Kendt TV-stjerne anklaget for opfordring til mord

Kendt TV-stjerne anklaget for opfordring til mord

Kendt TV-stjerne anklaget for opfordring til mord
Nikita Klæstrup giver kæresten ultimatum

Nikita Klæstrup giver kæresten ultimatum

Nikita Klæstrup giver kæresten ultimatum
DR afslører værterne til Melodi Grand Prix 2019.

DR afslører værterne til Melodi Grand Prix 2019.

DR afslører værterne til Melodi Grand Prix 2019.
Kim Kardashian bekræfter baby nr. 4 og afslører kønnet

Kim Kardashian bekræfter baby nr. 4 og afslører kønnet

Kim Kardashian bekræfter baby nr. 4 og afslører kønnet
Realitypar efter split: Nu dater hun en pige!

Realitypar efter split: Nu dater hun en pige!

Realitypar efter split: Nu dater hun en pige!

SF-kanalen tv guide og program oversigt fra 17/1 2019 til 25/1 2019

Torsdag 17/1
18:00

Sean Banan inuti Seanfrika

Svensk komedie fra 2012 med Sean Banan.
play_arrow
Sean Banan inuti Seanfrika
19:25

Among Us

Svensk drama fra 2010 med Michael Nyqvist og Izabella Scorupco.
Among Us
21:00

Den tredje bølge

Actionthriller med Jakob Eklund og Irina Björklund.
Den tredje bølge
22:55

Falsk som vand

Svensk thriller fra 1985 af Hans Alfredson.
Falsk som vand
00:35

Scener fra et ægteskab

Svensk drama fra 1973 med Liv Ullmann og Erland Josephson.
Scener fra et ægteskab
03:20

Kontortid

Svensk komedie med Ulrika Hansson og Daniella Svensson.
Kontortid
Fredag 18/1
06:40

Pippi på de syv have

Svensk børnefilm fra 1970 efter Astrid Lindgrens historie.
Pippi på de syv have
08:20

Godnat hr. vagabond

Kortfilm baseret på en Astrid Lindgren-historie.
Godnat hr. vagabond
08:50

Kurt Olsson - Filmen om mit liv som mig selv

Svensk komedie fra 1990 med Lasse Brandeby.
Kurt Olsson - Filmen om mit liv som mig selv
10:20

Ægget er løst

Dramakomedie med Gösta Ekman og Max von Sydow.
Ægget er løst
11:55

Blondie, bøffen og bananen

Svensk komedie fra 1952 med Åke Söderblom og Åke Grönberg.
Blondie, bøffen og bananen
13:15

Familiehemmeligheder

Drama med Rolf Lassgård og Maria Lundqvist.
Familiehemmeligheder
14:55

Kendt Fra TV

Komedie med Johan Rheborg og Alexandra Rapaport.
Kendt Fra TV
16:35

Klara

Svensk familiefilm fra 2010 af Alexander Moberg.
Klara
18:00

Jönsson ligaen Junior: Stjernekuppet

Familiefilm med Mikael Lidgard og Hugo Flytström.
Jönsson ligaen Junior: Stjernekuppet
19:20

Mamma, Pappa, Barn

Dramakomedie med Torkel Petersson og Maria Bonnevie.
Mamma, Pappa, Barn
21:00

Ravnekvarteret

Drama med Thommy Berggren og Keve Hjelm.
Ravnekvarteret
22:40

Efterårsmanøvre

Komedie fra 1979 af og med Lasse Åberg.
Efterårsmanøvre
00:05

Jeg er nysgerrig

Svensk drama fra 1967 af Vilgot Sjöman med Lena Nyman.
Jeg er nysgerrig
02:05

Den ufrivillige golfspiller

Svensk komedie fra 1991 af og med Lasse Åberg.
Den ufrivillige golfspiller
03:50

Hul i broho'det

Svensk komedie fra 1965 med Monica Zetterlund og Gösta Ekman.
Hul i broho'det
Lørdag 19/1
07:00

Brødrene Løvehjerte

Svensk familieeventyr fra 1977, efter Astrid Lindgrens roman.
Brødrene Løvehjerte
08:45

Sean Banan inuti Seanfrika

Svensk komedie fra 2012 med Sean Banan.
play_arrow
Sean Banan inuti Seanfrika
10:00

Everyone Loves Alice

Svensk drama fra 2002 med Mikael Persbrandt.
Everyone Loves Alice
12:00

Swing it, Herr Lærer!

Svensk komedie fra 1940 med Alice Babs og Adolf Jahr.
Swing it, Herr Lærer!
13:30

Hul i broho'det

Svensk komedie fra 1965 med Monica Zetterlund og Gösta Ekman.
Hul i broho'det
15:10

Håkan Bråkan & Josef

Familiefilm med Axel Skogberg og Per Svensson.
Håkan Bråkan & Josef
16:30

Jim og piraterne Blom

Familiefilm af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Jim og piraterne Blom
18:00

Kalle Blomkvist - mesterdetektiven lever farligt

Familiefilm med Malte Forsberg og Cleas Malmberg.
Kalle Blomkvist - mesterdetektiven lever farligt
19:25

Tidsrejsen

Svensk komedie fra 2011 af og med Lasse Åberg.
Tidsrejsen
21:00

The Importance of Tying Your Own Shoes

Svensk komediedrama fra 2011 med Vanna Rosenberg og Sverrir Gudnason.
The Importance of Tying Your Own Shoes
22:40

Voksne mennesker

Svensk komedie fra 1999 med Felix Herngren og Mikael Persbrandt.
Voksne mennesker
00:15

Jeg er stadig nysgerrig

Svensk drama fra 1968 af Vilgot Sjöman med Lena Nyman.
Jeg er stadig nysgerrig
02:00

En enkelbillet til Antibes

Svensk drama fra 2011 med Sven-Bertil Taube og Rebecca Ferguson.
En enkelbillet til Antibes
03:45

Frøken April

Svensk komedie fra 1958 med Gunnar Björnstrand og Lena Söderblom.
Frøken April
Søndag 20/1
06:05

Verdens bedste Karlsson

Verdens bedste Karlsson
07:45

Jönsson ligaen Junior: Stjernekuppet

Familiefilm med Mikael Lidgard og Hugo Flytström.
Jönsson ligaen Junior: Stjernekuppet
09:00

Rosa: The Movie

Svensk familiekomedie fra 2007 med Anna Ryrberg.
Rosa: The Movie
10:25

Among Us

Svensk drama fra 2010 med Michael Nyqvist og Izabella Scorupco.
Among Us
12:00

Swing it, frøken!

Svensk komedie fra 1956 med Alice Babs.
Swing it, frøken!
13:35

Det nye land

Drama med Mike Almayehu og Michalis Koutsogiannakis.
Det nye land
15:45

Kajsa Kavat

Børnefilm med Mathilda Lindgren og Majlis Granlund.
Kajsa Kavat
16:20

Olsenbanden junior på slap line

Familiefilm med Kalle Eriksson og Jonathan Flumee.
Olsenbanden junior på slap line
18:00

Kalle Blomkvist og Rasmus

Familiefilm med Malte Forsberg og Totte Steneby.
Kalle Blomkvist og Rasmus
19:20

Cornelis

Svensk biografi fra 2010 med Hans-Erik Dyvik Husby og Malin Crépin.
Cornelis
21:00

Manden fra Mallorca

Svensk thriller fra 1984 med Sven Wollter og Tomas von Brömssen.
Manden fra Mallorca
22:45

Skal vi elske?

Svensk komediedrama fra 1961 med Jarl Kulle og Christina Schollin.
Skal vi elske?
00:30

Klippet

Svensk drama fra 1982 med Pierre Lindstedt og Kjell Bergqvist.
Klippet
02:05

Falsk som vand

Svensk thriller fra 1985 af Hans Alfredson.
Falsk som vand
03:45

Frøken Chic

Svensk komedie fra 1959 med Sickan Carlsson og Hasse Ekman.
Frøken Chic
Mandag 21/1
06:45

LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn

Svensk børnefilm fra 2008 med Teodor Runsjö og Mathilda Grahn.
LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn
08:15

Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner

Svensk børnefilm fra 1956 af Thomas Funck og Hasse Funck.
Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner
09:50

Den ufrivillige golfspiller

Svensk komedie fra 1991 af og med Lasse Åberg.
Den ufrivillige golfspiller
11:35

Mamma, Pappa, Barn

Dramakomedie med Torkel Petersson og Maria Bonnevie.
Mamma, Pappa, Barn
13:15

Min kones første elsker

Svensk dramakomedie fra 2006 med Marika Lagercrantz.
Min kones første elsker
14:50

Miffo

Dramakomedie med Jonas Karlsson og Livia Millhagen.
Miffo
16:25

Pippi stikker af

Svensk børnefilm fra 1970 efter Astrid Lindgrens historie.
Pippi stikker af
18:00

Peddersen & Findus Det kattens år

Børnefilm.
Peddersen & Findus Det kattens år
19:15

G - en gruppe med go

Svensk drama fra 1983 med Joakim Schröder og Sebastian Håkansson.
G - en gruppe med go
21:00

Mit Liv som Hund

Drama med Anton Glanzelius og Tomas von Brömssen.
Mit Liv som Hund
22:40

Ravnekvarteret

Drama med Thommy Berggren og Keve Hjelm.
Ravnekvarteret
00:20

Sean Banan inuti Seanfrika

Svensk komedie fra 2012 med Sean Banan.
play_arrow
Sean Banan inuti Seanfrika
01:40

Krybskytten fra Storskoven (Storskovens Krybskytte)

Svensk drama fra 1947 med Kenne Fant.
Krybskytten fra Storskoven (Storskovens Krybskytte)
03:10

Kejseren af Portugalien

Svensk drama fra 1944 med Victor Sjöström og Gunn Wållgren.
Kejseren af Portugalien
Tirsdag 22/1
07:15

Selskabsrejsen 2

Komedie med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
play_arrow
Selskabsrejsen 2
08:50

Hugo og Josefine

Svensk børnefilm fra 1967 med Beppe Wolgers.
Hugo og Josefine
10:10

En enkelbillet til Antibes

Svensk drama fra 2011 med Sven-Bertil Taube og Rebecca Ferguson.
En enkelbillet til Antibes
11:55

Voksne mennesker

Svensk komedie fra 1999 med Felix Herngren og Mikael Persbrandt.
Voksne mennesker
13:25

Ulvepigen Misa Min

Familiefilm med Kim Jansson og Pierre Lindstedt.
Ulvepigen Misa Min
14:45

Tidsrejsen

Svensk komedie fra 2011 af og med Lasse Åberg.
Tidsrejsen
16:25

Emil og Grisebassen

Svensk børnefilm fra 1973 efter Astrid Lindgrens fortælling.
play_arrow
Emil og Grisebassen
18:00

Sunes sommer

Komedie med Peter Haber og Andreas Hoffer.
Sunes sommer
19:30

Jönsson-Banden vender tilbage

Svensk komedie fra 1986 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden vender tilbage
21:00

Det nye land

Drama med Mike Almayehu og Michalis Koutsogiannakis.
Det nye land
23:15

Everyone Loves Alice

Svensk drama fra 2002 med Mikael Persbrandt.
Everyone Loves Alice
01:10

Swing it, Herr Lærer!

Svensk komedie fra 1940 med Alice Babs og Adolf Jahr.
Swing it, Herr Lærer!
02:40

Driver dug falder regn

Svensk drama fra 1946 med Mai Zetterling og Alf Kjellin.
Driver dug falder regn
04:20

Mamma, Pappa, Barn

Dramakomedie med Torkel Petersson og Maria Bonnevie.
Mamma, Pappa, Barn
Onsdag 23/1
06:15

Peddersen og Findus Fornemt besøg

Børnefilm.
Peddersen og Findus Fornemt besøg
07:35

Hans og hendes

Svensk drama fra 2001 med Jonas Karlsson og Johanna Sällström.
Hans og hendes
09:10

Blondie, bøffen og bananen

Svensk komedie fra 1952 med Åke Söderblom og Åke Grönberg.
Blondie, bøffen og bananen
10:30

Mit Liv som Hund

Drama med Anton Glanzelius og Tomas von Brömssen.
Mit Liv som Hund
12:10

The Importance of Tying Your Own Shoes

Svensk komediedrama fra 2011 med Vanna Rosenberg og Sverrir Gudnason.
The Importance of Tying Your Own Shoes
13:50

Cornelis

Svensk biografi fra 2010 med Hans-Erik Dyvik Husby og Malin Crépin.
Cornelis
15:30

Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko

Svensk ungdomsfilm med Ellen Fjæstad og Carl-Robert Holmer-Kårell.
Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko
17:00

Emil & Ida Fra Lønneberg

Svensk animationsfilm fra 2013 for hele familien.
Emil & Ida Fra Lønneberg
18:00

Sean Banan inuti Seanfrika

Svensk komedie fra 2012 med Sean Banan.
Sean Banan inuti Seanfrika
19:20

Vidunderlige elskede

Drama med Michael Nyqvist og Anastasios Soulis.
Vidunderlige elskede
21:00

Sommeren med Monika

Drama med Harriet Andersson og Lars Ekborg.
Sommeren med Monika
22:35

Among Us

Svensk drama fra 2010 med Michael Nyqvist og Izabella Scorupco.
Among Us
00:05

Voksne mennesker

Svensk komedie fra 1999 med Felix Herngren og Mikael Persbrandt.
Voksne mennesker
01:40

Swing it, frøken!

Svensk komedie fra 1956 med Alice Babs.
Swing it, frøken!
03:20

Dejlig er sommernatten

Svensk thriller fra 1961 af Arne Mattsson.
Dejlig er sommernatten
Torsdag 24/1
07:25

Kalle Blomkvist - mesterdetektiven lever farligt

Familiefilm med Malte Forsberg og Cleas Malmberg.
Kalle Blomkvist - mesterdetektiven lever farligt
08:50

Landmandsliv

Svensk komedie fra 1943 med Edvard Persson.
Landmandsliv
10:35

Everyone Loves Alice

Svensk drama fra 2002 med Mikael Persbrandt.
Everyone Loves Alice
12:30

Efterårsmanøvre

Komedie fra 1979 af og med Lasse Åberg.
Efterårsmanøvre
13:55

Kokken

Svensk drama fra 2005 med Kjell Bergqvist.
Kokken
15:50

Agnes Cecilia - en sælsom historie

Dramathriller med Gloria Tapia og Stina Ekblad.
Agnes Cecilia - en sælsom historie
18:00

A Thousand Times Stronger

Svensk ungdomsfilm fra 2010 baseret på Christina Herrströms bog.
A Thousand Times Stronger
19:20

Kendt Fra TV

Komedie med Johan Rheborg og Alexandra Rapaport.
Kendt Fra TV
21:00

P & B

Svensk komediedrama fra 1983 med Stellan Skarsgård og Allan Edwall.
P & B
22:50

Den enfoldige morder

Drama af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Den enfoldige morder
00:35

Hundedage

Svensk komedie fra 1970 med Carl-Gustaf Lindstedt, Christina Lindberg.
Hundedage
02:15

Yrrol

Komedie med Suzanne Reuter og Peter Dalle.
Yrrol
SF Kanalen giver dig alle de elskede filmklassikere fra Svensk Filmindustri. oversigten over programmer finder du her på siden. Så uanset om du er til ‘Emil fra Lønneberg’ eller ‘Arn - Tempelridderen’, så kan du finde det på SF Kanalen. Stribevis af kvalitetsfilm fra den svenske filmproducent.

SF-kanalen viser i denne uge LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn, Sean Banan inuti Seanfrika, Among Us, Den tredje bølge, Falsk som vand, Scener fra et ægteskab, Kontortid, Pippi på de syv have, Godnat hr. vagabond, Kurt Olsson - Filmen om mit liv som mig selv, Ægget er løst, Blondie, bøffen og bananen, Familiehemmeligheder, Kendt Fra TV, Klara, Jönsson ligaen Junior: Stjernekuppet, Mamma, Pappa, Barn, Ravnekvarteret, Efterårsmanøvre, Jeg er nysgerrig, Den ufrivillige golfspiller, Hul i broho'det, Brødrene Løvehjerte, Everyone Loves Alice, Swing it, Herr Lærer!, Håkan Bråkan & Josef, Jim og piraterne Blom, Kalle Blomkvist - mesterdetektiven lever farligt, Tidsrejsen, The Importance of Tying Your Own Shoes, Voksne mennesker, Jeg er stadig nysgerrig, En enkelbillet til Antibes, Frøken April, Rosa: The Movie, Swing it, frøken!, Det nye land, Kajsa Kavat, Olsenbanden junior på slap line, Kalle Blomkvist og Rasmus, Cornelis, Manden fra Mallorca, Skal vi elske?, Klippet, Frøken Chic, Kalle Stropp, frøen Boll og deres venner, Min kones første elsker, Miffo, Pippi stikker af, Peddersen & Findus Det kattens år, G - en gruppe med go, Mit Liv som Hund, Krybskytten fra Storskoven (Storskovens Krybskytte), Kejseren af Portugalien, Selskabsrejsen 2, Hugo og Josefine, Ulvepigen Misa Min, Emil og Grisebassen, Sunes sommer, Jönsson-Banden vender tilbage, Driver dug falder regn, Peddersen og Findus Fornemt besøg, Hans og hendes, Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko, Emil & Ida Fra Lønneberg, Vidunderlige elskede, Sommeren med Monika, Dejlig er sommernatten, Landmandsliv, Kokken, Agnes Cecilia - en sælsom historie, A Thousand Times Stronger, P & B, Den enfoldige morder, Hundedage, Yrrol

SF-kanalen i dag
SF-kanalen i aften