1. 19:45 - 23:30

    Billard: Snooker - English Open

    Semifinale fra Crawley I England. Her byder vi velkommen til nogle af verdens bedste snooker-spi ...
    Billard: Snooker - English Open
  2. 20:30 - 00:00

    DreamHack Open Rotterdam: kvartfinale, direkte

    CS:GO-turnering fra Rotterdam
    Der er garanti for eksplosiv underholdning, når Dreamhack Open pløkkes i gang i Rotterdam, hvor ...
    DreamHack Open Rotterdam: kvartfinale, direkte
  3. 20:40 - 22:45

    Paris Saint-Germain - Paris FC

    Division 1 Feminine
    Den bedste kvindelige franske fodboldrække, Division 1 Feminine, byder i sjette spillerunde på e ...
    Paris Saint-Germain - Paris FC
  4. 21:00 - 01:45

    Group D

    CS:GO
    Day 12
    Group D
  5. 21:45 - 23:15

    Montpellier-Kiel

    EHF Champions League
    EHF Cup-vinderne fra THW Kiel, der har Niklas og Magnus Landin i truppen gæster franske Montpell ...
    Montpellier-Kiel
  6. 22:00 - 23:05

    EM-kvalifikation: Højdepunkter fra Matchweek

    Europa cup-fodbold*
    EM-kvalifikation: Højdepunkter fra Matchweek
  7. 22:00 - 23:05

    Fodbold: La Liga - Mallorca-Real Madrid, direkte

    Fodbold: La Liga - Mallorca-Real Madrid
    Det er bund mod top, når Mallorca tager imod Real Madrid på Iberostar Estadio på øen i Middelhav ...
    Fodbold: La Liga - Mallorca-Real Madrid, direkte
  8. Resten af dagen
  9. 22:45 - 00:45

    Fortuna Hjørring-Lyon

    UEFA Women's Champions League
    Fortuna Hjørring kommer på noget af en opgave, når de regerende Champions League-vindere fra Lyo ...
    Fortuna Hjørring-Lyon
  10. 23:05 - 00:05

    EM-kvalifikation: Højdepunkter fra Matchweek

    Europa cup-fodbold*
    EM-kvalifikation: Højdepunkter fra Matchweek
  11. 23:05 - 02:10

    Cykling: EM - bane

    Cykling: EM bane 2019
    Efter den store triumf til VM i landevejscykling, skal de danske ryttere nu kæmpe for hæder til ...
    Cykling: EM - bane
  12. 23:15 - 01:15

    European Open

    ATP World Tour
    Fra den 14-20 oktober løber den fjerde udgave af European Open af stablen i Antwerp i Belgium. T ...
    European Open
  13. 23:30 - 00:05

    Golf: Asia Pacific Amateur Championship

    Den årlige golfturnering ’Asia Pacific Amateur Championship’ afholdes dette år i Shanghai, Kina. ...
    Golf: Asia Pacific Amateur Championship
  14. 00:00 - 00:20

    DreamHack Open Rotterdam: studie

    CS:GO-turnering fra Rotterdam
    Der er garanti for eksplosiv underholdning, når Dreamhack Open pløkkes i gang i Rotterdam, hvor ...
    DreamHack Open Rotterdam: studie
  15. 00:05 - 01:00

    Bordtennis: German Open

    Bordtennis: German Open
  16. 00:05 - 01:40

    eSuperliga: Randers FC-FC København

    Sport
    Randers stiller op med en helt ny sammensætning i denne sæson af eSuperligaen, da de to ambitiøs ...
    eSuperliga: Randers FC-FC København
  17. 01:00 - 02:30

    Ridebanespringning: Beijing Masters

    Ridebanespringning: Beijing Masters
  18. 01:05 - 04:00

    Arizona Coyotes-Ottawa Senators

    NHL
    Mikkel Bødkers Ottawa Senators gæster Arizona Coyotes i Gila River Arena i Phoenix i den bedste ...
    Arizona Coyotes-Ottawa Senators
  19. 01:15 - 02:15

    Premier League Saturday Review

    Premier League Saturday Review
    I dette program kan du se eller gense højdepunkterne fra lørdagens kampe i Premier League.
    Premier League Saturday Review
  20. 01:40 - 02:55

    eSuperliga: Vejle Boldklub-Brøndby IF

    Sport
    Vi genskaber finalen fra 1. sæson af eSuperligaen, når Vejle Boldklub og Brøndby IF mødes til et ...
    eSuperliga: Vejle Boldklub-Brøndby IF
  21. 01:45 - 02:00

    Street Fighter V: Brooklyn Beatdown

    SFV
    Street Fighter V
    Street Fighter V: Brooklyn Beatdown
  22. 02:00 - 05:55

    Group D

    CS:GO
    Day 12
    Group D
  23. 02:10 - 02:55

    SuperMatchen: Bjerringbro-Silkeborg - Skjern (m)

    Primo Tours Ligaen
    Da der skulle uddeles medaljer før sommerferien, mødte Skjern og BSH hinanden i to kampe om tred ...
    SuperMatchen: Bjerringbro-Silkeborg - Skjern (m)
  24. 02:30 - 03:30

    Motorsport: Endurance

    Motorsport: Endurance
  25. 02:55 - 04:00

    eSuperliga: AC Horsens-AaB

    Sport
    eSuperligaen vender tilbage med en 3. sæson! Se med, når vi atter byder velkommen til den størst ...
    eSuperliga: AC Horsens-AaB
  26. 02:55 - 03:35

    SuperMatchen: Bjerringbro-Silkeborg - Skjern (m)

    Primo Tours Ligaen
    Da der skulle uddeles medaljer før sommerferien, mødte Skjern og BSH hinanden i to kampe om tred ...
    SuperMatchen: Bjerringbro-Silkeborg - Skjern (m)
  27. 03:30 - 04:00

    Bueskydning: World Cup

    Finale.
    Bueskydning: World Cup
  28. 03:35 - 06:55

    NBA: Action

    NBA Action, studie 2019
    Den sidste uges højdepunkter fra NBA spækket med højtflyvende spillere og alt, hvad du skal vide ...
    NBA: Action
  29. 04:00 - 05:00

    Udspring: World Series

    CLIFF DIVING
    Fra Bilbao i Spanien. Her skal de modige udspringere dyste om de endelige placeringer i årets Wo ...
    Udspring: World Series
  30. 04:00 - 05:55

    Tennis: WTA Tour (k)

    Finale fra TipsArena Linz i Østrig. Det er blevet tid til dette års ’Upper Austria Ladies Linz 2 ...
    Tennis: WTA Tour (k)