Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede

Kardashian-søster revset på Instagram efter uheldigt billede
Jes Dorph-Petersen fylder 60: 'Jeg har altid været usikker'

Jes Dorph-Petersen fylder 60: 'Jeg har altid været usikker'

Jes Dorph-Petersen fylder 60: 'Jeg har altid været usikker'
'Forsidefruer'-drama: Tvunget ud efter gruppemobning?

'Forsidefruer'-drama: Tvunget ud efter gruppemobning?

'Forsidefruer'-drama: Tvunget ud efter gruppemobning?
Prins Nikolai scorer forsiden af verdens største modemagasin

Prins Nikolai scorer forsiden af verdens største modemagasin

Prins Nikolai scorer forsiden af verdens største modemagasin
Klæstrup indlagt med vilde smerter: Blev åbnet tre steder

Klæstrup indlagt med vilde smerter: Blev åbnet tre steder

Klæstrup indlagt med vilde smerter: Blev åbnet tre steder

CBBC tv guide og program oversigt fra 23/3 2019 til 31/3 2019

Søndag 24/3
08:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
08:25

Danger Mouse

Danger Mouse
08:35

Now You See It

Now You See It
08:45

Diddy TV

Diddy TV
09:00

Danny and Mick

Danny and Mick
09:10

Max and Harvey: FOMO

Max and Harvey: FOMO
09:30

The Dog Ate My Homework

The Dog Ate My Homework
10:00

Blue Peter

Blue Peter
10:30

Art Ninja

Art Ninja
10:50

Operation Ouch!

Operation Ouch!
10:55

Newsround

Newsround
11:00

The Pets Factor

The Pets Factor
11:20

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
11:40

HH: Gory Games (S5E4)

HH: Gory Games (S5E4)
12:05

The Zoo

The Zoo
12:20

Odd Squad

Odd Squad
12:30

Horrible Histories (S1E4)

Horrible Histories (S1E4)
13:00

Newsround

Newsround
13:05

Naomi's Nightmares of Nature

Naomi's Nightmares of Nature
13:35

The Pets Factor

The Pets Factor
13:55

Operation Ouch! (S4E6)

Operation Ouch! (S4E6)
14:25

My Life

My Life
14:55

Newsround

Newsround
15:00

The Worst Witch

The Worst Witch
15:30

The Worst Witch

The Worst Witch
15:55

The Worst Witch

The Worst Witch
16:25

The Worst Witch

The Worst Witch
16:55

The Worst Witch

The Worst Witch
17:25

The Dengineers

The Dengineers
17:55

Horrible Histories

Horrible Histories
18:20

The Playlist

The Playlist
18:45

My Life

My Life
19:15

Gym Stars

Gym Stars
19:35

Ice Stars

Ice Stars
20:05

Top Class

Top Class
20:35

The Dumping Ground

The Dumping Ground
21:05

4 O'Clock Club

4 O'Clock Club
21:30

The Next Step

The Next Step
21:50

Diddy Bits

Diddy Bits
Mandag 25/3
08:00

Arthur

Arthur
08:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
08:25

Danger Mouse

Danger Mouse
08:35

MOTD Kickabout: Round-Up

MOTD Kickabout: Round-Up
08:40

Newsround

Newsround
08:45

Dragons

Dragons
09:07

Odd Tubes

Odd Tubes
09:10

Newsround

Newsround
09:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
09:50

Operation Ouch!

Operation Ouch!
10:20

Gym Stars

Gym Stars
10:40

Gym Stars

Gym Stars
11:00

Gym Stars

Gym Stars
11:20

Gym Stars

Gym Stars
11:40

Gym Stars

Gym Stars
12:00

Gym Stars

Gym Stars
12:25

Gym Stars

Gym Stars
12:45

Gym Stars

Gym Stars
13:05

Gym Stars

Gym Stars
13:25

Gym Stars

Gym Stars
13:45

Nine Minute Ninja

Nine Minute Ninja
13:55

Show Me What You're Made Of: UK

Show Me What You're Made Of: UK
14:25

Show Me What You're Made Of: UK

Show Me What You're Made Of: UK
14:55

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
15:10

Art Ninja

Art Ninja
15:40

The Dumping Ground

The Dumping Ground
16:05

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
16:15

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
16:20

Zig and Zag

Zig and Zag
16:35

Odd Squad

Odd Squad
16:45

Diddy TV

Diddy TV
17:00

So Awkward Files

So Awkward Files
17:15

Blue Peter Bite

Blue Peter Bite
17:20

Newsround

Newsround
17:30

The Worst Witch

The Worst Witch
18:30

My Life

My Life
19:00

The Deep

The Deep
19:25

Scream Street

Scream Street
19:35

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
19:50

Blue Peter Bite

Blue Peter Bite
20:00

Horrible Histories

Horrible Histories
20:30

My Life

My Life
20:55

The Worst Witch

The Worst Witch
21:55

Diddy Bits

Diddy Bits
Tirsdag 26/3
08:00

Arthur

Arthur
08:15

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
08:25

Danger Mouse

Danger Mouse
08:40

Newsround

Newsround
08:45

Dragons

Dragons
09:07

Odd Tubes

Odd Tubes
09:15

Newsround

Newsround
09:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
09:50

Operation Ouch!

Operation Ouch!
10:20

Our School

Our School
10:40

Our School

Our School
11:00

Our School

Our School
11:20

Our School

Our School
11:45

Our School

Our School
12:05

Our School

Our School
12:25

Our School

Our School
12:45

Our School

Our School
13:05

Our School

Our School
13:25

Our School

Our School
13:50

My Life

My Life
14:15

Show Me What You're Made Of: UK

Show Me What You're Made Of: UK
14:45

The Real Jamie Johnson

The Real Jamie Johnson
14:55

Blue Peter

Blue Peter
15:25

The Dumping Ground

The Dumping Ground
15:55

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
16:00

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
16:10

Zig and Zag

Zig and Zag
16:20

Odd Squad

Odd Squad
16:45

Diddy TV

Diddy TV
17:00

The Pets Factor

The Pets Factor
17:20

Newsround

Newsround
17:30

Horrible Histories

Horrible Histories
18:00

Almost Never

Almost Never
18:30

Got What It Takes?

Got What It Takes?
19:00

The Deep

The Deep
19:25

Scream Street

Scream Street
19:35

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
19:55

Blue Peter Bite

Blue Peter Bite
20:00

Horrible Histories

Horrible Histories
20:30

Got What It Takes?

Got What It Takes?
21:00

Almost Never

Almost Never
21:30

Hetty Feather

Hetty Feather
Onsdag 27/3
08:00

Arthur

Arthur
08:15

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
08:25

Danger Mouse

Danger Mouse
08:40

Newsround

Newsround
08:45

Dragons

Dragons
09:07

Odd Tubes

Odd Tubes
09:10

Newsround

Newsround
09:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
09:50

Operation Ouch!

Operation Ouch!
10:20

Our School

Our School
10:40

Our School

Our School
11:00

Our School

Our School
11:20

Our School

Our School
11:40

Our School (S4E15)

Our School (S4E15)
12:00

Our School

Our School
12:20

Our School

Our School
12:45

Our School

Our School
13:05

Our School

Our School
13:25

Our School

Our School
13:45

My Life

My Life
14:15

Show Me What You're Made Of: UK

Show Me What You're Made Of: UK
14:45

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
15:00

Art Ninja

Art Ninja
15:25

The Dumping Ground

The Dumping Ground
15:55

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
16:05

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
16:10

Zig and Zag

Zig and Zag
16:20

Odd Squad

Odd Squad
16:45

Diddy TV

Diddy TV
17:00

The Pets Factor

The Pets Factor
17:20

Newsround

Newsround
17:30

The Dengineers

The Dengineers
18:00

4 O'Clock Club

4 O'Clock Club
18:30

Operation Ouch!

Operation Ouch!
19:00

The Deep

The Deep
19:25

Scream Street

Scream Street
19:35

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
19:55

Blue Peter Bite

Blue Peter Bite
20:00

Horrible Histories (S5E1)

Horrible Histories (S5E1)
20:30

Operation Ouch!

Operation Ouch!
21:00

4 O'Clock Club

4 O'Clock Club
21:25

Hank Zipzer

Hank Zipzer
21:55

Diddy Bits

Diddy Bits
Torsdag 28/3
08:00

Arthur

Arthur
08:15

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
08:25

Danger Mouse

Danger Mouse
08:40

Newsround

Newsround
08:45

Dragons

Dragons
09:07

Odd Tubes

Odd Tubes
09:10

Newsround

Newsround
09:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
09:50

Operation Ouch!

Operation Ouch!
10:20

Millie Inbetween

Millie Inbetween
10:45

Millie Inbetween

Millie Inbetween
11:15

Millie Inbetween

Millie Inbetween
11:40

Millie Inbetween

Millie Inbetween
12:10

Millie Inbetween

Millie Inbetween
12:35

Millie Inbetween

Millie Inbetween
13:00

Millie Inbetween

Millie Inbetween
13:30

Millie Inbetween

Millie Inbetween
14:00

Millie Inbetween

Millie Inbetween
14:25

Millie Inbetween

Millie Inbetween
14:55

15:05

Art Ninja

Art Ninja
15:35

The Dumping Ground

The Dumping Ground
16:05

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
16:10

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
16:20

Zig and Zag

Zig and Zag
16:30

Odd Squad

Odd Squad
16:40

Diddy TV

Diddy TV
17:00

The Pets Factor

The Pets Factor
17:20

Newsround

Newsround
17:25

The Real Jamie Johnson

The Real Jamie Johnson
17:40

The Deep

The Deep
18:00

Secret Life of Boys

Secret Life of Boys
18:25

Lifebabble

Lifebabble
18:30

Blue Peter

Blue Peter
19:00

The Deep

The Deep
19:25

Scream Street

Scream Street
19:40

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
19:55

Blue Peter Bite

Blue Peter Bite
20:00

Horrible Histories (S5E2)

Horrible Histories (S5E2)
20:30

Blue Peter

Blue Peter
21:00

Secret Life of Boys

Secret Life of Boys
21:20

Jamie Johnson

Jamie Johnson
21:50

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
Fredag 29/3
08:00

Arthur

Arthur
08:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
08:25

Danger Mouse

Danger Mouse
08:35

MOTD Kickabout: Build-Up

MOTD Kickabout: Build-Up
08:40

Newsround

Newsround
08:45

Dragons

Dragons
09:07

Odd Tubes

Odd Tubes
09:10

Newsround

Newsround
09:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
09:50

Operation Ouch!

Operation Ouch!
10:20

Millie Inbetween

Millie Inbetween
10:45

Millie Inbetween

Millie Inbetween
11:15

Millie Inbetween

Millie Inbetween
11:45

The Next Step

The Next Step
12:05

The Next Step

The Next Step
12:25

The Next Step

The Next Step
12:50

The Next Step

The Next Step
13:15

The Next Step

The Next Step
13:35

The Next Step

The Next Step
14:00

The Next Step

The Next Step
14:20

Show Me What You're Made Of: UK

Show Me What You're Made Of: UK
14:50

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
15:05

Show Me What You're Made Of

Show Me What You're Made Of
15:35

The Dumping Ground

The Dumping Ground
16:05

OOglies (S2E1)

OOglies (S2E1)
16:20

Zig and Zag

Zig and Zag
16:30

Odd Squad

Odd Squad
16:40

Diddy TV

Diddy TV
17:00

The Pets Factor

The Pets Factor
17:20

Newsround

Newsround
17:30

The Dumping Ground

The Dumping Ground
18:00

Millie Inbetween

Millie Inbetween
18:30

So Awkward

So Awkward
19:00

Sam & Mark's Big Friday Wind-Up

Sam & Mark's Big Friday Wind-Up
20:00

The Dog Ate My Homework

The Dog Ate My Homework
20:25

Lifebabble

Lifebabble
20:30

So Awkward

So Awkward
21:00

Millie Inbetween

Millie Inbetween
21:30

The Dumping Ground Survival Files

The Dumping Ground Survival Files
Lørdag 30/3
08:00

Arthur

Arthur
08:15

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
08:25

Danger Mouse

Danger Mouse
08:35

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
08:45

MOTD Kickabout

MOTD Kickabout
09:00

Class Dismissed

Class Dismissed
09:15

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
09:30

Newsround

Newsround
09:40

The Playlist

The Playlist
10:00

The Deep

The Deep
10:20

Nine Minute Ninja

Nine Minute Ninja
10:35

Operation Ouch!

Operation Ouch!
11:05

Max and Harvey: FOMO

Max and Harvey: FOMO
11:20

How to Be Epic @ Everything (S2E8)

How to Be Epic @ Everything (S2E8)
11:35

HH: Gory Games (S4E1)

HH: Gory Games (S4E1)
12:05

Strange Hill High

Strange Hill High
12:25

Class Dismissed

Class Dismissed
12:40

Diddy TV

Diddy TV
12:55

Scream Street

Scream Street
13:10

Now You See It

Now You See It
13:20

Newsround

Newsround
13:25

The Dumping Ground Survival Files

The Dumping Ground Survival Files
13:55

Almost Never

Almost Never
14:20

Newsround

Newsround
14:30

4 O'Clock Club

4 O'Clock Club
14:55

Secret Life of Boys

Secret Life of Boys
15:20

Hetty Feather

Hetty Feather
15:50

Hetty Feather

Hetty Feather
16:20

Hetty Feather

Hetty Feather
16:45

Hetty Feather

Hetty Feather
17:15

Hetty Feather

Hetty Feather
17:45

The Worst Witch

The Worst Witch
18:15

The Worst Witch

The Worst Witch
18:45

My Life

My Life
19:10

Gym Stars

Gym Stars
19:35

Ice Stars

Ice Stars
20:00

Show Me What You're Made Of

Show Me What You're Made Of
20:30

Absolute Genius with Dick and Dom

Absolute Genius with Dick and Dom
21:00

Operation Ouch! (1)

Operation Ouch! (1)
21:30

Horrible Histories (S4E10)

Horrible Histories (S4E10)
Søndag 31/3
07:00

Arthur

Arthur
07:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
07:25

Danger Mouse

Danger Mouse
07:35

Now You See It

Now You See It
07:45

Diddy TV

Diddy TV
08:00

Danny and Mick

Danny and Mick
08:15

Max and Harvey: FOMO

Max and Harvey: FOMO
08:30

The Dog Ate My Homework

The Dog Ate My Homework
09:00

Blue Peter

Blue Peter
09:30

Art Ninja

Art Ninja
09:50

Newsround

Newsround
09:55

The Pets Factor

The Pets Factor
10:15

Matilda and the Ramsay Bunch

Matilda and the Ramsay Bunch
10:35

HH: Gory Games (S4E2)

HH: Gory Games (S4E2)
11:00

The Zoo

The Zoo
11:10

Odd Squad

Odd Squad
11:25

Horrible Histories (S1E5)

Horrible Histories (S1E5)
11:55

Newsround

Newsround
12:00

Naomi's Nightmares of Nature

Naomi's Nightmares of Nature
12:30

The Pets Factor

The Pets Factor
12:50

Operation Ouch! (S4E7)

Operation Ouch! (S4E7)
13:20

My Life

My Life
13:45

Newsround

Newsround
13:55

Hetty Feather

Hetty Feather
14:25

Hetty Feather

Hetty Feather
14:55

Hetty Feather

Hetty Feather
15:25

Hetty Feather

Hetty Feather
15:50

Hetty Feather

Hetty Feather
16:20

The Dengineers

The Dengineers
16:50

Horrible Histories

Horrible Histories
17:20

The Playlist

The Playlist
17:40

My Life

My Life
18:10

Gym Stars

Gym Stars
18:35

Ice Stars

Ice Stars
19:05

Top Class

Top Class
19:30

Millie Inbetween

Millie Inbetween
20:00

4 O'Clock Club

4 O'Clock Club
20:30

The Next Step

The Next Step
CBBC children's television shows quizzes, games and much more for Children. CBBC is short for Children’s BBC and in the schedule you will find popular children’s TV shows. Everything from Blue Peter to Danger Mouse. The channel is aimed at children from age 6 to 12 and is broadcastet everyday from 7 am to 9 pm. The digital CBBC Channel is available on most UK digital platforms. Here you will find quality programming for children.

CBBC viser i denne uge HH, Horrible Histories, Operation Ouch!, Our School, OOglies, How to Be Epic @ Everything

CBBC i dag
CBBC i aften