Viasat Film Premiere tv guide og program oversigt fra i dag 15/10 2019 til 29/10 2019

Onsdag 16/10
08:10

All the King's Men

Tysk/amerikansk drama fra 2006
play_arrow
All the King's Men
10:15

My Cousin Rachel

Britisk drama fra 2017
play_arrow
My Cousin Rachel
12:00

My Big Fat Greek Wedding

Amerikansk romantisk komedie fra 2002
play_arrow
My Big Fat Greek Wedding
14:00

Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der

Amerikansk familiefilm fra 2012
play_arrow
Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der
16:00

Para knas

Svensk drama fra 2017
play_arrow
Para knas
18:00

The Seagull

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
The Seagull
20:00

The Terminator

Amerikansk science fiction fra 1984
play_arrow
The Terminator
22:00

Hotel Artemis

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Hotel Artemis
00:00

Eighth Grade

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Eighth Grade
02:00

Den skyldige

Dansk thriller fra 2018
play_arrow
Den skyldige
03:45

Apocalypto

Amerikansk action fra 2006
play_arrow
Apocalypto
Torsdag 17/10
06:00

My Big Fat Greek Wedding

Amerikansk romantisk komedie fra 2002
play_arrow
My Big Fat Greek Wedding
08:00

Para knas

Svensk drama fra 2017
play_arrow
Para knas
10:00

Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der

Amerikansk familiefilm fra 2012
play_arrow
Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der
12:00

Så længe jeg lever

Dansk drama fra 2018
Så længe jeg lever
14:00

The Beaver

Amerikansk drama fra 2011
play_arrow
The Beaver
16:00

The Cup

Australsk drama fra 2011
play_arrow
The Cup
18:00

Eighth Grade

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Eighth Grade
20:00

Apocalypto

Amerikansk action fra 2006
play_arrow
Apocalypto
22:15

Den skyldige

Dansk thriller fra 2018
play_arrow
Den skyldige
00:00

Walk to Remember

Amerikansk drama fra 2002
Walk to Remember
02:00

A Street Cat named Bob

Britisk biografi fra 2017
play_arrow
A Street Cat named Bob
04:00

Ant-Man and the Wasp

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Ant-Man and the Wasp
Fredag 18/10
06:00

Så længe jeg lever

Dansk drama fra 2018
Så længe jeg lever
08:00

The Cup

Australsk drama fra 2011
play_arrow
The Cup
10:00

The Beaver

Amerikansk drama fra 2011
play_arrow
The Beaver
12:00

The Squid and the Whale

Amerikansk komedie fra 2005
play_arrow
The Squid and the Whale
13:50

Oliver Twist

Storbritannien/Frankrig, familiedrama, 2005
play_arrow
Oliver Twist
16:00

What Women Want

Amerikansk komedie fra 2000
play_arrow
What Women Want
18:05

Walk to Remember

Amerikansk drama fra 2002
Walk to Remember
20:00

Ant-Man and the Wasp

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Ant-Man and the Wasp
22:00

A Street Cat named Bob

Britisk biografi fra 2017
play_arrow
A Street Cat named Bob
00:00

Hearts Beat Loud

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Hearts Beat Loud
02:00

Breaking In

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Breaking In
03:45

Molly's Game

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Molly's Game
Lørdag 19/10
06:00

The Squid and the Whale

Amerikansk komedie fra 2005
play_arrow
The Squid and the Whale
07:45

What Women Want

Amerikansk komedie fra 2000
play_arrow
What Women Want
09:50

Oliver Twist

Storbritannien/Frankrig, familiedrama, 2005
play_arrow
Oliver Twist
12:00

En frygtelig kvinde

Dansk drama fra 2017
play_arrow
En frygtelig kvinde
14:00

The Women

Amerikansk komedie fra 2008
play_arrow
The Women
16:00

Grace is Gone

Amerikansk drama fra 2007
play_arrow
Grace is Gone
18:00

Hearts Beat Loud

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Hearts Beat Loud
20:00

Molly's Game

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Molly's Game
22:20

Breaking In

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Breaking In
23:50

Hende

Amerikansk romantisk science fiction-drama fra 2013
play_arrow
Hende
02:00

Submergence

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Submergence
03:50

Call Me By Your Name

Romantisk drama fra 2017
play_arrow
Call Me By Your Name
Søndag 20/10
06:00

En frygtelig kvinde

Dansk drama fra 2017
play_arrow
En frygtelig kvinde
08:00

Grace is Gone

Amerikansk drama fra 2007
play_arrow
Grace is Gone
10:00

The Women

Amerikansk komedie fra 2008
play_arrow
The Women
12:00

Jakob og Peter Plys

Amerikansk eventyr fra 2018
play_arrow
Jakob og Peter Plys
13:55

Den skaldede frisør

Dansk komedie fra 2012
play_arrow
Den skaldede frisør
15:50

I, Tonya

Amerikansk dramakomedie fra 2017
play_arrow
I, Tonya
17:50

Hende

Amerikansk romantisk science fiction-drama fra 2013
play_arrow
Hende
20:00

Call Me By Your Name

Romantisk drama fra 2017
play_arrow
Call Me By Your Name
22:10

Submergence

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Submergence
00:00

The Truth Matters

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
The Truth Matters
02:00

Mamma Mia! Here We Go Again

Britisk komedie fra 2018
play_arrow
Mamma Mia! Here We Go Again
04:00

Mini-rensdyret Elliot

Canadisk animationsfilm fra 2018
Mini-rensdyret Elliot
Mandag 21/10
06:00

Jakob og Peter Plys

Amerikansk eventyr fra 2018
play_arrow
Jakob og Peter Plys
08:00

I, Tonya

Amerikansk dramakomedie fra 2017
play_arrow
I, Tonya
10:00

Den skaldede frisør

Dansk komedie fra 2012
play_arrow
Den skaldede frisør
12:00

Lunefulde måne

Amerikansk komedie fra 1987
play_arrow
Lunefulde måne
14:00

The Big Wedding

USA, romantisk komedie, 2013
play_arrow
The Big Wedding
16:00

The Emperor's Club

Amerikansk drama fra 2002
play_arrow
The Emperor's Club
18:00

The Truth Matters

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
The Truth Matters
20:00

Mini-rensdyret Elliot

Canadisk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Mini-rensdyret Elliot
22:00

Mamma Mia! Here We Go Again

Britisk komedie fra 2018
play_arrow
Mamma Mia! Here We Go Again
00:00

I Feel Pretty

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
I Feel Pretty
02:00

Fargo

Amerikansk thriller fra 1996
play_arrow
Fargo
04:00

Children of Men

Brittisk action fra 2006
play_arrow
Children of Men
Tirsdag 22/10
06:00

Lunefulde måne

Amerikansk komedie fra 1987
play_arrow
Lunefulde måne
08:00

The Emperor's Club

Amerikansk drama fra 2002
play_arrow
The Emperor's Club
10:00

The Big Wedding

USA, romantisk komedie, 2013
play_arrow
The Big Wedding
12:00

Shrek 2

Amerikansk animeret film fra 2004
play_arrow
Shrek 2
14:00

Material Girls

Amerikansk komedie fra 2006
Material Girls
16:00

Forever My Girl

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Forever My Girl
18:00

I Feel Pretty

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
I Feel Pretty
20:00

Children of Men

Brittisk action fra 2006
play_arrow
Children of Men
22:00

Fargo

Amerikansk thriller fra 1996
play_arrow
Fargo
00:00

First Girl I Loved

Amerikansk drama fra 2016
play_arrow
First Girl I Loved
02:00

Utøya 22. juli

Norsk drama fra 2018
play_arrow
Utøya 22. juli
03:55

Breakfast on Pluto

Britisk komedie fra 2005
play_arrow
Breakfast on Pluto
Onsdag 23/10
06:00

Shrek 2

Amerikansk animeret film fra 2004
play_arrow
Shrek 2
08:00

Forever My Girl

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Forever My Girl
10:00

Material Girls

Amerikansk komedie fra 2006
Material Girls
12:00

An Education

Britisk/amerikansk drama fra 2009
play_arrow
An Education
14:00

10 Years

Amerikansk komedie fra 2011
10 Years
16:00

Step

Amerikansk dokumentar fra 2017
play_arrow
Step
18:00

First Girl I Loved

Amerikansk drama fra 2016
play_arrow
First Girl I Loved
20:00

Breakfast on Pluto

Britisk komedie fra 2005
play_arrow
Breakfast on Pluto
22:05

Utøya 22. juli

Norsk drama fra 2018
play_arrow
Utøya 22. juli
00:00

Johnny English Strikes Again

Britisk action fra 2018
play_arrow
Johnny English Strikes Again
01:55

Spy Game

Amerikansk action fra 2001
play_arrow
Spy Game
04:00

Mordet i Orientekspressen

Amerikansk krimi fra 2017
play_arrow
Mordet i Orientekspressen
Torsdag 24/10
06:00

An Education

Britisk/amerikansk drama fra 2009
play_arrow
An Education
08:00

Step

Amerikansk dokumentar fra 2017
play_arrow
Step
10:00

10 Years

Amerikansk komedie fra 2011
10 Years
12:00

Uppsalakidnappningen

Svensk komedie fra 2018
Uppsalakidnappningen
14:00

Colette

Britisk drama fra 2018
play_arrow
Colette
16:00

Unge Astrid

Svensk drama fra 2018
play_arrow
Unge Astrid
18:00

Johnny English Strikes Again

Britisk action fra 2018
play_arrow
Johnny English Strikes Again
20:00

Mordet i Orientekspressen

Amerikansk krimi fra 2017
play_arrow
Mordet i Orientekspressen
22:00

Spy Game

Amerikansk action fra 2001
play_arrow
Spy Game
00:05

The Mountain Between Us

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
The Mountain Between Us
01:55

Robin Hood

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Robin Hood
03:50

First Man

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
First Man
Fredag 25/10
06:10

Uppsalakidnappningen

Svensk komedie fra 2018
Uppsalakidnappningen
08:00

Unge Astrid

Svensk drama fra 2018
play_arrow
Unge Astrid
10:00

Colette

Britisk drama fra 2018
play_arrow
Colette
12:00

Disobedience

Britisk drama fra 2017
play_arrow
Disobedience
14:00

Måneskin i bakkekøbing

Norsk børnefilm fra 2018
Måneskin i bakkekøbing
16:00

The Front Runner

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
The Front Runner
18:00

The Mountain Between Us

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
The Mountain Between Us
20:00

First Man

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
First Man
22:20

Robin Hood

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Robin Hood
00:15

Sahara

Amerikansk eventyrsfilm fra 2005
play_arrow
Sahara
02:15

Hostiles

Westerndrama fra 2017
play_arrow
Hostiles
04:25

Tomb Raider

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Tomb Raider
Lørdag 26/10
06:20

Disobedience

Britisk drama fra 2017
play_arrow
Disobedience
08:15

The Front Runner

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
The Front Runner
10:05

Måneskin i bakkekøbing

Norsk børnefilm fra 2018
Måneskin i bakkekøbing
12:00

Orkidé-tyven

Amerikansk drama fra 2002
play_arrow
Orkidé-tyven
14:00

The Wendell Baker Story

Amerikansk romantisk komediedrama fra 2005
The Wendell Baker Story
16:00

Tully

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Tully
18:00

Sahara

Amerikansk eventyrsfilm fra 2005
play_arrow
Sahara
20:00

Tomb Raider

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Tomb Raider
22:00

Hostiles

Westerndrama fra 2017
play_arrow
Hostiles
00:10

The House That Jack Built

Dansk drama fra 2018
The House That Jack Built
03:40

Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle
04:35

Jurassic World: Fallen Kingdom

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Jurassic World: Fallen Kingdom
Søndag 27/10
07:00

Orkidé-tyven

Amerikansk drama fra 2002
play_arrow
Orkidé-tyven
09:00

Tully

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Tully
11:00

The Wendell Baker Story

Amerikansk romantisk komediedrama fra 2005
The Wendell Baker Story
12:50

Big Fish

Amerikansk drama fra 2003
play_arrow
Big Fish
15:00

Miss Potter

Britisk/amerikansk drama fra 2006
play_arrow
Miss Potter
17:00

The Last Station

Brittisk drama fra 2009
play_arrow
The Last Station
19:00

Alpha

Amerikansk eventyr fra 2018
play_arrow
Alpha
21:00

Jurassic World: Fallen Kingdom

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Jurassic World: Fallen Kingdom
23:05

Jumanji: Welcome to the Jungle

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
Jumanji: Welcome to the Jungle
01:00

The Producers

Amerikansk musical fra 2005
play_arrow
The Producers
03:15

Vice

Amerikansk dramakomedie fra 2018
play_arrow
Vice
Mandag 28/10
05:30

Just Friends

Amerikansk komedie 2005
play_arrow
Just Friends
07:05

Big Fish

Amerikansk drama fra 2003
play_arrow
Big Fish
09:15

The Last Station

Brittisk drama fra 2009
play_arrow
The Last Station
11:10

Miss Potter

Britisk/amerikansk drama fra 2006
play_arrow
Miss Potter
13:00

The Cup

Australsk drama fra 2011
play_arrow
The Cup
15:00

Imagine Me & You

Amerikansk romantisk drama fra 2005
play_arrow
Imagine Me & You
17:00

Gifted

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Gifted
18:45

The Producers

Amerikansk musical fra 2005
play_arrow
The Producers
21:00

Just Friends

Amerikansk komedie 2005
play_arrow
Just Friends
23:00

Vice

Amerikansk dramakomedie fra 2018
play_arrow
Vice
01:15

Lady Bird

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Lady Bird
03:00

Dear Wendy

Italiensk/amerikansk krimikomedie fra 2005
Dear Wendy
Tirsdag 29/10
05:00

My Cousin Rachel

Britisk drama fra 2017
play_arrow
My Cousin Rachel
Viasat Premiere sender de nyeste og mest populære film hver dag hele året rundt. Selvfølgelig i HD. Du kan se programmet og finde netop den film du skal se, her på siden. Der er premierefilm næsten hver dag, så du kan være helt up-to-date med de nyeste film.

Viasat Film Premiere viser i denne uge Jumanji, Big Fish, All the King's Men, My Cousin Rachel, My Big Fat Greek Wedding, Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der, Para knas, The Seagull, The Terminator, Hotel Artemis, Eighth Grade, Den skyldige, Apocalypto, Så længe jeg lever, The Beaver, The Cup, Walk to Remember, A Street Cat named Bob, Ant-Man and the Wasp, The Squid and the Whale, Oliver Twist, What Women Want, Hearts Beat Loud, Breaking In, Molly's Game, En frygtelig kvinde, The Women, Grace is Gone, Hende, Submergence, Call Me By Your Name, Jakob og Peter Plys, Den skaldede frisør, I, Tonya, The Truth Matters, Mamma Mia! Here We Go Again, Mini-rensdyret Elliot, Lunefulde måne, The Big Wedding, The Emperor's Club, I Feel Pretty, Fargo, Children of Men, Shrek 2, Material Girls, Forever My Girl, First Girl I Loved, Utøya 22. juli, Breakfast on Pluto, An Education, 10 Years, Step, Johnny English Strikes Again, Spy Game, Mordet i Orientekspressen, Uppsalakidnappningen, Colette, Unge Astrid, The Mountain Between Us, Robin Hood, First Man, Disobedience, Måneskin i bakkekøbing, The Front Runner, Sahara, Hostiles, Tomb Raider, Orkidé-tyven, The Wendell Baker Story, Tully, The House That Jack Built, Jurassic World: Fallen Kingdom, Miss Potter, The Last Station, Alpha, Jumanji: Welcome to the Jungle, The Producers, Vice, Just Friends, Imagine Me & You, Gifted, Lady Bird, Dear Wendy

Viasat Film Premiere i dag
Viasat Film Premiere i aften