska (4:6)

Folksagor i världen - somaliska (4:6)
12:05

Folksagor i världen - jiddisch (2:6)

Folksagor i världen - jiddisch (2:6)
12:10

Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska (13:20)

Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska (13:20)
12:15

Bing

Bing
12:20

Misse-kisse

Misse-kisse
12:25

Eloise (10:13)

Eloise (10:13)
12:50

Bygga hus - teckenspråkstolkat (S1E6)

Bygga hus - teckenspråkstolkat (S1E6)
12:55

Bilakuten - teckenspråkstolkat

Bilakuten - teckenspråkstolkat
13:00

Lille Roy

Lille Roy
13:20

Blinky Bills bravader

Blinky Bills bravader
13:30

Superkrypen

Superkrypen
13:40

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
13:50

Oggy och kackerlackorna

Oggy och kackerlackorna
13:55

Kortrasten

Kortrasten
14:10

Labba

Labba
14:15

Nyfiken på Sverige (8:10)

Nyfiken på Sverige (8:10)
14:25

Lilla Aktuellt skola

Lilla Aktuellt skola
14:45

Lilla Aktuellt teckenspråk

Lilla Aktuellt teckenspråk
15:00

M.I. High

M.I. High
15:25

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
15:50

Tidlös prinsessa

Tidlös prinsessa
16:20

Annedroider

Annedroider
16:40

Grötnöt & Fjädrik

Grötnöt & Fjädrik
16:55

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
17:05

Miss Moon

Miss Moon
17:20

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
17:30

Tilde

Tilde
17:45

Wisska

Wisska
17:50

Bing

Bing
18:00

Bolibompa

Bolibompa
18:01

Simon

Simon
18:15

Om jag var ett djur

Om jag var ett djur
18:20

Astrid är storasyster (S2E7)

Astrid är storasyster (S2E7)
18:30

Krakel Spektakel

Krakel Spektakel
18:40

Kändisbarnvakten (S4E4)

Kändisbarnvakten (S4E4)
19:05

Piñata (S1E6)

Piñata (S1E6)
19:30

Bara på skoj

Bara på skoj
19:40

Gumballs fantastiska värld

Gumballs fantastiska värld
19:55

Djungelpuls

Djungelpuls
04:30

Klassen

Klassen
05:00

Twirlywoos

Twirlywoos
05:10

Timmy lamm

Timmy lamm
05:20

Babblarna

Babblarna
05:25

Babblarna

Babblarna
05:30

Pocoyo

Pocoyo
05:35

Olobob-toppen

Olobob-toppen
05:40

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
05:55

Sara och Anka

Sara och Anka
Lørdag 25/5
06:00

Lekdags

Lekdags
06:05

Roboten Rob

Roboten Rob
06:20

Victor & Josefine

Victor & Josefine
06:30

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Katten i hatten vet allt om ditten och datten
06:45

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
06:55

Rymdrekryterna

Rymdrekryterna
07:05

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
07:15

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
07:30

Bing

Bing
07:35

Dinosaurietåget

Dinosaurietåget
07:50

Andys minsta babydjur

Andys minsta babydjur
08:00

Puck och det försvunna fåret

Puck och det försvunna fåret
08:10

Miss Moon

Miss Moon
08:20

Masha och björnen

Masha och björnen
08:30

Varannan vecka

Varannan vecka
08:35

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton
09:00

Disneydags

Disneydags
09:50

Bagel & Beckys show

Bagel & Beckys show
10:00

Min riddare och jag

Min riddare och jag
10:15

Lilla Aktuellt lördag

Lilla Aktuellt lördag
10:30

Zorro - legenden föds

Zorro - legenden föds
10:50

Alisa klarar sig alltid!

Alisa klarar sig alltid!
11:15

Thunderbirds

Thunderbirds
11:40

Snö + 7

Snö + 7
12:00

Djupet

Djupet
12:25

Ranchen

Ranchen
12:45

Bakverk och små underverk

Bakverk och små underverk
13:15

Lilla Aktuellt teckenspråk

Lilla Aktuellt teckenspråk
13:30

Baka med farfar (S1E7)

Baka med farfar (S1E7)
13:45

Indogas

Indogas
14:00

Vims i rymden - teckenspråkstolkat (3:6)

Vims i rymden - teckenspråkstolkat (3:6)
14:05

Vims i rymden - teckenspråkstolkat (4:6)

Vims i rymden - teckenspråkstolkat (4:6)
14:10

Arkeologens dotter - teckenspråkstolkat (7:8)

Arkeologens dotter - teckenspråkstolkat (7:8)
14:30

Backstage

Backstage
14:55

Tidlös prinsessa

Tidlös prinsessa
15:20

Blue water high (S2E15)

Blue water high (S2E15)
15:45

Annedroider

Annedroider
16:05

Grötnöt & Fjädrik

Grötnöt & Fjädrik
16:20

Sommarlägret

Sommarlägret
16:30

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
16:40

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
17:00

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
17:15

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
17:25

Mästerflygarna

Mästerflygarna
17:35

Fix och trix

Fix och trix
17:50

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
18:00

Bolibompa

Bolibompa
18:01

Tilde

Tilde
18:20

Bygga hus (S1E7)

Bygga hus (S1E7)
18:30

Professor Balthazar

Professor Balthazar
18:35

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
19:00

Sommarskuggan: Skuggornas hemlighet (S5E8)

Sommarskuggan: Skuggornas hemlighet (S5E8)
19:10

Sam tar över (S1E10)

Sam tar över (S1E10)
19:30

Livet enligt Rosa (S1E7)

Livet enligt Rosa (S1E7)
05:00

Twirlywoos

Twirlywoos
05:10

Timmy lamm

Timmy lamm
05:20

Babblarna

Babblarna
05:25

Babblarna

Babblarna
05:30

Pocoyo

Pocoyo
05:35

Olobob-toppen

Olobob-toppen
05:40

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
05:55

Sara och Anka

Sara och Anka
Søndag 26/5
06:00

Lekdags

Lekdags
06:05

Henry och...

Henry och...
06:10

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
06:20

Charlie och Lola

Charlie och Lola
06:30

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Katten i hatten vet allt om ditten och datten
06:45

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
06:55

Greta Gris

Greta Gris
07:00

Bamse - världens starkaste björn! (S1E6)

Bamse - världens starkaste björn! (S1E6)
07:20

Hej Jycke

Hej Jycke
07:25

Mästerflygarna

Mästerflygarna
07:35

Bajsfilmen - Dolores och Gunellens värld (5:7)

Bajsfilmen - Dolores och Gunellens värld (5:7)
07:45

Molang

Molang
07:50

Victor & Josefine

Victor & Josefine
08:00

Doktor McStuffins

Doktor McStuffins
08:25

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
08:35

Pax jordiska äventyr (S2E8)

Pax jordiska äventyr (S2E8)
08:50

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
09:00

Disneydags

Disneydags
09:55

Zorro - legenden föds

Zorro - legenden föds
10:15

Alisa klarar sig alltid!

Alisa klarar sig alltid!
10:40

Superkrypen

Superkrypen
10:50

Bagel & Beckys show

Bagel & Beckys show
11:05

Min riddare och jag

Min riddare och jag
11:15

Snö + 7

Snö + 7
11:40

Thunderbirds

Thunderbirds
12:00

Ranchen

Ranchen
12:25

Djupet

Djupet
12:45

Bakverk och små underverk

Bakverk och små underverk
13:20

Kortrasten

Kortrasten
13:30

Game on (S1E11)

Game on (S1E11)
13:45

Mimosa ja Lennu

Mimosa ja Lennu
14:00

Livet i Bokstavslandet - syntolkat (8:8)

Livet i Bokstavslandet - syntolkat (8:8)
14:15

Arkeologens dotter - syntolkat (7:8)

Arkeologens dotter - syntolkat (7:8)
14:35

Så funkar Sverige (7:10)

Så funkar Sverige (7:10)
14:40

Backstage

Backstage
15:00

Tidlös prinsessa

Tidlös prinsessa
15:25

Blue water high (S2E16)

Blue water high (S2E16)
15:50

Annedroider

Annedroider
16:15

Blinky Bills bravader

Blinky Bills bravader
16:25

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
16:40

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
17:00

Miss Moon

Miss Moon
17:15

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
17:25

Mästerflygarna

Mästerflygarna
17:35

Fix och trix

Fix och trix
17:50

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
18:00

Bolibompa

Bolibompa
18:01

Bilakuten

Bilakuten
18:15

Greta Gris

Greta Gris
18:20

Nasse

Nasse
18:30

Fixa rummet (S9E10)

Fixa rummet (S9E10)
19:10

Pingvinerna från Madagaskar

Pingvinerna från Madagaskar
19:30

Vargblod

Vargblod
19:55

Kylskåpsparty

Kylskåpsparty
05:00

Twirlywoos

Twirlywoos
05:10

Timmy lamm

Timmy lamm
05:20

Min lillebror

Min lillebror
05:30

Pocoyo

Pocoyo
05:35

Olobob-toppen

Olobob-toppen
05:40

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
05:55

Sara och Anka

Sara och Anka
Mandag 27/5
06:00

Hunden Ib

Hunden Ib
06:05

Ho-ho, kör!

Ho-ho, kör!
06:10

Ti och Mo

Ti och Mo
06:15

Tilde

Tilde
06:30

Morgonshowen

Morgonshowen
06:31

Simon

Simon
06:35

Octonauterna

Octonauterna
06:50

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
07:05

Fåret Shaun

Fåret Shaun
07:15

Philofix

Philofix
07:30

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
07:45

Stella och Sam

Stella och Sam
07:55

Världens bästa sporter

Världens bästa sporter
08:00

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
08:10

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
08:20

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
08:45

Äventyrskatten

Äventyrskatten
09:00

Teckenlådan

Teckenlådan
09:15

Riddare Micke

Riddare Micke
09:25

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
09:35

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
09:50

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
10:00

P King Älling

P King Älling
10:10

Wisska

Wisska
10:20

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
10:35

Piggley Winks äventyr (S1E15)

Piggley Winks äventyr (S1E15)
10:55

Djungelpuls

Djungelpuls
11:00

Draken Digby

Draken Digby
11:15

Anden i lampan

Anden i lampan
11:25

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
11:50

Lunneskär

Lunneskär
12:00

Så funkar Sverige - finska (5:10)

Så funkar Sverige - finska (5:10)
12:05

Så funkar Sverige - finska (6:10)

Så funkar Sverige - finska (6:10)
12:10

Timmy Lamm - engelska ord

Timmy Lamm - engelska ord
12:15

Skåpbilen Olle

Skåpbilen Olle
12:25

Listigt Alfons Åberg

Listigt Alfons Åberg
12:35

Bing

Bing
12:40

Greta Gris

Greta Gris
12:45

Bygga hus - teckenspråkstolkat (S1E7)

Bygga hus - teckenspråkstolkat (S1E7)
12:50

Fixa rummet (S9E10)

Fixa rummet (S9E10)
13:30

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
13:40

Sommarskuggan: Skuggornas hemlighet (S5E8)

Sommarskuggan: Skuggornas hemlighet (S5E8)
13:50

Thunderbirds

Thunderbirds
14:15

Parallax (S1E19)

Parallax (S1E19)
14:35

Backstage

Backstage
15:00

M.I. High

M.I. High
15:25

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
15:50

Blue water high (S2E17)

Blue water high (S2E17)
16:15

Annedroider

Annedroider
16:40

Grötnöt & Fjädrik

Grötnöt & Fjädrik
16:50

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
17:05

Miss Moon

Miss Moon
17:20

Pablo

Pablo
17:30

Vara vänner (4:8)

Vara vänner (4:8)
17:40

Gatsmart (3:5)

Gatsmart (3:5)
17:55

Skrutts flora (5:5)

Skrutts flora (5:5)
18:00

Bolibompa

Bolibompa
18:05

Småpotatis

Småpotatis
18:10

Första gången

Första gången
18:15

Bing

Bing
18:30

Fix och trix

Fix och trix
18:40

Zorro - legenden föds

Zorro - legenden föds
19:00

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
19:15

Lilla Aktuellt

Lilla Aktuellt
19:25

Djungelpuls

Djungelpuls
19:30

Vargblod

Vargblod
04:30

Klassen

Klassen
05:00

Twirlywoos

Twirlywoos
05:10

Miffys stora små äventyr

Miffys stora små äventyr
05:20

Babblarna

Babblarna
05:30

Pocoyo

Pocoyo
05:35

Olobob-toppen

Olobob-toppen
05:40

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
05:55

Sara och Anka

Sara och Anka
Tirsdag 28/5
06:00

Hunden Ib

Hunden Ib
06:05

Animanimaler

Animanimaler
06:10

Kojsagor

Kojsagor
06:15

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
06:30

Morgonshowen

Morgonshowen
06:31

Greta Gris

Greta Gris
06:35

Victor & Josefine

Victor & Josefine
06:50

Fix och trix

Fix och trix
07:05

Fåret Shaun

Fåret Shaun
07:15

Makeriet (4:8)

Makeriet (4:8)
07:30

Andys förhistoriska äventyr

Andys förhistoriska äventyr
07:45

Dinosaurietåget

Dinosaurietåget
08:00

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
08:10

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton
08:35

Magiska fyran

Magiska fyran
08:45

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
09:00

Buskul (S2E8)

Buskul (S2E8)
09:15

Roboten Rob

Roboten Rob
09:25

Draken Digby

Draken Digby
09:35

Rymdrekryterna

Rymdrekryterna
09:50

Tilde

Tilde
10:00

Victor & Josefine

Victor & Josefine
10:10

Nelly och Nora

Nelly och Nora
10:20

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
10:35

Piggley Winks äventyr

Piggley Winks äventyr
10:55

Djungelpuls

Djungelpuls
11:00

Elias och räddningsteamet

Elias och räddningsteamet
11:15

Anden i lampan

Anden i lampan
11:25

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
11:45

Lunneskär

Lunneskär
12:00

Så funkar Sverige - meänkieli (9:10)

Så funkar Sverige - meänkieli (9:10)
12:05

Så funkar Sverige - meänkieli (10:10)

Så funkar Sverige - meänkieli (10:10)
12:10

Misse-kisse

Misse-kisse
12:15

Full fart i Verksta

Full fart i Verksta
12:25

Vem räddar Alfons Åberg?

Vem räddar Alfons Åberg?
12:40

Greta Gris

Greta Gris
12:45

Bing

Bing
12:50

Fixa rummet (S9E10)

Fixa rummet (S9E10)
13:30

Game on (S1E11)

Game on (S1E11)
13:50

Thunderbirds

Thunderbirds
14:15

Parallax (S1E20)

Parallax (S1E20)
14:35

Backstage

Backstage
15:00

M.I. High

M.I. High
15:25

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
15:50

Blue water high (S2E18)

Blue water high (S2E18)
16:15

Annedroider

Annedroider
16:40

Sommarlägret

Sommarlägret
16:50

Pirater i huset intill

Pirater i huset intill
17:05

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
17:15

Mästerflygarna

Mästerflygarna
17:30

P King Älling

P King Älling
17:40

Charlie och Lola

Charlie och Lola
17:50

Min lillebror

Min lillebror
18:00

Bolibompa

Bolibompa
18:01

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
18:20

Hanna och Rally

Hanna och Rally
18:30

Labyrint (S5E9)

Labyrint (S5E9)
19:15

Lilla Aktuellt

Lilla Aktuellt
19:25

Testa! (2:10)

Testa! (2:10)
19:40

Världen i mina ögon (7:15)

Världen i mina ögon (7:15)
19:55

Djungelpuls

Djungelpuls
04:30

Klassen

Klassen
05:00

Twirlywoos

Twirlywoos
05:10

Timmy lamm

Timmy lamm
05:20

Babblarna

Babblarna
05:25

Babblarna

Babblarna
05:30

Pocoyo

Pocoyo
05:35

Olobob-toppen

Olobob-toppen
05:40

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
05:55

Sara och Anka

Sara och Anka
Onsdag 29/5
06:00

Hunden Ib

Hunden Ib
06:05

Ho-ho, kör!

Ho-ho, kör!
06:10

Ti och Mo

Ti och Mo
06:15

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
06:30

Morgonshowen

Morgonshowen
06:31

Simon

Simon
06:35

Octonauterna

Octonauterna
06:50

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
07:05

Fåret Shaun

Fåret Shaun
07:15

Philofix

Philofix
07:30

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
07:45

Stella och Sam

Stella och Sam
07:55

Världens bästa sporter

Världens bästa sporter
08:00

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
08:10

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
08:20

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
08:45

Pirater i huset intill

Pirater i huset intill
09:00

Katie Morag

Katie Morag
09:15

Riddare Micke

Riddare Micke
09:25

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
09:35

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
09:50

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Katten i hatten vet allt om ditten och datten
10:00

P King Älling

P King Älling
10:10

Wisska

Wisska
10:20

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
10:35

Pippi Långstrump (S1E1)

Pippi Långstrump (S1E1)
11:00

Draken Digby

Draken Digby
11:15

Anden i lampan

Anden i lampan
11:25

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
11:50

Lunneskär

Lunneskär
12:00

Pinos dagbok - lulesamiska (17:20)

Pinos dagbok - lulesamiska (17:20)
12:05

Pinos dagbok - lulesamiska (18:20)

Pinos dagbok - lulesamiska (18:20)
12:10

Timmy Lamm - engelska ord

Timmy Lamm - engelska ord
12:15

Skåpbilen Olle

Skåpbilen Olle
12:25

Är du feg, Alfons Åberg

Är du feg, Alfons Åberg
12:35

Bing

Bing
12:40

Greta Gris

Greta Gris
12:45

Bilakuten - teckenspråkstolkat

Bilakuten - teckenspråkstolkat
12:50

Fixa rummet (S9E10)

Fixa rummet (S9E10)
13:30

Indogas

Indogas
13:45

Djupet

Djupet
14:10

Parallax (S1E21)

Parallax (S1E21)
14:35

Backstage

Backstage
14:55

M.I. High

M.I. High
15:25

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
15:45

Blue water high (S2E19)

Blue water high (S2E19)
16:10

Annedroider

Annedroider
16:35

Grötnöt & Fjädrik

Grötnöt & Fjädrik
16:50

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
17:00

Miss Moon

Miss Moon
17:10

Mästerflygarna

Mästerflygarna
17:30

Tilde

Tilde
17:40

Ho-ho, kör!

Ho-ho, kör!
17:45

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
18:00

Bolibompa

Bolibompa
18:01

Olobob-toppen

Olobob-toppen
18:10

Tre vänner

Tre vänner
18:15

Hej Jycke

Hej Jycke
18:30

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
18:45

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton
19:05

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
19:15

Lilla Aktuellt

Lilla Aktuellt
19:20

Gumballs fantastiska värld

Gumballs fantastiska värld
19:30

Vargblod

Vargblod
19:55

Pipas & Douglas

Pipas & Douglas
05:00

Twirlywoos

Twirlywoos
05:10

Miffys stora små äventyr

Miffys stora små äventyr
05:20

Babblarna

Babblarna
05:25

Babblarna

Babblarna
05:30

Pocoyo

Pocoyo
05:35

Henry och...

Henry och...
05:40

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
05:55

Sara och Anka

Sara och Anka
Torsdag 30/5
06:00

Lekdags

Lekdags
06:05

Roboten Rob

Roboten Rob
06:20

Min lillebror

Min lillebror
06:30

Morgonshowen

Morgonshowen
06:31

Greta Gris

Greta Gris
06:35

Victor & Josefine

Victor & Josefine
06:50

Fix och trix

Fix och trix
07:05

Fåret Shaun

Fåret Shaun
07:15

Spagetti makaroner, hundra miljoner (1:10)

Spagetti makaroner, hundra miljoner (1:10)
07:25

Mitt husdjur och jag

Mitt husdjur och jag
07:30

Andys förhistoriska äventyr

Andys förhistoriska äventyr
07:45

Dinosaurietåget

Dinosaurietåget
08:00

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
08:10

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton
08:35

Magiska fyran

Magiska fyran
08:45

Äventyrskatten

Äventyrskatten
08:55

Buskul (S2E9)

Buskul (S2E9)
09:10

Roboten Rob

Roboten Rob
09:25

Draken Digby

Draken Digby
09:35

Rymdrekryterna

Rymdrekryterna
09:50

Tilde

Tilde
10:00

Victor & Josefine

Victor & Josefine
10:10

Nelly och Nora

Nelly och Nora
10:20

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
10:35

Pippi Långstrump (S1E2)

Pippi Långstrump (S1E2)
11:00

Elias och räddningsteamet

Elias och räddningsteamet
11:10

Anden i lampan

Anden i lampan
11:25

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
11:50

Lunneskär

Lunneskär
12:00

Så funkar Sverige - romani chib/lovari (1:10)

Så funkar Sverige - romani chib/lovari (1:10)
12:05

Så funkar Sverige - romani chib/lovari (2:10)

Så funkar Sverige - romani chib/lovari (2:10)
12:10

Lekdags

Lekdags
12:15

Full fart i Verksta

Full fart i Verksta
12:25

Eloise (11:13)

Eloise (11:13)
12:50

Fixa rummet (S9E10)

Fixa rummet (S9E10)
13:30

Baka med farfar (S1E7)

Baka med farfar (S1E7)
13:40

Sommarskuggan: Skuggornas hemlighet (S5E8)

Sommarskuggan: Skuggornas hemlighet (S5E8)
13:50

Djupet

Djupet
14:15

Parallax (S1E22)

Parallax (S1E22)
14:35

Backstage

Backstage
15:00

M.I. High

M.I. High
15:25

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
15:50

Blue water high (S2E20)

Blue water high (S2E20)
16:15

Annedroider

Annedroider
16:40

Sommarlägret

Sommarlägret
16:50

Pirater i huset intill

Pirater i huset intill
17:05

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
17:15

Mästerflygarna

Mästerflygarna
17:30

P King Älling

P King Älling
17:45

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
17:55

Ti och Mo

Ti och Mo
18:00

Tripp, Trapp, Träd (S2E4)

Tripp, Trapp, Träd (S2E4)
18:15

Brillebjörn (10:26)

Brillebjörn (10:26)
18:20

Ett djur tittar in (4:5)

Ett djur tittar in (4:5)
18:25

På fest med Håkan och Berit (4:5)

På fest med Håkan och Berit (4:5)
18:35

Min riddare och jag

Min riddare och jag
18:45

Uppdrag skolväg (8:25)

Uppdrag skolväg (8:25)
18:50

Animated Science - Molekyler (2:5)

Animated Science - Molekyler (2:5)
18:55

Arkeologens dotter (S1E8)

Arkeologens dotter (S1E8)
19:15

Gumballs fantastiska värld

Gumballs fantastiska värld
19:25

Djungelpuls

Djungelpuls
19:30

Vargblod

Vargblod
04:30

Klassen

Klassen
05:00

Twirlywoos

Twirlywoos
05:10

Timmy lamm

Timmy lamm
05:20

Babblarna

Babblarna
05:30

Pocoyo

Pocoyo
05:35

Henry och...

Henry och...
05:40

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
05:55

Sara och Anka

Sara och Anka
Fredag 31/5
06:00

Kojsagor

Kojsagor
06:10

Ti och Mo

Ti och Mo
06:20

Klaga lagom, Alfons Åberg

Klaga lagom, Alfons Åberg
06:30

Morgonshowen

Morgonshowen
06:31

Simon

Simon
06:35

Octonauterna

Octonauterna
06:50

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
07:05

Fåret Shaun

Fåret Shaun
07:15

Philofix

Philofix
07:30

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
07:45

Stella och Sam

Stella och Sam
07:55

Världens bästa sporter

Världens bästa sporter
08:00

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
08:10

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
08:25

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
08:45

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
09:00

Katie Morag

Katie Morag
09:15

Riddare Micke

Riddare Micke
09:25

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
09:35

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
09:50

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
10:00

P King Älling

P King Älling
10:10

Wisska

Wisska
10:20

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
10:35

Pippi Långstrump (S1E3)

Pippi Långstrump (S1E3)
11:00

Draken Digby

Draken Digby
11:15

Anden i lampan

Anden i lampan
11:25

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
11:45

Ella Bella Bingo

Ella Bella Bingo
11:55

Timmy Lamm - engelska ord

Timmy Lamm - engelska ord
12:00

Folksagor i världen - somaliska (5:6)

Folksagor i världen - somaliska (5:6)
12:05

Skrutts flora - jiddisch (2:5)

Skrutts flora - jiddisch (2:5)
12:10

Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska (14:20)

Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska (14:20)
12:15

Bing

Bing
12:20

Misse-kisse

Misse-kisse
12:25

Eloise (12:13)

Eloise (12:13)
12:50

Bygga hus - teckenspråkstolkat (S1E7)

Bygga hus - teckenspråkstolkat (S1E7)
12:55

Bilakuten - teckenspråkstolkat

Bilakuten - teckenspråkstolkat
13:05

Lille Roy

Lille Roy
13:15

Blinky Bills bravader

Blinky Bills bravader
13:30

Superkrypen

Superkrypen
13:45

Djupet

Djupet
14:10

Labba

Labba
14:15

Nyfiken på Sverige (9:10)

Nyfiken på Sverige (9:10)
14:25

Kortrasten

Kortrasten
14:35

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
14:45

Oggy och kackerlackorna

Oggy och kackerlackorna
14:55

M.I. High

M.I. High
15:20

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
15:45

Tidlös prinsessa

Tidlös prinsessa
16:10

Annedroider

Annedroider
16:35

Grötnöt & Fjädrik

Grötnöt & Fjädrik
16:50

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
17:00

Miss Moon

Miss Moon
17:10

Abel och Fant

Abel och Fant
17:20

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
17:30

Tilde

Tilde
17:45

Wisska

Wisska
17:55

Bing

Bing
18:00

Bolibompa

Bolibompa
18:01

Simon

Simon
18:15

Om jag var ett djur

Om jag var ett djur
18:20

Astrid är storasyster (S2E8)

Astrid är storasyster (S2E8)
18:30

Krakel Spektakel

Krakel Spektakel
18:40

Kändisbarnvakten (S4E5)

Kändisbarnvakten (S4E5)
19:05

Piñata (S1E7)

Piñata (S1E7)
19:30

Bara på skoj

Bara på skoj
19:40

Gumballs fantastiska värld

Gumballs fantastiska värld
19:50

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
Barnkanalen viser i denne uge Folksagor i världen - somaliska, Folksagor i världen - jiddisch, Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska, Eloise, Bygga hus - teckenspråkstolkat, Nyfiken på Sverige, Astrid är storasyster, Kändisbarnvakten, Piñata, Baka med farfar, Vims i rymden - teckenspråkstolkat, Arkeologens dotter - teckenspråkstolkat, Blue water high, Bygga hus, Sommarskuggan, Sam tar över, Livet enligt Rosa, Bamse - världens starkaste björn!, Bajsfilmen - Dolores och Gunellens värld, Pax jordiska äventyr, Game on, Livet i Bokstavslandet - syntolkat, Arkeologens dotter - syntolkat, Så funkar Sverige, Fixa rummet, Piggley Winks äventyr, Så funkar Sverige - finska, Parallax, Vara vänner, Gatsmart, Skrutts flora, Makeriet, Buskul, Så funkar Sverige - meänkieli, Labyrint, Testa!, Världen i mina ögon, Pippi Långstrump, Pinos dagbok - lulesamiska, Spagetti makaroner, hundra miljoner, Så funkar Sverige - romani chib/lovari, Tripp, Trapp, Träd, Brillebjörn, Ett djur tittar in, På fest med Håkan och Berit, Uppdrag skolväg, Animated Science - Molekyler, Arkeologens dotter, Skrutts flora - jiddisch

Barnkanalen i dag
Barnkanalen i aften