Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede
Jes Dorph-Petersen fylder 60: 'Jeg har altid været usikker'

Jes Dorph-Petersen fylder 60: 'Jeg har altid været usikker'

Jes Dorph-Petersen fylder 60: 'Jeg har altid været usikker'
'Forsidefruer'-drama: Tvunget ud efter gruppemobning?

'Forsidefruer'-drama: Tvunget ud efter gruppemobning?

'Forsidefruer'-drama: Tvunget ud efter gruppemobning?
Prins Nikolai scorer forsiden af verdens største modemagasin

Prins Nikolai scorer forsiden af verdens største modemagasin

Prins Nikolai scorer forsiden af verdens største modemagasin
Klæstrup indlagt med vilde smerter: Blev åbnet tre steder

Klæstrup indlagt med vilde smerter: Blev åbnet tre steder

Klæstrup indlagt med vilde smerter: Blev åbnet tre steder

SF-kanalen tv guide og program oversigt fra 23/3 2019 til 31/3 2019

Søndag 24/3
07:35

Mesterdetektiven lever farligt

Svensk børnefilm fra 1957 efter bog af Astrid Lindgren.
Mesterdetektiven lever farligt
09:10

Peddersen og Findus Fornemt besøg

Børnefilm.
Peddersen og Findus Fornemt besøg
10:30

Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko

Svensk ungdomsfilm med Ellen Fjæstad og Carl-Robert Holmer-Kårell.
Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko
12:00

Arn - Riget ved vejens ende

Drama med Joakim Nätterqvist og Sofia Helin.
play_arrow
Arn - Riget ved vejens ende
14:05

Julie

Svensk drama fra 2013 med Nadja Mirmiran og Björn Bengtsson.
Julie
15:45

Det nye land

Drama med Mike Almayehu og Michalis Koutsogiannakis.
Det nye land
18:00

To tossede rekrutter 4

Svensk komedie fra 1953 med Gus Dahlström.
To tossede rekrutter 4
19:20

Heartbreak Hotel

Svensk drama fra 2006 med Helena Bergström.
Heartbreak Hotel
21:00

Hypnotisøren

Svensk krimithriller fra 2012 af Lasse Hallström.
play_arrow
Hypnotisøren
23:00

Den enfoldige morder

Drama af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Den enfoldige morder
00:45

Høstsonaten

Drama instrueret af Ingmar Bergman.
play_arrow
Høstsonaten
02:15

Ægget er løst

Dramakomedie med Gösta Ekman og Max von Sydow.
Ægget er løst
03:50

To tossede rekrutter 3

Svensk komedie fra 1951 med Gus Dahlström.
To tossede rekrutter 3
Mandag 25/3
06:20

Krakel Spektakel

Svensk familiefilm fra 2014 med Lea Stojanov.
Krakel Spektakel
07:35

Niklas och Figuren

Niklas och Figuren
09:05

Göta kanal 2: Kanalkampen

Svensk komedie fra 2006 med Janne "Loffe" Carlsson og Eva Röse.
Göta kanal 2: Kanalkampen
10:40

Hundetricket

Svensk komedie fra 2002 med Alexander Skarsgård.
Hundetricket
12:25

Blondie, bøffen og bananen

Svensk komedie fra 1952 med Åke Söderblom og Åke Grönberg.
Blondie, bøffen og bananen
13:45

Among Us

Svensk drama fra 2010 med Michael Nyqvist og Izabella Scorupco.
Among Us
15:20

Mit hjem er Copacabana

Svensk drama fra 1965 af Arne Sucksdorff.
Mit hjem er Copacabana
16:45

Nils Karlsson Pyssling

Svensk børnefilm fra 1990 baseret på Astrid Lindgrens historie.
Nils Karlsson Pyssling
18:00

Lotte fra Ballademagergade

Svensk børnefilm fra 1992 med Claes Malmberg
Lotte fra Ballademagergade
19:20

Cornelis

Svensk biografi fra 2010 med Hans-Erik Dyvik Husby og Malin Crépin.
Cornelis
21:00

Så olika

Svensk komediedrama fra 2009 med Ingela Olsson.
Så olika
22:45

Selskabsrejser

Komedie med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Selskabsrejser
00:30

To tossede rekrutter 4

Svensk komedie fra 1953 med Gus Dahlström.
To tossede rekrutter 4
01:45

Skammen

Drama med Liv Ullmann og Max von Sydow.
play_arrow
Skammen
03:25

Skal vi elske?

Svensk komediedrama fra 1961 med Jarl Kulle og Christina Schollin.
Skal vi elske?
Tirsdag 26/3
06:30

Brødrene Løvehjerte

Svensk familieeventyr fra 1977, efter Astrid Lindgrens roman.
Brødrene Løvehjerte
08:15

Mit Liv som Hund

Drama med Anton Glanzelius og Tomas von Brömssen.
Mit Liv som Hund
09:55

Sejled' op ad åen

Svensk komedie fra 1981 med Janne "Loffe" Carlsson og Kim Anderzon.
Sejled' op ad åen
11:30

Flådens glade drenge

Svensk komedie fra 1954 med Åke Söderblom og Gunnar Björnstrand.
Flådens glade drenge
13:10

Yrrol

Komedie med Suzanne Reuter og Peter Dalle.
Yrrol
14:40

Det niende kompagni

Komedie med Thomas Hanzon og Tomas Fryk.
Det niende kompagni
16:30

Vi på Krageøen

Svensk børnefilm fra 1964 efter Astrid Lindgrens fortælling.
Vi på Krageøen
18:00

Lotte flytter hjemmefra

Svensk børnefilm fra 1993 efter Astrid Lindgrens historie.
Lotte flytter hjemmefra
19:25

Vi hade i alla fall tur med vädret igen

Komedie med Rolf Skoglund og Claire Wikholm.
Vi hade i alla fall tur med vädret igen
21:00

Everyone Loves Alice

Svensk drama fra 2002 med Mikael Persbrandt.
Everyone Loves Alice
22:55

Selskabsrejsen 2

Komedie med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
play_arrow
Selskabsrejsen 2
00:30

To tossede rekrutter 5

Svensk komedie fra 1955 med Curt Åström.
To tossede rekrutter 5
02:00

Carambole

Kriminaldrama med Sven Wollter og Eva Rexed.
Carambole
03:40

Bekas

Svensk-irakisk drama fra 2012 af Karzan Kader.
play_arrow
Bekas
Onsdag 27/3
07:05

At være John-John

Drama med David Tainton och Lina Englund.
At være John-John
08:45

Jordgubbar Med Riktig Mjölk

Dramakomedie med Janne "Loffe" Carlsson og Patrik Ersgård.
Jordgubbar Med Riktig Mjölk
10:10

Kontortid

Svensk komedie med Ulrika Hansson og Daniella Svensson.
Kontortid
11:55

Landmandsliv

Svensk komedie fra 1943 med Edvard Persson.
Landmandsliv
13:35

Fjorton suger

Drama med Elin Ahlberg og Jesper Fridh.
Fjorton suger
14:55

Kidz in da Hood

Svensk familiefilm fra 2006 med Gustaf Skarsgård.
Kidz in da Hood
16:30

Troldungen på Krageøen

Svensk familiefilm fra 1965 efter Astrid Lindgrens fortællinger.
Troldungen på Krageøen
18:00

Bil-Professoren

Svensk komedie fra 1965 med Carl-Gustaf Lindstedt og Lill Lindfors.
Bil-Professoren
19:20

Bedst før

Svensk komediedrama fra 2013 med Brasse Brännström.
Bedst før
21:00

Dejlig er sommernatten

Svensk thriller fra 1961 af Arne Mattsson.
Dejlig er sommernatten
22:40

Amatører til søs

Komedi med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Amatører til søs
00:25

Scener fra et ægteskab

Svensk drama fra 1973 med Liv Ullmann og Erland Josephson.
Scener fra et ægteskab
03:10

Den enfoldige morder

Drama af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Den enfoldige morder
Torsdag 28/3
06:10

Ronja Røverdatter

Svensk eventyrsfilm baseret på Astrid Lindgrens roman.
Ronja Røverdatter
08:10

LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn

Svensk børnefilm fra 2008 med Teodor Runsjö og Mathilda Grahn.
LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn
09:45

Pelle flytter til Komfusenbo

Svensk familiefilm fra 1990 med Lena Endre.
Pelle flytter til Komfusenbo
10:10

Æblekrigen

Komedie med Per Grundén og Gösta Ekman.
Æblekrigen
11:50

Tyvernes glade dage

Svensk drama fra 1958 af og med Hasse Ekman.
Tyvernes glade dage
13:35

Hata Göteborg

Dramakomedi med Andreas Karoliussen og Nicolaj Schröder.
Hata Göteborg
15:00

Göta kanal 3

Svensk komedie fra 2009 med Janne "Loffe" Carlsson.
Göta kanal 3
16:30

Sunes sommer

Komedie med Peter Haber og Andreas Hoffer.
Sunes sommer
18:00

Scener ur ett kändisskap

Svensk mockumentary fra 2009.
Scener ur ett kändisskap
19:30

Bus til Italien

Svensk drama fra 2005 med Livia Millhagen og Adam Pålsson.
Bus til Italien
21:00

Her har du dit liv

Svensk drama fra 1966 af Jan Troell og med Eddie Axberg.
Her har du dit liv
23:45

Den ufrivillige golfspiller

Svensk komedie fra 1991 af og med Lasse Åberg.
Den ufrivillige golfspiller
01:30

Som i et spejl

Drama med Harriet Andersson og Gunnar Björnstrand.
Som i et spejl
03:00

Ravnekvarteret

Drama med Thommy Berggren og Keve Hjelm.
Ravnekvarteret
04:40

Mine drømmes by

Svensk drama fra 1976 med Eddie Axberg.
Mine drømmes by
Fredag 29/3
07:20

Mesterdetektiven lever farligt

Svensk børnefilm fra 1957 efter bog af Astrid Lindgren.
Mesterdetektiven lever farligt
08:55

Jönsson-ligaen junior på sommerlejr

Familiefilm med Conrad Cronheim og Anton Pettersson.
Jönsson-ligaen junior på sommerlejr
10:20

Drømmehuset

Svensk komedie fra 1993 med Björn Skifs og Suzanne Reuter
Drømmehuset
12:00

Swing it, Herr Lærer!

Svensk komedie fra 1940 med Alice Babs og Adolf Jahr.
Swing it, Herr Lærer!
13:30

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
14:55

Jönsson-Banden vender tilbage

Svensk komedie fra 1986 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden vender tilbage
16:25

Emil og Grisebassen

Svensk børnefilm fra 1973 efter Astrid Lindgrens fortælling.
play_arrow
Emil og Grisebassen
18:00

Peter & Petra

Lastenelokuva (Ruotsi 1989) Astrid Lindgrenin kirjan pohjalta.
Peter & Petra
19:15

Hundetricket

Svensk komedie fra 2002 med Alexander Skarsgård.
Hundetricket
21:00

Elsker, elsker ikke

Svensk drama fra 1995 med Thomas Hanzon og Camilla Lundén.
Elsker, elsker ikke
22:40

Kuropholdet

Svensk komedie fra 2000 af og med Lasse Åberg.
Kuropholdet
00:20

Manden på taget

Thriller med Carl Gustaf Lindstedt og Sven Wollter.
Manden på taget
03:10

Frøken Julie

Svensk drama fra 1951 med Anita Björk og Ulf Palme.
Frøken Julie
03:40

Vi hade i alla fall tur med vädret igen

Komedie med Rolf Skoglund og Claire Wikholm.
Vi hade i alla fall tur med vädret igen
Lørdag 30/3
06:40

Smuglerne på Krageøen

Svensk familiefilm fra 1967 efter Astrid Lindgrens fortællinger.
Smuglerne på Krageøen
08:20

Kajsa Kavat

Børnefilm med Mathilda Lindgren og Majlis Granlund.
Kajsa Kavat
08:55

Ulvepigen Misa Min

Familiefilm med Kim Jansson og Pierre Lindstedt.
Ulvepigen Misa Min
10:15

Rasmus på farten

Svensk familiefilm fra 1981 baseret på bog af Astrid Lindgren.
Rasmus på farten
12:00

Høstsonaten

Drama instrueret af Ingmar Bergman.
play_arrow
Høstsonaten
13:30

Scener ur ett kändisskap

Svensk mockumentary fra 2009.
Scener ur ett kändisskap
15:00

Eskil & Trinidad

Svensk familiefilm fra 2013 med Ann Petrén og Iben Hjejle.
Eskil & Trinidad
16:45

Lotte fra Ballademagergade

Svensk børnefilm fra 1992 med Claes Malmberg
Lotte fra Ballademagergade
18:00

Prinsessa

Dramakomedie med Zandra Andersson og Moa Silén.
Prinsessa
19:30

Linas (hemmelige) bog

Dramakomedie med Mylaine Hedreul og Lovisa Onnermark.
Linas (hemmelige) bog
21:00

Under solen

Drama med Rolf Lassgård.
Under solen
23:05

Tidsrejsen

Svensk komedie fra 2011 af og med Lasse Åberg.
Tidsrejsen
00:40

Manden fra Mallorca

Svensk thriller fra 1984 med Sven Wollter og Tomas von Brömssen.
Manden fra Mallorca
03:25

Damen i sort

Svensk krimi fra 1958 med Karl-Arne Holmsten og Annalisa Ericson.
Damen i sort
00:00

Tørst

Svensk drama fra 1949 af Ingmar Bergman.
Tørst
Søndag 31/3
06:25

Nils Karlsson Pyssling

Svensk børnefilm fra 1990 baseret på Astrid Lindgrens historie.
Nils Karlsson Pyssling
07:40

Verdens bedste Karlsson

Verdens bedste Karlsson
09:20

Peddersen & Findus Det kattens år

Børnefilm.
Peddersen & Findus Det kattens år
10:35

Rosa: The Movie

Svensk familiekomedie fra 2007 med Anna Ryrberg.
Rosa: The Movie
12:00

Bekas

Svensk-irakisk drama fra 2012 af Karzan Kader.
play_arrow
Bekas
13:40

Peter & Petra

Lastenelokuva (Ruotsi 1989) Astrid Lindgrenin kirjan pohjalta.
Peter & Petra
14:55

Adam og Eva

Komedie med Björn Kjellman og Josefin Nilsson.
Adam og Eva
16:35

Lotte flytter hjemmefra

Svensk børnefilm fra 1993 efter Astrid Lindgrens historie.
Lotte flytter hjemmefra
18:00

Yrrol

Komedie med Suzanne Reuter og Peter Dalle.
Yrrol
19:30

I skyggen af varmen

Drama med Malin Crepin og Joel Kinnaman.
I skyggen af varmen
21:00

Hem Ljuva Hem

Drama med Michael Nyqvist og Kristina Törnqvist.
Hem Ljuva Hem
22:40

Mörkt vatten

Svensk thriller fra 2012 med Helena Sandeberg.
play_arrow
Mörkt vatten
01:25

Det hvide genfærd

Svensk krimi fra 1962 med Karl-Arne Holmsten og Anita Björk.
Det hvide genfærd
03:10

Dejlig er sommernatten

Svensk thriller fra 1961 af Arne Mattsson.
Dejlig er sommernatten
SF Kanalen giver dig alle de elskede filmklassikere fra Svensk Filmindustri. oversigten over programmer finder du her på siden. Så uanset om du er til ‘Emil fra Lønneberg’ eller ‘Arn - Tempelridderen’, så kan du finde det på SF Kanalen. Stribevis af kvalitetsfilm fra den svenske filmproducent.

SF-kanalen viser i denne uge Nånting levande åt Lame-Kal, Mesterdetektiven lever farligt, Peddersen og Findus Fornemt besøg, Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko, Arn - Riget ved vejens ende, Julie, Det nye land, To tossede rekrutter 4, Heartbreak Hotel, Hypnotisøren, Den enfoldige morder, Høstsonaten, Ægget er løst, To tossede rekrutter 3, Krakel Spektakel, Niklas och Figuren, Göta kanal 2: Kanalkampen, Hundetricket, Blondie, bøffen og bananen, Among Us, Mit hjem er Copacabana, Nils Karlsson Pyssling, Lotte fra Ballademagergade, Cornelis, Så olika, Selskabsrejser, Skammen, Skal vi elske?, Brødrene Løvehjerte, Mit Liv som Hund, Sejled' op ad åen, Flådens glade drenge, Yrrol, Det niende kompagni, Vi på Krageøen, Lotte flytter hjemmefra, Vi hade i alla fall tur med vädret igen, Everyone Loves Alice, Selskabsrejsen 2, To tossede rekrutter 5, Carambole, Bekas, At være John-John, Jordgubbar Med Riktig Mjölk, Kontortid, Landmandsliv, Fjorton suger, Kidz in da Hood, Troldungen på Krageøen, Bil-Professoren, Bedst før, Dejlig er sommernatten, Amatører til søs, Scener fra et ægteskab, Ronja Røverdatter, LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn, Pelle flytter til Komfusenbo, Æblekrigen, Tyvernes glade dage, Hata Göteborg, Göta kanal 3, Sunes sommer, Scener ur ett kändisskap, Bus til Italien, Her har du dit liv, Den ufrivillige golfspiller, Som i et spejl, Ravnekvarteret, Mine drømmes by, Jönsson-ligaen junior på sommerlejr, Drømmehuset, Swing it, Herr Lærer!, Svensson Svensson - filmen, Jönsson-Banden vender tilbage, Emil og Grisebassen, Peter & Petra, Elsker, elsker ikke, Kuropholdet, Manden på taget, Frøken Julie, Smuglerne på Krageøen, Kajsa Kavat, Ulvepigen Misa Min, Rasmus på farten, Eskil & Trinidad, Prinsessa, Linas (hemmelige) bog, Under solen, Tidsrejsen, Manden fra Mallorca, Damen i sort, Peddersen & Findus Det kattens år, Rosa: The Movie, Adam og Eva, I skyggen af varmen, Hem Ljuva Hem, Mörkt vatten, Tørst, Det hvide genfærd

SF-kanalen i dag
SF-kanalen i aften