Linse Kessler afslører sin største mad-last

Linse Kessler afslører sin største mad-last

Linse Kessler afslører sin største mad-last
Bagedyst-dommer udsat for porno-afpresning

Bagedyst-dommer udsat for porno-afpresning

Bagedyst-dommer udsat for porno-afpresning
Sanne Salomonsen har for travlt til familien

Sanne Salomonsen har for travlt til familien

Sanne Salomonsen har for travlt til familien
Anders Matthesen har nummer 2 på vej

Anders Matthesen har nummer 2 på vej

Anders Matthesen har nummer 2 på vej
Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

BBC Two tv guide og program oversigt fra 25/3 2019 til 2/4 2019

Mandag 25/3
22:00

Expenses: The Scandal That Changed Britain

Expenses: The Scandal That Changed Britain
23:00

The Mash Report (S2E5)

The Mash Report (S2E5)
23:30

Newsnight

Newsnight
00:10

BBC Weather

BBC Weather
00:15

Sicily: The Wonder of the Mediterranean (S1E1)

Sicily: The Wonder of the Mediterranean (S1E1)
01:15

Sicily: The Wonder of the Mediterranean (S1E2)

Sicily: The Wonder of the Mediterranean (S1E2)
02:15

Comic Relief

Comic Relief
02:45

MasterChef (S15E13)

MasterChef (S15E13)
03:15

Countryfile

Countryfile
Tirsdag 26/3
07:30

Murder, Mystery and My Family (S2E1)

Murder, Mystery and My Family (S2E1)
08:15

Money for Nothing (S6E11)

Money for Nothing (S6E11)
09:00

Gardeners' World (1)

Gardeners' World (1)
09:30

Great Canadian Railway Journeys

Great Canadian Railway Journeys
10:00

BBC News at Nine

BBC News at Nine
11:00

Victoria Derbyshire

Victoria Derbyshire
12:00

BBC Newsroom Live

BBC Newsroom Live
13:15

Politics Live

Politics Live
14:00

Super League Show

Super League Show
14:45

The Manor Reborn (2)

The Manor Reborn (2)
15:45

Street Auction

Street Auction
16:30

Shark (2)

Shark (2)
17:30

Going Back Giving Back (S1E2)

Going Back Giving Back (S1E2)
18:15

Put Your Money Where Your Mouth Is

Put Your Money Where Your Mouth Is
19:00

Richard Osman's House of Games (S2E2)

Richard Osman's House of Games (S2E2)
19:30

Britain in Bloom (S2E2)

Britain in Bloom (S2E2)
20:00

Antiques Road Trip (S16E3)

Antiques Road Trip (S16E3)
21:00

Inside the Factory

Inside the Factory
22:00

The Great British Sewing Bee (S5E7)

The Great British Sewing Bee (S5E7)
23:00

Road to Brexit

Road to Brexit
23:30

Newsnight

Newsnight
00:10

BBC Weather

BBC Weather
00:15

Frankie Goes to Russia (S1E1)

Frankie Goes to Russia (S1E1)
01:15

Frankie Goes to Russia (S1E2)

Frankie Goes to Russia (S1E2)
02:15

MasterChef (S15E14)

MasterChef (S15E14)
02:45

Louis Theroux

Louis Theroux
03:45

Inside the Factory

Inside the Factory
Onsdag 27/3
07:30

Murder, Mystery and My Family (S2E2)

Murder, Mystery and My Family (S2E2)
08:15

Money for Nothing (S6E12)

Money for Nothing (S6E12)
09:00

Mary Berry’s Quick Cooking

Mary Berry’s Quick Cooking
09:30

Great Canadian Railway Journeys

Great Canadian Railway Journeys
10:00

BBC News at Nine

BBC News at Nine
11:00

Victoria Derbyshire

Victoria Derbyshire
12:00

BBC Newsroom Live

BBC Newsroom Live
12:15

Politics Live

Politics Live
14:05

Eggheads (S19E58)

Eggheads (S19E58)
14:35

Lifeline

Lifeline
14:45

The Manor Reborn (3)

The Manor Reborn (3)
15:45

Street Auction

Street Auction
16:30

Shark (3)

Shark (3)
17:30

Going Back Giving Back (S1E3)

Going Back Giving Back (S1E3)
18:15

Put Your Money Where Your Mouth Is

Put Your Money Where Your Mouth Is
19:00

Richard Osman's House of Games (S2E3)

Richard Osman's House of Games (S2E3)
19:30

Britain in Bloom (S2E3)

Britain in Bloom (S2E3)
20:00

Antiques Road Trip (S16E4)

Antiques Road Trip (S16E4)
21:00

Great British Menu

Great British Menu
22:00

MotherFatherSon (S1E4)

MotherFatherSon (S1E4)
23:00

White Gold (S2E4)

White Gold (S2E4)
23:30

Newsnight

Newsnight
00:10

BBC Weather

BBC Weather
00:15

Lucy Worsley's Nights at the Opera (S1E1)

Lucy Worsley's Nights at the Opera (S1E1)
01:15

Lucy Worsley's Nights at the Opera (S1E2)

Lucy Worsley's Nights at the Opera (S1E2)
02:15

MasterChef (S15E15)

MasterChef (S15E15)
03:15

Africa with Ade Adepitan (S1E3)

Africa with Ade Adepitan (S1E3)
Torsdag 28/3
07:30

Murder, Mystery and My Family (S2E3)

Murder, Mystery and My Family (S2E3)
08:15

Money for Nothing (S6E13)

Money for Nothing (S6E13)
09:00

The Great British Sewing Bee (S5E5)

The Great British Sewing Bee (S5E5)
10:00

BBC News at Nine

BBC News at Nine
11:00

Victoria Derbyshire

Victoria Derbyshire
12:00

BBC Newsroom Live

BBC Newsroom Live
13:15

Politics Live

Politics Live
14:00

Eggheads (S19E60)

Eggheads (S19E60)
14:30

Royal Recipes (2)

Royal Recipes (2)
14:45

The Manor Reborn (4)

The Manor Reborn (4)
15:45

Street Auction

Street Auction
16:30

Ocean Giants

Ocean Giants
17:30

Going Back Giving Back (S1E4)

Going Back Giving Back (S1E4)
18:15

Put Your Money Where Your Mouth Is

Put Your Money Where Your Mouth Is
19:00

Richard Osman's House of Games (S2E4)

Richard Osman's House of Games (S2E4)
19:30

Britain in Bloom (S2E4)

Britain in Bloom (S2E4)
20:00

MOTD: The Premier League Show

MOTD: The Premier League Show
20:30

Mortimer & Whitehouse: Gone Fishing (S1E4)

Mortimer & Whitehouse: Gone Fishing (S1E4)
21:00

Great British Menu

Great British Menu
22:00

Pose (S1E2)

Pose (S1E2)
23:10

Pose (2)

Pose (2)
23:30

Newsnight

Newsnight
00:10

BBC Weather

BBC Weather
00:15

Race Across the World (S1E4)

Race Across the World (S1E4)
01:15

Reformation: Europe's Holy War

Reformation: Europe's Holy War
02:15

MasterChef (S15E16)

MasterChef (S15E16)
03:15

The Choir (1)

The Choir (1)
04:15

Fraud Squad NHS (S1E3)

Fraud Squad NHS (S1E3)
Fredag 29/3
07:30

Murder, Mystery and My Family (S2E4)

Murder, Mystery and My Family (S2E4)
08:15

Money for Nothing (S6E14)

Money for Nothing (S6E14)
09:00

Antiques Roadshow

Antiques Roadshow
10:00

BBC News at Nine

BBC News at Nine
11:00

Victoria Derbyshire

Victoria Derbyshire
12:00

BBC Newsroom Live

BBC Newsroom Live
13:15

Politics Live

Politics Live
14:00

Eggheads (S19E59)

Eggheads (S19E59)
14:30

Royal Recipes (3)

Royal Recipes (3)
14:45

Coast

Coast
15:45

Street Auction

Street Auction
16:30

Ocean Giants

Ocean Giants
17:30

Going Back Giving Back (S1E5)

Going Back Giving Back (S1E5)
18:15

Put Your Money Where Your Mouth Is

Put Your Money Where Your Mouth Is
19:00

Richard Osman's House of Games (S2E5)

Richard Osman's House of Games (S2E5)
19:30

Britain in Bloom (S2E5)

Britain in Bloom (S2E5)
20:00

Mastermind (22)

Mastermind (22)
20:30

David Attenborough's Natural Curiosities

David Attenborough's Natural Curiosities
21:00

Great British Menu

Great British Menu
21:30

Gardeners' World (4)

Gardeners' World (4)
22:00

Australia: Earth's Magical Kingdom

Australia: Earth's Magical Kingdom
23:00

Frankie Boyle's New World Order (S3E1)

Frankie Boyle's New World Order (S3E1)
23:30

Newsnight

Newsnight
00:30

BBC Weather

BBC Weather
00:35

Louis Theroux

Louis Theroux
02:10

Panorama

Panorama
02:40

MasterChef (S15E17)

MasterChef (S15E17)
03:10

Monty Don's Japanese Gardens (S1E2)

Monty Don's Japanese Gardens (S1E2)
Lørdag 30/3
07:45

All Over the Place

All Over the Place
08:15

Wild & Weird

Wild & Weird
08:30

Absolute Genius with Dick and Dom

Absolute Genius with Dick and Dom
09:00

Top Class

Top Class
09:30

The Dog Ate My Homework (S4E1)

The Dog Ate My Homework (S4E1)
10:00

Deadly on a Mission: Pole to Pole

Deadly on a Mission: Pole to Pole
10:30

Nature's Microworlds

Nature's Microworlds
11:00

Wonders of the Universe

Wonders of the Universe
12:00

Homes Under the Hammer (S21E60)

Homes Under the Hammer (S21E60)
13:00

Rick Stein's Long Weekends

Rick Stein's Long Weekends
14:00

Talking Pictures

Talking Pictures
14:50

The Wooden Horse

The Wooden Horse
16:30

Ocean Giants

Ocean Giants
17:30

Pilgrimage (3)

Pilgrimage (3)
18:30

James May's Cars of the People (S1E3)

James May's Cars of the People (S1E3)
19:30

The Great British Sewing Bee (S5E7)

The Great British Sewing Bee (S5E7)
20:30

Race Across the World (S1E4)

Race Across the World (S1E4)
21:30

Dad's Army

Dad's Army
22:00

Dave Allen: God's Own Comedian

Dave Allen: God's Own Comedian
23:00

Dave Allen at Peace

Dave Allen at Peace
00:00

Dave Allen: The Immaculate Selection

Dave Allen: The Immaculate Selection
01:00

Pose (S1E2)

Pose (S1E2)
03:10

Strike a Pose! (S1E2)

Strike a Pose! (S1E2)
03:30

Phoenix

Phoenix
00:00

Look Back In Anger

Look Back In Anger
Søndag 31/3
06:10

Scott of the Antarctic

Scott of the Antarctic
07:55

Talking Pictures

Talking Pictures
08:35

Gardeners' World (4)

Gardeners' World (4)
09:05

Countryfile

Countryfile
10:00

Saturday Kitchen Best Bites

Saturday Kitchen Best Bites
11:30

Hairy Bikers - Chicken & Egg

Hairy Bikers - Chicken & Egg
12:30

My Mediterranean with Adrian Chiles (2)

My Mediterranean with Adrian Chiles (2)
13:30

Odette

Odette
15:25

Coast

Coast
16:00

Nature's Miracle Babies (1)

Nature's Miracle Babies (1)
17:00

Australia: Earth's Magical Kingdom

Australia: Earth's Magical Kingdom
18:00

Inside the Factory

Inside the Factory
19:00

Dragons' Den (S16E3)

Dragons' Den (S16E3)
20:00

Race Across the World (S1E5)

Race Across the World (S1E5)
21:00

Natural World

Natural World
22:00

The Misadventures of Romesh Ranganathan (S1E3)

The Misadventures of Romesh Ranganathan (S1E3)
23:00

Frankie Boyle's New World Order (S3E1)

Frankie Boyle's New World Order (S3E1)
23:30

White Gold (S2E4)

White Gold (S2E4)
01:40

Question Time

Question Time
02:40

Holby City

Holby City
Mandag 1/4
06:00

Murder, Mystery and My Family (S2E5)

Murder, Mystery and My Family (S2E5)
06:45

Money for Nothing (S6E15)

Money for Nothing (S6E15)
07:30

Great British Menu

Great British Menu
08:30

The Week in Parliament

The Week in Parliament
09:00

BBC News at Nine

BBC News at Nine
10:00

Victoria Derbyshire

Victoria Derbyshire
11:00

BBC Newsroom Live

BBC Newsroom Live
12:15

Politics Live

Politics Live
13:00

The Boss (S1E1)

The Boss (S1E1)
13:45

Tropic of Cancer with Simon Reeve

Tropic of Cancer with Simon Reeve
14:45

This Wild Life

This Wild Life
15:15

The Hairy Builder

The Hairy Builder
15:45

Wonders of the Monsoon

Wonders of the Monsoon
16:45

Eggheads (S19E61)

Eggheads (S19E61)
17:15

Flog It!

Flog It!
18:00

Richard Osman's House of Games (S2E6)

Richard Osman's House of Games (S2E6)
18:30

Britain in Bloom (S2E6)

Britain in Bloom (S2E6)
19:00

The Chronicles of Mourne

The Chronicles of Mourne
19:30

Only Connect

Only Connect
20:00

University Challenge (34)

University Challenge (34)
20:30

Mary Berry’s Quick Cooking

Mary Berry’s Quick Cooking
21:00

The Brexit Storm: Laura Kuenssberg’s Inside Story

The Brexit Storm: Laura Kuenssberg’s Inside Story
22:00

The Mash Report (S2E6)

The Mash Report (S2E6)
22:30

Newsnight

Newsnight
23:10

BBC Weather

BBC Weather
23:15

Horizon

Horizon
00:15

MasterChef (S15E18)

MasterChef (S15E18)
00:45

Countryfile

Countryfile
This weeks schedule and full listings. In the TV guide you can find all your favorite programs from BBC Two. The channel provides you with a wide array of different programs, everything from series to documentaries, sports, drama and movies. You can watch shows like American Crime Story, Masterchef, Amazing Hotels and A Place To Call Home. Since the launch in 1964 BBC Two has been broadcasting to the entire United Kingdom, Isle of Man and Channel Islands. BBC Two has slight regional variations, being divided into BBC 2 Wales, BBC 2 Scotland and BBC 2 Northern Ireland. BBC 2 England also serves different regions with slightly different content.

BBC Two viser i denne uge The Mash Report, Sicily, MasterChef, Murder, Mystery and My Family, Money for Nothing, Gardeners' World, The Manor Reborn, Shark, Going Back Giving Back, Richard Osman's House of Games, Britain in Bloom, Antiques Road Trip, The Great British Sewing Bee, Frankie Goes to Russia, Eggheads, MotherFatherSon, White Gold, Lucy Worsley's Nights at the Opera, Africa with Ade Adepitan, Royal Recipes, Mortimer & Whitehouse, Pose, Race Across the World, The Choir, Fraud Squad NHS, Mastermind, Frankie Boyle's New World Order, Monty Don's Japanese Gardens, The Dog Ate My Homework, Homes Under the Hammer, Pilgrimage, James May's Cars of the People, Strike a Pose!, My Mediterranean with Adrian Chiles, Nature's Miracle Babies, Dragons' Den, The Misadventures of Romesh Ranganathan, The Boss, University Challenge

BBC Two i dag
BBC Two i aften