Linse Kessler afslører sin største mad-last

Linse Kessler afslører sin største mad-last

Linse Kessler afslører sin største mad-last
Bagedyst-dommer udsat for porno-afpresning

Bagedyst-dommer udsat for porno-afpresning

Bagedyst-dommer udsat for porno-afpresning
Sanne Salomonsen har for travlt til familien

Sanne Salomonsen har for travlt til familien

Sanne Salomonsen har for travlt til familien
Anders Matthesen har nummer 2 på vej

Anders Matthesen har nummer 2 på vej

Anders Matthesen har nummer 2 på vej
Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

BBC Alba tv guide og program oversigt fra 25/3 2019 til 2/4 2019

Mandag 25/3
22:00

Trusadh

Trusadh
22:55

Port

Port
23:25

Sar-sgeoil: His Bloody Project

Sar-sgeoil: His Bloody Project
00:25

An Sgrùdaire (S2E3)

An Sgrùdaire (S2E3)
00:40

Belladrum

Belladrum
Tirsdag 26/3
18:00

Leugh le Linda

Leugh le Linda
18:20

Shane an Chef

Shane an Chef
18:35

Treud na Dlùth-choille - Grad-Naidheachd/Jungle Bunch

Treud na Dlùth-choille - Grad-Naidheachd/Jungle Bunch
18:40

Na Braithrean Cuideachail

Na Braithrean Cuideachail
18:50

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo (S1E1)

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo (S1E1)
18:55

Stòiridh

Stòiridh
19:00

Kung Fu Panda

Kung Fu Panda
19:25

Ard-Sgoil a' Chnuic Annasaich/Strange Hill High

Ard-Sgoil a' Chnuic Annasaich/Strange Hill High
19:50

Suil Air... (S1E28)

Suil Air... (S1E28)
19:55

Buntàta Amh (17)

Buntàta Amh (17)
20:00

Turas a Bhradain (S2E5)

Turas a Bhradain (S2E5)
20:30

Speaking Our Language (S4E1)

Speaking Our Language (S4E1)
20:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (43)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (43)
21:00

An Là

An Là
21:30

Vets: Gach Creutair Beo (S4E12)

Vets: Gach Creutair Beo (S4E12)
22:00

Bruadar a' Bhais/A Dream of Death

Bruadar a' Bhais/A Dream of Death
23:00

Trusadh

Trusadh
00:00

Òran Na Mnà (3)

Òran Na Mnà (3)
00:30

Alleluia! (S4E11)

Alleluia! (S4E11)
Onsdag 27/3
18:00

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock
18:05

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock
18:15

Gudrun - A' Bhana-phrionnsa Lochlannach

Gudrun - A' Bhana-phrionnsa Lochlannach
18:20

Igam Ogam

Igam Ogam
18:35

Na Floogals

Na Floogals
18:45

Botannan Araid Uilleim

Botannan Araid Uilleim
18:55

19:00

Dràgonan: Rèis chun an iomaill - Dragons: Race to the Edge

Dràgonan: Rèis chun an iomaill - Dragons: Race to the Edge
19:25

An Rud As Fhearr Leam (S5E28)

An Rud As Fhearr Leam (S5E28)
19:33

Buntàta Amh (18)

Buntàta Amh (18)
19:35

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals
20:00

Puirt-adhair/Highland Airports (S1E6)

Puirt-adhair/Highland Airports (S1E6)
20:30

Speaking Our Language (S3E18)

Speaking Our Language (S3E18)
20:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (42)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (42)
21:00

An Là

An Là
21:30

Dealbhan Fraoich/Heather's Portraits (S3E3)

Dealbhan Fraoich/Heather's Portraits (S3E3)
22:00

Sar Sgeoil - As the Women Lay Dreaming

Sar Sgeoil - As the Women Lay Dreaming
23:00

Seòid a' Chidsin - The Kitchen Coves (S3E4)

Seòid a' Chidsin - The Kitchen Coves (S3E4)
23:30

Port

Port
00:00

Bothy Life

Bothy Life
Torsdag 28/3
18:00

Leugh le Linda

Leugh le Linda
18:20

Bruno

Bruno
18:25

Shane an Chef

Shane an Chef
18:35

Na Braithrean Cuideachail

Na Braithrean Cuideachail
18:50

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo (S1E1)

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo (S1E1)
18:55

Stòiridh

Stòiridh
19:00

Ard-Sgoil a' Chnuic Annasaich/Strange Hill High

Ard-Sgoil a' Chnuic Annasaich/Strange Hill High
19:25

Suil Air... (S1E28)

Suil Air... (S1E28)
19:30

Buntàta Amh (19)

Buntàta Amh (19)
19:35

Kung Fu Panda

Kung Fu Panda
20:00

Turas a Bhradain (S2E5)

Turas a Bhradain (S2E5)
20:30

Speaking Our Language (S4E1)

Speaking Our Language (S4E1)
20:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (43)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (43)
21:00

An Là

An Là
21:30

Eòrpa

Eòrpa
22:00

Linn de Dhealbhan/Johnston Collection

Linn de Dhealbhan/Johnston Collection
23:00

An Sgrùdaire (S2E4)

An Sgrùdaire (S2E4)
23:15

Belladrum

Belladrum
23:30

Dilleachdain Hitler/Nazi Nurseries

Dilleachdain Hitler/Nazi Nurseries
00:25

Fraochy Bay (S3E4)

Fraochy Bay (S3E4)
00:30

Seòid a' Chidsin - The Kitchen Coves (S3E4)

Seòid a' Chidsin - The Kitchen Coves (S3E4)
Fredag 29/3
18:00

Calum Clachair: Gleann na Grèine/Bob the Builder: Project Fix It

Calum Clachair: Gleann na Grèine/Bob the Builder: Project Fix It
18:15

BB agus Bellag

BB agus Bellag
18:20

Ceitidh Morag/Katie Morag

Ceitidh Morag/Katie Morag
18:35

Gudrun - A' Bhana-phrionnsa Lochlannach

Gudrun - A' Bhana-phrionnsa Lochlannach
18:45

Igam Ogam

Igam Ogam
18:55

Stòiridh

Stòiridh
19:00

Donnie Murdo/Danger Mouse

Donnie Murdo/Danger Mouse
19:10

A-null ’s a-nall

A-null ’s a-nall
19:30

Machair (S5E12)

Machair (S5E12)
19:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (42)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (42)
20:00

An Là

An Là
20:25

Binneas - Na Trads

Binneas - Na Trads
20:30

Fraochy Bay (S3E4)

Fraochy Bay (S3E4)
20:35

Scottish Women's Premier League

Scottish Women's Premier League
22:45

An Sgrùdaire (S2E4)

An Sgrùdaire (S2E4)
23:00

Corp agus Anam (S2E1)

Corp agus Anam (S2E1)
23:50

Belladrum

Belladrum
00:00

ALT (S1E6)

ALT (S1E6)
Søndag 31/3
07:00

Alba Today

Alba Today
16:00

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock
16:05

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock
16:15

Na Floogals

Na Floogals
16:30

Shane an Chef

Shane an Chef
16:45

Gudrun - A' Bhana-phrionnsa Lochlannach

Gudrun - A' Bhana-phrionnsa Lochlannach
16:50

Igam Ogam

Igam Ogam
17:00

Kung Fu Panda

Kung Fu Panda
17:25

Suil Air... (S1E28)

Suil Air... (S1E28)
17:30

Ard-Sgoil a' Chnuic Annasaich/Strange Hill High

Ard-Sgoil a' Chnuic Annasaich/Strange Hill High
17:50

Buntàta Amh (20)

Buntàta Amh (20)
17:55

An Rud As Fhearr Leam (S5E28)

An Rud As Fhearr Leam (S5E28)
18:00

Donnie Murdo/Danger Mouse

Donnie Murdo/Danger Mouse
18:15

An Là

An Là
18:30

Seachd Là

Seachd Là
19:30

Alleluia! (S4E12)

Alleluia! (S4E12)
20:00

Eòrpa

Eòrpa
20:30

Dealbhan Fraoich/Heather's Portraits (S3E3)

Dealbhan Fraoich/Heather's Portraits (S3E3)
21:00

Bruadar a' Bhais/A Dream of Death

Bruadar a' Bhais/A Dream of Death
22:00

ALT (S1E7)

ALT (S1E7)
23:00

Corp agus Anam (S2E1)

Corp agus Anam (S2E1)
23:50

Belladrum

Belladrum
23:55

Alba Today

Alba Today
Mandag 1/4
17:00

Calum Clachair: Gleann na Grèine/Bob the Builder: Project Fix It

Calum Clachair: Gleann na Grèine/Bob the Builder: Project Fix It
17:15

BB agus Bellag

BB agus Bellag
17:20

Ceitidh Morag/Katie Morag

Ceitidh Morag/Katie Morag
17:35

Gudrun - A' Bhana-phrionnsa Lochlannach

Gudrun - A' Bhana-phrionnsa Lochlannach
17:40

Igam Ogam

Igam Ogam
17:50

Stòiridh

Stòiridh
18:00

Donnie Murdo/Danger Mouse

Donnie Murdo/Danger Mouse
18:10

A-null ’s a-nall

A-null ’s a-nall
18:25

Buntàta Amh (21)

Buntàta Amh (21)
18:30

Suil Air... (S1E1)

Suil Air... (S1E1)
18:35

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals
19:00

Puirt-adhair/Highland Airports (S1E7)

Puirt-adhair/Highland Airports (S1E7)
19:30

Speaking Our Language (S4E2)

Speaking Our Language (S4E2)
19:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (44)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (44)
20:00

An Là

An Là
20:30

Fuine (S5E4)

Fuine (S5E4)
21:00

Trusadh

Trusadh
22:00

Port

Port
22:30

Sar Sgeoil - As the Women Lay Dreaming

Sar Sgeoil - As the Women Lay Dreaming
23:30

An Sgrùdaire (S2E4)

An Sgrùdaire (S2E4)
BBC Alba viser i denne uge Fuine, An Sgrùdaire, Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo, Suil Air..., Buntàta Amh, Turas a Bhradain, Speaking Our Language, Earrann Eachdraidh/History Shorts, Vets, Òran Na Mnà, Alleluia!, An Rud As Fhearr Leam, Puirt-adhair/Highland Airports, Dealbhan Fraoich/Heather's Portraits, Seòid a' Chidsin - The Kitchen Coves, Fraochy Bay, Machair, Corp agus Anam, ALT

BBC Alba i dag
BBC Alba i aften