Sigtede kvinder i svindelsag er Britta Nielsens døtre.

Sigtede kvinder i svindelsag er Britta Nielsens døtre.

Sigtede kvinder i svindelsag er Britta Nielsens døtre.
Komiker Tobias Dybvad anmeldt for dyresex. Nu svarer han igen

Komiker Tobias Dybvad anmeldt for dyresex. Nu svarer han igen

Komiker Tobias Dybvad anmeldt for dyresex. Nu svarer han igen
Victoria Becham siger nej til Spice Girls

Victoria Becham siger nej til Spice Girls

Victoria Becham siger nej til Spice Girls
Adam Duvå Hall erstatter Morten Ankerdal på Go Morgen Danmark

Adam Duvå Hall erstatter Morten Ankerdal på Go Morgen Danmark

Adam Duvå Hall erstatter Morten Ankerdal på Go Morgen Danmark
Ivrig fan angriber verdensstjerne

Ivrig fan angriber verdensstjerne

Ivrig fan angriber verdensstjerne

SF-kanalen tv guide og program oversigt fra 15/11 2018 til 23/11 2018

Torsdag 15/11
14:45

En forelskelse

Svensk romantisk drama fra 2001 af Mats Arehn.
En forelskelse
16:20

Mamma, Pappa, Barn

Dramakomedie med Torkel Petersson og Maria Bonnevie.
Mamma, Pappa, Barn
18:00

Loranga, Masarin og Dartanjang

Familiefilm med Dan Ekborg og Dietmann Ludvig.
Loranga, Masarin og Dartanjang
19:05

Paradiset

Thriller med Helena Bergström og Brasse Brännström.
Paradiset
21:00

Hvor mange krammere findes der i verden?

Svensk komediedrama fra 2013 med Per Morberg og Vanna Rosenberg.
Hvor mange krammere findes der i verden?
22:30

Jack

Drama med Göran Stangertz og Kjell Bergqvist.
Jack
00:25

Mens kvinder venter

Svensk drama fra 1952 med Anita Björk. Instrueret af Ingmar Bergman.
Mens kvinder venter
02:10

Hem Ljuva Hem

Drama med Michael Nyqvist og Kristina Törnqvist.
Hem Ljuva Hem
03:50

7 millionærer

Komedie med Loa Falkman og Suzanne Reuter.
7 millionærer
Fredag 16/11
06:20

Peddersen og Findus Fornemt besøg

Børnefilm.
Peddersen og Findus Fornemt besøg
07:40

Olsenbanden junior på slap line

Familiefilm med Kalle Eriksson og Jonathan Flumee.
Olsenbanden junior på slap line
09:20

Det nye land

Drama med Mike Almayehu og Michalis Koutsogiannakis.
Det nye land
11:35

Størst af alt

Drama med Sven Wollter og Frida Hallgren.
Størst af alt
13:15

Uanset hvad er han stendød

Svensk komedie fra 2000 med Peter Haber.
Uanset hvad er han stendød
14:45

Sejled' op ad åen

Svensk komedie fra 1981 med Janne "Loffe" Carlsson og Kim Anderzon.
Sejled' op ad åen
16:20

Drømmehuset

Svensk komedie fra 1993 med Björn Skifs og Suzanne Reuter
Drømmehuset
18:00

Allerkæreste søster

Børnefilm baseret på Astrid Lindgrens fortælling.
Allerkæreste søster
18:55

The Queen of Sheba's Pearls

Svensk-britisk drama fra 2004 med Helena Bergström.
The Queen of Sheba's Pearls
21:00

Nedtælling

Thriller med Helena Bergström og Örjan Ramberg.
Nedtælling
23:05

Ådalen 31

Drama af Bo Widerberg.
Ådalen 31
00:55

Havnebyens fristelser

Svensk drama fra 1948 med Nine-Christine Jönsson.
Havnebyens fristelser
02:30

1939

Svensk drama fra 1989 med Helena Bergström og Helene Egelund.
play_arrow
1939
Lørdag 17/11
07:15

Mamma, Pappa, Barn

Dramakomedie med Torkel Petersson og Maria Bonnevie.
Mamma, Pappa, Barn
08:55

Sunes sommer

Komedie med Peter Haber og Andreas Hoffer.
Sunes sommer
10:25

Landstormens lille Havgasse

Svensk komedie fra 1941 med Sickan Carlsson.
Landstormens lille Havgasse
12:00

Manden som holdt op med at ryge

Svensk komedie fra 1972 af Tage Danielsson med Gösta Ekman.
Manden som holdt op med at ryge
13:45

Göta kanal 2: Kanalkampen

Svensk komedie fra 2006 med Janne "Loffe" Carlsson og Eva Röse.
Göta kanal 2: Kanalkampen
15:20

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
16:45

Krakel Spektakel

Svensk familiefilm fra 2014 med Lea Stojanov.
Krakel Spektakel
18:00

A Thousand Times Stronger

Svensk ungdomsfilm fra 2010 baseret på Christina Herrströms bog.
A Thousand Times Stronger
19:20

Heartbreak Hotel

Svensk drama fra 2006 med Helena Bergström.
Heartbreak Hotel
21:00

Bus til Italien

Svensk drama fra 2005 med Livia Millhagen og Adam Pålsson.
Bus til Italien
22:30

Manden på taget

Thriller med Carl Gustaf Lindstedt og Sven Wollter.
play_arrow
Manden på taget
00:20

Skammen

Drama med Liv Ullmann og Max von Sydow.
Skammen
02:00

Jack

Drama med Göran Stangertz og Kjell Bergqvist.
Jack
04:00

Kendt Fra TV

Komedie med Johan Rheborg og Alexandra Rapaport.
Kendt Fra TV
Søndag 18/11
07:15

Emil og Grisebassen

Svensk børnefilm fra 1973 efter Astrid Lindgrens fortælling.
Emil og Grisebassen
08:50

Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko

Svensk ungdomsfilm med Ellen Fjæstad og Carl-Robert Holmer-Kårell.
Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko
10:20

Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner

Svensk børnefilm fra 1956 af Thomas Funck og Hasse Funck.
Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner
12:00

Den ufrivillige golfspiller

Svensk komedie fra 1991 af og med Lasse Åberg.
Den ufrivillige golfspiller
13:45

Göta kanal 3

Svensk komedie fra 2009 med Janne "Loffe" Carlsson.
Göta kanal 3
15:15

Kommissær Speck

Svensk actionsatire fra 2010 med Leif Andrèe og Johan Hedenberg.
Kommissær Speck
16:35

Yrrol

Komedie med Suzanne Reuter og Peter Dalle.
Yrrol
18:00

Godnat hr. vagabond

Kortfilm baseret på en Astrid Lindgren-historie.
Godnat hr. vagabond
18:30

Kajsa Kavat

Børnefilm med Mathilda Lindgren og Majlis Granlund.
Kajsa Kavat
19:10

Sidste dans

Svensk thrillerdrama fra 1993 med Helena Bergström.
Sidste dans
21:00

Hypnotisøren

Svensk krimithriller fra 2012 af Lasse Hallström.
play_arrow
Hypnotisøren
23:00

Ormens Väg På Hälleberget

Drama med Stina Ekblad og Stellan Skarsgård.
Ormens Väg På Hälleberget
00:50

Sommeren med Monika

Drama med Harriet Andersson og Lars Ekborg.
Sommeren med Monika
02:25

Nedtælling

Thriller med Helena Bergström og Örjan Ramberg.
Nedtælling
04:30

Gräsänklingar

Komedi med Gösta Ekman og Janne "Loffe" Carlsson.
Gräsänklingar
Mandag 19/11
06:10

Olsenbanden junior på slap line

Familiefilm med Kalle Eriksson og Jonathan Flumee.
Olsenbanden junior på slap line
07:55

Kommissær Speck

Svensk actionsatire fra 2010 med Leif Andrèe og Johan Hedenberg.
Kommissær Speck
09:15

A Thousand Times Stronger

Svensk ungdomsfilm fra 2010 baseret på Christina Herrströms bog.
A Thousand Times Stronger
10:40

Rallybrude

Komedie med Eva Röse og Marie Robertson.
Rallybrude
12:20

Englegård - næste sommer

Dramakomedie med Helena Bergström og Rickard Wolff.
Englegård - næste sommer
14:35

Manden som holdt op med at ryge

Svensk komedie fra 1972 af Tage Danielsson med Gösta Ekman.
Manden som holdt op med at ryge
16:25

Reine og Mimmi i fjeldet

Komedie med Bertram Heribertson og Ing-Marie Carlsson.
Reine og Mimmi i fjeldet
18:00

Krakel Spektakel

Svensk familiefilm fra 2014 med Lea Stojanov.
Krakel Spektakel
19:15

Angel

Drama med Helena Bergström og Rolf Lassgård.
Angel
21:00

Borkmanns punkt

Kriminaldrama med Sven Wollter og Eva Rexed.
Borkmanns punkt
22:30

Den enfoldige morder

Drama af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Den enfoldige morder
00:15

Tystnaden

Svensk drama fra 1963 med Ingrid Thulin.
Tystnaden
01:50

Livvagterne

Actionthriller med Jakob Eklund og Samuel Fröler.
Livvagterne
03:45

Bus til Italien

Svensk drama fra 2005 med Livia Millhagen og Adam Pålsson.
Bus til Italien
Tirsdag 20/11
06:45

Emil og Grisebassen

Svensk børnefilm fra 1973 efter Astrid Lindgrens fortælling.
play_arrow
Emil og Grisebassen
08:20

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
09:40

Kendt Fra TV

Komedie med Johan Rheborg og Alexandra Rapaport.
Kendt Fra TV
11:20

Det store gennembrud

Svensk komedie fra 1999 med Björn Kjellman og Viveka Seldahl.
Det store gennembrud
13:05

Englegård - Alle gode gange tre

Svensk komedie fra 2010 med Helena Bergström.
play_arrow
Englegård - Alle gode gange tre
15:00

Landstormens lille Havgasse

Svensk komedie fra 1941 med Sickan Carlsson.
Landstormens lille Havgasse
16:35

Hata Göteborg

Dramakomedi med Andreas Karoliussen og Nicolaj Schröder.
Hata Göteborg
18:00

Allerkæreste søster

Børnefilm baseret på Astrid Lindgrens fortælling.
Allerkæreste søster
18:30

Godnat hr. vagabond

Kortfilm baseret på en Astrid Lindgren-historie.
Godnat hr. vagabond
19:10

Black Jack

Drama med Helena Bergström og Reine Brynolfsson.
Black Jack
21:00

Münsters sag

Kriminaldrama med Sven Wollter og Thomas Hanzon.
Münsters sag
22:30

Hypnotisøren

Svensk krimithriller fra 2012 af Lasse Hallström.
Hypnotisøren
00:30

Jomfrukilden

Drama med Max von Sydow og Birgitta Pettersson.
play_arrow
Jomfrukilden
01:55

9 millimeter

Action med Paolo Roberto og Rebecca Facey.
9 millimeter
03:40

Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner

Svensk børnefilm fra 1956 af Thomas Funck og Hasse Funck.
Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner
Onsdag 21/11
07:05

Håkan Bråkan & Josef

Familiefilm med Axel Skogberg og Per Svensson.
Håkan Bråkan & Josef
08:25

Loranga, Masarin og Dartanjang

Familiefilm med Dan Ekborg og Dietmann Ludvig.
Loranga, Masarin og Dartanjang
09:20

Reine og Mimmi i fjeldet

Komedie med Bertram Heribertson og Ing-Marie Carlsson.
Reine og Mimmi i fjeldet
10:55

Miffo

Dramakomedie med Jonas Karlsson og Livia Millhagen.
Miffo
12:30

Sådan er livet

Svensk drama fra 1996 med Helena Bergström og Lena Nyman.
Sådan er livet
14:40

Børnene fra Frostmofjeldet

Svensk børnefilm fra 1945 af Rolf Husberg.
Børnene fra Frostmofjeldet
16:20

Rallybrude

Komedie med Eva Röse og Marie Robertson.
Rallybrude
18:00

Størst af alt

Drama med Sven Wollter og Frida Hallgren.
Størst af alt
19:35

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
21:00

Carambole

Kriminaldrama med Sven Wollter og Eva Rexed.
Carambole
22:40

Falsk som vand

Svensk thriller fra 1985 af Hans Alfredson.
Falsk som vand
00:20

Som i et spejl

Drama med Harriet Andersson og Gunnar Björnstrand.
Som i et spejl
01:50

Den enfoldige morder

Drama af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Den enfoldige morder
03:35

Klippet

Svensk drama fra 1982 med Pierre Lindstedt og Kjell Bergqvist.
Klippet
Torsdag 22/11
06:40

Peddersen og Findus Fornemt besøg

Børnefilm.
Peddersen og Findus Fornemt besøg
08:00

Krakel Spektakel

Svensk familiefilm fra 2014 med Lea Stojanov.
Krakel Spektakel
09:15

Kommissær Speck

Svensk actionsatire fra 2010 med Leif Andrèe og Johan Hedenberg.
Kommissær Speck
10:35

Arn - Tempelridderen

Episk drama med Joakim Nätterqvist og Sofia Helin
play_arrow
Arn - Tempelridderen
12:50

Under solen

Drama med Rolf Lassgård.
Under solen
14:55

Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner

Svensk børnefilm fra 1956 af Thomas Funck og Hasse Funck.
Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner
16:35

A Thousand Times Stronger

Svensk ungdomsfilm fra 2010 baseret på Christina Herrströms bog.
A Thousand Times Stronger
18:00

Kommissær Speck

Svensk actionsatire fra 2010 med Leif Andrèe og Johan Hedenberg.
Kommissær Speck
19:20

Rallybrude

Komedie med Eva Röse og Marie Robertson.
Rallybrude
21:00

Moreno og stilheden

Kriminaldrama med Eva Rexed og Sven Wollter.
Moreno og stilheden
22:30

1939

Svensk drama fra 1989 med Helena Bergström og Helene Egelund.
play_arrow
1939
01:30

Ulvetimen

Svensk skrækfilm fra 1968 med Max von Sydow og Liv Ullmann.
Ulvetimen
SF Kanalen giver dig alle de elskede filmklassikere fra Svensk Filmindustri. oversigten over programmer finder du her på siden. Så uanset om du er til ‘Emil fra Lønneberg’ eller ‘Arn - Tempelridderen’, så kan du finde det på SF Kanalen. Stribevis af kvalitetsfilm fra den svenske filmproducent.

SF-kanalen viser i denne uge Elvira Madigan, En forelskelse, Mamma, Pappa, Barn, Loranga, Masarin og Dartanjang, Paradiset, Hvor mange krammere findes der i verden?, Jack, Mens kvinder venter, Hem Ljuva Hem, 7 millionærer, Peddersen og Findus Fornemt besøg, Olsenbanden junior på slap line, Det nye land, Størst af alt, Uanset hvad er han stendød, Sejled' op ad åen, Drømmehuset, Allerkæreste søster, The Queen of Sheba's Pearls, Nedtælling, Ådalen 31, Havnebyens fristelser, 1939, Sunes sommer, Landstormens lille Havgasse, Manden som holdt op med at ryge, Göta kanal 2: Kanalkampen, Svensson Svensson - filmen, Krakel Spektakel, A Thousand Times Stronger, Heartbreak Hotel, Bus til Italien, Manden på taget, Skammen, Kendt Fra TV, Emil og Grisebassen, Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko, Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner, Den ufrivillige golfspiller, Göta kanal 3, Kommissær Speck, Yrrol, Godnat hr. vagabond, Kajsa Kavat, Sidste dans, Hypnotisøren, Ormens Väg På Hälleberget, Sommeren med Monika, Gräsänklingar, Rallybrude, Englegård - næste sommer, Reine og Mimmi i fjeldet, Angel, Borkmanns punkt, Den enfoldige morder, Tystnaden, Livvagterne, Det store gennembrud, Englegård - Alle gode gange tre, Hata Göteborg, Black Jack, Münsters sag, Jomfrukilden, 9 millimeter, Håkan Bråkan & Josef, Miffo, Sådan er livet, Børnene fra Frostmofjeldet, Carambole, Falsk som vand, Som i et spejl, Klippet, Arn - Tempelridderen, Under solen, Moreno og stilheden, Ulvetimen

SF-kanalen i dag
SF-kanalen i aften