Medina skifter karrierer: klar til et nyt eventyr.

Medina skifter karrierer: klar til et nyt eventyr.

Medina skifter karrierer: klar til et nyt eventyr.
DR-Vært er kronisk syg, må tage medicin dagligt

DR-Vært er kronisk syg, må tage medicin dagligt

DR-Vært er kronisk syg, må tage medicin dagligt
Kjeldjerg tjener mere på Robinson end hos Chelsea!

Kjeldjerg tjener mere på Robinson end hos Chelsea!

Kjeldjerg tjener mere på Robinson end hos Chelsea!
Kendt DR- vært er fyret.

Kendt DR- vært er fyret.

Kendt DR- vært er fyret.
Nu er sagen mellem Mai Manniche og Cengiz afsluttet

Nu er sagen mellem Mai Manniche og Cengiz afsluttet

Nu er sagen mellem Mai Manniche og Cengiz afsluttet

CBBC HD tv guide og program oversigt fra 15/10 2018 til 23/10 2018

Mandag 15/10
18:00

Danger Mouse

Danger Mouse
18:15

The Deep

The Deep
18:35

Zig and Zag

Zig and Zag
18:45

Scream Street

Scream Street
19:00

Horrible Histories

Horrible Histories
19:30

Got What It Takes?

Got What It Takes?
20:00

The Dumping Ground

The Dumping Ground
20:30

The Next Step

The Next Step
20:50

Lost & Found Jam Sessions

Lost & Found Jam Sessions
Tirsdag 16/10
07:00

Arthur

Arthur
07:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
07:22

Sketchy Comedy (S1E7)

Sketchy Comedy (S1E7)
07:25

Danger Mouse

Danger Mouse
07:40

Newsround

Newsround
07:45

Odd Squad

Odd Squad
08:00

Class Dismissed

Class Dismissed
08:15

Newsround

Newsround
08:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
08:50

Art Ninja

Art Ninja
09:20

Young Dracula

Young Dracula
09:50

Young Dracula

Young Dracula
10:15

Young Dracula

Young Dracula
10:45

Young Dracula

Young Dracula
11:15

Young Dracula

Young Dracula
11:45

The Worst Witch

The Worst Witch
12:10

The Worst Witch

The Worst Witch
12:40

The Worst Witch

The Worst Witch
13:10

The Worst Witch

The Worst Witch
13:40

Jamie Johnson

Jamie Johnson
14:05

Blue Peter

Blue Peter
14:35

The Dumping Ground

The Dumping Ground
15:05

Arthur

Arthur
15:15

Now You See It

Now You See It
15:30

Strange Hill High

Strange Hill High
15:50

HH: Gory Games (S4E2)

HH: Gory Games (S4E2)
16:20

Newsround

Newsround
16:30

The Worst Witch

The Worst Witch
17:00

Blue Peter

Blue Peter
18:00

Our School

Our School
18:20

The Deep

The Deep
18:45

Zig and Zag

Zig and Zag
18:57

Sketchy Comedy (S1E7)

Sketchy Comedy (S1E7)
19:00

Horrible Histories

Horrible Histories
19:30

Our School

Our School
19:50

Nine Minute Ninja

Nine Minute Ninja
20:00

Hetty Feather

Hetty Feather
20:30

The Worst Witch

The Worst Witch
Onsdag 17/10
07:00

Arthur

Arthur
07:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
07:22

Sketchy Comedy (S1E8)

Sketchy Comedy (S1E8)
07:25

Danger Mouse

Danger Mouse
07:40

Newsround

Newsround
07:45

Odd Squad

Odd Squad
08:00

Class Dismissed

Class Dismissed
08:15

Newsround

Newsround
08:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
08:50

Art Ninja

Art Ninja
09:20

Young Dracula

Young Dracula
09:50

Young Dracula

Young Dracula
10:15

Young Dracula

Young Dracula
10:45

Young Dracula

Young Dracula
11:15

Young Dracula

Young Dracula
11:40

The Worst Witch

The Worst Witch
12:10

The Worst Witch

The Worst Witch
12:40

The Worst Witch

The Worst Witch
13:10

Art Ninja

Art Ninja
13:40

Jamie Johnson

Jamie Johnson
14:05

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
14:35

The Dumping Ground

The Dumping Ground
15:05

Arthur

Arthur
15:15

Now You See It

Now You See It
15:30

Strange Hill High

Strange Hill High
15:50

HH: Gory Games (S4E3)

HH: Gory Games (S4E3)
16:20

Newsround

Newsround
16:25

Lifebabble

Lifebabble
16:30

Hank Zipzer

Hank Zipzer
17:00

Hank Zipzer

Hank Zipzer
17:25

The Pets Factor

The Pets Factor
17:50

Nine Minute Ninja

Nine Minute Ninja
18:00

Danger Mouse

Danger Mouse
18:15

The Deep

The Deep
18:35

Zig and Zag

Zig and Zag
18:45

Scream Street

Scream Street
19:00

Horrible Histories

Horrible Histories
19:30

The Pets Factor

The Pets Factor
19:50

Nine Minute Ninja

Nine Minute Ninja
20:00

4 O'Clock Club

4 O'Clock Club
20:30

Hank Zipzer

Hank Zipzer
20:55

Lifebabble

Lifebabble
Torsdag 18/10
07:00

Arthur

Arthur
07:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
07:22

Sketchy Comedy (S1E9)

Sketchy Comedy (S1E9)
07:25

Danger Mouse

Danger Mouse
07:40

Newsround

Newsround
07:45

Odd Squad

Odd Squad
08:00

Class Dismissed

Class Dismissed
08:15

Newsround

Newsround
08:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
08:50

Art Ninja

Art Ninja
09:20

Young Dracula

Young Dracula
09:50

Young Dracula

Young Dracula
10:15

Young Dracula

Young Dracula
10:45

Creeped Out

Creeped Out
11:10

Creeped Out

Creeped Out
11:35

Creeped Out

Creeped Out
12:00

Creeped Out

Creeped Out
12:25

Creeped Out

Creeped Out
12:50

Scream Street

Scream Street
13:05

Art Ninja

Art Ninja
13:35

Jamie Johnson

Jamie Johnson
14:05

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
14:35

The Dumping Ground

The Dumping Ground
15:00

Arthur

Arthur
15:15

Now You See It

Now You See It
15:25

Strange Hill High

Strange Hill High
15:50

HH: Gory Games (S4E4)

HH: Gory Games (S4E4)
16:20

Newsround

Newsround
16:30

So Awkward

So Awkward
17:00

So Awkward

So Awkward
17:30

Blue Peter

Blue Peter
18:30

The Deep

The Deep
18:50

Scream Street

Scream Street
19:00

Horrible Histories

Horrible Histories
19:30

My Life

My Life
20:00

Young Dracula

Young Dracula
20:30

So Awkward

So Awkward
Fredag 19/10
07:00

Arthur

Arthur
07:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
07:25

Danger Mouse

Danger Mouse
07:35

MOTD Kickabout: Build-Up

MOTD Kickabout: Build-Up
07:40

Newsround

Newsround
07:45

Odd Squad

Odd Squad
08:00

Class Dismissed

Class Dismissed
08:15

Newsround

Newsround
08:20

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
08:50

Art Ninja

Art Ninja
09:20

Creeped Out

Creeped Out
09:45

Creeped Out

Creeped Out
10:10

Creeped Out

Creeped Out
10:35

Creeped Out

Creeped Out
11:00

Creeped Out

Creeped Out
11:25

Creeped Out

Creeped Out
11:50

Creeped Out

Creeped Out
12:15

Danger Mouse

Danger Mouse
12:40

The Dengineers

The Dengineers
13:05

Art Ninja

Art Ninja
13:35

Jamie Johnson

Jamie Johnson
14:05

Marrying Mum and Dad

Marrying Mum and Dad
14:35

The Dumping Ground

The Dumping Ground
15:05

Arthur

Arthur
15:15

Now You See It

Now You See It
15:25

Strange Hill High

Strange Hill High
15:50

HH: Gory Games (S4E5)

HH: Gory Games (S4E5)
16:20

Newsround

Newsround
16:30

The Dumping Ground

The Dumping Ground
17:00

The Dumping Ground

The Dumping Ground
17:30

My Life

My Life
18:00

Danger Mouse

Danger Mouse
18:15

The Deep

The Deep
18:35

Zig and Zag

Zig and Zag
18:45

Scream Street

Scream Street
19:00

Horrible Histories

Horrible Histories
19:30

My Life

My Life
20:00

Creeped Out

Creeped Out
20:25

Shark Bites

Shark Bites
20:30

The Dumping Ground

The Dumping Ground
Lørdag 20/10
07:00

Arthur

Arthur
07:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
07:25

Danger Mouse

Danger Mouse
07:35

Shaun the Sheep

Shaun the Sheep
07:45

MOTD Kickabout

MOTD Kickabout
08:00

Class Dismissed

Class Dismissed
08:15

Newsround

Newsround
08:20

Diddy TV

Diddy TV
08:40

The Playlist (S2E25)

The Playlist (S2E25)
09:00

Saturday Mash-Up!

Saturday Mash-Up!
11:00

Max and Harvey: FOMO

Max and Harvey: FOMO
11:15

Remotely Funny

Remotely Funny
11:35

Nine Minute Ninja (S2E11)

Nine Minute Ninja (S2E11)
11:45

Our School

Our School
12:05

Newsround

Newsround
12:15

The Dumping Ground

The Dumping Ground
12:45

Hank Zipzer

Hank Zipzer
13:05

Newsround

Newsround
13:15

The Next Step

The Next Step
13:35

So Awkward

So Awkward
14:05

Dragons

Dragons
14:30

The Next Step

The Next Step
14:50

The Next Step

The Next Step
15:15

The Next Step

The Next Step
15:35

The Next Step

The Next Step
16:00

The Next Step

The Next Step
16:20

The Next Step

The Next Step
16:45

The Next Step

The Next Step
17:05

The Next Step

The Next Step
17:30

Lifebabble

Lifebabble
17:35

My Life

My Life
18:00

Got What It Takes?

Got What It Takes?
18:35

Lost & Found Jam Sessions

Lost & Found Jam Sessions
18:40

Gym Stars

Gym Stars
19:00

The Pets Factor

The Pets Factor
19:20

Our School

Our School
19:45

Diddy TV

Diddy TV
20:00

Blue Peter

Blue Peter
Søndag 21/10
07:00

Arthur

Arthur
07:10

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
07:25

Danger Mouse

Danger Mouse
07:35

The Zoo

The Zoo
07:45

Strange Hill High

Strange Hill High
08:10

Max and Harvey: FOMO

Max and Harvey: FOMO
08:25

Blue Peter

Blue Peter
09:30

Top Class

Top Class
10:00

The Pets Factor

The Pets Factor
10:20

Newsround

Newsround
10:25

How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2
11:55

Newsround

Newsround
12:00

Naomi's Nightmares of Nature

Naomi's Nightmares of Nature
12:30

The Pets Factor

The Pets Factor
12:50

Operation Ouch! (S1E12)

Operation Ouch! (S1E12)
13:20

Blue Peter Bite

Blue Peter Bite
13:25

My Life

My Life
13:55

Newsround

Newsround
14:00

The Next Step

The Next Step
14:25

The Next Step

The Next Step
14:45

The Next Step

The Next Step
15:10

The Next Step

The Next Step
15:30

The Next Step

The Next Step
15:55

The Next Step

The Next Step
16:15

The Next Step

The Next Step
16:40

The Next Step

The Next Step
17:00

The Next Step

The Next Step
17:25

The Playlist (S2E25)

The Playlist (S2E25)
17:45

The Dumping Ground: I'm...

The Dumping Ground: I'm...
18:05

Top Class

Top Class
18:35

Gym Stars

Gym Stars
18:55

Blue Peter Bite

Blue Peter Bite
19:00

The Dumping Ground

The Dumping Ground
19:30

So Awkward

So Awkward
20:00

4 O'Clock Club

4 O'Clock Club
20:30

The Next Step

The Next Step
20:56

Lifebabble

Lifebabble
Mandag 22/10
07:00

Arthur

Arthur
07:15

Dennis & Gnasher Unleashed!

Dennis & Gnasher Unleashed!
07:25

Danger Mouse

Danger Mouse
07:35

MOTD Kickabout: Round-Up

MOTD Kickabout: Round-Up
07:40

Newsround

Newsround
07:45

Odd Squad

Odd Squad
08:00

Class Dismissed

Class Dismissed
08:15

Newsround

Newsround
08:25

Horrible Histories

Horrible Histories
08:55

How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2
10:25

Jamie Johnson

Jamie Johnson
10:55

Jamie Johnson

Jamie Johnson
11:25

So Awkward

So Awkward
11:55

So Awkward

So Awkward
12:20

The Worst Witch

The Worst Witch
12:50

The Worst Witch

The Worst Witch
13:20

The Worst Witch

The Worst Witch
13:50

Raven

Raven
14:15

The Pets Factor

The Pets Factor
14:40

So Awkward

So Awkward
15:05

Arthur

Arthur
15:20

Strange Hill High

Strange Hill High
15:45

HH: Gory Games (S4E6)

HH: Gory Games (S4E6)
16:10

The Real Jamie Johnson

The Real Jamie Johnson
16:20

Newsround

Newsround
16:30

Lost & Found Jam Sessions

Lost & Found Jam Sessions
16:35

The Next Step

The Next Step
17:00

The Next Step

The Next Step
17:25

Got What It Takes?

Got What It Takes?
18:00

Danger Mouse

Danger Mouse
18:10

The Deep

The Deep
18:35

Zig and Zag

Zig and Zag
18:45

Scream Street

Scream Street
19:00

Horrible Histories

Horrible Histories
19:30

Got What It Takes?

Got What It Takes?
20:00

The Dumping Ground

The Dumping Ground
20:30

The Next Step

The Next Step
CBBC HD children's television shows quizzes, games and much more for Children. CBBC HD is short for Children’s BBC and in the schedule you will find popular children’s TV shows. Everything from Blue Peter to Danger Mouse. The channel is aimed at children from age 6 to 12 and is broadcastet everyday from 7 am to 9 pm. The digital CBBC HD channel is available on most UK digital platforms. Here you will find quality programming for children.

CBBC HD viser i denne uge Sketchy Comedy, HH, The Playlist, Nine Minute Ninja, Operation Ouch!

CBBC HD i dag
CBBC HD i aften